Weekagenda Directe verbinding tussen Leiden-Z.-West en Katwijk Jonge over Europeanen praatten wereld van morgen Meer kwartierdiensten KAMP HOUTRUST '66 Zwembadcomplex van Ylietwijk in mei open WE PST T.ETDSE COURANT MAANDAG 18 APRIL 196* Zomerdienst NZH gaat 1 mei in Maandag Burcht, 7.30 uur: Leids Onderling Zie- ïnfonds, voorlichting met f-im. Foyer Gehoorzaal. 8 uur: K. en O. Imavond over Zwitserland, kleuren- inleider H. Tiemstra Stadhuis. 2 uur: vergadering gemeen Schouwburg, 8 uur: toneelgioep Cen- met Tchin-Tchin Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur' fed. Danstheater Dinsdag 1 Hotel Centraal. Breestraat. 8 uur Knietavond Ned. Bond oud-strijders en Ilragers Mobilisatiekruis. "ij Breestraat 19. 7 tot 8 uur: soreekuur Ij'or. Emigratiecentrale. II Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ited. Gemeenten. SchelDenkade 6. 8 uur: afa. Leiden Ion. Natuurhist. Ver., dr. S. J van Oo«t itroom over generatiewisseling bij fogere planten. Jacobazaal Den Burcht, 8 uur: Film- lub 16. Baron van Münchhausen van Éarl Zeman. )vej Schouwburg. 8 uur: toneelgroep Cen ;rgfum met Tchin-Tchin j Ju Den Haag: Schouwburg, 8.15 uui Jieuw Rott. Toneel met „Brouart hei Den Haag: Diligentia. 8 uur: jeugd orkest Haganum. Woensdag Museum Volkenkunde. 8 uur: rienden van het rijksmuseum, J. H. M. D. van Wengen over „Het drijkskunde-project en de school' Burcht. 7.30 uur: Leids Onderling :kenfonds. voorlichting met film. Breestraat 19, 8 uur: afd. Leiden Tuin- Plantkunde, films. Trouwkamer stadhuis. 4 tot 6 uur: zit- etjr.g sociaal raadsman, ac' Den Haag: Schouwburg, 8.15 uur igitd. Comedie met „Het ei", ste Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Ber Jard Krui-sen. bariton, en Noël Lee ma- Donderdag ihoorzaal. 8 uur: K. en U.-concert, !5.-Orkest met solist Nikita Magalofi Derde Binnenvestgracht 3. kantin» s én Leembruggen. 7.15 to: 9.30 uur ^ilbeurs Philatelica. JStudiezaal Rapenburg 74, 8 uur: Mij Ned. Letterkunde, mevr. Hella S. :r ..De falende of afwezige Siders als thema in de na-oorlogse lite- Vrijdag Steenschuur 6, 8 uur: afd. centrum iuisten-vrouwenbond, ds. F Emous. Jen Haag over „Mogen wy onze op- oeiende kinderen vrij laten bij de be- tiing van hun geloofskeus?". Gehoorzaal, 8 uur: uitvoering Werk- ans Wilskracht, met kinderkoor De leidse Sleuteltjes. Janvossensteeg 59. De Ruif 8.: Pgjifc chantant. i Rapenburg 10, 8 uur: jongeren ï'il en 't Roefje, familie-avond HAARLEM De zomerdienst 1966 gaat bij de N.Z.H. op zondag 1 me in. Met name voor Leiden en omgeving zullen er een paar belangrijke wij zigingen worden ingevoerd, die voor een deel verbeteringen zullen blijken te zijn. Zo krijgen de Professorenwijk en Zuid-West kwartierdiensten met het centrum en het station (thans twintigminutendienst), terwijl Zuid- West tevens een verbinding zonder overstappen met Katwijk via Rijnsburg krijgt. Een en ander hangt samen met de hervatting van een verbinding tussen Leiden en Noordwijk via Rijnsburg, terwijl die via Voorhout blijft bestaan. Hierdoor zullen ook alle delen van Oegstgeest een goede verbinding met Noordwijk aan Zee rijker worden, ter wijl het aantal bussen tussen Leiden en Noordwijk aan Zee tot vier per uur overdag wordt ongevoerd. De komende langdurige en ingrij pende werkzaamheden aan rijksweg 4 tussen Oegstgeest en Haagse Schouw zijn er de oorzaak van. dat lijn 43 Leiden-Wassenaar-Den Haag in Lei den tot het Station moet worden in gekort om de kans op stagnaties zoveel mogelijk te beperken. De wijk Meer burg zal er echter niet