BiTofL VLEET Kerkebuurtbewoners offerden nachtrust voor het vangen van pyromaan in Wassenaar AEG Wat l oorschotens raad gaat behandelen Zelfs de verloofde vond het maar roekeloos Leidsch Studenten Corps houdt Voorjaarsfestival Schoolbus uit Rivierenwijk naar de Burggravenlaan yisseniJNiEUWs TUNE-UP Gruijters uit VVD en raad Predikant als heibaas voor bejaardenhuis 1 JTEW E LEIDSE COURANT DINSDAG 22 MAART 1966 Buitenwereld wist van niets Politie en burgers op post bij lege panden WASSENAAR Door intensief eurwerk heeft de Wassenaarse re- ercbe zaterdag een 25-jarige pyro- aan kunnen aanhouden die de ge- oederen in de buurtschap Kerke- inrt sinds 8 maart in hevige bcroe- ng heeft gebracht. Op die datum ond opeens een houten loods waarin auto, enkele ponies en varkens ren ondergebracht, in lichterlaaie, brandweer en politie die snel ter staatse waren roken een bijzondere cht, vermoedelijk afkomstig van pe- oleum of terpentine. /Dvendien troffen ze een lont aan, zo- t brandstichting vrijwel vaststond. Op 11 maart werd eenzelfde situatie eemaal aangetroffen, en bovendien m zelfde buurt De politie ging ogen- ikkelijk met man en macht aan het erk. Twintig politiemannen namen «ten in op plaatsen waar men de pyro- aan misschien zou kunnen verwachten. conclusie leek namelijk gerechtvaar- gd dat hij het steeds op onbewoonde inden had voorzien. De voorzitter buurtvereniging Kerkebuurt bood de ensten van twaalf verenigingsleden in. Zfj werden ook ingedeeld, zodat igeveer tweeëndertig personen tien da an lang achter de pyromaan aanjoegen, verzwegen het voor de familieleden de verdere buurt. Ze stonden verdekt pgesteld, rookten niet en spraken wei- ig. Slechs weinigen wisten dat er des achts een grootscheepse jacht gaande mand hield moest in totaal zevenmaal uitrukken. De pyromaan stichtte brand in een villa aan de Teylingerhorstlaan, die oversloeg naar de garage. Hier kon de brandweer slechts met moeite het vuur de baas worden. De nieuwe school van de Indonesische ambassade stond in brand, maar werd gered door dat het vuur niet voldoende zuurstof Tweemaal werd een werkkeet van Rijks waterstaat aan de Rijksstraatweg door pyromaan aangestoken, eenmaal een duivenhok en eenmaal een koffietent die net op Haags grondgebied lag. Twee brandjes in de Kerkebuurt, de andere lagen er net buiten, zodat weldra het vermoeden postvatte dat de dader zelf in het bedreigde gebied zou wonen. TOESCHOUWER Er werd nagegaan waar de terpen tine en de lont vandaan kwamen. De toeschouwers bij de diverse branden werden uitgehoord en naar hun weder waardigheden van de voorgaande da gen gevraaagd. De dader bevond zich tweemaal in het publiek. Zijn verkla ringen waren zeer vaag. Het kringetje Een kwestie van koel bekijken en dan een AEG Santo koelkast kopen... AMSTERDAM Onderwijzers Valkenburg VALKENBURG Tot onderwijzers an de christelijke school zijn benoemd nejuffrouw C. J. Berkheij te Katwijk lan Zee en de heren H. Di'khuizen te Jtrecht en C. Passchier te Noordwyk Zeer. )ia's van Perzië KATWIJK AAN DEN RIJN Voor afdeling van de Christenvrouwen- ond hield mevrouw A. E. Sohoneveld- ioogewerf een lezing met dia's over 'erzië en Thailand n-a.v. het staatsie- ezoek van de Koninklijke familie ir 963. Het was een boeiend ooggetuigever- llag. De vergadering stond o.l.v. mev Hartkamp, die een meditatie hield strijd en lijden in Gethsémané. Ijaarvergaderiiig in Katwijk - de man zich in moest bevinden werd kleiner en kleiner. De stemming bij de buurtbewoners die van de geschiedenis afwisten, werd er door het gebrek aan nachtrust er: steeds verder toenemende spanning, niet beter op. Daarom was het zaterdag een hele geruststelling toen het bericht door gegeven kon