Politie vuurde op menigte: 12 doden Politiek schandaal in Canada Werkgevers contra minister Veldkamp Hee, da's een goed idee, moet is vaker doen Slagroom Duitsland achter VS tegenover De Gaulle alles goed en wel Bejaarde invalide uit brandend huis gered VRIJDAG 11 MAART 1%6 Wet Zware Geneeskundige Risico's Voorstel andere stations CALCUTTA Twaalf mensen zijn gedood en tientallen gewond toen de politie woensdag het vuur opende op een woedende menigte die betoogde tegen het voedsel tekort in het gebied van Calcutta. De betogers hadden als mikpunt van hun gewelddadigheden de spoorwegstations uitgezocht. Zij overvielen de stations in drie ste den en staken ze in brand. Tussen Konnagar en Rlshra, 20 km buiten Calcutta, werd een spoorbrug opgeblazen. In Rishra stak de menigte Roxy-bestseller! Roxy is zo vertrouwd van kwaliteit. Ik rook hem al jaren en voor geen prijs wil ik iets anders. Roxy.de enige sigaret waar ik „ja graag" tegen zeg. Voedselbetogingen in India Aanval op een trein in brand. Brandweerlieden die het vuur wilden bestrijden werden verjaagd en hun materieel werd even eens in brand gezet. Een poli- tie-inspecteur die de mensenmassa wil de tegenhouden, werd doodgeslagen. India protesteert bij EEG tegen hongersnood" 55 STRAATBURG De vertegenwoordi ging van India bij de Europese gemeen schappen heeft geprotesteerd tegen het gebruik van het woord „hongersnood" in een resolutie waarin van de EEG-landen een gezamenlijk initiatief werd gevraagd om de situatie in India te helpen verlich- EEG-functionarissen breken zich op het ogenblik het hoofd over de vraag hoe de goede bedoelingen van de EEG-landen in overeenstemming te bren gen met de politieke gevoeligheden va Kerken protesteren Kaapstad gaat kleurlingenwijk verplaatsen KAAPSTAD De protestantse kerken van de Christelijk van Zuid-Afrika hebben scherp ge protesteerd tegen het besluit van de stad Kaapstad om de kleur- lingenbuurt van de stad tot blank gebied te verklaren. Dit betekent dat de gehele bevolking zal moeten verhuizen. Tot de Christelijk Raad behoren alle kerken behalve de kerken van Nederlandse oorsprong. Deze kerken stonden in dit protest niet alleen, want ze werden gesteund door de Rooms-Katholieke Kerk, de islamitische gemeenschap en de opposi tiepartijen in het parlement. De rege ring verdedigt dit besluit met de opmerking dat het hier een achter buurt betreft die geheel afgebroken moet worden. Tijdens de protestsamenkomst ver klaarde ds. Basil Brown dat de kerk zich met deze maatregel bemoeit omdat het om mensen gaat, die op een bureaucratische manier behandeld worden. Moskee Ook de islamitische protestsamen komst trok veel belangstelling. Meer dan 40.000 mohammedanen namen er aan deel. Zij zijn in het bijzonder ver ontwaardigd. omdat zich in deze buurt een moskee bevindt. Volgens het isla mitisch kerkrecht mag een moskee nooh verkocht noch opgegeven wor den. Rees eerder heeft de Kaapse synode van de Nederduits Gereformeerde Kerk zijn bezorgdheid uitgesproken over de besluiten van de regering dir er toe leidden dat vele mensen ontwor teld werden. De synode sprak echter hoofdzakelijk tegen de zogenaamde „trek-arbeid". die vaders van gezin nen dwingt elders te gaan werken. Op het station van Kardah blokkeer den betogers de spoorlijn. Seinpalen en overweghekken moesten het hier ontgelden. Tegen het middaguur was spoorwegverkeer in het district niet mogelijk vanwege de vele ver sperringen die de demonstranten op de rails hadden aangebracht. De gewelddadige actie viel sa met het begin van een algemene 24-uursstaking die door negen