Ved. elftal boekte ondanks 2-4 verlies toch winst STEMMACHINES Vondeling somber jasses van Coen Moulijn stichtten verwarring Duitsers hadden tempo conditie en techniek Zwarte handel DONDERDAG 24 MAART 196« yest-Duitsers velden Oranje iet vloeiende combinaties Van een onzer sportredacteuren) [OTTERDAM Een ragfijne pass van de voortreffelijk spelende Coen ulijn tussen de verbaasde spil Weber en diens secondant Schulz door am precies op maat bij de mee naar voren gekomen linkshalf Bennie lier. Linksachter Lorenz van Werder Bremen was minstens zo ver- sd als zijn medeverdedigers en verzuimde aan te vallen. Muller schoot net over. Onmiddellijk trokken de Duitsers weg en binnen tig seconden was het rechtshalf Beckenbauer van Bayern München. de le speler van het veld, die na een snelle slalom raak schoot (42). Het de derde psychologische tik, die het Nederlands elftal in een prach- en zeer sportieve wedstrijd vol beloften tegen West-Duitsland kreeg erwerken. Die tik kwamen de Nederlandse jongens niet meer te boven. eerste morele opdoffer kreeg het ylands elftal al in het eerste kwar- te verwerken. De achterhoede met ditmaal voor rust falende Daan ij vers kwam herhaaldelijk in n eden tegen Uwe Seeler al na acht ten een mislukte omhaalpoging Schrijvers met een dermate hard afstrafte, dat de bal driemaal bovenlat tegen het gras van •rlandse doel stuiterde 01. Even moest de voet van Eddy Pie- Graafland er aan te pas komen Seeler wiens voornaam al gescan- d door het stadion klonk van een ide tre'* »r af te houden. Duitsland was na dit eerste niet meer te houden en rafel de onzeker opererende Nederland- chterhoede keer op keer uiteen. In vijftiende minuut had een combi- tussen Seeler en linksbuiten Em- ich opnieuw succes toen laatstge- pide vallend inkopte. Er leek een laling van 21 oktober 1959 (de 7—0 irlaag in Keulen) in het verschiet. Geen debacle t debacle kwam echter niet. want srland kwam terug. Na een kwar- kreeg Coen Moulijn zijn eerste bal dijk ontstond er gevaar, want de onpasseerbare Hötbges zag de Feyenoorde plotseling binnendoor .Er was echter geen mede- om nog meer gevaar te ver minuten later echter juichte het Moulijn balancerend op de an buitenspel —kreeg een rag- pass van Nuninga en gaf meteen sublieme voorzet die door Jac. rt onmiddellijk op de slof werd ge in (1—3). was weer van alles mogelijk, want wamen de Duitsers dan enige gevaarlijk voor het doel van Eiddy Schrijvers en de vooral goed inde Israël konden het gevaar tij keren. Na een half uur kreeg Nu- fi een mooie kans, maar doelman Jard tikte de bal nog juist hoek- ;n later een soortgelijke situatie, in plaats van 22 werd het 13 jat de steeds goed meekomende ikenbauer na een fout door de ging zigzagde en de derde treffer laten aantekenen. Fel op winst middellijk na rust zagen de toe- jwers een plotseling fel en op t belust Nederlands elftal. De Duit waren verbouwereerd Aanvanke- mie Muller: k droom er nog Ichten lang van" JTTERDAM ..Ik denk dat ik •el een paar nachten van zal ^ïen dat ik die kans heb gemist", :n overigens weer breed lachen- Muller in de kleedkamer floop van de interland tegen i-Duitsland. Maar Bennie had iotivering. „Kijk als voorhoede ben je gewend in zo'n gat te [en. Ik had het idee dat die iback achter me aan zou komen. :on toch niet weten dat die lui maar zouden laten gaan. Met- :hieten flitste het door me heen. ïn de afloop weet je". En even voegde hij er nog hoofdschud- 1 aan toe: „Had er toch maar één epen dat ik een vrije bal had", m Schrijvers zat er wat terugge- ien bij. Hij had geen verklaring