caballero NUMERUS CUAUSUS Koninklijke/Shell pompt miljarden in Nederland Noodmaatregel roept felle reacties op Echte studievrijheid is niet in gevaar Toeloop naar medische de opleiding van artsen studie dreigt beneden het minimmnpeil te doen dalen Auto schiet na botsing de vaart in Exposities steken uit, verder weinig nieuws anders dan andere I ABAHERO KOUD l|| m* VRIJDAG 15 APRIL 1964 (Van i ;e parlementsredactie) bijna gaan denken dat tan het woordje Claus jt. Want na al het lawaai over «rieden van prins Claus worden i plotseling geconfronteerd met het jrumoer rond de numerus clausus het voorstel van minister Diepen horst om de toeloop van medische eerstejaarsstudenten te beperken. studentenorganisaties hebben daar bijzonder fel op gereageerd. Zij houden zich gereed voor grootscheepse demonstraties tegen deze -aantasting i de studievrijheid". Ook de eerste jreacties in parlementaire kring w volstrekt afwijzend. Men houdt dan ook rekening met de verwerping het voorstel. Verschillende bladen hebben al neld. dat de minister in dat geval zal iftreden. Volgens onze inlichtingen zal echter geen sprake van Prof. Diepenhorst beschouwt zijn oer us clausus primair als een zu echnische aangelegenheid, politiek delen bij de categorie „vrije kwes- s". Als de Kamer er neen tegen cegt, is dat haar verantwoordelijkheid. Een ministerscrisis zou pas ontstaan als het parlement zelf de zaak politiek scherp gaat spelen. Mocht het de be windsman met termen als „wanbeleid" n bestoken en hem vanwege rstel het vertrouwen opzeggen, dan de poppen natuurlijk aan het dan- Er is evenwel geen enkele aan wijzing, dat de regeringsfracties de op de spits willen Hearings Integendeel, men krijgt de indruk dat aanvankelijk unaniem afwijz jreacties op het Binnenhof de laatste en plaats hebben gemaakt voor eei zienlijk genuanceerder standpuntbe. ng ten opzichte van de zaak zelf Dat hangt samen met de hearings di< Kamercommissie successievelijk heeft gehouden. Ze hoorde eerst de be- ;n van de studentenorganisaties concipieerde op basis daarvan haar voorlopig verslag, maar kwam te r ure tot de conclusie dat het ook nuttig zou kunnen zijn om verte genwoordigers van de medische facul- Die raadpleging heeft deze week plaatsgehad en het resultaat was, dat Kamercommissie besloot haar ver slag nog eens onder de loep te ne- de puDlikatie twee weken De argumenten van ue medische hoogleraren die allen vóór mogenjicheid of zelfs van een uiteinde lijke bekering tot het ministeriele standpunt zal openhouden. Voorgangers Diepennorst ook mogen werpen, ze ker niet dat hij bezig is een „wanbe- voeren. Een dergelijk verwijt het al op z'n plaats is, alleen betrekking kunnen hebben op zijn voor gangers, die naar veler mening onvol doende hebben gedaan om de geboorte- olf van de jaren 1945'48 ook op het irrein van de artsenopleiding ade- Aan de nare gevolgen daarvan moet linister Diepenhorst nu het hoofd bie den. Over de wijze waarop hij dat doen, kan men ver schillend denken, maar aan de grondoor zaak heeft hij part noch deel. „Hij plukt de wrange vruchten van het ge brek aan beleid van zijn voorgangers", schreef Het Schoolblad 31 Dat is misschien wat sterk gezegd, ant die voorgangers (onder wie de huidige premier Cals) zullen ongetwij feld aanvoeren, dat de bevolkingsex plosie lang niet zo' n enorme toe loop van medische studenten deed verwachten als nu voor de komende jaren wordt voorzien. Nog in '59 werd overschot aan artsen voor de ja- tachtig voorspeld. Zou de toen malige regering in weerwil van die prognose toch tot een grootscheepse, st kostbare medische studievoor- ng hebben besloten, dan zou de Kamer haar dat terecht zeer kwalijk hebben genomen. De prognose van 1959 heeft echter gefpald, want vijf jaar later wezen de gegevens uit, dat er straks geen overschot, maar