Anderhalf miljoen zonzoekers naar Mallorca dit jaar Lijst woningzoekenden niet vaak betrouwbaar Grenswijziging in Westland z.h.s. aanvaard Uit zelfverdediging met dienstmes gestoken Jammer als christenen geen begrip tonen voor cle provo s Jt KEUKENHOF-LISSE Eenvoudiger maten voor schoenen? Scheurtjes in Dreadnought DONDERDAG 28 APRIL 196« Balearen-eiland klaar voor invasie: grootste tot nu toe (Van een onzer verslaggevers) ■J%/fALLORCA: zoneiland van de Balearen, paradijs voor de vakantievier- JAJ- der, die elk jaar méér komt. Tien jaar geleden ontdekt, nü helemaal „in" voor de kleine anderhalf miljoen buitenlanders van dit jaar. Palma bereidt zich voor op de jaarlijkse invasie, die zich nu al aankondigt. Hotel deuren zwaaien open voor de eerste duizenden gasten, op de terrassen worden stoelen bijgeschoven en de zon brandt al in het blauw om haar aan bidders te bronzen. „Bienvenido", roepen de schoenpoetsers, de hoteleige naars, de souvenirwinkels, de toeristenstroom-in-aantocht toe. Mallorca baadt weer in zijn zonnig zomers kleed en maakt zijn opwachting. Naar Palma dit jaar? Toegege ven: u bent niet de enige. De klei ne anderhalf miljoen andere zon zoekers gaan met u mee. Maar Touroperators sturen elke week vliegtuigen vol naar het Balearen- eiland. De heer G. Gelsing, direc teur van Trasmunido N.V., de in tocih: oinidamlke d[ie elk jaar groter Eindhoven gevestigde touroperator, wondende invasie heeft Mallorca zijn charme behouden. De witte stranden zijn gebleven, de roman tische palmeriboulevairds liggen er nog steeds en de zonneterrassen die een belangrijk deel van dlie rei zen voor zijn rekening neemt, zegt: Mallorca is nog gteeds volkomen „in". We vragen ons wel eens af hoelang dit nog kan doorgaan. Elk zijn nog even uitnodigend. Alleen: jaar komen er 25 procent toeristen dait alles heeft e9.n andere entoura ge gekregen. Wie mu per boot Palma's pitto reske haven binnenvaart, ziet een kust vol blinkende witte hotels. Elk meer. De laatste jaren vooral ook ui4 de Scandinavische landen. Hoe wel er een slteeds intensiever wor dende trek naar „nog zuidelijker", naar Zuid-Spanje, naar de Noord- toeristenstroom, groeit ook het aa-n- ja-ar wordt die keten langer: ruim afrikaanse landen, merkbaar is, tal chartermaatschappij en. De laat- twaalfhoniderd zijn er nu, maar heefit Mallorca zijn positie meer ste tijd vooral ook in Scandinavië (veel Finnen komen naar Mallorca). Minister Bogaers in Hoogeveen: ieder jaar komen er een slordige dan behouden, honderd bij. En wie per vliegtuig binnenkomt, vindt niet meer het grasveldje van toen met heit witte herkenningsknuis, maar een moder ne goed geoutilleerde luchthaven met drie kilometer lange start- en landingsbanen, waarop zetlfs de DC- 8's terecht kunnen. En dat betekent, dat Palima's luohithaven in het zomerseizoen een van de drukste is van Europa. Vliegen In het hoogseizoen wordt Palma aangedaan door niet minder dan 65 maatschappijen, waarvan er maar 12 üjnimaatscihappijen zijm. Attracties De luchtvaartmaatschappijen kun- nen haast geen toestellen genoeg Deviezen vrij maken om de stromen aan te voeren. Zonder ophouden worden Mallorca is een toeristenlboliwenk charters uitgevoerd Door de lijn<- gewonden, dat vrijwel drijft op de maatschappijen, maar vooral door miljoenen, die zon zoekende vakan- tievierders elke zomer binnenbren gen. Als paddestoelen rijzen de ho tels uit de grond, grote soms Ame- hiun gold in bungalows. Kortom, de in Spanje zo welkome deviezen stro men bi runen. de