IOC koos J. W. Westerhoff tot secretaris-gene raai Makinen. Harper Aaltonen en nog favoriet Analyse Petrosjans tactiek gericht op remise HOEDJE OP, LAAT JE BEKIJKEN Eerste rijders vanmorgen in Noordwijk aan Zee Philips ziet ruime groeikansen Convair Propjet van MAC in gebruik Voetbalflitsen Twaalf weken geëist tegen provo Het 127e R.V.S. jaarverslag. na zege van dinsdag NIEUWE LEIDSE COURANT 9 DONDERDAG 28 APRIL 196S J-fl. 3A: SEV—Steen' r ndse— Semper Avanti 3—1. M.v.O—DOS 2 d—3. KVS—SEV 0—3. Advendo 2—Set Ud 3 Haass volleybal HEREN Promtieklasse: TonegidoSyrèna 2—2, PVC 3—Spirit 3—1. Syrèna 2—PVC 2 1—1. OVC 2—Svréna 0—3. Syrèna—OVC 1 3—1. Die Haghe—OVC 1 2—2. Syrèna legde sslag op het kampioenschap en mag nu jan proberen, de het vorig jaar verloren ïgane plaats in de overgangsklasse te her- 1A: HML 5—Scorpio 3—0. OVC 3—The Lucky Dogs 1—3. IB: De Spiekers—HML 4 2—2. Rapid— Oranje Nassau 22. Set UpSyrèna 4 31. 2A: Tonegido 3—Rapid 2 3—0 Rapid 2— re Werve (Te Wervc n.o.gek). 2B: De Spiekers 2—Die Haghe 3 1—3. DOS -Rapid 3 31. AdvendoOranje Nassau 03. Eerste Neder- ndvliet 4 3—0. Syrèna 5—VPSV 2—2. Oran- Nassau 3DOS 4 30. Tunioren: SVC 1—SEV 1 3—1. HML/CLV 2 -De Populier 1 2—2. 3—2, OVC 2—Syrèna 2 0-3. Advendo—Vodc HPSV (HPSV onvoin. VCL 2—Red Stars 0 -3. DOSOranje Nassau 30. 2A: KVS—Mv.O 3—0. Inter Amicos 2— lokkeer 3 1—3. DOS 2—De Spiekers 3—0. VC 3—HML 2 3—0. Tonegido 2—Syrèna 4 2—2. 2B: Zandvliet 3—Die Haghe (Zandvliet on- oil.) Celebes 3—SEV 3—0. SEV—Zandvliet (Zandvliet 3 onvoll SVC 4—Set Up 2—2. Semper AvantiCelebes 3 13. 3A: Advendo 2Semper Avanti 2 03. In- r Amicos 3—Tonegido 4 0—3. SEV 2—DOS 1—3 WEINIG UITVALLERS IN TULPENRALLY NOORDWIJK AAN ZEE Timo Makinen, Peter Harper en Rauna Aaltonen blijven de „grote drie" van de 18e internationale tulpenrallye. Ook in de laatste nacht hebben de Finse Cooper-rjjder en de beide Britten zich kunnen handhaven, dat ze aangenomen, dat in de of ficieuze berekeningen van de wed strijdleiding geen fouten zijn ge maakt de drie catagorieën die de Tulpenrally telt, kort voordat de Nederlandse grens werd bereikt nog anvoerden. Het goede weer was er de oorzaak van, dat slechts enkele equipes in de slotfase van de rit de strijd moesten staken. Woensdagavond laat trof dat lot de BMW van Oscar Rosenblatt en Frits Hon- hof. In de nachtelijke uren kwam ook het einde voor de prominente Zweedse Lo tus-equipe Soederstroem-Palm. tweede in de rangschikking der serie-tourwagens. Toen tegen acht uur in de morgen op de 'liegbasis Soesterberg, waar de voorlaat ste proef was afgelegd, de balans werd opgemaakt, bleek dat ongeveer 85 deel nemers nog in de strijd waren en dat er Keus genoeg voor iecler (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM De Nederlandse dameshoedenfabrikanten en -im porteurs kunnen met trots ver tellen, dat hun omzet in het jaar 1965 met 14 pet. is gestegen. Waar dat nu precies aan ligt is moei lijk te zeggenwant menige vrouw en heel veel jonge meisjes hebben de hoed al jaren afgezworen. Mis schien is daar een verandering in aan het komen. Beseffen zij einde lijk, dat een elegante verschijning niet mogelijk is zonder die finishing touch: de hoed? Het jonge meisje behoeft niet te vrezen, dat een hoed haar oud maakt, want in de show die we gisteren in de I.C.C. zagen, werd duidelijk, dat er juist voor haar een