W elke partij doet wat voor mij Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! Oost, west, thuis best Labour-overwinning voor beurs geen verrassing Man slaat schedel van dochtertje in Vrouw levend verbrand Verbetering middenstand in KVP-studie Record-belangstelling voor film huwelijk Files op rijkswegen T MAANDAG 4 APRIL 1966 EEN BEELD VAN HET ONBEHAGEN (Van een onzer redacteuren) UITSLAG blijft mysterie". Dit was 26 maart het motto van onze wekelijkse parlementaire ru briek Kamermuziek. Vele commen tatoren hebben him visie op de ver kiezingsuitslag gegeven, al of niet de hand in eigen boezem stekend. Vaak in algemene termen probeerde men de aardverschuiving te verklaren, sommigen signaleerden „een gevoel van onbehagen" bij zich bedreigd voelende groepen, anderen zagen een afkeuring van de regerings pol rtiek. Willekeurige personen werd gevraagd wat hun visie was op de situatie in ons land vandaag en waarom zij meenden hun stem te moeten uitbren gen op een van de nieuwere par tijen. Het onderzoek pretendeert niet wetenschappelijk te zijn (de onder zoeker heeft wel geprobeerd perso nen uit verschillende milieus te on dervragen). het wil niet zeggen: „Kijk 's heren, dit is het nu en handel er naar", het wil slechts indruk geven van wat er in een be paald deel van ons volk leeft en Eén pot Wij verbinden er geen conclusies merkwaardig is evenwel dat van schillende standpunten uit redenerend de ondervraagden uiteindelijk tot de zelfde uitlatingen kwamen: „Geen en kele partij of individuele afgevaardig de doet er wat aan. Het is één poi nat!" Een vernietigend oordeel ovei de activiteiten der gevestigde poli tieke partijen. MIDDENSTANDER: Heb Koekoek ge stemd. Unilever zeepartikelen in koop 37,5 cent verkoop 45 cent. Te lage winst in vergelijking met aan deelhouders die 15 procent of meet krijgen van netto-winst. Wie protes teert? Geen grote partijen die niets voor de middenstand doen. MIDDENSTANDER: Hoe bestaat het dat dezelfde benzine bij de meeste pompen 5 cent per liter meer kost dan bij enkele „witte pompen"? De aandeelhouders spelen daar via prachtige winstdeling mooi weer MIDDENSTANDER: Ik vind het fijn dat Koekoek heeft gewonnen. Wij be talen wel voor de kinderbijslag, maar ontvangen nooit wat. De hoogste di recteur in loondienst die 40.000 of 50.000 gulden verdient, krijgt welkin- derbijslag. Dat is onreohtvaardig. De heren in Den Haag" weten het. maar doen er niets aan. DRIE GEMEENTEARBEIDERS: „Wij komen thuis met netto f109 per week (bruto ongeveer f132 zonder pensioenfonds, redactie), gemiddeld twee kinderen, huur f22 per week. Minister Biesheuvel kan hier niet van komen, wij ook niet Stemmen wel een ander. Grote partijen stellen als minimum f 120 bruto per week. Laat men maar eens voorrekenen hoe je daar „gezellig" van kunt komen. Mi nisters en staatssecretarissen f60.000 per jaar en meer met nog even tueel diverse commissariaten". DRIE ARBEIDERS VAN VERSCHIL LENDE BEDRIJFSTAKKEN, (gerefor meerd): Voelen zich niet meer thuis in de ARP «stemden sinds enige tijd PvdA. nu echter Koekoek), omdat de ze niet meer de „partij der Kleine Luyden" is. Boer Koekoek heeft toch ook het christelijk beginsel in zijn beginselprogramma. Ook ARP deed mee aan de minimum-grens van f 120 per week. DRIE FABRIEKSARBEIDERS: Lonen te laag. Krijgen eens per jaar f200 winstdeling waarvan we onze schul den moeten betalen. Welke partij doet wat voor ons? ZELFSTANDIGE geen (confessie) Waarom worden er cao's afgekeurd en krijgt een wethouder er f per jaar bij? 