Weekagenda Negentig hectare Noordwijk naar de gemeente Katwijk Leidse Y.Y.V. weer zonder directeur Veel misère op veemarkt Zomerse show van Hema in feeststemming VVS liet winst glippen 966immW, LEIDSE COURANT ZATERDAG 2 APRIL )16t Gedeputeerde Staten stellen voor: Veel werkers bij Estec in Katwijk KATWIJK In het ontwerp streekplan Rijnstreek-west hebben G.S. negentig hectare Noordwyks grondgebied aan Katwijk toegedacht. Daarvan zou Katwijk ruim zestig hectare mogen gebruiken voor wo ningbouw, terwijl de voornamelijk uit duingebied bestaande rest niet aan zyn recreatiebestemming mag worden onttrokken. Het betreft hier het gebied tussen de Hoornespolder en het terrein dat by de Europese ruimtevaartorganisatie in gebruik is. Zaterdag Rooseveltstraat 13, 5 tot 7 uur: re ceptie rijschool Vlasveld (20 jaar). Breestraat 85. 10.30 uur: huldiging H. Zunderman (40 jaar bij Motorhuis), 3.30 aur tot 5.30 u. receptie. Janvossensteeg, 59, De Ruif, 8.30 uur nam.: café chantant. Hookeykantine sportpark Roomburg, einde Asserstraat, 8 uur: jazz-avond Folk Beat. kwartet Rob Goudzwaard. DEN HAAG: Kon. Schouwburg. 8.15 ïur: Haagsche Comedie met „Droom van een midzomernacht". DEN HAAG: Diligentia, 2.15 uur: I Arena met „De verloren trouwring", I 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met I .Antigone". S SCHEVEN1NGEN: Kurzaal, 8.15 uur: f Residenitie-Orkest, met pianist Zondag (3 april) l Rapenburg 10, 8 uur: jongerensoc. I De Spil, A. van Kapel over klassieke muziek. Maandag i Gerecht 10, 8 uur: K. en O.. Franse f causerie met dia's en films over „La douce France" door Mons. M. Berne. j Gehoorzaal, 7.15 uur: uitvoering van Matthaüs-Passion door Ex Animo (ge nerale repetitie). Den Haag: Grote kerk 7 uur: Kon. zangver Excelsior, Matthaüs-Passion (generale repetitie.) Dinsdag Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreek uur Chr. Emigratiecentrale. Gehoorzaal, 7.15 uur: uitvoering van Matthaüs-Passion door Ex Animo. Breestraat 85, 7.45 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Voetbalbond, uitreiking diplo ma's aan cursisten-jeugdleiders. Den Haag: Grote Kerk. 7 uur: Kon. zangver. Excelsior, Matthaeus-Passion. Den Haag: Kon. Schouwburg, uur: Ned. Danstheater. Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Zuid- hollands Orkest. Woensdag Stationsweg 35a, 8 uur: Ver. oud-leer - leerlingen Ambachtsschool, over bouw van de IJ-tunnel. Pieterskerk, 7.15 uur: studenten-avond gebed. Stadhuis, 4 tot 6 uur: zitting sociaal raadsman. Wassenaarseweg 56. 3 uur: Ver. intern. Rechtsorde, prof, W. F. J Krul (Delft) over „Mens en Stad" (t.g.v. Wereldgezondheidsdag). Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 toneelgroep Ensemble met „Hooikoorts" Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Nadia Tagrine, piano. Donderdag Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.1i u. Haagse Comedie met „Cactusbloem" Zaterdag Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 u Haagsche Comedie met „Vraag m< niets Den Haag: Diligentia. 2.15 uur Arena met „Dag ezels": 8.15 u.: Arena met „De Kikkers". Zondag (10 april) Rapenburg 10, 9 uur voorm. jongeren soc. De Spil Paasontbijt. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen' Doeza-apotheek Doezastraat 3! te' 21313 en Haven-apotheek, Haven 18, tel 2608f Op zaterdag 2 april is in Leiden vooi spoedeisende gevallen, 's morgens var 8 tot 12 uur bovendien geopend: Cer. t; aal-apotheek. Breestraat 74 lel 20552 De zaterdag-, zondag-, avond- er nachtdienst van apotheek R van Bree<" Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door de Haven-apotheek. De dienst van apotheek Voorschoten wordt op zondag 3 april van s morgei. 3 uur tot 's avonds 22 uur waargenome door de Doeza-apotheek De Oegstgeestse apotheek is geopend. Doktersdienst. Dit weekeinde hebben dienst: dokter Schaefer, Rijnsburgerweg 11, tel. 50431 dokter Verhoef. Zoeterwoudsesingel 4. tel. 32505; dokter De Bruijne, Hoge Rijn dijk 19, tel. 26866; dokter Postel, Witte Singel 69, tel. 23089: dokter Sastrowijoto. Tosca-ninilaao 13, tel. 34779. B.g.g. dok terstelefoon 22222. Films 1 9.15 i zy a (Van een onzer redacteuren) bestuur staat geheel buiten het verzoek om grenswijziging, dat Katwijk inder tijd heeft ingediend en waarover te zijner tijd de volksvertegenwoordiging Deze suggestie van het provinciale\za\ beslissen. LEIDEN Het bestuur van de Vereniging voor Vreemdelingenver keer heeft zich genoodzaakt gezien, de heer Ed. Meester jr. (gehuwd, 29 jaar), die per 1 december jl- tot directeur werd benoemd als opvolger van de heer G. van Weelden, met ingang van Th. J. van der HEIJDEN lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs Hoge Rijndijk 103a, Leiden. Telefoon 23405. Verbazing over beschuldiging van S.V.B. CAMERA (7 slaafd aan het leven (18 jaar); 2, 3.40 en 4.30 uur: huwelijksreportage prin ses Beatrix. LIDO (2.30. 7 en 9.15 uur): Onze in Libanon (14 jaar). LUXOR (2.30, 7 en 9.15 uur): Meester Stanislos slaat terug (14 jaar). REX (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Strijd in de Birma-jungle (14 jaar). STUDIE (2.30. 7 sion (18 jaar). TRIANON (2 en 8 uur): The sound of music (alle leeftyden). REX: de Birma-jungle (14 jr. dag: Kid Galahad (a.l.). Tentoonstellingen Galerie Waienkamp. Nieuwsteeg U: schilderijen van Willem Hussem. tot 20 april Lakenhal: litho's van Oskar Kokoschka. uit de jaren 1963 tot 1965 van 1 maart Bloemlusthal L1SSE Gra< Mweg m terkerkelijke BijbelieiHoonstelJing He' levende Woord vaD 21 lot in met 31 maart, 9 tot 22 uur, zondags gesloten. 9.15 uur): Repul- LEIDEN Men verzocht ons opne ming van de volgende verklaring. De fracties van het Nederlands Stu denten Akkoord en de Progressieve Studenten Organisatie hebben met verbazing kennisgenomen van de pers- beriahten van de vakbeweging over de moeilijkheden in de Leidse Studen ten Raad- De fracties van het N.S.A. en de P.S.O. in de Leidse Studenten Raad verzoeken het bestuur van de L.S.R. zijn werkzaamheden gewoon voort te zetten, ongeacht de obstructie van de vakbeweging om zich te etaleren als alternatief van de Leidse Studenten Raad. De fracties van het N.S.A. en de P.S.O. in de Leidse Studenten Raad wensen zich volledig te distantiëren van de beschuldigingen tegen de per soon van de voorzitter van de Leidse Studenten Raad, de heer J. K. M. Ge vers. Turkse koffie blijft oud-Hollands LEIDEN Het kopje koffie en het biertje zullen waarschijnlijk even voortreffelijk smaken als voorheen en de slechts naar verversing haken de bezoeker zal dan ook. weinig merken van de verandering die zich bij café-restaurant Old Dutch aan de 2e Binnenvestgracht heeft voltrok- Die verandering bestaat hierin dat de directie van het aan de overzij de van het zebrapad gelegen restau rant In den vergulde Turk ook het