door achteruit gaan. want de kwartierdienst met het centrum en station en met Oegst/geest zal door de gecombineerde lijnen 40/42 worden overgenomen, terwijl boven dien de Professorenwijk en het station Lammensohans od deze route worden aangedaan. Zowel voor Haarlem a-ls Leiden geldt, dat per 1 mei een aanzienlijke uitbreiding van de overstaptijd met een eenvoudiger behandeling van de kaartjes wordt ingevoerd. Hieronder laten wij de voornaamste veranderingen volgen. Wanneer een lyn niet wordt genoemd, betekent dit, dat er geen wijzigingen van betekenis Zoi .-Rapenburg nil en 't R "Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 tot 8.3< lir: ruilbeurs voor verzamelaars. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur. D-> Jieuwe Komedie met „De gevierde Zaterdag (Afd. Leiden Kon Natuurhist Ver naar Raaphorst jeugdgebouw Hoog: Kerk acht 44, 8 uur: jongerensocieteit, ver film Timelock. Janvossensteeg 59. De Ruif 8.30 uur. Ifé chantant. ,Den Haag: Schouwburg. 8.15 uur gsche Comedie met .Prol'. Bern ^rdi". iockeykantine Roomburg einde Asser- jazz-avond Folk Beat 14. treden van quintet Jan Rath, chouwburg. 8 uur: Litteris Sacrum, /oering van Maribel (blijspel in drie (Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: D--> Komedie met „De gevierde {Scheveningen: Kurzaal. 8.15 uur: Res jjrkest. met Nikita Magaloff. piano. Zondag (24 april) 10. 8 uur: jonge:ensoc. Dr> Roefje. gewone sociëteit* Welke apotheek? Jeopend voor spoedeisende gevallen: fotheek Herdingh Blanken. Hoge- >erd 171. tel. 20502. Flipper (alle en 9.15 uur: OSS 117 en het i de verdwenen duiker (18 jar) Lido (2.30, 7 en 915 uur): De verknipte jelkboer (alle leeftijden) 2.30, 7 en 9.15 uur): Moord in slaapwagen (18 jaar); woensdag: jhate (14 jaar) Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): De dans i de reiger (14 jaai Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Thunder- |I1 (14 jaar) Rex (2,30. 7.15 en 9.15 uur): Station topsecret (14 jaar»: woensdag: Tra- (alle leeftijden Tentoonstellingen ijGalerie Walenkamp. Nieuwsteeg 11. ilderijen van Willem Hussem, tot 20 X>ril. i_ Wassenaar: kunstzaal Heul' Hoflaar, tentoonstelling van aquarellen van Korpershoek (van 2 tot en me 1 april, dag. van 10 tut 17 uur, boyen Stadsnet 11. Oegstgeest-Leiderdorp De halfijuurdienst in de avonduren begint om 18 20 uur in Leiderdorp en om 18.48 uur in Oegstgeest. 12. Oegstgeest-Leiden Zuidwest Deze lijn wordt vervangen door de 'lijnen 41 en 42. Zie aldaar. 13/14. Ringlijn Station - Noorder kwartier - Kooipark Professorenwijk - Zuidwest - Station - Houtkwartier De route van de ringlijn wordt in Zuidwest en in de Professorenwijk uit gebreid. onder meer om het vervallen van lijn 40 naar de Roodenburgerstraat te compenseren. Komende uit Zuid west wordt gereden via Zoeterwoudse- weg, Tomatenstraat. Lammenschans- weg. Zeemanlaan en Roodenburger straat naar de Burggravenlaan. waar door zowel het Leidse industriegebied als de G.G.D. voor vrijwel alle wijken per bus bereikbaar zijn. 15. Leiden Morskwartier - Station - - Centrum - Kooipark - Leiderdorp Met het oog op een snellere verbin ding met het zich uitbreidende Mo-s- kwartier wordt, de route tussen Station en Damlaan/Dr. Lelylaan als volgt ge wijzigd: Station. Plesmanviaduct Von dellaan, Morsweg. Hoge Morsweg. Dr. Lelylaan/Damlaan. Van dat punt af zal lijn 15 mettertijd naar de nieuwe bebouwing worden doorgetrokken. Deze routeverandering gaat pas in I nadat de verlengde Vondellaan voor het verkeer zal ziin opengesteld. 