TV RADIO De Stiefbeens komen deze zomer zevenmaal terug en Alles bleef bij het oude Miele er is geen betere! WOENSDAG 23 "MWRT 1966 VANAVOND TE ZIEN Commentaar Hoofdstuk VI De AVRO vertoonde het amuse- nentsprogramma ,Jioofdstuk VI" dat le NTS naar Montreux zal zenden, len experimentele show, in onderde en door frappant, cameraspel en wis- elende lichteffecten heel interessant, n tegenstellingen met teveel gepraat- n-de-lucht soms wat vervelend. Laat len voor Montreux inderdaad bijvoor- teeld het ondervragen op straat weg, lan zal het geheel wel aan vaart en irtistiek uiterlijk winnen. Het onder- oerp ,Jdisd-ad" was ons niet zo sym- athiek: anueren mogen daar ook an- ers over denken. KRO betuigt spijt -over vestigen van 1 verkeerde indruk HILVERSUM De KRO heeft giste llen spüt betuigd over een vervelende jiang van zaken met betrekking tot een lits uit een rede van drs. Schmelzer en jen onmiddellijk daarop volgende repor tage over de relletjes van zaterdag bij de jxpositie over het politie-optreden op 10 1 paart. Men had namelijk eerst een citaat uit "jen verkiezingsrede van drs. Schmelzer genomen, waarin de KVP-fractieleider jch achter het optreden van dé politie ip 10 maart stelde, waarna de reportage tan de ongeregeldheden op de Prinse- [racht volgde. Volgens de KRO-man die zijn excuus naakte zou men hieruit de conclusie heb- ien kunnen trekken dat drs. Schmelzer let ook met het politie-optreden van za- erdag eens was. Drs. Schmelzer was toen Ichter nog niet op de hoogte van deze (ieuwe ongeregeldheden. Handkus voor president van rechtbank ALMELO Een dankbare verdachte drukte dinsdagmiddag het aanhoren van het vonnis van de rechtbank een kus op de hand van de president, mr. A. J. Rhede van der Kloot. De man, een woonwagenbewoner, was vorig jaar april toen twee mannen zijn wagen binnendron gen in het wilde weg gaan schie ten, waardoor de 31-jarige Ben nie Pril werd gedood. Het vonnis luidde tien maan den met aftrek van voorarrest dat precies tien maanden was. De verdachte kon onmiddellijk naar zijn gezin. Daarover was hij zeer verheugd. De officier van justitie had twee weken geleden drie jaar gevangenisstraf geeist. De recht bank was van mening dat be roep op noodweer-exces juist is. Hij werd nu veroordeeld wegens overtreden van de vuurwapen- wet. Ned. 1 VARA i NTS (Van onze radio- en tv-redactie) We hebben het al eens eerder ge- Izegd: bij Stief been schijnt alles te mo gen. Waarvoor Dirk zijn bejaarde va- BUSSUM Zevenmaal komen Toon en Dirk Stiefbeen in de ge daanten van Rien van Nunen en Piet Römer deze zomer terug op het scherm, in gloednieuwe af leveringen van het succesvolle feuilleton Stief been en Zoon", die alles bij het oude laten. Er wordt weer gekrakeeld dat het een aard heeft in de uitdra gerij, Dirk redt zijn vader uit be narde posities en belooft beter schap, is dat weer even spoedig vergeten en doet ontsnappings pogingen ach U herinnert het zich allemaal nog wel. Zo worden het zeven liederen op de oude be proefde wijs en miljoenen kijkers zullen zich erbij verkneuteren. i Advertentie, der ook uitscheldt, niemand neemt er aanstoot aan. Wat er ook gescharreld wordt met twijfelachtige dames, er gaat nooit een verontwaardigde brief naar de NCRV. De Stiefbeens hebben carte blanche en dat is meer dan van welke televisieserie ook kan worden gezegd. Alle zeven nieuwe afleveringen zijn al gespeeld en staan kant en klaar op de band. Toen de februaribuien over het land raasden en de noordooster de ijspegels in boom en struik joeg, ston den Rien en Piet onder de hete lam pen voor de camera's en beleefden de Stiefbeen-avonturen. en... neen, ook hiervan vertellen we U niet meer. 