Gunstig klimaat scheppen voor harmonische groei SCHEPEN, Justitie: streng optreden Bij eerste paal groot - Zoetermeer Beëindigen woningnood in 1970 een zware taak Bod Rijnstaal Prinselijk huwelijk op deplaat Bij MATZE BEATRIX VAN BABY TOT BRUID penseel NIEUWE I. Eins F COURANT WOENSDAG 23 MAART 19« ZOETERMEER De minister van volkshuisvesting en ruimteliike orde ning, drs. Bogaers, heeft gisteren de eersie paal geslagen voor een project van 348 woningwetwoningen; de sym bolische eerste paal voor die woning- uitbreiding. die Zoetermeer moet doen uitgroeien tot een stad van rond 100.000 inwoners- Met welk een dynamiek in Zoetermeer aan dit plan gewerkt wordt blijkt uit cijfers. Vorig jaar werden daar nog geen 100 nieuwe wo ningen in aanbouw genomen; voor 1966 echter bestaat het streefciifer van meer dan 1500. Die dynamiek is ook hard nodig. In bet jaar 1930 namelijk moet, als alles volgens plan verloopt. Zoetermeer al een stad zijn van 70.000 inwoners. Dit brengt mee dat er tot 1980 per jaar aanmerkelijk meer dan duizend woningen moeten ver rijzen, zo zei de minister. In de gemeenten, welke in het alge meen gerekend worden tot de Haagse agglomeratie (Den Haag. Leidschendam. Voorburg en Rijswijk) kon in de laatste jaren een belangrijke vooruitgang in de woningproduktie worden verkregen, na melijk van ruim 1900 voltooide wonin gen in het Jaar 1962 tot ruim 3700 wo ningen in het jaar 1965. Ik wil hiermede niet zeggen, dat de ontwikkeling in de Haagse agglomeratie vergeleken zou kun nen worden met de ontwikkeling op landelijk niveau. De gemeente Den Haag heeft immers te kampen met een ernstig ruimteprobleem, waarvoor vooral in de gemeente Zoetermeer een oplossing ge vonden zal moeten worden, want prog noses tot 1980 geven voor Den Haag een woningvoorraad aan, die nauwelijks ho ger is dan het huidige woningbestand. Dit ruimteprobleem weegt nog zwaarder, wanneer men denkt aan de aohterstand in de wondngvoorziening in de Haagse agglomeratie. Het huidige tekort ligt in de orde van 14.000 woningen en wanneer men de ontwikkeling, welke zich de laat ste jaren heeft voorgedaan in de agglo meratie zonder meer rechtlijnig door trekt. komt men tot de conclusie, dat in 1970 het kwantitatieve tekort nog niet is verdwenen, aldus de minister. Wat moet er gebeuren om dit tekort vyf jaar weg te werken, zo vroeg spreker zich af en vervolgde: Ik denk dan aan 'n vrij constant bevolkingscijfer voor de Haagse agglomertie, daaronder begrepen Zoetermeer, éen veronderstel ling. die waar gemaakt wordt zowel door de vestiging van Haagse woningbehoe- venden in gemeenten, die in de nabijheid van de agglomeratie gelegen zijn, als door een versterkte aandacht voor de erplaatsing van Rijks- en andere instel lingen naar andere delen van het land. Ik ga voorts uit van de veronderstelling, dat gedurende de eerstkomende tijd er jaarlijks 550 a 600 woningen in de agglo meratie vervangen zullen worden. Uit gaande van deze veronderstellingen, kom ik tot een aantal van ruim 23000 woningen, welke zouden moeten worden gebouwd om in een periode van 5 jaar het kwantitatieve tekort te doen ver dwijnen. Dit zou dus betekenen een ge