intiemere Old Dutch onder haar hoe de heeft genomen. Wie er wel iets van zullen merken zijn de vergaderaars: het „nieuwe" Old Dutch biedt hun namelijk geen plaats meer, nu directeur C. P. W. Knijnenburg de vroegere vergader ruimte als woning heeft betrokken. De woonruimte die hij achterlaat bo ven de Turk, wordt ingericht ah kantoor. Met enig feestelijk vertoon heeft mevrouw Knijnenburg gistermorgen met het doorknippen van een lint de nieuwe vesting van haar man in ge bruik genomen. De Turkse koffie zal er niet min der oud-Hollands om smaken. Middenstander moet zich aanpassen LEIDEN Omdat zij intuïtief aanvoelen, dat het overheidsapparaat bezig is hun toekomstmogelijkheden te ondergraven, hebben tal van klei ne zelfstandigen bij de laatstgehou den verkiezingen op de Boerenpar tij gestemd. De voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond, de heer P. G. van der Weele, zei op de gistermiddag gehouden lunch bij eenkomst van Nijverheid en Handel, dat hij daarvan absoluut overtuigd is. Niet alleen echter een ten aanzien van de ontwikkeling van de midden stand positieve regeringspolitiek is be langrijk voor de toekomst van dt middenstand. Van grote betekenis li vooral, dat de kleine ondernemer zich een behoorlijk marktinzicht en een goede markttactiek weet te v werven. Het gaat erom of hij zich het huidige marktmechanisme t juiste positie weet te veroveren. Er zal daarbij veel van zijn aanpas singsvermogen worden gevergd. 31 maart jl. te ontslaan terzake van grove veronachtzaming van de interne instructies. De heer Meester was voor heen adjunct-directeur van de provin ciale VVV in Limburg. Het bestuur van de NW streeft er naar het normale werk zo goed moge lijk voortgang te doen vinden. Een nieuwe directeur is nog niet benoemd. Kandidatenlijst prot.-chr. groep Leidse raad LEIDEN Gisteravond is de kan didatenlijst van de Prot.-Christelijke Groep voor de komende gemeente raadsverkiezing samen-gesteld. Zoals bekend vertegenwoordigt deze lijst de samenwerkende ARP en CHU, waar bij dit jaar ook de SGP. 1. P. S. Harmsen (wet-h., CHU); 2. mevr. mr. I. Geelkerken-Brusse (raadsbicL, a.-r.); 3. B. de Kier (raads lid, CHU); 4. J. G. La-mers (raads lid, a.-r.); 5. J. C. Elsgeest (raads lid. CHU); 6. ds. A. J. Kret (a.-r.); 3. v. d. Vliet (raadslid, CHU); 8. J. W. Hekkelman (CHU); 9. i Kraan (SGP); 10. drs. P. Pro vó Kluit (CHU): 11. W.Bonda (a.-r.); 12. J. Sohouls- (SGP); 13. A. J. G. Dronikert (a.-r.); 14. P. J. Sehippe- rus (CHU); 15. P. Moerman (a.-r.); 16. mevr. A. A. v. d. Kwaak-v. d Berg (CHU); 17 A. M. de Koning (a.-r.); 18. C. Klarenberg (CHU); 19. D. de Boer (a.-r.); 20. N. van Dee (CHU). De SGP-leden kunnen slechts in de raad komen wannéér tenmin ste driekwart van een kiesdeler (on geveer 1500 stemmen) aan voor keurstemmen op elk wordt uitge bracht. Kerkdienst Ooslerkerk LEIDEN Morgenmiddag om 5 uur gaat in de Oosterkerk niet voor kand. dr. Tukker maar ds. Balke Bodegraven. De betrokken minister heeft naar aanleiding van het Katwjjkse verzoek advies ingewonnen bij G.S., een advies dat geheim is gebleven, maar dat on getwijfeld in overeenstemming zal zijn geweest met wat Gedeputeerde Staten nu in het streekplan naarvoren bren gen. Katwijk heeft om veel meer grond gevraagd. Enige kans Eén van de beweegredenen van G.S. om Katwijk negentig hectare Noord- wijkse grond toe te wijzen is, dat van de achthonderd