juist een tekort aan artsen zal zijn. Toen dat bekend werd. moest het roer natuurlijk om. In allerijl werden maatregelen voorbereid om het beleid aan de nieuwe situatie aan te pa Minister Diepenhorst heeft die taak met grote energie aangepast. Nauwe- ding besloot hij to medische faculteit zijn En daarmee leverde hij het bewijs, dan wie ook doordrongen te zijn de noodzaak om de medische oplei dingscapaciteit te vergroten. Niets dan ook zo onrechtvaardig als een wijt van „wanbeleid" aan zijn ad Onvolledig toelich- Wat men hem wél kan dat hü zyn noodwet onvolledig en daar door zwak heeft geargumenteerd. Een numerus clausus is een zo ingrijpen- de maatregel, dat best mogelijke mo tivering geboden is. Df laas niet in de mem ting. Dat stuk steekt tegen bij voorbeeld de voortreffelijke argumentatie van prof. dr. P. J. Thung in de „Nieuwe Rotterdamse Courant' van vorige week donderdag. Waar on maakte de ministeriële toelichting geer melding van het feit, dat in de on* omringende landen en in Scandinavii de numerus clausus al jarenlang als 'r vanzelfsprekendheid wordt beschouw (In West-Duitsland vorig jaar 5000 vanzelfsprekendheid wordt beschouwd Waarom werd er niet op ge wezen, dat bij handhaving var de huidige exameneisen aan (dooi hun te groot aantal) kwalitatief niel adewuaat opgeleide studenten verlenging de studieduur onvermüdelijk wordt het regeringsbeleid volkomi •kruisen)? Als de presentati voorstel grondiger was geweest, had de minister al aanstonds een deel an de nu gerezen egnemen. Nu hij list, zal het moeiiyker zijn de klok an de kritiek terug te draaien. Onsympathiek Wat nu de zaak zelf betreft zij ïr meer toegegeven, dat een studen tenstop in wezen een onsympathieke maatregel is. Daarover is iedereen het is. Het meningsverschil begint ech- bij de vraag of er inderdaad spra- is van een zodanige noodsituatie, een numerus clausus niet alleen gewettigd, maar zelfs vereist Voor de deskundigen is dat geen vraag. Het zegt toch wel wat, zo alles, dat de curatoria van de unb siteiten, de medische faculteiten-, iterfacultair medisch contact en de universitaire organisatieexperts una- em achter de minister staan. Hun argumenten zijn bekend. De toe loop naar de medische studie wordt zc groot, dat de opleiding beneden het aanvaardbare minimumpeil dreigt tc dalen. Door gebrek aan ruimte, outil lage, wetenschappelijke mankracht er •gelijke komt de effectiviteit van dt studie hopeloos in het gedrang. Behoor lijk onderwijs, dat wil zeggen onder waarbij de student niet passief als /an de horde maar actief als dividu is betrokken, kan alleen worden een maximale opnameca- 200 eerste-j aars. Het art sentekort heft men met een onbeperkte toelating niet tijdig op, dieduur wordt dan langer, omdat de slecht onderwezen studenten niet bin- de gestelde lijd aan de examennor- kunnen voldoen. Verlaagt men die len om toch op tijd het benodig- aantal artsen te kunnen afleveren, dan scheept men de maatschappij op wetenschappelijk gedegra deerd produkt" (prof. Thung), tot scha- "e van de volksgezondheid. Bruikbare alternieven voor de nume- is clausus zijn er niet Voor een achtste medische faculteit in ons land op korte termijn financiën noch docenten beschikbaar. Overtuigend De argumentatie van de deskundi gen klinkt ons overtuigend in de oren. Men moet aannemen dat mensen, die dagelijks in de praktijk met dit soort problemen hebben te worstelen, geen schijnverhalen ophangen en niet om andere redenen dan die van alge- belang een studentenstop voor- De hier en daar geuite ver onderstelling, dat de numerus clau- alleen ingevoerd wordt om de poontjes van arbeiders buiten de universiteit te houden", is ongure verdachtmakerij. Zo de waard is ver hij zijn gasten. het bezwaar, dat de stu dievrijheid wordt aangetast. Dat is een principieel