K. A. Karstens met zilver geëerd Met drs. Spaan is goede keus gedaan G.P.V.: één onder Huis van Oranje Ga genieten van Ezau's soep en Hamans oren Nachtelijk praalrijden n doktersauto door jongens van 14 en 16 Ruimtevaart Al 371 jaar... Enkhuizer Almanak: alles over liet weer Jonge kiezers worden voorgelicht Nieuwe projecten in Lisse vergen bijna 20 miljoen Warmond ziet af van eigen zuiveringsinstallatie EUtTE LEIDSE COURANT DONDERDAG 17 MAART 1966 V ieu we minimum prijzen boter kans, melkpoeder (Van onze soc.-econ. redactie) (EN HAAG Het Produktschap >r Zuivel heeft gisteren nieuwe in- 'eringsregelingen voor boter, kaas I melkpoeder vastgesteld op basis n de beslissingen van de regering ■t betrekking tot het melkprijsjaa: 66-1967. (esloten werd de inleveringsprijs (mi- lumprijs) van ongezouten boter te ver. [en van f472.50 tot f517.50 a f 159,50 100 kg. De vergoedingen voor op- van zoete boter werden vastgesteld f20 tot f37.08 per 100 kg. afhanke- van de opslagduur van twee tot vijf inden, en op f4,40 voor elke maand r. Voor „zure" boter werd de ver- ling bepaald op f 12.75 tot f 13.75 bij opslagduur Wan twee maanden, met eens f4.40 voor elke maand meer. basis-inleveringsprijzen voor kaas twee weken oud zullen bedragen per 100 kg Goudse fabriekskaas. per 100 kg Edammerkaas en f294 100 kg Goudse boerenkaas. De aringsprijzen bij een ouderdom tot acht maarrden variëren voor deze ssoorten resp. van f341—f370. f312 140 en f345—f373 per 100 kg. De in- ringsprijzen voor Cheddarkaas met ouderdom van drie tot zeven maan- variëren van f 358 tot f 372.50 per 100 Besloten werd geen inlevering ijkende kaas mogelijk te maken, e inleveringsprij zen voor magere kpoeder zullen variëren van f117 tot per 100 kg. arbara trouwt met de handschoen 1MMEN Barbara, de acht jaar ie wijfjes-olifant van het Noorder renpark in Emmen is gisteren ..niet handschoen" getrouwd en od reis aan om zich bij haar echtgenoot Artis te voegen. mstreeks halfelf gisterochtend werd door een aantal oppassers in een te kooi gelokt, die daarna op een eedstaande speciaal voor dit doel teruste vrachtwagen werd getakeld, «volgens begon het 2.000 kg wegen- dier aan de reis naar haar toc- nstige echtgenoot. Murugan in Artis. jarbara zal over enige weken deel n uitmaken van de harem van e 13 jaar oude mannetjesolifant, uniddels is de echtgenote van de ecteur van het Noorder dierenpark, vr. Oosting, naar Ceylon vertrok- om twee jonge olifanten aan te >en, die de plaats van Barbara zul- burgemeester roept 'ommunist tot orde IAARLEM Tof tweemaal foe eff burgemeester mr. O. P. F. M emers gistermiddag in de Haarlem gemeenteraad de communist mr. M. oper tot de orde moeten roepen om- jt. hij, geheel buiten de orde. uit- ü'dde over het huwelijk van prinses ■Wrix en prins Claus. )e heer J. J. Voogd (soc.) had een erpellatie gehouden over de affaire de verpleegster van het St. Elisa- 's Gasthuis, een kwestie die. zoals tield, al lang was opgelost. De so- ist meende dat de verpleegster ir r vrije meningsuiting is beknot er. de geneesheer-directeur misbruik zijn macht heeft gemaakt, ij de verdere gedachtenwisseling akte de co-mmunist mr. Proper op- ikhigen drie niet ter zake waren, kwam (voor zichzelf) tot de con- Sie dat het misverstand tussen de eeSheer-drirecteur en cfe venpleeg- onstond doordat de directeur geen gdelijk onderzoek instelde. Kamerlid wil ander ervoer gedetineerden EN HAAG Het Tweede-Kamer- Scheps (soc.) heeft er bij de minis- van justitie op aangedrongen voor overbrengen van gedetineerden i gebruik te maken van de trein r van andere middelen van vervoer, lleiding