zijn falen. Coen Moulijn was op- kt. ..Ik draaide lekker en zag dat Höttges steeds verwachtte dat ik hom zou gaan. Die man was ken- t ingelicht over me. Ik heb nu kunnen laten zien dat ik niet een r ben die maar aan één kant passeren. Het was een bijzonder jge en sportieve wedstrijd." tidscoach George Kessler was ils Jos Coler uiterst tevreden. t-Duitsland kan met deze ploeg ie laatste acht van het wereld ooi doordringen. Dit w-as een te- ander van beste Europese klas- k zou haast zeggen van wereld - l lie en het is geen schande daarvan (A irliezen." Op de vraag waarom de Sren niet eens een kans te geven naam Suurbier werd zelfs ge ld) ging Kessler niet in. 1 zei hij nog uiterst tevreden te „De jongens hebben mentaliteit id. Zij nebben een achterstand Jen incasseren en na rust zijn ze en vinniger in het veld geko- Ze wilden perse winnen. En dat oor mij de winst, die er ondanks verlies toch is geboekt Vergeet ndien niet. dat we nog enkele •elovende talenten achter de hand lijk konden ze Fransen nog vloeren in het strafschopgebied maar toen Moulijn in de derde minuut een prachtige pass aan Nuninga gaf en diens kopbal doel trof, was het gedaan met de lakondeke rust die er in de Duitse defensie heer ste. Nederland ging door. maar toen mis te Bennie Muller in de vijfde minuut die prachtige kans, gevolgd door het tegenpunt van de Duitsers, die daar na nog vergeefs hebben getracht de score wat op te schroeven. Het luk te niet. want de Nederlandse defensie was er veel beter. in. dan .voor rust. Wel kreeg Berckenbauer nog een droom- kans, maar hij gaf alleen voor Pie- ters Graafland staande de bal over naar Emmerich die echter over het leer heenmaaide. Ook Nederland kreeg nog diverse kansen, maar enerzijds pech en ander zijds de stugge Duitse verdediging, die nog het geluk had dat de Britse scheid- rechter Dagnall een strafschop wegens hands van Sohulz wegwuifde, stonden doelpunten in de weg. West-Duitsland had gewonnen en verdiend, want de Duitsers opereerden in een hoger tem po. met beter positiespel en vooral snelle combinaties van man tot man- Zo'n nederlaag is geen schande (Van een onzer sportredacteuren) ROTTERDAM Een nederlaag lijden behoeft geen schande te zijn. Zelfs tegenwoordig niet. Ook niet in het betaalde voetbal. Je zou er bij al het Ewropa Cwp-gespwis van tegenwoordig wel aan gaan twijfelen. Maar de interland NederlandWest-Duitsland heeft er gisteravond in het toch nog tot de laatste plaats bezette Feyenoord-stadion in Rotterdam het be wijs van geleverd. De 42 nederlaag van het Oranje-team was verdiend, volkomen in overeenstemming met het spelbeeld ook, al zijn er kansen op een beter resultaat geweest. Maar de spelers namen dat verlies correct. Publiek ging zich niet te buiten aan overdreven uitspattingen. Dat was toch wel een bijzonder fijn winstpunt. (Van sportredacteuren Daarnaast mag stellig een uitroep teken achter de wedstrijd op zich wor den gezet. Het feit dat het publiek praktisch tot de laatste seconde ge boeid bleef toekijken ondanks de voor Nederland negatieve score, zegt genoeg. Nederland—West-Duitsland is een partij voetbal geworden waaraan een ieder van de 65.000 toeschouwers met ple- kan terugdenken. De ruim 10.000 Duitsers omdat ..Die national Mann- sohaft" met de winst ging strijken, de Nederlanders omdat er een bijzonder goede, aantrekkelijke en voor de tegen woordige tijd doelpuntrijke wedstrijd werd gespeeld. Het mag toch wel opvallens heten dat Nederland juist in die zogenaamde „vriendschappelijke interlands" tegen sterke Europese formaties tot zijn bes te