Heidi Brühl is boos op Freddy Rotterdam had al lang last van kroegblaadjes Auto - industrie VS doet mee Straffen heel zwaar en censuur op pers Valstrikken in Rusland voor Duitse toeristen TOp MARGIE BATL IS 'N BLIJVERTJE Sandie in ons land Ploeg voor Knokke geformeerd Hartewens- festival Oscar Peterson: eerbetoon aan Nat King Cole NIEUWE LEIDSE COURANT 9 DONDERDAG 5 MEI 1966 Voorgangers van „Provo" en „Bikkelacht" Twintigduizend vreemdelingen in de hoofdstad verslaggevers) ROTTERDAM In de tweede helft van de achttiende eeuw begint pCen* een bloeiperiode voor de Nederlandse krantenwereld. Geen plaats van betekenis, of zij heeft een eigen „courant" met een Franse editie verschenen Naast deze „couranten" waren er tal van „kroegblaadjes", die meestal door „boekverkopers" werden uitgegeven en waarvan de in houd veelal zo venijnig was, dat ze met die van „Provo" en „Bikkel- acht" zou hebben kunnen wedijveren. AMSTERDAM In de hoofdstad wo nen ruim twintigduizend buitenlanders, Zijn..mede-provo's"kregen minder straf.«J-dus een mededeling van de Amster-< maar kwamen er toch ook niet zonder ?amse vreemdelingendienst. De vreemde, verbanning af. Een van hen. zekere Imgenm Amjtertfa-m vertegenwoordigen Friedhoff had na zijn arrestatie de f.e" n'.k, assortiment ilan nationaliteiten, schepenen toegevoegd dat „zij slijmeri- Fu™riS„,?p,nl,S ti, ge donders en slijmerige blikems wa- *r°°n (2™!t ®P £f ™e< «='Lol^,S?.or e rpn no? minder te vertrouwen Han pen Duitsers <2534) en Italianen (2330). Op vertrouwen dan een de vierde plaatg staan de Marokkanen prinsman van wie er eind april 1965 nog maar 267 Er zouden uit de processen-verbaal en i waren en nu reeds 1646 zijn. Daarna de gerechtsjournalen van die tijd tiental- volgen nog twee landen waaruit meer len voorbeelden te noemen zijn van zwa- dan duizend man naar de hoofdstad zijn straffen voor wat nu lichte vergrij- getrokken: Indonessie (1512> en Engeland i- en verstoring van de' openbare orde De overige zeer lange reeks-natio- i„ordt genoemd. Er is wel heel wat ver- naliteiten. tellen elk minder dan 1000 tr anderd *>inds de Bataafsehe Republiek 1 representanten. Onder de vreemdelingen waarvan sommige zelfs iër"°mï?z7t in het KmlnkrijlT der Ne- in Amsterdam zijn er 1460 statenloos of I van onbekende nationaliteit. Vooral de Rotterdamse gemeente bestuurders hebben in de Patriotten tijd met tal van „courantiers" over hoop gelegen. De „patriottenpers" zet te het gemeentebestuur constant onder druk en schroomde niet „op lasterlijke wijze" de schepenen te beschuldigen ..van. aan te pappen met de oranje klanten. Een van de kroegblaadjes, „Zater dagskroegpraatje no 12". was onder werp van het debat in de vergadering van de schepenen op 23 mei 1786. Sche pen Verstolk, die het overigens met de vrije meningsuiting goed voor had. stel de „dat de waarheid tenslotte toch zou zegevieren, ook zonder dat courantiers logen, scholden, lasterden en beledig- „Aan excessen moest paal en perk wor- len gesteld", zo meende de schepen, die zijn collega's zo verkreeg, dat de boek verkopers Van den Dries, De Leeuw, Van Santen en Krap „bij de schout wer den ontboden om over de inhoud van hun uitgaven te worden onderhouden". Censuur In de Maasstad had het gemeente bestuur zelfs een lijst laten aanleggen van bladen en blaadjes, die wel en niet in het publiek verkocht mochten wor- Men ging zelfs zo ver om aan het provinciale bestuur in Den Haag te ver zoeken het uitgeven van de Haagsche Courant te verbieden, wanneer de uitge ver zou blijven weigeren de naam be kend te maken van een anonymus, die een brief had geschreven, waarvan de inhoud „de palen van betamelijkheid en welvoeglijkheid te buiten ging". Maar de uitgever wist de naam van de anonymus niet, waarna verzocht werd aan de uitge vers van tal van bladen geen ingezonden stukken meer op te