IV RAPIO en Dolfijn blijft de hele zomer Flipper: lieveling van duizenden kijker(tje)s Hoogezand-Sappemeer scoorde gelijkmaker Spion aan de muur Flipper i MAANDAG 4 APRIL 1966 Commentaar Treffend De AVRO-televisie bood zondag avond een treffende opvoering van het spel Yerma van de Spaanse to neelschrijver Lorca, die in 1935 op 37- jarige leeftijd werd gefusilleerd tij dens de burgeroorlog in zijn vader land en een aantal opmerkelijke stuk ken naliet. „Yerma", een warmbloedig spel waarin de tragiek van de on vruchtbaarheid in een besloten lande- lijke gemeenschap waar bijgeloof en roddelpraat het leven van alledag be heersen, centraal werd gesteld, werd - door Jan Retèl zo intens voor televisie bewerkt en geregisseerd, dat degenen die het enkele seizoenen geleden in de schouwburg zagen, het nauwelijks meer konden herkennen. Daardoor werden bepaalde onderde len van het stuk dermate aangedikt, dat het geheel te samen met de dich terlijke taal van Lorca (door J. W. F. Werumeus Buning lang geleden in even poëtisch Nederlands vertaald), een zekere sfeer van beklemming en onwezenlijkheid kreeg. Waar opgezweepte hartstochtelijke gevoelens niet nalieten een voor onze tijd wat overtrokken indruk te wek ken, maakte het schitterende spel van Sigrid Koetse en de daarbij aange paste reacties van een groot aantal andere over het geheel bekwaam gespeelde rollen, alles goed. De ver persoonlijking van de opgejaagde, naar een kind hunkerende vrouw zo als Sigrid Koetse die gaf, deed zeker niet onder voor die van Elisabeth An dersen in de toneelvoorstellingen. Men neemt aan, dat in dit verbeel dingsspel de schrijver ook tot uitdruk king heeft willen brengen de feodale druk, waaronder het Spaanse volk in die tijd en mogelijk nog? leefde. Dit geeft de betekenis ervan des te groter waarde. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Geen Neder lands kind behoeft meer aan z'n vader te vragen: „Pappie, wat is een dolfijn?" want ze kennen allemaal Flipper, de grote tv- persoonlijkheid na Lassie. Flip per, het speelkameraadje, dat menig ademloos-toekijkend kind zich stilletjes wenst maar helaas, er lopen nu wel tientallen Lassies rond in ons goede vader land (daarvoor hebben ijverige fokkers gezorgd!), maar met de dolfijnenteelt is het anders ge steld. Neen, Flipper blijft de ver re vriend van de beeldbuis. Van avond is hij weer te zien in een. nieuw spannend avontuur, en voorlopig komt hij wekelijks te rug tot en met 25 juli a.s. Flipper is eigenlijk een „zij". Gewicht: 300 pond, zwemsnelheid: 400 mijl per uur, dat is ongeveer tweemaal zo vlug als de snelste menselijke zwemmer. Van nu af aan dus geen „hij" meer! Wie alles weten wil over Flipper's lief. heid en intelligentie, zou moeten praten met haar trainer, Ricou Browning, een vermaarde Amerikaanse diepzeeduiker en onderwaterzwemmer. Ricou komt over Flipper niet uitge praat. De geboorteplaats van deze lachen de dolfijn moet men zoeken in de Golf van Florida. Ricou heeft haar gekozen. niet 't eerst voor deze televisieserie, maar voor twee hoofdfilms, waarop het tv-feuilleton is gebaseerd. De films werden geïnspireerd door oude Griekse legende, die dateert uit het begin van onze jaartelling. Toen zou er een jongetje zijn geweest, dat elke dag de zee in zwom op zoek naar zijn vrien din, een dolfijn. Hij speelde met haar en zij voerde hem op haar rug heel ver de zee op. Toen de jongen óp een keer in >p een keer in 0het de dolfijn die het kind veilig aan land bracht. Nu is het opdraven van dieren in films altijd een succes. Maar na de paarden, honden en aapjes wilde men heel nieuws. De producer Ivan Tors, van een van de I grote Amerikaanse filmmaatschappijen, de viering van de Joodse Seideravond. Vzoêken'ln "«VS. Is'hèt waarin veel van de symbolieken, so- niet ongebruikelijk, dat dolfijnen, die in menhangend met het Pesach-feest, zee-aquariums bij dierenparken worden werden verduidelijkt. j gehouden, door hun oppassers een tikkel- „huisvriend" van miljoenen zijn afgericht op visvangen, opsprin gen uit het water e.d., althans al wat met de mens zijn vertrouwd. Gewoonlijlc duurt het erg lang, eer een dolfijn (geen vis, maar evenals bijv. de zeehond en de zeeleeuw, een zoogdier) bereid is om iets Ricou Browning werd aangeworven om de gekozen dolfijn te trainen. De <wee heren inspecteerden en keurden 80 in gevangenschap vrolijk levende dolfij nen. maar Flipper, die zij in het zee-a quarium in Miami ontdekten, maakte di rect de grootste kansen. „En zo'n intelli gent, lief dier heb ik nog nooit gezien", vertelt hij nu vol trots, „in drie maanden had ik haar zover, dat zij in de film kon „meespelen!" Daaraan is echter wél het een en an der voorafgegaan. Eenzame baby Dit is Flipper's levensverhaal: in 1962 werd zij samen met haar moeder gevan gen in Biscayne Bay, en overgebracht naar het zee-aquarium in Miami. Zo'n zee-aquarium is een prachtig ge val: met dik glas-in-staal in zee ge- wel voor spelletjes was te vinden... als zij maar haar eigen zin kon doen. Alles behalve dom, heel speels, verkoos zij de ene keer een toegeworpen bal op haar neus te vangen, dan weer op een vin, of ook in de bek met de geweldige tan- Evenwel.er moest méér worden ge daan; Flipper moest samen met mensen in het water kunnen „optreden". Toen Rico voor het eerst in het aquarium te water ging, klopte de moedige en erva ren zwemmer-duiker het hart in de keel. Zou Flipper het toelaten.Uiterst voor zichtig, steeds roepend en vleiend, pro beerde hij het. Alle voorzorgsmaatrege len waren genomen: hij was vastgebon den met een lijn, voor 't geval hij niet snel genoeg zou kunnen ontkomen, de oppassers keken gespannen toe, klaar om hulp te bieden. Maar Flipper liet zijn komst toe. Heel langzaamaan kwam Rico naderbij... en tenslotte werd een warme vriendschap gesloten. Flipper kan nu worden aange haald door degenen die zij goed kent, zij laat zich over de kop strelen, liefkozend op de buik trommelen en haar vrienden mogen zelfs op haar rug zitten of zich aan haar machtige staart door 't water laten slepen. Niet één, maar twee Flipper-films wer den gemaakt en deze sloegen zo in, dat de filmmaatschappij (MGM) besloot tot het maken van een lange televisieserie, waarin alle avonturen met Flipper nog eens danig werden uitgesponnen. Op 19 december 1964 ging de reeks in Ameri ka de ether in. door John ie Carré .....v.... 0 Viclor Goüancz Het ware verhaal van haar leven We kunnen de Interland-toekomst weer rustig onder ogen zien: Hooge zand-Sapp emeer heeft zich kranig gehouden tegenover het volkrijker Kortrijk: met 29 tegen 20 punten scoorde de Groningse tweelingge meente de gelijkmaker in de competi tiestand: het is nu na 6 van de 8 wed strijden 33. Leuk natuurlijk voor de Neder landse gemeenten die meedoen, maar een overwinning van een der beide landen zou toch aardiger zijn