Honderd jaar geleden haringlogger in ons mkVLEET Voortaan knipoogjes bij de Sandtlaanbrug Enquête in Alphen over een cultureel centrum WSSERIJNieUWS J. HAASNOOT „GAZELLE SPORT-TANDEM" TflEUWE LEIDSE COURANT IS DONDERDAG 88 APRIL 1958 (Van een onzer redacteuren) LEIDEN Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van het vakblad De Visserij wereld is een door A. G. Ligthart geschreven boekje verschenen, dat is gewijd aam, A. E. Maas, die honderd jaar geleden de eerste logger in Neder land in de vaart bracht. De schrijver noemt Maas een groot man in de Nederlandse visserij, een vriend en weldoener van vrou wen en van kinderen, van eertijds in diepste armoede gedompelde ge zinnen. Hij immers heeft met zijn door daden gevolgde vooruitstreven de ideeën nieuw leven, geblazen het ingedommelde visserijbedrijf waarin verouderde methoden sacro sanct waren geworden en de vis sersgezinnen in een grauwe, ten he mel schreiende armoede verkom merden. Nieuwe netten 1/FAAS HEEFT nieuwe netten - x gang doen vinden en uit Frank rijk de logger ingevoerd, die de plaats ging innemen van de hoe kers en de bommen, monsters var schepen zoals hij ze noemde. Zo werd hij de man die tienduizen den moedeloze, tot pauperisme vallen mensen oprichtte. Hij werd een weldoener genoemd, niet van wege de door hem verstrekte aal moezen, maar omdat hij zo enorm veel werk verschafte. Al die duizenden, voorheen levend voor de helft van een karige be somming, voor de helft van de be deling, werden door hem gepromo veerd van halfwaardige tot vol waardige leden van de maatschap pij. Katwijk, Maassluis, Scheverün- gen en Vlaardingen waren door het voorbeeld van Maas gegrepen door een geestdrift en ijver, die hen tot grootse prestaties aanspoorde. Hommage IJ ET VAN interessante illustraties xx voorziene beokje wil een homma ge zijn aan Maas wiens meeste da gen vol rijn geweest van kommer en verdriet, onder meer door de vaak kinderachtige tegenwerking die pioniers beschoren schijnt te moeten zijn. Maar hoe dieper de tra giek, hoe hoger de achting voor RECTIFICATIE I. J. W. Schonenberg, AFWEZIG VAN 30 APRIL TOT 17 MEI De praktijk wordt waargenomen door A. F. BEYDERWELLEN Boulevard 28A, tel. 2182 A. G. de JAGER Boulevard 59. tel. 3777. Been gebroken KATWIJK AAN ZEE Gistermid dag tegen halif zes is de heer S. Kemp uit Oegstgeest op de Prins Hendrik kade op zijn bromfiets frontaal in bot sing gefcomen met een personenauto. Met een open breuk aan het linker onderbeen is hij naar een ziekenhuis gebracht. deze eenvoudige harde werker, wiens naam terecht met ere wordt vermeld in het archief der „Grote Nederlanders." ,De Visserijwereld" kan met deze boeiende en met kennis van zaken geschreven uitgave worden gelukge- Concorde maakt proefvlucht TOULOUSE Het Brits-Franse super- sone passagiersvliegtuig Condorde zal op 28 februari 1968 zUn eerste proef vlucht maken, zo hebben de Sud. Aviation-fabrieken in Toulouse meege deeld. (De fabrieksmededeJinig is kennlijk bedoeld om geruchten te ontzenuwen als het Concorde-project worden afgezien, nu er van de zijde van de luchtvaartmaatschappijen meer daad werkelijke belangstelling blijkt te be staan voor subsone grotere toestellen. De bestelling van PanAm bij Boeing de levering van 25 luchtbussen met elk ruimte voor 500 passagiers zou 'n die richting wijzen red,). Uiterst gevoelige radiotelescoop in Amerika PASADENA In de Mojave-woestijn n Californië wordt vrijdag door het laboratorium van Goldstrone een para bolische radiotelescoop in bedryf gesteld, waarmee een ruimtevaartuig tot op 5.6 miljard km van de aarde nog kan wor den waargenomen. De telescoop, die een doorsnee heeft