punt, waarvoor desnoods praktische overwegingen zouden moeten wijken. Nu moeten wijzen, dat de Blijft clausus i lijk verkapte In toelatingsbeperking (wachtlijsten, vaarde toelatingseisen, proefklassen andere .selectiemethoden''). Dat toen ook een kwalijk gevolg van de geboortestroom. Maar niemand zag beperking de .Beste man Rijnsburg' kreeg een boete DEN HAAG In het rapport van de eclassering werd een vyftigjarige arbei der die wegens diefstal van hout ten na dele van de gemeente terechtstond, afge schilderd als de beste man van RUnsburg. Rechter en officier waren daar hele maal niet over te spreken. „Ik heb weinig ouwen in dat toezicht en daarom vraag ik er nu ook niet om. Ik eis f 250 boete en een voorwaardelijke gevange nisstraf van twee weken", zo sprak de of ficier. De rechter maakte er f 100 van plus de .verlangde .voorwaardelijke straf. derwijs (en dan nog dierichting), zijn de protesten plotse ling niet van de lucht En dat ter wijl al sedert 1964 de zogenaamde plaat- dische eerste-jaarsstudenten over de verschillende faculteiten verdelen. Dat is nooit als een aantasting van de te gebeuren Men dikke woorden gaan gooien. De numerus clausus heeft net zoveel met aantasting van de studievrijheid te maken als het uitverkocht zijn van vers brood bij de bakker met beknot ting van de consumptievrijheid. Alleen als de overheid de student een bepaal de geestelijke richting wil opdringt bepaalde maakt, loopt de studi (minister Diepenhorst elijk Daarvan is geen sprake. De overheid treft nu slechts een tijdelijke nood maatregel om een studie voor kwali teitsverlies te behoeden. Dait neemt niet weg. dat het een onsympathieke maatregel is, die ndet langer dan strikt noodzakelijk van kracht mag blijven. Op dit ogenblik valt nog moeilijk te voorzien of het voorstel niet reeds op korte termijn een zodanige preventieve invloed zal uitoefenen, dait de belangstelling voor de medische studie vanzelf afneemt tot jaairs. Dan zou de maatregel niet al leen overbodig worden, maar, gelet op het dreigend artsentekort, zelfs scha delijk kunnen werken. In verband met die onzekerheid zou het aanbeveling verdienen de werkingsduur van de in plaats van tot vijf, zoals het voor stel wil. Met deze concessie zou de minister de haalbaarheid van zijn ont werp wellicht kunnen vergroten. UFFELTE Op de rijksweg Assen- Meppel is gisteravond een personenauto met drie inzittenden frontaal in botsing gekomen met een lijkwagen. De perso nenauto schoot na de botsing de Drentse hoofdvaart in. De bestuurder, de 67-ja- rige gepensioneerde overste W. C. H. Lapré uit Oosterbeek, is verdronken. De twee andere inzittenden, twee dames, zyn in het ziekenhuis opgenomen. Vol gens de politie is het ongeval vermoede lijk gebeurd door oververmoeidheid van de chauffeur van de parsonenauto. De drie inzittenden keerden terug uit Dene marken. De chauffeur van de lijkwagen liep geen verwondingen od. MAARHEEZE Gisteravond botste een personenauto op een ahob in de Sta tionsstraat tegen een trein. De bestuurder de 43-jarige kok N. G. van Hoof uit Leende, werd ernstig gewond. Zijn auto werd door de goederentrein 150 meter meegesleurd en vermeld. De politie ver moedt dat de auto bii het remmen is doorgeslipt St. ANNALAND Een achteruitry- dende vrachtauto heeft het vierjarig dochtertje van J. Koedood, dat aan het spelen was, overreden. Het kind is aan de verwondingen overleden. In 1965 455 melissen verdronken i Ne- het leven gekomen. Dat is 18 mindei in het jaar ervoor. Van deze slachtoffers kwamen er 63 in auto's om. In 1965 raakten 125 auto's meer in het water dan in het jaar ervoor De cijfers zijn ontleend aan het jaarverslag over 1965 Bond t Holland Festival 1966 Meer accent op Maasstad (Van onze muziekredactie) DEN HAAG Het programma van het Holland Festival is vrijwel rond. Het