16. Station - Wittesingel - Heren straat - Koninginnelaan - Station Lam menschans Deze nieuwe Leidse stadsliin dient om te voorzien in de verbinding met de Wittesingel, nu lijn 40 (zie aldaar) ;n routewijziging Ondergaat. Er wordt de gehele dag een half- uurdienst onderhouden over het tra ject Station. Noordeinde. Witte Sin-gel Houtkade. Herenstraat. Koninginne laan. Station Lammenschans. Voor de verbindingen met Zuidwest. Professorenwijk. Meerburg en Oegst geest zie men tevens onder de lijnen 40. 41. 42 en 43. Interlocfile diensten 23. Langeveldcrslag - Noordwijker- hout - Bollenstreek - Haarlem Lyn 23 za! voortaan de vaste ver binding met Sancta Maria verzekeren. Met het oog daarop zijn de vertrek- en aankomsttijden te Noordwijkerhout af gestemd op de aansluitingen met de lijnen 20 en 60. Alleen in de late avonduren zullen enige ritten van lijn RQ doorrijden naar Sancta Maria. 30. Katwijk - Valkenburg - Leiden De rijtijd werd mét twee minuten verlengd wegens de in de zomer ge bruikelijke route naar het kampeer terrein. 40. Leiden Meerburg - Professoren wijk - Centrum - Station - Oegstgeest Leidsebuurt - Rijnsburg - Noordwijk Binnen - Noordwijk aan Zee Met deze lijn wordt de thans weer mogelijk geworden verbinding met Noordwijk via Rijnsburg hersteld. Overdag wordt een halfuurdiensL avonds een uurdienst gereden. Hierdoor ontstaat in combinatie met ijn 42 (zie hieronder) een kwartier- dienst in relatie Leiden (Meerburg. Professorenwijk. Station Lammen schans, Breestraat/Vismarkt. Station en Rijnsburgerweg) Noordwijk. in do avonduren een half-uurdienst De ge noemde Leidse wijken krijgen dus ook onderling een kwartierdienst in plaats van de tot nu toe door lijn 42 onder houden twintig-minutendlenst. 41. Leiden Zuidwest Montgomery - straat) - Centrum - Station - Oegst geest Leidsebuurt - Rijnsburg - Kat- De kwartierdienst van lijn 41 komt op het traject Oegstgeest Leidsebuurt- Leiden Zuidwest in de plaats van de door lijn 12 onderhouden twintig-mi- nut end ienst. Leiden Zuidwest en cen trum worden op deze wijze bovendien rechtstreeks met Katwijk verbonden. Deze kwartierdienst begint tijdens de zomerdienst op zondagen al om 8.50 uur van Leiden en om 9.10 uur Katwijk- Op verzoek van de Leidse verkeers politie wordt een routewijzigin-g door gevoerd ten opzichte van die van lijn 12. In plaats van via Jan van Hout kade en Herenstraat wordt via Lam- menschansweg en Koninginnelaan naar Zuidwest gereden. Bovendien wordt het eindpunt verlegd van da De Bazelstraat naar de Montgomery- 42. Leiden Meerburg - Professoren wijk - Centrum - Station - Oegstgeest Hofdijck - Postbrug - Voorhout - Noordwijk aan Zee Ondanks de opening van lijn 40 via Rijnsburg wordt de verbinding via Voorhout tussen Leiden en Noordwijk gehandhaafd. In plaats van de be staande twintig minutendienst wordt nu 'n half-uurdienst gereden, 's avonds een uurdienst. Ook hier geldt dus dat in combinatie met lijn 40 (zie hier voor) kwartierdiensten ontstaan tus sen Meerburg en Rijnsburgerweg in Leiden en tussen Leiden en Noord- Bovendien werd van de gelegenheid gebruik gemaakt het noordelijk deel Falende of afwezige ouders als thema in na-oorlogse boeken LEIDEN De schrijfster Hella S. Ilaase zal donderdag 21 april om acht uur in de algemene studiezaal van de universiteitsbibliotheek Rapenburg 74 een lezing houden over „de falende of afwezige ouders als thema in de na oorlogse literatuur". De toegang tot deze bijeenkomst, die onder leiding van prof. dr. K. Heero- ma staat, is voor ieder gratis toeganke- lijk. De openbare