voor deze vraag is de on-t ipping van gedetineerde M. O. op laart op het station in Zwolle, e heer Scheps acht een begeleider deze gevaarlijke aanrander te li meer plaatsen traffen uitzitten in weekeinde EN HAAG Minister Samkalden ititie) heeft besloten de proef met de maamde weekend-executie van vrij- Isstraffen tot veertien dagen uit te den tot de arrondissementen Assen, ningen, Den Bosch en Breda, pais bekend wordt dit experiment 1964 in Den Haag en sinds vorig 1 in Rotterdam uitgevoerd, lleen mannen kunnen op deze manier hoogste zeven keer twee maal 24 uur fin cel doorbrengen. Zij moeten daar- een verzoek indienen bij de officier justitie wanneer zij zijn veroordeeld r een rechtbank en bij de procureur eraal wanneer zij in hoger beroep veroordeeld. LEIDEN De heer K. A. Karstens herdacht gisteren met zijn echtgenote kinderen, de directeuren en collega- werknemg— van Electra W. M. Brandt op feestelijke wijze de dag, waarop hij veertig jaar geleden voor het eerst het bedr\j} aan de Oude Varkenmarkt binnenstapte. De jubilaris, die door de jaren heen opklom tot chef van de afdeling auto-elektriciteit was in de dagen van zijn indiensttreding nog Kareltje Karstens, een jongetje dat een speciaal bankje nodig had om bo ven de werkbgjik uit te komen. De heer W. M. Brandt, de grondlegger van het bedrijf, die tegenwoordig de functie van algemeen technisch ad viseur bekleedt, haalde het niet zonder plezier nog eens op hoe het in die eerste dagen toeging met Karstens Hij was niet de enige, die in rest. Van der Heijden terugblikte op de staat van dienst van de jubilaris. Dat deed o.m. in eerste instantie burge meester mr. G. C. van der Willigen, die constateerde, dat de verhouding Lussen de heer Karstens en de directie altyd goed is geweest. Het verheugde de burgemeester, dat het H.M. de Ko ningin had behaagd hem te onder scheiden met de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Na de heer Brandt sprak de heer J. Hoekveen financieel directeur. Zijn lovende toespraak besloot hij met het overhandigen van het vererend ge tuigschrift van de Mij. voor Nijverheid en Handel en met het opspelden van de draagmedaille. Een enveloppe met inhoud, een pechlamp en een gouden dasspeld mocht de heer Karstens ontvangen uit handen van de heer N. van der Hoogt, technisch directeur. Het per soneel, waarvan de heer Fr. van der Zeeuw woordvoerder was, liet zich evenmin onbetuigd. De Electra-Brandt-familie zal in april nogmaals in feestelijke stemming bijeenkomen. Op 20 april zal het 40- jarig bestaan van de zaak intern wor den herdacht en op 23 april is er in Avifauna een receptie voor allen, die op enigerlei wijze met Electra Brandt relatie onderhouden. Brandje bij kettingfabriek LEIDEN Omstreeks drie uur gis termiddag is een bak met teer bij de kettingfabriek van de Grofsmederij in brand geraakt. De brandweer rukte met groot materieel uit, maar het brandje was spoedig geblust. LEIDEN De r.k. Antoniuskerk, die is gebouwd op de hoek van de Vijf-Meilaan en de Churchill-laan. zal volgende maand worden geopend. Minister Luns: Geen stappen ten gunste van Wessing en Van Albada DEN HAAG Minister Luns zal geen stappen bij de Belgische regering onder nemen ten gunste van de Nederlanders Van Albada en Wessing, die tijdens de relletjes op 1 februari in Genk (B.) werden gearresteerd. Het is de minister niet gebleken dat de Belgische autori teiten hun bevoegdheden hebben over schreden. De bewindsman antwoordt dit aan het Eerste-Kamerlid Van der Spek (pac.). die had gesteld dat de Nederlanders zonder opgaaf van redenen werden ge arresteerd. gevangen