linkse partijen is uitgeroepen als protest te gen het regeringsbeleid ten aanzien van de voedselsituatie. het Europese parlement Straatsburg is gisteren eenstemmig een resolutie, aangenomen waarin de zes EEG-landen wordt verzocht nood maatregelen te nemen teneinde de ernstige hongersnood in India tegen te gaan. In het oorspronkelijke ontwerp wordt gepleit voor een Europese week ter bestrijding van de honger in India, om gelden in te zamelen voor deze leverantie. Dit gedeelte is echter ge schrapt, nadat de Indiase ambassade bij de EEG in Brussel woensdag telefo nisch had geïntervenieerd om, naar verluidt, bezwaar te maken tegen alarmerende voorstelling van zaken over de toestand in India. financiering (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT Het liberale Cen traal Sociaal Werkgeversverbond vindt het een vreemde zaak, dat minister Veldkamp de Algemene Kinderbijslagwet uit de algemene middelen wil gaan financieren en de volksverzekering tegen zware geneeskundige risico's via premie heffing bij de verzekerden. Vol gens De Onderneming, het orgaan van het CSWV, is het maatschap pelijk algemeen aanvaardbaar, dat de overheid zorgt voor de finan ciering van zware medische risi- Ico's, zoals kosten voor verpleging van krankzinnigen, gehandicapte kinderen, kosten van verpleegte huizen enz. De overheid heeft im- jmers van oudsher al een belang rijk deel van deze kosten voor haar rekening genomen. In de gedachtengang van minister Veld kamp zal iedereen voor de Wet Zware Geneeskundige Risico's een premie van 1,6 pet. moeten gaan betalen en boven dien zal de premie voor de AOW nog een half procent omhoog moeten 8,7 maar 9.2 pet. Als tegenprestatie zal de overheid de 2.1 pet. premie voor de Algemene Kinderbijslagwet voor eigen rekening nemen en haar aandeel in de kosten voor de AOW eveneens bestemmen voor de kinderbijslaguitke ringen. (De AOW-premie gaat daardoor iet een half procent omhoog). Waf had meer voor de hand gele gen, aldus het CSWV, dan de be staande financieringsregelingen voor de sociale verzekeringen te handha ven en de kosten van de Wet Zware Geneeskundige Risico's volledig voor rekening van de schatkist te nemen. De werkgevers vrezen dat nu ook weinig terecht zal komen van een reële kostenbewaking. Invoe ring van de Wet Zware Risico's zal onvermijdelijk tot gevolg hebben, dat de kosten worden aangezogen en de premie al spoedig zal moeten stij gen van 1,6 tot 2 pet. Bij financie ring uit de algemene middelen zou de overheid alle middelen in de hand hebben om een overbodige kos tenstijging te voorkomen. king van de met deze inrichtingen te maken afspraken zou kunnen opdragen een orgaan, dat tevens het beheer de ter beschikking gestelde midde len kan voeren. In dit orgaan zouden dan ook vertegenwoordigd moeten zijn de ziektekosteninstjtuten om het belang van de verzekerden te dienen. Het CSWV vindt dat dit voorstel bij de parle mentaire behandeling overwogen zal moeten worden. Mocht onverhoopt de financiering van de Wet Zware Risico's toch worden zoals linister Veldkamp heeft voorgesteld, dan staat het CSWV op het standpunt, i dat in tegenstelling tot de opvatting van 1 de minister, ook de bejaarden premie zullen moeten betalen Juist degenen, die deze wet gaan profiteren zullen voor pet. uit bejaarden bestaan. Dragen deze bejaarden niet bij, dan zal dit in vele gevallen betekenen, dat de erfgena- hiervan de voordelen plukken. Ove rigens is het CSWV van mening, dat wil de minister vasthouden aan zijn ingrij pende verandering in de financiering de sociale verzekering hij hierover eerst