RADIO TV Het etherseizoen heel stilletjes gaat dood nu en Vee-export komt thans langzaam op gang Schooltelevisie over Vlaamse schrijvers Isiföerl UK luuz°' goed'- DONDERDAG 5 MEI 1966 Vaarwel... of tot ziens! Waardig Een wel heel lang: (voor wie alles wilde zien) maar waardig televisieprogramma werd ons op de avond van 4 mei op Ne derland 1 voorgezet. De met gevoelige tekst en Indringende beelden gesierde film van Pierre Jansen en Leen Timp waarmee om 7 uur de uitzending begon, zal voor het grote publiek begrijpelijker en daardoor aantrekkelijker zijn geweest dan de niet minder doorvoelde wan- hoopsmuziek welke Hans Hekemans gchreef bij Van Randwijk's ge- dicht op het Monument in Bloe- mendaal. welke een fraaie uitvoering vond door het Concertgebouworkest, sa men met koren en solisten onder lei ding van Bernard Haitink. Schokkend in zijn eenvoud was de film over de kinderopera Brundibar waarvan de vijftig opvoeringen zo zwaar beladen zijn met herinneringen aan de diepste menselijke ellende en de smarte lijkste dood. Geen film om erg veel over t« zeggen: laten we hopen dat velen, velen er naar hebben gekeken, want zij vormt een van de aangrijpendste stukken oor logsdocumentatie. Boeiend was ook de opvoering van het Russische spel „De ontmoeting", waarin weer een ander brok oorlogsellende op nieuw tot leven werd gebracht. Dat in het Oosten de Duitse bezetting al niet anders heeft gewerkt dan bij ons in het Westen, werd hieruit wel duidelijk. Evenals het feit dat misdadigers met on aanwijsbare schuld nog altijd onder ons kunnen wonen. Er was in dit stuk een bescheiden, maar heel mooie rol van Henk van Ulsen. In de sfeer van deze avond paste het spel beter dan het tech nisch vrij slechte filmpje over „souve- nierszoekers in Berchtesgaden". Naar onze smaak viel dat toch wel uit de toon, of was de aanklacht erin wat moeilijk te yerteren Na dit lange programma had de NCRV de herhaling van „Het moment van de bevrijding" eigenlijk wel achterwege kun nen laten, maar omdat het zo'n goed en aansprekend geheel was, hebben mis schien toch vele kijkers er nog graag ken nis van genomen. Op Nederland 2 ging het wat minder zwaar toe bij een Duitse speelfilm die wel in de oorlogstijd was gesitueerd en daardoor wat meer aan conflictstof mee kreeg, maar, zoals de scenarioschrijver heeft verklaard, ook van het oorlogsge beuren had kunnen worden los gemaakt. De NTS had op beide netten de tra ditionele reportage van de dodenherden king op de Waalsdorpervlakte, met veel piëteit yerzorgd. Contra-enquette van Tele vizier DEN HAAG In de civiele procedure tussen de omroepverenigingen en het cen traal bureau voor de omroep enerzijds en het weekblad Televizier anderzijds heeft de rechtercommissaris bij de Haagse rechtbank, mr. J. Veldstra, op verzoek van Televizier bepaald, dat een contra-enquête kan worden gehouden op 1 september. De eisers hebben afgezien van voortzetting van de enquête, waar mee op 9 maart een begin was ge maakt. Bondsdag dooi de ether HILVERSUM Fragmenten van de bondsdag van de gereformeerde vrou wen, die woensdag 11 mei in Zwolle zal worden gehouden, zullen aan de avond van die dag om half zeven worden uitge zonden in de NCRV-rubriek Het Spec trum. Hogere honoraria voor Britse arts. LONDEN De Britse regering heeft er in toegestemd, dat de honoraria van de huisartsen met ca. 30 procent (tot j gemiddeld 40.000 per jaar) worden verhoogd. De ziekenhuisspecialisten krij gen 13 procent en de tandartsen 10 procent meer. Deze „operatie kost de I Britse schatkist jaarlijks 400 miljoen gulden. ±jÊi m Laatste groet aan wintervrienden HILVERSUM We moeten er de ogen maar voor opendoen: het etherseizoen