STOP'N TUGERIN UW TANK! Esso EXTRA RUSSEN SCHENKEN SYRIË EEN DAM oparttcïS Nederlands bedrijf bouwt nieuwe raketmotor Mammoet-supermarkt in volle jaarbeurshallen Roka biedt i:i: talrijke Artsen willen weer staken mamm Acht van tien provo's vrij Uit de Haagse hof geplukt Demonstraties in Dublin MAANDAG 25 APRIL 19W Weer aanslag op trein in India nu 29 doden NEW DELHI Een ontploffing in een passagierstrein in India heeft zaterdag avond aan 29 mensen het leven gekost, terwijl 65 personen werden gewond. De explosie deed zich voor op het station van Diphoe, in de noordoostelijke staat Assam, waar woensdag jl. op dezelfde spoorlijn bij een soortgelijke ontploffing 55 reizigers werden gedood en 120 ge- De autoriteiten zijn geneigd de ex plosies toe te schrijven aan de Nagastam, die onafhankelijkheid nastreeft en ver- ietsacties uitvoert om tot dit doel OPEN VOOR 85000 DETAILLISTEN ioet* i UTRECHT Een mammoet- I supermarkt voor de 85.000 Neder landse detaillisten in kruideniers- TCnnctVmi*f waren, zuivelproducten, groenten IVU113mal l ncil\l jen fruit, vlees en vleeswaren, ho- oftr^PtlPC; - "1 recabedriiven. kantinebouders. L Li LlC/ö nog steeds de Nederlandse markt. Een Spaans be drijf lanceert deze lollies in de sma ken aardbeislagroom, koffie-slagroom en cola. Voor de vijf miljoen lollies die dit bedrijf dagelijks fabriceert, wordt 52.000 liter melk verwerkt. recabed rijven, kantinëhouders, poeliers, bakkers en drogisten. Dat wil de 15e internationale vak beurs voor voedings- en genotmid delen Roka zijn, die vanochtend door minister Biedheuvel in Utrecht is geopend. Bijna 800 fabrikanten uit 28 landen verdeeld over ruim 400 stands hebben ■die voor de op 38.000 vierkante meter expositieop pervlakte in de Margriethal, Marljke- hal, Bernhardhal, Irenehai en een deel van hal C hun produkten en artikelen gegroepeerd. De inzending uit de VS is met bijna 1200 vierkante meter de grootste. De Amerikanen zijn present hand worden bijgeregeld aangezien met een uitgebreide voedselshow, HOUSTON (Texas) De 65 jaar oude voormalige mijnwerker Marcel Derud- der. die leeft met een partieel kunst- hart in zijn borstkas, is nog steeds bui ten bewustzijn. De behandelende ge neesheren zeggen echter dat zijn alge mene toestand vooruit blijft gaan. Het kunsthart heeft 60 pet. van het werk van de linker hartkamer overge nomen. De bloeddruk van de patient is thans nagenoeg gelijk operatie. Derudder is sinds de zware operatie van donderdag nog niet bij bewustzijn ge weest, maar volgens de artsen is dit niet te wijten aan de pomp. De pomp werkt perfect, aldus is ver klaard, maar moet elk ogenblik met de Derudders hartslag schommelt. Eens kijken wie aan het langste eind trekt, dacht deze voet ganger in Madrid, die een straat wilde oversteken, waar dit niet mocht. Hij werd prompt door een agent tot de orde geroepen, waarover de man zich zo op wond, dat hij languit op straat ging liggen trappelen! Slechts met behulp van enkele om standers wist de agent de drift kop op het trottoir te werken. waarvoor zij kosten noch moeite heb ben gespaard: zelfs wordt elke dag vers voedsel overgevlogen. De Roka (afkorting van Rotter damse kruideniers) is als bescheiden beurs met 41 deelnemers en 630 bezoe- kers in 1947 in Rotterdam begonnen, Sinds een aantal jaren wordt hij nu in Utrecht gehouden en is thans uitge groeid tot de grootste manifestatie op het gebied van levensmiddelen in Ne derland en een van de -allergrootste ter wereld. Het is geen publiek-beurs, RATELSLANG De Amerikanen, met hun zodat primair wordt gerekend op de voedselprodukten in de afzet in Europa komst van de 85.000 detaillisten en I proberen te vergroten, laten in een hun „aanhang". j grote collectieve stand van het ministe rie van landbouw honderden produk- ATTRACTIES !ten zien- Tot