5 'cckaMa Jubilerend Neerlandia nodigde Duits gastorkest naar Leiden Schoolorkest speelde 18-eeuwse muziek Slaapkamer van jong meisje ingeslopen hjWE LEIDSE COURANT MAANDAG 28 MAART m* Maandag Ei, 2 uur: gemeenteraad, weg 35, 8 uur: alg. ledenverg. vereniging, er, 8 uur: lezing Adriaan van leen, tg.v. Boekenweek (boekhan- oorheen C. Kooyker). enburg 8, 8 uur: afd. Leiden ;eest VIRO, J. Fierya over „Wat waarde van vredeswetenschap (jdperk van de ABC-wapens?" juwburg, 8 uur: K. en O.-toneel, die Comedie met „Vraag Doelen, Rapenburg 2, 8 uur: tografen, derde ronde kleurendia's, eveningen: Kurzaal. 8.15 beater Internationaal, ballet. Dinsdag «straat 19, 8.15 uur: demonstratie kappers. estraat 85, 8 uur: jaarvergade- Koninginnedag, istraat 19, 7 tot 8 uur: spreek- Jhr. Emigratiecentrale. (huis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw- Ned. Gemeenten. luwburg, 7.45 uur: opvoering van jeheim van dr. Spencer" door scho- ,van het chr. lyceum, f HAAG: Kon. Schouwburg, 8.15 met „Liefde's loze les". Woensdag juwburg, 8 uur: K. en O.-toneel, che Comedie met „Vraag me érskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avond- Iwkamer stadhuis, 4 tot 6 uur: sociaal raadsman, luis (achter Hoflaan 74, Zuid- 8 uur: wijkavond hervormde ge- tu^ voor iedereen o.l.v. dr. P. L. etlheim met causerie, dia's en film. opkg vrij. 'i L HAAG: Kon. Schouwburg. 8.15 'tflt Comedie met „Hedda Gabler". •"EVENINGEN: Kurzaal, 8.15 uur: h,tie-Orkest, jpet violist en pia- Donderdag 8 uur: K. en O., mhtie-Orkest, solist Koos Verheul, ch elbnsweg 35a, 8 uur: afd. Leiden ariGenealogische Vereniging, con- Ünd. r.sum Oudheden. 8 uur: prof. dr. )z^aers Amersfoort over stede- ikiederzebtingen in Germania Infe- tyj ,akenhal, 8 uur: Oud-Leiden, mej. k Jelgersma over jonge en oude 'ijj in West-Nederland. ,ne; HAAG: Diligentia, 8 uur: An- l Groote, piano. S Vrijdag niipssensteeg 59, De Ruif, 8.30 uur terfcafé chantant. 661 Koningskerk, 7.30 tot 10 uur: Fs voor verzamelaars, ie zaal Gehoorzaal, 12 u.: lunch- Nijverheid en Handel. P. 1 der Weele, voorz. Kon. Ned. istandsbond, over „De toekomst middenstand in Nederland". Gehoorzaal, 8 uur: modeshow 10, 8 uur: tienersoc. 't arfi lentefeest. er| HAAG: Kon. Schouwburg. 8.15 igeSaagsche Comedie met „Er is keioord gepleegd", len HAAG: Diligentia. 8.15 uur: De no| Komedie met „Antigone". Zaterdag (2 april) ®"jveltstraat 13, 5 tot 7 uur: re- 1 rijschool Vlasveld (20 jaar). Itraat 85, 10.30 uur: huldiging H. man (40 jaar bij Motorhuis), 3.30 fd 5.30 u. receptie, pssensteeg, 59, De Ruit 8.30 uur afé chantant. Bykantine sportpark Roomburg, isserstraat, 8 uur: jazz-avond Folk Rob Goudzwaard. HAAG: Kon. Schouwburg. 8.15 Comedie met „Droom midzomernacht". HAAG: Diligentia. 2.15 uur: met „De verloren trouwring". «r: De Nieuwe Komedie met EVENINGEN: Kurzaal. 8.15 uur: ^JÜe-Orkest, met pianist Welke apotheek? beek Van Driesum. Mare 110. tel Films ra (7 en 9.15 uur): De man met „Jddoek <14); 2, 2.50, 3.40 en 4.30 iwelijksreportage prinses Beatrix '(2.30. 