't Is allemaal bedrog, alleen de beter gesitueerden krijgen him deel en die regeren ons. Een protest waard! (Koekoek?, redactie). LAGERE AMBTENAAR (prot. chr.): Loonsverhoging? Topsalarissen 30 pro cent en meer. Lagere salarissen geveer 10 procent. De top pakt het aan en zwijgt, ook de politieke par- ACADEMICUS: Ethisch verantwoord minimum wel vastgesteld: f 120 per week. Aan winst voor aandeelhouders en commissarissen is echter geen grens gesteld. Slechts het financieel-econo- misch bereikbare geldt als grens. En maar lintjes uitdelen. De kloof tus sen rijk en arm wordt groter. We gaan in de oppositie! MEISJE VAN 21 JAAR (geref.): Ik stem maar hetzelfde als mijn vader. Ik weet van politiek niets. Grieven Dat zijn zo enkele geluidenMen kan zijn schouders ophalen en een lijwekkend glimlachje om de mond laten spelen, zo van: „Die mensen ten niet beter. Er zijn zoveel kanten aan de zaak die ze niet in hun be schouwingen betrekken." We geloven AMSTERDAM Tijdens een ruzie met zijn vrouw heeft de 25-jarige bouwvakarbeider F. B. zaterdag nacht in zijn woning aan de Bloem gracht in de hoofdstad met een kin derfiets de schedel van zijn 3-jarig dochtertje ingeslagen. Het kind werd opgenomen in het Wil- kind nog steeds buiten bewustzijn. De man was met zijn vrouw en doch tertje bij kennissen op bezoek geweest en dronken thuis gekomen. Toen het kind op bed lag maakte hij aanstalten om weer op stap te gaan, wat zijn vrouw hem oelette. De bouwvakker werd hierdoor zo kwaad, dat hij als een wilde met allerlei voorwerpen be gon te gooien. Op een gegeven mo ment pakte hij het fietsje en sloeg er- iee naar zijn vrouw, die ter bescher ming naast het kind op bed was gaan liggen. Hij raakte daarbij echter zijn dochtertje met het genoemde noodlotti ge gevolg. De man is wegens mishan deling, zwaar lichamelijk letsel tot ge volg hebbend, ingesloten. Oostelijke wind DE BILT Een lagedrukgebied dat zondag voor onze kust lag, heeft zich naar West-Duitsland en Denemarken verplaatst. Het gaf vanmorgen in ons land plaatselijk aanleiding tot enige regen. De ivind die noordoostelijk was geworden voerde iets koudere lucht aan. Boven Engeland is een rug van hogedruk aanwezig die in betekenis afneemt. Ten zuidwesten van Ierland is een Oceaandepressie aangekomen, die zich naar Ierland, zuidwest-Enge- land en West-Frankrijk uitbreidt On- j bezig waren een buta-gasfles te ver der invloed hiervan zal de wind mor-| v«sselen omdat zij de was wilden doen gen uit oostelijke richting waaien. Er vrijwillige brandweer van Beek wordt daarbij weinig of geen repen I®"9®»6 er srve' 'n de tot de bijkeuken verwacht en in de temperaturen komteper'tt gebleven brand te bedwingen. niet veel verandering. ERLECOM Tydens een brand in ..e bgkeuken van baar woning aan de Erlecomseweg is gistermiddag mejuf frouw J. A. Arns (44) om het leven gekomen. Haar zuster, met wie zij de woning deelde, wist zich in veiligheid te brengen. Zy kreeg een shock. De brand ontstond toen beide dames niet dat dit de juiste houding is. Ge noemde grieven bestaan nu eenmaal door wat voor oorzaak ze dan ook in gang gevonden hebben. De lezer zal i eigen kring ook wel tegengeko- zijn. Zaak is: Hoe helpen we mis verstanden opruimen en onrechtvaar digheid de wereld uit? Om een inzicht te krijgen in de pro blemen die spelen en wat er bij ons volk leeft, houdt de redactie zich aan bevolen voor reacties uit de lezers- BREDA Op initiatief van het partijbestuur van de KVP heeft za terdag een aantal leden van het par tijkader, de KVP-fracties in de Eer ste