de delicatessen van de 50 i exposerende fabrikanten behoort ra telslang in blik. De malse moten ra telslang zijn in een speciale naus be De tube met een oogje, een buiten lands ideetje voor de keuken, schijnt ook een goede toekomst te hebben in Nederland. Er bestaan al enkele varia ties. Zo is er bijvoobeeld een handcre- me verpakt in een soepel plastic-tu be-met-een-oogje. De tube hangt on- dersteboven aan een spijker. Het dop je hoeft er niet meer op: uitdrogen en uitlopen is onmogelijk. De kaasfabrikanten brengen ook weer wat nieuws. Zo is er romige kaas in staafjesvorm verpakt ter grootte van een flink dik potlood. „Ideaal om mee te nemen op vakantie en picknick en ook als borrelhapje een succes" zegt de fabrikant ervan. Melklollies zijn ook nieuw voor Kosten bedragen 250 min. dollar DAMASCUS De officiële Syrische pers heeft gemeld, dat de Sowjetunie een overeenkomst heeft getekend voor de bekosti ging en de bouw van het grootste economische project van het land: een reusachtige dam in de Eu- phraat in het noordoosten van Syrië. Volgens de door de regering gecon troleerde bladen zouden de Russen voor het eerste stadium van de bouw 600 miljoen Syrische ponden (150 mil joen dollar) verstrekken en zal met de bouw, die vijf jaar zal duren, het ko mende jaar worden begonnen. Nieuw communistisch dagblad in Engeland LONDEN Met een druk op een knop iiet de Engelse oud-actrice Dame Sybil Thorndike gisteravond het eerste nummer van het nieuwe communistische dagblad de Morning Star van de pers i rollen. Het uit zes pagina's bestaande blad, een herziene versie van de Daily Worker, begint met een oplage van 120.000. De Worker had een oplage van ongeveer 60.000 exemplaren. Krantenstaking in New York NEW YORK De al enige tijd drei gende nieuwe krantenstaking in New York is zondagmiddag begonnen, waar door het eerste nummer van een nieuw dagblad, geboren uit een fusie van drie bladen, vanochtend niet kon uitkomen De stad zal echter ditmaal niet volledig zonder kranten komen te zitten, zoals bij eerdere stakingen in de laatste jaren. Twee grote kranten, de New York Times en de Daily News. besloten gisteravond het werk niet stil te leggen. De New York Post, die tijdens een staking in de herfst van het vorig jaar uit de vereni ging van uitgevers trad. is vandaag ook .verschenen. De drie bladen die zijn samengegaan, zijn de Herald Tribune, de World Tele gram and Sun en de Journal American. De vakbonden en de leiding van hel nieuwe concern de World Journal American zijn het niet eens geworden over de toekomst van de tweeduizend werknemers die door de fusie zonder werk komen. Een bemiddelingspoging van burgemeester Lindsay had geen suc- De totale kosten zullen, naar ver luidt, 250 miljoen dollar bedragen. De dam is bedoeld om de Euphraat 600.000 hectaren land te doen bevloei en en electrische energie te leveren voor de opbouw van een zware in dustrie. Volgens officiële schattingen zal hij het jaarlijkse inkomen van Syrië met 200 miljoen dollar doen toenemen. De overeenkomst inzake de dam is een onderdeel van de vrijdag gesloten overeenkomst inzake economische hulpverlening aan Syrië. De dam had oorspronkelijk gefinan cierd zullen worden door West- Duitsland. maar nadat de bespre kingen eerst waren vastgelopen op technische moeilijkheden, werd later het hele plan opgegeven toen West-Duitsland Israël erkende. Franse troepen mogen in Duitsland blijven BERLIJN Frankrijk zal zijn troepen j slechts in West-Duitsland handhaven, warneer Bonn dat op prijs stelt Zt heeft de Franse minister van buiten landse zaken. Couve de Murville. voor de Duitse televisie verklaard. Dat bepaalde moeilijkheden opleveren, vooral wanneer men deze troepen eventueel zot willen laten deelnemen aan gemeen schappelijke militaire operaties met an