5% Kortsluiting in raketje de oorzaak draaien Gemini? 3Wo AMRO BANK Uit de Haagse hof geplukt H-bom op randje van i diepe trog Voordelig sparen Churchill was slechts schildknaap Roosevelt HIS WA Recordbezoek aan Hiswa Belgische regeringsploeg (23 man sterk) beëdigd Prinses Beatrix dreigt te vertrekken Influenza eist 23 slachtoffers Stroom Hanoi-militairen naar Zuid-Vietnam alles goed enf wel' JL MAANDAG 21 MAART 1966 Wozchod was dag zoek MOSKOU Vergeleken bij de moei lijkheden die de Russen met hun bemande ruimtevliegtuigen hebben zijn die van Armstrong en Neill niets. Hoewel er offieieel nooit iets wordt vrijgegeven in Moskou over moeilijkheden is deze week een uit zondering gemaakt op deze regel. In een artikel in het jeugdblad van de Prawda staat dat de Wozchod 2 met Alexei Leonov en Pavel Beljaev na de landing in een dicht besneeuwd woud een etmaal is zoek geweest en dat het bovendien nog 48 uur duur de voor de astronauten in de be woonde wereld waren. Op 19 maart is meegedeeld aan d€ pers dat de astronauten na eer geslaagde landing rust hielden. Dit werd ook op 21 maart volgehou- Het verblijf in het bos is bepaald geen rustperiode geweest. Vliegtuigen en helicopters zochten tevergeefs naar hen. Toen zij eindelijk werden ge vonden, werd warme kleding afge worpen. Het duurde tot de volgende dag voordat een dokter en anderen hen konden bereiken. De kosmonauten waren met ijs bedekt en zij waren de gehele nacht ge kweld geworden door de medische instrumenten die nog op hun licha men waren bevestigd. Er moesten eerst nog bomen worden omgehakt voor een helicopter het ruimtevaartuig omhoog kon halen. Bij Palomares: PALOMARES Een gToep tech nische specialisten van de Ameri- "kaanse marine heeft in het weekein de geprobeerd de lang vermiste, maar ooi nu gevonden H-bom te verplaatsen. heDe bom zou, diep onder de oppervlak ste van de Middellandse Zee, juist op etide rand van een zeer diepe trog lig- ngen. Daardoor ontstond het risico, dat ihet monster nog verder zou wegzak ken. Vlet twee dwergonderzeeboten werd deze „job" uitgevoerd. i|Generaal majoor Wilson, die de ber gingsoperaties leidt, heeft 4300 gul den aan de bevolking van de plaatsen Palomares en Villaricos aangeboden. De mensen van deze dorpen hadden het grootste nadeel van de vliegramp met de B 52 op 17 anuari. Er zijn daar 1500 vaten ra- iio actief besmette aarde verzameld. Die aarde wordt naar de VS ver voerd en op een stortplaats voor rea- dioactief materiaal begraven. Armstrong en Scott op basis terug voor onderzoek Geen fouten van piloot HOUSTON Niet het afbreken van een uitlaatpijpje van een be sturingsraket, zoals aanvankelijk werd verondersteld, maar kortslui ting in een van de stuwraketten van de Gemini 8 is waarschijnlijk de oorzaak geweest dat het ruim teschip gekoppeld aan de Agena is gaan tollen en waardoor uitein delijk de vervroegde terugkeer naar de aarde moest geschieden. Dit heeft het Amerikaanse bureau voor de ruimtevaart zondag mee gedeeld. Nadat de astronauten Neill Armstrong en David Scott zaterdag morgen op de basis waren gearri veerd, is onmiddellijk begonnen met het onderzoek naar de mankemen ten. Het overleg tussen de astronau ten en functionarissen van de NASA zal nog twee dagen duren. Bij een voorlopige analyse is geble ken dat het is uitgesloten dat de piloot een vergissing zou hebben gemaakt. Dr. Robert Gliruth, directeur van het centrum voor bemande ruimtevaart, deelde dit mee. Hij zei: „De beman ning heeft blijk gegeven van buitenge wone stuurmanskunst." Toen Armstrong en Scott bevel kre gen naar de aarde terug te keren, maakte hun cabine één omwenteling per seconde. Zaterdag is reeds met de astronauten doorgenomen hoe elk instrument en onderdeel van him ruimteschip had gewerkt. Het onder zoek wordt gevoerd door de astronau ten Alan Shepard en John van Boc- kel. Het is nog niet duidelijk hoe de kortsluiting moet zijn veroorzaakt. Het