nemen, waarvan de afzender onbekend was. De boekverkopers Dirk van der Rey- den, Danzerweg en Bronkhorst werd aan gezegd, dat zij als uitgevers van het „Dinsdagsche Coolsingel Burger- en Boe- renpraatje" van 28 augustus 1795 in het vervolg verantwoordelijk zouden worden .gesteld voor de inhoud, waarbij tevens werd gesteld, dat ook het door hen uitge geven „Coolcingels Kroeg- en Koffy- praatje" in het vervolg van hun naam als de verantwoordelijke uitgevers moest zijn voorzien. Later in het jaar werd Dirk van der Reyden gearresteerd omdat hij in de nummers 33 en 34 van het Burger- en Boerenpraatje „bedenkelijke uitdrukkin gen had opgenomen geschikt om minkun- digen te misleiden". De organisatoren van dit soort bijeen komsten kwamen er evenmin gemakke- I lijk af. Anderzijds trad de baljuw ook! streng op tegen de „volksvrienden", een patriottische organisatie, die er „mili tant" als zij zich zelf noemde, geen been in zag om huizen van orangisten binnen te dringen, samenkomsten uiteen te drij ven en vernielingen aan te richten. En ook dan werden zware straffen uitge deeld. Wie de processen-verbaal leest van de oranjeprocessen van 1796—1798 kan niet anders dan concluderen, dat er vandaag de dag heel wat meer door de beugel kan en heel wat milder wordt i geoordeeld dan in die periode van onze nationale geschiedenis. Wat te denken b.v. van de executie van Johanna Catarina Merks, „die een vagebundeerende levenswijze" had ge leld en „zelfs zich aan dieverijen en huysbraaken" had overgegeven. Ook had zU bekend „tot twee malen toen door onderscheyden personen in onecht beswangert te zijn geworden". Het meisje was 23 jaar, toen zij op 19 juli 1763 werd gegeseld, dat „er de dood na volgde". De vergrijpen, waaraan Johanna Merks zich had schuldig gemaakt, zou den tegenwoordig met enkele maanden gevangenisstraf worden gestraft. Christiaan Sager, die als „patriot" een vreselijke wraaktocht" tegen prinsgezin- den op touw had gezet, waarbij een aan tal herbergen het in bijzonder moest ont gelden en „waarbij de vertegenwoordi gers van het wettig gezag niet werden ontzien, maar op de schromelijkste wijze gebrutaliseerd", werd op 29 januari 1796 veroordeeld „tot geseling door de scherp rechter op het schavot achter het stad huis, tot vijftien jaar tucht- en werkhuis- straf en eeuwige verbanning uit den lande van Holland, Zeeland en Utrecht". In strijd voor veiligheid eigen maatregelen (Van onze correspondent) WASHINGTON, 27 april De Amerikaanse auto-industrie heeft aangekondigd, dat zij haar verzet tegen de actie van de federale re gering om veiligheidsnormen voor voertuigen vast te stellen, heeft opgegeven. De vice-president van Ford Motor Company, John Bugas, heeft de com missie voor commerciële aangelegenhe den van het Huis van Afgevaardigden meegedeeld, dat de hele industrie nu voorstandster is van „effectieve en krachtige maatregelen van de regering om onverwijld veiligheidsnormen voor voertuigen vast te stellen." De commissie van het Huis van Afge vaardigden is inmiddels begonnen aan de hearings over de veiligheid van au to's. De hearings zullen twee weken Hatelijk De nummers hadden „dubbelzinnighe den van een hatelijk" karakter voor het gemeentebestuur bevat. Van der Reyden werd veroordeeld tot vijf jaar verban ning. Theresia Kerkhoffer werd door twee gewapende burgerwachten gearresteerd toen zij bezig was schandelijke pam fletten, getiteld ..Dankadres der Oranje klanten" onder deuren door te steken". Dat was op maandagmorgen 17 septem ber. Van een snelle rechtspraak kan niet worden gesproken, want Theresia werd eerst op 24 mei van het volgende jaar (1799) veroordeeld. En de straf die zij kreeg, zal de huidige „provo's", die het optreden van politie en justitie bij dit soort aangelegenheden zo streng vinden, wellicht tot andere gedachten brengen: openbare geseling, vijf