nog advies zal moeten vragen de Sociaal-Economische Raad. Lancering Gemini 8 op dinsdag WASHINGTON Het ligt in de bedoeling de Gemini-8 met aan boord Neil Armstrong en Dave Scot dinsdag 15 maart om 17.40 Ned. tijd van Kaap Kennedy te lanceren voor een reis van drie dagen rond de aarde. Er zullen vier pogingen worden gedaan vast te maken aan een Agena-raket, die eer der op de dag wordt afgeschoten. Scot zal een uitstapje maken van 2 uur en 40 minuten. Ook uit Moskou houden de geruchten aan dat Rusland een be mande ruimtevlucht zal maken, de eer ste sinds maart 1965. Dat zou dan een vlucht zijn, zo willen de geruchten, van zeven of acht astronauten in twee ruimtecapsules. Fïuit (sinaasappel bijv.) met slagroom. Lekker en gezellig! Overbodig Ook het feit, dat de uitvoering va.. wet is opgedragen aan de honderden ziektekosteninstituten, ziet het CSWV als een bezwaar. Het inschakelen van zieken fondsen en ziektekostenverzekeraars vin den de werkgevers overbodig. Deze instellingen hebben bij de opname geen enkel belang. Ook een verzekeringsadmi nistratie wordt overbodig genoemd, omdat de gehele bevolking verzekerd Een rechtstreekse verhouding tussen één betalende instantie en de betrokken inrichting wordt voldoer.de geacht. Ook het oordeel van de inrichtingen zou als uitgangspunt genomen kunnen worden. De overheid zou zich dan tot de bijzonde re inrichtingen kunnen beperken en de normaal verzekerbare verpleging zoals in ziekenhuizen geheel bij de ziekenfond sen en de ziektekostenverzekeraars kun nen laten. Contracten over verpleegprij- zen zouden ook tussen de inrichtingen er de overheid contractueel overeengeko men kunnen worden. Het CSWV suggereert ook nog de mo gelijkheid, dat de overheid de uitwer- OTTAWA In Canada is een schan daal aan het lidht gekomen dat vol gens minister van justitie Cardin in sommige opzichten erger zou zijn dan de Profumo affaire. Cardin zei giste ren op een persconferentie dat een of twee leden van het vorige kabinet Die- fenbaker betrekkingen heeft (hebhenl onderhouden met een thans overleden Oostduitse spionne, een zekere Gerda Munsinger. De Koninklijke Canadese bereden politie beschikte over een dossier van deze zaak. Ex-premier Diefenbaker en ex-minister van justitie Fulton, wisten van deze affaire af, maar hebben niets daarover gezegd. Cardin zei te willen overwegen premier Pearson en zijn ka binet te verzoeken de zaak te herope nen in het belang van het land. Op de vraag of in dit geval de veiligheid in het gevaar was gebracht, antwoordde Cardin, dat hij hierover niets kon zeg gen. Waarom de bewindsman dit schan daal onthulde? „Ik heb er genoeg van Diefenbaker (thans oppositieleider in het Lagerhuis) voortdurend te horen insinueren, dat de liberale regering corrupt is en bij schandalen betrok ken. De liberale partij heeft daarom besloten hard terug te slaan en dezelf de methoden toe te passen als de oppo sitie, indien dat nodig zou zijn, aldus minister Cardin tijdens de persconfe- Spoorkaartjes bij de melkboer De Franse pers meent dat De Gaulles voorstellen de spanning tus sen Oost en West zullen opvoeren, omdat Duitsland na Frankrijks uit treden een overheersende plaats zal innemen en ook een kernaandeel kan BONN/PARIJS De Westduit- se regering wil zich nog niet uitla ten over de inhoud van de brieven die bondskanselier Erhard van. president Johnson en generaal de Gaulle heeft gekregen. Wel werd gezegd dat de Gaulle de status van de Franse troepen in de bonds republiek (ongeveer 70.000 man) aan de orde heeft gesteld. John son heeft zich in algemene ter men over de