werknemers bij het technische centrum van de Europese ruimtevaartorganisatie er velen Katwijk zullen moeten worden onder gebracht. En omdat Katwijk verder geen enkele uitbreidingsmogelijkheid heeft, moet ruimte in de richting Noordwijk worden gezocht. In het streekplan, dat gisteren tien gemeenten ter inzage is gelegd, is voor Katwijk een nieuw industrie terrein geprojecteerd van zestig hec tare. Voorts geven G.S. Katwijk en Noordwijk in overweging met elkaar overleg te plegen om het hele gebied tussen Oude Zeeweg - Beeklaan te Noordwijk tot aan de grens met Kat wijk een recreatieve bestemming te geven. Wassenaar: kunstzaal Heuf' Hoflaan 7: tentoonstelling van aquarellen Lenie Korpershoek <van 2 tot en 21 april. dag. van 10 tot 17 uur b< dien op dinsdagavond van 8 tot 10 zondags gesloten). Van der Klugt vierde briljanten feest LEIDEN Het interieurverzor gingsbedrijf B. L. van der Klugt en Zonen NV bestaat 65 jaar en dat was de reden voor de heren Van der' Klugt gistermiddag en -avond in de zaak aan de Haarlemmerstraat een receptie te houden, die druk werd be zocht. Voorts is er ter gelegenheid dit 13de lustrum tot en met vol gende week zaterdag een meubelten- toonstelling in Den Burcht. Het bedrijf werd 65 jaar geleden op zeer bescheiden wijze gesticht door de heer B. L. van der Klugt. die zich in 1958 uit het bedrijf terugtrok. In 1961 overleed hij. Tijdens de Eerste We reldoorlog kwamen twee zoons (13 en 14 jaar oud) in het bedrijf. De oudste van hen, de heer J. van der Klugt. overleed in 1963. De tweede zoon was inmiddels uit getreden en de jongste van de drie zoons, die ook jaren aan de groei van het bedrijf heeft meegewerkt, stichtte in 1943 een meubelfabriek. De twee zonen en twee schoonzoons van de heer J. van d?r Klugt leiden nu het zich uitbreidende bedriif. Leiderdorper burgemeester van Zaandam LEIDERDORP Met ingang 16 april is onze plaatsgenoot de heer I. Baart benoemd tot burgemeester van Zaandam. De heer Baart die 52 jaar is, is lid van de Tweede Ka mer der Staten Generaal en was tot voor kort voorzitter van de Algeme ne Nederlandse Bedrijfsbond voor de metaalnijverheid en de electrotechni sche industrie. Hij is lid van d« PvdA. Sfeer in *t gexin De „Nieuwe Leidacheer in l LEIDEN Na vele dagen van koude, wind en regen, gisteren ge lukkig wat betere omstandigheden om markt in de open lucht te houden. Op de schapen- en vette kalveren- markt was net nog een trieste zaak, maar het grote slachtvee deed het redelijk goed. De gebruiksveehandel heeft niet alleen te lijden onder het slechte weer van de laatste weken, maar ook de aanvoeren zijn te groot. Dit feit is van grote betekenis op alle markten. Hierdoor is de handel bij de melk koeien rustig en op de vare-afdeling kalm. Vooral varekoeien waren er meer dan vorige week. Het wach ten is op de lente en dat niet alleen op de kalender maar in de natuur. Noteringen: melkkoeien f 10001275 1400; varekoeien I 70010001300. De aanvoer in jongvee was rede lijk, maar de handel viel echt niet mee. Het was een zeer kalme zaak; lui met o.i. lagere prijzen, althans niet hoger. LEIDEN Deze maand viert de Hema zijn 40-jarig bestaansfeest. In het kader hiervan werd gisteravond in de foyer van de Stadsghoorzaal een show gehouden van artikelen op velerlei gebied. Een paar schattige kleu ters deden hun eerste stappen voor het voetlicht in terlenka rokjes, nylon velours truitjes