gaat heel stilletjes dood. En dan zitten we weer tot (Van onze radio- en tv-redactie) oktober met al die losse ditten en datten op de radio, die kunstig- betitelde radioprogramma's die niets inhouden dan een bepaalde collectie platen, die stop-filmpjes op de televisie ende heerlijke herhalingen. Hoorspel, tv-stuk je loopt telkens de kans, dat je er alles van weet als je er eens echt voor gaat zitten. Ach, dat goeie winterseizoen met zijn vaste rubrieken, zijn per manente avond-indelinigen waarop je al van tevoren kon rekenen. het NCRV-^pelletje op de donder dag tegen half tien, de KRO-Cas- cade 's zaterdags om 9 uur en vrij dags om de vier weken prompt om half tien Willems Vuist op de buis. 't Gaat allemaal weer zoetjes verdwij nen, stuk voor stuk. Sommige rubrieken en programma's gaan gewoon mét hun makers en presentatoren op vakantie, om tegen oktober weer opgepoetst, in een ander decortje of onder een leuke nieu we naam helemaal uitgerust voor een gans nieuw seizoen voor de deur te Andere vaste prikken horen of zien we nooit meer terug en aan die wintervrien den brengen we dan maar een beleefde laatste groet. We weten het al: 't is op met de Buitenveners.ze beleven geen ruzies noch verzoeningen meer, ze gaan elkaar zo heerlijk begrijpen, dat er geen grap meer is aan 't afluisteren van de gesprekken. afluisteren gesproken: Mies Bouwman gaat er ook helemaal vandoor op de zaterdagavond. Jawel, 't seizoen netjes uit zoals dat heet en dan geen naplaterij, geen giegeltje en geen „laatste nieuwe" meer op de late avond, 't Is op, zegt Mies. Op de beeldbuis blijft ze natuurlijk ook niet de zomer door: dóór eindigt haar seizoen voor „Mies-en-scène" op 7 juni en dan is 't vakantie. De Zweedse gouvernante (in kijkdicht heid de eerste concurrente van Mies!) blijft nog wel eventjes, maar zodra einde lijk haar „prille" geluk aan de zijde van congresman Morley gaat bloeien, kon ook daar wel eens lelijk de klad in komen. Niet in dat nog door niemand vermoede geluk maar in de serie uitzendingen. De NTS houdt ons nu wel zoet door plotseling een paar oudere afle veringen tussen de groeiende idylle te schuiven, maar we rekenen tenslotte tocfh óp die heel brave, heel romantische bruiloft.... Ruzie weg dwijnt met Mieke Bos en Maxim Hamel, die nog maar één keer hun ruzies in onze huiskamer komen uitvechten om dan voorgoed heen te gaan? Dag, kibbelend echtpaar! En.dag Cesar en Cleo, die vrijdag hun laatste avontuur in het meer wilde genre gaan beleven. We zullen jullie niet zo bar missen. We houden ons stevig vast aan de Hill billies, die tenminste tot eind augustus bij ons blijven, opdat wij niet al te verweesd worden. Hoe het verder bij de luchtmacht zal gaan, of 't „zo" blijft of niet, de NCRV laat 't ons ook al niet meer weten. Serie stopt tot september, en laten we hopen dat het er dan nog even merkwaardig toegaat. VAR A-kritiek op reclame-rapport vuiten", u weet wel, die club mensen die aldoor zo succesvol steelt. Ze zaten altijd op het tweede net te gappen en daarom kent niet iedereen hen, maar dat ver zuim kan worden goedgemaakt. Station Petticoat, zo listig tweemaal vertoond (eerst op Ned. 2, toen bij herha- I ling op Ned. 1 en wie heeft dat ge merkt. is ook op. Het treintje rijdt niet meer. de knappe waardin en haar mooie dochtertjes verhuizen per film band naar de rommelzolder. Spelletjes op En ja. met de winterse spelletjes raakt het ook op, maar VARA en NCRV geven er wel zomerse voor in de plaats. Theo Eerdmans moet maken dat op 23 juni al zijn candidaten de duizend gulden heb ben dan wel zijn afgevallen, want dan is het de laatste uitzending. Half juni stopt ook Fanclub voor de