't Ziet er nu anders wel serieus uit, want Marjolijn is de bruid en het tweetal heeft beloofd, bij Toon te komen inwonen. Zal het in de toekomst waarvan wij niet meeer horen dan „Stiefbeen en Zoon-plus-schoondochter" wor den? Wie weet!' Nog meer avonturen beleven de twee lorrenkooplieden. Er is nog iets mis met een lastige deur in huis die al te vast in 't slot pleegt te vallen wan neer iemand er zich even achter heeft afgezonderd, Dirk legt op een keer de hand op een antiek beeld van grote waarde, of...? en er wordt merk waardig toegewijd gewerkt aan het aanleggen van centrale verwarming, waarvoor zoonlief een hele installatie op de kop heeft getikt. Dit alles samen is iets om naar uit 7.05 uur Franse les. 7.35 uur aflevering van het familieverhaal „Caesar en Cleo". 8.20 uur tot 1 uur uitslagen van de verkiezingen, re portages en interviews. Ned. 2 NCRV 8.01 uur dieren kijken aan de poolcirkel. 8.20 uur aflevering van de komedie ,,'t Is zó bij de luchtmacht''. 8.45 uur vervolg Shakespeare-voorstellingen Ko ningsgambiet". 10.05 uur dagsluiting. VANAVOND TE HOREN Hilvei t I NCRV 7.30 uur zang door de Drachtster Cantorij. 8 tot 12 uur (of later) uitslagen van de verkiezingen, reportages en interviews (in samenwerking met de KRO). 10.10 uur onderbreking voor de Passiestonde tot 10.30 uur. Hilvei Snelle verlichting van pijn in spieren en gewrichten Dringt direct door tot aan de haard van de pijn Deumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt! Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. Huwelijksreportage naar tv-eoneours in Cannes (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NTS zal de be langrijkste gedeelten van de op 10 maart j.l. gemaakte huwelijksreporta ge tot een geheel monteren. Het wordt dan een programma van een uur en dit zal de NTS inzenden naar het jaar lijkse internationale televisie-con cours, dat van 18 tot 22 mei a.s. in Cannes wordt gehouden. Met de voorgenomen inkorting van de reportage zal juist het maximum aan tijdsduur, vastgesteld in het regle ment voor het festival, zijn bereikt. De wedstrijd gaat om rechtstreeks uitgezonden actuele reportages, en de NTS meent met haar bijdrage een goe de kans te zullen maken. Zoals u zich wellicht zult herinneren, wordt het concours onder auspiciën van de Euro pese Radio Unie door de Franse om roep (afdeling televisie) georga niseerd. VRAAG WASAUTOMATEN-PROSPECTUS NR. 15 BIJ MIELE, GOUDSESINGEL 92, ROTTERDAM. U kunt er dus zeker van zijn, dat ze netjes op het scherm komen, als de NCRV het er tijd voor vindt. Wanneer dat precies ral rijn staat nor niet vast ,e k,'J?en- P?*CRV w€et' da,.ZIJ ,tal!°' ze televisiekijkers een groot plezier maar wij hebben zo n idee dat we in zaj doen, door de Stiefbeens weer te- Hilvei mei wel zullen worden vergast op dat rug te brengen. verhaal, waarin Dirk kandidaat voor Maar hiermee ia| het dan onherrOT. 