toekomst van de NAVO uitgelaten. Duidelijk bleek I BONN De Westduitse spoorwe- dat voor de Westduitse regering I gen kampen met een dusdanig tekort bondgenootschap met Ameri- de° melkboeren' 'van ka Primair staat, evenals de on-j brief van president De Gaulle, waarin kleine stations spoorkaartjes te doen opzegbaarheid van de NAVO en deie het Frans« voornemen de Franse Wilson niet eens met NAVO-plannen van De Gaulle verkopen. Dit heeft de tweede man van het ministerie van transport, Ludwig Sei- ermann, in de Bondsdag meegedeeld. Ook andere methoden zullen beproefd worden om het personeelstekort te be strijden. In Djakarta Consulaat China bestormd en uitgeplunderd DJAKARTA Studenten hebben gisteren het Chinese consulaat-gene raal in Djakarta geplunderd. Ruiten en meubilair werden vernield. Offi-1 ciële papieren zijn verscheurd op liet grasveld voor het consulaat gesmeten. Ook werd een Chinees handelskantoor j bestormd en geplunderd. Uit de groep studenten rond 100, in totaal werd met stenen gegooid Een Chinese diplomaat werd gewond. De Chinese ambassade zou hetzelfde lot hebben ondergaan wanneer leger en politie niet tijdig hadden ingegre pen. Een dag tevoren was het kantoor van het Chinese persbureau aangeval len. Het officiële persbureau Antara heeft over deze plunderingen gezegd, te geloven dat de studenten daarmee uiting wilden geven aan hun ontstem ming over de aanvallen die radio Pe king bijna dagelijks richt tegen de Indonesische regering. President Soe- karno heeft gisteren met de leiders van alle politieke partijen gesproken. Hij zou hebben gezegd dat de studen tenbetogingen van de laatste dagen een bedreiging vormen van de Indone sische revolutie. de onopzegbaarheid van de inte gratie van Atlantische troepen. President De Gaulle heeft ook aan de regeringen van Engeland en Italië een boodschap doen toekomen. Later werd gezegd dat De Gaulle niet offi cieel het NAVO-verdrag wil verwer pen, maar de geest van het verdrag wil handhaven zonder deel te nemen aan de militaire structuur. Tegengesproken werd dat Amerika een conferentie van ministers van bui tenlandse zaken van de NAVO heeft voorgesteld. De Amerikaanse reactie is wel heftig: een republikeinse senator stelde zelfs voor het NAVO-hoofd- kwartier naar Engeland, België of Ne derland te verplaatsen. In zijn brief schrijft De Gaulle dat de toestand in Europa belangrijk ge wijzigd is sinds in 1949 de NAVO werd gevormd. Voorts zegt hij dat geen enkel onderdeel van de militaire machinerie in Europa dat sindsdien ontwikkeld is, gebaseerd op integratie van de strijdkrachten van de NAVO landen, van toepassing is in deze kern- tijd. Er lijkt geen twijfel aan te bestaan dat Wilson het Franse standpunt zal verwerpen. Bondskanselier Ludwig Erhard heeft president De Gaulle geschreven dat hij integratie van de atlantische strijdkrachten onvermijdelijk acht. Erhard kreeg woensdag de brief van De Gaulle. De Franse minister van buitenland se zaken Maurice Couve de Murville, zal volgende week niet deelnemen het twee dagen in beslag nemende be raad van de ministeraad van de West- europese Unie in Londen. In Britse kringen is het besluit van Couve de Murville, niet aan het Lon- dense beraad deel te nemen, met ken nelijke teleurstelling ontvangen. Banier (3) De heer Van 't Hoff meent, dat ir. Van Dis „zich probeert schoon te pra ten". Deze heeft echter overduidelijk aangetoond niet de minste verant woordelijkheid te dragen voor het be doelde artikel. Laat de heer Van 't Hoff het tegendeel bewijzen. Dit te doen of zijn ongegronde bewering in te trekken zou