TV Radio mag geen gesprekken meer afluisteren am® RADIO en Tielman Brothers met hun show morgen in TM ,Grap rond gestolen voetbalbeker Vrouwenclub op zoek naar misdadige Kat DRAKACEL BH Spion aan de muur DONDERDAG 24 MAART 1966 Muziek maken en zingenoveral PARIJS. Het Parijse bijkan toor van de Londense verzeke ringsassociatie is maandag opge beld door iemand die zei voor een bedrag van 200.000 franks (140.000 gulden) de in Londen verdwenen wereldvoetbalbeker te kunnen terugbrengen. Het bleek een grap te zijn. Twee Franse soldaten zitten er voor in de gevangenis. Lloyds maakte telefonisch een afspraak voor een rendez-vous. De man eiste betaling in Ameri kaanse biljetten van vijftig dol lar, waarvoor in ruil de beker zou terugkomen. Bij het rendez-vous bood de man alleen een sleutel van een bagagekluis aan. De man van Lloyds weigerde en maakte een nadere afspraak voor dinsdag in een café. Bij de tweede ontmoe ting liet de man van Lloyds geld zien. Hij wist daarmee de jongeman de straat op te lokken. Als lood gieters en toeristen vermomde politieagenten arresteerde de jongeman. Ze hadden het spelle tje opgezet om eens goed te kun nen uitgaan. j (Van onze radio en tv-redactie) BUSSUM Heel wat Neder landse tieners en andere beat- minnenden zullen morgenavond met ongeduld zitten te wachten tot Klaas Vaak van het scherm is verdwenen, want dan begint, NCRV's ..TM" en dat brengt de Tielman Brothers mee. Zij en hun unieke show zijn ook bij ons al ja ren lang een begrip geworden. Als zij op de buis verschijnen, zitten ze zelf al weer hoog en breed in Wenen, waar ze optreden in de Chattanooga Club in de scha., duw van de romantische Ste- phanstoren. De Tielman Brothers zijn afkomstig uit Indonesië, waar zij hun optreden (nog in korte broek!) omstreeks 1947 begonnen en wel samen met hun ou ders. Ze deden in eigen land, als zin gende familie, geweldig veel ervaring op. Papa Tielman had de leiding, zijn vrouw, drie zoons en dochtertje Jane vormden met hem samen het spelend en zingend ensemble. Tien jaar later verlieten zij Indo nesië en repatrieerden. De familie vestigde zich in Breda en de ouders traden niet meer op. Zo formeerde zich de groep Tielman Brothers. Op het ogenblik zijn zij met hun zessen. Andy Tielman (op de foto in donker pak) is de leider. Hij heeft een hele taak, want zijn veelzijdigheid laat hem toe behalve lead-singer ook componist, arrangeur en eerste solo-gi tarist te zijn. Zijn broer Reggi is twee de solo-gitarist en broer Loulou slaat de drums. Bob Latuperisa en Hans Bax zijn brothers-van-buitenaf. maar zangeres Jane is van echt Tielmansen bloede. De groep heeft vooral van zich doen spreken bij het succesvolle optreden op de Belgische Expo en vreemd... sinds die tijd zijn ze niet meer bij onze zuiderburen verschenen: uitnodi gingen daartoe zijn er niet of worden ze afgewezen...? Hun manager doet er het zwijgen toe. Over de ivereld Breda mag hun „thuis" zijn, de Tiel man Brothers komen er niet te vaak. Zij zwerven over de wereld en maken hun show steeds aantrekkelijker. Nog een weekje of zo blijven ze in Wenen, voor april staan Mannheim en de „Drehscheibe" van het tweede Duitse programma ZDF op de agenda. Er is een aanbieding uit Amerika voor een tournee, ze hebben plannen voor Span je, Noord-Afrika en Abessinië. Maar in juli komen zij, evenals ver leden jaar, weer naar Nederland, om er op te treden in het Scheveningse Palais de Dance. In 1965 hadden zij er, behalve groot succes, ook een inkomen van 25.000 per maand... dat is toch wel om te doen. waardoor zij het meest worden ge- boeid: hun muziek en zang ofwel hun gloedvolle show. „Ze zijn 't best-betaalde nachtclub ensemble, vergeet u dat niet!" waar