8.10 de gemeenteraadsverkiezingen denkt pelijk afgelopen zijn. De Britse au-! II VARA te worden. Er is een „Partij van de arbeid-ver- gadering" bij Toon en Dirk thuis, maar Dirk is nu eenmaal een onge luksvogel en daarom zullen we hem wel niet in de Amsterdamse raad te genkomen. Vliegreis je Er wordt in een ander verhaal zelfs een vliegreisje gemaakt: in België zul len Toon en Dirk de herdenking van de Tiendaagse veldtocht gaan bijwo nen. Dat het nogal wat voeten in de aarde heeft eer beiden deftig uitgedost voor het eerst van hun leven in een vliegtuig stappen, snapt U wel. Hoe dat vliegreisje de heren bekomt en wat zij bij onze zuiderburen beleven... we verklappen het U niet. Onfortuinlijke Dirk gaat vanzelfspre kend ook weer op vrijersvoeten, in twee afleveringen zelfs. De eerste maal is het Cora, een bijzonder hupse juffer, die hem poogt te verstrikken. Dirk, die weer eens kans ziet om op eigen benen te gaan staan, is in de zevende hemel, maar papa Toon pro beert er op zijn eigen manier weer tussen te komen. Hetgeen hem natuur lijk lukt, omdat de serie dan nog niet uit is en het tweetal dus bij elkaar moet blijven, 't Is overigens een dub beltje op z'n kant, want Dirk heeft officieel het ouderlijk huis verla ten.... In 't stadhuis De tweede keer schijnt het Dirk be ter te gaan met ene Marjolijn, die eigenlijk Maria Lijnwade Jannetje Loerakker heet. Als de aflevering „Wat is hierop Uw antwoord?" begint, ziet men vader en zoon in fraaie pak ken, met gehuurde hoge hoeden op en rozen in 't knoopsgat, in de gekalefa terde hittenkar uitrijden op weg naar 't stadhuis. Ze komen er zelfs binnen, Amerika bereidt maan-tv voor (Van onze radio- tv-redactie) fÓNEW YORK De Amerikaanse te- jvisiekijkers zijn er op voorbereid, Hit zij rechtstreeks uitgezonden 3|han-televisie krijgen te zien, wan- ter in het Luna-programma van de ASA het eerste bemande ruimtetuig l de maan zal landen. Max Engert, die de leiding heeft |n het maanproject, verklaarde dat drie astronauten die de reis naar de tan zullen maken een compacte tele- iecamera en zender zullen meekrij- Tijdens de reis staat de camera hun gezicht gericht, maar wanneer 'n een baan om de maan zullen gekomen, kunnen zij de camera iaken en beelden van het opper- k opnemen. De landing zelf zal niet inen worden uitgezonden, maar als geland zijn kunnen de astronauten maken die zij rechtstreeks |ar de aarde kunnen overze.\den. Om de Aoollocapsule niet te zwaar 'belasten krijgen zi.i een kleine een- ludi"e camera mee. De kwaliteit van beelden kan daardoor niet zo bij- mder goed worden, aangezien de zen- Qlr op een lage definitie (ca 250 lij- nn) werkt. Later, zo zei Max En- 224rt, zal het evenwel mogelijk zijn Zwaardere en betere camera's mee te ^men, zelfs voor kleurentelevisie. Nieuwe vinding NRU Stereo over alle FM--zenders (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Binnenkort zal het mogelijk zijn via alle Nederlandse FM-zenders stereo-radioprogramma's ten gehore te brengen, zonder dat daarvoor kostbare kabelverbindingen met Hilversum nodig zijn, dit dank zij de invoering van nieuwe straalverbin- dingsapparatuur. Dit heeft de heer H. J. van der Heide medegedeeld in het technisch maandblad van de NRU. De nieuwe apparatuur is ontwikkeld en uitgewerkt in het laboratorium van de NRU. Tot nu toe moest voor de nog experi mentele stereo-uitzendingen gebruik maken van het zgn. piloot toonsysteem via de Lopikse FM-zen ders. Door de beperkte reikwijdte van deze zenders kon men nog altijd niet geheel Nederland bestrijken. De nieu we vinding zou hierin spoedig verbete ring kunnen brengen. De PTT heeft het systeem enthousi ast becroet en er reeds enkele proeven mee genomen. De apparatuur, nodig