TV RADIO en Al te bekend: niet meer Bezem door goed Amerikaanse feuilletons en strips schenk' schenk^ Europese ambtenaren stellen staking uit Veel knal-effecten in AVRO's Hoofdstuk VI d7~ BS r DINSDAG 22 MAART 19« VANAVOND TE ZIEN Fractievoorzitters vanavond in debat ÜEN groot aantal Amerikaanse ■*-J sponsors (firma's die uit recla- BUSSUM De fractievoorzitters me-oogpunt televisieprogramma's van de vijf jrote politieke partijen betalen) is niet meer tevreden over zullen vanavond tussen 8.20 en 9 uuri ar.otV.io b-üi-o,- via Ned. 1 voor de WRO-camera s8Patnie, waarmee de kijkers onvoorbereid debatteren naar aanlel-1 s avonds bij overbekende feuille- din* van de morgen te houden Staten- tons en strips die jaar in jaar uit verkiezingen. Terug naar lange programma's i Televi- reeks Men hoort en ziet, bij de discussie geleid door drs. F. A. Hoogendijk. dus de heren rar E. H. Toxopeus (WD), dri W. K. N.. Schmelzer (KVP), B. Roolvink (ARP), mr. H. K. Beernink (CHU) en drs G. M. Nederhorst (PvdA.) Mysteriespel Noaeh op Palmzondag (Van onze radio- en tv-redactie) j BUSSUM „Noach op de wateren" Is de titel van een oud-Engels myste riespel, dat in een IKOR-uitzending op Palmzondag (3 april) door leerlin gen van het Casimis Lyceum in Amstelveen voor televisie wordt uitge-1 voerd. Ds. Jan Wit maakte van dit spel een Nederlandse vertaling, en zo zal men gewone mensen zien, die in herkenba re omgangstaal het verhaal van Noaoh en diens ark voor en tijdens de zond vloed vertellen. De muziek, geschreven door de Britse componist Benjamin Britten, wordt uitgevoerd onder leiding van drs M. van Duin. De uitzending is te zien op Ned. 1 tussen 5 en 6.15 uur. wekelijks lopen, zitten te hangen Zij geloven dat er eens flink wat van die oude kennissen moeten De drie grote networks, NBC. CBS en ABC, producers van deze ingebur gerde vervolgverhalen en geijkte shows, hebben zich gehaast aan de ver langens van hun geldgevers te voldoen en zo sneuvelen binnenkort zeker hon- derd van de 280 programma's, die worden opgeruimd om plaats te waan week °P ^et scherm ko ntaken voor de langere program-i Men wil hiermee het gewoonte-kij- ma's (tot 2 uren toe!) die vroeger ken, dat de aandacht eens mocht aflei- opgeld deden. Ze werden indertijd don V8n de advertenties waarmee de afgeschaft omdat toen snelle af- ^end,nBen 2,Jn «'«"'spekt, doorbre- wisseling beter werd geacht. Bij de programma's die door de har- de bezem worden weggevaagd beho ren er verscheidene, die het Europese kijkershart nog steeds verrukken en wel: Dokter Ben Casey, De lange hete zomer, de Donna Reed- show. de Zweedse gouvernante en zowaar de Flintstones. Verder: Perry Mason, Ha- zei, Dick van Dyke- show (was all bekend). Hullabaloo, Dokter Kildare; j en zelfs de Sammy Davis Show. V.S. zien Brussel via Early Bird (Van onze radio- en tv-redactie) BRUSSEL De Belgisdie hoofd stad is er trots op, dat zij op 6. juni a.s. centraal zal staan in een Er is maar één programma, dat door transatlantische televisie-uitzending de kijkers niet met een traan in het via Early Bird, zulks ter gelegenheid °°g zal worden nagestaard en dat is: van de opening van de NATO-confe- het vervolgverhaal van Dokter Ben Casey. Zo populair als dokter Kildare jarenlang is geweest, zo impopulair heeft zijn collega zióh gemaakt. Mag het Nederlandse kijkersdom de ernst die dokter Ben Casey op het gelaat geëtst staat, juist bewonderen, de Amerikanen denken er anders over: zij hebben vaker en vaker laten we ten, dat zij ,.de altijd zuur-kijkende medicus" niet appreciëren, ook al blijkt hij het (naar behoren) altijd bij het rechte einde te hebben. Vijf jaar niettemin heeft „Dokter Ben Casey" het uitgehouden, maar W I NTS en AVRO 7.32 uur Engelse les voor gevorderden. 