dan dat het straks ook 44 wordt. Dus maar duimen voor Sneek, dat op 30 april uitkomt tegen de Belgische gemeente Yp er. Hoewel het de gehele zaterdag avond zachtjes regende in Hooge zand-Sappemeer waren er al dan niet onder paraplu'tjes toch heel wat mensen op de been om te kijken en mee te doen aan de' pret, waaraan weer allerlei spektakels te pas kwa men. Vooral waterballetten gaven grote vreugde en thuis is dat alle maal heel plezierig om aan te zien. Er werd van alles gedaan: ge sjouwd met vazen door draaideuren, gemanoeuvreerd met zessen op reu- zenski's. er werden aan de lopende band goals geschoten en wat niet al. Bij de familiestrijd gingen beide teams de mist in met de muzikale vragen die Harry de Groot zo keurig opdiste: alleen Nederland haalde er één puntje uit. Ook de opgave met het jongleren won Nederland, maar België won het boeken-nummer. Al gauw werd het merkbaar, dat de Groningenrs gingen winnen, ook al gingen de Belgen schoot met de overwinning van een paar praktische opdrachten. Helaas bleven de Kort- rijkse wijzen achter: de Groningse Raad snoepte hen de punten af: de vragen waren ook lang niet voor de poes. En zo kwam het tot een 2920 overwinning voor Nederland. Vooraf was er weer heel aardige informatie-per-film over beide ge meenten en de Hoogezandse lassers zorgden aan het slot voor een stukje origineel „vuurwerk". BIJ MIES Velen zullen na de Interland heb ben overgeschakeld naar „Mies-en- scène", dat deze keer uit Bellevue kwam. Het kwam ons voor, dat Mies gasten zat: enkele filmpjes moesten voor vulling zorgen. Een van deze films toonde een interview dat Mies had gehad met dr. Martin Luther King en zijn reisgenoot de zanger Harry Belinfonte in Stockholm, waar het Europees toernee in het kader bouwd, geweldig groot en voorzien van een fraaie en voor vissen en zee-dieren aantrekkelijke bodem: U weet daar als Flipper-fan voldoende van, want de mee ste opnamen van Flippers avonturen-on- der-water zijn allemaal daar gemaakt. U hebt er beslist geen erg in. dat als de jongetjes in een wrak vastzitten dit stu diowerk is en als Flipper de hoek om komt, onderwatercamera's in het aquari um aan 't werk zijn geweest, zo knap wordt dit allemaal gemonteerd. Maar blijven wij eerst bij het verhaal. Helaas stierf na enkele maanden Flip per's moeder aan een bloedziekte en dat was een ernstig verlies, want de baby was nog aan haar melk gewend en had geen notie van vis-vangen. Gewoonlijk sterft ook een kleine dol- j fijn na het voortijdig verlies van zijn moeder. Maar de oppassers van dit aqua rium deden alles, om het kleintje in leven te houden. Er werd IJslandse ha ring en zachte makreel voor Flipper inge kocht en heel voorzichtig kreeg men haar werkelijk aan het eten. Toen het eenmaal zover was, groeide Flipper als kool, maar de visspecialiteiten staan nog op haar dagelijks menu, al eet zij tegen woordig 12 pond vis per dag om haar eigen loO kilo in stand te houaen! Flipper ontwikkelde zich tot een bij- van hun „vredige strijd tegen de ras- zonder lief dier, zonder vrees voor men sendiscriminatie" hen had gebracht, sen, omdat zij haar van baby af hadden ,Dr' K.fa*,kreP.'">*. fSStosbSST dolfijnen zyn standpunt toe te lichten. gewoonlijk zijn. In het aquarium hoefde Erg leuk was een gesprek met de I er immers niet te worden gestreden voor geestige actrice Mien Duymaer van I het bestaan! Twist over de juist in première gaan-1 