van 65 meter, is kleiner dan die van Jodrell Bank maar wel ge voeliger. Noorden wil afgezant van de regering GRONINGEN Op een lunchbij- eenkomst van een afdeling van de maatschappij voor nijverheid en han del heeft burgemeester J. J. A. Berger van Groningen gepleit voor een speci ale regeringsvertegenwoordiger in het noorden. Deze man zou moeten optreden als co ordinator bij noordelijke problemen en initiatieven. Hij zou daarvoor voortdu rend bij alle departementen aan de bel moeten kunnen trekken. De Groningse burgemeester zei dat de situatie nu zo is, dat iedere minister op zijn eigen houtje een plan uitwerkt en dat de minister van financiën tenslotte zegt, dat er geen geld is. Burgerlijke stand van Sassenheim SASSENHEIM Geboren: Maria Tb. v G P J de Goeij; Catharina B R C. d v W Langerak; Cornelis J, z v T Ouwehand; Theodoras P C, z v Chr W Fr Homan; Gerardus J J, z v J C G van Rossenberg; Ronaldus W G, z v H Geerlings: Rudolf B, z v R Kaupe: Wen dy. d v P 't Hof; Cornelia M, d v IJ Boot. ONDERTROUWD: Johannes A A Duijndam, 22 j. Den Haag en Cornelia A W, 21 j; Frangois Cuvelier. 24 j. Al kemade en Wilhelmina Braam, 24 j- Johannes J M Zandvliet, 18 j. Warmond en T G Bisschop. 17 j. GEHUWD: Theodorus Wittr man. 77 j i Margaretha G E Bak. 65 j Cornel's J Boot. 23 j Hillegom en Maria J F Nieuwenhuijsen, 23 j; Theodorus M Al Kloek, 28 j en Maria J E Bakker. 26 j. Haarlemmermeer. OVERLEDEN: Willem B-.on. 77 i: Cornelia H Rotteveel, 70 j Een zevllogger zoals die op één der illustraties in het boekje over A. E. Maas is te zien. Klokkenspel Katwijk KATWIJ KAAN ZEE Ter gele genheid van de verjaardlag van de Koningin zaterdag zal Hessel H. de Harder de beiaard bespelen van 14.30 —15.30 uur. Hij zal onder meer een1 potpourri van bekende Nederlandse volksliederen ten- gehore brengen. Feestprogramma 30 april Leiderdorp LEIDERDORP Op Koninginne dag verzamelen de lagere schoolkin deren om half negen op de Acacialaan otij een kwartier later bij het gemeen tehuis een aubade te brengen met mu ziek van „De Burcht". Met de Leider- dorpse drumband maakt het Leidse jeugdorkest daarna een rondgang door het dorp. Om half tien zijn er kinderspelen op het Vetlocitasterrein, kinderfeesten in Dorpshuis en Irene. De kinderfeesten zijn ook om half twee. Om vijf uur is er een gekostumeerde kinderoptocht (4 tm. 14 jaar), die bij de Kon. Julianasohool aan de Kom van Aaiweg begint. De heer P. v. d. Sterre zal jureren. Adht uur 's avonds begint in het Dorpshuis een tieneravond en in het Groene-kruisgebouw een klaverjas- toernooi. Voor beide kan men zich opgeven by de heer De Doodt, Hoogmadese- weg 13. De Kondor zal 26 mei over 1965 (1964) 6 (6) procent dividend op preferente en 16 (15) procent op gewone aandelen voorstellen. Hoogovens: Ir. D. T Ruys, sinds 1931 commissaris, is afgetreden. KATWIJK In de openbare raads vergadering van hedenavond wordt een voorstel behandeld waarin een aanvullend krediet gevraagd wordt van f 13950 voor de verbouwing en inrichting van het pand Zeeweg 123 ten behoeve van de afdeling sociale zaken ter secretarie. Bestuurders vam motorrijtuigen en bromfietsen klagen er over dat over het algemeen te laat wordt opgemerkt dat de afsluitbomen van de Sandtlaan brug dioht zijn of worden neergelaten. B en W adviseren de huidige verkeers lichten te wijzigen in knipperlichten, op elke afsluitboom rode knipperlich ten aanbrengen en de bestaande lam pen te versteitken. De kosten worden begroot op f 5200. Een bedrag van f 12700 is nodig om het schoolgebouwtje in de Burgers- dijikstraat te verbeteren. In het ge bouw is de kleuterschool „De Klap roos" gevestigd. Voor de stichting