middelde jaarproduktjie van ruim 4500 woningen. Wanneer lk goed ben Ingelicht hoopt men in 1966 in totaal meer dan 1500 wo ningen In aanbouw te kunnen nemen. Het is mede op grond hiervan dat ik u durf te leggen: het omstreeks 1970 beëindigen van de kwantitatieve woningnood in de Haagse agglomeratie is weliswaar een zware taak, maar zü Is realiseerbaar! IVie er zich vestigen De minister vroeg zich vervolgens af wat voor soort gezinnen zich in Zoeter meer zullen gaan vestigen en venvees naar de toelichting op het streekplan Haagse agglomeratie. Deze prognose komt er namelijk op neer dat de bevolkings groei van Den Haag hoofdzakelijk ver band zal houden met wat ik zou willen noemen ..import" en niet met natuurlijke aanwas. Wanneer men denkt aan de Haagse overloop of Haagse overspill dan denkt men in de eerste plaats aan de jonge pasgevormde gezinnen voor wie binnen de gemeente Den Haag niet vol doende mogelijkheden aanwezig zijn zich te vestigen. Het ligt dan voor hand te veronderstellen, dat een groot aantal van deze gezinnen aangewezen op vestiging in Zoetermeer. Veelal zullen deze jonge gezinnen financieel minder draagkrachtig zijn en de kwalitatief betere woningen daarom moeilijk kunnen betalen. Een dergelijke bevolkingsgroei van deze gemeente zou dus vergaande consequen ties hebben ten aanzien van de woning behoefte, zeker in het eerste decennium. Een voorlopige eenzijdige structuur van de bevolking van Zoetermeer met overwe gend jonge gezinnen, roept ook bepaalde problemen op ten aanzien --an de open bare voorzieningen. Ik denk bijvoorbeeld aan de behoefte van scholen. Aan de an dere kant zou een zeer eenzijdige struc tuur van de Haagse overspill, welke naar Zoetermeer afvloeit, met zich medebren gen een versnelde veroudering Haagse bevolking, wat ook weer bijzon dere vraagstukken zou opwerpen. In dit verband rijst ook de vraag of een der gelijke ontwikkeling voor de gemeente Den Haag niet het gev Omzet Jean Heybroek toegenomen BILTHOVEN In het 30 november ge- eindigde boekjaar van Jean Heybroek zijn de omzetten in alle afdelingen toege nomen. De bruto-goederenwinst steeg tot 1.94 (vorig jaar 1,78) miljoen, pro visie en diversen brachten t 314.746 (284.548) op. tegen f 1.36 (1.26) min. ver koop-, kantoor- en magazijnkosten, f 155.109 <174.371) afschrijving, f 253.709 (161.735) belasting. De winst was f284.193 <265.597. Reeds voorgesteld is 13 (12) pet dividend per f 1,5 (1,47) min kapitaal. Stijging van lonen, salarissen, sociale las ten, vracht en andere kosten is ruim schoots goedgemaakt. Na de sterke om zetdaling voor haarden en kachels in 1964 en begin 1965 is een stijging gekomen en de voorraden zijn aan de geringe af zetmogelijkheden aangepast. Ondanks de weersomstandigheden waren de omzetten van artikelen en machines voor land- en tuinbouw toegenomen. In het nieuwe boekjaar zijn de omzetten weer iets ho ger. harmonische groei van de bevolking Zoetermeer te bevorderen. Een belangrijk instrument hierb'j is de samenstelling van het woningbestand ir deze gemeente. Wanneer bij de nieuw bouw in Zoetermeer voldoende aandacht "TT",geschonken aan kwaliteit dat de zwak sociale ,.zinn« in' reiatiel! di"'r'oti'Ue °°««twüt.ld de sterke mate gaan achterblijven, vooral lnl^. belan'""!e de oudere wijken. plaats gaan innemen in het doorstro mingsproces van de Haagse agglomeratie. Een te eenzijdige samenstelling van de| Op deze wijze kan bereikt worden dat Haagse overspill, welke zicb naar Zoe-j de bevolkingsstromen, welke zich op Zoe. termeer richt, zou dus aan beide kanten termeer gaan richten, zodanig heterogeen problemen oproepen en een harmonische j van samenstelling zijn, dat een harmo- ontwikkeling van deze gemeente in de|nische uitbouw van deze gemeente mo- weg staan. Er zal dan ook voor moeten gelijk wordt, terwijl tegelijkertijd een be- worden gewaakt, dat zich een ontwikke- j langrijke bijdragen wordt geleverd orr ling voordoet, als ik zo juist heb ge- een ongewenste ontwikkeling in de ge schetst. Het zal nodig zijn, dat een gun- meente Den Haag zoveel mogelijk te stig klimaat wordt geschapen om eenvoorkomen, aldus minister Bogaers. REILEN EN ZEILEN GA VSTERK.ER4C i üroot*kerX 23 v Auaba Gutneekust 32 NO Las TubANOSDIEP 33 Hcnn^Thtkla 23 W lies chyhead ..andsbosch 23 Wsshba; J Ai PA'ft A 32 V Pt Soed» Juatuswsllc 33 oao Gouadaloupe LEihEXUCERK 22 ONO WZW Seychellen T VriGÊLlÜEV 2 ,9S£SÏÏL. a"Mans 23 Lonjfhips a PotarU 20 O Kreta AMSTERDAM Uiterlijk tot 4 april kunenn aandeelhouders in N.V. Rijnstaal v h J. W. Oonk en Co. ingaan op het bod Koninklijke Nederlandsche Hoog- en Staalfabrieken van f 100 cer tificaat van aandeel Hoogovens voor f 1000 aandeel Rijnstaal plus 1/86.000 ste der netto-opbrengst bij verkoop van Rijn staais installatie voor vervaardiging van naadloze buizen-installaties van de staal- gieterij inbegrepen. Uiterlijk 7 april wordt bekend of men het bod zal gestand doen. In dat geval zal Hoogovens het bedrijf •an Rijnstaal voortzetten behalve de ver- aardiging van naadloze buizen. De ver koop van de genoemde installaties moet uiterlijk 1 april van kracht zijn en is in handen van een commissie, waarin de huidige directeuren en commissarissen Rijnstaal zitting hebben. Het ver van Rijnstaal bedroeg in 1964 65 f 1,7 miljoen, tot en met 31 januari 1966 nof f 3 min en daarna zijn nog verliezen ontstaan door stilzetting van de afdeling naadloze buizen en afvloeiïngskosten voor personeel. Ook de in bedrijf zijnde afde ling werkt nog met verlies. De totale verliezen na 31 januari worden geschat op f 1.5 min. Ook zal nog op te ver kopen installaties groot verlies ontstaan en de boekwaarde van de overblijvende installaties moet herzien worden. Hoog ovens meent dat het bod de waarde van de nistallaties ruimschoots weergeeft. Men verwacht na enige tijd een beschei den winst nadat spoedig drie tot vier miljoen gulden in Rijnstaal wordt ge stoken. AMSTERDAM Het bankierskantoor Mendes Gans is over 1965 tevreden. Hoger bedrijvigheid heeft geleid tot hogere inkomsten. Reeds voorgesteld is 8 (vorig jaar 8) To dividend. Provisie, interest, arbitrage en deelnemingen brachten f 1.92 (1,49) miljoen op tegen f 1,6 (1,28) min. bedrijfskosten, afschrij ving en voorzieningen, waarna de winst f 315.000 (208.000) bedroeg. Het kapitaal bleef f 2 min., de belangstelling was f 