en Tweede Kamer en een aantal deskundigen op het gebied van het midden- en kleinbedrijf zich in het kasteel Bouvigne bezig gehouden met de bestudering van midden- standsproblematiek. Men kwam tot de conclusie dat de overheid een algemene verantwoorde lijkheid heeft voor het zoveel mogelijk gelijkelijk verdelen van de welvaart. Daarom heeft de overheid een taak bij het ontwikkelings- en saneringsfonds voor het midden- en kleinbedrijf tot de instelling waarvan de staatscommissie- Goldschmidt heeft geadviseerd. Bij de discussie bleek dat over jornemen van het kabinet om het es van deze staatscommissie spoedig tot uitvoering te brengen niets na ders bekend was. Als geschatte bijdra ge van het. rijk aan dit fonds werd zestig miljoen gulden per jaar genoemd. Ook kwam men tot de conclusie dat de algemene bijstandswet niet voldoende is om de sociale nood in vele gezin nen van kleine zelfstandigen te helpen verminderen. Er is behoefte aan een publiekrechte lijk orgaan voor het midden- en klein bedrijf dat beter dan de tegenwoordi ge publiekrechtelijke lichamen aandacht kan schenken aan de specifieke vraag stukken van dit deel van het bedrijfs- Zo'n orgaan zou hetzij door wetswij ziging, hetzij door een speciale wet in het leven kunnen worden geroepen. Dat orgaan zou bevoegdheid tot heffen moe ten hebhen, zo werd betoogd, om daar- ctoor' 'de' subsidielast die thans vooral op de begroting van het hoofdbedrijf schap detailhandel rust te kunnen heVmina Gasthuis, waar het gistermor-^ schap deta gen is geopereerd'. Gistermiddag" was het' Wftittércrr.- Men was van mening dat een zeker prijsbeleid niet kan worden gemist dat er tegelijk de mogelijkheid moet bestaan in moeilijke gevallen een prijs wijziging tot stand te brengen. Want ondanks een algemeen prijsbeleid, werkt het beleid in de praktijk discrimine- Presidente Chr Vrouivenbond Mevr. S. H. Engelkes legt functie neer AMERSFOORT Mevr. S. H. Engelkes Van Wijngaarden te Amersfoort is om gezondheidsredenen afgetreden als pre sident van de Ned. Chr. Vrouwenbond. Zij moet op medisch advies een langdu rige periode van absolute rust hebben en kan een zo verantwoordelijke functie als het leiden van deze grote bond ndet moer op zich nemen. Eerst in 1967 zal de bond in deze func tie kunnen voorzien, waarom de beide vice-presidenten mevrouw H A. Kraaije. veldKnieriem en mevrouw H Hoekstra —Warner een jaar samen het presidium 'zullen voeren. Een felle brand heeft gistermorgen in Brouwenmond, or.der de rook van Stadskanaal, een woning in de as gelegd De familie N. Borgman werd dakloos. De ooi-zaak is vermoedelijk het slecht func tioneren van een oliekachel Van de in boedel kon niets worden gered. Lang gesneden - goed gemengd - 50 gram f 1,25 Hoewel „iedereen'' TV-reportage zag: UTRECHT Het ziet er naar uit, dat dc kleurenreportagc van het huwelijk van prinses Beatrix en prins Claus verschillende records gaat breken. In de cineacs in de grote steden draait de film nu al voor de vierde week mee in het journaal en de reportage wordt waarschijnlijk volgende week weer geprolongeerd. Bij Polygoon-Profilti is men zelf ver baasd over dit succes. De journaals brengen per slot van rekening actuali teiten. de mensen komen er om „nieuws" te zien, en het is dan ook ook iets heel bijzonders, als een journaalonderdeel zich meer dan twee weken in zo'n grote be langstelling mag verheugen. Daar komt bij, dat vrijwel heel Nederland „het huwelijk" van minuut tot minuut al op de televisie heeft gezien. De laatste keer dat een reportage de vier