tieners, maar AVRO's Shinding gaat door en dat ver kwikt het hart weer. Sneu is het wel, dat we geen „Wie van de drie" meer kunnen kiezen en dat we ons niet meer kunnen opwinden over die paar gelukkige mensen, die maar zonder geld dure dingen zitten in te slaan voor zo lang als het goed gaat. „Ik pas", heet dat enerverende spel. (Van onze radio- cn tv-redactie) Trouwens bij de radio is het al even eer op met de spelletjes. De laatste ster avond van dc NCRV heeft het we tenswaardigs omtrent dorp en stad mee genomen, VARA's „Alle negen" loopt ten einde en met AVROs' „Weet ik veel" Is het deze week ook afgelopen. HILVERSUM In het programmablad Tjongejonge, waar zullen we ons van dc VARA dat deze week zal verschlj- amusement nog vandaan halen? We zul- Dir is Peter J. Muller, voorzitter van de Stichting Pro Lang Haar, afgekort (de stichting, niet het haar!) tot SPLH. Vanavond treedt hij op Ned. 1 op in het AVRO-programma Pop-generation, waarin „Neder lands pop-girls, pop-promotors, heatzangers en provo's aan 't woord zijn". Hoewel Peter niet kan zingen is er een plaat van hem uitgekomen, maar vanamond zal hij zich niet aan de zang wagen: hij laat zich interviewen en wie onlangs naar Willem's Vuist keek, weet vast al, wat hij gaat zeggen I. levert de heer G. P. Bakker in een j len~" hoofdartikel kritiek op de voorstellen in zake het uitzenden van etherreclame, aangeboden door de Stichting voor Recla- Evenals de NCRV verwijst de VARA in haa- standpunt naar de nota-Vrolijk betreffende het overgangsbestel, waarin is vervat een plan tot uitzenden van blokjes reclame gedurende 1 3 minu te voor en na de nieuwsberichten, een opvatting waaraan de stichting zich niet heeft gehouden. aan de kruiswoordpuzzels i Dag dokters... Met name de onderbreking voor recla me midden in de tv-avondprogramma's (de stichting stelt voor reclame-blokjes op beide zenders omstreeks 9.15 uur) er het larderen van aantrekkelijke platen- programma's via de radio met adverten ties noemt de VARA onaanvaardbaar In strijd met de beslissing van het parle- De beperkte financiële opbrengst wel ke d« reclamestichting schat in aanmer king nemende, zegt de heer Bakker in zijn artikel „nog altijd niet te zien wie er met de reclame gelukkig zal zijn". De kijkers en luisteraars riet, de pers aller minst, de omroep vanwege de opbrengst een beetje en net .bedrijfsleven alleen gedeeltelijk, omdat de tarieven alleen voor grote landelijke adverteerders be- taalbaai zijn. De plannen van de stich ting, aldus het artikel, eisen op belang, rijke punten herziening Het rapport is trouwens te beschouwen als een advies aan de minister, die bij zijn beslissingen rekening zal willen houden met wat hij zelf en anderen in de Kamer hebben gezegd over de wijze waarop reclame dient te worden toegelaten. Strop Betalingsbalans f 200 min. ïjItalië opent de grenzen (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT De exportstop voor vee en vlees tengevolge van de mond- en klauwzeerepidemie is hard aangkoinen. De positie van de schatkist en onze betalingsba lans is hierdoor voor 200 miljoen ongunstig beïnvloed. In welke ma te de welvaart ook afhankelijk is van de activiteiten van de land bouw is hieruit weer duidelijk ge bleken. vlees liet de voorzitter echter een opti mistisch geluid horen. Italië heeft zijn grens voor ons vee en vlees weer open gesteld .West-Duitsland was ten dele reeds open en de Fransen hebben hun grens voor België opengesteld, kans dat de Nederlandse varkens binnenkort naar België kunnen en de Belgische varkens naar Frankrijk lijkt groter geworden. Al Is het nu alweer heel lang geleden, dat we van onze trouwe dokter Van Swol afscheid