en twinsets. Om flink te kunnen ravotten had men de jongeman in dit gezelschap een pantalon aangedaan, die tegen een stootje kan, gemaakt van goed wasbare polyester katoen. Ook de sportieve geruite blouses hadden geen strijkbout nodig. Aan de spelende kleuter was ook gedacht. Nancy heette de hartenwens van ieder meisje, een pop waarvoor de garderobe tenminste even modieus maar beslist uitgebreider was. dan die van de poppenmoeder- Toen de kleu ters in pyama's van flanel en brush nylon gestoken naar bed waren ge gaan kwamen de volwassenen aan de Vleeskleurig Pastelkleurige en vleeskleurige baby dolls en nachthemden waren er in di verse uitvoeringen. Luxueus was de nachtpon met de bijpassende ochtend jas in brush-nylon. Ook aan de heren was gedacht Van satin feutre was er een geslaagde combinatie heren qyama met ochtendjas van dezelfde stof. Voor de vlotte tienerdochter een tricot pyama bestaande uit zwarte pantalon en een met origineel dessin bedrukt jakje, een combinatie die over dag ook wel dienst kan doen. LEIDEN Voor VVS gaat de toe komst er nu somber uitzien. Met nog twee wedstrijden te spelen en twee punten achterstand op concurrent Concordia, dat weliswaar nog maar één wedstrijd voor de boeg heeft, kunnen onze stadgenoten zich nu geen enkele misstap meer permitte ren. En de zaak had er zoveel be ter voor kunnen staan. In de gisteravond gespeelde wed strijd tegen het Haarlemse HVS heb ben de WS'ers namelijk de winst in handen gehad. De le set schreven zij met 1512 op hun naam, maar de 2e en 3e set gingen met resp. 1215 en 515 naar HVS. Een 410 achterstand wist WS in de 4e set door uitstekend blokkeren en goed aanvalswerk geheel in te lo pen en om te zetten in een zwaar bevochten 1816 setzege. Ook in de 5e set had VVS lange tüd de beste papieren in handen. Via 4—0 en 86 begonnen de WS'ers dus met een voorsprong aan de 2e helft van de beslissende set. Helaas verloren enkele WS'ers op de kri tieke momenten even hun hoofd en hiervan profitieerde HVS door een 1112 voorsprong te nemen. En dat betekende de genadeslag voor WS. Wissels en time-outs baatten niet meer: 1115 voor HVS. De ochtendjassen en dusters waren gemaakt van gewatteerd nylon of van bedrukt katoen. Mooi was de met Ja panse kersenbloesem bedrukte duster. De zomer kwam heel dichtbij toen de uitgebreide collectie bad pakken de aandacht vroeg. Zwart en wit of een combinatie van beide is modern. De rug is wat dieper uitgesneden dan vorig jaar. Mate riaal, dat goed afkleedt, is en blijft helanca. Nieuw voor dit sei zoen is een als badstof aandoende soort helanca. De badpakken zijn dikwijls afgebiesd met een con trasterende kleur en hebben soms een smal ceintuurtje- Het op-art effect kwam ook om de hoek kijken, hier en daar was een be scheiden bandje in dit dessin aange bracht. Heel geslaagd was het slank- afkledende badpak met Mondriaan motieven. Voor het strand zijn de kleurige, fleurige badlakens in zo merse dessins en de geestige badtassen, T ricot Naast babykleding en moderne foun dations ging de aandacht uit naar de tricot afdeling Asryl en leacril zijn gemakkelijk wasbare stoffen. De jum pers en twinsets waren veelal van deze materialen gemaakt. Modem was het military look vest met dubbele knopen rij in een gemeleerde pastel tint gekleed en slankmakend de zwar te jumper met gehaakte lange mouwen. Haakwerk vormt de finishing touch van menige