worden dat het posten niet meer nodig was. Ze hadden de dader gevangen. Hij bekende de aanstichting acht branden maar ontkende een maal vals alarm gegeven te hebben. Als reden van zijn optreden gaf hij op dat ;raag eens wat brandweeractivitei ten wilde zien. Het was niet zijn bedoe ling geweest om mensenlevens in de waagschaal te stellen. De identiteit het beroep van de jongeman werden tot nu toe geheim gehouden omdat men in die kleine gemeenschap ogenblikkelijk zou weten wie het is. Hij wordt vandaag voor de officier van justitie geleid. De politie acht het een gelukkige om standigheid dat ze zelf de pyromaan heeft aangehouden. Was hij in handen van de verontruste buurtbewoners ge vallen dan zou hij er niet zonder kleerscheuren zijn afgekomen. In een besloten vergadering stelt de politie zich voor vanavond de burger- medewerkers volledig in te lichten. Het politie-onderzoek stond onder leiding van inspecteur A. G. L. Rijken, schade, die de pyromaan heeft aange richt beloopt zeker enkele duizenden guldens. VOORSCHOTEN De gemeente raad komt vrijdagavond om 8 uur bij een. Agenda: vaststelling van de „Verordening op de heffing en invor dering van rechten voor hét doen lui den van klokken van de gemeente toren"; krediet van f 250 voor de aanschaffing van examenmateriaal ten behoeve van het Verbond voor Veilig Verkeer; verhoging van de huur van het gebouw voor Christelijke Belan gen; stichting van een gymnastieklo kaal in het complex „Adegeest"; sani taire voorziening op een perceel weide grond achter de kwekerij „Rosen- burgh" ten behoeve van de padvin derskampen; benoeming van een hoofd van de vierde openbare lagere school: krediet van f 150.000 ten behoeve van de overschakeling op aardgas; ont- werplijst. bedoeld in artikel 8 van de Monumentenwet; krediet van f 15.200 ten behoeve van enkele voorzieningen in de ambtswoning van de burgemees-j ter; verkoop van grond voor een kerk-1 gebouw, bijgebouwen en pastorie in het complex „Boschgeest" aan de R-K. Moeder Godsparochie; onderwijsvoor- stellen. Als proef hadden B. en W. een ge deelte van het nlantsoenonderhoud uit besteed voor één jaar. Het proefjaar is nu geëindigd. B. en W. zijn tot de con clusie gekomen, dat uitvoering in eigen beheer financieel belangrijk gunstiger is. en daarom ziin zii van mening dat het onderhoud van openbaar groen en woninggroen weer geheel in eigen be heer dient te worden genomen. B. en W. hebben besloten, het be stuur van de Voorschotense hengel sportvereniging „Onze Hobby" weer te machtigen tot het afgeven van visver gunningen aan haar leden om te hen gelen in de vijver van het Burg. Van Hja; M KATWIJK De Hervormd-Gere- meisjesvereniglngen „Mir- Kam", ..Martha" en „Maria" houden om kwart voor 8 in Hde zaal van de Ichthuskerk haar iaar- hoog water 4.16 ^Kergadering- 012 en 12. SGP-kandidaten te Katwijk KATWIJK AAN ZEE In gebouw 't Centrum hield de SGP een druk bezochte ledenvergadering onder lei ding van de heer J. H. van Neerbos. Na vaststelling van de kandidatenlijst voor de gemeenteraad hield het raads lid Klem van der Meij een causerie over enkele aspecten van het ge meentewerk. De kandidaten zijn: 1 Jac van Dijk; 2 Klem van der Meij; 3 H J M van El ten; 4 H J den Haan; 5 Jb Guyt, Reigerstraat; 6 B van Kruistum; 7 C Veerman; 8 W de Visser; 9 M Vooijs Gzn; 10 A van Duyvenbode. Varke- visserstraat; 11 J van Duijn, Van der Vegtstraat; 12 W Haasnoot; 13 J van Duün Zz. Prinsestraat; 14 G Brouwer Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE - Woensdag: uur; laag water der Hoevenpark en de singel rond de begraafplaats „Rosenburgh". De ver voeding is bepaald op f 38 per ha en is ongeveer 15 pet hoger geworden. De kerkvoogdij van de Hervormde