moet zich als volgt hebben toe gedragen. Na de entering van de Age na kwamen beide ruimtevaartuigen tot rust. Vanaf de aarde werd aan de Agena bevel gegeven om een kwart slag om te maken en een tweede bevel om de bandrecorders van de Agena in te schakelen. Dit werd uitgevoerd. Kort daarna ging een stuwraket plotseling op volle kracht werken. De twee geënterde voertuigen gingen ril len en gieren. De bemanning wist de oorzaak eerst niet. Zij slaagde er in dit later aan de weet te komen. Toen sloot Scott het gehele manoeu vreersysteem af, dus ook de stuwra ket. Toen kregen ze de gelegenheid de Agena te ontkoppelen en daarna zette Wilson benoemt (als hij wint) EEG-minister LONDEN Premier Harold Wilson is van plan, als hij de verkiezingen wint, een speciale minister voor EEG-zaken te benoemen. Deze be windsman zou moeten bestuderen hoe toetreding van Engeland tot de EEG mogelijk zou zijn. Ook zou de minister besprekingen tussen Wilson en de rege ringsleiders van de EEG-landen moe ten voorbereiden. Wilson heeft gezegd dat Engeland bereid zou zijn toe te treden als het goedkoop levensmiddelen en grondstof fen kan blijven kopen en als het de fensie- en buitenlands beleid niet on der supranationale controle wordt gesteld. Liberale leider Jo Grimming en de conservatieve Reginald Maud- ling hebben op de verklaring van Wilson kritiek geuit. Oud-premier Harold Macmillan heeft de beschuldigingen van Wilson dat de Britse regering in gebreke is gebleven aan president De Gaulle te vertellen dat zij op het punt stond Amerika polaris-onderzeëers te vra gen en dat daardoor de vorige EEG onderhandelingen zouden zijn spaak gelopen, van de hand gewezen. Tussen Amerika en Rusland is een nieuwe culturele overeenkomst voor twee jaar afgesloten. Er zullen uit wisselingen plaatshebben op kunst-, technologisch en sportgebied. U kunt voordelig sparen op een renteboekje of op een spaarrekening. U kunt voordeliger sparen op een termijnspaarrekening met 6 maanden U spaart het voordeligst op een termij n spaarrekening met 12 maanden opzegging. AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK Armstrong een tweede secundaire bat terij stuwraketten, die normaal wordt gebruikt voor terugkeer in de damp kring, in werking om de Gemini hele maal tot rust te brengen. De defecte stuwraket heeft drie se conden gewerkt. De elektrische sto ring in de Gemini stond in geen enkel verband met bevelen die aan de Age na werden gezonden. Twee honderd journalisten hebben de astronauten bij hun aankomst op Kaap Kennedy begroet. Zij lieten zich niet uit over de moeilijkheden. Armstrong noemde de lancering per fect evenals de eerste zeven uur daar na. Zij wezen er op dat zij zelf nog niet alle gegevens hebben. Op een vraag of hij niet bang was geweest, antwoordde Armstrong, dat hij dat liever eerst met functiona rissen van de Nasa wilde bespreken. Weer kritiek, nu van Liddell Hart i LONDEN Opnieuw is er kritiek suit op Sir Winston Churchill als root militair leider. Ditmaal komt de ritiek van Sir Liddell Hart. de zeven tigjarige Britse militaire deskundige «n historicus. In het tijdschrift Encoun- •r schrijft Hart dat Churchill in de weede Wereldoorlog niet meer was dan de schildknaap van president Roosevelt. hM Hart wijst er op dat zijn kritiek alleen Churchill als militair betreft, j niet als oorlogsleider. Hart schrijft: „Churchill was een bewonde- renswaardig man, de grote bezielen de kracht van de oorlog". Hart verwijt Churchill het verval ran de Britse bewapening waardoor Engeland in 1939 onvoorbereid was -hurchill zou als minister van oorlog n luchtvaart van 1918 tot 1921 de uchtmacht besnoeid hebben. Hij zou lat verder in 1924 tot 1929 met de inanciën voor het leger hebben ge- Bovendien zou Churchill onder- teeërs en tanks onderschat hebben evenals het effect van een luchtmacht Op het leger. i Hart schrijft verder: „De bezetting ean Noorwegen had als nasleep