dere geallieerde troepen, zei hij. maai deze problemen zullen binnenkort tussen beide regeringen worden besproken. Frankrijk heeft intussen m een nota aan de Amerikaanse regering voorge steld. spoedig in Parijs besprekingen te beginnen over het terugtrekken van de Amerikaanse strijdkrachten uit Frank rijk. Zoals bekend zullen deze troepen binnen een jaar Frankrijk moeten heb ben verlaten. TWEE ÜÏX-S.S.'ers WEGENS MASSAMOORD VOOR RECHTER HANNOVER Twee voormalige SS-officieren staan vandaag in Hannover terech' op beschuldiging van moord in de oorlog op ongeveer 540.000 mensen in Rusland en Servië. De betrokkenen zijn de 65-jarig zen SS-majoor Friedrich Pradel voormalige ondergeschikte in het Ber- lijnse hoofdkwartier van de Gestapo, de 63-jarige gewezen eerste luitenant Harry Wentritt. Volgens de tenlastelegging zijn zij ver antwoordelijk voor de bouw van 14 mo biele gaskamers die gebruikt werden voor massamoord In Rusland en Servië in de jaren 1941 en 1942. Meer dan 60 getuigen zijn opgeroepen. Het proces zal vermoedelijk vier weken De Roka in vogelvlucht: Miss Holland 1965, Anja Schuit uit Arnhem, presenteert aan ieder, die in zijn of haar lijn is geïnteresseerd een folder, waarin alles staat te lezen over het aantal calorieën dat men per dag kan gebruiken zonder in gewicht toe te nemen. Nederlandse mooiste is er bij gehaald om een nieuwe frisdrank van lage calorische waarde onder de aandacht te brengen. Elke Nederlander eet nu gemid deld jaarlijks 4,3 kilo kip. Dat heeft het verkoopkantoor van een grote pluimveeslachter uitgerekend. Deze fir ma lanceert op de Roka doosjes met drie kipkroketten en zgn. chickburgers (kipgehakt). Sherry-port is een nieuw Ameri kaans aperitief, dat voor het eerst op de Roka wordt geschonken. De basis sherry-port is aangevuld met hooggra- dige wijnen. Het alcoholpercentage is 20 procent. Voor het eerst in de 20-jarige geschiedenis van de Roka neemt een broodfabrikant aan deze vakbeurs deel. Reden: door de veranderde koop gewoonten van het publiek zal het ver- j pakte brood waarschijnlijk binnenkort j ook bij de kruidenier verkrijgbaar zijn. De (Utrechtse) broodfabrikant I wil op deze ontwikkeling vooruitlopen, j Deze exposant levert maar liefst 219 soorten verse baksels. Een andere Amerikaanse primeur voor de Nederlandse markt is de diep vriescake. De fabrikant levert 21 soor ten cake in diepvriestoestand. De ge bruiksaanwijzing is doodeenvoudig: uit de vriesbak halen, enkele uren la ten ontdooien en op kamertempera tuur bij de koffie aanbieden. Zuurkool en wijnzuurkool kunnen voortaan ook 's zomers worden gege ten. Er is een plastic-verpakking uitge vonden, waarin de zuur- en wijnzuur kool ook in de zomermaanden houd baar blijven. Nieuw is het bakpapier (gesiliéo- neerd ersatzpapier) dat kan worden gebruikt voor het bekleden van bak blikken en bakplaten. Het invetten is volkomen overbodig en het produkt blijft ook niet aan het papier kleven. Het papier kan zelfs meermalen wor den gebruikt. Amsterdamse provo's actief in Brussel BRUSSEL De ..nationale federatie an artsenkamers", de militante organisa tie van Belgische doktoren, heeft zater dag op een spoedbij eenkomst te Brussel besloten tot een „nationale waarschu wingsstaking", zonder evenwel te bepa len wanneer deze actie zal beginnen en hoelang zij zal duren. De federatie zegt zestig procent van de 10.000 artsen te vertegenwoordigen. De staking zou bedoeld zijn als protest tegen gerechtelijke acties die enkele ver zekeringsmaatschappijen tegen een aan tal doktoren willen beginnen, terwijl men ook bezwaren heeft tegen het verle nen van medische hulp tegen vastgestel de tarieven en tegen bepaalde plannen van de regering op het gebied van de ziektekostenverzekering. Genoemde pro cessen gaan over de weigering van artsen om