moesten nemen, het schel den van de dokters Finlay en Cameron is er niet lichter om gevallen. En als dokter Ben Casey ons deze zomer nu ook nog verlaat.wat moeten we dan in zo'n dokterloos tijdperk beginnen? Neen, lieve mensen, er helpt geen moe dertje of vadertje aan: het etherseizoen gaat heel stilletjes dood. We moeten weer krachtig door de zomermaanden heenroeien. Niet, dat de omroepen ons voor stille luidsprekers of lege schermen zullen la ten zitten.o neen. Er zijn nog archie ven vol oude hoor- en kijkspelen, pittige documentaires en geluidsbanden. En wie niet met vakantie is blijft ernstig aan het werk voor de zomerse communica- We krijgen weer „specialiteiten voor de zomermaanden", weldra zullen we daar alles van horen. Alleen.we zijn in die maanden het stuur een beetje kwijt.-Want neem nu bijvoorbeeld dolle Lucy met haar show: de NCRV zet haar voor de zomer aan de kant, maar de VARA laat haar doorwerken. Het wordt nu avonturen op de buis en met de radionaald. Op zichzelf heeft dat een eigen charme. En wat een rust te weten, dat dagelijks de uren tóch volko men. waarmee dan ook. VANAVOND TE ZIEN Nat. Programma, NTS en AVRO .30 uur eerste helft voetbalwedstrijd Liverpool-Borus- sia Dortmund. .15 uur NTS-journaal. .25 uur tweede helft wedstrijd. .15 uur liedjesprogramma „Hei 't is in de mei". .55 uur showprogramma Pop-generation. Maar zij. Voor gezonden, die kunnen gaan en staan waar zij willen, is die zomerse i melange helemaal niet erg. Ook die her halingen niet. Wie niet wil kijken of luisteren, doet maar eens iets anders, tenslotte moet de tuin ook worden gesproeid op z'n tijd. Maar zij, die altijd binnen moeten zit ten, bejaard, ziek of anderszins gehandi capt, hebben het er moeilijker mee. Dat zijn de kijkers en luisteraars, die het hebben moeten van beeld en geluid in de huiskamer, en als zij hun stuur kwijt zijn in de vertrouwde programma's of te veel op herhalingen stuitten, wil dat wel eens echt teleurstellend zijn. Laten zij zich troosten op andere wij ze: voor radio en televisie is heel veel creatieve arbeid nodig. En die eist veel van de mens. Daarom moeten er rustpo zen zijn, waarin men met vakantie kan gaan én waarin men zich op nieuwe ideeën kan bezinnen. Des te frisser wor den dan straks weer de in regelmaat erpakte winterprogramma's. Musici. het grote Ned. 2 Nat. Programma en VPRO 8.01 uur Concertgebouworkest speelt de vijfde symfonie van Beethoven. 8.30 uur herinneringen aan Kurt Tucholsky in Randfi- 9.00 uur forum over de bevrijdingsgedachte onder lei ding van minister J. Smallenbroek. 9.45 uur Amerikaanse zangeres Leslie Uggams in haar VANAVOND TE HOREN Hilversum I Nat. Programma en AVRO 7.00 uur herdenkingssamenkomst in Leeuwarden: „Die vijfde dag in mei". 8.00 uur hoorspel „Aftellen" van Dieter Kühn. 9.00 uur Strawinski-cyclus: U hoort het Residentieorkest stereofonisch. 11.05 uur nieuwe stereofonische platen in Discotam. Hilversum 11 Nat. Programma en NCRV 8.05 uur concert door het Radio Kamerorkest, moderne werken. 9.00 uur aflevering van „Boeren en burgers in Buiten- 9.30 uur liederenprogramma „Nederland zingt". 10.00 uur cabaret van platen, banden en andere opna- namen in verband met bevrijdingsdag. 10.45 uur orgelconcert uit Bussum door Rutger yan Mazyk. 