Spuit nu in3minuten uwoven schoon NAVO: Geldver spillend, doelloos en tijdrovend Biesheuvel doet felle aanval op Beernink „ARP verdacht gemaakt" La Belle Hollandaise heeft vele gezichten Bredero hoopt groei in 1966 te hervatten Roofoverval benzinestation Christian Bor (15) als enige Nederlander „Dienstknecht" 21/2 jaar cel DINSDAG 22 MAART 1966 Gepensioneerd generaal A. J. de Vries: Generaal-majoor vlieger-waarne mer A. J. de Vries b.d. levert in het maartnummer van Onze Luchtmacht, nogal ongezouten kritiek op de orga nisatie van de NAVO. Aanleiding hiertoe was voor hem een artikel van de Franse generaal L. M. Chas- sin, die de NAVO een machteloos apparaat noemde. De Nederlandse generaal is het in grote trekken met zijn Franse collega eens, maar noemt het artikel doorweven met emotio nele frasen, terwijl bepaalde detail punten pertinente onjuistheden be vatten. Generaal De Vries was vai 1960 tot 1965 bij de NAVO werk zaam als Deputy Air Defence Coördi nator. In zijn zeer kritisch artikel noemt hij de huidige NAVO-organisatie een vrij doelloos, tijdrovend en geldverspillend mechanisme, resulterend in het totaal ontbreken van een eensgezind, logisch, jstrategisch-tactisch concept met name voor wat betreft de luchtstrijdkrach ten. Het opstellen van met nucleaire wa pens uitgeruste vliegtuigen nagenoeg de frontlijn vindt de generaal gevaarlijk ,omdat men bü een verrassingsaanval de 'kans loopt °P totale vernietiging nog MR. TOXOPEUS: Straatterreur kan niet worden geduld AMSTERDAM „De WD staat ach ter de constitutionele monarchie onder het huis van Oranje, daaraan mag geen twijfel zijn", aldus mr. E. H. Toxopeus, voorzitter van de WD-fractie in de Tweede Kamer, tijdens een gister- wond in Amsterdam gehouden verkie zingsbijeenkomst. De VVD, zo zei hij verder, eist handhaving van de openbare orde en veiligheid, in de eerste plaats de Koningin en haar huis. Terreur >p straat kan en mag nie-t worden ge duld. IS iet meer kandidaat op provolijst Robert J. Grootveld AMSTERDAM Happening uitvinder Robert Jasper Groot veld heeft zich teruggetrokken als kandidaat op de lijst van de provo's bij de raadsverkiezingen in de hoofdstad. Hij stond als nummer twee genoteerd. Grootveld is tegen geweld en daarom veroordeelt hij de rel letjes van de laatste tijd. Hij heeft besloten te gaan werken voor de kost. DRS. NEDERHORST Toestand kan tot catastrofe uitgroeien ZANDVOORT Drs. G. M. Neder- lorst, fractieleider van de PvdA in de Pweede Kamer, heeft zich in scherpe bewoordingen gekeerd tegen het provo- nze samenleving, zo concludeerde ij, kan van democratische rechten ge- ruik worden gemaakt, maar ..wat wij iet mogen doen, is anderen in hun vrij- eid hinderen en de straat te gebruiken oor schijn-religieuze belevingen". Een melle oplossing van het provo-vraagstuk geboden, want „als er niet snel iets erandert, kan de toestand in Amsterdam t een catastrofe uitgroeien". Hij merkte verder nog op begrip te ebben voor de onmenselijke taak waar oor de politie staat Daarentegen he elde hij het feit dat de regering een npartijdig onderzoek over het optreden de politie op 10 maart niet nodig t gevonden. De heer Nederhorst leitte tenslotte voor volledige opening an zaken. Kans op wat regen DE BILT Het hogedrukgebied wen de oceaan, dat zich uitstrekt in Spanje naar Groenland, neemt in mvang af. Een depressie, die bij IJs- ind tot ontwikkeling kwam, ver- laatst zich in oostzuidoostelijke nch- ing naar de Noorse kust. Deze depres- zaï het weer in ons land de komen- - 24 uur beïnvloeden. De regenkan- in zullen vooral in het noorden van et land. toenemen. Een matige wind uit westelijke r'cb* ingen voert daarbij vrij vochtige lucht raarin de temperaturen normaal oor de tijd van het jaar. Dinsdag 29 maart: eerste kwartier HOOGWATER SCIIEVENINGEN 23 maart: 4.09 v.m.; 16.19 S n.m. Meer economisch dan militair object (Van een onzer verslaggevers) voordat