jaar tucht- en werkhuisstraf en acht jaar verbanning. „Happenings" Trouwens In de „pruikentijd" waren er ook al „happenings". Bijeenkomsten van oranjegezinden waren verboden. Maar niettemin kwam men bij elkaar, als so ciëteit, als zanggezelschap of als godsdienstige groep. Kreeg de baljuw lucht van zo'n bijeenkomst dan trok hij er met de gerechtsdienaars op af, waar- (Yan onze correspondent) BONN Het speuren naar mo gelijke westerse agenten en de re- crutering van mensen voor de Rus sische spionagediensten hebben er toe geleid, dat er in de Sowjetunie uitgebreide maatregelen getroffen worden om buitenlandse toeristen te controleren. Dat wordt meege deeld in „Binnenlandse Veilig heid". het nieuwsbulletin van het ministerie van binnenlandse zaken van de Bondsrepubliek. Het artikel waaruit dit fragment is gelicht is bedoeld als waarschuwing aan het begin van het toeristenseizoen. Een uitgebreid controle-appa raat wacht de toeristen in Rus land op, aldus het bulletin. Al hun bewegingen en contacten worden nagegaan en vastgelegd. Satelliet met Zonnecellen Op de Hannover Messe 1966 is een model te zien van een ruim tesatelliet, die is uitgerust met zonnecellen voor het opwekken van elektriciteit. De meter rechts laat zien hoeveel energie wordt opgewekt, ditmaal door het om zetten van lamplicht door de zonnecellen terug in elektri sche spanning. Bovendien heeft de staatsveilïg- heidsorganisatie in de Sowjet unie, de K.G.B., een groot aantal technische middelen tot zijn be schikking zoals afluisterappara- ten, verborgen fototoestellen en optische apparatuur, die in de hotelkamers worden aangebracht. Het compromitteren van toeristen door sexuele betrekkingen is een van de mid delen om onder ae toeristen mensen te recruteren voor Sowjet-diensten. Leden van de K.G.B. zouden geslachtelijke be trekkingen aanknopen met waardevol ge achte krachten onder de toeristen. Het doel is dan de betreffende toeristen te compromitteren en hun vervolgens de keuze te geven tussen publieke onthul ling van hun daden of samenwerking met Sowjet-instanties. Een andere methode is een argeloze reiziger te beschuldigen van spionage op grond van het fotograferen van geheime installaties of van overtreding van de valutabepalingen. De controle en het schaduwen van toe risten, die op eigen gelegenheid reizen, vormt voor de K.G.B. een probleem apart, aldusve rvolgt „Binnenlandse Veilig heid". Er zijn echter op de belangrijkste Russische wegen observatieposten, die contact onderhouden met hulpposten in benzinestations en in kampeercentra. die elke afwijking van de voorschriften door- Men schijnt bezig te zijn aan de bouw van een zendertje, dat door de autoritei ten in een onopvallend deel van de auto kan worden aangebracht, wanneer men de grens passeert. Een signaal op een bijzondere frequentie stelt een observatie post voortdurend op de hoogte van de route, die de betreffende auto volgt. Bij de levendige debatten over dit onderwerp gedurende de afgelopen we ken, zowel in het Capitool als in het land, heeft de auto-industrie er voor gevochten zelf de veiligheidsnormen te mogen bepalen. In industriële krin gen werden regeringsmaatregelen ten zeerste betreurd. MAATREGELEN Nu heeft Bugas echter verklaard, dat de industrie voorstandster is van „krachtige maatregelen" door de rege ring. Hij verklaarde van mening te zijn dat de federale regering „de uit eindelijke macht en plicht heeft om volgens bepaalde richtlijnen veilig heidsnormen vast te stellen voor de fabricage en verkoop van voertuigen. Ook vond hij dat de staten moesten worden aangespoord dergelijke nor men vast te stellen en te handhaven. In sommige staten is een halfjaarlijkse controle van de auto's verplicht; in andere staten bestaat geen controle plicht. De ommezwaai van de auto-in dustrie volgde op een nieuwe ernstige beschuldiging