11.15 uur Weerwoordkroniek van kunst en stijl van leven. Nog steeds met zijn linkerhand, tikte hij weloverwogen twee keer op de arm twee duidelijke tikken en hoorde een verschrikte stem dicht bij zijn oor in het Duits fluisteren: „Ben jij dat, Hans?" „Houd je bek, sufferd," fluisterde Leamas terug, en op datzelfde ogenblik stak hij zijn hand uit en greep 's mans haar, trok diens hoofd naar zidh toe en omlaag en gaf hem met de sdherpe kant van zijn hand een verschrikkelijke slag in de nek, trok hem weer op bij zijn arm, gaf hem een opwaartse slag tegen het strottehoofd met de open vuist en liet hem toen los om neer te vallen waar de zwaartekracht hem zou deponeren. Terqijl het lidhaam van de man de vloer raak te, gingen de lichten aan. In de deuropening stond een jonge kapitein van de Volkspolitie met een brandende sigaar in zijn mond en aohter hem twee mannen. De een droeg burgerkleren en was nog heel jong. Hij had een pistool in zijn hand. Leamas meende te zien dat het een Tsjechisch merk was met de veiligheidspal op de kolf. Ze keken allemaal naar de man op de vloer. Iemand opende de buitendeur en Leamas draaide zich om om te zien wie het was. Terwijl hij dit deed schreeuwde iemand Leamas dacht dat het de kapitein was dat hij stil moest staan. Langzaam draaide hij zich weer om en keek de drie mannen aan. Zijn handen hingen nog langs zijn zijden toen de slag kwam. Die soheen zijn schedel te verbrijzelen. Terwijl hij viel, met een warm gevoel overgaande in bewusteloosheid, vroeg hij zidh af of hij een klap gekregen had van een revolver, het oude type met een draaiend oog aan het einde van de kolf, waardoor het draagkoord bevestigd was. Hij werd wakker door het zingen van de ouwe gevange nisboef en het roepen van de cipier dat hij zijn bek moest houden. Hij opende zijn ogen en de pijn schoot door zijn hersens als een schel licht. Hij bleef heel stil liggen, maar wilde zijn ogen niet sluiten, en keek naar de scherpe gekleurde figuren die aan zijn blik voorblijflitsten. Hij probeerde te ontdekken hoe hij er voor stond: zijn voeten waren ijskoud en hij was zich bewust van de zure stank van gevangeniskleren. Het zingen had opgehouden en plotseling snakte Leamas ernaar dat het weer zou begin nen, hoewel hij wist dat dat nooit meer zou gebeuren. Hij probeerde zijn hand op te lichten en het op zijn wang geronnen bloed aan te raken, maar zijn handen waren aohter zijn rug samengeboden. Zijn voeten moesten ook samengebonden zijn, het bloed was eruit weggelopen, daar door waren ze zo koud. Moeizaam keek hij om zich heen, trachtend zijn hoofd een centimeter of wat van de vloer te lichten. Tot zijn verrassing zag hij zijn eigen knieën vlak voor zich. Instinctief probeerde hij zijn benen te strekken, en toen hij dit deed schoot er door zijn hele lichaam een zo plotselinge en verschrikkelijke pijn dat hij snikkend een hartverscheurende kreet van zelfbeklag uitstootte, zoals de laatste gil van een man op de pijnbank. Hij lag daar te hijgen, pogende de pijn meester te worden, waarna hij, met zijn gewone koppigheid, nog eens probeerde, maar nu heel langzaam, zijn benen te strekken. Terstond keerde de folterende pijn terug, maar Leamas had de oorzaak ont dekt: zijn handen en voeten waren achter zijn rug aan elkaar gebonden. Zo gauw hij probeerde zijn benen te strekken trok de ketting aan, waardoor zijn schouders omlaag en zijn gewonde hoofd op de grond gedrukt wer den. Ze moesten hem afgeranseld hebben terwijl hij be wusteloos was, zijn hele lichaam was stijf en gekneusd en hij had pijn in zijn lies. Hij vroeg zich af of hij die bewaker gedood had. Hij hoopte maar van wel. Boven hem scheen het licht, groot, klinisch en scheL Geen meubels, alleen maar gewitte muren, gesloten hele maal in het rond, en de grote stalen deur, stemmig antra- cietgrijs, de kleur die men ziet op mooie huizen in Londen. Iets anders was er niet. Helemaal niets. Niets om over te denken. Alleen die verschrikkelijke pijn. Hij moest daar uren gelegen hebben voor ze kwamen. Het werd heet door het licht, hij had