grote keuze is en dat voor een prijs, die dikwijls nog net onder de tien gulden ligt De oudere vrouw vindt in de hoed een betrouwbare en vriendelijke metgezel, die haar gelaat op het voordeligst kan doen uitkomen. jeugd Eerst maar de jeugd Grappige strand- hoeden met brede rand en in de rand een plastic venstertje ingebouwd Klei ne pillboxes, die op de kruin staan. Evenmin als de bretons zijn ze rond. ze hebben meer een carrévorm door scherp ingevouwen ribben. Voor feeste lijke gelegenheden zijn er heel kleine kruinkapjes van fijne bloemetjes, ze worden met klemmetjes od het haar vastgezet Verder cloches, zowel van vilt als van katoen, dikwijls mille-fleurs bedrukt of van gehaakt baostro, een Mexicaans produkt. dat veertig jaar uit de mode is geweest, maar nu haute chic. De pet in alle vormen is voor de spor- tieven. Die pet kan hoog zijn als van een zeiler, plat en klein als van een jockey, fantasie ook en daarbij is de klep dan bepalend voor de naam pet Ook bedouinen kappen, vóór wat hoog en recht met achter een losse flan in Havenwerken tevreden AMSTERDAM - Het bestuur van de Koninklijke Nederlandsche Mij voor Havenwerken heeft verklaard op be vredigende winst over 1965 te rekenen, doch men heeft nog niet voldoende in zicht in de buitenlandse deelnemingen zodat nauwkeurige gegevens nog ont breken. De winst zal ongetwijfeld hoger zijn hoewel niet in evenredigheid tot de omzet. Na enig heen en weer gepraat noemde de directie een omzet van ƒ118 miljoen, terwijl in augustus jl. slechts ƒ100 min verwacht was. Dit is ƒ30 min meer dan over 1964. In 1963 was de om zet ƒ51 min. Ettelijke grote werken zijn gereedgekomen, doch dit betekent nog niet afgerekend. Drs. G. J. H. de Graaff, directeur van de Algemene Bank Neder land. is tot commissaris benoemd in Plaats van de heer H. Ragetli. A. L. van Beek: zal 9 juna 10 pet. dividend voorstellen oveT het tot f7 min. verhoogde kapitaal. Het verslag verschijnt in de tweede helft van mei. De winst was f2.01 (1.88) min., de ge combineerde omzet met de Holl.-Turk- sche Tabak Mij. was f47,24 (48.9) min de gecombineerde winst f2,51 (2,31)mln. Rechts een legionnaire in een zil- verbrokaatachtige stof met strikje aan de achterzijde en links een nauw om het hoofd sluitend noxel van wit para-sisol met zwart satij nen pasje en over de bol getrokken fantasietule. Voor de meer geposeerde vrouw veel bretons en relevés van sisal, vilt en zijde: baretten van gedrapeerde organ- za, bloemen toques, alles lichtgewicht. Voor gekleed een praktische, grappige en mooie vinding: een bandeau bezet met organza bloemblaadjes, die als hoed om het hoofd gespeld kan worden. Hel voordeel is, dat de hoed dus on middellijk aangepast kan worden aan een veranderd kapsel. Al met al zal er voor iedere vrouw meer dan één hoed zijn. die ze zich wensen dus totaal 31 de opgave, die Piet Nortier hun gesteld had, niet hadden kunnen vol brengen. Omstreeks negen uur in de morgen meldde zich de eerste wagen aan finish voor hotel Huis ter Duin. Het de Sunbeam-tiger van de Brit Peter Har per, één van de favorieten voor d( eindzege. Een chimpansee van de Amers- foortse dierentuin, te elfder ure als of ficial toegevoegd aan de finishcontrole, begroette hem met een opvallend lang durige handdruk. Ongeluk KOTTER VING TORPEDO SCHEVEN INGE/N De Stellendam kotter ST 12 kon vanmorgen