de iro- 11e internationale watersport en kampeertentoonsteliing I schepen in alle prijsklassen tenten in velerlei variëteiten gepavoiseerde boten-schouw e, accessoires en toebehoren M 'n voorproefje van uw vakantie r 18 t/m 27 maart nie van de geschiedenis dat Churchill de gelegenheid kreeg tot de hoogste macht te komen als resultaat van het fiasco waartoe hij zelf de voornaamste bijdrage had geleverd. Ook geeft Hart enkele voorbeelden uit de invasie in Frankrijk als bewijs voor zijn stellingen. „Het forse optre den van Churchill in het Midden- Oosten ging. aldus Hart, gepaard met blindheid ten aanzien van het Verre Oosten. Het beste dat over deze din gen kan worden gezegd is dat het deel nemen van Amerika aan de oorlog meer dan iets anders had kunnen doen. Engeland redde van de volledige nederlaag", merkt Hart op. Hart verzachtte zijn kritkek door de veelzijdigheid en vitaliteit van Chur chill te prijzen. Kritiek Portugal op verklaring NAVO-landen LISSABON De Portugese regering is het niet eens met de verklaring van de veertien NAVO-landen over de Franse houding tegenover het Atlantisch bondge nootschap. Er mag volgens de Portugese regering geen toestand onstaan die besprekingen, welke de samenwerking met Frankrijk betreffen, onmogelijk zou maken. De Portugese regering baseert haar mening op de positie van Frankrijk in het Westen en het feit dat de mede werking van dit land door iedereen als essentieel voor de levensvatbaarheid van i het Westers bondgenootschap wordt ge-j bouwd. Portugal had op de bijeenkomst van1 de veertien NAVO-landen in Parijs voorstellen en amendementen ingediend. - die beoogden gestalte te geven aan haar j bezorgdheid in deze, doch deze waren niet aanvaard, aldus een verklaring van de Portugese regering. De Franse regering heeft intussen la-1 ten weten, de Verenigde Staten binnen i drie weken te zullen uitnodigen de over-* dracht van de 21 militaire Amerikaanse basis in Frankrijk te bespreken. Frank rijk eist dat de bases op zijn minst onder bevel van een Franse officier komen, zoals ook de Amerikaanse bases in Enge land onder Brits bevel staan. Oostduitse grenswacht op vlucht gedood BERLIJN Een 26-jarige Oostduitse grenswacht, die probeerde naar West-Ber lijn te vluchten, is door kogels uit de geweren van zijn collega's (Vopo's) ge dood. Een andere grenswacht bereikte ongedeerd de vrijheid. Het incident ge beurde op klaarlichte dag. Deze foto nam de Amerikaanse ruimtevaarder Neil Armstrong vorige week van de Agena-raket met een van de camera's aan boord van de Gemini-8, waar mee Armstrong en Scott hun ruimtereis maakten. Op het moment dat de vluchtleider in Houston pogingen in het werk stelde om een botsing tussen de Gemini en de Agena te voorko men, schoten de ruimtevaarders dit plaatje. De beide ruimtevaar tuigen vlogen toen met een snel heid van niet minder dan zeven tienduizend mijl per uur door de ruimte. Leslissing nam dat zij naar de aarde terug moesten, zei zondag: „Terugzien de schijnt het allemaal gesneden koek te zijn geweest. Het was het juiste besluit. De bemanning moet schitte rend werk hebben gedaan, want het 'was de beste terugkeer die wij ooit 'hebben gehad." AMSTERDAM Waarschijnlijk bracht het prachtige lenteweer van het weekeinde het verlangen naar vakantie bij vele duizenden mensen eens extra naar voren. De Hiswa-tentoonstelling in het RAI-gebouw, die een voorproefje van zo'n vakantie te water of op de camping geeft, trok in de eerste drie dagen al 63.651 bezoekers of ruim 14.000 dan vorige maal. Spaak niet meer terug Brussel België heeft weekeinde, na een regerings crisis van 37 dagen, een nieuwe regering gekregen. Zaterdagavond heeft koning Boudewijn de 23 le den van het kabinet beëdigd. De grootste verrassing is dat P. H. Spaak geen zitting meer heeft in het nieuwe kabinet. De portefeuille van buitenlandse zaken berust nu bij ex-premier prof. P. Harmei. Het nieuwe kabinet