de vliegtuigen hebben kunnen opstijgen. Met deze strategie negeert men de be langrijkste eigenschap van de luchtstrijd krachten: hun potentiële flexibiliteit, al. dus de generaal. Beter vindt hij het de vliegtuigen te stationeren 1000 tot 2000 mijl van hef ijzeren gordijn. Het ..getrennt marchie- ren. gesamt operieren" behoort met de huidige vliegsnelheden tot de reële moge lijkheden. schrijft hij. De toestellen kun nen op elk gewenst moment starten zonodig nog worden teruggeroepen, dien tijdens de vlucht naar het doel nog geen nucleaire beslissing ij genomen. ECONOMIE De gepensioneerde geveraal De Vries, die de NAVO doelloos en geldverspillend heeft genoemd. MINISTER SAMKALDEN: Strijd om straat als verzetmiddel onaanvaardbaar DELFT De minister van justitie, prof. Samkalden (soc.j, ging tijdens een verkiezingsbijeenkomst van de PvdA in Delft eveneens op de gebeurtenissen zaterdag In. Hij stelde vast dat de vrijheid van ningsuiting via radio en televisie met grote zorg moet worden gehandhaafd. De democratie kan de strijd om de straat, het verzetmiddel tegen de dictatuur, echter niet aanvaarden. „Wij zullen er voor hebben te zorgen, gemeenschappelijk, dat de vooruitgang waaraan wij in vrijheid willen wer ken, niet door zulke acties in een begin van gevaar wordt ge bracht. Dit betekent dat, welke ook de achtergrond moge zijn van de uiting van onrust in Amsterdam, het de taak is van alle democraten om met eerbied voor de vrije meningsuiting langs de rijke ver scheidenheid van wegen waarover wij nu beschikken, de normale orde en rust die de garantie vormt van onze vrijheden, in ere te houden en te beschermen", al dus de heer Samkalden. Twee Starfighters stortten neer MüNCHEN Behalve de Starfighter die gisteren (zoals in een deel onzer edi ties nog gemeld) boven Duitsland neer stortte boven Beieren, is er gisteren nog tweede te pletter geslagen. Beide pi loten wisten zich te redden Kind klimt op viaduct en wordt overreden BAARN De zesjarige Hendrik-Jan os kroop gisteravond tegen het viaduct de rijksweg over de Eem op en stak plotseling de drukke weg over. Een auto greep hem en het kmd was op slag dood. misch project dan een serieus militair object. Een project, dat mogelijk wordt gemaakt, door het ontbreken van een di recte oorlogsdreiging. Zowel de geallieer den als de Russen beijveren zich deze toestand te handhaven. De geallieerden om hun industrieën en economie op peil te houden Moskou omdat verkeerd be stede defensiegelden in hun voordeel werken. De huidige NAVO-organisatie onmachtig hieraan iets te doen, aldus de Het ideaal van een geïntegreerde mili taire organisatie acht hij in de eerstvol gende decennia niet te verwerkelijken omdat dit nationale wegcijfering zou eisen. En een doeltreffende NAVO-orga nisatie op te bouwen op basis van de bestaande, is een utopie, aldus de gene raal. Het is een dure grap met mogelijk in de toekomst desastreuze gevolgen. Men moet niet verder proberen te springen dan de polsstok lang is. Zolang nog zovele nationale belangen de mili taire NAVO-organisatie doorkruisen, doet men er beter aan dit ronduit te erkennen en hetzij deze nationale belangen op te geven wat praktisch uitgesloten moet worden geacht dan wel te komen tot een organisatie, gebaseerd op hechte coördinatie en onderlinge waardering. Deze laatste oplossing, aldus de generaal, zou aanzienlijk efficiënter en goedkoper zijn en de NAVO zou niet in de mist va ren zoals thans het geval is. GEEN TUCHT Thans, zo besluit de schrijver, is d< NAVO-organisatie nauwelijks een organi satie te noemen. In feite wordt zü ge vormd door een aantal geallieerde mili tairen in een groepsverband. Het adjec tief „militair" kan gevoeglijk achterwege worden gelaten. Het NAVO-mechanisme bevat teveel elementen, die onverenigbaar zijn met een militaire organisatie. De laatste be hoort te zijn gestoeld op beknopte en dui delijke