de Sche- venin-gse haiven niet binnenvaren: de be manning bemerkte bij het inhalen var het net dat er een torpedo was ge strikt! Hert schip werd evenmin in de haven van IJmuiden of Hoek van Hol land toegelaten. Uiteindelijk is de kot ter naar Den Heider gedirigeerd, waar de marine zich over het projectiel zou ontfermen. EINDHOVEN Staande voor een toe komst vol economische onzekerheden zijn Philips' Gloeilampenfabrieken van me ning dat ondanks de conjuncturele span ningen de groeimogelijkheden van het concern voor de volgende tientallen jaren in ruime mate aanwezig zijn, aldus de president, ir. F. J. Philips op de aandeel houdersvergadering. De kleine fabriek van 1891 kon groeien en bloeien door de combinatie van ingenieur Gerard, die graag gloeilampen wilde maken, bankier vader Frederik. die economisch wel wat in de gloeilamp zag. handelsman broer Anton, die de verkoop tot een succes maakte. Het feit dat Karl Marx als ver familied bij de familie Philips te Zalt- bommel aan huis kwam, heeft niet nage laten invloed te hebben op de belang stelling voor de sociale ontwikkeling. Typerend voor Philips is de snelle groei en sterke geografische en artikelsprei ding. Voor verdere groei zullen vele men. sen nodig zijn die voldoen aan hoge e van karakter en kunde. Verschaffing zo ruim mogelijke werkgelegenheid is doelstelling in de statuten. Dit betekent niet garantie van stabiele werkgelegen heid. maar de snelle mechanisering er automatisering behoeft als men de pro- blemen tijdig ziet niet tot belangrijke werkloosheid te leiden. Willen wij aan de bijna onbeperkte behoeften voldoen, de welvaart verhogen en verbreiden ei vendien de mogelijkheden van de ni technologieën ten volle gebruiken, dan moeten wij eerder sneller mechaniseren automatiseren, dan trager. Vlucht naar Düsseldorf (Van een onzer verslaggevers) DÜSSELDORF Met een vlucht heen en weer van Schiphol naar Düsseldorf heeft Martins Air Char ter gistermiddagzijn nieuwste aan winst feestelijk in gebruik genomen: de Convair 640 „Propjet", parade paardje van MAC-s luchtvloot, die straks 70.000 vakantiegangers naar de zon gaat brengen. Met enige trots showde Martin Schro der zijn nieuwe MAC-vogel, die twee weken terug de fabriek van Aviolanda verliet en dus nog in een glimmend jasje stak. Voor twee miljoen gulden is de oude Convair van weleer omgebouwd en uitgerust met turboprops, die het toestel een hogere snelheid (475 km per uur) en een grotere actieradius (1800 km) geven. Het is de eerste tot propjet omgebouwde Convair ter wereld buiten'Amerika. Van daar dat er ook bij de shows in Stock holm. Parijs. Madrid en Sevilla grote be langstelling voor de primeur bestond. Belangrijk voordeel van het nieuwe toestel is het geringere lawaai, waardoor het comfort voor de passagiers aanzien lijk is verhoogd. Dit geldt ook voor wat betreft de ruimte: ondanks de acht stoe- Gouden paard NEWMARKET De in Frankrijk door Mick Bartholomew getrainde en in het bezit van de Engelsman Peter Butler zijnde Ierse hengst Kashmir II heeft woensdagmiddag te Newmarket de eerste klassieke ren van het Britse seizoen, de „2000 guineas" gewonnen. len méér (nu 56) heeft de passagier meer beenruimte dan in het oude toestel. Reden voor MAC om vol vertrouwen het nieuwe vakantieseizoen tegemoet te zien. Voorlopig 9taan er al 300 vluchten voor deze zomer op