7 en 9.15 uur): Avontuur jgkong (14). (2.30, 7 en 915 uur): Tokio bde (ad.); woensdag: Het derde 1(18). ■■12.30, 7.15 en 9.15 uur): Strijd om ljJ>elschat (14). op\© (2.30, 7 en 9.15 uur): Repulsion bai)n (2 en 8 uur): The sound of na4 Tentoonstellingen n Vie Cartouche, Langebrug 67: gen, etsen, litho's en beelden iin Dool en Thom Geraedts (ge- aand maart), iedere dag van 2 or ir. woensdag en vrijdag ook var 5. i uur. "ar ïhal: litho's van Oskar Kokoschka J, jaren 1963 tot 1965. van 1 maart i" i Pril- ,'edltzaal Heuff. Hoflaan 7 Wassenaar: stelling wandkleden var. Nora de ün:aiuren van Elisa la Goma y de |e en edelsmeedwerk en sieraden Minder baanbrekend maar toch een succes LEIDEN In het Antonius-clubhuis concerteerde zaterdagavond het jubilerende Leids Accordeonorkest Neerlandia (12*6 jaar). Als attractie had men de medewerking gevraagd van het Akkordeonorchester Akkor- deana uit Frankfurt a.d. Main, dirigent Rudi Kircher, blijkbaar een uit- wisselingsspartner. Dat dit geen misgreep is geweest, heeft, de bijval van de volle zaal uitgewezen. Dit evenals Neerlandia zeer kundige en semble nam na de pawze het meer amusante aandeel voor zijn rekening. Het zeer uitvoerige programma boeide de feestelijk ingestelde zaal niette min tot de laatste noot. In Lauw Boellaard heeft Neerlandia een dirigent met roepimg voor de uit drukkingsmogelijkheden van het mo derne accordeonorkest. Zijn leiding legt daarvan een duidelijk getuigenis af. In de 12% jaar, dat dit orkest werkt heeft het instrumentarium een evolu tie meegemaakt, die m.i. nog niet „het eind" heeft bereikt. Ik vrees echter, dat deze zich steeds meer distancieert van het grondprincipe. Een elektro nisch solo-instrument is eigenlijk geen accordeon meer. Maar wat doet dit terzake? Alleen wekt het mijn bevreemding, dat het oproepen van bepaalde timbres aangeduid wordt met benamingen uit de symfonische bezetting. In subtiele nuances krijgt men werkelijk de sug gestie een hobo, fagot of wat dan ook te horen. Springt men echter met de dynamiek niet voorzichtig om, dan krijgt men bizarre forti, die de zoeven genoemde illussies letterlijk een hevi ge dreun geven. Wij zijn er dus nog lang niet met deze karakteristieke media, die zich stellig niet behoeven aan te dienen als surrogaten van het klassieke in strumentarium. Een overtuigd vege tariër heeft toch ook geen schijngehakt of schijn zure zult van node? Na deze voorzichtige inleiding be hoeft het niet te verbazen, dat ik te leurgesteld ben over het programma. Als ik mij niet vergis hebben reeds vele moderne componisten hun bood schap door middel van dit moderne medium verhaald. Waarom dan een programma met bijna uitsluitend be werkingen? Eigenlijk was alleen het eerste nummer een origineel werk. Rudolf Würthner boeit hierin met zijn constructief gevarieerde thema en bipt nog maar éven aan wat mogelijk is. Een London-suite van Eric Coates en een Stars and Stripes van Sousa- door het orkestlid Freek Geerstma vindingrijk „bewerkt", deden het uit stekend, evenals de Suite van Ernst Fischer (deze nu weer bewerkt door Würthner) waarin de spelers blijk ga ven van technische beheersing. Ds. Van Bilderbeek met studieverlof LEIDEN Ds. H. van Bilderbeek, doopsgezind predikant alhier, zal van 1 mei tot 1 september met studieverlof zijn. In de kerkdiensten zullen verschei dene .predikanten van andere doopsge zinde gemeenten voorgaan. Ingezonden Parkeerperikelen (I) Graag kom ik nog even terug op uw artikel van zaterdag over de parkeer perikelen. Dat mijn beroep bij de Kroon niet ontvankelijk is verklaard, vindt zijn oorzaak in het niet-aangetekend per post bezorgen van mijn brief. De be zorging geschiedde wel binnen de ter mijn. Dat hier de oorzaak bij de P.T.T. zal liggen, heb ik aangetoond door op te merken dat onbestelbare post voor de Mozantstraat op nr. 16 belandt en dat tevens knippatronen en prentbrief kaarten nooit zijn terechtgekomen. Wat betreft het slot van het artikel wil