hem sieren. Wat de heer v.d. Berg betreft: van aanvallen is hier geen sprake, echter wel van zich moeten verdedigen tegen een val se aantijging. Tenslotte: ds. Kersten was er een voorstander van niet om de persoon, maar om het beginsel op een partij te stemmen. Rotterdam, A. H. Veldhuizen Banier (4) Het zal de heer Van 't Hoff niet bekend zijn, dat naast ir. Van Dis in mei 1940, als medewerker, ook wijlen ds. Kersten in augustus van dat jaar als hoofdredacteur is afgetreden. In Trouw van 21 april 1945 kon men lezen „Er was bij het dagblad De Banier een redacteur, die ds. Kersten verving toen deze geen lust had tot het nat. soc. verbond van journalisten toe te treden. Hij had er geen be zwaar tegen". Deze man was door de Duitse over heid opgedrongen; sindsdien had nie mand van de SGP meer iets over het blad te zeggen. Toenmalige hoofdre dacteur was A. Kaptein, die verzocht of ds. Kersten toch nog aan het blad zijn medewerking wilde geven, wat echter is geweigerd. Derhalve had de SGP ook niets uit te staan met de landsverraderlijke artikelen yan deze redacteur. Bleskensgraaf, B. M. VeiUioeff Banier (5) Heeft de heer v.d. Berg niet in de gaten dat de duivel zelf aan het woord is, om zo mogelijk verdeeld heid te zaaien, waar het hem immers altijd om te doen is geweest? Laten we liever pal staan voor de SGP-be- ginselen en voorts liever protesteren tegen programma's als Zo is het. waar in met God en Zijn woord, ja met elke godsdienst gespot wordt. Rotterdam W. A. van Dongen Banier (6) Ik weet, dat ds. Kersten door ir. Van Dis steeds zeer hoog werd en nog wordt geacht. Had laatstgenoem de dan maar moeten erkennen dat hij het artikel geschreven heeft, terwijl hij er part noch deel aan had? Dan nog iets. Ir. Van Dis was in 1940 geen redacteur van De Banier, maar ds. Kersten. Eerst na het overlijden van ds. Zandt nu enkele jaren geleden heeft ir. Van Dis de redactie van het blad op zich genomen. U kunt dus gerust SGP-lid blijven, heer v.d Berg. Doet u dit niet. dan zitten de SGP-beginselen bij u niet erg diep. Goes A. Maljaards Banier (7) De twee heren (Van 't Hoff en v.d. Berg hebben de publikatie in de krant van 4 maart bijzonder slecht gelezen. Hun reacties zijn gelijk aan de minderwaardige VARA-mentali- teit, de omroep, die zendtijd mis bruikt ten koste van anderen. Met zijn beroep op andere partijen geeft dhr. V.d. B. er bovendien blijk van geen politiek inzicht te hebben. Ik kan de partij die zijn stem krijgt allerminst gelukwensen. Ir. van Dis heeft niemand aangevallen of beschul digd. Genoemde heren hebben dat wèl gedaan. Zeist j. R. van Oordt Banier (8) Voor mij is duidelijk dat ds. Ker sten e.a. belangrijke figuren die door velen in de oorlog op een voetstuk zijn geplaatst, door hun uitlatingen en gedragingen in de oorlog hebben bewezen maar heel gewone mensjes te zijn. De bijbel had ook hier weer gelijk als hij waarschuwt op prinsen zelfs kerkelijk en politieke geen betrouwen te stellen. Overigens zand erover, want wie meent te staan, zie toe dat hij niet valle. Capelle a.d. IJssel, L. Kaptein KINDER- ASPIRIN Doet de koorts dalen. Stilt de pijn. Ideale dosering. Wondermedicijn blijkt schadelijk voor de ogen WASHINGTON Het Amerikaanse bureau voor de controle op voedings- en geneesmiddelen heeft gisteren toe gegeven dat het samen met een aantal grote Amerikaanse geneesmid delenfabrieken een ernstige fout heeft begaan bij het in handel bren gen van een zogenaamd wondergenees middel ter behandeling van llerlei kwa len, waaronder jicht en hoofdpijn. Het betreft hier het als dimethyl sulfoxide (dmso) bekend staande middel, dat reeds door artsen als medicijn aan de patiënten werd gegeven. Het genees middel werd in omloop gebracht ondanks de ontdekking van twee far maceutische fabrieken dat aanbrenging van dmso op de huid van konijnen ,en honden een soort schram op de ooglen- zen veroorzaakte, welke verzwakking van het gezichtsvermogen tot gevolg had. De stilste zondagochtend is nog dat 1 nooit zo stil geweest in Den Haag als zijn! .