formulieren in te vullen, die de patiënten moeten overleggen om var de verzekering de kosten vergoed te krij gen. Deze „administratieve staking" duurt al twee maanden. BRUSSEL Bij een betoging in Brus sel teger. de kernwapens en de oorlog in Vietnam is het zondag tot vechtpartijen gekomen tussen provo's uit Amsterdam en rechtse jongeren, welke laatste rotte eieren en vuurwerk naar de betogers wierpen. Ongeveer 15000 mensen, onder wie verscheidene afvaardigingen uit het buiter land, namen deel aan de optocht die was georganiseerd door socialistische, katholieke en communistische jeugdorga nisaties Hier en daar f: gesteund door republikei. den, op de vuist met tegenbetogers, maar de organisatoren van de mars wisten met hulp van de politie de vechtenden spoe dig te scheiden. Er schijnen geen gewon den te zijn gevallen en er werden ook geen arrestaties verricht. De Spanjaar den dToegen spandoeken mee met leuzen als „geen Palomares meer" een verwij zing naar de Spaanse havenplaats in de buurt waarvan begin dit jaar een Ameri kaans vliegtuig kernbommen verloor. Na afloop van de mars, die twee uur duurde, ging een aantal jongelui, onder di provo's, in het centrum U wenst véél kilometers uit een volle tank. En véél kracht in uw motor. Om steeds snel te kunnen optrekken wanneer dit nodig is voor uw veiligheid op de weg. Stop 'n tijger in uw tankEsso Extra! AMSTERDAM Acht van de tien personen die zaterdagavond rond twaalf uur bij het „lieverdje" op het Spui in Amsterdam werden gearresteerd, ziin zondagmiddag nadat zij door de rech- ter-commissaris resp. kinderrechter wa ren verhoord, op vrije voeten gesteld. Hierbij is als voorwaarde gesteld, dat zij zich zullen onthouden van deelneming aan samenscholingen of handelingen die de openbare orde verstoren. De 20-jarige student E, Z. en de 24-jarige Jacoba' A. J. K., die samen een „theatrale vertoning" zouden hebben gegeven, moesten boven dien elk een borgsom van 50 gulden storten. Voor zover aan de officier van justitie, mr. H. E. van Renesse, bekend, was dit in het kader van artikel 540 van het wetboek van strafverordening een novum. Zolang do voorraad strekt een moderne, heel eparte Handige, decoratieve tas voor vakantie, weekends, school, strand, enz. slechts f. fSmn*m Tijdelijk verkrijgbaar bij de Esso dealers, die op dit buitenkansje wijzen mat een raambiljet PLASTIC VERVANGT METAAL Ontworpen voor civiel gebruik OLDENZAAL Op het in 01- denzaal gehouden tweede ruimte vaartsymposium van de Neder landse afdeling van het Hermann Oberth-Gesellschaft heeft dr. J. Trommel, directeur van de Kon. Ned. Springstoffenfabriek N.V. te Amsterdam, zaterdagmiddag mee gedeeld, dat zijn fabriek in samen werking met Avio-Diepen sinds enige tijd bezig is met proeven op het gebied v.an met glasvezel ver- door Omdat ik geen lid ben van het Genootschap Onze Taal, krijg ik regelmatig een proefnummer van het maandblad van dit zeer geëerd en hooggeleerd gezelschap. Niet aardig van me om geen lid te zijn, maar de lijst van organisaties, die mijn jaarlijks budget verzwaren is zo lang, dat ik er nauwelijks iets aan durf toevoegen. Ervaring heeft me geleerd dat er ook nooit iets van af gaat. Het proefnummer bevat een fel geschreven serie taalzuiverende ko lommen, die heel wat vingers op wonde plekken leggen. Wat ik echter jammer vind is, dat iedereen die zondigt tegen de regels van het goede Nederlands klappen om de oren krijgt voor heel andere zaken dan dat verkeer de taalgebruik. De ambtelijke taal wordt alleen maar gebezigd om „de jongens" wat gewichtiger te doen schijnen of hun werk wat drukker. Wie een advertentie in een Ne derlandse krant zet in een vreemde taal is: „ronduit misselijk, belache lijk, laf". Op zijn minst: „ondoor dacht en suf". Aanleiding tot deze boute uitspraak is een