levert het traditionele gezicht op met hier en daar een bijzondere trek. Maar wat uitsteekt boven de op somming van opera's, orkestconcer ten, toneel- en balletvoorstellingen, dat valt te lezen op de achterflap van de voorlopige folder, die sinds eind maart in het buitenland ver spreid is. Op deze achterflap staan zonder enige ophef de mooiste ten toonstellingen vermeld: in het Rijks museum te Amsterdam Gerard Ter- borch en zijn tijdgenoten, in Den Haag. Vermeer (Mauritshuis) en Mondriaan (Gemeentemuseum), in Leiden's Lakenhal Gabriël Metsu, in Delft de Antiekbeurs met zijn schat- Eindelijk dan heeft gehaald ons land tevoorschijn het Holland Festival, wat ;ldberoemd heeft gemaakt komen de buitenlandse toeristen, die men zo graag naar ons land haalt dan nemen ze enpassant ook wat het muzikale deel van het Holland Fes tival mee. Laaf het bestuur van he Holland Festival de brochure, met definitieve programma naar deze wer kelijke staat van zaken inrichten! Over dit programma dan het volgen de: de opening valt op 14 juni i? constante kwaliteit 1 Toneelspeler en TV-acteur Henk van Ulsen 25 STUKS f 1.50 EEN LAURENS PRODUKT Reddingscursus onder water APELDOORN Wat te doen als men met zyn auto het water in rijdt? De Apeldoornse reddingsbrigade weet daar raad op. Zy beschikt over een autokabine waarmee praktische oefeningen in het sportfondsenbad kunnen worden gehou den. Daarbij wordit onderwezen welke gevaren zich kunnen voordoen bij het te geraken van een auto en hoe men in zo'n situatie voelt. By eerdere demonstraties werden chauffeurs van autobussen geïnstrueerd en zelfs chauf feurs die de zwemkunst niet machtig waagden zich in de autocabine iter. Het is de bedoeling van de bri gade om alle rijscholen in Apeldoorn en omgeving bij de cursus te betrekken. Hoe nodig zo'n cursus is moge blijken it het feit, dat er vorig jaar 1217 auto's i ons land te water zijn geraakt. De Apeldoornse reddingsbrigade, die i 1950 als een der eerste brigades van de Koninklijke Nederlandse bond tot redden van drenkelingen begon met in structies hoe te handelen bij het met een luto onverhoeds te water geraken, heeft net deze cursus opnieuw een primeur oor Nederland. Medewerkers voor AR-fractie DEN HAAG Ook de A.R. Tweede- Kamerfractie heeft gebruik gemaakt van de sinds 1 januari door de regering fi nancieel mogelyk gemaakte regeling zich J. H. Prins en drs B. Goudzwaard by deze fractie in dienst getreden. De heer Prins is direoteur van de dr A Kuyperstichting en zal de fractie één ;e dagen per week bijstaan. De heer Goudzwaard, economisch medewerker deze stichting, zal vier dagen per week voor de fractie werkzaam zyn. In de Van Ostadestraat in Amster dam trof men gisteren het stoffelijk overschot aan van de 57-jarige trampoet- D. Tang die door kolendampvergifti ging om het lev.en was gekomen. WERK VOOR DE WERVEN DEN HAAG De Koninklijke/ Shell-groep meldt dat zij de laatste tien jaren voor f 1,8 miljard in Ne derland heeft geïnvesteerd. Deze in vesteringen beliepen in 1965 (1964) f200 (150) miljoen. In tien jaar is f 2,7 miljard bij de Nederlandse industrie besteld, waarvan f 1,8 mil jard voor werk binnen Nederland. Bovendien is in tien jaar voor f 700 miljoen aan tankers besteld bij Ne derlandse werven, waarvan in 1965 (1964) f330 (320) min, en hiervan weer f260 (250) min voor in Ne derland werkende bedrijven. Het personeel in Nederland was eind 1965 17.000 man. die f 250 (220) min. loon en salaris ontvingen en de sociale lasten bedroegen f 75 (65) min. Het pensioenfonds met f 1,2 miljard vermogen is de grootste institutionele belegger in Nederland. Hiervan was f 450 (450) min. belegd bij de over heid, f 570 (490) min in leningen aan bedrijven en in hypotheken, f 120 (120) min in Nederlandse aandelen en f 20 (20) min in vaste eigendommen. Het