chartenbeidrijt De heer Gelsing: wij werken sa men met Sabena, die zijn snelle comfortabele (straal)-Cara veile in ters schakelen de chartermaat schappijen in. De heer F. Krijgel- mans, Sabena-vertegenwoordiger in De heer G. Gelsing (rechts) en de heer F. Krijgelmans voor de Sabena-Caravelle, die pendel diensten onderhoudt op de lucht haven van Palma om de duizen den toeristen naar de zon te brengen. PERSONALIA Mr. W. B. J. Aberson te Amsterdam rijgt op zijn verzoek ontslag als advo- iat-generaal bij het A'damse Hof. Mr. J. Zuur en mr. J. H. J. Hoog is op in verzoek eervol ontslag verleend als mtonrechter in Amsterdam. Een overvol eiland dus? Zeker niet. Wie rust zoekt, vindt die ook nu op Mallorca. Maar dan moet men niet in Palma bl'ijven, al heeft dat en zeker 's avonds zijn attracties. Het uitgaansleven bloeit. En wie alleen maar wat wil flaneren langs de palJmenboulevards of een cognac je wil drinken op een van de ter rassen op de Borne, vindt ook echt Spaanse gezelligheid Rust vindt men verder. In de kleinere kuist - dorpjes, of tijidens de trips door het binnenland, dat vele bezienswaar- dilgfhoden te zien geeft. De parelinduatrie van Manacor bij voorbeeld of de wereldbekende grotten van Porto Griste, waar men kan varen op het wonderlijke on dergrondse Lago Martel, of het Karöuiser klooster in ValMemosa met de „cel1" waar Chopin enige tijd verbleef. En wie de hele oude historie zoekt vinidt er tal van his torische bouwwerken. De hoog bo ven de Paeeo Uruguay uittorende kathedraal van Palma uit de der tiende eeaiw is niet het enige. 7r zijn talrijke kostbare oude kunst werken. Want Mallorca heeft 'n lan ge historie achter zich. De bezet ting door achtereenvolgens de Ro meinen, de Moren en sinds 1229 de Catalanen (Koning Jaime I verover de hat eiland op de Moren.) heeft het gezicht van het Balearen-eiland getekend, al is het n>u even Spaans als het vasteland Spaans is. Tóch maar Dat zal iedere toerist ondervinden. De „plaza de toros" ontbreekt niet in Palma (de derde arena na Ma drid en Barcelona), evenmin «Is de „paella" op de eettafel en even min als de Ediuardo's en Fernan- Spaanse romantiek tegen de achtergrond van eeuwenoude historie: de kathedraal van do's, die met evenveel Spaans tem perament als hun „overzeese" land genoten de toeristenmeisjes hun „pi- ropos" maken. Alle charme van de Spaanse bus ten., biedt ook Mallorca: blikvan- gende topper in de reisbureaufol ders. Ondanks die anderhalf mil joen mede-zonzoekers, dan toch maar naar Palma dit jaar? Wie geen auto heeft (voor f21 per dag zijn ze overigens te huur) kan zich per open koets laten rijden, overal naar toe (Van onze parlemenitsredactie) DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gistermiddag zJrs. het wetsvoor stel tot wijziging van de gemeentegren zen van Maassluis, VI aardingen en Maasland aanvaard. Alleen de Boeren partij liet aantekenen, dat zij geacht wenst te worden te hebben tegenge- Naar aanleiding van vragen uit de Kamer deelde staatssecretaris Wester hout mee. dat de aanvankelijk voorge stelde, maar later weer ongedaan ge maakte uitbreiding van Maassluis en de daarmee verband houdende grens correctie tussen Maasland en Naaldwijk missohien weer aan de orde zal den gesteld bij een eventuele ni gemeenlteOiigke herindeling van het gehe le Westlamd. Met de voorbereiding deze herindeling zal grote spoed den betracht, maar zij kan niet me het lopende parlementaire jaar aan de orde worden gesteld. De staatssecretaris gaf toe, dat het besluit om