advertentie in het Duits, waarin een Zwitserse schildersbaas in St. Gallen een knecht vraagt. Waarom die baas nu zo graag een Nederlandse knecht wilde hebben is ook mij onduidelijk. Misschien is het wel een groot compliment voor de Ne derlandse technische scholen, waar onze schilders een gedegen oplei ding krijgen. Onze Taal trekt nu van leer en vraagt zich af of een schildersjongen wel Duits kan le zen. Duits wordt immers op de lagere technische scholen niet on derwezen? Vraagt zich ook af of nu nie mand die Zwitserse adverteerder er op had kunnen wijzen, dat hij uit beleefdheid beter de nationale taal van het land waar hij adverte ren wil, kon gebruiken? Ook trekt men te velde tegen de advertenties van Amerikaanse fir ma's in het Engels, die alom in den lande verschijnen. Moeilijke eenvoud Hoe lofwaardig ik het streven naar het behoud van ons Neder lands ook vind, dit gaat me toch te Is het niet voor te stellen, dat een Nederlandse jongeman best een poosje in Zwitserland wil gaan werken, maar... niet in het Italiaanse of Franse gedeelte, waar hij geen mens kan verstaan? Duits durft hij wel aan. De school is nu eenmaal niet de enige plaats waar men een taal kan leren. Door de in het Duits gestelde advertentie weet hij: Duits is daar de voertaal. De schildersjongens, die de advertentie niet kunnen le zen, missen er niets aan, zij zullen geen belangstelling hebben voor een baan in een omgeving waar ze niemand verstaan en door nie mand verstaan worden. Ach en die Amerikaanse fir ma's? Zit het daar niet precies zo mee? Wie kan werken met een baas, die hij niet verstaat en brie ven lezen in een onbekende taal? Nederland is een klein land, dat door de eeuwen heen het contact met andere landen op allerlei ge bied heeft onderhouden om er in vele gevallen flink aan te verdie nen. De buitenlandse vestigingen hebben ons beslist geen windeie ren gelegd. Het gebruik van vreemde talen is daarbij voor de Nederlanders altijd een pluspunt geweest. Wel erg is het, wanneer de vreemde taal onze eigen taal verbastert, iets waartegen het Ge nootschap Onze Taal met pen en zwaard ten strijde trekt. Daarom vond ik het wat grap pig, dat in het proefnummer enige malen het woord „probleem" wordt gebruikt, is dat geen vraagstuk? En is een „rapport" geen verslag? En zijn „superieuren" geen meer deren? Het is allemaal toch niet zo een voudig als het lijkt. Overigens vind ik dit wel een griezelig stukje, want.... weet wat een taalkenner hier nu weer aan fouten uithaalt. sterkte plastic motorkamers voor raketmotoren. De motorkamers zijn meestal van metaal. De proefnemingen met deze motorka-1 merg hebben er al toe geleid dat men in ons land kleine proefmotorkamertjes heeft kunnen maken die al honderd at mosfeer druk kunnen houden. De raketmotoren die de KNSF heeft ontwikkeld en nog ontwikkelt zijn in de eerste plaats voor civiel gebruik ontwor pen, bv. voor aërodynamisch onderzoek en voor meteorologische metingen, zo deeld.? dr. Trommel mee. De kleinste van de in ons land tot nu toe ontwikkelde raketmotoren bevat 13 kg kruit, dat gedurende negen seconden een stuwkracht van 270 kg levert. Deze raketmotor wordt reeds enige jaren ge bruikt door het Nederlands lucht- en ruimtevaartlaboratorium te Amsterdam bij de proefnemingen op het gebied van de aërodynamica. Een grotere raket, die 19 kg kruit be vat, kan gedurende 15 seconden een stuw kracht leveren van 250 Kg. ZWAARDERE MOTOREN In ontwikkeling zijn raketten die 50 gk en 10i) kg kruit kunnen bevatten. Een combinatie van deze twee raketten zal, zo hebben de berekeningen aangetoond, een lading van 15 *ot 20 kg op een hoogic van ongeveer 150 km boven de aarde kunnen brengen. Verwacht wordt, dat deze beide typen van raketten over ongeveer een jaar gereed zullen kunnen De eerste in Nederlacd