van de man, die door zijn felle kritiek op het gebrek aan veiligheid van de Amerikaanse auto de hele affaire aan het rollen gebracht heeft: de 32-jarige Ralph Nader. Wanneer de veiligheid van de auto in de toekomst aanmerkelijk vergroot wordt, wat bijna zeker het geval zal zijn, dan is dat voornamelijk te dan- j ken aan deze energieke en felle jonge man. Hij is een van de weinigen, die zijn strijd als individu tegen de machti ge industrie met succes bekroond ge zien heeft. BESCHULDIGING Nader heeft Ford en General Motor ervan beschuldigd „de argeloze auto mobilist een poets zonder weerga ge bakken te hebben". Hij vertelde, dat het luxe-model van de veiligheidsrie men, die beide maatschappijen in twee miljoen van de door hem gefabriceer de auto's hebben aangebracht als ex tra-voorziening. hoogst „onbetrouw baar en niet effectief" is. Dit model riem kan geopend wor den door een knop in te drukken, die op de gesp is aangebracht. Nader on derzoek heeft aangetoond, dat de riem echter openschiet, wanneer de gesp aan een lichte druk onderhevig is. Men hoeft er de knop niet eens voor in te drukken. Twee Duitse jongens ontsnapten uit politiebureau VLAGTWEDDE De twee Duitse jon gens, die dinsdag door de politie te Zwol le zijn gearresteerd nadat zij een onge luk hadden veroorzaakt met een gestolen auto. zijn gisteravond uit het bureau van de gemeentepolilie te Vlagtwedde (Gr.) ontvlucht. De jongens (14 en 15 jaar jong) waren naar deze plaats overge bracht omdat zij hier in de nacht van zondag op maandag een inbraak pleeg den in de landbouwschool. Zij wisten door een raam in het verhoorkamertje te ontsnappen toen de verhorende politie man even naar de deur liep. Comité Waakzaamheid in openbaarheid AMSTERDAM Het comité Waak zaamheid heeft gisteravond zijn eerste openbare bijeenkomst gehouden. Daarin deed prof. dr. S. Kleerekoper een scher pe aanval op de huidige „gezagsaanbid ding. waarbij de orde wordt gehand haafd met middelen, die erger zijn dan de ordeverstoring zelf". Hij signaleerde ook corruptie in de rechterlijke macht. Drs. F. de Vries sprak over ..denature ring" van de vierde mei. o.m. door de aanwezigheid van prins Claus bij een herdenkingsplechtigheid. De journalist Jan Rogier sprak zijn vrees uit voor „grove rechtsverkrachting, evenals in de jaren dertig". Herdenkingsdienst ging niet door RHEDEN De inwoners van Rheden vonden gisteravond de deuren van de plaatselijke gereformeerde kerk. waar jaarlijks op 4 mei een dienst voor de ge vallenen wordt gehouden, gesloten. De predikanten van de gereformeerde kerk en van de hervormde gemeente, alsmede de pastoor van de parochie in Rheden- De Steeg weigerden medewerking te ver lenen aan deze dienst, die ieder jaar ge organiseerd wordt door het bestuur van de oranjevereniging Rheden. Aanvankelijk was tien dagen geleden in principe toegezegd, dat, evenals voor gaande jaren, in deze dienst de plaatse lijke pastoors voor zouden gaan. Pas gis teravond werd het bestuur van de oran jevereniging door een van de geestelij ken meegedeeld, dat de predikanten en de pastoor een kerkelijke herdenking, naast een stille tocht en een korte plech tigheid bij het gemeentelijk monument, overbodig vonden. Voorts werd aange voerd dat er van de zijde van de bevol king geen belangstelling zou bestaan voor deze kerkelijke herdenking. VP Sandie Shaw is in Nederland ge weest Het meisje met „blote voe tjes en sproetjes", dat met haar „To morrow" zoveel triomfen vierde, heeft op Koninginnedag het Veroni ca Oranje Bal opgeluisterd. Verder heeft zij opnamen gemaakt voor één van de komende uitzendingen van Vara's Fanclub. Ook The Kinks komen weer. Op 7 mei spelen en zingen zij tij dens een grote show in de Utrechtse Jaarbeurshallen. De En gelse beatgroep treedt ook nog ip Beverwijk op. Trini Lopez moet van zijn be zoek aan ons land afzien. Zijn