gehouden en als ongewenste vreemdelingen uitgewezen. De minister zegt dat de Nederlanders zijn uitgewezen op grond van een be sluit van de Belgische minister van justitie. Het is hem niet gebleken dat Nederlandse instanties aan de Belgische autoriteiten inlichtingen over het twee tal hebben verstrekt. De BVD heeft met de zaak geen bemoeienis gehad. De minister ziet geen termen aanwezig om aan het verzoek van het Kamerlid te voldoen. Morele herbewapening wil zendtijd DEN HAAG De Nederlandse stich ting voor morele herbewapening heeft bij minister Vrolijk een aanvraag voor radio- en tv-zendrtijd ingediend. De stichting verwijst naar een Nipo-onder- zoek van 1962, waarin 37 procent dei- ondervraagden zich in gunstige zin over de morele herbewapening uitsprak. Der tien procent gaf een negatief antwoord, terwijl 50 procent verklaarde er niet genoeg van af te weten of een neu traal antwoord gaf. \olgende week in LISSE LISSE Maandagavond om acht uur hoopt de burgemeester van Lisse, mr. Th. J. M. de Graaf, in de bloem- lusthal van de veiling IIBG de inter kerkelijke bijbeltentoonstelling .,Het levende Woord" te openen. Dr. J. W. Schulte Nordholt uit Wassenaar zal bij deze gelegenheid een causerie hou den over: Bijbel en kunst. De exposi tie blijft tot en met 31 maart te be zichtigen. Dat juist ..rondom het Woord" sa menwerking tot stand kan komen, wordt door deze tentoonstelling duide lijk. waar ze georganiseerd werd in Lisse, dat van alle gemeenten in dc Streekappèl in Sassenheim SASSENHEIM Als eerste van de cie meer dynamisch geworden. Zi openbare politieke vergaderingen, met krijgt een steeds uitgebreider verant- het oog op de verkiezingen, werd gis- woordelijkheid, niet meer alleen teravond in de ,.Oudc Post" ccn A.R. streekvergadering gehouden. Mr. C. J. Woudstra, voorzitter van de Staten- centrale Leiden, merkte op dat de gaderactiviteit niet groot is. Dat geldt voor alle politieke partijen. Het lijkt of de politieke spanning eruit er van allerlei is bereikt, zoals vrijheid van onderwijs en sociale gerechtig heid, zijn de tegenstellingen tussen de partijen minder fel. Een andere factor is de openheid door radio Verheugend noemde de heer Woud stra het dat de nieuwe C.H. voorzitter Tilanus heeft gezegd dat de drie refor matorische partijen maar eens om de tafel moeten gaan zitten. Wel vond hij het merkwaardig dat deze ook de Prot.-Chr. werkgemeenschap in de P.v.d.A. hierin wilde betrekken. Over de verkiezingspropaganda zei de heer Woudstra. dat het veel meer dan vroeger aankomt op de partij en niet op de naam van de kandidaat. Hierna stelde hij de lijsttrekker van de A.R. voor: drs. T. Spaan, koopman en wethouder van Voorburg. Met deze lijsttrekker is een goede keus gedaan. Een politieke cabaretgroep van A.R. jongeren uit Middelburg voerde onder de titel „Wie A zegt. moet ook R zeg- een geestig programma van poli tieke satvre uit. waarin men ook zich zelf de spiegel voorhield. Na de pauze werd het woord gevoerd door drs. Spaan, lijstaanvoerder. Hij sprak vooral over de functie van de Prov. Staten. Na 1948 is de positie van de provin- 'ALPHEN In de nacht van dinsdag op woensdag omstreeks drie uur zijn jee jongens van 14 en 16 jaar aangehouden, die uit hun woonplaats Voor noten een doktersauto hadden meegenomen. In de Conradstraat te Alphen verloor de jongen die de auto bestuurde de (tocht over het stuur, waarop men dc kant invloog en in aanraking kwam met Vee boompjes. Omwonenden die wakker werden van dc klap, zagen vanuit hun slaapkamer fe twee jongens wegrennen. Zij zetten ccn achtervolging in en wisten ze in fc Prins