ontwikkelde en gebouwde raket is ir. oktober 1963 voor ïerste maal gelanceerd n wel op Meisje van drie aangerand HORST Zaterdagmiddag tussen een en twee uur heeft een tot nog toe onbe kende man in de Jan van Eeck- houdstraat te Horst het drie-jarige meisje A. Driessen in een in aanbouw zijnde woning gelokt en het kind daar aangerand. Van de dader ontbreekt nog elk spoor. DUBLIN Zes mensen, onder wie een politieman, zijn gisteravond in een zie kenhuis in Dublin opgenomen na botsin gen tussen aanhangers van de buiten de wet gestelde Ierse republikeinse leger IRA) met de politie. De politie verricht-1 te verscheidene arrss'aties Ongeveer duizend betogers met eei. blauwj IRA-vlag waren naar het een- trum van de 'erse hoofdstad gemar-1 cheerd (50 jaar geleden begon de opstand tegen het Britse bewind in Ier-i land). Bij de ongeregeldheden, die een jur| duuraen. waren 200 politiemannen ter 1 plaatse- I Elckerlyc exit (2) N.a.v. hetgeeen dhr. J. v. d. Does uit Delft in uw rubriek „Alles goed en wel" d.d. 15-4-'6o schreef met be trekking tot de jaarlijkse opvoering te Delft van „Den Spyegel der Sali- cheyt van Elckerlyc", zoals het stuk officieel heet. in het kader van het Holland-festival, heb ik 11 vroagd hoe het mogelijk Nederlanders, ja, ids de tweede helft v«i ae ioae -r,- elk iaar maar weer geboeid zijn geworden door een .naïef, irri tant en hinderlijk toneelmatig", bo vendien „kunstmatig in het leven ge houden literair stuk hobbv". als dit prjKiukt volgens een. blijkens zijn zelfverzekerde toon alleszins tot oor delen bevoegd criticus kennelijk is. Een van zodanige malafide „religieu ze" doordrijverij, waaraan financiële aspecten niet geheel vreemd zijn naar onze criticus kwaardaardig ver onderstelt zijn dan nog niet eens alleen Nederlanders het slachtoffer ge worden, neen, ook Duitsers, zelfs En gelsen! Want beide genoemde volken houden er een eigen „Elckerlyc" od na, waarbij zelfs aan de Engelse vei^sie de Nederlandse ten grondslag feaar gelukkig: eindelijk ls met de ze zotte gewoonte afgerekend; ten slotte heeft dan toch de middelmatig- eid. T. oi neen. ..het gezond verstand" getriomfeerd. We leven per slot van zaken in deze tijd, een tijd die eens door iemand gekarakte riseerd is als de tijd van de „weggooi- ers inderdaad heel tieffend. Wij gooien weg en alleen voor sommigen is er zo nu en dan reden zich af te vragen, of er niet te veel parels naar de zwijnen geworpen zijn, zodat zij. zien omkerende, ons verslinden. Schiedam H. Korteweg Spaarzaam Wie opkomt voor grotere spaarzaam heid der overheid is tegenwoordig te vergelijken met een roepende in de woestijn. Onze overheid wil het spa ren bevorderen en wil, nu de inflatie hand over hand toeneemt, ons volk daarin een lesje -oren. Echter, een voorbeeld werkt .ienmaal zoveel uit als een les. Hoe dikwijls hoort men de belastingbetalers niet zeggen: „Had ik zo huisgehouden ais de over heid dan was mijn eigen huishouden spoedig verbrast -roweest' Door de steeds toenemende staatsuitgaven wordt het evenwicht tussen in komsten en uitgaven ongunstig beïnvloed en ontstaan er tekorten die weer door belastingverhogingen moe ten worden aangevuld. De kleine mid denstanders en kleine boeren, de klei ne rentetrekkers en kleine spaarders, zijn daarvan de dupe. De zelfstandi gen zijn het kind van de rekening. Daarom mag er geen uitweg gezocht worden In de ricntlng van belastinr ve-zwaring. De ontevredenheid der laatste tijd is maar voor één uitleg vatbaat en we' dat men ,n geen geval van zins is nieuwe lasten <.p zich te nemen, zolang men niet de zekerneid heeft, dat de overheid aandacht schenkt aan een gezonde zuinigheid. Een voor beeld werkt tienmaal zoveel uit als eeo les. Wassenaar F Th. Rocters van Len- nep

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5