ik even releveren dat briefjes op de ruiten vam auto's ook door andere bewoners worden toegepast, maar dat het leggen van stukken ijzer onder de banden slechts door mij als suggestie is bedoeld maar zeker niet is uitge voerd. P. de Boer. Parkeerperikelen (II) Als je ziet hoe nonchalant autobe zitters kunnen oarkeren dan kan ik het met de heer De Boer wel eens zijn. Eens heb ik vijf dagen lang een vreem de auto voor mijn deur gehad die later bleek toe te behoren aan iemand elders de straat die met vakantie (zeker per trein) was gegaan. Er zijn autobe zitters die zich over het parkeren voor andermans huis geen enkele zorg ma ken. Goed, als er helemaal geen plaats is. moet je wat door de vingers zien. Maar zolang dat wel het geve' is. vind ik 't onbetamelijk. Alphen J- C. de Goeje. Niet leefbaar Aldus sprak de burgemeester van Lisse- mr Th. M. J. de Graaf in de raadsvergadering tot de afgevaardigde der SGP. de heer Nieuwenhuis. En waaróm niet leefbaar? Omdat genoemd raadslid tegen alles was van de ge durfde beleidsnota. Deze nota houdt o.m. in. een zwembad, sporthal en ge meenschapscentrum- Hoe kan de heer Nieuwenhuis daar nu op tegen zijn? Wel omdat de principes in gevaar komen. Zeer terecht heeft hij gespro ken. dat een zwembad noodzakelijk is, doch niet voor spont demonstraties en zeker niet op zondag Evenzo is 't gesteld met het cultureel centrum. Ook dit heeft zijn instemming mits het niet in strijd is met Gods Woord en de christelijke levensstijl. Mogen de heer Nieuwenhuis en vele SGP-raads- leden in Nederland nog hun beginse len gegrond op Gods Woord en Wet uitdragen terwijl de AR en CH deze verzaken zoals de heer Montagne in Lisse? Inplaats dat de prot- chr. frac tie de heer Nieuwenhuis steunde uitte zij kritiek bij monde van haar woord voerder. T. Overdum. Langestr. 5a. Leiden. Jan Koldewey. van 12 maar- tot en 31 maart dagelijks van 10 tot 5 uur. ook op dinsdagavond van 8 tot 10 uur zondags gesloten Bloemlusthal LISSE Gra< Mweg: in terkerkelijke Bijbeltentoonstelling He lerende Woord, van 21 tot en met 31 maait, 9 tot 22 uur, zondags gesloten. Men vergeve mij m'n lichte teleur stelling; ik had zo graag iets eigens" gehoord. Maar vermoedelijk hield men rekening met secondaire factoren als publieke smaak. enz. Natuurlijk oogstte met een dankbare büval. Na de pauze dan Akkordeana. dat het meer in het amusement zocht, en wel in het romantische. Zelfs de char leston werd opgerakeld. Een bewer king door Kircher van een mars, die hy op de televisie door onze lucht machtkapel had gehoord, sloeg enorm in. Hier zaten ware virtuozen, dat moet gezegd- al was het gemakkelijk met dit programma een ovationeel succes te behalen. Uit deze zin leze men mijn begrip voor de taktiek van Neerlandia, dat zich achteraf gezien toch op een ander niveau bewoog. Rudi Kirahner had terecht een groot succes. Hij stond (bepaald niet als een spin) in een web van draden en bediende zelfs een schakelbord. Het was alles zo ontwa penend, dat het „Schluss". dat hij om elf uur aankondigde nog te vroeg kwam voor het opgetogen publiek. Kirchner eerde zijn collega Boeüard nog met een fraai souvenir van Frank furt. Al met al was dit jubileumconcert, hoewel minder baanbrekend, een vol ledig succes. Henri Welbooren OEGSTGEEST Het schoolorkest van het Rijnlands Lyceum gaf gis termiddag ter gelegenheid van het tienjarig bestaan, onder leiding van dr. Chr. C. Vlam, een uitvoering in het noodgebouw aan de P. C, Hooft- laan. Talrijke ouders en andere