schuwt hun manager, die in vaste dienst van de groep is en het onmense lijk druk heeft. Tevreden, maar gespannen kijkt hij toe, hoe het zestal opnamen laat maken voor de NCRV-televisie. „We zitten wat tussen de wielen...", verzucht hij. Maar het zijn autowie- len. want ieder van de vijf jongeman nen houdt er een eigen formidabele wagen op na en zus Jane zowel als de publiciteitsman zijn dan passagiers. Wanneer er naar Amerika wordt ge reisd, staat nog niet vast: „Maar het komt er wel van. Waarschijnlijk pas na juli. En in Scheveningen? O, dan wordt het weer groots..." Het is toch wat met die televisie, die zo'n gevierd en kostbaar ensemble maar eventjes gratis bij iedereen thuis-stuurt! Compleet met hard gi-; taarspel en lawaaiende drums. L:.... i met Jane, die „Lover's Concerto" gaat 715' zingen. '7.3; De twee andere te verwachten num- 8.50 mers zijn: „Hallo Catherina" en „Bos-| sanova Baby". VANAVOND TE ZIEN 't Best betaaUl NTS: nachtreportage Britse verkiezingen KRO (NTS) Gewestelijk journaal. ir De Flintstones. r Jules de Corte en Joop Kuipers presenteren ..Roulette". TV-spel ..Het vijfde slachtoffer", ir Samenvatting plechtigheden in Rome. Ned. 2 AVRO b in mir Aflevering <nnr (JuUTt. 10.45 u VANAVOND TE HOREN Ja, ze zijn duur geworden, die Tiel man Brothers, maar zij geven de be zoeker ook waar voor zijn geld. Veel van hun bewonderaars weten niet Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM De Nederlandse over- Tv-spel vanavond op Ned. 1 ggy en haar chef Liz Farmer (Anne- e Heyligers en Lies de Wind) ont- 1 gen de ongeruste presidente van de niwenclub (Enny Meunier), die zo eigen verdenkingen heeft (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM Wat is en wordt dat allemaal met die geheimzinnige „Kat", i vanavond in het televisiespel „Het vijf de slachtoffer" van de Britse schrij ver John Boland, door de KRO uitge zonden op Ned. 1? In elk geval is het luchtige ontspan ning na alle inspanning van de poli tiek in de laatste weken. Weer eens een thriller die niet zoveel om't lijf heeft, maar door goed spel van een schare Nederlandse actrices van naam alleszins de moeite van het beldjken waard zal zijn, nemen we aan. Peggy Matthews, een jonge agente van politie, is lid van een vrouwen club, zoals dat in Engeland gebruike lijk is. Op een keer komt zij de gang van het clubgebouw binnen en ziet op het prikbord de foto hangen van een dode. Dit is het derde slachtoffer van iemand die zich „de Kat" noemt. Peg gy neemt de foto weg, want zij is een (overigens niet al te bekwaam speurstertje en ze wil wel eens weten, wie die gevaarlijke Kat kan zijn. Hiermee brengt zij het spel snel op gang. Velen, ook het bestuur van de club, beginnen zich ongerust te ma ken, want het enige dat men omtrent de overigens onbekende slachtoffers weet, is, dat zij allemaal iets hadden te maken met een vrouwenclub. Dit blijkt temeer, als er nog een vierde dode valt. reggy gaat aan 't onderzoeken, zon der veel succes overigens, maar lang zamerhand wordt het wel duidelijk, dat er reden is om deze en gene te verden ken en... dat het vijfde slachtoffer voor de ogen van de kijkers zal den aangevallen. Als meer dames aan het speuren gaan, ontwikkeld zich de spanning van een echte thriller en wanneer de jonge agente tenslotte, zij het met meer geluk dan wijsheid, de vijfde aanslag weet te verhinderen, raakt de puzzle tot een oplossing. Wij zien in dit spel vele bekende actrices, o.a. als presidente van de club Enny Meuni e r enalsbestuursl e- club Enny Meunier en als bestuurs leden Els Bouwman, Jeanne Ver- straete, Ellen de Thouars, Liane Saal- born en Mary Smitshuyzen. De jonge agente van politie is Anne-Marie Hey ligers, Lies de