305.7 (265) min. Men hoopt op bevredi gende winst over 1966 AMSTERDAM Ordeverstoringen als die welke gedurende het week einde plaatsvonden, kunnen niet meer worden geduld. De politie zal er vol gens de haar te verstrekken instructies tegen optreden. Dat is de conclusie van besDrekin- gen die de procureur-generaal in Am sterdam, rar. M. H. Gelinck, heeft ge voerd met burgemeester Van Hall, de officier van justitie dr. Hartsuiker er hoofdcommissaris Van der Molen. Onder meer zal bij dreigende orde verstoring artikel 186 van het Wetboek van strafrecht worden gehanteerd: „Hij die-opzettelijk bij gelegenheid van een volksoploop zich niet onmiddellijk verwijdert na het derde door of van wege het bevoegd gezag gegeven be vel, wordt als schuldig aan deelne ming van samenscholingen gestraft met een gevangenisstraf van ten hoog ste drie maanden of een geldboete van ten hoogste f 1200." Iedere deelnemer aan een volksop loop en dus ook een eventuele belang stellende zal zich aan een strafbaar feit schuldig maken indien hij zich na de daartoe gegeven bevelen niet on middellijk verwijdert. De eventuele schuldigen zullen zo snel mogelijk worden berecht. Indien nodig zullen de artikelen 540 e.v. van het Wetboek van strafvorde ring worden toegepast. Deze artikelen geven wanneer de openbare orde door strafbare feiten ernstig is aangerand, de officier van justitie de bevoegdheid iemand in verzekering te stellen, ook Eerste cassette voor de Koningin DEN HAAG De Koningin heeft in paleis Soestdijk uit handen van mr. J. Klaasesz uU| voorzitter van het Prinses Bea-1 trix-fonds het eerste exemplaar R ontvangen van de cassette „Hete. Prinselijk Huwelijk" dat bestaatr uit twee langspeelplaten en eenr album. De penningmeester vant het fonds mr. D. P. C. de HoopL Scheffer, overhandigde wiittister-j president Ca Is een exemplaar. I De twee langspeelplaten be- vatten een klankbeeld van de D belangrijkste gebeurtenissen L, rond het huwelijk van Prinses Beatrix en Prins Claus. Bij de cassette behoort jlbum met kleurenfoto's en volledige tekst. De plaat wordt uitgebracht ten bate van het Prinses Beatrix-fonds. tor in de technische wetenschappen op ictie-dtffusle in het systeem nikkel-alui aium". Promotor prof. dr. G D Rieck i UTRECHT F H L Beyaert uit Utreu, op „Gedragsbeoordeling in het psychiatrie tiekenhuis" tot doctor In de geneeskunf! Promotor prof. dr. J H Plokker. 1" in gevallen waarin dit anders niet nf gelijk is. Aldus een verklaring vanl procureur-generaal. Sleepboten J»cobvarSiewn«kerelc 31 <25 m'.'l WettzuMweat Lawsbon. rr*t booreilimd naar Alaska Noord Holland 38 vertrokken Personeel gevraagd 0 Gevr. enige flinke meis jes en jongens van 16 tot 18 jaar. Aanmelden bij: G. den Heijer, Zoeterwoudseweg, groentenveiling Leiden. 0 Gevraagd nette hulp 2 ochtenden per week. Schoon maak klaar. Rijn- en Schie- kade 115. Tel. 24971 0 Keukenmeisje gevraagd. Kinderhuis Nieuw Voordorp Leidsewcg 96 Voorschoten. 0 Gevr. een net meisje, zelfstandig kunnende wer ken Voor 2 ochtenden per week. Mevr. Noort, Nieuwe Duinweg 60 Katwijk aan den Rijn. 0 Huishoudelijke hulp gevr. voor enige dagen of ochten den per week. Schoutenbur gerstraat 28 Oegstgeest. Tel. 52236 0 Gevraagd in gezin van 2 personen een net meisje v. hele of halve dagen. Mevr. Meyer, Rijnsburgerweg 51, Leiden. 