Gemeente vraagt in verband met de sterk gestegen kosten van onderhoud en schoonhouden de huurprijs van f 1.300 per jaar voor het gemeentelijk gebruik van het gebouw voor Christe lijke Belangen te verhogen. B. en W. stellen de raad voor per 1 januari het gebouw te huren voor f per jaar. Op initiatief van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten is een plan ontwikkeld voor de bouw In serie van een aantal gymnastieklokalen voor het gewoon lager onderwijs. Deze serie omvat 18 zalen, waarvan Voorschoten er één kan krijgen. De zaal heeft af metingen van 20 bij 10 meter met een vrije speelhoogte van 5,5 meter. B en W. geven, d© voorkeur aan de stan- daarduitvoerïng. Het bijzondere voor Voorschoten is dat deze zaal de eerste gemeentelijke zaal zal zijn, die douches krijgt. Het lokaal zal worden gebouwd aan de Richard Wagncrlaan. De kos ten bedragen f 426.000. B. en W. stellen voor te benoemen tot hoofd van de vierde openbare la gere school de heer J. de Visser te Hoek. Het perceel weidegrond achter de kwekerij ..Rosenburgh" in Boschgeest, wordt door de padvindersverenigingen veel gebruikt als kampeerterrein. Op dit terrein is geen enkele sanitaire voorziening. B. en W. stellen voor een bedrag van f 1.200 hiervoor te voteren. B. en W. stellen voor een krediet te verlenen van in totaal f 15.200 voor een aantal voorzieningen in de ambtswo ning van de burgemeester. De eigenaar van de woning, de heer A. van der Marei, heeft te kennen gegeven d? kosten van de voorzieningen niet voot zijn rekening te willen nemen. De bewoner heeft zich bereid verklaard bij uitvoering van gemeentewege een verhoging van de huurprijs van f 500 Der iaar te zullen betalen. VOORSCHOTEN Gisteren is het eerste in Voorschoten gevonden kie vitsei aangeboden aan burgemeester L. de Kool. Het ei is gevonden in de Starrenburgerpolder door de heren A. W. Douwes en W. A. Lelieveld alhier. CHU Zoeterwoude doet meer aan voorlichting ZOETERWOUDE D, afdtlinf van de CHU hield haar jaarvergadering „Ons Huis". Voorzitter H. H. van Kapel stond stil bij het overlijden van de heer Tilanus sr en het huwe lijk van prinses Beatrix. Voorts las hij het op rijm gestelde jaarverslag Het bestuursvoorstel de contributie te verhogen van f 3.50 tot 5.50 per jaar werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Bij de bestuursverkiezing werden de beide aftredenden, de heren L. Schenkeveld en B. van Vliet, herko- In. De lyst met kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezing werd als volgt vastgesteld: 1 Joh. van Vliet. 2 D. Hulsbos. 3 H. H. van Kapel, 4 L. Scheirkeveld, 5 Jac- Dorrepaal. Besproken werd het samengaan met de ARP. Er zal een gezamenlyke Ujst worden ingediend onder de naam Protestants-Christelijke Groeperingen. Het raadslid Joh. ven Vliet beant woordde uitvoerig enkele vragen be treffende de gemeentepolitiek. Men besloot tenminste éénmaal per jaar een voorlichtingsavond te houden. Burgerlijke stand van Noordwijk NOORDWIJK GEBOREN: te Lei den: Dirk, z v A van Rijn en J van der Plas, Zwarteweg 13; Leonard a Wilhel- mma, d v A J A van der Zon en A Th J Cloosterman, J v Hemegouwenweg 6: Eric Theodorus Adrianus. z v Th L Steenvoorden en J C Gommers, Tram- steeg 19a; Hendrik, z v J Scheurwater en A Baauw, Julianastraat 26; te Leiden; Jolanda Gerretje Jaooba, d v J J Bliek en D C Duindam; Corneli6 Jurrien, z v O J Rhebergen en G J Vermeulen, J Beugelsdijkstraat 6; Johanna Petronella Salvator, d v H J de Ridder en C J Th Duivenvoorden. Hyacinthstraat 4. ONDERTROUWD: J P Baalbergen E Wulf: H Ott Coventry 'Gr. Briti) en J Bedijn; N M van Botitenburg en C GETROUWD: G D van Pu-tten* Sae- senheim en W C M Westgeest; W de Jong. Katwijk en J M