pla tenmaatschappij had een bliksem- toernee voor hem georganiseerd maar die gaat niet door. Trini If I had a Hammer Lopez is een maand in Engeland geweest. De profeet van de protestsong, Bob Dylan, is op 18 mei een half uur op het televisiescherm te zien. Binnenkort wordt in ons land een nieuwe plaat van hem uitgebracht: „Remember The Aalamo" en »The Ballad of a Crystal Man". Zuster Glimlach In Amerika is een film gemaakt over het (jonge) leven van de Dominicaanse Zuster Glimlach, die met „Dominique" zo'n enorm suc ces heeft geboekt. MGM engageer de Debbie Reynolds voor de hoofd rol. Zuster Luc-Gabriëlle uit Ficher- mont heeft de première in New York moeten missen. Zij werkt op het ogenblik als verpleegster in een Congolees ziekenhuis. 1-fet zangeresje Margie Ball gaat 11 een stralende toekomst tege moet. Haar meeste fans telt zij nu weliswaar nog onder haar leeftijd genoten, maar over een paar jaar zal zij ongetwijfeld een niveau be reiken, dat haar een blijvende plaats in de wereld van de lichte muziek garandeert. Haar eerste plaatjes hadden veel succes. Het zelfde resultaat mag zy van haar laatste zwarte schijf verwach ten, waarop zy weer een sterk eigen nummer zingt: „Oh, Can't You See (Funck- ler DB 45.199). Deze zomer maakt Margie Ball (thans nog in Leiden op school) deel uit van de Nederlandse ploeg, die met Lou van Rees naar het Songfestival in Knok- ke gaat. Dochter Linda van toneelspeler Ko van Dijk heeft haar platende- buut gemaakt. Optimisten zeggen nu al, dat Linda als geen ander aanspraak mag maken op de titel Beat Girl 1966. Wij zien dat niet zitten. Eerlijk gezegd: Linda en haar begeleiders. Boo en The Boo Boo's zyn niet om aan te horen! André Brasseur en zijn Multi Sound Organ heeft met zijn „Early Bird" voor een verrassend goede plaat gezorgd. Ook zijn nieuwe plaat („A Taste Of Tobacco" en „Mad Train" op Palette PB 40.248) is van dezelfde (goede) klasse. Uit België komt ook het in een Frans beat-jasje gestoken „Ice Cream", gezongen door Ariane (Pa lette 40.253). De welluidende stem van Bobby Vinton is te beluisteren in „Tears" en „Go Away Pain" (Epic 5-9894- H) en het populaire Ramsey Lewis Trio heeft een swingende versie van het Beatle-succes „A Hard Day's Night" (duo John Lennon en Paul McCartney) heel verdienste lijk op de plaat gezet. (Chess AR 45. 197). Van Amerikaanse makely is ook de plaat van bandleider Joe Sher man en The Arena Brass („Heart beat" en „Feeling Good" op Epic 5- 9877-H). Sherman m naam als arrangeur. TJEID1 BRÜHL ligt overhoop met zanger Freddy. Inzet is de ver taling van „The Ballad Of The Green Berets", de succesvolle hit van de Amerikaanse Commando sergeant Barry Sadler. Er zijn in Duitsland twee „verta lingen". Heidi Brühl zingt over de Amerikaanse vrouwen, die met tra nen en verdriet de prijs van de oorlog moeten betalen: zij klagen en protesteren niet. maar berusten. Freddy bezingt de Vietnamese oor log in een minder „vrije" verta ling. De zangeres werd pas goed kwaad, toen Freddy met zijn pro testsong voor de Duitse televisie kwam en zij niet. Heidi had met haar vertaling op het scherm wil len verschijnen, omdat zij er zeker van is, dat haar versie beter bij het publiek zou aanslaan. De televisie-regisseur had het programma al in kannen en krui ken, toen hij over het conflict hoor de. Er was niets meer aan le P.P. NU OOK OP DE PLAAT 1 Wilki .stolen pens, werkte aan een tv-programma mee. gaat in een film spelen en maakte onlangs (dat kon niet uit blijven. een grammofoonplaat. Hij zingt over zichzelf (Pistolen Paultje) en over „Mary Lou, de mooiste ran de achterkant van de plaat te zingen, maar daarvan wilde zij hele maal niet weten.... Jazz-historie op de plaat Lou van Rees heeft de Neder landse ploeg voor het Songfestival in Knokke samengesteld. In de Bel- e„ u.ee, ,e veraii- |iSCh? Waa£ Caan„d,e,zeL„z°™r deren. Hij probeerde Heidi te g?