van een gerefor meerde kleuterschool in de Hoornes- söhool adviseren B. en W een krediet van f 196.000 uit te trekken. De bouw van een achtklassige la gere school in de Hoornes ten behoeve van het bestuur der herv. scholen te Katwijk aan Zee wordt begroot op f 741.000. Reeds eerder werd een be drag van f 350.000 toegestaan. Ben W vragen nu om een aanvullend krediet vam f 392.000. Ten behoeve va-n de Zon-nebloem- sahool wordt voorgesteld een bedrag van f 1968 te bestemmen voor de aan schaffing van een aantal ontderwijs- benodigd'heden. Christenvrouwen V'burg VALKENBURG Gisteravond kwam die Christen-vrouwenbond afde ling Valkenburg bijeen in de zaad van de herv. kerk. Na een meditatie over „De wet des Heren", deeflde de presi dente, mevrouw Van der Nagelde Mooij mee, dat de jaarvergadering zal worden gehouden op 11 mei a.s. Dorpshuis en dat leden van de NCVB afdeling Badhoevedorp dan het toneel stuk .„Het blanke negermeisje" zullen opvoeren. De jaarlijkse uitgaansdag is verzet naar 8 juni. Daarna hield de vrouwenarts dr. E. M. Kortenoever uit Gouda een boei ende causerie over het onderwerp „De moeilijke jaren van de vrouw" VALKENBURG Zaterdag 14 mei zal gecollecteerd worden t.b.v. het al- gemeen sociaal fonds ter bevordering van de volksgezondheid „Draagt El kanders Lasten", een instelling van het Ohr. Nat. Vakverbond, die zidh al 47 jaar lang bezighoudt met het verlenen van hulp aan leden van de vakbewe ging, die tengevolge van ziekte met fi nanciële problemen kampen. V oetbalveldvergadering gemeenteraad Koudekerk KOUDEKERK Morgenavond om acht uur wordt een spoedeisende ver gadering gehouden van de gemeente raad!. Op de agenda staat de bespre king van het tweede voetbalveld, i.c. die mogelijke ornteigeniinig van grond ervoor van de heer J. D. Reyneveld in de Lagewaard. Daarvoor hebben B en W hetzelfde voorstel ingediend als op 18 maart. De CBTB is met een bere kening gekomen die f 38.599,24 hoger is dan die van, de taxateur. Daarmee kunnen B en W zich niet verenigen. Oranjebal met Beat KOUDEKERK Ter gelegenheid van Koninginnedag houdt de Oranje vereniging Koudekerk zaterdag uur in het Verenigingsgebouw een Oranjebal. The Blue Beats uit Leiden zullen voor moderne dansen zorgen, Uivtoering ,Aspasia' op film vastgelegd KOUDEKERK Voor veel publiek gaf de gymnastiekvereniging A spas ia in het verenigingsgebouw een uitvoe ring. Het gebouw kon de 140 deelnemers nauwelijks bergen. Voor de oefeningen was maar een kleine ruimte beschik baar, zodat het wel een beetje behel pen was. De uitvoering heeft er niet onder geleden. Na het welkomstwoord van voorzit ter Wanders begon gymnastiekonder- wijizer Bontje met de afwerking van een afwisselend programma. Men kon genieten van de oefeningen en spelen van de kleuters. Dat was een zeer po pulair en dankbaar onderdeel voor de bezoekers. Verder waren er knotsoefe ningen, hoogspringen, oefeningen op de brug, bewegingsleer, paardsprin- gen e.d. Een filmploeg uit Noordwij k heeft gedurende de uitvoering gefilmd zodat te zijner tijd de uitvoering nog eens het witte doek kan worden bdke- ALPHEN Er begint enige tekening te komen in het werk van het actie comité van de stichting Cultureel Cen trum i.o. De commissies, die zich uit het comité hebben gevormd, zijn met haar werk begonnen en elk voor zich hebben zij zich althans een idee ge vormd van wat er in de komende we ken en maanden te doen staat. De commissie die zich bezighoudt met het in samenwerking met de Stichting Maatschappelijk Opbouw werk in Den Haag opstellen va vragenlijsten ten behoeve van de te houden enquête, heeft dezer dagen een zeer voorlopige vragenlijst bestu deerd, die de