8.20 uur fractievoorzitters aan het woord zier. 9.00 uur amusementsprogramma voor Montreux: Hoofdstuk 6. 9.45 uur telerecording van professional boksen in Amerika. W. 2 KRO en NTS 8.01 uur José solliciteert in de Bill Dana Show. 8.25 uur aflevering van de serie Het grote avontuur: tijd van de EngelsAmerikaanse oorlog in 1814. is het programma zo diep gezakt op dc J'Ja UUF ofrBr/w^Dllet*tTura"dot' ranglijst, dat het toch al ten dode was ^.ÏO opgeschreven. Vince Edwards, de acteur die in dei titelrol 250 welbetaalde afleveringen maakte, wil nu meteen zijn loopbaan als toneelspeler beëindigen. Vanavond i wordt in Amerika door ABC de j laatste aflevering uitgezonden en dust Hilversum I KRO is Edwards vrij. Hij gaat zich nu toe-I 7.30 uur muziek door het Promenadeorkest, leggen op regie en gelooft dat daarin' 8.05 uur het Ned. Studentenorkest speelt de le sym- voor hem nog een goede toekomst is I fonie van R. Koumans. weggelegd. 9.20 uur balletmuziek: Strawinski's Orpheus. 10.45 uur Disco-rendez-vous met gezellige platen. Intussen betekent het feit dat Amen-1 ka grote schoonmaak houdt onder zijn I fp[versum jypo 7.05 uur oosterse muziek in Gamelan. 7.35 uur (stereofonisch) Luciano Sgrizzi bespeelt het clavecimbel. 8.05 uur volksliedjes met Coby Schreyer in de Haar lemse Waag. 8.30 uur vervolg feuilleton ,,4 Sans". 8.45 uur optreden van het Promenadeorkest en de hoboïst Guus Hautvast. 11.00 uur Ritmeclub met jazz en swing. VANAVOND TE HOREN strips, shows en feuilletons, nog niet dat wij dus ook van onze goede ken nissen uit de V.S. worden beroofd: 1 van alle hier vertoonde series liggen! nog stapels afleveringen te wachten. I rentie in het stadhuis. De conferentie wordt verder gehou den in het Congrespaleis te Brussel, waarin een tijdelijke televisiestudio wordt ingericht opdat alle actualitei ten van de debatten rechtstreeks zo wel op film als op band zo snel moge lijk naar alle NATO-landen kunnen worden gezonden. BRUSSEL De bonden van Euro pese ambtenaren hebben gistcravoud besloten een actie tegen het uitblijven van door hen geëiste salarisverhogin gen uit te stellen om nader overleg met de Europese ministerraad moge lijk te maken. De 2200 van de ruim 5.000 ambtena ren bij de Europese instellingen ver langen een salarisverhoging van ruim veertien procent. De zes regeringen (Frankrijk, Duitsland. Italië en de drie Beneluxlanden) zijn bereid geble ken tot zes procent te gaan. De Euro pese Commissie had berekend dat on geveer tien procent noodzakelijk was om de hogere kosten van levensonder houd op te vangen en de verhoudin gen tot de salarissen van de rijksamb tenaren in de zes lidstaten te handha ven. Vanmorgen zouden de afgevaardig den van de bonden door de voorzitter van de EEG-ministerraad, Werner, ont vangen worden. Volgens bestuursleden van de bonden zou tachtig procent van de ambtenaren door een staking uiting willen geven aan hun ontevredenheid, Voetbalflitsen niet op televisie HILVERSUM De NTS heeft meegc deeld dat het niet mogelijk zal zijn woensdagavond na afloop van de voetbal wedstrijd NederlandWest-Duitsland filmflitsen ln ec'n extra itzending te brengen. Het tijdstip is zodanig dat het filmmateriaal niet tijdig naar Bussum kan worden gebracht. Ook de Weatdultee televisie zal geen filmbeelden van de wedstrijd kannen geven. Newvorkse bladen gaan fusie aan NEW YORK Drie