™»t Tober, Margie BaU, Martme troosten met het voorstel, het liedje J iannje M ^®r£rie* - - - - - Penning de Nederlandse kleuren verdedigen, hopelijk met evenveel succes als de andere ploegen voor gaande jaren hadden. Janneke Peper maakte niet zo lang geleden haar verrassende de buut voor de Nederlandse tv-came- ra's. Het Groningse meisje is in Duitsland populair door haar optre den bij het bekende orkest van Kurt Edelhagen. Margriet Penning komt ook uit roningen (Wildervank). Lou van Rees ontdekte haar onlangs op een openbare auditie van een platen maatschappij. Tientallen beatgroepen (de mees te zijn matig tot slecht) vech ten om de gunsten van het tienerpu- bliek. Ze hebben stuk voor stuk een eigen „sound" en een eigen „act" en ze schermen allemaal met eigen „composities", die volgens hun platenmaatschappijen zon der uitzondering „sterk en verras send" zijn. Wie een beetje kritisch is, komt al gauw tot de conclusie, dat het veel (vooral veel) geschreeuw en RCA gaat de geschiedenis i de jazz op de plaat zetten. De serie uit Groningen (Wildervank). Lou van tien afleveringen, waarvan inmid- dels de eerste twee zijn verschenen. Op de eerste speelt het John Kirby Orkest uit de jaren 19411942. Op de tweede is het beroemde orkest van King Oliver uit de periode 19291930 te beluisteren met o.m. Henry Red Allen, Dave Nelson, Hil ton Jefferson en James P. Johnson. Golden Earrings maakten nieuwe plaat Haarlem staat eind december weer in het teken van het Harte- wens-festival, dat twee jaar gele den als een geslaagd dridaags mu ziekfestijn voor de jeugd tot stand kwam. Er worden twaalfhonderd deelne mers in de leeftijd van vijftien tot twintig jaar uit alle provincies van het land verwacht. Zij krijgen een programma, dat varieert van „se rieus" tot „beat". weinig wol is en dat imitatie de kurk is. waarop verreweg de De Golden Earrings uit Den Haag meeste beatgroepen drijven. t j pye studjQ gr zjjn siechts een paar uitzonde- pUat op te ringen. Tot de betere beatorkesten ai" behoort beslist de Golden Earrings uit Den Haag. Deze groep verdient de haar populariteit ten volle. Ten- minste even goed is de groep van The Motions. Hun platen drongen hoog door in de hitgelederen, bv. „Wasted Words". Er wordt be weerd, dat „There's No Place to zijn weer geweest c m nemen: ..If You Leave Me' ting For You". De beatgroep heeft eerder Engelse hoofstad „That Day" op de plaat gezet. Voor deze schijf kregen de Earrings (George Kooymans, Jaap Eggermont, Marinus Gerritsen Peter de Ronde en Frans Krassen- burg) onlangs de Gouden Gerbra. omdat vijftigduizend exemplaren Hide" onlangs in Londen opgeno- s land verkocht zijn. men het nog beter zal doen. Het Kwartet In hei Westen een der grote krantenoplagen. i/frir MüidjinjAL. U bereikt ze niet met andere dagbladen QSCAR PETERSON brengt VOCaal en instnimontaol Het Kwartet instrumentaal eerbetoon aan zijn overleden vriend en collega Nat King Cole. Op 33 toeren zingt Peterson de bekende Cole-nummers, die hij samen met de weduwe van de zanger-pianist heeft uitgekozen. Cole en Peterson begonnen hun carrière als jazzpianist. Beiden be schikten over een goede stem en voordracht en het merkwaardige was, dat hun stemmen precies op elkaar leken. Een jaar of vijftien geleden kwam Norman Granz (de man van The Jazz At The Philharmonic Con certs) met het plan, Peterson als jazzvocalist te presenteren. Het werd een mislukking, want het pu bliek wilde geen „tweede Nat King Cole" accepteren. Peterson koos de wijste weg. Hij hield verder zijn mond. Na de dood van zijn collega besloot de pianist, de herinnering van Cole levend te houden door de beroemdste songs op de plaat te zetten. Resultaat is het album, dat de titel „With Respect To Nat" heeft meegekre-

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9