reglementen en voorschriften niet te belanden in een troep zonder tucht. Het niet opvolgen van een dienst bevel is nationaal een ernstige zaak. In NAVO-verband is een en ander al terug gebracht tot een verzoekprogramma met vrijheid van persoonlijke beoordeling en Wij leven nu eenmaal in een periode van quasi-wereldverbeteraars, die al dus de generaal voor het merendeel hoegenaamd geen begrip hebben van een minstens 5000 jaar oude militair weten schappelijke historie. Een historie, die men niet in 20 jaar ombuigt. Veel vlugger en makkelijker dan ooit tevoren I 1. Spuit'3 Minuten ovenreiniger' in de oven. Zelfs het moei lijkste hoekje is ge makkelijk bereikbaar. 2. Wacht drie minuten.- Al het vuil trekt in de schuimlaag. 3. Dan gewoon het schuim wegvegen en... uw oven is weer stralend schoon. Verkrijgbaar bij uw drogist voor slechts f. 3.95 IMPORTEUR: BERGERAC TEL 070-607931 „Ongeoorloofd en bedenkelijk DEN HAAG Minister Biesheu vel heeft gisteravond in een radio uitzending van de ARP een felle aanval gedaan op de CHU en met name op CH-fractieleider mr. Beer nink. „Ongeoorloofd en bedenkelijk" noemde de bewindsman de wijze waarop de heer Beernink het dag blad De Telegraaf heeft gebruikt om op het punt van de monarchie de ARP verdacht te maken bij de kie zers. Mr. Beernink reageerde gisteravond prompt op deze z.i. „bijzonder zwari beschuldiging". ,.Wat de heer Biesheu vel nu heeft gedaan, zal nog meer verwijdering brengen tussen de AR en de CH", zei de CH-fractieleider tij dens een bijeenkomst van de Unie in Den Haag. Mr. Biesheuvel citeerde in zijn radio- speech een Telegraaf-interview (van vo rige week vrijdag) met de heer Beernink waarin deze verklaart een groot verschil te zien tussen AR en CH op het gebied van de monarchie. De CHU stelt volgens de heer Beernink de monarchie positief, de ARP negatief. De CHU heeft haar voorkeur voor het koningschap in haar beginselprogram staan. Dat acht de CH- leider een andere benadering dan die van de AR. Monarchie „De heer Beernink", zo zei mr. Bies heuvel, „baseert dit op een uit het verband gerukte uitspraak van dr. Berg huis. Hij verzuimde mee te delen dat ook het AR-beginselprogram zich duidelijk over de constitutionele monarchie uit spreekt. Dat de heer Beernink de eenheid Auto tegen boom: moeder en zoon omgekomen SCHERPENZAAL Twee doden een zwaar gewonde zijn te betreuren nadat op de weg tussen Renswoude en Scherpenzaal een auto tegen een boom was gebotst. De inzittenden waren de 64-jarige D. J. Wagenaar, zijn 61- jarige echtgenote J. Wagenaar-Kranen burg en hun 32-jarige zoon W. J. M. Wagenaar allen uit Soest. Moeder en zoon stierven ter plaatse. De vader is zwaar gewond naar een Amers- foorts ziekenhuis gebracht. Ferry Offermans zomercollectie (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM Ferry Offerman noemt zijn collectie trouw La belle Hollandaise en zijn zomercollectie maakt de vrouw inderdaad mooi. Om te beginnen een serie japonnen in twee kleuren, die met incrustaties samengesteld zijn. Eén japon heette zig-zag en had dan ook werkelijk zig-zag incrustaties. Andere hadden punten of vlakken, maar tijdens de presentatie voor de modepers werd heel de serie prompt zig-zag ge noemd. Het sloeg geweldig in. Het model was overigens gewoon recht met flauwe aanduiding van de lichaamslijn. Tabaksblond-bleu, groen-beige en blauw-hard rose waren de kleurcombinaties. Er kwam een hele serie mantels in heel veel lijnen: redingote, recht, meer trenchcoat genre, mantels met plooien in het rugpand. Alles mag en alles kan mooi zijn. Bijzonder goed was een 9/10 mantel van een fijn blauw-rood ruitje met heel lange zijsplitten gedragen op een donkerblauwe japon. Ceintuurs zijn meestal doorgeregen of sieren alleen het achterpand. De meeste mantels en pak jes hadden veel zakken en de zakjes dan weer klepjes en de klepjes weer knoopjes. Whipcord en tweed zijn de meest