bijeenkomst wordt ge houden om de Maatschappij, die dit jaar haar tweede eeuwfeest viert, wat meer bekendheid te geven. NZH verruimt liet „overstapje" LEIDEN Met ingang van 1 mei wordt op de NZH-stadsnetten in Lei den en Haarlem de overstapmogelyk- heid verlengd van drie kwartier tot een uur. In dat uur mogen de reizigers bovendien net zo veel overstappen als ze zelf willen- De chauffeurs zullen niet meer de begintijd voor het over stapje stempelen maar het tijdstip waarop het recht tot overstappen ein digt. Het „enkeltje" vervalt. Bij de zesrittenkaarten wordt even eens gestempeld maar in dit geval be tekent de stempelafdruk- dat een rit ongeldig is gemaakt. Het is de bedoeling, de kniptangen geheel te laten verdwijnen. van Oegstgeest een snellere verbinding te geven met zowel Leiden als Noord wijk. Lijn 42 zal namelijk in Oegst geest de volgende route in beide rich tingen volgen: Dorpsstraat, President Kennedylaan. Irislaan. Langevoort, Admiraal de Ruyterlaan, Hofdijck, Laan van Alkemade. Hofbrouckerlaan, Marelaan. Warmondenveg- Het gemis van de vervallen lijn 12, waardoor op de ..lus" door Oegstgeest de frequentie wordt gehalveerd, wordt door deze route van lijn 42 in belang rijke mate goedgemaakt. 43. Den Haag - Wassenaar - Leiden Lyn 43 zal in Leiden voortaan aan het Station eindigen. De verbinding met Meerbrug wordt verzorgd door de gecombineerde lijnen 40/42 (zie hier boven). Hierdoor zal de dienstuitvoe ring op lijn 43 minder te lijden heb ben van de Leidse verkeersstagnaties: die van Den Haag alléén zijn al ge- oeg. Om daaraan het hoofd te bieden wordt het stationnement in Den Haag bovendien nog verlengd. Er moet re kening mee worden gehouden dat tij dens de werkzaamheden aan rijksweg 4 tussen Oegstgeest en Haagse Schouw die wel 4 maanden kunnen duren de route van het Haagse Schouw moet worden omgeleid via De Vink. Oegst geest zal dan tijdelijk niet door deze lijn bediend kunnen Worden- 45. Wassenaar - Voorschoten - De Vink - Leiden Lijn 45 rijdt deze zomer als gebrui kelijk weer door naar het Wassenaar- seslag, 46. Den Haag - Voorschoten - Leiden Door koppeling van de materieelom- loop met lijn 48 zijn de vertrektijden aanzienlijk gewijzigd. Bovendien zijn de versterkingsbussen niet meer in de dienstregeling opgenomen. 60. Leiden - Voorhout - Noordwij kerhout De verbinding tussen Noordwijker hout Brink en Sancta Maria wordt overgenomen door lijn 23. met uitzon dering van de ritten om 21.20. 22.20 en 23-20. biedt u KAMP HOUTRUST, Lustrumtentoonstelling van 15 t/m 20 april a.s.,dagelijks van 10-22.30 uur in de Houtrusthallen, Den Haag. bungalows caravans zeil- en motorboten kampeermeubilair kampeerkeukens kampeervoeding watersportbenodigdheden sport- en vakantiekleding sportartikelen en nog vele bijzondere attracties Lijst Boerenpartij in Leiden LEIDEN Ook in deze stad zal de Boerenpartij zoals gemeld deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezingen. Lijstaanvoerder is de heer C. Koptpen, technisch aimbtenaar bij het depar tement van defensie. Verder vermeldt de lijst de namen van 2. Th Nijssen, koelteohnicus, 3 W J J Pompe, eige naar van een administratiekantoor. 