be langstellenden bezetten het gymnas tieklokaal (of aula) en luisterden landachtig naar wat de jongelui pres teerden. Het is duidelijk, dat zo'n samenspel van muzikaal geestdriftige, technisch min of meer bedreven, maar overigens met hun gewone studie zeer druk be zette scholieren niet of nauwelijks kritisch kan worden beoordeeld. Het is geen kleinigheid, muzikale amateurs met bescheiden krachten tot zulk een doorgaans gelijk en zuiver samenspel van niet zo gemakkelijke werken te brengen. De leiding was heel rustig en sim pel, maar de spelers wisten toch steeds wat hun te doen stond. Ook wanneer de dirigent een blad om- of terugsloeg- ging alles gewoon door. Dr. Vlam hieid het tempo, zelfs in presto, vrij lang zaam. Dit belette een sterke contrast werking, maar was toch wel nodig, want in snellere passages deden zich vrij vaak ongelijkheden voor. Het programma vermeldde werken van drie achttiende-eeuw se Nederlandse componisten: een Sinfonia in C (opus 14, nr. 4) van Christiaan Graaf, kapelmees ter van de Stadhouderlijke Kapel, een clavecimbelconcert van Johannes Nic. Lentz (Rotterdam) en een Sinfonia in Bes (opus 1. nr. 6) van J. P. Glaser (Arnhem). Het clavecimbelconcert van Lentz, hoewel even sterk onder buitenlandse invloed staande als de beide andere composities, heeft mij qua bouw en muzikale zegging het meest getroffen. Barbara Vogelenzang, blijkbaar muzi kaal zeer begaafd, speelde exact en mooi voorgedragen, haar partijen, daarbij door Arja Olivier als verdien stelijke violiste geassisteerd- De Sinfonia's van Graaf en Glaser werden beide keurig verklankt. Ook de fluitisten en klarinettisten pasten zich goed in het geheel aan. Zeker zou- Beperkte schade storm in Leiden (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN Hoewel minder zware stormen in Leiden omvangrijke en zelfs ernstige schade veroorzaakten, heeft de van zuidwest naar noordwest ruimende zware storm dit weekeinde voor betrekkelijk weinig ongemak gezorgd. De brandweer rukte in verband met de windschade vijftien maal uit, naar Breestraat. Rijnsburgerweg. Zuid- West en Noord. Het betrof, aldus brandweercommandant S. W. Hage- doorn, slechts gevallen van ingewaaide ruiten en afgewaaide televisie-anten- „Leiden is er dit keer goed af gekomen", meende hij. Aan de Antillenstraat brak een spie gelruit van 1% bij 2% meter. Van de Petruskerk aan de Lammenschansweg geraakte het cijfer 3 in het ongerede, maar de magirusladder vein de brand weer was niet „toereikend" om dat te herstellen. Bij Wernink aan de Morsweg geraakte een zolderschuit op drift, die echter weer aan de ketting kon worden gelegd. Bij het in aan bouw zijnde belastingkantoor aan de Plesmanrotonde ruimde de brandweer enige zware boomtakken van de weg. Aan de Nieuwe Rijn nam de wind een zonnescherm van een gevel af. Een bovenraam van een huis aan de Jan van Goyenkade kwam naar be neden zeilen, bovenop een geparkeerde auto, waarvan dak en motorkap scha de opliepen. Aan de Rijnsburgersingel kwam een schoorsteen van het dak af. Molenwijk-zangers gezellig bijeen LEIDEN ln het wijkgebouw De Goede Herder heeft de christelijke ge mengde zangvereniging Molenwijk haar veertien jaarfeest gehouden. Uit het verslag vam de secretaris bleek, dat het koor zich uitbreidt In het be stuur hadden enige mutaties plaats door het bedanken van voorzitter Sira. De penningmeester meldde een batig saldo Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende penningmeester en bibliothe caris bij acclamatie