Hendrikstraat te pakken te krijgen, waarzij bezig waren de deur van ®n daar geparkeerd staande euto te forceren. .De Alphcnsc politie beeft de knapen overgegeven aan de rijkspolitie te 'Oorschoten toezicht houden op de gemeenten, maar stimuleren en coördineren. In dit verband noemde hij de maatschappe lijke zorg. gezondheidszorg en recrea tie. Verder treedt zij bemiddelend op tussen gemeente en rijk. Bij dit alles is het belangrijk dat er ook christelijke politiek wordt bedreven. Ook de heer Spaan betreurde dat A.R. en C.H. nog niet samengaan. Geslaagde EHBO-ers in Sassenheim SASSENHEIM Maandagavond legden in de zaal van het brandweer gebouw aan de Oosthaven 22 EHBO- cursisten van de plaatselijke afdeling het examen af voor het Eenheids- diploma-EHBO. Voor de nieuwe cur sus. die in oktober begint, kan men zich vervoegen bij de heer W. Wagen makers. Hyacintenstraat 15. Geslaagd zijn: mevr. M. van Leeu- wen-Smeets; T. van Leeuwen; mevr. C. M. Haver-van Leeuwen; mej. C. C G. G. van Ruiten: E. Offner; mevr. J. A. Beunderman-Nicolaï; mevr. J. G. de Haas-Kok; mej. A. Ciggaar; mej. M. D. de Roo; mej. K. H. B. de Roo; F. Duiker: Th. P. v. d. Mey; mevr. H. R. Wetten-Verstraeten: J. C. de Zwart; mevr. M. Barnhoorn-Blankers: mevr. A. M. M. Zoet-v. d. Mey; A. M. Mazee: mej. M. Verdegaal: J. F. v. d. Klugt: mei. M. J. Kooistra Zangavond in Sassenheim SASSENHEIM Dinsdagavond om acht uur geven het Sassenheims Chr. Manoenikoor en het Huisvrouwemkoor in de geref. kerk een uitvoering. De bedring van het mannenkoor berust bij die heer Job. C. de Vries, en die van het Huisvrouwen/koor bij mevr. Tilly Stenz, met a-an de vleuigel mevr. De Zwart. Soliste is de alt Rijkje Wolles- winikel. Het programma, dat een klassiek karakter draagt, vermeldt o.m. wer ken van Handel, Vivaldii. Schubert, Brahms en Mozart. KVP-lijst Sassenheim SASSENHEIM Voor de gemeen teraadsverkiezingen heeft de KVP- afdeling de volgende kandidatenlijst vastgesteld: 1. J. W. Kortekaas: 2. A. J. W. Janmaat; 3. P. J. A. de Nennie; 4. H. van Prooyen; 5. A. Verdegaal; 6. A. M. Mazee: 7. H. P. W. M. v.d. Vaart; 8. P H. Homan; 9. Th. G. v.d. Plas; 10. H. A. Holland; 11. L. A. Ter Meer; 12. G Waasdorp, 13. W. J. G. v.d. Ploeg. bloembollenstreek ongetwijfeld de kleurigs te kerkelijke staalkaart te zien geeft. Van alle zijden hebben de organi satoren belangeloze medewerking on dervonden bij het realiseren van hun plannen. Zo toont o.m. de Heilige Land stichting te Nijmegen de geschiedenis van Israel en in verband daarmee tijd en plaats van liet ontstaan van verschillende bijbelboeken, toegelicht met vele foto's en voorwerpen- Kleitabletten Het Nederlands Bijbelgenootschap laat de vele vormen zien, waarin het Woord tot de mens gekomen is, van kleitabletten en papyri af tot beroem de uitgaven als de Liesveldt- en de Deuxaesbijbel, tot de eigentijdse ver talingen toe. Kaarten en foto's van het Heilige Land, zaden, bloemen, planten, ge steenten, houtsoorten, mauettes van de Ark des verbonds, de tempel en tempelberg, en weergaven van archeo logische werkzaamheden brengen vele uitdrukkingen en beelden uit de Bijbel dichterbij. Ook het Nederlands Openluchtmu seum te Arnhem levert zijn aandeel, met op de Bijbel geïnspireerde voort brengselen van volkskunst uit ver leden en heden. Aandacht krijgen ver der de Bijbel vn de kunst en zelfs in d filatelie, terwijl voorts diverse bijbel uitgaven, daarop betrekking hebbende literatuur, hulpmiddelen bij onderwijs en catechese worden getoond. In een aparte zaal zullen dia-voor- stellingen worden gegeven. In de koffiekamer zal men des avonds kunnen