4 J Stikikeilorum Jaipie van de de mankt 5 J de Ren boekhandelaar VOORSCHOTEN Zonder grote tegenvallers zal het complex instruc- tiebad, gymnastieklokaal en badhuis in de Vlietwijk te Voorschoten in de loop van mei officieel kunnen worden geopend. De juiste datum van opening is nog niet bekend. Het instructiebad vertoont een L- vorm. De langste poot is 16: j m„ de kortste 15 m. Het bad is 8 meter breed. De grootste diepte bedraagt 2 meter. In het ondiepe gedeelte vari eert de diepte van 40 tot 120 cm. Zoals reeds uit de naam van het bad kan worden opgemaakt is het voor namelijk de bedoeling zweminstructie te geven. Vooral de schooljeugd zal hiervan profiteren, daar deze van de 3de klas lagere school af en alle klas van de u.l.o.-school eens per week een uur kosteloos van het bad gebruik kan maken. Op dit laatste punt vestigt het gemeentebestuur speciaal de aan dacht, daar het hier gaat om onder wijs. waarin de Lageronderwijswet 1920 nog niet voorziet Ook in de avonduren zal het bad gebruikt kunnen worden. Het is de bedoeling voorlopig het bad voor vrij zwemmen open te stellen op woensdagavond van 19 uur tot uur en zaterdag van 11 uur tot 17 uur. Iedereen is dan in de gelegen heid te zwemmen gedurende één uur. De kosten bedragen voor kin deren tot 15 jaar 0.50 per uur en voor ouderen 0,75 per uur. Gedu rende deze uren wordt geen instruc tie gegeven. Op de andere avonden en op zater dagmorgen kan worden gezwommen in verenigingsverband of in groepen, die door de gemeente worden ge vormd. Elke middag van 17 uur tot 18 uur (behalve zaterdag) zal er legenheid zijn voor jeugdgroepen zwemmen te leren. Badhuis Tarieven De tarieven voor de instructie zyn kinderen tot 15 jaar 12.50 voor 10 lessen; boven 15 jaar 15 voor 10 lessen. Hierbij is de toegang inbe grepen. Groepjes van 20 tot 30 per sonen betalen voor het gebruik van het instructiebad 20 per uur. groe pen van 30 tot 50 personen 35 per uur. Met instructie bedragen de ta rieven 30 per half uur en 55 per half uur. De ingebruikgeving van het instruc tiebad aan verenigingen en groepen wordt geheel geregeld door de secre tarie-afdeling onderwijs van het ge meentehuis Voorschoten. Voor vrij zwemmen kan een kaartje gekocht worden in het instructiebad. Hiervoor Alles pleit voor TELEFUNKEN Helder contrastryk beeld, stationskeuze- automjiat, functionele vorm. Tweemaal zilver bij de SLF LEIDEN Vanmorgen hebben de heren J. van Oosten (55) en W. Loo- man (54) in het stadhuis uit handen van burgemeester Van der Willigen de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden zilveren eremedaille ont vangen. Dit in verband met het feit. dat zij veertig jaar bij de stedelijke lichtfabrieken werken. Zij zijn daar begonnen ais leerling-klerk en vervul len thans de functie van administra tief ambtenaar. De burgemeester prees de jubilaris sen om hun trouw en hun meegroeien met de veranderingen. Om half twaalf volgde een bijeen komst in de directiekamer van de SLF, waar zij waarderend werden toe gesproken door waarnemend-directeur H. J. G- Klinkert. Directeur Ykema is niet vakantie. Gevestigde en vertrokken personen In de week van 6 t.m. 13 april LEIDEN Gevestigd: B C Dam steeg! en fa-m. Fagelstraat 44: A G Em mers en fam. Diamaivtlaan 134: A M Jones-Barrett. Zoeterwoudsesingel 13; W Jongman-Zirkzee, Pr Hendrikplein 8: H J Pierhagen -Ruimer manDr Lelylaan 24; P J van Dissel, Groenhovenstraat 11; G Kuipers, Vliet 38: P Distelvelt, Noord Rundersteeg 10; M W Dujardin. Witte Rozenstraat 16a: B J Velthuijzen, Clarensteeg 39; G E de Windt. Boer- haavelaan 31; M Noppen. Oostdwarsstr A N G Dames. Pieterskerkgracht la: G L de Boer, Rijnsburgerweg 151; P J Waale, Boerhaavelaan 7: M Ver- Lammensohans weg 55; G v Steen bergen, Zeemanlaan 26: M P van dei- Poel, Witte Singel 17; I M Antersijn, Rijnsburgerweg 10: W R Hartzheim, Fa gelstraat 44: E G Sluijter. Noordeinde 2a: N Hartevelt-Glasbergen. Oude Sin gel 170. Vertrokken: J M W Hoebert en fam. Houtlaan 57, Hazerswoude. Valeriusstr J C Plasmeijer-Selier en fam, Ver- Rooms-katholieken en protestanten in Oud-Poelgeest <s&, Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30,- en 40.