herkozen. VervoLgens boden de afgevaardigden hun gelukwen- Na de koffie liet mevrouw Fruin staal- es van haar rijmvaardigheid horen. Zii droeg veertien od tal van personen be dekking hebbende zelfgemaakte verzen De Diieenkomst werd afgerond met hot bingospeL den de snelle delen, vooral in Glasers sinfonia. bij een pittiger tempo briljan ter hebben geklonken. Maar de nauw keurigheid had daardoor zonder twijfel geleden- De muzikanten verdienen alle lof voor hun toewijding en verdienstelijk ensemblespel. Van W Zorg over predikantsvacature in Luth. Gemeente Leiden LEIDEN .,Er heerst bij de syno dale commissie van de Lutherse Kerk grote bezorgdheid over de predikants vacature in de Luth. Gemeente alhier". Zo meldt „De Leidse Lutheraan" van maart-april. De Luth. Kerk telt op het ogenblik twaalf vacatures. Vervulling van de ene vacature veroorzaakt een vacature elders. En iedere vervulling is bijzonder moeilijk. De bezoekcom- missie van de synodale commissie, waarmee de plaatselijke kerkeraad on langs vergaderde, zegde alle steun toe maar wist op dat ogenblik evenmin een oplossing als de kerkeraad zelf. De beroepingscommissie uit de ker keraad zet haar werkzaamheden voort, maar er duikt een nieuwe hinderpaal op. De eerste vraag die een predikant stelt is: hoe is bij u het kerkbezoek? „Helaas moeten wij hierover steeds OEGSTGEEST Een 20-jarige monteur uit Oegstgeest is in de nacht van vrijdag op zaterdag een woning aan de De Kempenaerstraat binnengedrongen met de bedoeling één van de bewoonsters aan te randen. Toen hij de slaap kamer van een 25-jarig meisje binnentrad, ontstond een felle worsteling. De door het kabaal wakker geschrokken moeder schoot haar dochter te hulp, waarna de insluiper het hazenpad koos. De moeder had hem evenwel herkend, zodat de rijkspolitie hem nog dezelfde nacht kon aanhouden. De monteur heeft inmiddels een bekentenis afgelegd. Hij was door een raam open te schuiven de woning binnengekomen. Eerst kwam hij op de slaapkamer van een broer van het meisje terecht. Die werd niet wakker. Op de kamer van het meisje gekomen, scheen hij haar met een zaklantaarn in het gezicht. Het meisje schrok, begon te gillen en verweerde zich hevig. De monteur sloeg haar een hoofdwond en blauwe plekken. Nadat de jongeman er vandoor was gegaan, werd de politie ingeschakeld, die hem thuis aantrof en arresteerde. Aangezien het niet uitgesloten wordt geacht, dat hij meer insluipingen en aanrandingen op zijn geweten heeft, ver zoekt de politie in gevallen waarvan nog geen aangifte is gedaan, dit alsnog bij haar te doen. somberder geluiden laten horen", aldus de beroepingscommissie. „Wees toch trouw in uw kerkgang, dat is uw taak in het beroepingswerk". Aparte voorkeur van autodieven LEIDEN Zaterdag is by de Leid se politie driemaal aangifte gedaan van autodiefstal. Van de Korevaar- straat verdween 's nachts een grijze Opel Rekord (met wit dak), kenteken 0598AG. Van de Haarlemmer straat vertrok 's avonds tussen half zeven en acht uur een rode Opel Ka- dett Caravan, kenteken EN 3879, met onbekende bestemming. Een Opel Kapitan, die zaterdag op het Schut tersveld was vermist, werd zondag op gespoord in Boskoop. De andere zijn nog „voortvluchtig". gaerts-v Rijckevi J Ph Holterhoek (Rotterdam); doet. sociologie: J W Minderhout (Oegstgeest); (Leiden), mej. E W E Jansen CNoordwijk) mevr. J Wervclman-van 's Spijker (Oegst geest), de heren A C G M Lasance (Voor- burg), H C Wegman (Rotterdam); artsex.: heer G P J Beijer (Lelden). Geref. Kerk Leiden beroept predikant LEIDEN De Geref. Kerk heeft in de aanslaande vaeature-ds. J. H- de Boer een beroep uitgebracht op ds. S. van der Veen te Zwijndreoht. Ds. Van der Veen is 37 jaar; hij werd in oktober 1955 predikant te Arum; in januari 1961 werd hij te Zwijndrecht bevestigd. Naar het Boshuis LEIDEN Onder leiding van dr. P. L. Schoonheim houdt de hervormde wijkgemeente Zuid-West woensdag om acht uur een wijkavond in het Boshuis achter Hoflaan 74. Op het programma staan een cau serie over ..Zo vertelt Lukas ons over Passie Pasen", diavertoning onder het motto Kijkjes in Palestina en omlig gende landen" en een kleurenfilm met geluid over Griekenland van nu. De toegang is vrij. Niet alleen hervormden maar alle belangstellenden ziin wel kom- GEMEENTE LEIDEN Officiële publicatiem Stemmen bü volmacht De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat ter gemeente secretarie, afdeling Bevolking c.a., teloos verkrijgbaar zijn de formulieren om bij volmacht te stemmen ter kiezing van de leden van de gemeente raad. De gelegenheid tot het stemmen volmacht is opengesteld voor de kiezer, die mededeelt vermoedelijk niet in staat te zijn in persoon aan de stemming deel te nemen. Het verzoekschrift moet uiterlijk 18 me: a.s ter secretarie der gemeente, in welker kiezersregister de kiezer op de dag der kandidaatstelling (19 april a.s.) is opgenomen, worden ingediend. Leiden, 28 maart 1966 De burgemeester voornoemd. VAN DER WILLIGEN Kandidaatstelling verkiezing leden gemeenteraad De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat op 19 april a.s. de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad plaats heeft. Op die datum .iunnen van 's voormid dags 9 uur tot 's namiddag 5 uui de voorzitter van het hoofdstembureau of bij het door hem aan te wijzen lid van dat bureau, ter gemeentesecretarie van Leiden, lijsten van kandidaten den ingeleverd. De tot invulling bestemde formulieren voor de lijsten van kandidaten er formulieren voor de schriftelijke klaring van bewilliging in de kandidaat stelling zijn van heden af ter gemeerte. secretarie van Leiden, afdeling Bevol king c.a.. kosteloos verkrijgbaar. Leiden. 28 maart 1966 De burgemeester van Leiden. VAN DER WILLIGEN Gevestigde en vertrokken personen In de iveek van 16 t.m. 23 maart In Leiden vestigden zich: P J Schin- el en fam, Kanaalstr 47; G Smilde en fam. Lorentzkade 3; L van Vliet en fam AB WS Roomburgerweg; P J van Spron- sen en fam, Vliststraat 5; A J H Pleij- sier. Oude Singel 194; A J Eelsing, Meidoornstr 39; G J Sira. Fagelstraat R P Kok. Rijnsburgerweg 93; C C Kinds, Zoeterw singel 93. Uit Leiden vertrokken: H T Kalff fam, ab Utr Veer, Rheden Gld, Corn Dopperln 22; T Heijnen-van der Meer fam, Rijn- en Schiekade 103, AJk- ir, Aalbersestraat 7; P B Kraaije- vanger en fam, Pieter Bothstraat 11 Voorhout. Rembrandtlaan 43; H G Mo rn fam. Thorbeckestraat 22, Amster dam, Langswater 208; H Simonse fam, Kanaalweg 2, Koudekerk a. Rijn, Kerkln 4; P de Nie en fam. He rengracht 112. Hazerswoude. Valerius- str 35: W B T Peterzen en fam, 2e Binnenvestgracht 15. Hazerswoude, Rijn dijk 286; jonkheer A de Serière en fam Mozartstraat 63, Bussum. Lijsterstraat I de Vogel en fam, Decimastraat 31. Oegstgeest, Ridderspoorln 87: W A Ouwerkerk en fam. Jul v Stolberghof I. Schiedam, Joh Strauszplein 277-11; C Tukker en fam. Tulpenstraat 27, Kat wijk. Kon Wilhelminastr 16; P E Is- lam-Rozier en fam, Hogewoerd 156. Su riname; S B Colpa. Jan v Goijenkade 32. Assen, v Heuven Goedhartln 25; J Colpa. Jan v Goijenkade 32, Assen, v Heuven Goedhartln 25; J M Colpa, Jan Goijenkade 32, Assen, v Heuven Goed hartln 25: M T Barnhoorn, Houtlaan 55, Oegstgeest. Regentesseln 29: Y M den Os, Van Limb Stirumstr 7. 