prestaties komt. Nu weer bijna an- •"•ROTTERDAM De zwarte handel in kaartjes tierde gisteravond bij de edstrijd Nederland-Duitsland welig. Honderden Duitsers kregen nul p het request toen zU nog probeer- en een kaartje te bemachtigen. Het stadion was uitverkocht. Voor de poort deden Rotterdammers op laatste moment afgeschrikt door het barre weer hun kaartjes tegen ge weldig hoge prijzen van de hand. Een staanplaatsje leverde menigeen f15 op. Velen moesten teleurgesteld en me jen nat pak naar huis! Van Springel won Gen t-Wevelgem WEVELGEM De Belg Herman van Sprindel heeft woensdag de wegwedstrijd Gent-Wevelgem gewonnen. Hij versloeg in de eindsprint van de 251 km lange rit zijn landgenoot Noel van Clooster, met wie hij zeven kilometer voor de finish uit het grote peloton was ontsnapt. Het twetal noteerde een tijd van 6 uur en 35 minuten. De best geplaatste Nederlander was Jan Janssen, die als zevende finishte op 1.22 achter de winnaar. De uitslag luidt: 1 Van Sprindel (Belg) 6.35.-; 2 v. Clooster (Belg) z.t.; 3 Lykke Denm) op 55 sec; 4 Decabooter (Belg); 5 Elliot (Ierl) op 1.22; 7 Janssen (Ned) z.t.; 13 Gerben Karstens (Ned); 21 Malie paard (Ned); 30 Den Hartog (Ned) op 4.20; 43 Lute (Ned) op 5.45; 44 Van Don gen (Ned); 52 Haast (Ned). derhalf jaar geleden tegen Engeland in Amsterdam bij voorbeeld en dit keer tegen West-Duitsland. De Duitsers wa- kwalitatief stellig veruit beter. Wat techniek, wat een modern tak- tisch inzicht, wat een snelheid en licha melijke conditie. Dat de „schade" uiteindelijk tot die —2 beperkt bleef, mag dan ook stel- g een verdienste worden genoemd. Ze- nog even terugden- die eerste twintig minuten toen Oranje als het ware werd overspoeld, mede doordat de Nederlandse achter hoede door zwak spel van Israël en Schrijvers herhaalde malen wankelnde onder de wervelende acties van Brülls, Seeler, Emmerich en al die anderen. Aanvallend Maar er kwam geen betonvoetbal uit de bus. Geen verdedigen in paniek. Toen de Duitsers daar even de kans toe lieten na het scoren van het tweede doelpunt, ging Oranje in dc aanval. En met succes. Zo werd het edstrijd waar in het aanvals- spel domineerde. waarin geschoten werd. En nog altijd is dit het spel type dat voetbal als kijkspel zo aan trekkelijk maakt. En wat een doelpunten. Ze waren stuk voor stuk van klasse. De eerste Seeler. de tweede van Emmerich. Maar ook de treffer vaq Swart en na die van Nunninga waren fraai Vooral de opbouw waarin de subliem spelende, maar helaas te weinig be grepen Moulijn zon geweldig aandeel had. Een juichkreet van Jac. Swart. De Ajacied heeft zojuist uit een prachtige voorzet van de uitblin kende Coen Moulijn Nederland weer nieuwe hoop gegeven. Doel man Bernard is geslagen (12). Verkeerschaos was compleet (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Radioverslaggever Dick van Rijn arriveerde veertig minuten te laat in het Feijenoord- stadion. Hij ivas een van de vele duizenden die het slachtoffer wa ren geworden van de grote verkeers chaos op de grote toevoerswegen naar de Rotterdamse voetbalkuip. Tot aan de rust bleven de bezoekers toestromen. Op rijksioeg dertien deed zich een kettingbotsing voor waarbij acht auto's waren betrok ken. Ook op de zuidelijke route wa ren enkele aanrijdingen en op de Spinozaiveg in Rotterdam-zuid was een aanrijding waarbij zes personen waren betrokken. Het werd zo tegen acht uur een com plete chaos die de politie volledig uit de hand is gelopen. Overal zelfs op de afrit van de Brienenoord- brug werden auto's geparkeerd. Fietspaden werden vooral door de vele Duitse