niet het gehele tussen Maasdijk en rijksweg 20 gelegen gebied Maasland bij Maassluis te voegen, zekere temporisering van de ont wikkeling van MaasSluis inhoudt. Hij achtte het echter bepaald niet uitgeslo ten, dat in de toekomst ook het gebied ten noord-westen van Maassluis zal worden bebouwd. Dan moet echter eerst een oplossing worden gevonden het vraagstuk van de luchtver ontreiniging in het Rijnmondgebied. Volgens het wetsvoorstel zullen 1 inwoners van Maasland naar Maas sluis overgaan en 185 Maaslanders naar Vlaardingen. Vlaardingen wordt 10 Maassluizens rijker. Nieuwe campagne tegen roken UTRECHT Dr. L. Mcinsma, direc teur van het Bureau kankerregistratie en leider van de enige jaren geleden gevoer de anti-rookcampagne, acht de tijd rijp om de actie tegen het roken via de communicatiemedia voort te zetten. „Met advertenties als „even wachten met roken" komen we er niet", zo klaag de hij gistermiddag tijdens een forum bijeenkomst in Utrecht op de jaarlijkse contactdag van het Nationaal protestants centrum voor de geestelijke volksgezond heid, dat de geestelijke hygiëne van de voorlichting ter discussie had gesteld. Dr. Meinsma zei de indruk te hebben dat de positieve propaganda tegen het roken ongunstig is beïnvloed door tegen strijdige meningen, met name uit de sec tor van de geestelijke volksgezondheid. „Daardoor werd ik op een gegeven mo ment zelf nieuws", zei dr. Meinsma. Prof. mr. dr. M. Rooij, hoogleraar in de pers wetenschap in Amsterdam, troostte hem: „Wie voor nieuws zorgt, moet zich reali seren dat hij zelf ook eens nieuws kan worden" (Advertentie) Een belangrijke ontdekking Na enkele dagen voelen verstokte rokers zich alsof re nooit tevoren hebben gerookt STOCKHOLM - hdb - Belangrijke on derzoekingen, in 1958 begonnen, leidden jaar later tot de opzienbarende ontdek king van een formule die radikaal in- Verkt tegen de vergiftiging door nicotine fia twee jaar intensief voortgezette proef nemingen is men er nu in geslaagd deze kngewone formule uit te werken in de )orm van een aangenaam smakende ta niet. die haar absolute doeltreffendheid i.eeft bewezen in 993 op 1.000 gevallen v. tewoonterokers (waaronder vele genees- Het officieel rapport: In 993 gevallen op (.000 geschiedt de ontwenning radikaal en pnder moeite: geen enkele roker heeft p de minste wilskracht beroep moeten joen. Verrassend aspect: allen voelen zich |lsof ze nooit tevoren gerookt hadden, f De lezers die dit wensen, kunnen een Èlledige dokumentatie over deze won- rbare tablet ontvangen door zich recht- eeks te wenden tot het Nederlandse taiti-Tabak Instituut, afd. 238D2, Ginni- ienstraat 16, Breda, Nederland. Het is rolstrekt gratis. Het volstaat, zonder uit tel aan dit Instituut een gefrankeerde :n aan U zelf geadresseerde envelop on- ler omslag te sturen. Surinaamse militair vrijgesproken DEN HAAG „Onevenwichtig, wantrouwend, denkt dat alles wat blank is hem dwars zit. minderwaar digheidscomplex", vermeldde het psy chiatrisch rapport van dienstplichtig militair J. H. Fung Loy, geboren in Suriname, toeft hij gistermiddag voor de Arrondissementskrijgsraad terecht stond. Hem was primair ten laste ge legd: „opzettelijk aan J. D. de Kubber (eveneens een dienstplichtige) zwaai lichamelijk letsel te hebben toege. bracht door deze met een geopend zak mes in de buik te steken, waardoor deze met spoed moest worden geoDe- reerd". De jonge beklaagde (22 jaar) maakte een zelfverzekerde indruk tijdens de rechtszitting. Hij had op 25 februari van dit jaar terwijl