de film „De dans van de reiger". In j {jTlCZBLlQ. praatstoel kwam ditmaal de P auteur Victor van Vriesland terecht,Maar niettemin was zij „een knaap bij wijze van „besluit van de boeken-1 yan een dier", toen Rico in 1963 niet de week". Mies verried een klein programma geheim: Victor van Vriesland heeft eens geweigerd om als hoofdpersoon van „Anders dan anderen" op te tre den. Er behoefde die avond echter geen speelfilm te worden vertoond hen had van tevoren al gelegenheid gekregen om te bedanken De vragen welke Mies Bouwman hem nu stelde, kwamen door de pun tige antwoorden op niveau: op zich zelf hadden ze niet veel om 't lijf. Stellig verklaarde Victor van Vries land dat de publiciteit welke jonge schrijvers tegenwoordig toevalt een „stunt van de uitgever" is: „ze kun nen geen boertje laten of er wordt publiciteit uitgehaald!" Verder weten we nu dat hij „alles lust", vooral goede wijn, dat hij Mies niet kon overhalen hem in de uitzending te tutoyeren endat hij heel slim het namen noemen ontwijken kan. Maar het was een genoegen, naar zijn filtsende ant woorden te luisteren. De vriendjes .Over papa Ricks (beheerder van een natuurreservaat aan zee) en zijn beide zoontjes Sandy en Bud hebben we u al eerder verteld. Ter herinnering nog dit: de vader (een weduwnaar, want de Ame rikanen zijn gek op de centrale vaderfi guur) wordt gespeeld door de van film en T.V. zeer bekende acteur Brian Kelly- De jongetjes zijn eveneens er varen kleine filmacteurs: Luke Halpin en Tommy Norden. Tommy, de grootste, had geen enkele concurrent toen hij werd gekozen voor de Flipper-films: hij was de enige jongens-acteur die toevallig als grote hobby zwemmen en duiken had. In zijn schaarse vrije tijd speelt hij verwoed base-ball en hij heeft zijn hond Whiskey keurig afgericht om de wegge vlogen ballen te apporteren. Beide jon gens zijn, evenals Kelly, grote dieren vrienden. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 NTS 7.35 uur Flipper beschermt de deelnemers aan een zwemwedstrijd als er gevaar dreigt. 8.30 uur speelfilm ,,'n Dorpsschandaaltje", met Fer- nandel in een der hoofdrollen. Bedoeld voor volwassen kijkers. Ned. 2 NCRV 8.01 uur aflevering van ,,'t Is zó bij de luchtmacht". 8.25 uur fotograaf en fotohandelaar in „Wijzer wor den". 8.50 uur tienerprogramma Hullabaloo. 10.00 uur dagsluiting. VANAVOND TE HOREN NCRV gevraagde muziek. 8.20 uur tijdsbeeld in hoorspelvorm, geschreven door Will Barnard: „Als vrome christenen leven" 10.15 uur Lijdensoverdenking. 11.10 uur eigentijdse muziek. Hilversum II AVRO 7.00 uur internationaal jongerenjournaal. 8.05 uur quiz tussen twee bedrijven. 8.30 uur liedjesprogramma om mee te zingen. I 8.55 uur vakantieprogramma. De tv-serle werd en wordt no|!°i.drie 9 35 uur Radioperiodiek Radar. 11.15 uur studentenkwartiertje. in de studio's in Hol-111.30 uur het Weens Barok-ensemble speelt muziek, derde heeft gelegen stuk natuur, i de „couleur locale" aquarium, alle bungalow- en bootinte rieurs zijn gewoon *- lywood gebouwd, dan nog het aan zi waar de zee-shots vandaan komen. Soms moet Flipper ook daarheen (on nodig te zeggen dat er ook daar voor haar in het zeewater weer een keurig aquarium is gebouwd, want zij zwemt nimmer in de vrijheid!) en dan gaat zij in een box van rubber en glas. voorzien van zeewater en voldoende frisse lucht voor 27 uren, in het vliegtuig. Ook dat vindt zij best. \Vij willen u natuurlijk