auto's in beslag ge nomen. De politie wijt dit alles aan het feit dat velen tot het laatste moment hébben gewacht of de wedstrijd als nog op de TV zou komen. Toen dit om zeven uur niet bekend werd ge maakt, zijn nog velen in hun auto gestapt. Dat gaf zo'n geweldige piek, dat er geen oplossing kon worden gevonden. Ook na afloop was de ver warring groot en eerst twee uur na de wedstrijd was de situatie weer normaal. Hoewel de Rotterdamse verkeersjjolitie geen schatting durf de te doen. was zij er zeker var*dat het aantal auto's dit keer buiten gewoon groot was. Mede door de zware regenbui een kwartier voor de wedstrijd. VOETBAL Dank zij' een 1—0 over winning op stadgenoot El Espanol heeft F.C. Barcelona zich gisteravond geplaatst voor de halve finale van het toernooi om de Europese beker voor jaarbeurssteden. Russen zwommen nieuwe records MOSKOU De Russische olym pische kampioene Galina Prozumen- schikova heeft op de tweede dag van de zweminterland RuslandOost- Duitsland het op haar naam staande wereld- en Europese record 200 meter schoolslag met 0-7 secon den verbeterd en gebracht op 2 min 44,6 seconden. Het zestienjarig- Moskouse schoolmeisje zwom op 12 september van het vorig jaar in Gro ningen een tijd van 2 min 45-3 sec. Viktor Mazanov. de man die dinsdag het Europese record op de 200 meter rugslag verbeterde met een tijd van 2 min 11.8 seconden, bracht woensdag als srtantzwemmer van de 4x100 meter wis- elslag estafette het Europese record 100 meter rugslag op zijn naam met een tijd van 1 minuut rond. Het vorige re cord stond sinds 29 augustus 1964 op naam van de Westduitser Ernst Joaohim Kueppers. Mazanov's ploeggenoten maakten het Russische succes compleet door de 4x100 meter wisselslag te winnen in de nieuwe Europese recordtijd van 4 min 00.7 seconden. Het oude record stond reeds sinds 17 mei 1964 op naam van een Russische ploeg met 4 min. 2.8 sec. In het team zwommen destijds Maz3- Prokopenko. Kuzmin en Sem- tohenko. De wereldrecords op de 100 meter rugslag en de 4x100 meter wisselslag zijn in handen van Amerika met resp. 59.6 (Thompson Mann) en 3.58.4 (Thompson Mann. Bill Craig, Fred Schmidt, Steve Clark). Tatjana Devlatova (Rusl.) 1.10.3; 200 vlinderslag heren: 1 Valentin Kuzmin (Rusl.) 2.12.7: 2 Alexis Burye (Rusl.) 2.14.6: 400 vrije slag dames: lf 'S record). 1500 meter vrije slag he- 1 Alexander Pletnev (Rusl.) 17.32.2: 1 Skroznlkov (Rusl.) 17.58.5. 4 x 2»< meter vrije slag heren: 1 Rusland 8.11.1; 1 Oost-Dultsland 8.16.7. 4 x 100 meter vrije slag dames: 1 Rusland 4.14.0: 2 Oost-Dultsland 4.15.5. 4 x 100 meter wisselslag heren: 1 Rus land 4.00.7 nieuw Europees record): 2 Oost- VOETBAL Dynamo Zagreb heeft gisteren in 'n oefenwedstrijd gelijk ge speeld tegen 't nat Russische elftal. Dy namo Zagreb bezet momenteel de tweede plaats in de le divisie van de Joegoslavi sche competitie. De Russische ploeg be- reidit zich voor op de a.s. wereldkam pioenschappen. De burgemeester van Assen zei: „We gaan in de toekomst wel automatiseren, aar dan met een ander fabrikaat ma- line". Tietjerksteradeel Van de 1105 machinaal uitgebrachte stemmen in het Friese Tietjerksteradeel waren 427 (ruim 40*/«) blanco. Vele kie- vooral de oudere, bleken niet met de machine te kunnen omgaan. Gevolg as, dat het publiek soms een uur in de r(j moest staan, voordat het aan de beurt was. Grote vertragingen waren er ook in de andere Friese gemeente Bergum. Kort zeven uur stonden er nog twintig sen te wachten. Een aantal van hen legde zijn oproep boos op tafel en ging naar huis. De voorzitter van de plaatse