's-Graven- hage, Vaillantplein 2: A D Mulder, Nieuwsteeg 33a. Australië: P J C H Ha- gemeijer, Zoeterwoudsesingel 87 Utrecht Sweder v Zuylenweg 4 bis: H Corbett- de la Haijze. Rijnsburgerweg 31c, Gr. Brittannië; P J Schinkel. Kanaalstraat 47. Apeldoorn. Moeflonstr 77: J J den Dopper. Noorderstraat 11. Hazerswoude. P Breugelstr 58: M Bogtman. Hoogl Kerkgracht 14. Heemstede. P Potterlaan 14; C M Hendriks. Herengracht 13. Was senaar. Deijlerweg 151; T C A M Thöe- nes, Herengracht 13. 's-Gravenhage. Doórnstr 22: H Otter. Noordeinde 2a, Velsen. Homburgstr 42; A M peren. Nieuwsteeg 35. Amsterdam. Sta dionkade 6 IV: B Holsheimer, Nieuw steeg 11. Woudenberg. Stationsweg 34; K J Roberti. Diefsteeg 10, Voorschoten, v Beethovenln 61; J S den Dopper-Klui vers. Beethoven-laan 9. Hazerswoude. F Breugelstr 58: A Brandt. A Paulowna- straat 44a. Leeuwarden, Blokhuisplein 40; R Volk. Rijndijkstraat 75, Voorscho ten. Leidseweg 327: AAN van Brus sel, De Laat de Kanterstr 28. 's-Gra venhage. Duinstr Ha; I Veenstra-Gaij- kema. Bakh Roozenboomstr 25. Leeu warden, Eikenstr 31; E Boon. Oude Vest 39. Oegstgeest. Geversstr 75; Keijzers, Hooigracht 55. Wassenaar, Starrenburgln 100; H W M van Kleef- Broesterhuizen, Plantage 4. Oegstgeest, Warmonderweg 80: H V M van Gende- ren Stort. Papengracht 23 Voorburg. Westeinde 53: H J J Janssen. Noord einde 2a. Sassenheim, Bevrijdingshove 1; W M J Ooteman, Noordeinde 2a. Grootebroek. Hoflandstr 5: J Brouwer. Levendaal 160a, 's-Gravenhage. Soest- dijksekadc 755: F W Schram, Hoge woerd 110. Sassenheim. Teylingerln 25; P de Boer. Sophiastraat 53. Zeist. God fried v Seijstln 58: L Plug. Haarlem merweg 47a. Haarlem. Dr Schaepman- str 282: T W Kleijnen-Moonen. Jan v Goyenkade 38, Kcrkrade, Graverstr 30; P W J M Kamphuisen, Witte Singel 80. Rheden Gld. Zutphenseslraatweg 42; P Vollenhoven, Witte Singel 11 's-Gra venhage. Noordeinde 68; E M E Dre- Steenschuur 7. Amsterdam. Vee- teel tstr 68; J W Termijtelen, Rapen burg 12, De Bilt (U), Soestdijkseweg 180 Z; B B Steenbergen. Noordeinde 2a. Amsterdam. Marinewerfkade 9: F H Ja ger. Noordeinde 2, Groningen. Lopende- diep 16a; M C A de Haas-Peerdeman, Da Costastraat 101. Groningen, Turfto- renstr 36a: G J A van Bruggen, Nieuw steeg 11, Zandvoort, Saxenrodeweg 112; H M A van Schaick, Haarlemmerstraat 246. Leiderdorp, Munnikkenstr 3; Romijn, Garenmarkt 17b. 's-Gravenha ge, Halewijn str 285: J C Kort. Drie Oc- toberstraat 47. Rotterdam, Erasmusstr J van Bakkum, Lammermarkt 51, Haarlem. Rijksstraatweg 287: A T van der Mark. Pieter de la Courtstr 54. Bel gië; M J Versluis-Veerman, Melchior Treublaan 42, Sassenheim, Friezenhorst FM Faber, Zoeterwoudsesingel 106, Amsterdam, Amstelveenseweg 1042: C J van Eijk, Witte Singel 70. Alphen d. Rijn, Pr Hendrikstraat 15: L D Haeften. Boerhaavelaan 15, 's-Gra venhage. Celebesln 49; C M Nieuwe- steeg. Roodborststraat 31. Amsterdam. Andreas Schelfhoutstraat 35; P de G 112; W Wouters-van Ham. Lombok- straat 69a, België; E Winterberg. Was- straat 21. Valkenburg, ZH, ab Boonrak 321: R Winterberg-van Gelder. Meer burgerstraat 13. Valkenburg. ZH, ab Boonrak 21. Drie ton schade bij brand Oegstgeest Oegstgeest Vannacht is een how ten schuur van aannemer C- J Strijk aan de Zoutkeetlaan uitgebrand. Aan