genieten van merk waardige delicatessen als Ezau's soep. Hamans-oren en „Gekroonde Koningin Ester". De tentoonstelling zal op zondag 27 maart gesloten zijn. Mattheiis-Passion kan iedereen boeien LISSE Woensdagavond kwam de afdeling Lisse van de Ned. Christen- Vrouwenbond bijeen om te luisteren naar de heer Snijder over de Mat- theüs-Passion (met muzikale illustra tie). Naar sprekers oordeel kan ieder, muzikaal of niet, ervan genieten. In deze vergadering werd afscheid genomen van de bestuursleden me vrouw Haas en mevrouw Zanen. De presidente zei, dat mevrouw Haas als secretaresse grotere prestaties heeft ver richt dan van een secretaresse nor maal wordt verwacht. Vooral bij het aanvaarden van het voorzitterschap heeft zij bijzondere steun verleend. Mevrouw Segers zal haar voorzit terschap opvolgen- (Vervolg van pagina 1) Zoals bekend zal tijdens de reis naar de maan van het Apollo-moedervoentuig moeten worden overgestapt in een vaar tuig, dat op de maan zal landen. Ditzelfde vaartuig zal ook weer moeten terugkeren en voor de terugreis aan de Apollo moe ten worden gekoppeld. Het is dus een eerste vereiste dat men deze techniek van het vastkoppelen tot in details be heerst. Dat het eerste experiment nil is geslaagd, betekent een groot succes on danks het feit dat niet het hole program ma kon worden afgewerkt. Tweede vaartuig De Gemini-8 is het tweede Ameri kaanse ruimtevaartuig, dat zijn reis voortijdig moest beëindigen. Het eerste was de Gemini-5. die een ronde eerder moesit landen na een vlucht van acht dagen omdat de landingsplaats door een orkaan werd bedreigd. Het is echter wel de eerste noodlanding. De Geinini-5 kon nog op de van te voren vastgestelde plaats landen; de Gemint- 8 werd naar een andere plaats gediri geerd. omdat men geen tijd had voor een volgende ronde. Armstrong en Scott hebben echter uit stekend gereageerd. Hun reacties waren kalm en nuchter. Tijdens de landing zei Armstrong nog, dat de Gemini „zeer vast" en in goede positie lag. De minister van landbouw en visserij heeft besloten gezien de gunstige ontwik keling van de mond- en klauwzeersituatie het algemeen vervoersverbod van varkens ;n aantal provincies in te trekken. In twee gebieden blijft het vervoer verboden te weten, het gebied rond Ede en het ge bied op de Noord-Veluwe. LEIDEN Met het oog op de provinciale verkiezingen hield ook het G.P.V. een openbare vergadering, en wel in het gebouw van christclijk-sociaal belan gen. Dr. A. Vcrbrugh sprak over het onderwerp „Waarom Nationaal gerefor meerd?" Hij zei, dat het G.P.V. ccn nationale partij wil zijn en dat men niet gereformeerd behoeft te zijn om hierop te «temmen. Wanneer men de resultaten bekijkt die de laatste tijd in Nederland op po litiek gebied zijn bereikt, stemt dit tot dankbaarheid. Er is de laatste 20 jaar grote vooruitgang in industrie, handel en verkeer en op sociaal ge bied. Echter, de geest in het volk is dood. er heerst gezapigheid ein laks heid bij de mensen. Hoop voor de toe- (komst is er niet en daaruit ontstaat leegte. Het GPV staat een structure! zigiinig voor in het staatsbestel. Er moet iets bindends zijn in het volk, een ge meenschappelijke zaak, drie inspireert tot arbeid en zorg voor de toekomst. De fout is, aldus spreker, dat God niet meer in het centrum staat terwijl juist Hij de enige is, van wie wij het kunnen verwachten. Dan is er bezie ling. Demoralisering: In het kort behandelde dr. Verbrugh enkele aspecten van de huidige poli tiek, zoals het streven naar een ver enigd Europa, heil in zag, moet ook het evangelie worden ge bracht. Een ander punt van afwijzing