lijke anti-revolutionaire kiesvereniging heeft protest aangetekend tegen de gang van zaken. Veertig procent van het aan tal stemmen was blanco. Vlissingen meldde een geringer per centage blanco stemmen, maar toch nog beduidend meer dan normaal: twaalf pro cent. De proef werd genomen met twee machines, waaraan 832 kiezers hun stem toevertrouwden. Wassenaar Zoals wij gisteren in een deel van on ze edities schreven, waren in Wassenaar rvaringen met de beide stemmachi- slecht. De twee apparaten raakten defect en moesten door reserve-machines worden vervangen. Het publiek moest soms een kwartier k 25 minuten wach ten, Van de 707 machinaal uitgebrachte stemmen werden er 237 als blanco &eno- teerd (30V»>. Gespannen In de zes stembureaus van Maas- driel waren de verwachtingen de hele dag hoog gespannen geweest. De kiesgerechtigde inwoners hadden in de afgelopen dagen mogen oefe nen, zodat de stemmachine niet he lemaal vreemd voor hen was. In de stembureaus te Velddriel Alem ging het volautomatische stemmen zelfs heel vlot. Het bureau in Velddriel liet trots weten, dat het gemiddelde aan tal kiezers honderd bedroeg. Die snel heid was mogelijk doordat twee mon teurs van de importeursfirma met de kiezers achter het gordijntje verdwenen om aanwijzingen te geven. Van geheime verkiezingen kwam op deze manier dus niet veel terecht. Uitgesproken formeel, dus bijzonder langzaam, ging het in het gemeentehuis (Vervolg van pagina 7) PvcLA-fractieleider Neder horst zag het als de toekomstige taak van alle constructieve partijen om zich toe te leggen op het gezondhouden van de de mocratie. Ze zouden zich daarover ge zamenlijk moeten beraden. Want het is wel duidelijk, dat veel jonge kiezers volstrekt omvoorbereid gaan stemmen. De heer Nèderhorst had deze verkiezings- ag wel min of meer zien aankomen, althans wat de winst van Boerenpartij PSP betreft. De forse achteruitgang van zijn eigen partij had hem echter wel verrast. De verkiezingsuitslag beschouw de hij niet als graadmeter voor het fi- naofiieel-economisch regeringsbeleid. Andere, volstrekt onberekenbare fac toren liebben hier hun invloed doen gel den, vooral natuurlijk de gebeurtenissen rond het huwelijk. „Welke houding de PvdA daartegenover ook aanneemt, we vallen er altijd een buil aan". De winst de Boerenpartij meende de heer Ne- derborst ten dele te moeten verklaren uit de voorliefde van vele jongeren voor „wat meer leven in de politieke brouwe rij". Met die instelling is de idealistische gezindheid van radicaal-linkse jongeren, die voor de PSP hebben gekozen, niet te vergelijken. De liberale oppositieleider mr. E. H. oxopeus zag in de uitslagen een afkeuring van het kabinetsbeleid Het stelde hem teleur dat de WD als de ;t principiële oppositiepartij niet meer heeft geprofiteerd van de grote verliezen van de PvdA en KVP, vooral het zuiden. „Ik zie met zorg de grote winst van de Boerenpartij, die geen principes voorstaat en uitermate negatief tegenover alles staat. Het appelleert bij allerlei kiezers, die bezwaren hebben tesen dit kabinetsbeleid". Koekoek Boer Koekoek was minder welbe spraakt dan gewoonlijk. Voor hotel Krasnapolsky in Amsterdam wachtten gisteravond tientallen „fans" tevergeefs de verkiezingsoverwinnaar toe te juiahen. Koekoek liet een commentaar Na een weergaloze dribbel door de Nederlandse defensie weet de Duitse rechtshalf Beckenbau Bayern Münchenmet een b< heerste schuiver ook doelman Pieters Graafland te passert Schrijvers en Israël kijken or hutst toe. voorlezen. Het kwam erop neer, dat de kiezers voor de Boerenpartij uit alle