hij een door anderen voortgeduwde defecte jeep bestuurde, J. D. de Kubber aangereden, waarna De Kubber woedend de Surinaamse jongen twee rake klappen had gegeven. Hierop volgde een vechtpartij, die werd gestaakt toen de jongens werden gescheiden. Hier op rukten beiden zich los en stormden op elkaar af. Fung Loy trok een dienst. dat hij geopend in de zak van zijn overall had (hij had er zojuist zijn nagels mee schoongemaakt) en stak hiermee de aanstormende De Kubber in de buik. De Kubber was ook als getuige gedag vaard maar was niet verschenen wegens zieke duim(l). De niet gelijkluidende getuigenverklaringen toonden echter aan dat geen agressiviteit van Fung Loy (die werd vastgehouden) kon worden aange toond, maar eerder aggressiviteit va Kubber. De raadsman van de beklaagde, mr. J. Pruim, noemde de rake klappen de „druppel die de emmer deed i lopen". Zelfs de auditeur militair achtte het primair ten laste gelegde niet bewe zen. maar wel het subsidiair ten laste ge. legde „mishandeling, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende'. Zijn eis subsidiaire gevangenisstraf van 6 maan den, waarvan 3 maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaar. De gevan genisstraf was met aftrek van voorarrest De raadsman eiste vrijspraak, of een straf, waarbij de overblijvende werkelijke ge vangenisstraf nihil zou zijn. Na beraad werd de beklaagde door de Arrondisse. mentskrijgsraad vrijgesproken. Groothandel hamstert geen aardappelen DEN IIAAG Uit een ingesteld on derzoek Is niets gebleken van speculatie ve voorraadvorming van aardappelen bij de groothandel. De ministers Den Uyl (econ. zaken) en Biesheuvel (landbouw en visserij) delen dit mee in antwoord op vragen van de Tweede-Kamerleden me- Van Ommeren-Averink (comm.) Brautigam (soe.). Men hooptp dat door de thans getroffen maatregelen ter verruiming van de in- en ter afremming van de uitvoer regelmatige voorziening van de bin nenlandse markt mogelijk zal zijn en met medewerking van het bedrijfsleven een verdere stijging van de aardappel- prijs kan worden voorkomen. Mochten de I persoonlijk creatieve en speelse prijzen toch stijgen dan zal de regering oer is aesteld? Is hef. alleen maar nega- zich op verdergaande maatregelen bera-1 lie/, ats ze zich schrap zetten tegen een Directeur Heldring Stichtingen: HOOGEVEEN Bij de overdracht van de 5000ste woning die na de oorlog is klaar gekomen in Hooge veen is minister Bogaers nader in gegaan op de bezwaren die van ver schillende kanten tegen zyn optimis me met betrekking tot de huidige woningbouwsituatic zyn ingebracht. „Er wordt dan vooral gewezen op de nog bestaande lijsten met woningzoeken den en op de mogelijkheid dat de wo ningvoorziening voor gezinnen met lagere inkomens in het gedrang zal komen'', al dus de minister. De minister gaf hierop als verwee hij in de eerste plaats uitgaat va situatie zoals die in 1967 zal zijn en niet zoals die nu is en dat bovendien extra maatregelen voor uitzonderingsgevallen mogelijk zijn. De ervaring had voorts geleerd, aldus minister Bogaers, dat de lijsten met woningzoekenden praktisch nooit betrouwbaar zijn. Menigeen laat zich dubbel inschrijven in meerdere ge meenten, menigeen ook schrijft zich in om een behoefte van jaren later te kun nen yerwezenlken. Doorstroming Voorts is er sprake van doorstroming omdat men op de lijst staat om een dere woning te krijgen maar dan zelf lege woning achter laat, terwijl ook het bedrijfsleven vaak plaatsen op de lijst bezet houdt voor eventueel aan