is de geboorteregeling. Spr. noemde dit een demora'lisering van ons vollk. Er zijn andere mogelijkheden zoals bevol- kingssprieding, ook naar de West. in- dustriesprei-ding en woningvoorzie ning, zo mogelijk laagbouw. Het GPV wil strijden voor het be houd van christelijke politiek onder het huis van Oranje. Nederland helpt Mekong-project realiseren DEN HAAG Acht landen waaronder de VS, Japan en Nederland hebben hij beslist geen I onder auspiciën van de Wereldbank een de ontwikkelingshulp, speciaal fonds voor de ontwikkeling VBn waarbij de delen van het koninkrijk, nri. Suriname en de Ned. Antillen voornaing moeten hebben. Ontwikke lingshulp is goed, maar diaanmaasf (Van een onzer redacteuren) VOOR liet geval u nu reeds plannen maakt voor de vakantie; in juli zal ,yde koele voorzomer worden gevolgd door een gelei delijke stijging van temperatuur, het geringst in de eerste decade en het meest in de derde decade van juli. Omstreeks 12 juli en aan het einde van de maand zyn perioden met warme dagen te verwachten". De bron is onvervalst, namelijk de 371ste jaargang van „De van ouds vermaarde Erve G. Stichters Enkhuizer Almanak voor het jaar 1966 aanwijzende de voornaamste Jaarmarkten, Kermissen, Paarden-, Vee- en andere martaben in het Ko ninkrijk der Nederlanden. Benevens dc Watergetijden, Verduisteringen, de Op- en Ondergang van Zon en Maan, enz. Berekend op de Middag cirkel van Amsterdam. volgens MET. De sterrenkundige berekenin gen zijn opgemaakt door D. Gayke- ma, verbonden aan 's Rijks Ster renwacht -te Leiden" uitgave Gebrs. Van Staten N.V.. fl.40. blz. 288). Niet zo best Voor de maanden juni en augus tus ziet het er, althans volgens dc Enkhuizer. niet zo best uit. Juni: „In de loop der maand zal de temperatuur een weinig dalen. Daar de afwijkingen van de tem peratuur in alle drie decaden onge veer diezelfde zal zijn, zal hot weer in juni geen grote veranderingen ondergaan. Of er veel of weinig regen zal vallen kan nu nog niet beoordeeld worden, maar de lage temperatuur is wel een aanwijzing dat er meer regen te verwachten is dan normaal. In deze maand is ech ter de kans op zware regen in ge wone en in onweersbuien geringer dan midden in de zomer". Augustus: „Deze maand vertoont een temperatuur dat tegengesteld is aan dat van juli Te koel weer in alle drie decaden. Warme zo merdagen zullen er niet veel ko men En dit tenslotte over sep tember: de kans is gering, dat september ons de zogenaamde ..oudevTouwenzomer" zal brengen." U kunt aan deze voorspellingen achteloos voorbijgaan, maar bedenk dat eeuwen achtereen generatie na generatie op de Enkhuizer Almanak heeft vertrouwd en gebouwd. Er is een tijd geweest, dat in geen Neder lands gezin de Enkhuizer ontbrak. Het nieuwe jaar ingaan zonder deze gilmamaik was gelijk aan het maken van een verre reis zonder bagage. Wat in de Enkhuizer stond werd als waar aangenomen. Daaraan viel niet te tornen. Zeker wat het weer be treft werd geen plan gemaakt zon der dat de Enkhuizer was geraad pleegd. Daarnaast werd de Enkhuizer ge waardeerd om de gegevens op aller lei gebied die zij verstrekte en om de verhalen, die zij bevatte. Wat de Enkhuizer niet vermeldde, was de moeite van het vermelden heus niet waard. De Enkhuizer had zich een onverwoestbare reputatie opgebouwd. Het bewijs is er. Dit jaar is zij vooa- de 371ste maal verschenen. En cr zullen zonder twijfel tienduizen den Nederlandse gezinnen zijn, waar zij haar vaste plaats op de hoek van de schoorsteen nu reeds heeft ingenomen. Alles De Enkhuizer weet alles. Alles over waterstanden, zonsondergang en laatste kwartier van de