het programma. Bestuur Haagse Dambond weer voltallig DEN HAAG In De Poort is gister avond de jaarvergadering van de Haagse jaar ontbrak secretaris A. H. A Steijger wegens ziekte. Op dokters advies heeft dezeDIO-functionaris thans tol aftreden moeten besluiten. In zijn plaats werd zonder stemming de bestuurskandidaat, de heer Oh. H. Kuijpers van SWZDV. gekozen. Het a- dres van het secretariaat luidt nu Rozen straat 105, Den Haag. De heren L. de Haan (HCDV) en M van der Eijk (Honselersdyk) waren aan de beurt van aftreden, doch zij behieledn hun functies van competiteleider en al gemeen adjunct, daar er geen tegenkan didaten waren gesteld door de vergade ring waar alle twintig aangesloten ver enigingen waren vertegenwoordigd. Op voorstel van de Loosduinse Dam club werd de reiskostenomslag afge schaft, zulks in verband met de gewij zigde omstandigheden op vervoersge bied. Weliswaar moet hiervoor bij de KNDB dispensatie worden gevraagd doch verwacht wordt dat deze zal wor den verkregen. De vergadering werd bijgewoond door de heer A. J. Ivens als secretaris van de KNDB diens echtgenote, controleurs van de Tul penrallye, woensdagavond het leven ver loren. De Amsterdammer, die een zeer bekend rjjder was van nationale be- trouwbaarheidsritten waarbij hij met Timp Wassenaar een equipe vormde, wu op weg naar zjjn controlepost. In de om geving van Thionville gelegen bü de Frans-Luxemburgse grens, kwam zijn wagen in botsing met een vrachtauto. Barcelona heeft gisteravond voor 50.000 toeschouwers op eigen veld de eerste wedstrijd tegen Chelsea in de hal ve finales van het toernooi om de beker der jaarbeurssteden gewonnen met 20. nadat de Spanjaarden bij rust al met 1—0 leidden. Leeds United heeft gisteravond met 21 (10 van het Spaanse Real Zara- goza gewonnen in de tweede wedstrijd van de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor jaarbeurs- steden. De eerste ontmoeting was in een 1—0 zege voor de Spanjaarden geëindigd. De derde en beslissende wedstrijd wordt in Leeds gespeeld. AMSTERDAM Wegens het op 1 april verspreiden van het pamflet Provokatie no. 13 op het Leidseplein is gisteren te gen de 24-jarige provo Ilans A. E. T. twaalf weken met aftrek waarvan vier voorwaardelijk geëist. In het pamflet stond een oproep zater dagmiddag 2 april individueel te demon streren bij het monument de Dokwerker tegen het politieoptreden. Voor het ver spreiden van dit pamflet was T. aange houden. maar door de rechtercommissa ris vrijgelaten op voorwaarde dat hij zich zou onthouden van gedragingen die tot ordeverstoring zouden kunnen leiden. Toen T. afgelopen zaterdagavond bij een happening rond het Lieverdje ..image" riep werd hij opgepakt, De officier van de Amsterdamse recht bank, mr, H. E. van Renesse zei T. een reële kans te willen geven, maar dat de tijd is gekomen waarop hij moet ervaren dat de wet er is om nageleefd te worden. De raadsman mr. J. H. Smeets conclu deerde dat het artikel van de algemene politieverordening terzake van het hou den van optochten zonder vergunning in strijd is met het Europese verdrag van de rechten van de mens en derhalve on verbindend is. Volgens mr. Smeets zou ontslag van rechtsvervolging moeten vol gen. Congres Sehutlevaer Streven naar vrije weg en water ZIERIKZEE Er moet in ons land veel meer worden gestreefd naar vrije kruisingen tussen het