'Gordijn' pzij voor auto-karavaan CITY uARAuE SCALDIA en TRABANT ~~1OJLLCL. GARAGE MEESTER Urgentieprogramma voor landbouwbeleid '■■^i!WÊBÊÊÊÊÊm- GARAGE MEESTER RECLAME TV Amerika voor u (en de rekening) Vrij zonnig VIEtTWF LÈÏDSE COURANT 7 h mw m Hoofddealer voor Leiden en omstreken van MIDDELSTEGRACHT 89 LEIDEN - TELEF. 21496 3A3 "Wj/flff,, <r vO/i Steeds groter wordt het aantal auto's, dat van achter het ijzeren gordijn naar het westen komt. Het zullen er naar grove schattingen dit jaar een slordige 13.000 zijn: uit Rusland, Oost-Duitsland en Tsjechoslowakije. Kosten noch moeiten worden gespaard om eigen produkten ook in het westen een plaats op de markt te geven. Pogingen, die langzaamaan lijken te worden beloond. Sinds de oorlog is de Oosteuropese auto langzaam „in" geraakt. Zeker sinds men zich de laatste jaren meer en meer is gaan aanpassen aan westerse eisen van luxe en comfort. Het sobere jasje van weleer is afgedaan: er wor den moderne produkten geleverd, die het oosten elk jaar méér deviezen leveren, Moskou, Praag en Berlijn geven er „vrij baan" voor. origineel model (het lijkt enigszins op dat van de Fiat 850), maar wel uitgerust met tal van handige snuf jes, die de automobilist een hoop comfort kunnen leveren. Grotere bekendheid dan de Russi sche auto's geniet echter op Neder landse wegen de Oostduitse Trabant, produkt van de vroeger gefuseerde Horch en DKW-fabrieken in Zwickau. Sinds de wagen in 1961 op de Neder landse markt werd gebracht, zijn er al ruim 12.000 van verkocht Het is de goedkoopste van de Oosteuropese wa- (Van c verkeersred acteu r DE Oosteuropese auto-industrie is in het offensief: na jarenlang slechts aarzelende stappen te hebben gezet op de Westeuropese automarkt, is Hen thans voluit in de aanval. Steeds meer modellen, steeds modernere an westerse eisen aangepaste auto's rijden door het ijzeren gordijn om an deze kant ervan een plaats te veroveren. Waren ze op de westerse iutowegen tot voor enkele jaren nog zeldzaamheden (Wartburg en Skoda ptgezonderd), hun aantallen groeien met het jaar. En hoewel ze nog in jeen enkele verhouding staan tot die van hun westerse concurrenten, wor- |en elk jaar nieuwe records geboekt. Zes personenauto's vormen de Bzet van het offensief: de Scaldia, e Wolga en (volgende maand) de 'alta uit Rusland; de Wartburg en ie Trabant uit Oost-Duitsland en ,e Skoda uit Tsjechoslowakije. Skoda opende de rij: Al in 1947 racht de fabriek in Boleslav het ste exemplaar Nederland bin- n, een wagen, die geheel afweek tn de toen gangbare modellen, i Wartburg volgde acht jaar la- ir, toen de destijds 26 jaar oude isenacher Motoren Werke de pro- iktie weer hervatte. In 1961 wam de Trabant en enkele jaren larna de Scaldia, in oktober vo- jaar gevolgd door de Wolga. Vragen Kanspaarden op de westerse arkt? De importeurs geven toe: invanikelijk stond men er in Neder- nd zeer gereserveerd tegenover. Een wagen van achter het ijzeren 'rdijn: het klonk in die eerste ja il niet vertrouwenwekkend. Hoe ond het met de onderdelen en de ice? Hoe was de kwaliteit? Het aren vragen, die toen nog niet wa ll te beantwoorden. Pas in de loop t jaren, toen het ijzeren gordijn eeds verder werd geopend, is dat antrouwen enigszins weggenomen'. De onderdelen vormen allang geen obleem meer. Stagnatie in de aan- ler komt niet meer voor. Om de anten daarvan te overtuigen laten importeurs graag bun magazijnen en, waar zelfs het kleinste detail et ontbreekt. En wat de service treft: er zijn uitgebreide dealer-net- n opgebouwd zowel in binnen-als litenland Weliswaar niet zo uitge- eid als die van de grote wester- merken,. maar tooh voldoende om automobilisten een redelijke gar an te bieden dat hij niet in de blijft staan. De meeste auto's van