maan, over afstanden, temperaturen, spring tijen en doodtijen, over hoe te han delen bij zonnesteek en bij ver ver wijderen van vet- en andere vlekken, over posttarieven en menging van meststoffen. Maar haar grote faam heeft zij te danken aan het voorspellen van het weer. waarmee zij zich in de Nederlandse samenleving een unie ke plaats heeft het Namangum-project, onderdeel het grote Mekong ontwikkelingscomplex, gesticht Het hiervoor benodigde bedrag omvat bijna 24 miljoen dollar, waarvan ons land 3,3 miljoen voor zijn rekening neemt. Het gaat hier om een dam, een water krachtcentrale met een capaciteit van 30.000 kw. inclusief kabellijnen naar Vientiane en verder naar Doordoost Thailand. Het grote Mekong-project beoogt het dienstbaar maken van de rivier voor de economisahc ontwikkeling der vier oerstaten, Laos, Vietnam. Thailand en Cambodja. Voor de levering van materi alen zullen bestellingen worden gedaan in de landen die aan het project mede werken. De VS, Australië, Canada; Dene marken, Japan, Laos. Nieuw-Zeeland en Nederland. DEN HAAG Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland houdri op zaterdag. 19 maart, in zijn residentie een voorlich tingsdag voor jonge kiezers, die georga niseerd wordt door het Haagse Jongeren Parlement, 's Morgens van 10 tot 12 uur zal cr een statenzitting worden gehou den door jongeren, afgevaardigden van de zes jongercnparlementen in Zuid-Hol land. Mr. J. Klaasesz zal daarbij als voor zitter fungeren. Tevens zal de commissa ris en een aantal gedeputeerden vragen beantwoorden. In de middaguren van half drie tot half vijf wordt een algemene en open discussie gehouden, waaraan ook belangstellenden kunnen deelnemen. Twee Noordwijkers in zaterdagteam DEN HAAG Als voorbereiding op de ontmoeting met het Franse zaterdag- elftal in het toernooi om de Coupe Fer- nand Chanelle op zaterdag 7 mei in Kaatsheuvel, speelt het voorlopig Neder lands zaterdagelftal maandag a.s. in Amersfoort een oefenwedstrijd tegen de tweede divisieclub HVC. De 4-2-4 opstel ling is: doel: v. d. Niet 'Noordwijk): achten Visser (Heerjansdam), De Graaf 'IJssel- meervogels), v. d. Giesen (Zwart Wit '28) en v. d. Herberg <CJW); midden: Kiel 'Go Ahead. Kampen) en Rooyen 'SSC *55); voor: Van Beek 'SDVB), Groene- beek (Geinoord), v. d. Lippe (Noordwijk) en Krans (SJS). Tweejarige kiezer opgeroepen in Noordwijk NOORDWIJK Ook in Noordwijk is een wel heel jeugdige kiezer opge roepen. Gistermiddag werd op het adres Hyacintstraat 13 de oproep thuis bezorgd voor de tweejarige Cornel is van Duyn. Zoals gebruikelijk stond het geboortejaar duidelijk op de kaart vermeld: 1964. Legervoorliehting verhuisd DEN HAAG De legervoorlichtings- dienst is gisteren verhuisd naar Spui 32 in de residentie. Ook het telefoonnummer is met ingang van vandaag veranderd. is nu 116335. LISSE Burgemeester en wethou ders hebben een beleidsnota samenge steld, die in de raadsvergadering van rijdag 25 maart behandeld zal wor den. Blijkens de nota staat voor de komende jaren een aantal belangrijke projecten op het programma, met de uitvoering waarvan een bedrag van bijna 20 miljoen gulden gemoeid zal zijn. Voor de bouw van een overdekte veminrichting in een bedrag van f 2.350?000 uitgetrokken. B. en W- ho pen het zwembad in 1969 in gebruik te kunnen nemen. In de omgeving van dit zwembad wil men een sporthal bouwen, mede om het tekort aan gym- nastiekruimte voor het onderwijs op te heffen. Met voldoening wordt in de nota geconstateerd dat een comité is op gericht tot stichting van een vereni gingscentrum en een sporthal. Beide projecten, waarmee een