Newyorkse bla-1 den, het ochtenblad New York Herald Tribune, het avondblad World Journal j en een Zondagsblad World journal- and Tribune genaamd hebben gisteren besloten een fusie aan te gaan. De nieuwe uitgeversmaatschappij waarin deze bladen zijn verenigd heet de World Journal Tribune. De drie eige naren zullen elk een gelijk aantal ver tegenwoordigers in de raad van bestuur hebben. De bladen leden elk zware verliezen. PARIJS De westelijke wereld schijnt met de hulp aan onderontwik kelde landen een keerpunt te hebben bereikt. Na een snelle groei in de ja ren vijftig bevindt men zich nu in een periode van stagnatie. De buitenlandse hulp is het onderwerp geworden van veel meningsverschillen. Tot deze con clusie komt een studie yan de Zweedse prof. Ohlin, specialist voor ontwikkelingshulp van de OESO. indien de eisen niet worden ingewil ligd. Een dergelijke acfie zou de verga deringen van de Europese minister raad en die van de associatieraden in gevaar brengen. Tv-uitzending over Joodse Pesach (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Op de avond van zondag 3 april a.s. zullen CVK en IKOR een televisie- uitzending wijden aan de Joodse Paasviering, Pesach ge naamd, welke gericht is op de herden king van de uittocht uit de Egyptische slavernij, nu 3000 jaar geleden. Dit Joodse feest, dat niets heeft te maken met de christelijke Paasvie ring, begint op maandag 4 april en duurt acht dagen. Het wordt geopend met de feestelijke maaltijd op Seidera vond, wanneer de voordeur openstaat en volgens ritueel het jongste kind uit het gezin vraagt: „Waarin on derscheidt zich deze avond van andere avonden?" De maaltijd wordt na dit begin geheel begeleid door symboliek, vertellingen, gezang en gebeden. Er zijn niettemin vele mogelijkhe den om Seideravond te vieren. 'roor deze uitzending kozen de heren Y. Ashkenasy, H. Ereira en W. A. C. Whit- lau daaruit datgene, waarbij men de sfeer en de gloed van dit bij de Joden sterk- levende feest kan voelen. Vanavond in serie Dichterbij (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM Het contrast tussen een oom en een neef, Abraham en Lot, vormt de inleiding tot het befaamde einde van de steden Sodom en Gomor- ra. Hiermee begint vanavond de twaalfde uitzending in de serie „Dich terbij", tussen 10.05 en 10.35 uur te zien op Ned. 2. Dan komt, naar drs. K. Bouhuys zegt, vanzelfsprekend de tegenstelling tussen Israel en andere volkeren ter sprake. Kunnen religieuze mensen zichzelf herkennen in de wijze waarop Israel zijn geschiedenis als God's geschiedenis vertelt? Is hier een ant woord te vinden op het zinloze en absurde, waarmee de wereldgeschiede nis ons steeds heeft geconfronteerd? En nog iets anders: in deze uitzen ding gaan voor het eerst de engelen een rol spelen. Wat moet de mens van deze figuren denken? Op deze vragen, aldus drs Bouhuys, presentator van het programma, zal ik trachten vanavond een antwoord te ge ven. „Zien en zien is twee", is de titel van deze aflevering. Nieuwe piraten in Britse ivateren (Van onze radio- en tv-redactie) LONDEN Twee nieuwe radiopira ten zijn voor de kusten van Engeland van zendschepen af in de ether geko men. De zender die zich „Radio 270" noemt, bestrijkt geheel het graafschap Yorkshire op golflengte 270. De andere piraat heeft zich aange kondigd als „Radio Scotland" en legt zich mede toe op nachtuitzendingen. Via de 241.7 m. golf zendt dit schip uit van 's morgens 7 tot 's avonds 8.30 van 's avonds 11.30 tot 's nachts Mattheus Passion voor het eerst op televisie (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM Voor de eerste maal zal een uitvoering van Bach's Mattheus Passion in haar geheel op televisie worden uitgezonden. De AVRO, die hiertoe het initiatief nam, heeft speci aal daarvoor vier uren extra zendtijd gekregen op Goede Vrijdag. De uitzen ding komt dan van 10.30 tot 12.30 en van 2 tot 4.15 via Ned. 1 op het scherm. Kenners hebben het al begrepen: het geldt dus de uitvoering in de Gro te Kerk in Naarden, welke op deze dag en uren sinds vele jaren tot tradi tie is geworden. Onder directie van Charles de Wolff hoort U als solisten de sopraan Elly Ameling, de alt Aafje Heynis, de tenor Tom Brand (evange list) Bernard Kruysens in de woorden van Jezus, Peter van der Bilt en Naan Pölt in de bas- en tenor-aria's, Wim van Beek (orgel), Kees Otten (blok fluit), Carel van Leeuwen Boomkamp (viola da gamba) en Albert de Klerk (orgel). Voorts een orkest, gevormd door le den van het Residentieorkest en het koor van de Nederlandse Bach-vereni- ging. De AVRO meent met deze uitzen ding velen in den lande, die zelf geen uitvoering van dit grote werk kunnen bijwonen, een dienst te bewijzen. „Wacht even", zegt Ann Norré tegen de cameraman, „ik begin pas te zingen als het welkomstapplaus is verstomd!" Met 't oog op Montreux «V... -V 37 Precies een week later, vervolgde Leamas. reed hij weei naar het kanaal en ditmaal voelde hij zich zenuwachtig Toen hij de niet-bestrate weg inreed zag hij drie rij wielei in het gras liggen en tweehonderd meter verderop dril mannen die zaten te vissen. Hij stapte als gewoonlijk ui zijn wagen en liep in de richting van de rij bomen aan di andere zijde van het veld. Hij had ongeveer twintig metei afgelegd toen hij een schreeuw hoorde. Hij keek om en zaj dat een van de mannen hem wenkte. De andere twe» hadden zich omgedraaid en keken ook naar hem. Leama had een oude regenjas aan, hij had zijn handen in zijt zakken en het was te laat om ze eruit te halen. Hij wist da de mannen aan weerskanten de man in het midden dekter en dat ze hem zouden neerschieten als hij zijn handen ui zijn zakken haalde; ze dachten natuurlijk dat hij ee: revolver in zijn zak had. Leamas bleef staan tien mete voor de man in het midden. „Wat wilt u?" vroeg Leamas. „Bent u Leamas?" Het was een kleine, dikke man, het' kalm. Hij sprak Engels. „Ja". „Wat is uw Brits nationaal identiteitsnummer?" „PRT schuine streep L 58003 schuine streep 1". „Waar heeft u VJ-nacht doorgebracht?" „In Leiden in Nederland in de werkplaats van mijl vader, met een paar Nederlandse vrienden". „Laten we een wandelingetje maken, meneer Leama» Uw regenjas hebt u niet nodig. Trek die maar uit en laa hem op de grond vallen waar u nu staat. Mijn vriendei zullen er wel op passen". Leamas aarzelde, haalde zijn schouders op en trok zijt regenjas uit. Daarna wandelden ze samen in een stevij tempo naar het bos. „Je weet net zo goed als ik wie hij was", zei Leama lusteloos, „derde man in het ministerie van binnenlands zaken, secretaris van het SED-Presidium, hoofd van di Coördinatie Commissie voor de Bescherming van het Volk Ik veronderstel dat hij daarom van De Jong en mij afwist hij had onze contraspionagemappen in de Abteilung gezien Hij had drie pijlen op zijn boog: het Presidium, gewom binnenlandse politieke en economische verslaggeving ei toegang tot de gegevens van de Oostduitse Geheimi Dienst". „Maar slechts binnen zekere grenzen. Ze zouden eet buitenstaander nooit vrije toegang geven tot al hun dos. siers", hield Peters vol. Leamas haalde zijn schouders op. „Ze deden het toch maar", zei