te wer ven personeel. „Wanneer ik aan burgemeesters vraag wat er zou gebeuren als ik op korte ter mijn een overeenkomstig aantal wonin gen kon realiseren is steevast het ant woord dat een groot aantal van de ningen meestal beduidend meer de helft niet bezet zou worden ook al staan de gegadigden op de lijst. Het is zaak de woningbehoefte nauwlettend in het oog te houden, maar we moeten el kaar geen tekorten gaan aanpraten. De Japan wil hulp aan Indonesië van acht landen DJAKARTA Japan wil samen met zeven andere landen, waaronder Neder land een consortium vormen voor Hulp in Indonesië. Soekarno heeft zijn opperste advies raad uitgebreid tot 66 man en tegen 8 en 9 mei bijeengeroepen. De anti-communis tische organisatie van academici Kasi raadt de leden aan de benoeming te weigeren daar de raad niet op de grond wet berust. Volgens generaal-majoor Mokoginta, commandant van Sumatra, zal Indonesië aan het einde van de week Singapore erkennen. Vice-ppremier Adam Malik verklaart dat de medeplichtigen aan de staatsgreep hun burgerrechten zullen verliezen. De sultan van Djokja verklaart dat 10 mei een missie naar Europa en Japan -al vertrekken om uitstel van betaling a nieuwe leningen te bepleiten. Het legerblad Angkatan Bersendjati meldt dat rood China Aidit wapenen had toegezegd. Mao Tse Toeng had ten aan zien van de staatsgreep verklaard: „Er zullen geen moeilijkheden zijn ais Aidit doet, wat ik heb gezegd. Hij moet Na- soetion, Jani, Soeharto e.a. in één klap uitschakelen en Soekarno gevangen na- Fontein Tuynhoutprijs aan Jan van Vlijmen AMSTERDAM De muziekprijs 1965 1966 van het Fontein Tuynhoutprijs, groot drieduizend gulden, is te Amsterdam uit gereikt aan Jan van Vlijmen te Hoeve laken. De jury, bestaande uit de heren M. Flothuis, Th. Bruins en E van Rooyen heeft Jan van Vlijmen de bekroning toe gekend voor zijn kamerorkestwerk „Gruppi' voor 20 instrumenten en slag werk. Dit is de tweede maal. dat deze drie-jaarlijkse prijs werd uitgereikt. De eerste werd toegekend aan Ton de Leeuw zijn .Mouvements rétrogrades". DEN HAAG ..Het zou jammer zyn wanneer met name de christelijke gemeente uit rechte solidariteit met het gezag en terecht uit begrip voor de problemen van recht en orde geen enkele solidariteit met deze jonge ren zou opbrengen", zo schrijft dr. G. van Leeuwen, directeur vai Heldring stichtingen in het gisteren verschenen nummer van het week blad „Hervormd Nederland ove provo's. Dr. Van Leeuwen maakt een duide lijk onderscheid tussen het echte pro- votariaat, een klein groepje, en de grotere groep van „interessantdoeners, meelopers, baldadige kwajongens herrieschoppers, die tuk zijn od een rel". Over dat kleine groepje echte provo' schrijft d-r. Van Leeuwen: „Dat we hier te maken hebben met een groepje intel ligente jongeren, die of we hun vond sten nu kunnen waarderen of niet blijk geven van een bijzondere inventiviteit. verrassende vindingrijkheid", oordeelt dat ze al provocerend bezig zijn de zwakke plekken van het gedragspa troon van onze samenleving aan te tasten. Vragenderwijs voert hij die zwakke plekken in onze samenleving ten tonele. In Hervormd Nederland schrijft hij: Is het zo eek „Is het zo gek, als zij (de echte provo's) zich verontwaardigen om de terreur van het motorisch verkeer en de luchtveront reiniging? Is hun angst voor de vertech- nisering van het leven zo dwaas? Is het begrijpelijk als ze het leven willen beleven en vermoeden dat het in de samenleving van de ouderen I leven van geld verdienen maken? Heeft