— Of het allerbeste van 200,— en 400,— Horloger v. d. Water - Haaristr. 181 heeft het. Eterna - Certina Prisma - Jutighans - Ewe - Anker - Roamer. Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. dien op dinsdagavond van 8 tot 10 uur zondags gesloten) Rapenburg 127 (sociëteit Horus): toto- ten. nstelling (van 28 april tot 13 mei, 47 uur, behalve zaterdag en zondag). OEGSTGEEST In de afgelo pen week zijn in kasteel Oud- Poelgeest 31 jongeren, onder wie vijftien Duitsers, zeven Belgen en negen Nederlanders, bijeen ge weest om zich te bezinnen op het thema „Levensbeschouwing integratie". Zij ni deel aan de negende Europa-week, die werd georganiseerd door de Belgische raad van de Europese beweging. Zo'n Europa-week al tweemaal eerder in Nederland gehouden, maar dit jaar had men het voor het eerst wat hogerop ge- zocht om het protestantse element onder de deelnemers te versterken. De verhouding was nu ongeveer zo dat 60 pet van hen rooms-ka- tholiek was en 40 pet protestant. De directeur van de Stichting Oud-Poelgeest trad op als gast heer, terwijl de Gentse hooglera ren dr. P. M. de Laere en dr. G. Cleymaet als gespreksleiders fun geerden. Er is heel wat afgepraat daai Oud-Poelgeest door de verschillende inleiders die waren uitgenodigd, maar natuurlijk ook door de voor het me rendeel jeugdige deelnemers. Onder die inleiders waren mr. A. Stempels, dr. A. de Bruyne en ds- N. I O. Steenbeek. die woensdag vanuit thema gaven, waarna ze in een forum een spervuur van vragen te beant woorden kregen. Dat men zich niet alleen bezighield met het Europa-van-de-zes bleek wel uit onderwerpen als „Politiek en le vensbeschouwing in Oost-Europa" en „Hoe denkt Afrika over de Europese beweging?', die dinsdag en vrijdag an de orde kwamen. Sartre Tussen al dat praten door was er toch ook nog wel tijd voor iets anders- Zo werd een bezoek gebracht aan de Keukenhof, aan Katwijk en aan de Lakenhal, de Pieterskerk en het Rijks museum voor volkenkunde in Leiden. Op het programma stond ook epn ontvangst op het stadhuis en der kunst" films vertoond over de Deltawerken en over Rembrandt. Voordat zaterdagmiddag om twee uur iedereen weer naar huis ging. werd getracht de resultaten van de afgelopen week samen te vatten. Het levensbeschouwelijke element kwam daarbij op nogal onthullende wijze om de hoek kijken in de op merking van een Nederlandse deel neemster: „Ik vind Sartre reëler dan •de bijbei". Het was trouwens opmer kelijk dat tijdens het forum het humanistische standpunt van mr. Stempels de meeste bijval ontlokte, juist van jonge katholieken. Na afloop van deze negende Europa- week vertrouwde gespreksleider pro fessor Cleymaet ons desgevraagd toe, dat zijn indruk zeer positief was in zoverre hij een reële belangstelling voor de Europese problematiek had geconstateerd, maar dat hij teleurge steld was over de ..primitieve, onvoor bereide en weinig technische' benade ringswijze. Hij meende dat de jeugd minder dan ooit in staat Ls de krachten te ont plooien die zij potentieel bezit en vond dat vooral de volwassenen of zij die verstraatplein 5. Roermond. Schout Kel- lenerstr 102; H B Termeer en fam. Haarlemmerstraat 73. Rotterdam. Kier- kegaardstraat 39: R J van der Putten en fam. Seringenstraat 29. Alphen a. d. Rijn, Pr Irenelaan 46; M M J Hegge, Rijnsburgerweg 10. Veralo, Mariastr 34; W Sluimer-Hessels, Rijnsburgerweg 62b, Eindhoven, Holstraat 213; J J T Bras- ker. Hoge Morsweg 138. Apeldoorn, Frankenlaan 70: B J M M C van Veen. Witte Rozenstraat 21. Alphen a. d. Rijn. Floriszstr 128: M Sabik, De Goejestraat 40, Noordwijk, Kon Wilh Boulevard 8; J P van Hellemond, De Ridderstraat 1, Alphen a. d. Rijn. Oudshoomseweg 54a; M Boter. De Sitter la an 23. Lcidschen- dam, Pr An-nalaan 317; H W Svpkens, De Sitterlaan 93. 