is rooms-liberale coalitie. Het telt veertien katholieken en negen libe ralen. In verband met de taalmoei lijkheden heeft formateur P. van den Boeynants (46) in zijn kabinet negen Vlaams- en negen Fransspre kenden opgenomen en bovendien vijf vertegenwoordigers van de twee talige Brusselse agglomeratie. Eerste-minister Vanden Boeynants liet zich niet uit over de leefbaarheid Sanatogen Geeft nieuwe energie Sterkt lichaam en geest van jong en oud. Noem het elke dag! ST1' Als pers niet verdwijnt.... COZUMEL Prinses Beatrix heeft zaterdag gedreigd het zonnige eiland Cozumel voor de kust van Mexico te zullen verlaten, als de pers niet ver dwijnt. De kroonprinses liet de foto-verslaggevers weten, dat zij niet wil poseren en zij vroeg begrip voor het zuivere privé-karakter van deze huwe lijksreis. Prinses Beatrix en prins Claus maakten, na de verklaring aan de pers mensen. een tochtje met het jacht Avecita van ex-president Lopez Mateos. Het schip vertrok van de eigen steiger van de ommuurde en streng bewaakte Vandaag is grammofoonpl na aangebodei voorstellen. een heel bijzondere Beatrix haar iat aan koningin Julia- gaf. en ik zou me kunnen vanavond Soestdijk twee ouders samen intens offer zijn geworden van het geheim- zitten te luisteren. Twee uur lang zinnige virus, dat de kinderverlam- duurt het afdraaien van de plaat, die ming veroorzaakt. een geluidsverslag geeft van de feeste- Het oprichtingsjaar van het polio- lijkheden en plechtigheden bij het hu- fonds viel samen met een epidemie. welijk van prinses Beatrix en prins Sindsdien heeft de vaccinatie tegen het fonds damse mytylschool en het internaat, aan de kinderboerderij bij de Johan na Stichting en aan De Schelp, het tehuis in Scheveningen, waar beade mingspatiënten nu een eigen home hebben gevonden. De Schelp werd op 26 november 1965 door prinses Bea trix geopend en overgedragen aan de gemeente Den Haag. Den Haag heeft op vele manieren deze gevreesde ziekte de poliogcval- extra banden met het Prinses Beatrix- len praktisch tot nul gereduceerd, fonds en dat weten velen in het land. Deze plaat wordt uitgegeven door Echter blijft steun aan de eerder ge- Ieder jaar namelijk mogen alle polio- Twee uur luisteren Philips ten bate van het Prinses Bca- trixfonds. De prijs is ƒ25 en van die 25 gaan alleen de werkelijke kosten voor het vervaardigen af. De rest is voor het fonds, dat zoals men kan weten, steun verleent aan poliopa tiënten, spastici, lijders aan spina bifi- multiple scelerose. De grammo- aat is niet zo maar een plaat in 'hoes. maar (en dat heb ik met eigen ogen gezien) keurig verpakt in een cassette en vergezeld van een al bum in kleurendruk met o.a. een troffenen nodig. Maar er zijn er rr prachtige foto van de dienst in de in Nederland die hulp behoeven - Wester kerk. Ook het Haagse feest daarom heeft het fonds ook de spastici treden. Zestig procent van de ondertrouwdag is op de plaat onder zijn hoede genomen, terwijl de vastgelegd. Namelijk de conférence lijders aan multiple sclerose en spina van Paul van Vliet in de Ridderzaal, bifida sinds 1964 hulpmiddelen krij- jaar. Zij hebben nog En daar mag wel bij gezegd worden een of voorzieningen in huis. waar- voor zich, waarvan z:_ dat Paul van Vliet afgezien heeft van door aan hun beperkte bewegingsmo- wat er van te makën is. Hoeveel alle auteursrechten, wat hem en het gelijkheden zoveel mogelijk tegemoet moed zullen ze daarbij moeten op- patiëntjes of spastische kinderen die zich melden deelnemen aan een toog- dag. die wordt georganiseerd door de Scheveningse vishandelarenvereni- ging Vrede. De toogdag heeft hele maal niks plechtigs, integendeel het is een feest van het begin tot het einde. Altijd besloten met een enorm di- In 1964 vierden vijfhonderd kinde ren deze dag mee. Men moet er niet te gering over denken. In 1956 bleken in 1784 van de totaal 2206 ziektegeval- erlammingsverschijnselen op te Zestig procent van