voor de zendervoorzieningen, is niet al te kostbaar: geringe veranderingen aan de zenders zijn al genoeg. Het grootste winstpunt is echter het verval len van de dure kabelverbindingen. Zieke Max Tailleur sluit „Doofpot" AMSTERDAM De „Doofpot", het laatste cabaret op het Rembrandtsplein. zal moeten sluiten. Max Tailleur wordt dusdanig door rheuma geplaagd dat hij van regelmatig optreden moet afzien. Ruim dertien jaar heeft hij het in zijn „Doofpot" volgehouden. Tailleur wordt nu voor een longontsteking verpleegd in de Centraal Israëlitische Ziekenverpleging te Amsterdam. Zware brand in Akense fabriek AKEN In een vestiging van de ban denfabriek „Englebert" onder Aken heeft gisteren een brand gewoed die volgens de directie voor miljoenen schade heeft aan gericht. Het vuur begon om ongeveer half drie in de opslagplaats van de grondstof fen en breidde zich uit naar de meng- afdeling van deze grondstoffen De brar -weer van Aken. die de brand als de grootste na de oorlog kenmerkt, be streed het vuur met ca. 170 man. Twee brandweerlieden zijn gewond geraakt toen muren instortten, vermoedelijk omdat nef- talinetanks explodeerden. De directe omgeving van het branden de bedrijf was 's middags door de enorme rookontwikkeling in het duister gehuld. De directie hoopt in samenwerking met de vestigingen van het bedrijf in België en Frankrijk de produktie weer op gang te kunnen brengen. Ondanks het feit dat door de westenwind de produktieafde- ling zelf gespaard bleef, is het personeel ongeveer 2000 man .voorlopig echter uitgeschakeld. teurs Ray Galton en Alan Simpson j hebben op sterk aandringen van hun eigen kijkers de reeks nog wat aange vuld, maar daarna definitief een punt achter het verhaal gezet. Jaap van de Merwe maakte ook nu weer de Nederlandse bewerking: hij j veranderde de Londense achterbuurt in een stukje oud-Amsterdam en paste j de dialogen aan bij Nederlandse] toestanden en gebeurtenissen. 7.30 uur kunstrubriek. 8.05 tot 12 uur of later: programma rondom de uit slagen van de verkiezingen. tot 10 uur directe reportage van de voet balwedstrijd NederlandWest-Duitsland. Alleen te horen via FM en draadomroep. Toon en Dirk Stiefbeen in de af levering „Tiendaagse veldtocht": veilig en vooral rustig in het vlieg tuig, dat het befaamde tweetal uit de lorrenwinkel voor een paar da gen naar België gaat brengen. Mopperend en scheldend zorgt zoon Dirk toch best voor papa Toon door John !e Carré 38 Hij kon zich de geldsommen herinneren die gevraagd en betaald werden en de data waarop andere agenten voor het net werden aangenomen. „Het spijt me wel", zei Peters tenslotte, „maar ik kan niet geloven dat één man, hoe goed geplaatst, hoe voorzichtig en hoe hardwerkend ook, een dergelijke hoeveelheid gedetailleerde kennis zou kunnen verzamelen. Wat dat betreft, zelfs als hij dat wel gekund had zou hij het nooit hebben kunnen fotograferen". „Dat kon hij wel", hield Leamas vol, nu plotseling kwaad, „dat kon hij wel en hij deed het ook, meer kan ik er ook niet van zeggen". „En heeft het Circus je nooit gezegd daar eens met hem in te duiken, hoe en wanneer hij dat allemaal gezien had?" „Nee", blafte Leamas, „Riemeck was erg gevoelig op dal punt. en Londen had er vrede mee het daarbij te laten". „Wel, wel", peinsde Peters. Na een poosje zei Peters: „Heb je tussen haakjes van dit vrouw gehoord?" „Welke vrouw?" vroeg Leamas scherp. „Die vriendin van Riemeck. dezelfde