gebruikte materialen. De tail leurs zijn voor driekwart een combina tie van japon en jasje. Beide dan ver- Doosjes Een schok waren de „doosjes", daar bij hebben de rokken geen zijnaden, maar opzij voor en achter een dikke naar buiten gewerkte naad. Die rok wordt dus vierkant, een grapje dat Dior een paar jaar geleden lanceerde. Maar nu had Offerman het idee uitge werkt ook in de lijfjes, die even boven de taille wel tien cm afstonden als een houten kratje. Ook kwamen de doosjes te voorschijn in de brede opstaande hals- biezen. die dus vierkant uitstonden. De ribbels correspondeerden met de coupe- na-den van lijfje of manteltje. Voor het cockbailuur rokken van plis- see. rugdccolletées en vóór de schuine lijn van oksel tot halskuiltje, waar het voorpand dan met een brede band om de hals vastgehouden werd. Voor de avond uiterst slanke, soms in empire stijl gehouden rechte japonnen van heel dunne vaak druk gedessineerde zijde. La Belle Hollandaise had vele (heel knappe) gezichten. Plannen voor vierde bedrijf in Limburg UTRECHT Verenigde Bedrijven Bredero had ondanks kostenstijging, over de voortgang van het werk over aanvaardbare prijzen een goed •..Weliswaar toonde de omzet vai f 150 tót 160 miljoen nauwelijks eei stijging, doch dank zij produktiviteits- stijging en scherper kostenbewaking waren de resultaten iets gunstiger verhouding tot de omzet. De grond slag is versterkt door nieuwe initiatie die in 1966 reeds bescheiden winst zullen afwerpen. De middelen voor breiding en diepte-investeringen zjjn op lange termijn verkregen. Zij zijn voldoende voor normale uit breiding in 1966 en 1967, doch er is zeker ook een kans op schoksgewijze uitbreidingen en dan zal men nieuw* middelen zoeken. De netto-opbrengst waarin eigen on dernemingen zijn geconsolideerd was f8.2 (vorig jaar 8) miljoen, opbrengs* deelnemingen f 1.3 (0,9) mln„ tegen f4 (3.8) min. afschrijving, f 1.5 (1,4) min. belasting, f734.300 (1 min.) re servering en f 3.27 (2,72) min winst. Reeds voorgesteld is 20 (20) pet. di vidend. Het bestuur doet afstand van statu taire tantièmes voorzover zij die van 1964 te biveb gaan in afwachting van statutenwijziging tot herziening van de honorering. De orderportefeuille is aanzienlijk toe genomen. Men wil de Duitse belangen snel uitbreiden. Het geplaatst kapitaal toegenomen tot f 10.83 (8,66) min. er zijn f5 min. 6 pet. obligaties pet. geplaatst. De reserves zijn mede door emissie-agio tot f26.1 (20,3) min., de bankschuld daalde tot f3,7 (9,5) min vaste activa bedragen f34.2 28,3) min voorraden f 10.9 (8,1) min., deelnemin gen f 15 14.8) min. De orderstand was eind 1965 ruim voldoende voor een volle bezetting in en men hoopt de omzetstijging te hervatten al zal men niet het toelaat bare groeimaximum van 8 tot 12 pet halen. Hoger produktiviteit en scherper kostenbewaking zal ten dele de kosten stijging moeten goedmaken. De orderstand heeft een onweerbare neiging tot stijgen. Bredero heeft prille plannen voor een vierde indus triële vestiging in Limburg. Vastgoed Bredero Vastgoed is tevreden over het tweede boekjaar 1965 al is zij nog aanloop. Voor f 17 miljoen aan com plexen is voltooid, doch de produktie stekie teleur door traag rijksgoedkeu- ringenbeleid. In uitvoering was f20 en in 1966 is er nog f 15 min. bijgekomen. De winst was na afschrij ving van oprichtings- en emissiekosten, voorziening op projecten en voor belas ting f472.000 (348.400). Reeds voorge- stels is een eerst primair dividend an 5 pet. Na goedkeuring verdwijnt de band tussen het aandeel (certifi caat) en obligatie De beursnotering zal niet geschieden in eenheden maar afzonderlijk voor aandelen (certificaten) i obligaties. Men verwacht in 1966 hogere omzet i resultaten, vooral door bouw van bedrijfspanden. Tot dusver bracht Vast goed meer in het stuwmeer van rijks- goedkeuringsaanvragen dan er uit m, maar in 1966 en 1967 hoopt men normaal