Haagse stichting had op gesteld. De stichting Maatschappelijk Op bouwwerk zal de enquête uitvoeren, maar de vragen zullen in overleg met de Alphense commissie worden opge steld. Het is de bedoeling te weten te ko men welke behoeften er bij de onder scheiden verenigingen die de belang rijkste gebruikers van het centrum zullen worden, bestaan, maar daar naast zal er ook een steekproef onder de bevolking worden gehouden. Het komt erop neer, dat men de mening zal moeten weten van vijf groepen: de verenigingen, de bevolking, de mid denstand, het bedrijfsleven en de ker- Reeds nu wordt er van de zijde van Jonge-Kerkers willen Afrika-project steun verlenen ABBENES De leden uit Burger veen, Nw. Vennep en Abbenes van de Jonge K enk-kring der Herv. Gemeente Vennep-Abbenes besloten hun maandelijkse samenkomsten met een samenzijn in de pastorie te Abbenes. Hier hield ds. J- L. Keijzer een lezing over het onderwerp „Naar 't land van Haussa en Fulina", toegelicht met dia's- Het betreft hier een nieuw pro- jekt der Herv. Zending met ais doel de scholing van en de steun aan zwakke christelijke gemeenten Noord-Nigeria, juist met betrekking tot de ontmoeting met de Islam- De „Jonge-Kerkers' overwegen dan ook, indien mogelijk dit ..Islam in Afrika'-projekt te steunen; daartoe zullen nadere plannen worden uitge- wenkl. Men hoopt dit vergaderjaar le be ëindigen op zaterdagmiddag 14 mei, leer de kring een bezoek zal bren gen aan het Frans Hals-museum te Haarlem. (Jongelui, die deze laatste middag nog willen meemaken, kunnen zich opgeven aan de pastorie). Auto tegen winkel TER AAR Dinsdag in die late na middag wilde de heer Meeuwis met zijn busje materialen gaan halen bij de zaak van de heer Th. J. Lek in de Bloemenstraat. De chauffeur nam de bocht en reed tot voor de winkel van de heer Lek, maar op het kritieke mo ment weigerden de remmen en botste het busje tegen de winkelpui. Een nieuwe deur en een paar grote nieuwe ruiten zullen moeten worden aange bracht IJMUIDEN Enige dagen geleden zijn enkele kotters die voorheen bij de St-boeien bedrijvig waren naar de Sylt gestoomd om daar de tongvisserij ter hand te nemen. Deze verhuizing lever de goede resultaten op. Op de gunsti ge meldingen zijn nog meer schepen dit gebied gestoomd. Men behoef- geen spijt van te hebben. In de afgelopen nacht bereikten sommige schepen een totaal van 600 kilo tong. In de Noord en dan meer in het bijzonder op 58 NB bleef de makreel de boventoon voeren. Men kon hier de visserij onder zeer gunstige weersom standigheden bedrijven. Het was ver heugend dat er ook iets meer schel- s werd gevangen. De schepen dde het zeegebied hal verwege de Engelse en de Nederland- kust tot operatieterrein hebben ge kozen, kwamen weer tot goede vang sten. waarbij de nadruk op tong en schol lag. Maar men haalde soms ook behoorlijk wat gul en wijting op. De loggers en .cotters onder de Nederland- kust haalden redelijke hoeveelheden tong en schol op. De gul liet z-ich in deze omgeving piet zo gemakkelijk ver schalken. De grootste concentratie sche pen bevond zich tussen Katwijk en Noordwijk. Geslaagd. De gemeentelijke school voor visse- i en scheepvaart te IJmuiden heeft de afgelopen maanden 123 geslaag den afgeleverd. Onder hen bevonden zich 26 jongelui die het diploma mo tordrijver zeevisvaart behaalden. De meeste kandidaten waren niet in IJmui den woonachtig. Ook in mei en in juni zullen examens worden afgenomen. Vandaag aan de markt. Voor de IJmuider donderdagmarkt stond onder meer genoteerd de IJM Rotterdam met 920 kisten en 420 stuks stijve kabeljauw. Verdei- was een groot aantal loggers en kotters met rond- of platvis present In Scheveningen. In Scheveningen werden aangevoerd 40 kisten wijting, 60 kisten gul en ka- iw, 400 kisten schol en 10.000 kilo tong. PRIJZEN Aan de IJmuider markt verschenen i vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 4250 kisten vis, waarvan 600 kisten schelvis, 350 kisten wijting, 140 kisten gul en kabeljauw, 260 kis ten kleine guL 220 kisten koolvis, 510 kleine kisten haring. 