Wind haar doortasten de chef. En nu maar eens zien, of u even slim bent als de op het spoor der misdaad snuffelende dames... Hilversum I NCRV .7.30 uur Chr. Mannenkoor uit Kampen zingt, heid gooit er een paar uren nachte- j 7.50 uur De plaat poetsen met Lex Karsemeyer lijke televisiezendtijd tegenaan om j 8.10 uur Amusementsprogramma „Samen uit - ons goed te informeren aangaande de 110.15 uur Ljjdensoverdenking. uitslagen van de Britse Lagerhuisver- 10-45 ui kiezingen op 31 maart a.s. Tot onge-j veer 2 uur neemt de NTS 's avonds Hilverst het BBC-programma over. 1 thuis" Er zullen uitzendingen zijn op Ned. 1 en Ned. 2 en wel als volgt verdeeld: om 10.10 uur krijgt men op Ned. 2 een 10-minuten-samenvatting van de stem mingsresultaten welke tot dan toe be kend zijn. Een tweede kort overzicht volgt om 10.35 uur op Ned. 1. Even eens op deze zender neemt de NTS dan na het tweede journaal om 10.50 uur het BBC-programma rechtstreeks over. Voor Nederlands commentaar en vertalingen daarbij zorgen John Pee reboom en Pier Tania. Wie er die don derdagavond een latertje voor over heeft, kan naar dit programma nog ruim 3 uren kijken. Jeugd plant bomen op Het Zilveren Schor ARNEMU1DEN De jaarlijkse boom-1 plantdag in Zeeland waarop schoolkin-1 deren bomen planten in telkens wisselen-1 de gemeenten om de jeugd liefde en begrip voor de natuur bij te brengen I zal ditmaal in de gemeente Arnemuiden plaats hebben. Daar zal op woensdag 30 maart de Boomfeestdag-1966 van de Regi onale Commissie Boomfeestdagen een speciaal accent krijgen in verband met het planten van de bomen op het in de gemeente liggende terrein van de Stich ting Zilveren Jeugdcentra, waar het jon- §erenontmoetingscentrum Het Zilveren ohor in aanbouw is. Ongeveer zeventig leerlingen van de lagere scholen van Arnemuiden gaan op deze unieke plek aan het Veerse Meer om half twee elk hun boom planten in aanwezigheid van het gemeente bestuur, enkele bestuursleden van de Stichting Zilveren Jeugdcentra, alsmede vertegenwoordigers van de Koninxl.jkel Nederlandsche Heide Maatschappij, wel ke organisatie ten aanzien van het plan ten haar bemiddeling verleent. Orgelconcert door Anton Heilier, werken Bach, m II AVRO Sportrubriek. Jazz voor tieners. Concert door het Residentieorkest en de violist Yehudi Mertuhin. Vrolijke platen in Discotaria (stereo). zo'n sukkel-slaapje.... ...is meestal wat beverig en be nauwd, maar soms geeft het de moede mens weer wat meer moed. Maar is men erna ook uitgerust? Welnee. Dat is men pas na een nacht op een Drakacel matras door John Ie Carré 0 Victor Gollancz 39 Terwijl hij in slaap viel mompelde hij: „Karl was een stomme idioot. Die vrouw heeft hem de das omgedaan, daar ben ik zeker van". Elvira was nu dood en dat wat haar verdiende loon. Hij dacht aan Liz. DE TWEEDE DAG Peters kwam de volgende ochtend om acht uur terug, en zonder verdere plichtplegingen gingen ze weer om de tafel zitten en begonnen. „Je kwam dus terug van Londen. Wat deed je daar?" „Ik werd aan de dijk gezet. Ik wist dat het met me gebeurd was toen die sufferd van Personeel me op het vliegveld afhaalde. Ik moest rechtstreeks naar Control gaan en rapport uitbrengen over Karl. Die was dood wat viel daar verder nog over te praten?" „Wat deden ze met je?" „Eerst zeiden ze dat ik in Londen kon blijven rondhan gen totdat ik in aanmerking kwam voor een behoorlijk pensioen. Ze waren er zo verschrikkelijk vriendelijk over dat ik nijdig werd ik vroeg hun waarom ze, als ze er dan zo op gebrand waren geld aan me te spenderen, dat niet deden wat voor de hand lag en al mijn tijd voor pensioen lieten gelden in plaats van te mekkeren over onderbroken diensttijd? Toen ik hun dat vertelde werden