achter het gordijn hebben zich altijd onderschei den door hun robuuste degelijkheid: dikke staalplaat, sterke motor. Goe de technische eigenschappen kregen bij de constructeurs voorrang boven het uiterlijk, dat dikwijls sober was. Chroomversieringen werden slechts spaarzaam aangebracht en aan de vormgeving werd vaak nauwelijks aandacht geschonken. Men bracht modellen, die in het westen alllang verouderd waren. Maar daarin begint nu langzmer- hand verandering te komen. Nog vo rig jaar oktober brachten de Mos- kouse Moskowitch-fabrieken een nieu- Scaldia (die in Ruland Mosko witch heet) uit, die in geen enkel op zicht meer lijkt op de oude wat so bere toen weinig in trek zijnde wagen. Hoewel het geen erg origineel mo del is gewonden (het lijkt enigszins op de Austin Cambridge), is men er wel ruimschoots mee tegemoet geko men aan westerse eisen van Luxe. Neemt men de prijs (van F5675) in aanmerking dat de auto meer com fort geeft dan een vergelijkbare wes terse auto. Dat komt niet alleen in de ruim te tot uiting, maar ook in de kleine details. De wagen, een middenklas ser, wordt met alle accessoires afge leverd, inclusief buitenspiegels, siga rettenaansteker, een omkeerbare achteruitkijkspiegel (voor 's avonds en overdag) en andere snufjes, die men in westerse auto's dikwijls moet bij kopen. Sincls oktober zijn er al meer dan duizend van verkocht en dat is voor een Russische wagen een zeer rede lijk resultaat. De Wolga. evenals de Scaldia, een in België geassembleerde Russische wagen, doe liet slechter. Het aantal in Nederland rijdende exemplaren haalt nog niet eens de honderd. Min der door de prijs (f 8525 voor de benzine-uitvoering en f 10.675 voor de diesel) komt dit door het model, dat zeer conventioneel is. Degelijk De Oosteuropese wagen is min of eer ingeburgerd in Nederland- antrouwen werd snel weggenomen. Ook ten aanzien van de kwaliteit, eet men in het westen: slechte 's worden niet meer gebouwd, de Oosteuropese auto's kan het- Ifde worden gezegd, al zijn er dan ker verschillen qua bouw en uiter- Jalta Naast beide wagens in de midden- en grote klasse wordt volgende maand de eerste kleine auto op de markt gebracht: de Jalta (in Rus land al drie jaar onder de naam Zaparojetz bekend). Een auto, die de prijs van f 3975 meekrijgt en zal moeten concurreren met auto's als de 2CV, de R4. de Fiats 500 en 600 de Trabant. Ook hier weer: geen BARKAS DEALER VOOR LEIDEN EN OMGEVING HAVEN 1—7 Leiden telef. 20067 gens (f 3775). Elk jaar worden er meer van verkocht. Waren het er in 1964 nog 3500, vorig jaar werd met 4500 exemplaren een nieuw rekord geboekt. Behalve in de prijs onderscheidt de wagen zich ook door zijn con structie. Staalplaat maakte hier plaats voor oersterk Duro-plastic, een kunststof, die voor 70 pet. uit ka toenen vezels en voor 30 pet. uil kunsthars bestaat. Groot voordeel daarvan is. dat het materiaal niet roest, licht is en bij aanrijdingen goedkoop kan worden vervangen. De importeur: de auto is na vijf jaar nu helemaal „in" en neemt thans ruim 15 pet. van de totaalom zetten in kleine wagens voor zijn re kening in Nederland. wederzijdse handelsverkeer steeds in tensiever (men denke daarbij bij voorbeeld ook aan de invasie van Rus sische camera's). Met de auto's is men nu in vol offensief. Alles wordt aangewend om eigen produkten een plaats op de wes terse markt te geven. Daarbij wordt met prijzen gewerkt, waartegen wes terse fabrieken nauwelijks kunnen co ourreren. Dat wil zegigen: men biedt niet aant tegen prijzen, die lager lig gen dan die van de gemiddelde mid- denikilassewagens, maar men geeft voor die prijs meer. Hoe dat mogelijk is? Dc impor teurs hebben hiervoor officieel geen verklaring, maar vast staat wel dat de staatsfabrieken