hout en bouwmaterialen werd voor drie ton schade aangericht. De oorzaak van de brand is onbekend. Het vuur werd bestreden door de Oegstgeest** brandweer, die daarbij assistent» kreeg van de brandweer uit Warmond. Onvoorzichtige Dirk brak linker dijbeen LEIDEN De 9-jarige Diric Brand uit Leiden zwenkte zaterdagmiddag op de Morsweg ormtsreeks 14.40 uur plotseling met zijn fiets naar linka. waardoor een achterop komende per sonenauto hem aanreed. Met een linr ker dij beenfractuur is hij in een zie kenhuis opgenomen- Zijn achterop zittende tienjarige vriendje kreeg lichte schaafwonden aan de rug. Hoger winst KJCPL AMSTERDAM De Kon. Java-Chin*- Paketvaart Lijnen NV heeft over 1965 (1964) f 27.58 (25.55) min exploitatiewlna* geboekt en f 3.73 (3-05) min rentebeten tegen f 25.99 (24.11) min afschrijving op vloot, f 0.39 (0.26) min op kantoren en f 4.92 (4.2) min winst. Reeds voorgesteld is 12 (11) pet dividend. De vloot nem toe tot 36 (34) schepen met 294.559 (282.456) brt. en 341.193 (324.755) dwt. In aanbouw waren 3 (4) schepen met 29.600 (37.200) brt. en 36.300 (47,600) dwt De gemiddelde leeftijd is 12% jaar. De op levering van de Straat Fiji en Straat Flo rida wordt eind maart en juni 1966 ver wacht van de Straat Hong Kong begin 1968, en er is een optie voor een zus terschip oplevering oktober 1968. D« ver voerde lading mam weinig toe maar d« vrachten waren wat hoger. Achteruit gang en wegvallen van vervoer wordt veelal goed gemaakt door nieuw opko mend vervoer elders. De stijgende kon ten zijn steeds moeilijker door vrachtver- hogingen goed te maken en, vandaar bestelling van werkbesparende schepen- Veel havens zijn echter niet aangepast in moderne eisen, zodat de snelheid en doelmatigheid der schepen ten dele te niet wordt gedaan door oponthoud in de havens, in Australië. Nieuw-Zeeland, West-Zuid. en Oost-Afrika. Het opont houd te Ceylon behoort tot het verle den, de toestand in Zuid-Amerika is re delijk behalve te Montevideo. Van de KPM waren 15 (18) schepen met 75.967 (82.809) brt. en 96.170 (104.349) dtwt in gebruik. Vooruitzichten zijn nog niet te geven maar de vloot wint aan coi>- currentiekracht. Subsidie voor scheepsbouw in W.-Duitsland BONN De Westdultse minister van verkeer, H. C. Seebohm heeft bekendge maakt dat de Bondsregering de nieuw bouw van schepen zal steunen met 179 miljoen DM In de vorm van leningen en subsidies. Gelderland-Tielens zal 11 mei 27 (vorig jaar 27) procent dividend voorstellen •van 11 procent interim. Goud voor G. F. Kolderman bij Stedelijke Lichtfabrieken LEIDEN De heer G. F. Kolderman (55) te Leiderdorp vierde vandaag zijn veertigjarig jubileum bij de Stedelijke Fabrieken voor Gas cn Elektriciteit. Hij klom op van leerling-fitter bij het gasbedrijf tot technisch hoofdambte naar bijzondere diensten bij het elek triciteitsbedrijf. Na zijn leerlingenperiode ging de heer Kolderman naar de tekenkamer van het elektriciteitsbedrijf; in 1940 kwam hij bij de dienst kabelnetten, waarvan hij in 1959 ohef werd. Zijn huidige functie bekleedt de heer Kol derman sinds 1962. In de koffiekamer van het stadhuis werd de heer Kolderman vanochtend gehuldigd. Burgemeester Van der Wil ligen sprak hem op waarderende wijze toe waarna hy de jubilaris de gouden medaille, behorend by de orde van Oranje-Nassau op de borst speldde. Vanmiddag werd de heer Kolderman in het bedrijf gehu-Idigd; hij kreeg on der meer een enveloppe met inhoud aangeboden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3