dorst, maar weigerde te roepen. Tenslotte ging de deur open en daar stond Mundt. Hij wist dat het Mundt was door de ogen. Daar had Smiley hem over verteld. Wordt vervolgd rr.j hoorspelacteurs, acteurs van nei 1 d°°r„ toneel, liedje.makers, decorbouw, allemaal eens verwacht worden, dat de strop van de moeten iVai t radio- en tv-redactie) BUSSUM Gedurende de afgelopen jaren heeft de Belgische onderwijstele visie enkele programma's over Vlaamse schrijvers uitgezonden en een aantal van deze auteurs worden Dij het 'ieratuuron- derwijs op de Nederlandse middelbare scholen betrokken. Daarom zal ook de schooltelevisie uitzendingen aan enkele Vlaamse auteurs wijden. De Nederlandse schooltelevisie heeft vier programma's van de BRT gekozen, nl. die over Stijn Streuvels. Marnix Gijsen. Gerard Walschap en Willem Els- schot. Zij konden echter niet zonder meer worden overgenomen. Ter eerste bleken cie uitzendingen te lang te zijn en voorts waren ze uiteraard te zeer afgestemd op leerlingen die be kend zijn met de details van de Vlaamse letterkunde. De programma's over Streuvels. Gijsen en Walschap zijn vrij ingrijpend gewij zigd. maar ten aanzien van het vierde, aan Elsschot gewijd, was het vrijwel on mogelijk het BRT-materiaal tot een bruikbaar geheel om te werken Er bestaat echter een voortreffelijk Ne derlands programma over Willem Els- schot en wel ln de AVRO-serie Literaire Ontmoetingen, destijds gepresenteerd door Simon Carmiggelt. Deze documentai re Is nu voor de schooltelevisie bekort tot eer uitzending van plm. 30 minu- De NTS zendt genaemde programma's resp uit op de dinsdagen 10. 17 en 24 mei alsmede 7 juni, telkens om 11.10 uur op Ned. 1. Herhaling steeds op de vrij dag erna. zelfde zender, zelfde tijd. Samenstellers zijn Peter van Eeten er Peter van Amstel en presentator is (be halve de laatste keer) B<n Wolken. mond- en klauwzeerepidemie beperkt zal blijven tot circa 200 miljoen. Van mond- en klauwzeer is thans in Nederland eigenlijk geen sprake meer. Na 22 april bleef het aantal nieuwe gevallen beperkt tot drie. die alle in, de provincie Overijssel voorkwa-1 Hoewel aangezien de omroepfinanciën niet toela ten dat er massa's plaatsvervangers kun nen worden aangetrokken (ze zijn er ook niet, trouwens!) moet in de zomer het programma wel eens op een laag pitje worden gezet. Grote aanvoer Voor de komende weken wor den grote aanvoeren slachtvar- kens verwacht, omdat vele veehou ders varkens hebben vastgehou den. Er dreigt met name een grote aanvoer van zwaar-gewicht var kens, die de markt opnieuw zullen ontwrichten, indien de export niet snel op gang komt. Een van de problemen van de afgelopen maan den is ook, dat er thans een moei lijk verkoopbare voorraad spek ligt opgeslagen van 6000 ton. De varkensprijs liep de laatste we ken met 15 cent per kg op tot 2,42. De kalverenexport naar Itali is weer goed. De prijs varieert van 3,15 tot 3,50. Meer dan 10.000 stuks gaan per week naar Italië. De rundveeprijs bleef op 2,27. De schapenexport naar Frankrijk is vrijgegeven vanaf de slachtplaatsen Breukelen, Nieuwer- kerk en Ter Aar. I Hoewel.wat op een laag pitje sud- dert kan extra lekker zijn en wie weet dus. hoe het allemaal nog meevalt tussen nu en september.Er zijn nog genoeg programma's, die alleen maar juli en au gustus stoppen.en dan doet verande ring van smaak het ethevmenu misschien juist beter verorberen! Bondsdag vrijgemaakte vrouwen in Utrecht UTRECHT De bond van verenigin gen van gereformeerde vrouwen houdt zijn bondsdag dit jaar op 1 juni in Tivo- li. 