de zieken beneden de vijf jaar, nu zijn spina die kinderen dus hoogstens vijftien 'aar. Zij hebben nog een heel leven •oor zich, waarvan -zij willen maken Prinses Beatrixfonds heel wat kasgeld gekomen wordt, zal schelen: hij minder, het fonds Om enig idee te geven meer in kas! dragen die hiermede gemot 1964 werd ruim drie ton brengen! Is het dan niet billijk dat anderen de materiële zorgen proberen te verlichten? Dat het lustrumjaar van 'net Prinses Er zijn nu 10.000 platen geperst en ele hulp uitgegeven. Daarbij komt Beatrixfonds begonnen kan worden gaat de verkoop vlot dan betekent dit nog ruim vijf ton aan bedragen voor met de unieke uitgave van de een eerste geschenk voor het Prinses wetenschappelijk onderzoek, voorlich- langspeelplaat Het Prinselijk Huwe- Beatrixfonds. dat dit jaar het tweede ting en investeringen. Die investerin- lijk. maakt, dat zij die een goed doel lustrum beleeft. In september komt gen_ betroffen: een bijdrage efenbia, t plechtig* herdenking in de Ridder- te Zwolle gesticht oefenbad. aan de te w. tien jaar geleden prinses Amsterdam op te richten Amster- ven. van het nieuwe kabinet. Er schijnt in zijn eigen Christelijke Volkspartij geen enthousiasme te zijn over het samengaan met de liberalen. In Brussel verwacht men zelfs dat Van den Boeynants geen tijd zal krijgen zijn programma uit te voeren. Een van de belangrijkste punten Is de sanering van de staatsuitgaven, Vanden Boeynants begon verleden week met de onderhandelingen met de liberalen nadat de socialisten hem had den afgewezen als leider van een nieuw rooms-rood kabinet. Negen oude In de nieuwe regering zijn negen oude ministers teruggekeerd. Opval lend is dat behalve Spaak ook de „ster ke mannen" van de CVP, P. W. Segers en prof. G. Eyskens, niet terugkeren. Wat Eyskens betreft zou het een kwes tie van zijn zwakke gezondheid zijn. De kabinetscrisis ontstond na een In Engeland: CRONDALL Binnen twee weken zijn in een ziekenhuis in deze Engelse stad 23 mensen aan een vorm van influ enza gestorven. De ziektekiem van deze gevaarlijke griepvorm werd herkend als virus B, dat gedijt in lenteweer. In het ziekenhuis worden oude vrouwen ver- Eleegd. Deskundigen verklaarden, dat et virus goedaardig is voor jongeren, maar dat bejaarden er aan sterven, om dat zij sneller longontsteking krijgen. onderling meningsverschil tussen de twee regeringspartners. De samenwer king tussen de Christelijke Volkspartij en de socialistische partij begon in 1961 met het optreden van de regering Lefevre-Spaak. De nieuwe regering beschikt over een meerderheid van 125 van de 212 zetels in de kamer van volksvertegenwoordigers. Vanden Boeynants kwam cp der tigjarige leeftijd voor de CVP in de kamer van volksvertegenwoordigers. In drie achtereenvolgende kabinetten was hij minister van middenstandsza ken. Hij is nationaal voorzitter van de katholieke partij. De nieuwe premier is eigenaar van een vleesconservenfa- briek in Brussel. SAIGON Volgens Ameri kaanse kringen in Saigon zijn in de afgelopen dagen grote groepen Noord Vietnamese militairen Zuid- Vietnam binnengedrongen. Het staat vast dat al twaalf Noord- vietnamese regimenten in Zuid- Vietnam zijn aangekomen. Ver wacht moet worden dat zij binnen kort in de noordelijke en centrale provincies van het land in actie zullen komen. na een onafgebroken debat van 21 uur het plan van de regering heeft goed gekeurd tot verdubbeling van hst aantal Zuidkoreaanse militairen in Vietnam. Er zullen nog eens twintigduizend man naar dit omstreden gebied worden gestuurd. Deze infiltraties geschiedden langs de - 'eg' stroken aan weerszijden van de Ho Tsji Minh-weg die door de gedemilita- hoofd te kunnen bieden heeft het Ameri kaans opperbevel ook om vergroting van- de troepencontingenten voor Vietnam verzocht. Intussen gaat de strijd in andere delen an z.uia- Vietnam on verminderd door. Zaïeruag veroverde de Vieicong een dui- tenpost van