weken „haalde", was toen de kleurenfilm van het zilveren huwelijksfeest van koningin Juliana en prins Bcrnhard werd ver- Met de prolongaties meegerekend, heeft „het huwelijk in kleuren'" nu in 120 plaatsen gedraaid. De reportage zal in totaal in 350 Nederlandse bioscopen worden vertoond. Buitenland De Nederlanders zijn trouwens niet de enigen die de film te zien krijgen: er zijn twaalf kopieën naar Duitsland, vier naar Zwitserland en zes naar Oostenrijk gestuurd. De Engelse journaaldienst heeft maar liefst 330 kopieën voor vertoning in alle gemene- bestlanden. en de Amerikaanse journaal- dienst heeft de film (zwart-wit en kleur) verspreid in alle Franssprekende ge- Nauwer samengaan KPM en KJCPL AMSTERDAM De Koninklijke Java- China-Paketvaart Lijnen N.V. en de N.V. Koninklijke Paketvaart Mij. voeren be sprekingen over een nog nauwer samen gaan met verdere inlijving van de KPM in de KJCPL, die over enige tijd nadere mededelingen wil doen. Van de 43 KPM- scheperi heeft de KPM er nog 15 kleinere en oudere in eigen exploitatie, 13 zijn in exploitatie bij de KJCPL, die nog twee KPM-ers in aanbouw in dienst zal ne men, en de overige KPM-schepen zijn in exploitatie va5i de dochterondernemingen Hollandse Vrachtvaart Mij., Nederlandse Tank- en Paketvaart Mij. en Delta Steam ship Company. Financieel weekoverzicht Alleen Unilever maakte (tijdelijk) val door Zaterdag AMSTERDAM De uitslag van de Britse verkiezingen heeft weinig invloed op de effectenbeurs uitge oefend. omdut men al rekening hield met een overwinning van Labour. Wel viel Unilever, welk concern grote belangen in Engeland heeft, tijdelijk terug tot beneden de 500 pet. maar pondenobligaties daalden niet verder. Overigens was de stemming op onze markt m het algemeen wei nig opgewekt. De gisteren gehouden inschrijving op de 6.5 pet. lening Bank voor Ned. Gemeenten is wei nig geestdriftig verlopen en men houdt er rekening mee, dat niet tot ting en sommige sprekers kwamen tot een deficit van meer dan een miljard gulden. De beurs houdt er rekening mede, dat bij een aanblij ven van dr. Vondeling als minister van financiën de kapitaalmarkt het volgend jaar, als er geen grote ver andering intreden, van de zijde der geldlenende overheid, het nog hard te verantwoorden zal krijgen. In de jaarvergadering van Robeco deelde het bestuur mede te verwach- Dinsdag 5 april: zon op 6.07. onder 19.20; maan op 19.30. onder 6.29. Dinsdag 5 april: volle maan. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur SB B5ESZ3 Den Helder gh. t Ypcnburg r< Vltssingen re De Bilt gh. 1 Twente re gh. t Nederland heeft er een fenomeen bij: boer Koekoek. Voor de AVRO was dit reden om hem woensdagavond op meer dan 800 beeldlijnen aan het volk te tonen Drie kwar tier gingen we daarbij ge zellig de boer op. maar wij misten de stem van mevrouw Koekoek. Zy kwam aan het woord in eeD interview met het Nieuwsblad van het Noorden. De verslaggever werd tot deze uitwijkmoge lijkheid gedwongen omdat de grote half-boer he' te druk had met andere werkzaam heden Uit het vraaggesprek met mevrouw Koekoek bleek, dat het geliefde t v.