dat alles niet iets van utopische droom, ik zou'bijna zeggen r siaans verlangen"? Dr Van Leeuwen vraagt zich af, of het conformisme van de ouderen vaak niet even ongenuanceerd is als het non- conform isme van de provo's en hij be sluit: „Ze lopen wat vreemd onder ons rond. Hun lange haren irriteren velen, maar dat is een kwestie van smaak. Onze gereformeerde vaderen droegen de ha ren langer. Als het weer mo-de is om het haar „lang tc dragen, zullen dé jongeren weer kortgeknipt rondlopen". U mag de lente niet missen... mm, DEN HAAG Er is een maatsysteem voor schoenen ontwor pen. Het is namelyk de bedoeling eenheid te scheppen in de doolhof van Engelse, Franse, Amerikaanse en andere 'maatsystemen. De Organisa tie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) heeft zich met deze lastige zaak bemoeid ei afdoende oplossing voorgesteld. Men wil uitgaan van een maat in milli meters, afgeleid van de lengte van de leest, waarop een schoen is gemaakt. Er zal gebruik worden gemaakt van een formule, die het mogelijk maakt, dat bij voorbeeld zeer spitse leesten en minder spitse leesten, die voor dezelfde voet ge schikt zijn. ook hetzelfde maatnummer krijgen. Het nieuwe systeem, dat Euro- point wordt genoemd, is van toepassing op alle soorten schoenen van baby schoen tj es tot de grootste herenschoenen Het Europointsysteem begint bij ni mer 120 voor de kleinste schoentjes loopt door tot 312. Er zijn 7 groepen elk met een tussenruimte van 24 mm. Wanneer Europoint wordt doorgevoerd zouden de winkeliers aanvankelijk moe ten beschikken over een speciale maat lat, waarmee de voet wordt gemeten van grote teen tot hiel. Voordelen Als voordelen van het nieuwe systeem worden genoemd: sneller vinden van de passende schoenen. eenvoudige administratie in schoenfabrieken minder grote voorraden voor de han del (er zijn minder maten). In Nederland zal een speciale studie groep van de Vereniging voor research en informatie in de schoenindustrie het systeem op zijn technische merites be oordelen. woningnood is daarvoor een te ernstig probleem," zo zei de minister. Ten aanzien van het feit dat vele wo ningen worden bewoond door mensen met een hoger inkomen dan waarvoor de woningen eigenlijk bestemd zijn, zei de minister ten slotte dat dankzij de rege lingen van een inwerkingtredende „ont ruimingsbescherming' het de gemeenten mogelijk zal worden om dergelijke wo ningen metterdaad vrij te krijgen yoor de groep met lage inkomens. Gelderland-Tielens hield kosten bij NIJMEGEN De produktie van Gel derland-Tielens Papierfabrieken is in 1965 7 pet gestegen tot 44.272 (vorig jaar 41.238) ton, waarvan 34 pet uitgevoerd. Dank zij voorgaande investeringen is do gehele kostenstijging goedgemaakt. Het geconsolideerde exploitatiesaldo was f 7,4 (6.9) miljoen, afschrijving op stroostof- fabriek Phoenix f 313.000 reservering diivense belangen f 400.000 en de qwinst f (2.07) min. Het kapitaal was f 6.937.000. Daar investeringen aanmer kelijk beneden afschrijvingen bleven na men de liquiditeiten met f 1.03 min tot f 5.47 min toe. De technische vernieuwin gen zullen kapitaalsverbetering en grote besparingen brengen. Het is niet mogelijk de kostenstijging door prijsverhoging goed te maken, een groot deel moet door rationalisatie worden opgevangen. Do papiermachines waren de laatste maan den vol bezet en de afzet blijft zich gunstig ontwikkelen. Verplichte keuring van buitenlandse werknemers (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Buitenlandse werk nemers