die naar West- Berlijn kwam die nacht dat Riemeck werd doodgescho ten". „En?" „Verleden week is ze dood aangetroffen. Vermoord. Neer geschoten vanuit een auto toen ze uit haar flat kwam". „Dat was vroeger mijn flat", zei Leamas mechanisch. „Misschien", zei Peters, „wist ze wel meer van Riemecks net dan jij". „Wat bedoel je daar nou weer mee?" wilde Leamat weten. Peters haalde zijn schouders op. „Het is allemaal erg vreemd", zei hij. „Ik vraag me af wie haar gedood heeft". Toen ze de zaak Karl Riemeck tot in finesses behandeld hadden, ging Leamas door met andere, minder spectaculai re agenten, daarna met de werkwijze van zijn bureau te Berlijn, contacten en de staf, de geheime vertakkignen, flats, opnamen en fotografische uitrusting. Ze praatten tot diep in de nacht en de hele volgende dag. en toen Leamas eindelijk de daaropvolgende nacht in zijn bed tuimelde wist hij dat hij alles verraden had wat hem bekend was over de geallieerde geheime diensten in Berlijn, en dat hij in twee dagen tijd twee flessen whisky had gedronken. Een ding was hem een raadsel: Peters' volhouden dat Karl Riemeck hulp gehad moest hebben dat hij op zeer hoog niveau een medewerker gehad moest hebben. Control had hem dezelfde vraag gesteld dat herinnerde hij zich nu Control had ook gevraagd hoe Riemeck aan al deze gegevens kwam. Hoe konden ze er beiden zo zeker van zijn dat Karl het niet alleen klaargespeeld had? Natuurlijk had hij helpers gehad, zoals de bewakers de dag dat Leamas hem bij het kanaal ontmoet had. Maar dat waren onbe langrijke lui geweest Karl had ze wel genoemd. Maar Peters en ten slotte moest Peters precies weten op hoe veel Karl de hand had kunnen leggen Peters had gewei gerd te geloven dat Karl het alleen had klaargespeeld. Misschien was het waar. Misschien was er iemand anders. Misschien was dit het „Speciale Belang" dat Con trol zo angstvallig tegen Mundt wilde beschermen. Dat zou betekenen dat Karl Riemeck met deze persoon had samen* gewerkt en doorgaf wat ze samen vergaard hadden. Mis schien had Control daarover met Karl gesproken, die avond toen ze alleen waren in Leamas flat in Berlijn. In ieder geval zou hij dat morgen wel zien. Morgen zou hij zijn troefkaart apelen. Hij vroeg zich af wie Elvira gedood had. En hij vroeg zich ook af waarom ze haar gedood hadden. Maar natuur lijk dit was een belangrijk punt, een mogelijke verkla ring: Elvira, bekend met de identiteit van Riemecks specia le medewerker, was vermoord door die medewerker Nee, dat was te ver gezoaht. Daarbij werd de moeilijkheid om van Oost naar West te komen over het hoofd gezien, en tenslotte, was Elvira in West-Berlijn vermoord. Hij vroeg zich af waarom Control hem nooit verteld had dat Elvira vermoord was. Opdat hij op de juiste manier zou reageren wanneer Peters het hem vertelde? Hij zou zioh daarin maar niet verdiepen. Control had zijn redenen, en die waren over het algemeen zo slinks dat je een week nodig had om ze uit te kienen. JFordt vervolgd doet u goed, elke dag wéér Voetbal-horen op Hilversum III HILVERSUM Wie vanavond wil luisteren naar een rechtstreeks verslag van de voetbalwedstrijd Nederland- West Duitsland, te spelen in het Rot terdamse Feyenoord Stadion, moet de zender Hilversum in kiezen. Deze is op te vangen van de zender Lopik op kanaal 40 (98.8 mHz) en via de zender Goes op kanaal 43 (99.8 mHz). Uitsluitend dus te horen op FM en op de draadomroep. De uitzending is in de ether tussen 8.10 en 10 uur. Dick van Rijn is verslaggever. Er zal geen televisie-uit zending mogelijk zijn. DROP IN SN ELSLUITVER PAKKING Door de zó-open zó-dicht Venco- volop keus in allerlei heerlijke drop- zakjes blijft de inhoud stof- en vocht- soorten. En alles verpakt in die handige vrij, hóe vaak U ook presenteertEr it zakjes v VENCO DROP OM VAN TE WATERTANDEN muziek (730—7 32 nieuws '.15 KNAC/ANWB wegeninformatie). 