hij. „Wat deed hij met zijn geld?" „Na die middag gaf ik hem niets meer. Het Circus nan meteen over. Het werd gestort op een Westduitse bank. Hi; gaf me zelfs terug wat ik hem gegeven had en Londei zette het voor hem op een bank". „Hoeveel vertelde je Londen?" „Nadien alles. Ik moest wel; daarna schakelde het Circui de departementen in. En toen", voegde Leamas er venijnij aan toe, „was het nog maar een kwestie van tijd voor di zaak scheefliep. Met de departementen achter zich, werd Londen gulzig. Ze begonnen druk op ons uit te oefenen on meer, ze wilden hem meer geld geven. Tenslotte moestei we Karl voorstellen dat hij ook andere bronnen zou aanbo ren en we namen hem in dienst om een eigen net op t bouwen. Het was stom, het zette Karl onder druk, braoh hem in gevaar en ondermijnde zijn vertrouwen in ons. He was het begin van het einde". „Hoeveel hebben jullie van hem losgekregen?" Leamas aarzelde. „Hoeveel? Ik zou het niet weten. He duurde onnatuurlijk lang. Ik denk dat ze hem al verdach ten lang voor ze hem pakten. Het gehalte ging hard achter uit de laatste maanden; ik denk dat ze hem toenbegonnei te verdenken en hem bij de waardevolle gegevens weghiel den". „Wat gaf hij jullie alles bij elkaar?" hield Peters aan! Stuk voor stuk, beetje bij beetje, vertelde Leamas wa| Karl Riemeck allemaal gedaan had. Zijn geheugen wai naar Peters met genoegen constateerde, opmerkelijk nauw' keurig, in aanmerking nemende hoeveel hij dronk. Hij kof data en namen geven, hij kon zich de reactie van Londei herinneren en de bevestigende feiten wanneer die er wa. Wordt vervolgt Spiegel Voor alle Nederlanders met sym pathie voor ons Vorstenhuis het moderne familieblad In het oranjenummer schitterende kleurenfoto's van het huwelijk. Neem nü een abonnement. Tijdelijk voor iedere nieuwe abonnee gratis: nieuw exclusief fotoalbum: Beatrix van Baby tot Bruid. Prijs t 4.90 tn elke boekhandel. Opgaven per brief kaart aan: de Spiegel - Wageningen. Oranjenummer van de Spiegel los verkrijgbaar bij boekhandel en kiosk a 6j ct. neem er een abonnement op! (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM Wanneer u vanavond om 9 uur wel eens wilt gaan zien wat de NTS dit jaar naar Montreux zendt om een gooi te doen naar een van de uit edele metalen gedreven rozen, doet U er goed aan Uw tv-toestel een beet je rustig aan te zetten wat het geluid betreft, zulks om Uw argeloze buren die mogelijk iets anders willen zien, horen of doen, niet te laten schrik ken. Er wórdt nl. letterlijk nogal wat ge knald in dit amusementsprogramma dat tevens diverse figuurlijke knal-ef fecten belooft. Of die er werkelijk komen, zullen U ;n wij moeten afwachten, want .Hoofdstuk VI" blijft vooralsnog voor edereen een verrassing. Slechts spaar zaam nieuws erover is losgelaten. Wie de voorgaande „Hoofdstukken" eveneens voorgaande seizoenen zag, is er op voorbereid te maken te hebben met zgn. experimenteel tv-amusement, waarbij een heleboel wordt omge- j haald. B» deze zesde aflevering gaat het dus nogal explosief toe. Jef de Groot en Bob Rooyens, vaders van het ge heel, hebben het ditmaal gezocht in pi- i stolen, die wel af gaan, maar geen slachtoffers teweegbrengen; er komt misdaad, Amerikaans recherche-ver- Ihoor en een causerie door Pistoien- I Paul aan te pas en aan knallende mu ziek plus explosieve beat- dansen zal het ook niet ontbreken. Een van de medewerkenden is de (Amerikaanse vocaliste Ann Morré, die (bijna uitsluitend optreedt in Europa en dan vooral in Parijs, waar ze in (dure nachtclubs het publiek bezig- houdt