0 De N.V. Verz. Mij. „N.A. V.O.", Hogewoerd 126, tel. 01710-23587 heeft voor eni ge dagen of voor halve da gen per week plaats voor een goede typiste. Een en ander is speciaal geschikt voor een gehuwde dame, die de werkuren in onderling overleg kan vaststellen. Uur loon met alle sociale voor zieningen in nader overleg. 0 Gevraagd voor direkt nette werkster. Donderdag en vrijdag van 9 tot 12 uur f 2,50 per uur. Aanmelden Mevrouw A. Hansen. Rapen burg 60. tel. 31786 Leiden. Te koop gevraagd 0 Antiek meubels gevr. tegen de allerhoogste waar de. Mahonie fauteuils, ban ken. stoelen, tafels, koper, tin. kristal, karaffen, schil derijen. Ook beschadigde komen in aanmerking. Ook opgravingen. Br. onder no. 8753 bur. blad. Te koop aangeboden 0 Biljart reparaties. Opzet ten van ivoren doppen en pommerancen, pleister en krijt voorradig. Uw adres. Decimastraat 4 Leiden. 0 Te koop woonark met lig plaats voor groep 1 en 2. Of zonder ligplaats. Te bevr. Woonschip Pachanga t/o Utrechtseveer 33A Burggravenlaan 95 0 Sehoorsteenklokken. Zo van de jaarbeurs. De leukste modellen met slingertje. 8 daags uurw. 42.75. Wand klokken. Zaanlanders. schip pertje. min. staartklok]! heimuhren. stoeltjesklokji keukenklokken, koekoeks klokken (ook met muziek) Goede voorlichting - 100*7 garantie. Vergelijk onze prijzen! Uurwerkkliniek ..Gorthuis", alléén L. Rijn dijk^ Te koop aang. trouwjapon strakke rok met tule over- rok. Maat 42 met diadeem korte sluier. Tegen elk aannemelijk bod. Tel. 631 Warmond. Prima eikenhouten bui tenlandse wijnvaten van on geveer 250 liter. Noordman Frères, Haagweg 59 Leiden. j Te koop aang. een kin derwagen en een wascom- binatie. Te bevragen: Mah- lerstraat 5 Leiden (bij de Beethovenlaan). Aangeboden een 2 pers. matras, merk Pulmann. Zo goed als nieuw. A. van Leeu wen. Sandtlaan 24 Katwijk aan den Rijn. 0 Te koop aangeboden, mo derne kinderwagen, de kleur is wit met groene kap, voor zien van riemvering en hand tas. Te bevr. na 18 uur J. Vink, Katwijksestraat 14 Noordwijk Binnen. Woniriftfuil' 0 Verhuizingen door het gehele Tand ondc garantie. Fa C. A. Mostert Zn. Mid delstegracht 89, Leiden, tel. 01710-22085 Diversen 0 Voor uw scooter of mo torrijbewijs ook dit jaar naar Autorijschool Hugo v. Egmond, Hooigracht 66 Leiden. Tel. 21280 1 Bezoek onze toonkamers oor keukens, aanrechtbla- ien, in alle prijsklassen. Speciale aanbiedingen voor luxe aanrechtbladen met stalen bakken 100,Onze keukenafdeling is een door lopende expositie. Kom eens even kijken. Jac. Arnoldus Zn.. Minnebroersgracht 9, Leiden (bij Zuidsingel), tel. 24166-21510 Tronwauto's Iedereen enthousiast over onze nieuwste zwart of wit-lvoor- kleurige bruidscoupé's en 8 pers. volgauto's Ook u kunt deze bespreken bij H G. T Alleen: Zeemanlaan 12a, Leiden. Dir. de Jong, telef 23055. 0 10 rijlessen voor 47,50 Losse lessen 6,50. Fonkel nieuw lesmateriaal. Gedipl instructeurs. Bondsautorij- school „De Centrale" Tel. 01710-24600, b.g.g. 22287 Alphen a.d. Rijn: Raadhuis straat 267. Tel. 3764. Noord- wiik Binnen: Douzastraat 22 Tel. 3791. Katwijk aan Zee: Rijnmond 103. Telef. 