met kleinere winstmarges werken dan de wester se industrie. Bovendien kan wel wor den aangenomen, dat de kostnrijs la ger ligt door lager arbeidsloon. Be langrijkste doel van de export is westerse deviezen bannen te krijgen en daarvoor zou men zelfs tegen kost prijs willen leveren. Dat de industrie er meer aan gele gen is haar automobielen in het westen af te zetten dan in eigen land, blijkt wel uit de hoge prijzen, die achter heit ijzeren gordijn worden, gevraagd. Een Wartburg kost in Oost-Duitsland bij voorbeeld 17.000 Oostmarken, waarbij geldt dat een Oostmark voor een Oostduitser evenveel 'waard is als Kon. Ned. Landbouw Comité (Van onze soc.-econ. redactie) DEN' HAAG Het Kon. Ned. Land bouw Comité heeft vanmiddag op een persconferentie in Nieuwspoort een urgentieprogramma bekendgemaakt. Daarin zijn wensen opgenomen voor ee,n betere positie van de zelfstandige ondernemers m.b.t. sociale voorzienin gen. belastingen, rationele bedrijfsvoe ring, prijsbeleid, landbouwproduktie en afzet. Sociale voorzieningen: het KNLC wenst dezelfde mogelijkheden t.a.v. lasten uitkeringen voor zelfstandigen als voor loontrekkendenverhoging van over heidsbijdragen door uitbreiding vai financiering der Algemene Kinderbijslag voorziening tot het tweede en evt. het eerste kind en door geleidelijke verho ging van de overheidsbijdrage vooi AOW; harmonisatie van sociale voorzie ningen in EEG-verband. Fiscaal terrein: het KNLC wil hand having van de tweede tranche der be lastingverlaging; verhoging van de be- Westers jasje Tienduizenden Nederlandse automo bilisten hebben van die politiek bruik gemaakt. En steeds meerderen doen het. Het nadeel een minder cou rante auto te hebben, een wagen dus, die op de tweedehandsmarkt minder waard is dan de westerse, wordt op de koop toe genomen. De prijzen lokken. Evenals de de gelijkheid van de auto's. Wat bij de westerse auto's allang niet meer het geval is, biedt Oost-Europa nog steeds: auto's, waarvan de carros serie dikwijls langer meegaat dan de motor. En als die carrosserie dan ook nog in een westers jasje is gestoken, lijkt voor velen ook die laatste koop vrees te zijn weggenomen. De cijfers van de laatste jaren laten dat duide lijk zien. Wartburg Ouder en dus al langer bekend in ons land is de Oostduitse midden klasser Wartburg, geesteskind van de oude BMW-fabrieken in Eisenach. In 1955 op de Nederlandse markt ge bracht, kreeg de verkoop echter pas vier jaar geleden de grote stimulans toen de prijs met duizend gulden werd verlaagd en ineens op f 5200 kwam te liggen (nu weer f 5750). De verkoopcijfers zijn de laatste jaren procentueel vrij sterk omhoog gegaan: in 1963 1000, in 1964 1200 en vorig jaar 1300. Het totaal aantal Wartburgs bedraagt thans ruim 6000. Nad'eel van deze technisch sterke wa gen (evenals zijn Oostduitee broertje een twee tact) is nog 9teeds de vorm, waarin sinds de introductie zo goed als geen verandering is aangebracht. Al geruime tijd gaan er geruchten over modernisering. Er zijn al suggestie-ont werpen gepubliceerd met strakkere mo dernere lijnen (ponton-model). Volgens niet bevestigde geruchten zou het mo del nog dit jaar op de markt worden gebracht, maar noch de fabriek, noch de importeur leveren hierop comnven- De importeur: men is bezig, maar in Oost-Duitsland vergt de verande ring van een model meestal vijf jaar voordat men het zo grondig heeft uit getest dat men het. op de markt brengt. Dat er echter verandering komt, staat vast. De nieuwste Skoda lüUU MB. tv utergekoclde uier-cilinder motor (988 cc). Topsnelheid 125 km per uur. 45 pk (SAE). Benzineverbruik: 1 op 14 (volgens de fabriek). Prijs f5.950. 