jumper. Een zacht lila jumper had een gehaakt kraagje en gehaakte mouiwranden. De pantalons en Shorts lieten de verlaagde taililelijn zien, soms gesierd door een originele Italiaanse ceintuur. Men wordt voort in de gelegenheid gesteld kennis te nemen van de laatste snufjes op kampeergebied. Hiertoe had men dn de koffiekamer een miniatuur kampeershow ingericht- ALPHEN De in Coevorden geboren onderwijzer Berend Ja ger (27), die met een lieve vrouw en een grappig zoontje in de Her man Gorterstraat (nr. 6) woont, begint furore te maken als schrij ver van jeugdverhalen en boe ken. Met „Eddo, het hcrmélijn- tje", dat hem een Callenbachprijs opleverde in de prijsvraag La tent talent", is zijn feitelijk suc ces min of meer begonnen. Geen slecht begin als je het juryrap port over dit jeugdboek leest: HET is helemaal niet verwon derlijk, dat zich onder de bekroonde manuscripten ook een dierenverhaal bevindt, want voor al jonge kinderen hebben grote voorkeur voor vertellingen over dieren, aangekleed of niet, spre kend of handelend als mensen, of trouw hun eigen natuur volgend. Het aantal manuscripten over hondjes en poesjes was groot. Het aantal, dat boven de middelmaat uitstak, was echter klein. Het is daarom met groot genoegen, dat de jury dit verhaal, over een niet alledaags huisdier als een herme- lijntje, heeft bekroond. Ongetwijfeld vertelt de schrij ver hier over een gebeurtenis, die hij zo niet zelf, dan toch van heel nabij heeft meegemaakt. Een jong hermelijntje heeft tijdens eierenroof uit een vogel nest zJn voorpootjes gebroken. Het wordt door de 10-jarige Kees meegenomen naar de boerderij van zijn ouders, waar Peter de knecht hem helpt bij de verzor ging en opvoeding van deze kip- pevanger van nature. Als blijkt dat de hermelijn werkelijk tot een ongevaarlijk huisdiertje kan worden bekeerdmag Kees hot houden en er ontstaat grote vriendschap, waaraan een einde konvt. wanneer het hermelijntje De Alphense onderwijzer Berend Jager won een Callenbach prijs met zijn jeugdboek „Eddo het hermelijntje", dat binnenkort uitkomt. Voor hem was het aanleiding nog meer dierenverhalen te gaan schryven en dat was voor de heer Callenbach weer aanlei ding de heer Jager opdracht te geven voor een boek met een dozijn dierenverhalen. Deze zullen evenals „Eddo het hermclyntje" af wijken van het gebruikelijke karakter. De heer Jager wil geen sprekende dieren „ten tonele voeren" maar de dieren in hun na tuurlijke omgeving bestuderen om er dan een zo verantwoord mogelijk geromantiseerd verhaal over te schrijven. Dat hij succes heeft met dit genre blijkt wel uit het juryrapport. in het vroege voorjaar de roep van zijn natuur volgt. Het gaat terug naar de omgeving, waarin het groot kwam, op zoek naar een vrouwtje en een eigen nest. Het verhaal is heel goed ge schreven en zorgvuldig opge bouwd. De schrijver is er in ge slaagd een levensecht beeld van het hermelijntje té geven, zonder het mensentaal in de mond te leggen. Het is hem gelukt van het begin tot het eind te boeien, -onder in overbodige mono- en dialoog te vervallen en ongetwij feld zullen heel veel kinderen vanaf 8 jaar dit verhaal met groot plezier lezen". BEREND JAGER zelf, die in de Bethlehemschool veel waar dering geniet als verteller, ver trouwde mij de schijnbaar sim pele achtergrond van dit be kroonde jeugdboek toe: Aanlei ding tot het schrijven van dit boekje was een