geledingen van de bevolking kwamen, maar vooral uit de gelederen van de PvdA. Op grond van de RUmnondverkiezln- gen had men op een verdubbeling het aantal stemmen gerekend, maar dat het vrijwel een verviervoudiging worden, was zelfs voor de grootste optimisten een verrassing. Een enorms reactie van het Nederlandse volk, aldus het commentaar. In het hoofdkwartier van de PvdA, de Amsterdamse Koopmansbeurs, noemde minister Den U y 1 (economische zaken) de uitslag gevaarlijk voor de democratie. Hij sprak over tendensen zoals wij die kennen uit de Vierde Republiek in Frankrijk. Hij herinnerde in dit verband aan de opkomst van 't Poujadisme, dat hij de voorloper van het regime De Gaulle noemde. PvdA-voorzitter drs. J G. H. Tans zei, dat hij het verlies voor zijin partij al had zien aankomen tijdens de huis bezoeken. „We werden toen al gecon fronteerd met een algemeen onbehagen, dat niet in bepaalde richtingenging". Van invloed is volgens hem ook „poli tieke onrijpheid" van de jongeren ge weest. Vreugde was er ook in het kamp van de PSP. Fractievoorzitter Lankhors was vooral getroffen door de winst van de Boerenpartij. Hij meende, dat de vooruitgang van Koekoek niet in de eerste plaats de kiezers was te wijten", maar vooral aan de regerings partijen. De nieuwe voorzitter van de CHU. drs. A. D. W. T i 1 a n u s. gaf als commen taar: ,,Wij zijn lang niet ontevreden. Gebleken is. dat de jongeren bewust op de constructieve groeperingen hebben gestemd. Zij zien blijkbaar in alleen maar ontevreden zijn ook geen heil" Prof. Romme, de oud-politieke leider van de KVP, zei voor de TV: „De Tele graaf en de provo's zijn de twee c winnaars". HU betreurde het toenemen van anti-democratische krachten. „Wü moeten een les trekken uit deze ver kiezingen, een les van ernstige aard, Toen de oorlog was afgelopen, dachten we. dat de democratie stevig op haar benen stond. Nu blUkt dat het niet het geval ls door de groei van fascistische en anarchistische krachten". Overigens meende prof. Romme dat het verschUnsel Boerenpartij van tydeiyke aard is. Zwakke plekken Natuurlijk hebben we geconstateerd dat er in dat Nederlands elftal, de formatie waarmee Kessler als bonds coach zijn vuurdoop onderging. nog zwakke plekken zaten. Bennie Muller overigens niet fit door een griep je draaide niet sterk en miste een unieke kans op de gelijkmaker bij de stand 32. Defensief stonden Israël en vooral Schrijvers ten kosten van twee doelpunten vreemd te schutteren en in de voorhoede zakte Nuninga na een acceptabel begin evenals de te zelf zuchtige Swart duidelijk terug. Maar het door de ziekte van Keizer even onverwachte als ongekunstelde op treden van v. d. Kuylen als het spel van Pieters Graafland. Veldhoen. Pijs en Fransen mocht er stellig zijn en wie mocht na een zo korte inwerkperio- de van Kessler meer verwachten dan dat hij een goed raam had. waarin t.z.t. een goed en bovendien sterk Ne derlands elftal kan worden gepast? Perspectieven De wedstrüd tegen West-Duitsland. straks in Engeland beslist een van de betere teams in de strUd om de we reldtitel. heeft hoopvolle perspectieven geopend. an Kerkdriel, waar een (toen nog) trot se burgemeester Bonneke aan de lopende band interviews weggaf aan verslagge vers van dagbladen, radio en televisie. Schor Gemeentebode M. J. van Geenen en de leden van het stembureau praatten hun kelen schor. Terwijl de heer P. K. van der Sluis aan de hand van een model demonstreerde welke handelingen er moesten worden verricht, gaven zijn col lega's luid aanwijzingen. Dat ging onge veer zo: „Dag