Verloop. OVERLEDEN: te Lelden: P vam der Graaf (1918); W Sloof (1890); M van Os (1884), w v Beijen. NOORDWIJK Woensdag zijn de ge meente-secretarie en het kantoor va onrtvan.geir de gehele dag gesloten. Voor de Leidse kantonrechter LEIDEN Onder de vele verkeers- zondaars die gisteren voor de Leidse kantonrechter verschenen, had de 24- jarige vliegtuigbouwkundige uit War mond wel de meeste „brokken" ge maakt. Met zijn auto was hij een voet gangersoversteekplaats op de Zeeweg in Katwijk opgereden op het moment dat een aantal kinderen overstak. Een van de kinderen werd door zün auto enkele meters meegesleurd, tengevol ge waarvan het onder meer een her senschudding en een gebroken neus been opliep. Verdachte ontkende dat hij te hard zou hebben gereden, ook al was hij pas tot stilstand gekomen toen het kind al een paar meter was meegesleurd. De officier vond de manier vam rijden in elk geval roekeloos en totaal onaaawaamdbaar. maar rekening hou dend met het blanco strafregister wilde hij toch nog niet tot intrekking van het rijbewijs overgaan. Hij eiste een geldboete van f 100 subs. 20 dagen en een voorwaardelijke intrekking van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden met een proeftijd vam twee jaar. „Ik heb niet roekeloos gereden en alleen maar een vergissing gemaakt", wierp verdachte nog tegen. „Zelfs uw verloofde achtte u schul- LEIDEN Het Leidsche Studenten Corps viert op 22, 23 en 24 maart zijn eerste Voorjaarsfestival. De gedachte, die aan dit Festival ten grondslag ligt is allmreerst, om die artistieke en cul turele elementen, a\e in het Leidsche Studenten Corps aanwezig zijn, voor het voetlicht te halen. Vandaar gedu rende deze drie dagen de permanente exposities van eigen werk van corps leden, beeldende kunst en foto's. Ook de historie van het Leidsche Studenten Corps is in een tentoon stelling, verzorgd door het Archief, vertegenwoordigd. Als hoogtepunten van deze culturele manifestaties kunnen worden be schouwd het stuk „Thet Birthday par ty" van Harold Pinter, door het Leidsch Studenten Tooneel en 'n con cert door Sempre Crescendo. Daar naast zijn er nog vele activiteiten, waaronder een forum over de NATO- kwestie en een vertoning van de film „Ballade van een soldaat", ingeleid door Jan Blokker. De opening van dit Festival zal ge schieden door mr. E. Elias, reünist van het Leidsche Studenten Corps. Op deze wijze hoopt het Leidsche Studenten Corps aan zijn leden een In de Westenbergkazerne in Schalk- haar zal op 2 april een ereplaat worden onthuld voor de gevallenen vam 1 Indië-bataljon van 5-5 RI. Dat gebeurt het bijzijn van ongeveer zestig nabe staanden van de gevallenen. Na afloop wordt in Deventer een reünie van 5-5 RI gehouden. zo volledig mogelijke staalkaart te to nen van de mogelijkheden en de ta lentendie een dergelijke vereniging in zich bergt. dig aan roekeloosheid'', antwoordde de kantonrechter. Dat deed de deur dicht en het vonnis luidde dan ook conform de eis. Een 43-jarige vertegenwoordiger uit Rijnsburg moest zich verantwoordem voor het snijden vam een auto op de Hoge Rijndijk onder Zoeterwoude. wat een botsing tot gevolg had. Hoewel hij indertijd volledig de schuld van de botsing op zich had genomen, probeer de hij wu de andere partij ermee op te schepen. Volgens hem had de naast hem rijdende auto plotseling meer gas gegeven, waarop hy niet had rekend. Officier en karnt onrechter vonden het geen steekhoudend argument en vertegenwoordiger ontkwam dan ook niet aan de hem opgelegde boete vam f 45. Bijbelexpositie nu open LISSE Gisteravond heeft burge meester mr. Th. M. J. de Graaf in de bloemlusthal van de HBG de grote bijbeltentoonstelling geopend, die hier tot en met 31 maart