-programma van haar eeea Swicbertje i« ten Kreet om vrienascnap Zy vervolgde: ..W" kijken «n de brief in een fles is zo natuurlijk ook wel naar ..Zo oud als de wereld flessen an de paling-boer uit Mui en nu het succes vau dc ialing-boer uit Bennekom" is het maar alleen 'at mijn man er dan vragen ov»r kan stellen In de Kamer" Dat wordt dan zij voortaan heel moeilijk voor boer Koekoek De kans ls namoliik groot dat het pro gramma uit de ether ver dwijnt de statistieken e toepasten. Iedere dag gaan kunnen we niet meer bulten. ,iet aar de banketfabriek In de winter van 1961/1962 Minders drie weken vakan- oaar zij het dagelijks brood aten wij gezamenlijk 17,5 °P Majorca, terdienen met het inpakken miljoen kilo op. Maar de af- Robert Jasper Grootveld koffiekoeken. Op zoek gelopen winter was onze als alles meezit is hij i groter. Met naar vriendschap besloten zi.i honger tijdens het inpakken een Ernst van Altena typeerde brief in te sluiten. Zo be- het mode-versrhijnsel Koe- landde de rode enveloppe oroduktschap voor groenten hij koek aldus: ..Na het succes mei een smeekbede om twee danken i uitbreiding van het leningsbedrag, ten dat de hoge rentestand nog wel van honderd miljoen tot honderdjeven zal voortduren. Als men ziet. vijftig miljoen kan worden overge- dat op de onderhandse markt reeds gaan. een rendement is te bedingen van In de Eerste Kamer heeft men "ra Pet. dan begrüpt men wel. suggesties geuit over het eventueel M»'- op de dringende lenings tekort op de volgende staatsbegro-1 behoefte er we,mg u,tocht be- staat, dat er in de e.v. maanden een ontspanning zal intreden. Deze ontwikkeling op het gebied «Ier rente is erg belangrijk, niet al leen ten aanzien van de woningbouw in ons land, maar ook terzake van (le koersbeweging op de effecten beurs. Zolang de toestand op de ka pitaalmarkt benard blijft, zolang is geen algemene stijgende koersbewe ging te verwachten. Amerikaans aanbod Ook deze week was er weer Ame rikaans aanbod in onze internatio nals. Dat aanbod werkt als een .-sle- nende ziekte", want vele maanden moeten wij telkens gewag maken liquidaties uit de Ver. Staten, aangeboden materiaal moet hier weer worden opgevangen cn lokt op ziin beurt liquidaties uit in lokale fond sen, waarvan de opbrengst wordt ge bruikt voor de aankoop van interna tionals. In Amerika zelf is de effectenbeurs de laatste maanden behoorlijk gezakt. Men herinnert zich nog wel hoe dicht het Dow Jones gemiddelde van industriële fondsen bij de 1000 was, terwijl het deze week al gedaald is lot 919. President Johnson heeft er dezer dagen de nadruk op gelegd, dat de Amerikaanse regering zich spoedig genoodzaakt zou kunnen zien om de belastingen tc verhogen, als aan de inflatore prijsstijging geen einde komt. Deze dreiging van een ver zwaring der fiscale druk remt de New Yorkse beurs in belangrijke ma te af. Het schijnt trouwens zo te zijn, dat het tekort op de Amerikaanse be talingsbalans dit jaar dicht in de buurt zal liggen van 1.8 millard dol lar tegen 1.3 miljard in 1965. De sa nering van de Amerikaanse betalings balans zou op die wijze geen voort gang hebben de voortschrijdende ontwik kelingen op het gebied van de presentatie. Nog niet zo lang geleden werd alle zuur kool bij de groenteman uit het vat verkocht, tegenwoor dig meestal in afgewogen plastic zakjes. Daardoor kan het ook verkocht worden in zelfbedieningswinkels. Moet u nog een hapje zuurkool uit het vuistje? ■5* Het succes van de Boe ren hebben vele politici trachten tc analyseren. Naar verluidt zou premier Cals een koekoeksklok gekocht koeken ktcomen terecht bij bebben Voord,bij ie een groot gezin f» Grpps- an,lvso: de koekoek roept te kerk. met allemaal dochten borl trm„ debatteren Kees Manders heeft zijn het werk anti- Opnieuw klonk de kreet „fusie' op de beurs, nu de Ver. Bedrijven Ne- derhorst de Pletterij v.h. Enthoven Cie te Delft willen overnemen. De aandeelhouders van laatstge noemd bedrijf hebben het aanbod ge kregen om