met liedjes, waarbij ze al dan j niet zichzelf op de piano begeleidt. Ann Morré. die over een uitgebreid klassiek repertoire beschikt, staat niet I voor de eerste maal voor de Neder landse camera's: een paar seizoenen I geleden had Willem Duys haar in zijn programma „Voor de vuist weg", j Naar Montreux wordt overigens een verkorte versie van dit drie kwartier j durende programma gezonden. Niet al leen is het wat lang. maar in internati onaal milieu komt de vertoning beter I tot recht wanneer er enkele fragmen ten met veel Nederlandse tekst wor den weggelaten. I Dat zal dus gebeuren. iziek. 9.00 Voor zieken. 9.35 Waterstanden Voor de vrouw. 10.10 (gr). 12.30 Nieuws. 12.40 Actualiteit» reportages. 13.30 Stereo: Licht kwintet 13 50 grammofoocimuziek. Lichte 14.00 Boerci tenveen, hoorspel (deel 50) (herhaling van donderdag 17 maart JU. 14.25 18e Internatio naal Heinrlch Schützfest Berlijn 1965: geestelijke liede ren. 15.00 Moderne balletmu ziek (gr). 1550 Bijbelvertel ling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Stereo Licht Instrumentaal kwartet 175< Jazzperspectief. 17.50 Over heidsvoorlichting. 18.00 Lichte orkestmuziek (gr). 13.10 Spec- Mr. J. L. F. Wijsenbeek. Hilversum II. 298 m. VARA 7.00 Nieuws en ochtendgym nastiek. 7.23 Lichte urammo- foonmuziek (7.30 Van Aansl.: cvtl. n reportages, le voorpagina regeninformatie. portages. 3.00 Van alle mark ten thuis, praatje voor de huisvrouw. 9.05 Klassieke or kestwerken (gr.). VPRO: Schoolradio VARA: 10.00 Lich te grammofoonmuziek 10.45 Sopraan cn piano. 12 00 Ster Licht instrumentaal sep 12.22 Voor de platteland. 13.00 Nie liteiten en Orgelspel. 13 4 jws. 13.10 Aktua- kalender. 13.25 Gesproken por- Voor de jeugd (16.00—16.02 Nieuws). 17.00 Voor de zieken. 1750 Stereo: Tango-rumba-or kest en zangsolisten. 10.00 Nieuws. 10.02 Aktuallteiten. 10.05 Licht platenprogrami '-.tualil rogra Nieuws 12.02 Aktualiteiten. 12.05 Licht gevarieerd platenprogi 1650 Rhythm and blues (g 17 00 Nieuws. 17.02—18 00 Gei rleerd olatenprogramma tand-West-Duitsland 59.00 Nieuws. 19.10 Actualitei ten. 19.30 Promenade orkest klein radiokoor en zangsollste. 20 05 Nederlands Studenten or kest. 20.30 Van hart tot hart. religieus progi toelichting. 22.1 Zie. alles nieuw: cursus over ge loofsleven. (25) 2250 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Lichte gram mofoonmuziek. 23.55—24.00 Nw6. Nieuws. Hilversum II 298 m: AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Radiojour naal: 18.25 Lichte orkestrrtuzlek en zangsoliste (opn.) 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Gesproken brief uit Parijs. 19 05 Indo nesisch programma. 19.35 Ste reo: Klavecimbelrecital. 20.00 Nieuws. 20.05 Volksliedjespro gramma. 20.30 Vier Sans. ra diostrip. 21.00 Licht muziekpro gramma. 21.45 Promenade-or kest en solist. 22.25 Ik geloof datpraatje. 22.30 Nieuws. 22.40 Aktuallteiten. 23.00 Jazz- en dansmuziek. 23.55—24.00 Nieuws. televisie vanavond Nederland I NTS: 19.00 Nieuws in hf In het kort. 19.01 Klaas Vaal 19.32 Engelse les. (herh. les. 24 en les 25). 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 AVRO's Televi- zier. 21.00 Hoofdstuk VI. geva rieerd programma. 21.48 Sport- panorama professional bok sen. SOC: 22.45 Uitzending rutera Waar blijft Uw Nederland II NTS: 20.00 Nieuw tort KRO: 20.01 Bill Dana ballet. 21.45 Onze Washington CVK/IKOR 22.10 Dichterbij wekelijks program ma. NTS: 22 40—22 4 Jour- televisie morgen Nederland I: 17 00—17.35 Zet alles kaart, wedstrijdprogra

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 10