evenwicht te bereiken. De voorbereidingsporbefeuille omvat f 230 min. projecten nog zonder Hoog Catharijne en men beschikt hier over voldoende middelen. Er is 1966 en 1967 f40 tot f45 min. jaarproduktie te verwachten. De uit voering van Hoog Catharijne hoopt men 1967 te vergroten, wanneer de ka zernes aan de Croeselaan zijn ont ruimd. Belangrijke onderhandelingen over defensieterreinen en met de Spoor wegen zijn afgesloten met volle over eenstemming. Die met de Jaarbeurs vor deren. Er zijn nog meer van dergelijke plannen als Hoog-Catharij-ne in onder- VERKIEZINGSUITSLAG REEDS BEKEND Ofschoon het nederlandse volk, pas morgen ter stembus gaat, Is het tóch een feit dat er aUcrwegen gesproken wordt over een uitslag die al bU voorbaat vast staat. Zo wonderl(|k ls dit echter niet. Het gaat hier over een geheel ónder soort „verkiezing" - de ver kiezing voor een voordeliger le ven. Daarover hoeft namelllk ln het geheel niet gestemd te worden, omdat iedereen die even nadenkt onmiddellUk z(|n stem geeft aan de markt. Op de markt voeren marktkoop man en straathandelaar een vreedzame strUd om de laagste prijzen, zij winnen hun klanten door hun vriendeltlke en vak kundige service én doordat z|] hun een keus uit honderden kwa liteitsartikelen bieden. Wie op de markt koopt behoort altUd tot de winnende partU en volgt de verstandigste politiek. De markt is met algemene stemmen verko zen tot het gezelUgste en voor deligste koopcentrum, want OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD van de protestants-christelijke kiezer» niet begeert, is bekend. Dat hij voo* CH-glorie de AR-opvatting over de mo narchie volstrekt onjuist weergeeft door ons in de negatieve hoek te dringen, acht ik ongeoorloofd en bedenkelijk. Noch het AR-, noch het CH-beginselprogram spreekt zich uit voor élk koningschap. Artikel 3 van het AR-program en artikel 5 van het CH-program spreken zich uit voor het grondwettelijk, het constitutio neel koningschap, zoals dat in het Hui* van Oranje gestalte heeft gekregen", al dus mr. Biesheuvel. Naar zijn oordeel maakt derhalve d« WD ook en CHU zich in deze verkie zingstijd schuldig aan „demagogie" tegen hen die zware regeringsverantwoorde lijkheid dragen. „Het is vooral de CH- fractievoorzitter mr. Beernink, die wat dit betreft ver over de streep gaat in zijn electorale jacht naar stemmenwinst. Daarbij heeft hij het gemunt op het ka- binet-Cals, maar toch vooral op de AR. „De AR", aldus mr. Biesheuvel, „heeft over het optreden van de heer Beernink tot dusver gezwegen, ook ik. Thans ver breek ik dat stilzwijgen. Al te goed i* buurmans gek". „Terwijl de heer Beernink in Mid delburg uitroept, dat het snoeimes in de overheidsuitgaven moet worden gezet, gaat zijn fractiegenoot Tolman in het Noorden de boer op om te vertellen dat mijn melkprijsbeslissing een dieptepunt is in de na-oorlogse landbouwpolitiek. Hij doelt dan op de halve cent verschil, die ik met het Landbouwschap heb. Hoe hij dat met het snoeimes van de heer Beer nink denkt te verbeteren, vertelt de heer Tolman er niet bij, want dan klopt zijn verhaal niet meer", aldus de minister. Reactie Op de Haagse CH-bijeenkomsf ze! gisteravond mr. Beernink tegenover De Telegraaf te hebben ver klaard, dat de AR negatiever tegen over het koningshuis onder de Oranjes staat en de CH positiever. „Ik blijf daarbij", zo voegde hij eraan toe- Cite rend uit het beginselprogram van de ARP merkte hy op, dat deze partij geen principiële keus maakt tussen de republiek en het koningshuis. „Wij als CHU doen dat wél". Reagerend op de ministeriële uitlatin gen over het optreden van de heer Tol man en de hantering van het „snoeimes", zei mr. Beernink: „Ik dring slechts aan op een prioriteitenschema, waarin zeker aan de agrarische bevolking en aan de kleine zelfstandigen meer aandacht moet wor den besteed dan tot nu toe is gebeurd". Hij herhaalde, dat de CHU de stijging van