f2000 aandelen Enthoven om te wisselen in f900 aand. Neder- horst, beiden ex dividend. De beurs reageerde gunstig op dit aanbod, want de koers van Enthoven steeg van 190 tot 208 pet. Nederhorst daal de daarentegen van 480 tot 466 pet, omdat men liquidaties uit omgewis selde aandelen tegemoet ziet. Deze fusie betekent voor Neder horst een verbreding van het werk terrein. De Pletterij Enthoven is een staalconstructiebedrijf en voor een bouwer als Nederhorst komt een en ander goed van pas bij de grote wer ken, welke tegenwoordig worden uit gevoerd. Een zeer opwekkend bericht voor de beurs betekende de nieuwe bonus, welke Heinekens Bierbrouwerij de aandeelhouders wil geven. Het wordt een uitkering van één op drie oude aandelen, terwijl daarnaast een onver anderd dividend van 14 pet. zal wor den betaald. Uit een en ander blijkt wel, dat het bestuur dezer grote brouwerij de toekomst van het bier gunstig bekijkt, waartoe o.i. inder daad gegronde reden is, gezien de stijging van het verbruik. De koers der aand. Heineken liep deze week van 482 tot boven de 500 pet. D# Nederl. Kabelfabriek kwam met een goed verslag voor de dag. De nettowinst liep op tot f 28 miljoen (v.j. f25,5 milj.) en er wordt een onveranderd dividend van. 16 pet. voorgesteld. De koers der aand. steeg deze week van 310 tot 320 pet. Gelijk bekend heeft de Kabelfabriek veel met staal te maken. Interessant is het kennis te nemen van hetgeen de scheidende hoofddirecteur der Kon. Hoogovens, de heer Bentz van den Berg, over de toekomst van staal in een rede heeft medegedeeld, groeitempo van het verbruik is op 3,5 pet. a 4 pet. per jaar te stellen. De produktiecapaciteit is echter nog sterker gegroeid, zodat een overca paciteit is ontstaan, welke het prijs niveau aangetast heeft. Op langere termijn bekeken, beschouwt de heer Bentz van den Berg de toekomst als bieden. Er zijn ook kopieën naar landen achter het ijzeren gordijn gegaan. Financiële vooi-delen levert de ver toning in al die landen niet op, aange zien journaalfilms tussen die landen die daarvoor belangstelling hebben met „ge sloten beurzen" worden uitgewisseld. Een voordeel is wel. dat Nederland nu zelf een belangrijk stukje nieuws te Dieden heeft aan het buitenland, zodat de ruilbalans wat meer in evenwicht T egenstemmers KVP: niet boos wel bedroefd BREDA Mr. P. J. M. Aalberse, voorzitter van de KVP, heeft zater dag bij de opening van een studie bijeenkomst te Breda gezegd, dat er wat meer inzicht begint te komen in de motieven die er toe hebben geleid dat een aantal van degenen juist uit de kring van zelfstandigen, die an ders op de KVP stemmen, op 23 maart hebben doen besluiten zich van de KVP af te wenden. Mr. Aalberse achtte voor dat inzicht vooral instructief het grote aantal brie ven dat de KVP uit die kring heeft ontvangen. De brieven waren over het algemeen niet boos, maar wel teleur- Er zijn brieven bij van mensen, die niet konden verwerken dat zij arbeids tijden van zeventig uur per week moe ten maken maar ondanks al him geploe ter het gevoel hebben er niet te kun nen komen. Uit deze brieven Wijkt, aldus mr. Aal berse, dat men met de beste maatre gelen kan trachten alles zo goed mo gelijk op te vangen, maar dat dit po gen niet slaagt als de menselijke kant daarbij niet wordt betrokken. Nederlander gewond bij burendrama FAREHAM (En-geland) Een Ne derlander, die reeds enige jaren in Fa- reham woont, de ontwerper B. M-uizp. laar, is zaterdagavond bij een schiet partij gewond geraakt. Bij deze schiet partij kwam een Italiaans echtpaar