1620 kisten ma kreel, 1430 kleine kisten makreel, 550 kisten schol, 15 kisten tarbot, 155 kas ten diversen. 780 stuks stijve kabel jauw en 12.000 kilo tong. De noteringen voor laatstgenoemde vissoort liepen iets terug. De slips be landden op een laagste peil van f 2.40 na een start van f 2,84. Ook nu de grootmiddelschol begonnen met een notering van f 62 niet slecht doch moes ten later twintig gulden prijsgeven. Voor de kleinmiddel en de schol 1 betaalde men eerst f 57 en later f 40. De tweetjes zaten tussen f 46 e«i f 27. De schar deed op de eerste afslag nog f 28 maar was op de laatste afslag al voor acht gulden te koop. De makreel werd na een inzet van f 34 al snel op het minimum gedrukt. Dit betekende weer veel werk voor de vismeelfabriek. De schelvis weet zich langzaam maar zeker van de klap pen die men de laatste dage.; moest in casseren, te henstellen. Vooral op de eerste afslag was van een redelijke betaling sprake. De grootste soort eis te toen een koers van f 46 voor zich op. De andere soorten volgden goed. Op de laatste afslag ebde de interesse wat weg doch het gemiddelde lag aan zienlijk hoger dan gewend was ge raakt De wijting kon zich aardig handha ven zonder tot een verrassende hoogte te komen. Zowel voor de dichte als voor de gestripte soort werd op de eerste afslag f 25 betaald. Met de gul gaat het nog steeds niet goed. Meer dan f 34 had men op eerste afslag voor de grootste soort niet over. De af- wachters konden zich later al een kist voor f 24 aanschaffen. De kleine gul zat tussen f 23 en f 17. Bij een der gelijke lage betaling moet men per schip heel wat aanvoeren om tot een lonende besomming te kunnen komen. De kabeljauw werd in deze val mee gesleurd. Voor de kisten grote betaal de men niet meer dan f82 en voor de kisten middel f75. Later zakte het peil respectievelijk tot f77 en f66, De re gels kabeljauw waren weer goedkoper. De grote gingen eerst voor f67 van de hand en later voor f57. De regel» klei ne zaten helemaal in de verkeerde hoek en haalden als top niet meer dan notering van f37. De slotkoeirs lag op f23. De grote zwarte koolvis zette op f niet zo heel slecht in, maar kon zich niet handhaven. Het werd ten slotte een laagste notering van f66. De grote leng laat het eveneens afweten. Een notering van f 62 tot f 60 was ronduit slecht. Verre reis Het Westduitse visserij fabrieksschip Sagitta Maris is met een lading 700 diepgevroren vis uit de Afrikaanse wateren in Bremerhaven teruggekeerd. Het vaartuig vertrok op 20 oktober van het vorige jaar voor deze expeditie. Als tijdelijke thuishaven had de Sagitta Maris Kaapstad. Een deel van de vangsten werd in Zuid-Afrika afgezet, een deel werd met koelvrachtschepen naar Duitsland vervoerd. Over de sultaten was men dik tevreden. Bijna elke reis werd met volle ruimen af gesloten. Groot-Brittannië De Britse visserij heeft In 1965 goe de resultaten behaald. Vooral de Schot se vissers kwamen met een aanvoer van 375.394.700 kilo uitstekend voor de dag. Dat was ruim 50 miljoen kilo meer dan in 1964. De waarde van de Schotse aanvoer in 1965 bedroeg meer dan f 185 miljoen. Men moet tot 1912 terug gaan om een hogere aanvoer te gen te komen. Toen bracht men 411.496.200 kilo aan de wal. Hiervan be stond ruim 60 percent