geslaagde natuur kundeles over een hermelijntje. De aandacht in de klas was zó groot, dat ik dacht: ik ga er een boekje over schrijven. Kort daar na kwam Callenbach met de prijsvraag „Latent talent". Ik stuurde het toen in. Als jongen heb ik in 't wild veel dieren geobserveerd. Wij woon den vlak bij de Duitse grens en je zag daar nogal wat dieren in de bossen. Vooral naar aanleiding van de nu gewonnen prijs ben ik begonnen dierenverhalen te schrij ven omdat er volgens Callenbach schreeuwend gebrek aan is. Het gaat mij om de dieren in hun na tuurlijke omgeving. Niet om pra tende dieren; daar zijn genoeg verhalen over. Speciaal boeit mij de angst van het dier, een angst die vaak logisch is. Ik heb nu juist na een bespre king met de heer Callenbach de opdracht aanvaard voor een die renboek. dat in groot formaat wordt uitgegeven. Het moet on geveer 200 bladzijden dik wor den en twaalf verhalen bevatten. Die moeten voor het grootste deel nog geschreven worden ail heb ik er al een paar klaar liggen. Voor al de dieren van een hogere orde interesseren mij. Daarnaast ben ik bezig met het schrijven van hoorspelen. Voor het schrijven van een dik boek, om het zo maar eens te zeggen, heb ik nog te weinig tijd omdat ik bezig ben met de studie voor Nederlands-M.O. Thema van mijn hoorspelen is in 't algemeen de mens als eenzaam wezen in een grote maatschappij; de mens, die God heeft verlaten. Dat spreekt me erg aanZelf zou ik ook be slist niet in een grote stad willen wonen. Leiden zou mij al te groot zijn Notering: pinken f 500625675; graskalveren f 275350425; nuchte re kalveren voor de fok: f60100. Slachtvee. Er was de afgelopen week nog weinig merkbaar van be- voorradingsvraag voor de Paasdagen. Dankzij de niet al te grote aanvoer gisteren was de handel toch redelijk goed. Vooral de eerste kwaliteit bracht een goede prijs op. De tus- sensoorten. dankzij de concurrentie van de Engelse en Deense koeien, waren gedrukt in prijs. Notering: f3,5044,50 per kg. gesl. gewicht. Vette kalveren. Op deze afdeling is alleen maar misère te zien. Wat op de markt is aangevoerd, moet in het binnenland worden geplaatst, want wel is Italië „iets" open, doch de resultaten zijn bijzonder teleur stellend. Sprekend is het feit, dat vorig jaar op vrijdag voor Pasen de vette kal veren werden verkocht voor f3,75, terwijl gisteren de allerbeste het met moeite bracht tot f2,75. Voor de mesters is de toestand hopeloos. No tering: f 2,202,502,75 per kg. le vend gew. Wolvee. Er worden pogingen ge daan de handel in geslachte schapen op Frankrijk weer op gang te bren gen. Het is te hopen, dat deze po gingen spoedig met succes zullen worden bekroond, want het ziet er voor de schapenhouders zeer slecht uit. Gisteren bij een weer grotere aan voer, een zeer stugge handel. Geluk kig werden er voor België 200 stuks uit de markt genomen. Notering: vetie schapen f 90105 115 (vorig jaar tot f 140); vette lammeren f90100110 (idem tot f185); fokschapen plus 1 lam f140 160; fokschapen plus 2 lamm. f200 —240. Varkens. De sluiting van de var- kensmarkt is weer verlengd, nu tot 15 april. Ook met de varkenshandel is het geheel mts. Het aanbod is zo groot, aat de prijzen flink dalen. In tussen blijven de biggen en lopers nog duur en in fokzeugen is weinig handel (dit alles buiten de markt om) Kaasmarkt. Aanvoer 3 partijen Gouase kaas notering Goudse le soort tot f 3,44, handel