7.55 Overwe ging 8.00 Nieuws. 8 10 Lichte grammofoonmuziek. 18.30—8.32 Nieuws i 8.40 Voor de huisvrouw. 935 Waterstanden. 9 40 Schoolradio. 10 00 Licht muziekprogh Voor de zieken. VPRO: 11.46 Licht instrumentaal kwartet. 12.10 Leven op het land. lezing. 12.27 Mededelingen t.b.v land en tuinbouw 12.30 Nieuws. 12.45 overdenking. 15.30 Geestelijke liederen (opn.). (Herhaling van vrijdag 18 maart jl.). 16 de kinderen. 17.30 Jazzmuzie (gr 1750 t Clubhuis: sDortn briek 18.10 Zn damertkaans klanken (gr.). 18.40 Voor d twintigers. pening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek 8.45 Morgenwijding 9.00 Opera muziek (gr I. 9.40 Lichte gram mofoonmuziek voor oudere luisteraars. 10.00 Voor de kleu ters. yj.10 Arbeidsvitaminen (gr <11.00-11.02 Nieuws). 1200 Johan Willem Friso Kapel: Concertmuziek. 1237 Mededelin gen t b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Middenstand en onder wijs. lezing. 12.40 Stereo: Licht beursberichten. 1330 Nederlandse mentsmuziek (opn.). 1355 Huishoudelijke zaken, praatje. 14.10 Volksliedjes programma, (herh. v. dinsdag jl). 1435 Vier Sans, radiostrip (herh. v. dinsdag jl.). 15.05 Dansmuziek. 1520 Stereo: Sopraan, piano en gitaar: Spaanse volksliedjes. 16 00 Nieuws. 16 08 Van vier tot vijf. een radioprogramma in een Notedop. 17.00 Voor de 13.05 Nederlandse amuse mentsmuziek (gr.). 13.40 Licht instrumentaal trio. 14.00 Nieuws 14.02 Aktualitelten. 14 05 Licht platenprogramma en tips voor de vrouw. 15.00 Nws. 15.02 Acktualiteiten. 15.05 Licht instrumentaal trio en aangsoliste. 15.25 Metropole-or- V\\\VO\ö verkiezingen 1966. 2356-24.00 Hilversum II 298 m. VARA: 18.00 Nieuws 18.15 Aktualitel ten. 1820 Uitzending van de Katholieke Volkspartij. 18 30 VARA's Popshow. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Jazzmuziek. 1930 Artistieke staalkaart 20.00 Nieuws 20.05 Uitslagen ■HÏflMMWN -22.40 Uitslagen van de Provinciale Staten Verkiezingen (vervolg 23 55-24.00 Nieuws. De uitzen dingen worden evtl. na 24.00 •oortgezet. indien de uitslagen log niet bekend zijn. GRAMMOFOONPLATENP- ROGRAMMA DRAADOMROEP Siebenmal in der Woche, Peg' o' my heart, Marina, Co- lomblna flamenca, Granada. Tango militaire. La guen du chat. Oul. oul. oul: Le lanceur de plerres. Adieu guitare. Peti- fleur, Revlens Lisa 19 05 Franse les herh. les 24). VARA: 1935 Caesar en Cleo. TV-spel. NTS: 20.00 Journaal. 20.20-plm. 01.00 Verkiezingen Provinciale Sta ten. (plm. 2230 Journaal). Nederland II. NTS: 20 00 Nieuws in het kort NCRV: 20 01 Dieren kijken, documen taire film. 20 20 't Is zo bij de luchtmacht TV-film (14e afle vering). 20 45 Koningsgambiet. Engels toneelstuk op film (deel 6). 2145 Attentie 22 05 Dagsluiting NTS 22 15-2220 TEI.KVISIF. MOItGIX Jrrland I KRO: 950 Inlei ding op de volgende Eurovisie- uitzending. 9.55-11.15 Eurovisie- Uitzending CVK/IKOR/RKK: Rechtstreekse reportage uit Ro me van de ontmoeting van Paus Paulus VI en Dr Michael

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11