brutoverbruik van energie in Ne derland stond gelijk aan 45 min ton steenkool, waarvan 2/3 vloeibaar. De Shell leverde 15 a 20 procent van hel Nederlandse energieverbruik, vrijwel geheel uit Pernis. De oliewinning van de Nederlandse Aardolie My steeg in 1965 vyf procent Ujl 2,4 miljoen ton, waarvan twee der den uit het westen en een derde uit LJsselmonde zorgde hoofdza kelijk voor de toeneming. Nederlandse olie dekte 12 procent van Nederlands behoefte. In 1966 zal de winning zeker n sterk toenemen, maar de neiging daling van opbrengst hield aflevering door de Gasunie van aard- t 210 miljoen 1966 3.5 miljard bedragen. De opsporing op het Nederlands continentaal plat wacht nog steeds op de regering. Spreiding der aandelen Van de aandelen was 30 (30) in Ne derlandse handen, 34 (33) in Ameri kaanse, 4(4) Britse, 1(1) Westduitse, 15(14) Zwitserse. 15(16) Franse en 1(2) Belgische. De installaties in Indonesië zijn voor 110 miljoen dollar aan de Indonesische regering verkocht te betalen in vyf jaar, grotendeels in olieprodukten. In december is $2 miljoen ontvangen. investeringen der groep bedroegen 471(339) miljoen pond St en zullen eer der hoger dan lager worden, gezien de ïstigc verwachtingen. Zij geschieden itendeels uit eigen middelen der groepsmaatschappyen, voorts uit de cen trale kas en korte beleggingen, en het overige uit'leningen in landen van in- estering. Binnen afzienbare tijd is Statutenwijziging De jaarvergadering van de Koninklij ke Nederlandsche Petroleum Mij op 12 mei zal een statutenwijziging behande len ter invoering van cf-stukken (ver eenvoudigde aandelen). Voorts zal de vaste commissarissenbeloning niet meer worden vastgesteld in de statuten, maar door de aandeelhouders. Het maximum- winstaandeel van commissarissen zal voor elk f40.000 bedragen. Om te voor komen, dat dit niet steeds een maxi mum zal zyn, wordt het totale winst aandeel verlaagd van procent tot half pro mille van de winstuitkering het dividend op preferente aandelen zal in Het maatschappelijk kapitaal wordt hoogd van f3 miljard tot f4 miljard, daar reeds bijna f2 miljard geplaatst is. Het verslag (waarvan de voornaam ste cyfers en het dividend reeds gepu bliceerd zyn)meldt dat 1965 geen ver lichting van de concurrentie bracht. Ook voor 1966 valt weinig of geen verlichting te verwachten. Vrywel over al heeft de inflatie lonen e.d. on kosten van materialen en diensten doen stij gen. Desniettemin is de prys per ver kocht vat in 5 jaar 12 procent gedaald en de verkoop van olie, chemische pro- dukten en aardgas per werknemer ls ln hoeveelheid met 50 procent toegeno- De oliewinning is in 1965 7 procent gestegen voor ruim de helft dank zij Noord- en West-Afrika, vanwaar de olie tegen aanmerkelijk lagere kosten naar Europa is verscheept. De oliereserves in de Verenigde Staten zyn vergroot. De boringen in het Britse deel van de Noordzee brachten geen lonende hoe veelheden op. Er is een tekort aan in stallaties voor boring op zee. Vyf in stallaties zijn pas afgeleverd of in aan bouw voor f20 tot f30 miljoen per stuk. De vloot De tankvloot telde 450 schepen met 13,7 min. ton draagvermogen, een stij ging van 7 pet. Desniettemin stegen de totale kosten van zeevervoer niet. De bestelde 7 tankers van elk 175.000 ton zullen nieuwe besparingen brengen. In- totaal zyn 30 tankers in aanbouw met 3 min. ton, die 100 min. zullen kosten. De vloot bestaat voor 31 pet. uit eigen schepen. In 1971 zal dit 45 pet. zijn. fijlags r. De groep heeft in 1965 35 min. in chemische fabrieken gestoken en 35 min. in speurwerk waarin 7000 mensen werken, in Nederland alleen 3000. Rotterdam met een concert van het Rotterdams Philharmonisch Orkest onder Franz Paul Deckers. Rotter dam trouwens krijgt een belangrijk deel van de H.F.