goed. Volgende week wordt de markt in verband met Goede Vrijdag op woensdag gehouden. iVo«r doeltreffende chemotherapie van hersentumoren LEIDEN Het is te verwachten dat de elkaar aanvullende resultaten van morfologische, fyiologische en biochemische analyse, in een drievou dig verbond, in staat zullen blijken te zijn tal van problemen op neurochirur gisch terrein tot oplossing t® brengen- Zo kan dit drievoudig verbond van groot belang worden voor de ontwik keling van een doeltreffende chemo therapie van hersentumoren. Dit geldt vooral voor die gevallen waarin de operatieve behandeling niet tot de vol ledige verwijdering van het gezwel- weefsel heeft kunnen leiden. Tot deze conclusie komt dr. W. Luyendijk. benoemd tot gewoon hoog leraar in de neuro-chirurgie aan de Ry'lcsunvveriteit. in zijn rede „Drie voudig verbond", waarmee hij gister middag in de Pieterskerk zijn ambt heefit aanvaard. Gedurende de laatste honderd jaar hebben vooral de morfologie en de fysiologie een belangrijke bijdrage ge leverd tot de kennisvermeerdering van de zetel der verschillende functies in de hersenen. Recente onde---ekir betreffende het geheugen hebben bo vendien waarschijnlijk gemaakt aat aan de localisatie biochemische aspec ten zijn verbonden. Het belang van de biochemie blijk* ook uit andere voorbeelden. Zo is ko men vast te staan dat de zuurgraad van het vocht dat de ruggemerg en de her senen omspoelt van- belang is voor de ademhalingsregulatie. Hetzelfde geldt voor hersenoedeem, dat bij tal van neurologische aandoeningen als com plicatie kan optreden. II. J. van ISim we gen in het goud bij Gerding LEIDEN De heer H. J. van Nimwe- gen vierde in intieme kring zijn gouden jubileum bij de kantoormachinehandel Gelding, A-aarvan hij Leids filiaalhou- In 1916 trad hij in dienst bij het bedrijf als leerling-monteur te Haarlem. Sinds 1941 is hij zaakwaarnemer in Lei den, eerst aan de Botermarkt en sinda 1958 aan de Breestraat. Nieuw-Brunhilde degradeerd LEIDEN Nu ook de laatste com petitiewedstrijd van Nieuw-Brunhilde nederlaag is geëindigd, 31 tegen Blokleer, is de degradatie van deze Leidse ploeg een feit. Na een jaar in de overgangsklasse te heb ben gespeeld, zal Nieuw-Brunhilde i-olgende seizoen dus weer uit komen in de eerste klasse van de afd. Leiden. Het damesteam van KVC kon gis teravond al evenmin tot winst komen. Met 31 werd in Zaandam verloren van Zaanstreek 65. Nieuw Brunhilde startte in de le set met uitstekende aanvallen van Ti neke Eybergen en Netty Stolp. Blok keer werd aanvankelyk in de verde diging gedrukt, maar kon later het initiatief overnemen, doordat onze stadgenotes fouten gingen maken. De le set leverde Blokkeer zodoende een kleine 1513 zege op, gevolgd door een 1510 zege van de 2e set. Nieuw Brunhilde kwam in de 3e >t door uitstekend serveren van Nel Weyermans en Ada Hoogendoorn goed terug. Het won deze set met 2—15, maar in de 4e set waren de Rijswijk - se dames wederom sterker: 15—11 en 3—1. ZAANSTREEK 65 KVC Een onvolledig KVC op het ap pél ontbraken Hannie de Best en Krijna Ravensbergen -Schaap heeft het in Zaandam niet kunnen bolwerken. Vooral het ploegverband liet veel te wensen over bij dc Kat- wijkse dames en tegen een sterk team als Zaanstreek '65 is dit altijd funest- Met de cijfers 15—10, 15—7 en nogmaals 1510 zegevierden de Zaandamse dames.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3