geen illusie ontnemen, maar Flipper „speelt" aanmerkelijk minder dan hel op het scherm wordt gesugge reerd. U behoeft dat de enthousiaste kin deren natuurlijk niet te vertellen, maai de meeste van de shotjes, waarin zij lachend boven de zeespiegel uitspringt, worden herhaalde malen gebruikt en.i zijn netjes gemaakt in het aquarium. I Flipper's kunstjes zijn DR. PAUL TOURNIER DE WEG UIT DE EENZAAMHEID Het probleem der vereenzaming Vertaald door r a r r\ Verkrijgbaar in Prof. Dr. R. Bakker f I L5 O de boekhandel 48 Toen vroeg de man: „Leamas had uit zijn huwelijk twee kinderen, heeft hij u dat verteld?" Liz zei niets. „Toch gaf hij uw naam op als naaste bloedverwant. Waarom denkt u dat hij dat gedaan heeft?" De kleine man leek verlegen met zijn eigen vraag. Hij keek naar zijn handen, die mollig waren en gevouwen in zijn schoot russten. Liz bloosde. „Ik was verliefd op heim", antwoordde ze. „Was hij verliefd op u?" „Misschien. Ik weet het niet." „Bent u nog verliefd op hem?" „Ja." „Heeft hij ooit gezegd dat hij zou terugkomen?" vroeg de jongste man. „Nee." „Maar nam hij afscheid van u?" vroeg de ander snel. „Nam hij afscheid van u?" De kleine man herhaalde de vraag, langzaam en vriendelijk. „Er kan niets meer met hem gebeuren, dat beloof ik u. Maar we willen hem hel pen, en als u enig idee heeft waarom hij Ford een pak slaag gaf, als u de geringste notie heeft van iets dat hij zei, misschien langs zijn neus weg, of iets dat hij deed, vertel het ons dan ter wille van Alec." Liz schudde haar hoofd. „Gaat u alsublieft weg," zei ze, „stel me alstublieft geen vragen meer. Gaat u nu alstublieft weg." Terwijl hij naar de deur liep, aarzelde de oudste man, nam daarna een kaartje uit zijn portefeuille en legde het op tafel, voorzichtig, alsof het lawaai zou kunnen maken. Liz vond hem een erg schuw mannetje. „Als u ooit hulp nodig heeft als er ooit iets gebeurt in verband met Leamas of... bel me dan op", zei hij. „Begrijpt „Wie bent u?" „Ik ben een vriend van Alec Leamas." Hij aarzelde. „Nog één ding," voegde hij eraan toe, „een laatste vraag. Wist Alec dat u... wist Alec dat van de Partij?" „Ja," antwoordde ze, wanhopig, „dat had ik hem ver teld." „En weet de Partij van u en Alec?" „Ik heb u al gezegd dat niemand er iets van weet." Toen, met een bleek gezicht, riep ze plotseling uit: „Waar is hij, zeg me waar hij is. Waarom wilt u me niet zeggen waar hij is? Ik kan hem helpen, ziet u dat dan niet. Ik zal hem verzorgen... zelfs als hij gek geworden is, het kan me niet schelen, ik zweer het...ik heb aan hem geschreven toen hij in de gevangenis zat, ik weet dat ik dat niet had moeten doen. Ik schreef alleen maar dat hij altijd kon terugkomen. Dat ik altiid op hem zou wachten..." Ze kon niets meer zeggen, ze snikte en snikte maar, terwijl ze daar in het midden van de kamer stond, haar vertrokken gezicht ver borgen in haar handen, en de kleine man haar gadesloeg. „Hij is naar het buitenland gegaan," zei hij vriendelijk. „We weten niet precies waar hij is. Hij is niet gek, maar hij had dat niet allemaal tegen u moeten zeggen, dat was jammer." De jongste man zei: „We zullen erop toezien dat er voor u gezorgd wordt. Voor geld en zo." „Wie bent u?" vroeg Liz weer. „Vrienden van Alec," herhaalde de jonge man, „goede -••ienden." Ze hoorde hoe ze rustig de trappen afgingen naar de straat. Door het venster zag ze hen in de kleine zwarte auto stappen en