90 dealers. lastingvrije voet bij de inkomstenbelas ting; invoering van vervroegde afschrij ving en investeringsaftrek en van be lastingvrije reserve, aangepast aan de no dige modernisering van de bedrijven; harmonisatie van stelsel en hoogte der directe en indirecte belastingen in EEG- verband m üe Wartburg 1000. Watergekoelde 3 cilinder 2-takt motor. 50 pk. Top snelheid 125 km per uur. Benzineverbruik 1 op 11,5 (volgens de fabriek). Prijs f5.750. 110 dealers. Skoda Met die model-wijziging is Skoda voor geweest op Wartburg. Trouwens, wat de vormgeving betreft, is de fa briek in Boleslav altijd met haar tijd meegegaan. Wie zich de in 1947 ge- importeerde wagens, de Skoda's 1100, 1101 en 1102, herinnert (oer sterk: ze rijden noe) zal dat direct beamen. Na dat eerste model met de puntige neus kwam üe brede Octavia 1202, later gevolgd door de nieuwe elegantere en slankere. En eind 1964 deed dc huidige 1000 MB zijn intrede. De vorm was ingrijpend gewijzigd: van het oude model bleef vrijwel niets over. Aan westerse eisen van luxe en model was ruimschoots te gemoet gekomen. Evenals bij de Wart burg (die in november vorig jaar de blad-door spir-aalveren verving) werd een soepeler vering aangebracht, waardoor het bezwaar van vele Sko- da-rijders, namelijk de stugge weg- ligging, werd weggenomen. Sinds de introductie van dit nieuwe model is de afzet enorm omhoog gegaan. Werden in 1964 nog 1282 wagem verkocht, vorig jaar steeg dit aanta1 tot niet minder dan 2797. Niet zon der trots zegt de importeur: er rij den thans ruim 10.000 Skoda's in Ne derland. Vergeleken met andere wes terse merken wellicht nog niet een Izo imponerend. (Volkswagen heeft e> ruim 200.000 rijden en Fiat een slor dige 80.000 om maar een greep te doen), maar daarbij moet wel in aan merking worden genomen, dat het bh de Skoda slechts één model betreft terwijl andere merken dikwijls een grote verscheidenheid aan types op de markt hebben. W De Trabant 601. Water ge Koelde 2 cilinder 2-takt motor (594 cc), 26 pk SAE. Topsnelheid 100 km per uur. Benzineverbruik 1 op 14,7 volgens de fabric'- Prijs f 3.775. 170 dealers. Deviezen De Scaldia 408. Watergekoelde -i cilinder motor (1357 ccj. 66,5 pk SAE. Topsnelheid 125 km per uur. Benzineverbruik l op 12(volgens de fabriek). Prijs f 5.675. 100 dealers. De Jalta 3A3. Luchtge-ucia ..Ui,. •<-<■ 2/ pK SAE. Topsnel heid 100 km per uur. Prijs f 3.975 (Eerste exemplaar in mei op de weg dealersnet nog in opbouw Elk jaar neemt de export van vagens vanachter het ijzeren gordyn roe. Voor de handel bestaan nauwe lijks nog grenzen. Alleen al met Oost-Duitsland heeft Nederland voor dit jaar een handelsovereenkomst voor ruim 100 miljoen gulden geslo ten. En ook met Rusland wordt het WARTBURG DEALER VOOR LEIDEN EN OMGEVING HAVEN 1-7 LEIDEN tel. 20067 Prijsbeleid Het prijsbeleid moet volgens het KNLC zowel door de EEG- als door de Neder landse overheid gebaseerd worden op de ontwikkeling van rentabiliteit en kosten factoren en gericht zijn op bescherming tegen unfaire internationale concurren tie en op een redelijk inkomen uit ratio neel aangewende arbeid, waarmee de in deze tijd noodzakelijke vernieuwing kan worden bijgehouden. De positie van de zelfstandige agra rische ondernemer moet op het terrein van rationele bedrijfsvoering worden ver beterd door: verlenging van aanvullende voorzieningen op korte termijn, die ver betering van bedrijven (met name be- drijfsvergroting) mogelijk maken; verge makkelijking van bedrijfsovername; ren tesubsidie voor gebouwen en andere ob jecten, zoals grondverbetering, ontwate ring, erf- en padverharding, vernieuwde machinepark, rooien van oude boom gaarden; opheffing van de ten nadele van de Nederlandse land- en tuinbouw bestaande concurrentievervalsende rege ringen in EEG-verband Produktie en afzet Een rationele landbouwproduktie moet