's Morgens zal na het huishoudelijke gedeelte ds. H. D. van Herksen uit Hil versum over de geestelijke verzorging der militairen spreken. In de middagver gadering refereert ds. K. Drost uit Gou da over de verlossing van de kosmos. Daar de bondsdag juist valt op de dag I van de gemeenteraadsverkiezingen wekt het bestuur de leden op, bijtijds een volmacht om te stemmen aan te vra- 'gen. Tv-programnia voor heden gewijzigd •Van onze radio- en tv-redactie) Liverpool—Borussia Dortmund finale de strijd om de Europa Cup voor beker winnaars en in Glasgow te spelen, zal het televisieprogramma voor hedenavond op Ned. 1 worden gewhzigd. Dat programma ziet er nu als volgt uit: 7.308.15 uur eerste helft wedstrijd, dan to4 8.25 uur NTS-journaal waarna 2e helft wedstrijd. Om 9.15 uur liedjespro gramma „Hei 't is in de mei" om 9.55 uur bet AVRO-programma Pop-genera tion en 10.45 uur tweede NTS-iournaal. Hilversum I. 402 m. AVRO: 18.00 Nieuws. 18 Aktuaütei- ten. 18.20 Uitzending van de Boeren Partij 18.30 Lichte i9.00 Muzikaal herdenkings- programma. 20.00 Aftellen, hoorspel over de vrijheid AVRO: 31.00 Stereo: Residen tie-Orkest en soliste. 22.30 Nieuws. 22.40 Aktualitelten. 23 05 Stereo: Nieuwe grammo foonplaten. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II. 298 m. NATIO NAAL PROGRAMMA: 19.00 Muzikaal herdenkingsprogram ma. 20.00 Nieuws. 20 05 Radio Kamerorkest en^ solist, NCRV: 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws en herhaling SOS-berichtcn. 22 40 Boek bespreking 22 45 Kerkorgelcon cert. 23.15 Kroniek van kunst en stijl van leven. 23.45 Moder ne pianomuziek (gr.). 23.55-24 00 Nieuws TELEVISIE VAMVOIUI NTS: 19.00 Nws. in het kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 De Ver rekijker. 19.15 Van gewest tot gewest. AVRO: 19.35 De Dick van Dyke Show (49ste afleve ring). NTS: 20.00 Joum. 20.20 NATIONAAL PROGRAMMA Nederlandse volksliedj :n. documentair program- 22 20-22 35 Journaal VARA 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek 7 23 Lichte grammo- foonmuzlek (730-735 Van de voorpagina praatje). 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammo- foonmuzlek. 9.00 Voor weg- en waterweggebruikers. 9.35 Wa- i. VPRO: 9.40 Morgen- 1.40 Oude Poolse i ziek (gr). 12.00 Stereo: Tan- Fio-rumba orkest en zangso- isten. 1227 Mededelingen t.b.v. tuinbouw. 12 30 Voor de landbouw 12.40 Orgelcc.. eert. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.10 Journaal en beursberichten. 13.30 Voorproef koorfestival 1986. M OO B Bij de tijd t Lichte orkestmuziek VPRO: 16.00 Nieuws. Aanslui tend: De keerzijde van de me daille (IV), praatje. 16.15 De fluit geduid (IV). muzikale le zing. 16.46 Nieuws voor de kin deren 16.49 Voor de jeugd. 1730 Nieuwe grammofoonpla ten. 17 50 Aktuallteiten. KRO: 7.15 Hilvc vrouw. 9.40 Schoolradio, in OS Vnnr oudere luister;,nrs 11.00 Voor de zieken. 11.40 Lich te grammofoonmuzlek. 12 00 Angelus. 12.03 Licht ensemble met zangsoliste 1227 Medede lingen t b v. land- en tuin- w 32.30 Nieuws 12.40 Actu- 13.35 V< Muziekprogramma. 15.00 Schoolradio. 15.30 Voor de zie ken. 16.30 Fluit en clavecimbei. 16.50 Klassieke grammofoonmu zlek 17 00 Voor de jeugd. 1730 Lichte muziek voor tieners. Hilversum Hl. 240 m. en FM-kanalen. NRU/AVRO: 9.00 Nieuws. 9 02 Vrolijk ochtend programma (gr). 10.00 Nieuws. 1032 Gevarieerd platenpro- gramma. 11.00 Nieuws. L1.02 Ge- varierend platenprogramma. 12.00 Nieuws. 1232 Bekende en minder bekende operettemelo dieën N RU/NCRV: 13.00 Nieuws M 02 Zuid-Ameri kaanse klanken (gr). 1330 Lichte orkestmuziek (gr). 14.00 Nieuws. 14.02 Licht gevarieerd platenprogramma (Om 15.00 nieuws) 1530 Lichte grammo- TELE VISIE MOK G EIS Nederland I. NOT/NTS 10 45-1200 Schooltelevisie (herh van dlnadag 3 mei)

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 15