zij kwaad. Ze stopten me in Bankwezen met een stelletje vrouwen. Ik kan me over dat gedeelte niet zoveel meer herinneren want toen sloeg ik aan het drinken. Dat was wel een beroerde periode." Hij stak een sigaret op. Peters knikte. „Daarom hebben ze me toen eigenlijk de bons gegeven. Ze hadden er een hekel aan dat ik dronk." „Vertel me eens wat je je wel herinnert over de afdeling Bankwezen", stelde Peters voor. „Het was een sombere organisatie. Ik wist wel dat ik geen aanleg had voor bureauwerk. Dat is de reden waarom ik in Berlijn bleef hangen. Ik wist dat ik, als ze me terugriepen, aan de dijk gezet zou worden, maar, wat wil je. Leamas haalde zijn schouders op. „Waaruit bestond je taak?" „Uit op mijn achterste zitten in hetzelfde vertrek als een paar vrouwen, Thursby en Larrett. Ik noemde ze Thursday en Friday." Hij grinnikte nogal onnozel. Peters keek niet-begrijpend. „We behandelden alleen maar papier. Van de afdeling Financiën kwam een brief dat „de betaling van zevenhon derd dollar aan die en die is toegestaan met ingang van dan en dan. Schiet er alsjeblieft een beetje mee op" daar kwam het op neer. Dan speelden Thursday en Friday er een beetje mee, borgen het op en stempelden het af en dan tekende ik een cheque of droeg de bank op het bedrag over te maken." „Welke bank?" die in Eton hebben gestudeerd, discreet zijn." „Je kende dus in feite de namen van alle agenten in de hele wereld?" „Dat volgt daar helemaal niet uit. Want dat was juist het slimme. Ik tekende die cheque, zie je, of die opdracht tot overmaking aan de bank, maar de ruimte voor de naam van de begunstigde vulden we niet in. De begeleidende brief werd getikt en getekend en dan ging het dossier weer terug naar de afdeling Speciale Verzending." „En wie waren dat?" „Zij zijn de mensen die alle gegevens over de agenten hebben. Zij vulden dan de namen in de verzonden het stuk. Heel slim, ik kan niet anders zeggen." Peters keek teleurgesteld. „Je bedoelt dat je geen kans kreeg de naam van d« begunstigde te weten te komen?" „Gewoonlijk niet, nee." „Maar zo nu en dan?" „Zo nu en dan kwamen we er weLëens heel dicht bij. Al dat gescharrel tussen Bankwezen, Financiën en Speciale Verzending veroorzaakte natuurlijk verwarring zo nu en dqn. Het was allemaal te ingewikkeld, zodat we van tijd tot tijd eens konden meehelpen aan de ontwarring van iets speciaals en dat vrolijkte dan het leven weer eens op voor een keer." Leamas stond op. „Ik heb een lijst gemaakt", zei hij, „van alle betalingen die ik me herinneren kan. Ik heb hem in mijn kamer. Ik zal 'm even halen." Wordt vervolgd Ofiicieel verbod in Amerika: (Van 0 e radio- en tv-redactie) NEW YORK Het is bij alle Ameri- I kaanse dagbladen frontpaginanieuws i geworden, de jongste beslissing van de j FCC, de overheidscommissie welke toe- i zicht houdt op radio en televisie. Deze beslissing houdt in dat de radio geen gebruik meer mag maken van zeer gevoelige zgn. richtmicrofoons, waar mee gesprekken worden afgeluisterd en geregistreerd, die dan later zonder voorkennis van de betrokkenen wor den uitgezonden. Deze ergerlijke methode om veelbe- I luisterde programma's uit te zenden is sinds lang een doorn in het oog van vele gedupeerden, maar ook van bui tenstaanders geweest. De radio-omroepen gebruikten deze microfoons die op 200 meeer afstand heel goed geluid kunnen opnemen en j doorgeven, om allerlei sensatie te bren- gen. Men luisterde van alles af. zowel binnen als buiten. Soms ging het om I privégesprekken, soms ook om een vraag- en antwoordspel waarbij een totaal onwetende verklaringen werden 1 ontlokt over een bepaald onderwerp. Zonder blikken of blozen zond men dergelijke gesprekken later uit en met j