3765. Sassenheim: Hoofdstr 171. Tel 7246 Vrije benzine aan ons Benzine station „Rijndijk" tussen De Vink en Haagse Schouw. Kortingen van 9- 30°'.. Vraagt benzinebonnen- boeken. wat nog extra kor tmg geeft Fa. A. v. d. Pouw Kraan en Zn., TeL 01710- 42861- Grote besparing dooi vrije benzine 0 De Sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels, repa reren van elk slot. Haarlem merstraat 273 (bij de Oxer- dekte). Tel. 33985 Levering Rijk en gemeente Des maandags gesloten. 0 Strijkinfichting OZON v uw fijne was. H Rijnduk 34a TeL 22675. 0 Stass studentenbabysit en oppasccntrale. Tel. 40686- 42928 Opgeven van 1700— 19 30 uur 0 Wij verzorgen de aan koop van uw auto, nieuw of gebruikt met ANWB keu ringsrapport zonder voor uitbetaling. Af te lossen in 12 tot max. 48 mnd. Schrijf ons geheel vrijblijvend welk merk u wenst. A. C. Haas noot, Annastraat 27. Katwijk aan Zee Voor al uw transporten expeditie, groot en Klein. Fs C. A. Mostert Zn Middel stegracht 89 Leiden Tel 01710—22085. Agentschappen v. bode en lijndiensten door het ge hele land. Fa C. A Mostert Zn., Middelstegracht 89 Leiden. Tel. 01710-22085. Weubelhandei „Mors poort' Ruimer keus eet hoeken bergmeubelen en bergkasten Wandmeubp'en eigen' ontwerp. Mors straat 58 Voor al uw verf, glas, be hang, kwasten, wezol, muur verven enz. naar Verfh. „De Pelikaan". Ook verhuur van plaktafels en afstoomappa- raten. Peiikaanstr. 27 Leiden. Tel. 25813, na kantooruren tel. 31982 0 Autobezitters opgelet! Doe het zelf. Auto spray spuitbussen verkrijgbaar in alle kleuren. Tevens leveren wij U alle bijbehorende ar tikelen. Fa. „De Pelikaan". Pelikaanstraat 27 Leiden. Tel. 25813, na kantooruren tel. 31982 Schriftelijk praktisch on derwas, dokters- en tandarts- ass., med. secretaresse, die- renartsass., leerl. analist la borant (basisex.), apothe- kersass., med. en chcm. labo rant, amanuensis, artsenbe- zoeker, kinderverz., pedicu re, sportmassage, vooropl. v. verplegenden, analist en apoth. ass. Gratis studiegids bij I.Me.Vo. afd. N. Balju wenlaan 22, Amstelveen. Te lefoon 02964—31840. Bezoekt wasautomatiek „De Eendracht". Zoeter- woudsesinge! 14B Ingang door de poort. Uw was (6 kg) schoon en droog binnen 1 uur. Er ts een stoom- mangel aanwezig om uw was kastklaar te maken. 0 Wü verzorgen al uw drukwerk tegen biliyke prij zen. O.a. visitekaartjes ge boortekaartjes. verlovings kaartjes. Prima afwerking en vlotte bediening. Druk werk Service Halpa - Haar lemmerstraat 64. Telefoon 24185. Naast Muziekhandel G. Hofenk. Hij loopt weer puik n.et onderdelen van Struik Dus voor al uw motor- scooter- en bromfietsonderd. naar T. Struik, Groenesteeg 3. 