's-Gravenhage. Mezen- laan 103: M E A van 't Oever, IJssel- kade 17, 's-Gravenhage. Nieboerweg 125; S W Broekhuis, Haarlemmerstraat. Amsterdam, Jekerstraat 53-1; E E B Breedeveld, Havenkade 17, Warmond, Dorpsstraat 3: F W Gorter. Boisotkade 5. Amsterdam, Leidsestr. 76-11; R M Hemmes. Hooigracht 106a, Groningen. H W Mesdagstraat 22; H J Soullié. Kor te Mare 25. 's-Gravenhage. Konings- PLEIN 19: WP Soulhé-Secker. Oude Rijn 45. 's-Gravenhage. Koningsplein I H Gosses, Nieuwe Rijn •Heer Arendskerke, Oostweg 9: A Korenhof, IJsselloade 14, Leiderdorp, Mauritssingel 29; L Harrachi, Kuaader- straat 2. Leiderdorp, Hubrechtplein 4; T N Tan-Lie. De Sitterlaan 57, Indone sië: P van Diemen. De Sitterlaan 10a. Groesbeek, Oude Kleefsebaar. 17: A Hindriks, Utr Jaagpad 17a. Oegstgeest. Regentesselaan 38: G A Polloni, Was- straat 31, Italië; B H M Castelein, La ge Rijndijk 9, Krimpen a. d. Lek, Joost van Vondelstraat 45; W de Jong. Mar- nixstraat 151, Nederlandse Antillen: D >aa. Musschenbroekstraat 15, België: C Colpa. Pieter Bothstraat 21, Leiderdorp. Molenaarstr 5: A R Wat- tendorff. Merelstraat 6. 's-Gravenhage, Arnlcalaan 14; A M Pryor. Rijnsbur gerweg 30. Groot-Brittannië: J J Boer- van den Nieuwendijk, Spieghelstraat 15, Ede Gld, Jul van Stoiberglaan 111 W Peek. Beethovenlaan 49. Maarssen. Kanaalstraat 10; E E M Goddijn, Beet hovenlaan 49. Breukelen. Burgstraat 32; Gala-ntino. Kort Rapenburg 3a. Ita- N Lazaro Lopez, Kraaierstraat Spanje: O A Stravers. Pieterskerkhof -Gravenhage, Beeklaan 417; Hartesveldt, Plantsoen 37, Hardinx- veld-Giessendam, Peulenstraat 176; A J M Koerhuis. Steenstraat 8. Zwolle. Rhijnvis Feithlaan 44: D Neogy. Heren gracht 61. India: B B b M Ahmed, De Laat de Kanterstraat 3. Marokko: J H Drewcs. Dc Meij v Streefkerkstr 41. Amsterdam, Joh Verhulststr 85hs: J J Oosterom-Nieuwenhuizen. Seringen- str 29, Alphen a. d. Rijn, Pr Irenelaan 46: A M Quebdand, Oude Singel 18, Zoe- terwoude. Schenk el weg 75; H C G J M R de Meeüs d'Argenteuil de Trannoy Graaf) van Slingelandtlaan 8. België. Het badhuis, dat in de plaats komt van het oude badhuis in het Vernède- park, heeft 6 douches en 2 kuipbaden. Het badhuis zal open zijn donderdags van 14 tot 20 uur, vrijdags van 9 tot 18 uur en van 18 tot 20 uur uitsluitend voor volwassenen; zaterdags van 9 tot De tarieven zijn: stortbad voor kin deren tot 15 jaar ƒ0.25. abonnement voor 10 stortbaden voor kinderen ƒ2; stortbad volwassenen ƒ0,50, abonne ment voor 10 stortbaden volwassenen 4,50; één kuipbad 1, abonnement voor 10 kuipbaden 9. De gymnastiekzaal is sinds septem ber 1965 in gebruik voor gymnastiek onderwijs in schoolverband. Na de officiële opening komt deze zaal ook voor avondgebruik beschikbaar. Voor al de Voorschotense gymnastiekver enigingen zullen hiervan kunnen pro fiteren. De gebruiksvergoeding be draagt 115 per wekelijks uur per Voor jeugdverenigingen bedraagt de vei'goeding 90 per jaar. Bloemencorso op 7 mei DEN HAAG Het bloemencorso uan de bollenstreek is uitgesteld tot zaterdag 7 mei. Zoals al bericht heb ben de organisatoren er in verband met de weersomstandigheden van afgezien het corso op 23 april te hou den. In de route en het tijdschema is geen verandering gekomen. Bedankt voor beroep Geref. Kerk Leiden LEIDEN Ds. S. van der Veen, Geref. predikant te Zwijndrecht. heeft bedankt voor het beroep, dat de Geref. Kerk op hem uitbracht in de a.s. vaca ture van ds. J. H. de Boer. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Maria L dr v D E Brussee en G C Geerling: Rose M G S dr v A H M van Spaen- donck en P M A C Mutsaerts: Pieler zn v B Blok en W Paauw: Martinus zn v M de Jong en J van Es; Michel zn v L J den Engelse en A van den Berg: Geertje dr v W Ros en J van Duijn: Tanja dr v J C Verstelle en A Kuijper: Ericus R G zn v F Rikken en J E M Winters: Arie zn v C Schaap en M Ouwehand: Freddy J M zn v J A Vertegaal en C J Kool; Frank C zn v P H van den Ende en B Sobel: Pieter zn v N Schaap en A W van Du ij venbode. OVERLEDEN: J Lorler. 28 Jaar. man; T M Bos, 72 jaar, wed van M Zwemdiploma voor Leidenaren LEIDEN Vrijdagavond zijn in de Overdekte de door de Koninklijke Ne derlandse bond tot het redden van drenkelingen ingestelde examens af genomen voor de diploma's A en B zwemmend redden. De volgende leden van de Leidse reddingsbrigade behaalden het diplo ma A: mej- E. Kloots, mej. E. Waal, K. C- van Ark- R. Bavelaar, L. Bon, J. H. Karreman. F. M. J. Laman. R. H. Leenen. J. Timnjers. P- F. Sloot. Het diploma B behaalden: mej- K. J. C- van Vliet, E. C. Klasen, R. van der Vegte, J- WaaL P. Wilschut. Db. De Tombe morgen zeventig jaar LEIDEN Ds. I. de Tombe over wie onze Mensel ij ke-Notitie-i'edacteur enige tijd geleden uitvoerig schreef, hoopt morgen zeventig jaar te wor den. Geboren op 19 april 1896 uit een Leids kjaippersgezin, wedkte hij eerst op een scheepvaartkantoor, en in de journalistiek alvorens in het begin der jaren dertig staatsexamen te doen, waarna de universiteit voor hem open- Op 30 april 1939 werd hij predikant •an de herv. gemeente van Doeveren. Daarna diende hij de gemeente van Bladel, Zoelen, Zalik en Veecaten en Jaarsveld. Ds. De Tomtoe is nog steeds actief zo- we! als predikant als in zijn functie van ambtenaar van de burgerlijke stand in deze stad. Feestavond LEF met huldiging LEIDEN Ter afsluiting van de feestelijkheden rond het honderdjarig bestaan van de Leidsche Broodfabriek werd zaterdag in de Stadsgehoorzaal een feestavond gehouden voor ge nodigden en personeelsleden. De hul diging van het bestuur der zilveren personeelsvereniging door |et eeuwfeest van dc fabriek enigszins op de achtergrond geraakt vormde een hoogtepunt van hét programma. President-commissaris mr. H. R. Goudsmit moest tot zijn spijt mee delen, dat directeur H. Bosma door ziekte was verhinderd deze avond bij te wonen. Hij richtte zich vervolgens speciaal tot de heer F. Knaap, voor zitter van de personeelsvereniging. Hij sprak zijn waardering uit over de wijze, waarop de personeelsvereniging steeds de contact- en amusements avonden inhoud weet te geven. Mr. Goudsmit bood de heer Knaap een envelop met inhoud aan. Namens de jubileumcommissie over handigde de heer A. Uphoff de andere bestuursleden een persoonlijk ge schenk. In zijn dankwoord releveerde de heer Knaap, dat de personeelsver eniging werd opgericht op initiatief van de heer Bosma. Hij bood mevrouw Bosma een platenbon voor haar man in. De verdere avond werd gevuld met n afwisselend amusementsprogram ma, dat voor een deel door eigen per soneelsleden werd verzorgd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3