wordt gehouden. Dr. J. W. Schulte Nordholt hield daarbij een boeiende causerie, waarin hij stelde, dat de bijbel even duidelijk en onduidelijk en even helder als ondoorzichtig is als het menselijke be staan zelf. In menselijke vorm komt de stem van God erin tot ons. Het koor van het bisschoppelijk se minarie Leeuwenhorst te Noordwij-, kerhout zong bijbelse liederen en de voorzitter van het organisatiecomité, ds. D. Keunig uit Noord wijk aan Zee. dai f:te alle grote en kleine medewer kers, die zo hun best hebben gedaan van deze tentoonsteling iets werkelUk bijzonders te maken. De expositie is dagelijks, behalve op zondag, geopend van 9 tot 22 uur. Op de foto de op de tentoonstelling aan wezige maquette van de door Salomo gebouwde tempel. LEIDEN Naar wij vernemen, is in de besturen van de bijzondere schoolverenigingen de gedachte naar voren gekomen, een schoolbus te laten rijden uit de Rivierenwijk naar de om geving van de Burggravenlaan. In de Rivierenwijk (het gedeelte van Leiden over de Wilhelminabrug) zal voorlopig geen school worden ge bouwd. zo heeft de wethouder van on derwijs enige tijd geleden in een raads vergadering meegedeeld. Het aantal kinderen is daarvoor niet voldoende. Voor de ouders is dat wel een pro bleem. omdat de kinderen nu langs drukke wegen naar school moeten. De kinderen die in Leiden op school gaan Sassenheims Chr. Geref. Kerk dankte de heer Van Nieuwkoop SASSENHEIM De heer Jac. van Nieuwkoop werd zondagmorgen na de dienst gehuldigd ter gelegenheid van het feit, dat hij niet minder dan 35 jaar ouderling is van de Chr. Geref. Kerk alhier. Hij blijft dit ambt noo bekleden. Eerst sprak ds. Den Boer hem toe. Hij zei, dat de heer Van Nieuwkoop zyn ambtswerk altijd in nederigheid en met spontaneiteit en overgave heeft gedaan. Vele jaren is hij ook scriba geweest van de kerkeraad. De Kerk is hem dankbaar voor alles wat hij in dit ambt heeft mogen doen. Een gouden horloge was het tastbare be wijs van deze erkentelijkheid. Ds. Maris van Bloemendaal sprak de jubilaris toe namens de classis Haarlem van de Chr. Geref. Kerken. Hij dankte de heer Van Nieuwkoop voor wat deze in verschillend opzicht voor de classis heeft mogen beteke nen Hij is een man, die weet, dat de kracht van de ambtelijke taak niet ligt in een veelheid van woorden, zei ds. Mans toen hij van de heer Van Nieuwkoop een kenschets gaf. Liefde en trouw kenmerken hem. Leer het hort van Uw auto kennen met Nadat mevrouw Vos de jubilaris een lied had toegezongen, dankte de heer Van Nieuwkoop voor deze blijken van waardering. ook afgevaardigde naar vergaderin gen van de classis en de particuliere synode en voorzitter van de ouder lingen- en diakenconferentie in de classis Haarlem. Ook het chr. verenigingsleven in ona? gemeente heeft zyn belangstel ling. Noemen wij zijn werk voor de prot.-chr. wijkverpleging Bethesda en de prot.-chr. bejaardenkring moeten de Wilhelminabrug en de Ka naal weg passeren en zij die een Lei- derdorpse school bezoeken moeten bij de Leiderdorpse brug de Hoge Rijndijk oversteken. De besturen der Leidse schoolvereni gingen zijn van mening, dat de onmo gelijkheid om in de Rivieren-wijk tot scholenbouw over te gaan een zekere tegemoetkoming aan de ouders als con sequentie moet hebben. Vandaar het idee om een schoolbus te laten rij-den. Het verzoek om toestemming daarvoor berust op het ogenblik bij de gemeente. Men hoopt uiteraard, dat deze op dit verzoek gunstig zal beslissen. AMSTERDAM Drs. J. P. A. Gruij ters heeft ontslag genomen als gemeente raadslid en bedankt als lid van de WD. De heer Gruijters sloeg een uitnodi- derd was en werd deswege door het hoofdbestuur van de VVD en de fractie leider in de Tweede