de overheidsuitgaven wil temporise ren. „Regeren is kiezèn". Minister Biesheuvel hield zijn radio luisteraars voor, dat wie AR stemt, da enige protestants-chistelijke partij in ons land steunt, die de eenheid van protes tants-christelijk Nederland oprecht na streeft. „Wie AR stemt, steunt ook de partij die gezag en orde in een rechts staat, ook in Amsterdam, krachtig zal handhaven. Minister Smalienbroek geeft daarvan duidelijk blijk". HEERLEN Opnieuw is in Zuid- Limburg een overval gepleegd op een éénzaam benzinestation. Een gemas kerde man (met nylonkous) bedreigde gisteravond tussen negen en tien uur de pompbediende van een benzinesta tion op de weg tussen Heerlen en Nuth met een pistool. De gemaskerde eiste de kas op waar ongeveer 1500 gulden in zat Nadat de pompbediende dit geld had moeten geven werd hij in een nauwe muurkast opge sloten, waaruit hij ruim een uur later werd bevrijd toen een klant op onderzoek uitging omdat er niemand bij de pompen kwam opdagen. De bediende bleek totaal versuft te ziin. Concours moderne muziek UTRECHT Van aftastend begin, twee jaar geleden is het Internationale Concours voor jonge vertolkers van hedendaagse muziek uitgegroeid tot een internationaal be kende gebeurtenis, waarvoor uit het buitenland waarnemers gekomen zijn. Een dergelijke muziekwedstrijd is im mers enig in de wereld! Zo ontmoetten wij gisteren tijdens de tweede ronde van het concours, dat het Utrechts Conservatorium plaats heeft, de secretaris-generaal maarde „Warschaucr Herbst," het Pool se festival, de componist Andrzej Do- ROTTERDAM De ex-Uscoman éie ijftien jaar lang in het Westland een soort religieuze terreur uitoefende door zich onder rooms-katholieken als „dienst knecht des Heren" uit te geven, is van daag door de rechtbank tot 2'4 jaar met aftrek veroordeeld (eis twee jaar). De 67jarige J. P. S. heeft bekend vele goedgelovigen geld uit de zak te heb ben geklopt (naar schatting meer dan f 100.000) door voor te wenden dat hij hemelse boodschappen ontving. In het Westland werden gezinnen door zijn op treden financieel geruïneerd. Nog altijd geloven sommigen in S„ zei de officier van justitie. Daarom had de raadsman een gedeeltelijk voorwaarde lijke straf gevraagd om S ervan te weer houden op deze weg verder te gaan. eerste, ietwat browolski. die zeer onder de indruk raakte van wat hier gedaan werd. En de prestaties vond hij verrassend hoog! Inderdaad Francis Travis, die het vorige jaar ook in de jury zat. beves tigde deze indruk: het peil is hoog, misschien zelfs hoger dan de vorige keer! Dat de jury. de heren Henk Stam. René Allain, Wolfgang Fortner, Klaus Hubcr en Francis Travis, niet be paald lage eisen gesteld heeft aan de kandidaten in de beheersing van instru ment en stem. alsook in de affiniteit met de eigentijdse muziek, blijkt wel hieruit dat van de 65 deelnemers er maar dertien tot de tweede ronde wer den toegelaten. Dezen moesten bewij zen of zij bovendien in staat zouden zijn een openbaar concert te geven. Onder deze dertien bevindt zich één Neder lander, de 15-jarige violist Christian Bor, leerling van Herman Krebbers. die met zijn opvallende violistische be gaafdheid aller aandacht trok. Zijn leer meester Krebbers hoort men overigens wel uit de opvallend mooie, ruime toonvorming, uit de gemakkelijke vir tuositeit. Maar het musische vuur is van hem zelf en het brandt in hem! Wij willen nu niet verder uitweiden over de prestaties der overige kandida ten. Er waren uitschieters onder hen, zoals de Belgische klarinettest Walter Boeykens. Het repertoire gaf voor het grootste deel seriële en post-seriële muziek te horen, maar ook Hindemith, Prokofjef. Bartók. Wat evenwel duide lijk naar voren kwam, was de volko men overgave van iedere kandidaat de nieuwe muziektaal. En dit von den wij een belangrijk punt. Drs. H. E. Kokee-van den Berge.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9