weg- en waterver keer. Dit is van het grootste belang om opstoppingen en op de weg en op het water te voorkomen. Bovendien zouden de wegen wel eens zo verstopt kunnen raken dat men zal moeten uitwijken naar het water. Mr. J. C. W. van Dam, de voorzitter, zei dit gisteren toen hij op de eerste dag van het tweedaagse congres van de Ko ninklijke schippersvereniging „Schutte- vaer" het probleem van de openingstij den van de bruggen ter sprake bracht. De Rotterdamse Maasboulevard, zo zei hij, is er een voorbeeld van dat bij de bouw van bruggen onvoldoende reke ning wordt gehouden met de binnen vaart. De bruggen daar gesitueerd liggen allemaal te laag, waardoor het weg- en waterverkeer te veel oponthoud krijgt. Als Rotterdam advies had gevraagd aan „Sehuttevaer" was dit niet gebeurd, want wij hebben die maten in ons hoofd. Rot terdam schijnt ze niet te kennen. als vanouds wéér goedverzorgd! weer véél interessant nieuws! Gaarne wordt het U op aanvraag toegezonden door R.V.S.- Westerstraat 3 -Rotterdam -tel. 010-11 47 60 MOSKOU De achtste partij tussen wereldkampioen Petrosjan cn uit dager Spasski is, na 23 zetten, in remise geëindigd. De stand luidt thans 4 Va3V£ in het voordeel van de titelhouder. Morgen wordt de 9de partij gespeeld. Spasski heeft dan wit. De hevigste discussies gingen in Moskou gisteren niet over de achtste partij, doch bewogen zich rond de meningen over „Petrosjans taktiek". Vrijwel unaniem wordt er van.uitgegaan, dat de titelhou- -der -elke volgende partij in beginsel op remise zal spelen: zo aan Spasski de taak .overdragend ^.risico-scheppend-werk" te verrichten. Daar min of meer mag wor den aangenomen, dat de uitdager deze loodzware taak in geen geval met zwart zal aanpakken, was de speculatie meer op de komende strijd, dan op de gisteren gespeelde partij gericht. De Engelse ope ning. die ter tafel kwam, werd volgens bekende schema's opgezet, waarbij Petrosjan tot tweemaal toe (niet 16. Pe4 en niet 19. Dc2,) elke complicatie uit de weg ging. Na generale afruil van het zware materiaal viel er niets meer te bo- Wit: T. Petrosjan Zwart: B. Spasski Engelse opening 8ste matchparty 1. c2c4 c7c5, 2. Pgl—f3 Pb8—c6 3. al—c3 Pg8—f6. 4. d2d4 c5xd4.' 5. Pf3xd4 e7e6. 6. e2e3 Een kleine surprise. De tekstzet is overigens welbekend, doch de wereld kampioen geeft er meestal de voorkeur aan 6. g3 te spelen. 6. Lf8e7 Vermoedeiyk heeft Petrosjan by 6 e3. gehoopt op 6. d5. De laatste zet uiteraard alleszins speelbaar, doch de wereldkampioen geeft dan de voorkeur aan de witte positie. 7. Lf1—e2 8' a~° d7~d6- 9- b2—b3 Zwart heeft een Scheveninger-opstel- ling bereikt, met dit verschil dat hij veld d4 niet beheerst. De positie is desondanks stevig genoeg, daar wit de mogeiykheid van pionnenstorm via het duo e4f4 ont beert. Lel—b2 Lc8d7, 11. Ddl—d2 Dd8c7. 12. Tal—cl Ta8—c8. 13. Tfl—dl Dc7—b8. Ontwükt bij voorbaat, de storingsmo gelijkheid 14. Pb5. 14. Pd4—f3 Tf8d8, 15. Le2—d3 Ld7—e8 De opponenten hadden hier beiden I uur- bedenktyd verbruikt - 16. Dd2e2 Duidelijk vredelievend/ eventueel had 16. Pe4, tot scherper spel kunnen leiden. 16. d6—d5. De uitval 16Pb4 17. Lbl, b5 biykt onvoldoende compensatie te bieden. 17. c4 x d5 Pf6 x dn. 18. Pc3 x d5 Td8 x d5. 