de Zuidvietnamese rege ringstroepen te An Hoa, dat ligt op vijf tien kilometer ten noordwesten van Qoe- ang Ngai- Deze post ligt in een sector die Kortgeleden aoor Amerikaanse mariniers is „gezuiverd". Bom Zaterdagavond ontplofte op een Dijcen- komst in een dorp in de buurt van Sai gon een bom. Van de ongeveer vierhon- oerd aanwezigen, die een toneelvoorstel ling bijwoonden, kwamen er twee oir het leven. Zeventien mensen liepen ver wondingen op. De voorstelling werd gega- ven ooor jonge Vietnamezen, aie j gesteund worden door de Amerikaanse I voorlichtingsdienst. Kerend getij voor Conservatieven in Engeland? vanmorgen uitkomst gepubliceerd een door het Gallup-instituut gehouden opiniepeiling over de verkiezingen in Groot-Britannië op 31 maart. In tegenstelling tot verscheidene dere instituten laat Gallup de const. tieven er minder slecht afkomen dan al gemeen wordt verwacht. De voorsprong van Labour in veertig belangrijke kies districten. waar de conservatieven met geringe meerderheid wonnen, zou zijn geslonken van 12 tot negen procent. De meeste politieke waarnemers spellen echter een Labour-overwinning die een meerderheid in het Lagerhuis tot gevolg zal hebben van ten minste 75 tels. Het Zendingsblad van de Gerefor meerde Kerken meldt dat in de gemeen te Wonosarl (midden-Java), die tweedui zend leden telt, momenteel achtduizend volwassenen catechisatie volgen. Het ziet er naar uit, dat deze gemeente aan het eind van het jrar van 2.000 tot 10.000 leden zal zijn gegroeid en dus vervijfvou- GPV (3) Een wonderlijke ervaring als men op de voorpagina van de krant, com pleet met vette kop, tot tweemaal toe iets te lezen krijgt over een conflict tussen een Gronings raadslid en zijn kiesvereniging. Over de activiteiten van het Kamerlid Jongeling in de landsvergadering horen we bitter wei nig of niets. Ook is aan het conflict dat ondergetekende in 1950 met de AR-kiesvereniging in Dordt had en waardoor hij toen niet in de raad kon terugkeren geen aandacht geschon ken. Dat ging toen n.b. om zijn be roep op de Schrift tegenover het be- gewijzigd. Is dit eerlijke voorlichting of zit er iets anders achter? Dordrecht W. Vreeken (voorz. kiesver. GPV) 10 maart (9) Lezerskritiek dus. omdat woorden als God en Almachtige (door de druk te1 zonder hoofdletters waren ge drukt. Hebben de „bezwaarden" eigen lijk die redes wel gelezen? Ik dacht, dat als zij goed van de inhoud der betreffende redevoeringen (van prins Bernhard en prins Claus) hadden ken nis genomen zij hun protest wel had den weggelaten. Kom, kom. wat min der formalisme en wat meer mense lijkheid, dat kan beslist geen Den Haag J. M. v. d. Hoek-Veldhuls 10 maart (10) Niets gelezen over wat er met de provo's gaat gebeuren, die toch maar slaan, di trokken. Of is dit ook al gebruikelijk ,ui> i gcucuicu, uic toen maar beerden paarden op hol te laten n, die de koninklijke rijtuigen :ken. Of is dit ook al gebruikelijk in een democratische staat? En, heren critici, wat had de politie dln moeten doen: die straatschenders proberen met suikerklontjes weg te krijgen? Wat heerlijk toen weer, nietwaar, dat hakken op de politie. Rotterdam C. Straver-van Straten 10 maart (11 Och. dat protest van „de intellectue len" toch. Wonderlijk, dat men van die zijde In het geheel niet verontrust is over het op treden van nozems, pro- vos en andere straatschenders. En dan dat recept van de Amsterdamse studenten. Ik weet, dat men in sommi ge landen voor dit soort activiteiten 10 jaar kan krijgen; welk een veront waardiging zou het geven als tijdens een 1 mei-optocht of -bijeenkomst mpt rookbommetjes zou worden ge gooid. En dan vraagt mevrouw Brauti- gam ook al of nog maatregelen van kracht waren na afloop van de plech tigheden. Ik denk het wel, mevrouw, want na afloop gooide het voornoem de schorem afsluithekken over de straat. Rotterdam p, v. d. Weel

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5