bedrag van f 150.000 is gemoeid, zouden in 1969 moeten worden uitgevoerd. Verder noemt de nota de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstallatie en de demping van de haven in 1966, de verbetering van de Kanaalstraat, het stamriool Gasstraat-Poelpolder en de aankoop en verbouwing van het pand- Eenhuis in 1967, de verbetering van de Achterweg in 1970. de doorbraak van de Schoolstraat-Heercweg in 1971, de doorbraak van de Kanaalstraat- Blokhuis en de aanleg van dc grote westelijke omleidingsweg in 1975. De uitvoering van een en ander vergt een totaalbedrag van f 18 800.000. Naar de mening van B. en W. zal de financiering echter geen belemme rende factor zyn. WARMOND In de dinsdag 22 maart te houden openbare raadsverga dering wordt voorgesteld een krediet te verlenen van f 1500 voor de wijzi ging van het rioleringsplan dat in 1964 door het technisch bureau van de Ver eniging van Nederlandse gemeenten is ontworpen. Een commissie is namelijk tot dc conclusie gekomen dat de af voer van het Warmondse afvalwater het beste kan geschieden door aanslui ting op de onlangs uitgebreide zuive ringsinstallatie van Leiden-noord. Fi nancieel gezien is dit voor Warmond niet ongunstiger dan het bouwen van een eigen installatie. Verder wordt voorgesteld een kre diet van f 4045 te verlenen voor de aanleg van een derde sportveld in het complex Overbos. de benedenverdie ping van een woning aan de Dorps straat en een deel van het oude raad huis te verhuren aan de pottenbakker P. P. C. Geraedts, de vakantieregeling Hongaarse musici willen in Nederland blijven DEN HAAG Twee Hongaarse mu sici. de 23-jarige N. L. en de 25-jarige P. S.. de laatste vergezeld van zijn vrouw, die zich hebben gemeld bij de Rotter damse politie hebben grote kans dat zij in Nederland mogen blijven. Er wordt onderzocht of zij een plaats kunnen krij gen in de Nederlandse muziek. De minister van justitie ziet echter nog geen reden om aan een verzoek tot voortgezet verblijf in Nederland te vol doen. toe te kennen voor de verbetering van zijn woning aan de Dorpsstraat. Voorgesteld wordt de onteigenings procedure tegen de heer J. Sikking in het belang van de volkshuisvesting voort te zetten. Het is niet mogelijk gebleken de kwestie met betrokkene in der minne te schikken. De proce dure is noodzakelijk om de woning bouw voortgang te doen vinden. Met betrekking tot de afschrijvings- politiek, waarover B. en W. een uit voerig preadvies hebben uitgebracht wordt in overweging gegeven kleine investeringen met een incidenteel ka rakter direct ten laste van de gewone dienst te brengen. Schotland klopte Engeland niet 3-1 NEWCASTLE Heri Schotse voetbal elftal heeft gisteravond met een 31 overwinning de optimisten die Engeland al zagen zegevieren in het wereldkam pioenschap ccn geduchte slag toegediend. Voor Alf Ramsey die jonge spelers had opgesteld, die hij een kans voor dc we reldkampioenschappen wilde geven was er weinig reden tot tevredenheid. Bij rust hadden de Engelsen nog oen 1—0 voorsprong, maar via twee doelpunten vin linksbinnen McBride en één van rechtsbinnen Penman haalden dc Schot ten, die zich niet voor de wereldeind strijd plaatsten, de zege binnen. BASKETBAL De Italiaanse club S'mm ent hal heeft voor het eerst in de Italiaanse basketbalgeschiedenis de fi nale van de Europa-cup bereikt. De Mi- lanezen wonnen met 93—76 van Real Ma drid. De finale zal 30 maart in Bologna worden gespeeld De Belgische ploeg Sa bena heeft de derde wedstrijd in Mexico tegen een selectie uit dc stad Hidalgo met 8o54 verloren».

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7