wegrijden in de richting van het park. Toen herinnerde zij zich het kaartje. Ze ging naar de tafel, nam het op en hield het naar het licht. Het was een dure uitvoering, meer dan een politieman zich zou kunnen veroorloven, dacht ze. Gegraveerd. Geen rang voor de naam, geen politiebureau of niets. Alleen maar de naam met „de heer" en wie had ooit gehoord van een politie agent die in Chelsea woonde? „De heer George Smiley. Bywater Street 9, Chelsea." En dan onderaan het telefoonnummer. Het was allemaal erg vreemd. Wordt vervolgd APRILGRAP Die weermannen van De Bilt toch! U had het zeker wel begrepen vrij dagavond, dat de man-buiten-het- beeld een aprilmop met u uithaalde, toen hij en passant „afscheid" nam om door mooie meisjes in bij het weei passende kleding te worden opge volgd? Neen? Was u er in getippeld? Weeman Van den Tonkelaar mocht, om u hierop te betrappen, zaterdag avond zomaar eventjes zijn hoofd laten zien, alvorens hij depressies en buien kwam belovenen we hopen, dat u dat hoofd waarderend hebt toe geknikt. want wie zou hebben ver wacht dat de tekenende arm een grap deze avond een beetje krap in del achter de mouw had. Britse auteur C. S. Forester (66) overleden FULLERTON (CALIFORNIË) Zater- ag is. 66 jaar oud, de Britse schrijver C. S. Forester overleden. Hij was ander half jaar geleden door een beroerte getroffen en sedertdien is hij verlamd. Bekend is Forester door zijn historische romans over de Britse marine met Cap tain Hornblower als voornaamste figuur. Beroemd werden zijn „Payment Defer red" en „The African Queen". Van nijn boeken zijn er vele verfilmd. Forester is geboren in Cairo. Van zijn jeugd af was zijn gezondheid zwak, hij was niet geschikt voor militaire dienst. Toch kreeg hij met de marine te maken: in de oorlog was hij waarnemer van de Britse regering aan boord van het Amerikaanse slagschip USS Tennesee. Forester is in Californië gaan wonen in verband met het klimaat. Seder 1943 was hij kreupel door een vaatziekte. Pininfarina (72) overleden TURIJN In een kliniek in Lausanne i is zondag, 72 jaar oud, overleden de beroemde auto-ontwerper Gian Battista Pininfarina. Zijn naam was oorspronke lijk Farina, maar zijn bijnaam Pinin ver bond hij later aan zyn achternaam. Pininfarina beschouwde een automo bielcarrosserie als een artistieke creatie. Er zijn zeer veel Europese en nj Amerikaanse autofabrieken, die een rosserie naar ontwerp van Pininfarina voor hun wagens bouwen. In zijn jonge jaren hield Pininfarina van autoracen. Verleden jaar mei werd hij vice-president van de race-stal (en niet te verwaarlozen: hun grote broers en zussen en hun ouders!) dat er dagelijks zowel bij NTS als omroeporganisaties brieven binnenkomen met vra gen als: ..Hoe komen ze Flipper? Duurt de serie nog lang? Vertelt u eens wat hem (maar ze is een „haar") enhoe is dat liedje van Flipper en de vriendjes. Om een heleboel vragen in eens te beantwoorden: op deze pagina staat het echte verhaal van Flipper en hier volgt de vertaling van het liedje: Men noemt haar Flipper, sneller dan het licht, niemand die je ziet is handiger dan zij. En wij weten dat Flipper leeft in 'n spookjesland, zoals ze pijlsnel zwemt daar beneden in de zee. 10 Radloki Simmofoor.muzlek; 19.55 O man af. praatje: 20.00 Sti reo: Licht instrumentaal kwii tet; 20.20 Als vrome Chrlstene.. leven. Klankbeeld; 2140 Klas sieke pianomuziek (gr.): 21.50 Planoduo; 22.15 Overdenking, 