19. a2a3 Super-verdraagzaam. Met 19. Dc2, had wit de clinch tot ontwikkeling kunnen brengen. Dan is 19. h6 na 20. Lh7t, Kh8 21. Td5:, ed5: 22. Lf5, niet voldoende, Evenmin is 19. g6 20. Dc3, speel baar. zodat zwart had dienen te kiezen tussen 19. f5 of 19Th5. In beide gevallen had een fel gevecht tot ontwikkeling kunnen komen. 19. Tc—d8, 20. Ld3e4 Td5xdlt, 21. Tc x dl Td8 x dit. 22. De2xdl Db8d8, 23. Ddl x d8 Le7 x d8. Remise. ROME De in het Zwitserse St. Gallen wonende Nederlander J. W. (Hans) Westerhoff is gisteren op het congres van het Int. Olympisch Co mité (IOC) te Rome met algemene stemmen benoemd tot secretaris-ge neraal. De 52-jarige heer Westerhoff volgt de Zwitser Eric Jonas op. Hij was enkele maanden geleden door het erelid van het IOC, generaal Pahud de Mortanges benaderd deze post op zich te De heer Westerhoff. die in Wassenaar heeft gewoond, heeft zich op het spor tieve vlak vooral bewogen in de hip pische sport. Tot het begin van de vorige maand was hij voorzitter van de natio nale federatie voor springruiters. Boven dien bekleedt hij nog de functie van voorzitter van de Nederlandse invaliden sportbond en van vice-voorzitter van de int. organisatie der invalidensport. Lange discussies waren er bovendien over het hoogteverschil in Mexico, bestaat geen enkel gevaar voor de ge zondheid van de sportmensen. Mexico is gekozen en bhjft de stad waa spelen in 1968 worden georganiseerd. Natuurlyk zullen er sporten zyn waar in geen records zullen worden verbe terd. Andere takken van sport kun nen voordeel hebben door het hoogte verschil". zei Brundage. Om tot een faire verdeling van de kan te komen besloot het gremium. dat een inbreuk op de geest van de sport zou zijn, wanneer ergens een sport- i- of vrouw in de laatste drie maan den voor het begin der spelen, langer dan vier weken in Mexico-city zou trainen. Daarmee wilde IOC-president Avery Brundage verhinderen, dat enige grote landen de betere financiële mogelijkhe den zouden uitbreiden. Bulgarije op kop bij wk-basketbal SANTIAGO De uitslagen van c wedstrijden, die gisteren zijn gespeeld voor de finalepoule van het werelditoer- nooi basketbal in Chili, luiden: ZuidslaviëVerenigde Staten 6959 (34 —28) BulgarijeSpanje 7572 (41—29) Door de nederlaag tegen Zuidslavië slaagde de ploeg van de Verenigde Sta ten er niet in, alleen de leiding te nemen in het toernooi. De eerste plaats wordrt thans bezet door Bulgarije met 8 pnt ui 5; de VS en de Sowjetunie hebben 7 un uiit 4. Prachtige come-back van John Surtees MONZA De Engelse coureur John Surtees heeft deze week een schitterende come-back gemaakt door samen met zijn landgenoot Mike Parkes de 1000 km Monza te winnen. Surtees werd verleden jaar september toen hij tydens de training voor de Grote prys van Canada met zijn wagen uit de bocht vloog zwaar gewond. Surtees en Parkes reden hun 300-p2 Ferrari op hel door regen doorweekte circuit van Monza onbedreigd naar de overwinning. Zij leg den de afstand af in 6 uur 5 min. 11.6 sec. en kwamen tot een gemiddelde van 165.939 kni'u. Zuid-Afrika wil geen gemengde ploeg voor OS PRETORIA De Zuidafrikaanse rege. ring zal niet toestaan dat een gemengd- rassige ploeg het land zal vertegenwoor digen op de Olympische Spelen. Dit heeft de Zuidafrikaanse minister van binnen landse zaken P. Ie Roux in Pretoria tegenover journalisten verklaard. De regering zal haar inzichten op dit punt niet wijzigen. Zij is wel bereid om een niefr-blanke ploeg het