Harmeien. Gisteravond nog geoefend Harmeien mompelt wat en verdwijnt in de „bedstee". Bemoedigend: „Doe maar kalm aan, hoorEn even later: „Lukt het 'n beetje Het lukt helemaal niet. Bode Van Geenen springt bij. Met. zijn mond bijna tegen het gordijn roept hij: ..Lang zaam aan. maar. Eerst de lijst kiezen, dan de kandidaat. De blauwe lat er voor. Op de knop drukken. Je ken toch wel drukken,niet Ja, hard door drukken. Goed zo!" Het gordijn gaat open en Harmelcn komt opgelucht tevoorschijn. Op zijn voorhoofd parelen zweetdruppels, maar hij houdt vol. dat „er niks an was... Dat vinden de meeste kiezers. Hun re acties variëren van „dóódsimpel" en „gemakkelijk" tot „voor mij hoeft het niet" en ..geef mij maar 'n potloodje". Stembureau-voorzitter H. J. Akker- mqns: De mensen, die hebben getraind, haal Je er 1 zó uH. De andere zijn wat nerveus. Vlot goat het pas. als het pu bliek tien keer in de maand oo deze manier stemt". Optimistisch Optimistisch waren 's middags ook nog de leden van de andere stembureaus. Rijen waren er bijna nergens; alleen tegen sluitingstijd werd het even druk. In Velddriel ontstond een stag natie, toen de machine defect raakte. Een breedgeschouderde boer had ge probeerd, de handel om-hoog te trekken, terwijl het 'apparaat nog vergrendeld zat. Hij sleurde de zware machine een eind van zijn plaats. De instructie had kennelijk gefaald De uitslag doofde prompt alle enthou siasme in Maasdriel. Vijf slecht functio nerende machines zorgden voor een ge heel vertekend beeld van de politieke gezindheid in Maasdriel. Alleen een herstemming kan daar verandering in brengen. In Alem werkte de machine goed. Daar werden slechts zestien blanco stemmen geteld. In het gemeente huis te Kerkdriel waren het er 301 (van de 786), in de lagere school 133 (van de 629), in het Wit-Gele Kruis-gebouw 371 (van de 473) en in Velddriel 514 (van de 715). Het stembureau in café De Kroon (Kerkdriel) boekte het laagste re cord met slechts 31 geldige stemmen. Zaterdagelftal tegen Twente DEN HAAG Het bondszaterdagelf- tal, dat sinds 29 maart a.6. een oefen wedstrijd speelt tegen FC Twente, is als volgt samengesteld: doel: Van der Niet (Noordwijk)ach ter: Westerink (WHC). De Graaf (IJs- se lm eer vogels), Visser Heerjansdam) en Kralt (Rijnsburgae Boys): midden: Koe le wijn IJsselmeervogels) en Den Rooyen (SSC '55); voor: Leusink (Excelsior '31), Kiel (Go Ahead K), Van der Lippe (NoordwUk) en Krans (SVJS). Reserves zijn Groenendijk (Gemoord), Slagboom (De Zwerver), Van de Beek (SDVB), Harbers (Excelsior '31) en Lei endekker (Excelsior '3D. Amarildó en Jair vrij voor Brazilië M TL AAN De Braziliaanse voetbal lers Amarildó en Jair, die in Italië bij AC Milaan en Internazionale spelen, kun de komende zomer in het toernooi het wereld-kampioenschap voor Bra zilië uitkomen. Milaan en Inter hebben woensdag erin toegestemd dat Amanilijo en Jair na afloop van de Italiaanse com petitie (22 mei; naar Brazilië vertrek ken om zich daar op het wereldkampi oenschap voor te bereiden. SPORTFLITSEN ZAALHANDBAL Het Nederlandse studententeam heeft gisteravond in de sporthal van de T H. te Delft met 16—29 verloren van de Zweedse studenten. Bij de rust hadden de Scandinaviërs al ecu 614 voorsprong. VOETBAL Real Madrid heeft zich akkoord verklaard met de data voor de halve finale van de Europa-cup tegen Internazionale Milaan. De eerste ontmoe ting heeft plaats in het Madrileense Chamarti*i stadion op 13 april. De re turn wordt 20 april in het San Siro- stadion te Milaan gespeeld. ORl

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9