om het leven. Het echtpaar Fabri had ruzie gek ré gen nadat de man na een reis enige uren eerder thuis was gekomen. De heer en mevrouw Miuizelaar en m zoon van zestien jaar snelden toe en vader en zoon trachtten de Italiaan te overmeesteren, nadat deze een schot op zijn vrouw had gelost De Italiaan schoot weer en raakte de heer Muize- laar in de arm. Daarna trokken de heer mevrouw Muizelaar zich terug in hun woning, om hun vier andere kin deren te beschermen. De politie deelde later mee. dat de Italiaan na zijn vrouw te hebben dood geschoten de hand aan zichzelf had ge- In de Koningin Wilhelminahaven in Vlaardingen is vanmorgen het stoffelijk overschot opgedregd van de 48-jarige A. de Boer, schipper van het binnenschip Marga uit Rotterdam. De man is vermoe delijk bij het aanb«x>rd gaan van zijn schip gevallen en in het water terecht gekomen unstig, daar het staalverbruik zal ilijven groeien, gezien de toeneming der bevolking en de welvaart. De koersontwikkeling van de eert. Kon. Hoogovens was deze week overigens niet opvallend; denotering liep te rug van 444 tot 438 pet. Kon. Olie had ook weer van Ame rikaans aanbod te lijden en daalde van f 148 tot f 143. Er is niets over gebleven van de indruk, welke de gunstige cijfers over het vierde kwar taal eerder hebben gemaakt! Philips zakte iets in en wel van f 117.70 tot f116. De „weduwe" (Van Nelle) komt dit jaar goed voor de dag met een di vidend van 10 pet. (onveranderd) plus 5 pet. agiostock. Nijverdal Ten Cate moet echter nog wat terug met de winstuitkering en komt van 7 op 6 pet. dividend. De situatie in de textielwereld is nog allesbehalve rooskleurig te noemen en het ziet er niet naar uit, dat hier in op korte termijn verandering zal komen. De koers van dit fonds daal de van 118 tot 114 pet, sic transit Handelsveren. „Amsterdam" heeft een noveranderd dividend van 11 pet aangekondigd. Braat Constructie te Rotterdam zorgde voor een „koude douche", nu werd bericht, dat het boekjaar 1965 ongunstig is verlopen, zodat een dividend van slechts 10 pet. zal worden voorgesteld. Vorig jaar keerde deze zaak 20 pet. contant plus 10 pet. stock uit. Zo komt men soms voor onaangename verrassingen te staan, want er is geen tussentijds bericht verschenen. De koers van dit fonds daalde van 670 tot 580 laten. Dit bedrijf werkt veel voor de mij nen in Limburg. Dat gaat niet goed De mededeling van minister Von deling. dat de belastingverlaging tranche, hem loodzwaar op de maag ligt, werd ter beurze zorgvuldig ge noteerd. Eerst „een dreun" op het hoofd door de verkiezingsuitslag Prov. Staten en nu weer „een steen op de maag" dat kan nooit goed gaan! DEN HAAG Weggebruikers moe ten deze week op verschillende wegen rekening houden met filevorming, die in de spitsuren belangrijke vertraging kan veroorzaken. De politie wijst op: Een rijbaanversmal ling op de autosnelweg Amsterdam- Utrecht in de directe omgeving van Am sterdam. waardoor het verkeer in beide richtingen moeilijkheden ondervindt. Ook deze week blijft op de autosnelweg Am sterdam-Den Haag-Rotterdam één rij strook van de rijbaan voor het verkeer rijdende in de richting Den Haag-Rot terdam afgesloten. Op de autosnelweg Den Haag-Utrecht ter hoogte van Bode graven zal het verkeer in beide richtin gen over één rijbaan worden geleid. Van de autosnelweg Utrecht-Den Bosch ter hoogte van de brug over de Merwede in de omgeving van Vianen blijft voor beide verkeersrichtingen slechts een beperkte rijbaanbreedte beschikbaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7