die ons land binnen komen zul len vanaf 16 mei verplicht zijn zich aan een tbc-controle te onderwerpen. Ook gezinsleden moeten zich laten on derzoeken. Wanneer zij niet gekeurd zijn mogen zij niet in Nederland blij ven. De minister van Justitie heeft in sa menwerking met de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid deze regeling getroffen. De controle is kosteloos. Met de uit voering zijn dc erkende consulartiebu- reaus voor de tbc-bestrijding belast De regeling is niet van toepassing op gastarbeiders die uit de EEG-landen af komstig zijn. Dit is niet mogelijk omdat tussen deze landen het beginsel geldt van vrije verplaatsing van werknemers. In de praktijk zijn het echter met name arbeiders buiten de EEG die de tbc- controle omzeilden. Bovendien kwamen zij meestal in kleine groepen, illegaal is land binnen. Kamer aanvaardt vakantieregeling (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Tweede Kamer heeft zich deze week z.h.s. verenigd met een wettelijke regeling van het recht op vakantie. Deze regeling houdt o.m. in, dat werkgevers voortaan verplicht zijn aan werknemers beneden de achttien jaar een vakantie van minimaal drie weken met behoud van loon toe te kennen en oudere werknemers een vakantie van tenminste twee weken. Bij de behandeling van het desbetref fende ontwerp beloofde minister Sam- kalden (justitie), dat spoed zal worden betracht met de totstandkoming van een wettelijke regeling voor de vakantiebij slag. In verband daarmee trok de socia listische afgevaardigde mevr. Singer- Dekker een amendement in, dat beoogde de verstrekking van vakantietoeslag reeds nu dwingend voor te schrijven. Tegen de zin van minister Samkalden werd een amendement-Singer-Dekker aanvaard, waarin was bepaald, dat het bijwonen van scholingscursussen van vakorganisaties het „aangroeien" .van de vakantieaanspraak niet aantast. LONDEN De Britse minister van marine. J. P W. Mallalieu. heeft gisteren u Lagerhuis bevestigd dat er kleine scheurtjes zijn gevonden in de romp van de Britse kernonderzeeër Dreadnought. De onderzeeboot wordt thans in de ha ven zorgvuldig onderzocht, zo deelde hy mee. Hij zei alleen, dat de scheurtjes in het op 21 oktober 1960 in de vaart geno men schip haarfijn zijn, maar gaf geen aantal of plaats. Wel zei hij dat er in elk geval geen gevaar is voor de opvarenden. Bond contra bont HAARLEM Dames die bont dragen en speciaal haar die zich hullen in zee hondenbont zal vermoedelijk hoe is nog niet bekend worden verteld op welke wijze de wereld van zeehonden bont wordt voorzien. Een actie in deze geest wordt voorbereid door een lande lijk comité, dat in het leven is geroepen door de Nederlandse bond ter bestrij ding van vivi-sectie. (Zeehondenmoeders en haar pasgebo ren kinderen worden bij de Magdalena- eilanden in Canada levend van hun hui den ontdaan, die naar Europa gaan voor de bonthandel). Gistermiddag is de vijfjarige Robbie Sleutel voor de ouderlijke woning in Callantsoog bij het oversteken geschept door een personenauto, bestuurd door J. K. uit Den Helder. Het kind werd in de vaart geslingerd. De autobestuurder heeft het jongetje direct uit het water gehaald, waarna het in zorgwekkend»* toestand naar het ziekenhuiT^ Den He' der werd vervoerd. In de loop van de avond is de jongen aan zijn verwondin gen overleden. Mr. E. D. van Dclden is op verzoek eer vol ontslagen als griffier van het Arn hemse hof. Zijn opvolger is mr. E D T E. M. Scheidius.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 13