volgens het KNLC worden bevorderd door: het verlenen van medewerking van het georganiseerde bedrijfsleven aan het werk van de landelijke voorlichtingsraad, de raden voor bedrijfsontwikkeling en de organen ven het landbouwkundig onder zoek; voorlichting door eigen voorlich tingsdiensten en onderwijsinstellingen; het stimuleren van nieuwe bedrijfs- methoden door kapitaalbijdragen en ren tesubsidies; het uitbouwen van bedrijfs- hulpverlcningsdiensten en het onderzoe- i van nieuwe, samenwerkingsvormen de bedrijfsvoering; 5 stimulering van bedrijfsvergroting zonder prijsopdrijving van de grond. Een rationle afzet van landbouwpro- dukten kan worden bevorderd door: het beter aanpassen van de produktie i kwa litatief en kwantitatief) aan de vraag; het bundelen van het aanbod tegenover een geconcentreerde vraag d.m.v. stimulering van de samenwerking van coöperaties en van telers- en producentenverenigingen. (Vervolg van pagina 1) Over het vraagstuk van de regionale radio- en televisiereclame zegt de stich ting onder meer dat in het belang van de kleine adverteerders de eventuele in voering van regionale reclame nader zou moeten worden bezien. Machtiging De Stichting tot Uitzending van Re clame wil zelf een zendmachtiging om de door haar geaccepteerde reclamebood schappen over beide media xelf uit te zenden, zy is thans bezig met het opstel len van technische eisen, waaraan het in te zenden filmmateriaal moet voldoen. Deze eisen worden volgende maand ge publiceerd. Vrouw omgekomen bij val van vierhoog AMSTERDAM Gisteravond is de 25- jarige mevrouw M. J. B. van H. in de Tweede Boerhavestraat van vier hoog uit het raam gevallen. Zij was op slag dood. De oorzaak van het ongeval is onbekend. Haar man verklaarde plotseling een hevig gegil te horen waarna hij, uit het raam kijkend, zijn vrouw roerloos op straat zag liggen. Aardgasleiding naar Duitsland ZEVENAAR Begonnen is met de aanleg van de leiding, waardoor Neder lands aardgas aan Duitsland zal worden geleverd. De leiding loopt van Zevenaar naar de grens bij Beek-Elten en is in totaal negen kilomeer lang. Het werk dat midden dit jaar klaar moet zijn. wordt uitgevoerd door de Franse maat schappij Entrepose SA en de NBM Het gedeelte over de grens wordt door de Duitse afnemers zelf aangelegd ENSCHEDE Een rekening van bijna vijfhonderd gulden van de PTT voor een abonnee, die met de hand op zijn hart verklaart van niets te weten. Dat ts het pro bleem tussen de telefoondienst en de heer H. L. Ascherman. die tot voor kort weigerde de rekening te betalen, maar het nu heeft gedaan, daar hij anders werd afgesloten. Vorig jaar in de nacht van 3 op 4 oktober werd de abonnee opgebeld uit, naar de telefoniste hem mede deelde, de Verenigde Staten. Er kwam geen verbinding tot stand, zo dat de heer Ascherman. die geen en kel telefoontje uit deze regionen ver wachtte. neerlegde. Later bracht hu het telefoondistrict van zijn ervaring op de hoogte. ALg „dank" kreeg de heer Ascher man te horen, dat hij Amerika hao gebeld. De rekening liet niet lang oo zich wachten; f 497.30. DODEN IN HET VERKEER HAAREN In de nacht van zater dag op zondag is in de buurtschap Bel- versestraat onder Haarcn (NB) op de bochtige weg tussen Iiaaren en Esch een sportwagen met vier jongemannen uit de bocht gevlogen en tegen een boom terecht gekomen. De bestuurder, de 24-jarige A. M. W. L. uit Boxtel kwam daarbij om het leven. DE MEERN De veertienjarige Joke Kromwijk is vanmorgen op de weg De MeernHarmeien door een personenauto aangereden en op slag gedood. Het meisje reed op haar fiets met achterop haar negenjarig broertje het erf van de ouderlijke woning aan de weg De MeernVleuten af. Een juist passerende auto slaagde er niet meer in de kinderen te ontwijken. Joke