Kamer, mr. Toxo- peus, gekapitteld. MüNCHEN Dc West-Duitse luchtmacht heeft gisteren weer een Starflghter verloren, de 33ste sinds begin 1965. De piloot heeft zich met behulp van zün valscherm kunnen redden. SASSENHEIM mde pre hem niet alledaags karwei op te knappen: gehelmd en wel nam hij plaats in de cabine van een hei machine om een heipaal van vijftien meter de grond in te slaan. Daarmee werd de bouw van het protestants-christelijk bejaardencen trum officieel begonnen. De plechtig heid droeg een sober karakter. Het feestelijke tintje zal worden gegeven aan de eerste steenlegging. In het jeugdhuis zei ds. Walvaart, die voorzitter is van de bouwstichting. dat na het veel werk vereist hebbende eerste hoofdstuk, thans met het twee- Jpuadu-eekeinde in Noordwijk de hoofdstuk, de bouw zelf. een aan vang is gemaakt. Aannemer Van der Plas zei op een goede samenwerking met de heren Heyl, Meyer en Schram van de bouw commissie te rekenen. Het werk wordt uitgevoerd onder leiding van het ar chitectenbureau Boon en Posno. KVP-kandidaten NOORDWIJK Na vele strubbelin- Tot en met a.s. vrijdag bieden wij u bij doorsmeren en olie-verversen een nieuwe, unieke service aan. Met behulp van elektronische testapparatuur brengen wy u kosteloos en zonder enige verplichting uwerzijds rapport uit over onderstaande punten van uw wagen Ook als uw wagen nog niet aan doorsmeren en olie-ver versen toe is. kunt u van deze ,.Tune-up"-service profiteren. Wij schrijven dan een tegoed-bon voor u uit! Grijp deze kans aan om een zuiver beeld van de toestand van uw motor te krijgen Maak telefonisch of mondeling een afspraak mei ons Leer uw wagen tot in de puntjes kennen. Leer onze vice kennen! bougies compressie accu contactpunten en contacthoek hoge spanning bobine en con densator ontsteking uitlaatgassen GARAGE VAN DER PLAS Afd. Quick Service voor alle merken auto's Secr. Varkevisserstraat 64 Katwijk aan Zee IJMU1DEN Aan de markt ver schenen 94 vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 9390 kisten vis. waarvan 1350 kisten schelvis, 520 wij ting, 420 gul en kabeljauw. 860 kool- vis, 90 haring, 1490 kleine kisten ha ring, 3130 kisten schol, 70 tarbot- 550 diversen. 1210 stuks stijve kabeljauw en 120.000 kilo tong. Aan laatstgenoemde vissoort was dus weer geen gebrek. Dat kwam in de da lende prijzen duidelijk tot uiting. Vooral de kleinste soort die veruit in de meer derheid was. moest het ontgelden. Op d eeerste afslag haalde men nog f 2.02, maar spoedig zakte het peil tot f 1.69. De grote en de grootmlddel schol be gonnen met een notering van f 35 niet slecht. Lang duurde dit niet. Al ras mijn de men niet hoger dan f 20. Ook de an dere scholsoorten moesten ten opzichte van de laatste dagen van de voorgaande week enige veren laten. De grotere schelvissoorten herstelden zich behoorlijk van de klappen die men de laatste dagen te incasseren kreeg. Voor de grote schelvis betaalde men nu op de eerste afslag f 55. Ook de groot- middel en de kleinmiddel kwamen tot een betere notering. Alleen de braad- sohelvis liet het weer afweten en beland de na een mzet van t 22 weer op het minimum van f 15. De gul was weer aan de goedkope kan'.. De grootste soort haalde op de eerste afslag f 42 en dat was minder dan aan het eind van de vorige week. Van de kleinste soort moesten diverse partijtjes naar de kattencentrale worden afgevoerd. De gestripte wijting begon op het uitste kende peil van f 33 om later naar f l9 weg te zakken. De dichte soort zat tussen de f 21 en de f 11 en bleef zodoende net buiten het oereik van de kattencentrale. Voor de haring bestond een bevredi gende belangstelling, getuige de notering van f 32 tot f 27. De kabeljauw ging nog niet erg vlot van