22.30 Nieuws: 22.40 Boekbespre king: 22.50 Lichte grammofi muziek: 23.10 Muziek van gen tijd; 23.50 Het Evanj 23-55-24.00 Kunstbezit; 19 00 Voor jeugd: '.9.30 Grammofoonmu- zlek; 19.45 Overheidsvoorllch- ting; 20.00 Nieuws; 20.05 Wedstrijd in kennis tussen twee bedrijven: 20.30 Lled- 'ïsprogramma; 20.55 Toe- lstische rubriek: 21.35 Radio- eriodick; 22.06 Inleiding tot luziekbegrip muzikale lezing: !.00 Klassieke en moderne mu- ziek voor blaasinstrumenten (opn.): >2.30 Nieuws: 22.40 Ak- tualitelten; 23 00 Licht Instru mentaal ensemble; 23 15 Aktua- liteitenpojramma uit de uni versitaire wereld: 23 30 Instru mentaal ensemble; 23.5524.00 Nieuws. Richter, plano II Symphonle nr. 2 in D gr.t op 36. UI. Concert voor plano en orkest nr. 4 in G gr.t op. 58. Wilhelm Backhaus, plano. IV. Symphr nie nr. 4 ,n Bes gr.t. op. 60. I Ouverture .König Stephar tui ivisii; V\MVOM> i'ederland I. NTS 19 0 luws In het kort; 19.01 Klaa Caper: 19 20 Openbaar Kum zit: 19 35 Flipper. TV-: 20.00 Journaal en weert zlcnt; 20.20 Uitzending vai KVP; 20.30 'n Dorpsschant tje. speelfilm (Centrale ring 14 aar; Kath Film i trale 18 laar.); 22.15 Ultzen. Stichting Socutern^ Film Maatschappen, 22.25 Journaal. Nederland II. NTS: 20.00 Nieuws In het kort. NCRV: 20.01 't Is zo bij de lucht macht, TV-fllm; 20 25 Gesprek met een fotograaf zie it; <7.30-73!' Nleu KNAC/ANWB Wegeninforma tie); 7.55 Overweging; Nieuws: 8.10 Lichte gr< foonmuzlek; (8.3 Nieuws); 8 40 Voor de vrouw: 9.35 Waterstanden: 9.40 Scnoolradio; 10.00 Lichte gram- mofoonmuzlek; 10.50 Lichtba ken. lezing (herh van z dag Jl.>; 11.00 Voor de vr 11.30 Llcnte grammofooi ziek: 1150 Volaan voc._.. lezing: 12 00 Angelus: 12.03 Ste reo: Licht ensembie; 12.21 Voor de boeren: 12.27 Medede. Ungen t.b.v land- en tuin bouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Actu aliteiten: 12 50 Lichte prammo- foonmuzlek: 13.35 Voor de plat telandsvrouwen; 13 45 Muziek kent geen grenzen (opn.); 14 45 Zie, Ik maak alles nieuw, gods dienstig programma: 15.00 Ste reo: Lichte grammofoonmu- ziet; 16.00 Voor de zieken; 16.40 Voor oudere luisteraars; 17.00 Voor da jeugd: '.",40 Voor de kinderen: 17 50 Overheids voorlichting; 18.00 Internatio nale volksliederen; 18.20 Uitzen ding van de CHU: 18 30 Licht or test cn zangsollsten 18.50 Vragenbantwoording 11 II. 298 m. AVRO. vs en ochtendgym 20 Lichte grammo foonmuzlek VPRO: 7.30 Dago- nlng. AVRO: 8 00 Nieuws; 0 Llcnte grammofoonmu- ziek: (8 25—6.30 De groente man); 8 45 Morgenwijding; 9.00 Voor de zieken. 10.00 Voor de kleuters. 1010 Arbetdsviuml- nen (gramm.l; (11.00-1130 Nieuws): 12 00 Metropole-or- kest; 1237 Mededelingen t b v i«Jd- en tuinbouw; 1230 Over heidsvoorlichting: 12.40 Stereo: Licht Instrumentaal ensemble en zangsollste; 13 00 Nieuws. 13.10 Journaal; 13.30 Stereo: Kamerorkest met solisten en ra- dtokoor: 14,40 Paasgebruiken. documen.alrc: 15.00 Voor de vrouw; 15.40 Lichte orkestmu ziek (gr); 16.00 Nieuws; 16.02 Llcnte orkestmuziek; 16.15 Voor de jeugd: 17.15 New York cal ling: 1730 Lichte grammofoon- muziek zoor de tieners. Hilversum III (240 m en FM-kanalen). NRU/NCRV: 9.00 Nieuws; 9.02 Instrumentaal al- el (gr); 10.00 Nieuws; 10.02 Licht platen programma; 11.00 Nieuws); 12.00 Nieuw», 12.02 Volksliedjes (gr); p 1 a tenprog ra m ma16.00 Nws; 16.02 Gevarieerd mu- zickprogrjmma (opn); 1630 De Verzoekp'atenpro-

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 13