6 en 8. Te) 22026 1 blik mandarijnen voor 69 ct. by de boodschappen. LUIERS, per pak 1,19 LUCIFERS, 3 pakken 0,50 CLOSETROLLEN, per pak van 4 0 49 WORSTJES, p. pot 0,75 ZILVERUITJES, p. pot 0,59 PICCALILLY, per pot 0.49 ZALM, per blik 1.19 ROZIJNEN op sap. per pot 1,19 SLASAUS, grote fles 0,95 AZIJN, per fles 0,35 SLAOLIE, per fles 1,19 ADVOCAAT, per fles 3,49 CIDER, 3 gr. flessen 0,98 ABRIKOZEN op sap, literpot 1 39 PILS, 4 flesjes 1,— APPELSAP, p. fles 0,65 SINAASAPPELSAP, per fles 1,25 VRUCHTEN LIMONADE 1,79 Rode en witte PORT, per fles 4,20 Zoete VRUCHTENWIJN, per fles 1,09 VIN DE FRUIT, wün 0,90 Italiaanse VERMOUT, literfles 2,75 Reuzenflessen Wyn 3,50 HOGEWOERD 115 TELEFOON 23226. als ik dat geweten had. schreef ons een lezeres dat m'n oude naai machine nog zoveel waard was, had ik al veel eerder een Koerier gezet r Philips' Gloeilampenfabrieken N.V. BANKWERKERS (volwas., halfwas en leerlingen) DRAAIERS (volwas en halfwas) LASSER/BANKWERKER NETTE MEISJES (voor het atelier van speciaal montagewerk) ASSISTENTE STENO-TYPISTE voor de exportafdeling. Vot de laatste functie is kennis van de moderne talen vereist. Wij kunnen een zeer goed loon aanbieden en de verdere arbeidsvoorwaarden zijn gunstig. Wij noemen hiervan reis kostenvergoeding, verstrekking werkkleding, 6% vakantie toeslag en winstdeling. HERENGRACHT 34 LEIDEN TELEFOON 01710-23545 DAMESKAPPER Beschaafde jongeman met bediendendiploma damesvak biedt zich aan. Voor meisjes van Leiden en omgeving die prettig willen werken en tevens een goed vak willJ leren, hebben wij plaats voor: ENIGE MEISJES voor onze snij-afdelinf ENIGE MEISJES voor lichte controle-werkzaamheden Aan hen, die er prijs op stellen, in een prettige beschaafd omgeving een hoog loon te verdienen met prima sociale v< zieningen, zijn wij gaarne bereid dagelijks tussen 9-6 uur al gewenste inlichtingen te verstrekken. ELMI OVERHEMDENATELIERS LAMMENSCHANSWEG 128 - LEIDEN - TEL. 33741 GEMEENTE LEIDEN Bij de Gemeenteiyke Sociale Dienst kan worden geplaatst: MAATSCHAPPELIJK WERK(ST)ER Vereisten: diploma of ver gevorderde studie voor maatschappelijk werk. Salaris afhankelijk van opleiding en erv. in de rang van: maatschappelijk werker f 622,tot 772,p.m maatschappelijk werker le kl. 647.tot 822,— p.m hoofdmaatschappelijk werker 747.— tot 922,— p.m. sociaal ambtenaar f 797.tot 1026.p.m. te verhogen met 6ci vakantietoelage. De premie A.O.W. en A.W.W. komt ten laste van de ge meente. Aanstelling boven het minimum is mogelijk. Verplaatsingskostenbesluit. I Z.A.. studiekosten- en pre miespaarregeling zyn van toepassing. i overweging Sollicitaties met opgaaf van referenties, vroegere werk kringen. diploma's en verlangd salaris te richten aan Bur gemeester en Wethouders, Stadhuis, Leiden. Een prachtig album met een schat van de beste foto's uit Beatrix' leven. Onze kroonprinses zoals ze is zoals ze opgroeide zoals wij haar kennen en liefhebben. Hart- veroverende foto's in zwart/wit en in kleur waaronder de meest tref fende van haar huwelijksdag. Met boeiende tekst. 100 blêdzijdsn f4.90 Koop het direct bij uw boekhande laar. KEUNING - WAGENINGEN EEN KAMER met volledig pension, i of aanbiedingen worden gaarne ingewacht HERENKLEDING HAARLEMMERSTRAAT 115 VALERIUSKLINIEK, 200 BEDDEN ERVAREN VERPLEEGSTER die in staat is e dige funktie va len, eventueel i ambitie heeft om de vrij zelfstan- avond- of nacht-hoofd te vervul- i part-time verband. Inl. worden gaarne door de adj.-directrice ver-] strekt. Valeriusplein 9, Amsterdam-Z. Tel. 020-j 79.86.55.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 10