was op slag dood. Haar broertje werd ernstig ge wond opgenomen in het St. Antoniuszle- kenhuis in Utrecht. UTRECHT De 85-jarige weduwe J. van Miltenburg uit Harmclcn is zaterdag avond in het academisch ziekenhuis in Utrecht overleden aan de verwondingen die zij enkele uren tevoren by een ver keersongeluk op de ryksweg Utrecht- Den Haag opliep. Met haar schoondochter reed ze in de door haar zoon bestuurde auto tussen Vleuten en De Meern. Door nog onop gehelderde oorzaak botste de auto tegen de middenberm, waarna deze naar rechts zeven meter hoge talud afvloog en de kop sloeg. De heer Van Milten burg kwam er zonder kleerscheuren af, zyn vrouw liep een gebroken pols en hoofdwonden op. AMSTERDAM De 80-jarige mevrouw N. Happel uit Amsterdam is gistermiddag in de Amsterdamse Rijnstraat door een tram aangereden en later overleden. Het ongeluk gebeurde toen zy via een zebra pad de straat overstak. OOSTZAAN In het Sint Janzicken- huis in Zaandam is gisteren de 37-jarige rouw R. C. Dral uit Oostzaan over leden, nadat zy zaterdagmiddag door een auto was gegrepen. 'S-GRAVENDEEL Gistermiddag is de 62-jarige H. G. Overweel uiit Dordrecht om het leven gekomen toen hij bij het oversteken door een auto werd gegrepen. ROTTERDAM De 24-jarige elektro- monteur H. G. W. Moonen uit Rotterdam is vannacht dodelijk verongelukt toen hij op de Kralingse Weg in dc Maasstad met zyn motorfiets tegen een lichtmast reed. ARNHEM De dertigjarige Turk Gu- ler Muarrem is in het ziekenhuis van Arnhem overleden aan de gevolgen van autobotsing, waarbij hij zwaar werd gewond. Op de Apeldoornseweg in Arn hem kwam hij als bestuurder van een personenauto in botsing met een Duits* auto. Door de botsing sloeg zijn auto te gen een lantaarnpaal, en ging daarna over de kop. Daarbij werden hij en eep mede-inzittende, eveneens een Turk, uit de wagen geslingerd. MLJNSHEERENLAND Vannacht schoot in dikke mist een auto met zeven jongens tussen 16 en 18 jaar in Mijnshee- renland uit de bocht en kwam tegen de gevel van een huis terecht. Alle jongens werden bij dit ongeluk meer of minder nstig gewond. In het huis ontstond een groot gat. Niemand werd dnar gewond. RHODEN Vanmongen is de 19-jarige mej. Antje Zuidema uit R hod en op de Leeksterweg door een personenauto do delijk overreden Het ongeluk gebeurde net nadat het meisje bij haar verloofde uit de auto was gestapt Zij liep voor de auto leegs de weg over en werd aarv- gereden DE BILT Een storingsgebied dat gedurende het weekeinde ons land passeerde was vanmorgen boven Duitsland en de Alpen aangekomen. Met westelijke winden stroomde enigszins onstabiele lucht binnen, maar omdat zich van de Britse eilanden een rug van hoge druk naar ons land uitbreidde, kwamen zonnige perioden voor. De rug van hoge druk hangt samen met een hogedrukgebied dat van de Azoren naar Spanje trekt. Op de oceaan komt ten noorden van de Azoren een storing tot ont wikkeling waarvan verwacht wordt dat hij naar het zeegebied ten westen van Schotland zal trekken. Onder invloed hiervan zal de wind bij ons zuidwest worden. De tempera turen zullen na een tamelijk koude nacht morgen overdag bij tamelijk zonnig weer iets hoger worden dan vandaag. De regenkansen zijn klein. ZON EN MAN Dinsdag 26 april: zon op 5.21, onder 19.56; maan op 8.39, onder 1.41. Donderdag 28 april: eerste kwartier. HOOGWATER SCIIEVENINGEN 26 april: 6.15 v.m.; 18.43 n.m. HET WEER IN EVROPA Rapporten hedenmorgen zeven Htte. 'ifll mlllf onbew w 4 13 Stockholm Oslo geh. bew Kopenhagen regen Aberdeen licht bew Amsterdam onbew Brussel licht bew Lu'burg motregen Parijs onbew. Bordeaux zw bew Grenoble geh. bew 1 13 7 12 3 16 10 3 2 17 9 13 2 18 13 03 wiildst 15 12 10

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7