uit haring. En geland. Schotland en Wales bereikten een gezamenlijke aanvoer van ongeveer 900.000.000 kilo. Dat had men voor een goed deel te danken aan de betere re sultaten op de verre visgronden. Voor de Schotse haringvissers was het ver heugend dat zij hun produktie wisten op te voeren van 80.208.780 kilo in 1964 tot 82.683.506 kilo in 1965. België De kotter UK 85 Jannetje is verkocht aan de rederij Rammeloo in het Belgi sche Zeebrugge. Het schip vaart thans onder het visserij merk Z. 585 en dc i Zuiderzee. Hiermee heeft de re der de Benelux-gedachte gestalte wil len geven. De kotter werd vier jaar geleden op de werf Van de Sande te Breskans gebouwd. het actie-comité dat zich met de stich ting van het centrum bezig houdt, na drukkelijk op gewezen, dat het gebouw uitsluitend bedoeld zal zijn als aan vulling op de reeds bestaande voorzie ningen. Het zal intussen wel na de grote vakantie worden, voordat de vragen lijsten aan verenigingen en bevolking zullen worden voorgelegd. Voordat de vakanties beginnen hoopt de Alphense commissie met de stichting Maatschap pelijk Opbouwwerk klaar te zijn. VERKOOP SCHOOL ALPHEN Na raadsbesluit van 25 oktober 1957 ging de Gemeentelijke Nijverheidsschool voor meisjes aan de Willemstraat met ingang van 1 januari 1959 over in beheer naar de Stichting voor Christelijk Nijverheidsonderwijs alhier. De overdracht in eigendom kon toen nog niet plaats hebben doordat de minister van onderwijs en weten schappen de stiohtiivgskosten van de school nog moest vaststellen. Dit is nu gebeurd en B. en W. stellen voor nu tot de laatste formele handeling te be sluiten: de verkoop voor een totaal bedrag van f 978.059.97, waarvan f 54.913.98 kosten losse inventaris. Voor stalen en houten huishoudtrappen. Tornado droogrekken. waslijnen, wasteilen, wasmanden VAN GALEN In de Hoornes Parsstraat 42. KATWIJK OPGELET VRIJDAGMARKT Ter kennismaking onze bekende super wit rib heren sportgoed. Het goed dat zo mooi blijft in de was 1.98 nu elk tweede ?aj£ „ulden. Onze eebort de tweepersoons 1 10.98 nu 7,98. Geborduurde eenpersoons lakens extra grote maat 8,98 nu 6,98. Bij passende slopen 2,98 nu 2.25. Corset hemdjes 98 cent. Leuke nylon onderjur ken en jupons 5,98 nu 3.98, Leuke dames hemdjes tot 52 schouderband 4.98 nu 2.98 Nylon dames gaatjesslips zes kleuren 2.98 nu 1.98. Grote badlakens 2.98 nu 1.98 Donkere baddoeken 2.25. nu 1.49. Dames slips tot 52 98 cent. Bij aankoop van een dames- of herenpyama en jongens- en meisjespyama's zes leuke autospeldjes cadeau. Zie borden Japie. VOLOP KINDERJURKJES reeds v.a. 4,75 „RAMO" JURKJES iets duurder, maar mooi. Grote sortering KINDERBLOUSES, TRUITJES, VESTJES enz. Doe Uw voordeel en loop eerst even aan bijl op de Sluisweg en Adm. de Ruiterlaan KATWIJK Met het oog op Koninginnedag a.s. vrijdag avond tot 9 uur geopend. A.s. zaterdag geopend tot 1 uur n.m. KATWIJKSE MELKHANDELAREN maken bekend dat i.v.m. KONINGINNEDAG morgen (vrijdag) ook voor zaterdag gevent zal worden, dus voor 3 dagen De Bakkerspatroonsvereniging JALMA" maakt hiermede bekend dai op zaterdag 30 april geen vers brood verkrijgbaar is. De winkels zullen tot 11 uur v.m. geopend zijn en vrijdag avond 29 april, na 6 uur gesloten zijn. Gezellig toeren met de Gazelle sport-tandem Wilt u echt genieten van de natuur? Maakt u dan eens een tocht met de Bij ons is deze tandem direct te huur of te koop. Zó MEENEMEN, PROBEREN, KOPEN Een prachtig bezit om gezellig uit te gaan. Enige verhuur-verkoop-adres in de omgeving. VAN GALEN Jr. PARSSTRAAT 42 TEL. 6242 HOORNESPOLDER VAN GALEN Sr. KON. JULIANALAAN 88 KATWIJK

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 15