zelden tot grote verontwaardiging van de afgeluisterden of degene die er zo argeloos ingelopen was. Opstapelingen van klachten over de ze meehode hebben de FCC ertoe ge- j bracht de zaken flink te onderzoe- kent Het thans uitgevaardigde ver bod richt zich want in Amerika weet men de zaken slim en voorzichtig j aan te pakken niet regelrecht tot de radio. Integendeel, er is een wetje aangeno men dat verbiedt om in het algemeen gebruik te maken van richtmicrofoons. Een uitzondering wordt gemaakt voor de politie, maar er is nauwkeurig omschreven onder welke wettelijke voorwaarden zij van dit voorrecht mag profiteren. En onder dit „algemene wettelijke verbod" valt dus gewoon ook de radio. I Niettemin begrijpt de geluidsomroep heel wel. waarom juist de FCC met deze publikatie is gekomen: de schoen j werd aangetrokken door degene die 1 hij paste... en dat vonden de kranten i belangrijk genoeg om het op de voor- I pagina te zetten. VPRO9.40 Morgenwij dng. VARA: 10.00 Schoolradio. '0 10 Romantische orkestwerken 11.00 Nlei vrouw. 11. W Model muziek (gr.). 12.00 Sterei 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende Lichte orkestmuziek (opn. meditatie. 7.15 Lic.ite 12.27 Mededelingen t.b.v. Ir (Om 7.30- en tuinbouw 12.30 Overhe 7.32 Nieuws. 7.32 KNAC ANWB- voorlichting 12.40 Elektronisch wegeninformatie). 7.55 Over ging. 8.00 Nieuws. 8.10 Li< grammofoonmuz. .8.30 Nws. 8.32 Hoogmis. 9.35 Wateri 9.40 Schoolradio. 10.05 nofoonmuziek. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Lichte gramme foonmuziek. 12.00 Angelus 12.03 Licht instrumentaa ensemble met zangsoliste. 12.27 van' Frankrijk. Mededelingen t.b.v. land- en beeld. 16.45 Nleui tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40kinderen. 16 .40 Vo< Actualiteiten. 12.50 Wissewas- 17.30 Nieuwe gra' sen (herhaling) 13.10 Metropo- ten. 17.50 Aktuallteiten. Ie orkest. 13.35 Voor de vrouw. 13.45 Lichte grammofoonmu- ziek. 15.00 Schoolradio. 15.301 FM-kanalen) NRU/aVHO: 9 00 Nieuws 9.02 Vratiike muziek (gr.). 10.00 Nieuws. 10.02 L'.ht platenprogramma. 11.00 Nws. 11.02 Licht platenprogramma olg) 12.00 Nieuws 12.02 bij de thee: gevarieerd programma. 15.35 Orkesten-pa rade (opn.) VPRO: izikaal klank- 1 voor de de Jeugd 7.00 Nieuws en ochtend nastiek. 7.23 Lichte grar foonmuziek (730 Van de pagina, praatje». 8.00 Nli 8.10 Lichte grammofoonmt Operette-melodiefcn NRU/VARA: 1J00 13.02 Licht instrumentaal sep tet. 13.30 Gevanecrie gramino- foonmuziek. 14 00 Nieuws. 1402 (gr.). NRU'WRO 16.00 Nieuws. 16.02 Licht Gevarieerd platenprogramma. It XIHO 4 WWOYIt 19.10 Radiokrant. 17 30 Marne koor met solist. 19.45 Op f. praa'.Je. 17.50 L'-' hoorspel (deel 51):. 20 30 men uit -amen 'hui., gi rleerd programma. 22.00 Pas- bariton en ulano 'opn 22 15 Avondoverdenking. 22.30 Nws. Nieuws. 22.40 Boekn>;.p:ek,r.g. 22.45 Kerkorgelc vtert. 23 (5 Pi anorecital (gr.) 23.30 Literal? programma. 23.55-24,00 Nieuws. Hilversum li 293 n.. AVRO 18.00 Nieuws. 18.,5 Ak'uali'ei- ten. 18.20 Uitzet) l(ng var Boeren Partij. 13.30 Licht» kestmuziek 'opn.) 18 55 de kinderen. 19 uO Gesproken brief. 19.05 4por:oara.1'\ 19 30 Jeugd en ritme. 2000 Nl< 20.06 Residentie orkest en 24 dO Nieuws. TKI FVIS1E V\\ \VOM> NEDERLAND I. 10): 19 00 NÏeu' n het kort. 19.01 Klaas Vnk. 905 Dc Verrekijker, Internati- journaal. KRO: Flintstones, tekenfilm (afleve ring 73). NTS: 30.00 Journaal. KRO: 20.20 Brandpunt. 2030 Roulette. licht programma. 21.15 Het vijfde slachtoffer, NTS: 22.40 Journaal. Mlrtiael Rami NEDERLAND II NTS: 20 00 Nieuws ln het kort. AVRO: 20.01 Rooster. Te- le-tijdachrlft voor jonge men sen. 2030 The long hot sum mer, TV-spel. NTS: 22.05-22.10

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11