land te laten ver tegenwoordigen in internationale wed strijden. maar er zal nooit worden toege staan dat er een gemengde ploeg komt. Glasgow Rangers icon de Schotse voetbalbeker GLASGOW Glasgow Rangers heeft voor de achttiende maal de Schotse voet balbeker gewonnen. De Rangers zege vierden gisteravond in de tweede finale de eerste eindigde zaterdag onbeslist voor 120.000 toeschouwers met 1—6 over bekerhouder Celtic door een doelpunt in de 25e minuut van de tweede helft van de Deense rechtsback Johansson. In tegenstelling tot zaterdag, toen drie personen het leven verloren, deden zich geen ernstige ongeregeldheden voor. Vijftig personen zijn in ziekenhuizen be handeld voor kneuzingen en snijwonden, opgelopen door dringen. In het stadion werden zes arrestaties verricht; later zijn in de stad. waar het hele centrum was ge blokkeerd. nog eens twintig arrestaties verricht. Engels voetbal LONDEN In de eerste divisie van de Engelse leagie is een wedstrijd ge speeld, die van belang was in verband met de bezetting van de onderste plaat sen. Fulham bevestigde de grote vorm, waarin het sinds weken verkeert en ver sloeg, uitspelend, Nottingham Forest met 2—1. Verder werd voor de eerste divisie van de Engelse league gespeeld Manchester United—Blackpool door Manchester met 21 gewonnen. Tenslotte won Sheffield Wednesday met 20 van Aston Villa. Hongaarse elftal in goede vorm BOEDAPEST Het Hongaarse voet balelftal heeft woensdag voor 25.000 toe schouwers in Boedapest in het kader van zür. voorbereidingen voor het we- relkampioenschap Ln juli in Engeland met 3—0 gewonnen van het stedelijk elf tal van Boekarest, waarvan de Hongaren eerder in de maand in de Roemeense hoofdstad met 12 hadden verloren. Vooral in de tweede helfit speelden de Hongaren een voortreffelijke wedstrijd met als uitblinkers Albent, Bene, Mes- zoely en Farkas. welke laatste in deze periode alle drie doelpunten scoorde. Ned. bridgeteam goed gestart ST VICENZA - Het Nederlanse brid geteam is de strijd om het wereldkam pioenschap. die deze week in het Itali aanse St. Viceruza is geopend, uitstekend begonnen. Op de eerste dag zorgden de Nederlanders voor een verrassing door het sterke NoordAmerika te kloppen '5345). terwijl gisteren ook nog eens Venezuela (46—25) en Thailand (622) werden geklopt. De belangrijke ontmoe ting tussen Italië en NoordAmerika eindigde in een 4717 zege voor de Ita lianen. HSB-competitie DEN HAAG RLAC 2. heeft het in de eerste klas B van de Haagse Schaak bond niet kunnen bolwerken. Na een sterk verzet in de laatste wedstrijd van dit seizoen tegen Gemeente Personeel werd het met 4454 verslagen. Dit be tekent degradatie naar de tweede klas. - Het 5de tiental van deze vereniging leg de een pleister op de wonde door met niet minder dan 100 te winnen tegen Voorburg 5 in de 3de klas B. De uitslagen in de afgelopen week zyn: Eerste klas A DD 4—DCSV 54—44. B: RLAC 2Gemeente Personeel 4454 Tweede klas A: Pomar—HSV 5-^5. B~. Promotie—Haagse Toren 44— 54. RSC 3Promotie 73. Voorburg 3Moerwijk 5 54-44- Haagse TorenRaadsheer/ Campanile 544,_. Tweede klas C: Scheve Toren—Moerwijk 6 8—2; Rijswijk 3—DD 5 8—2. D: Ge meente Personeel 2—RLAC 3 44—54. Derde klas B: RLAC 5—Voorburg 5 10—0 (gespeeld). C: Moerwijk 7—Haagse Toren 2 6434. Promotie 2—Geodesie 2 7—3.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9