-evenementen toege- n door de nieuwe concerzalen De Doelen, terwijl Den Haag duidelijk achterop raakt. Voor het eerst geeft het Congresgebouworkest geen H.F.-concert in Den Haag, Ver di's Don Carlos komt evenmin naar Den Haag Aan opera's worden gegeven Ver* di's Don Carlos, o.Lv. Bernard Haitink, m-m.v. het Concertgebouworkest en o.a. Gré Brouwenstijn, Mimi Aarden, Nicola Ghiuseleo (Philips II), Bellini's I Ca- puleti e I Monteochi onder Claudio Ab- bado m.m.v. het Residentie O rit est en een volledig Italiaanse bezetting tot bet koor toe. dat uit het Teatro Communa le van Bologna komt. Verder Haydn'a Le Pescatrici in dezelfde bezetting als op het vorige H.F., en als wereldpre mière het „totale theater". Labyrint van Peter Schat dat Bruno Maderna dirigeert en Peter Oosthoek regisseert Zangsolisten er in zijn Chris Reumer» Sophia van Santé en Ad Hooghuis, to neelsolisten zijn Ank van der Moer, Ko van Dijk, Henk van Ulsen en Ton Len- sink. Een Europese première wordt Benjamin Britten's nieuwste opera „The Burning Fiery Furnace", dat eerst in Aldeburgh wordt gegeven Gastorkeslen Twee gast-orkesten komen concerteren nJ. de Berliner Fhüharmoniker onder Herbert von Karajan en het orkest van de üdwestfunk nit Baden-Baden on der Ernest Bour. Verder spelen het Concertgebouworkest onder Pierre Bou- lez, Bernard Haitink en Karl Angerf, het Residentie Orkest onder Bruno Maderna, Willem van Otterloo en Carl Schuricht (Beethoven's Missa Solemnis), het Rotterdams Philharmonisch Orkest onder Franz Paul Decker en het Ra dio Philharmonisch Orkest onder Jean Fournet (Berlioz' La Damnation de Faust). Kamermuziekconcerten geven het Beaux Arts Trio (alle trio's van Beet hoven), het Danzi kwintet, het Gau- deamus Kwartet en het Nederlands Kamerorkest, dat o.a. onder David Zin man Mozart's Der Schauspieldirektor in concertvorm geeft Aan balletten zal men zien het Natio naal Ballet met Giselle, Petroegjka, Apollon Musagète en Agon, het Neder lands Danstheater, de Paul Taylor Dance Company, dat aan nieuwe wer ken brengt „Orbs" op muziek van Beethoven en „From sea to shining sea": en tenslotte de pantomime's van Marcel Marceau. Het toneel brengt Elakerlyc dat in Delft zal blijven, P. C. Hooftfs Warenar in de regie van Ton Lutz, hot DtisseL. dorfer Schauspielhaus met Kleist's Der Prinz von Homburg en twee Poolse theaters, het „Laboratorium-theater" (experimenteel toneel) en het Vólks- In Gouda en Naaiden zingt het koor an de Ned. Bach-vereniging onder Charles de Wolff, in Leiden klinkt weer de Hohe Messe van Bach, in Haarlem eer het internationaal orgelcom- s, in Rotterdam het congres van de International Music Council Dan worden in verschillende theaters er speciale Japanse films vertoond en >or het eerst krijgt de jazz een plaats in het H.F. n.l. het Albert Mangelsdorff- kwintet, het Misja Mengelberg-kwartel; het Pim Jacobs-trio en Boy Edgars Big Band. DE BILT De grens van de koude lucht boven Europa liep vanmorgen van midden Rusland over Polen en Duitsland naar het Engelse Kanaal. Onder invloed van storingen golft de grenslijn wat op en neer, waarbij ir» de afgelopen 24 uur in de overgangs- plaatselijk vrij veel sneeuw viel, is land in hoofdzaak in de zuide lijke provincies. Hoewel het hoge druk- gebied boven noord-Europa in bete kenis afneemt, houden storingen, die van Spanje naar midden Europa trek ken de oostelijke luchtstroming in stand, waardoor in het temperatuur- verloop niet veel verandering komt Bij een geringe verplaatsing van de koudegrens kan in het uiterste zuiden het land de temperatuur evenwel oplopen, maar de temperaturen blijven voor de tijd van het jaar ver beneden normaal. Ook de komende 24 blijft er kans op wat neerslag be- Woensdag 20 april: nieuwe maao. HET WEER IN EVROPA Rapporten hedenmorgen teven uur, 1. L "Tl

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9