de hand. De grootste soort bereikte op de eerste afslag een notering van f 98 en sloot op f 76. De handel.a hrr. hm hm hm hm hm hm m middel kabeljauw zat tussen de f 92 .»n de f 80 De grote witte koolvis kon met een notering van f 88 evenmin impone ren. De grote zwarte soortgenoot deed het met een koers van f 68 tot f 54 nog slechter. Rustige visserij In de Noord kon een rustige visserij worden genoteerd. Spectaculaire vang sten werden niet gemeld, maar door ge middelde trekken 9chelvis uit de last met als goede derde de haring. De loggers en kotters bij de ST-boeien troffen weer veel over het algemeen klei ne tong aan. Schol was zeldzamer. Voor de vaartuigen met het zogenaamde bok kentuig was het meeste succes wegge legd. De loggers en kotters onder de Neder landse kust haalden uit de eerste trek ken van de nieuwe reis eveneens rede lijke hoeveelheden tong scheep. De oij- vis bestond voornamelijk uit schol, gul en wijting. Vandaag aan de mark Vandaag verschenen onder meer aan de IJmuider markt de IJM 9 Haarlem met 1050 kisten, de IJM 26 's-Gravenha- ge met 1210 kisten, de SCH 261 Onder neming 1 met 900 kisten en de VL 105 Elisabeth met 1100 kisten. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 4 Okisten wijting, 300 kisten gul en ka beljauw. 15000 klio tong en 1800 in Ier land gekochte kisten haring. kiezingen samengesteld. Opvallend is dat het zittende raadslid W. H. de Haas naar no. 11 is geschoven en dus geen verkiesbare plaats bezet. De andere raadsleden van de KVP staan wel op een verkiesbare plaats. De volledige lyst luidt: 1 J van Leeuwen; 2 M C J Sedelaar; 3 J K flHJPHI Mesker; 4 G Faase; 5 W Schelvis; 6 L NOORDWIJK AAN ZEE Zatfr- 7 F ^,h:.S 5 Oos:" lam: 9 W Wynands; 10 L J Droogh; II Wde Haas; 12 A J v d Meer; 13 L v d Mey: 14 J Zwetsloot; 15 W Smit; 16 C H G Goudriaan; 17 H Warmen- hoven: 18 A Mulder; 19 Caspers; 20 Th Alkemade. vijftig mande dag en zondag a s. wordt een Lrainings- kerk in de classis Leiden. De deelne mers logeren in hotel Verloop- Een groot deel van het programma wordt afgewerkt in Jeugdcentrum De Rank. Het thema is: Gemeente van morgen. Belangstellende jongelui kunnen zich tot vrijdag opgeven bij de heer C. J. Admiraal, A. van Rooyenstraai 102. Noordwyk aan Zee. Kosten f 8-50 per persoon f 15 per echtpaar Scbmal weer eerste NOORDWIJK Amateurffotografen- vereniging. Verfplicht onderwerp: haven. Uitslag: 1. D. van Rijn 274 punten: 2. K Kok 267 punten: 3 H Aartsc 260 punten: 4. G. Prins 258 punten: 5. N Schmal 256 punten: 6. M. Doll 254 punten; 7. E Aartse 230 punten. Bij het vrije onderwerp ging de eerste prijs weer naar dé hëer N Schmal, die een prachtige foto van een bosgezicht had neergehangen Uitslag: 1. N. Schmal 301 punten; 2. A. Caspers 285 punten; 3. A G. van Asten 282 punten; 4. M. Doll 274 punten; 5. D. van Rijn en K. Kok 273 punten; 6 H Aartse 258 punten; 7. A .N de Ridder 215 punten. Gereformeerde Kerk be roept weer NOORDWIJK De Gereformeerde Kerk van Noordwyk aan Zee heeft in de vacature ds. B. Bonsma beroepen ds. C. Warner uit Raamsdonk en Drim- Ps. Warner is 33 jaar oud en staat sinds september 1962 in zijn eerste ge meente. Hy is gehuwd en heeft een kind. NOORDWIJK Uitslagen schietver eniging Blijf voor 't land; met buks: le kl J P Gudriaan 46 prrt: 2e k], J v. d. Wiel 45 pr.'t 3e kl. A. v. Bcelen 36 pnt. In dc le kl. behaalden J. P. Goudriaan en J. Plug een gelijk aantal punten maar door een beter geplaatst laagst schot werd J. Plug van het definitieve bezit van de wis-selmcdaille afgehouden. In de K S.O.-afdeling werden de wisselmedail les als volgt verdeeld: le k A W Be dijn 59 pnt; 2e k. J. Schmai 55 pn-t.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5