-.isteren. En zou het. be- alle mannen een opluchting ting en dankbaarheid dat het alle maal zo helemaal goed is gegaan. Mr. m twee ogenblikken in de J. C. van den Berg. de Amsterdamse halve in Am.-terdam, door hee! het Westerkerk, cie me bijzonder verte- gemeentesecretaris die het allemaal land niet zo geweest zijn? Wie van derden. Dat was eerst het gebaat van moest plannen en zo hoopte dat er prinses Irene ^m. toen de bruidsmeis- niets vergeten zou zijn. Dat is name- jes het vergaten, de zorg voor hei lijk het akelige: je weet nooit wat je bruidsbouquet op zich te nemen. vergeet tot het ogenblik, dat je En dan de 'wee handen van bruid ontdekt iets vergeten te hebben, en bruidegim in elkaai bij hei omdat het mis gaat. De commissaris ja-woord. Hoe prins Claus even mei van politie, die een onmetelijke ver- over de rug van oe hand van antwoordelijkheid droeg, en alle mili- Beatrix streelde. Toen schoten lairen langs de route, die het toch wel lang moesten uithouden en de Koks van het paleis... heeft ooit een bruidspaar, al men lijfelijk bij de gehele plechtig heid, zo onverbloemd in het gelaat kunnen zien L. wij gisteren ons_Prin selijk paar? Soms voelde men zich ei gewoon onbescheiden bij. Overigens, de plechtigheid op hei de duim Amsterdamse stadhuis heb ik per ra dio meegemaakt. Iedere keer dat bur gemeester Van Hall zich versprak en dat gebeurde nog al eens, de adem ingehouden. Ook ontdekt hoezeer de man het hoofd van de echtvereniging is, want Prins Eernhard moe. het ja-woord geven vr H.M. de Konin- Terwijl de bruidsstoet van Amster dams stadhuis naar Westerkerk trok naar mijn televisieadres gesneld Eenzame tramreizigster Zo was die dag Maar het is nu allemaal opeens wel verschrikkelijk stil en leeg geworden. Geen gissingen meer omtrent de handelaarster in een vinnige regen Even wat caiillcnklanken en kerk klokgelui om klokke twaalf. En dar iraaid in mallemolens het televisieoog dat, terwijl wij lui zaten te smikkelen van oranjegebak ies. ons alles ^onde Er moet gisteren in elk land waa de huwelijksreportage gezien kot worden een erslagen groep vakmer sen hebben ?»zetrn Zij uit het heren hoedenvak. Wel geteld heb ik :\ve< hoge hoeden ez.en Geen toekonr.stif bruidegom behoeft meer de hogt grij ze of zwarte zijden te huren en ei zich dwaas mee te voelen Wat moe' ige vraag misschien nog: hoe lang wij het jonge paar nu wat rust zullen e de woor itn van koningin Julian; runnen, binnen: „Gelotf me. het is goed". Die wij zijn we werkelijk allemaal Er zal zo -wcral ln Nederland eiste samen. Jawel, ik weet het, de grote wel gefeest en gehost zijn ge men zegt. dat het alleen de journalis- de ten zijn. die onbescheiden speuren. ichtjes gekeken. Maar toch minder dan vroeger lenk ik. Toen moest je wel zelf eer 'nest bouwen om het allemaal te gelo •en Maar nu zit je er zelf bij en pa?' neer het stil peinzen na de plechtig leden dan het gedruis van toeters en Hoe zullen velen zich gisteravond met een zucht in de luiste stoel ge leid hebben. Een zucht van opluch- Maar. wees nu eens eerlijk, dat doen ze alleen omdat u lezer, het zo graag weten wilt en het ons hevig verwij ten zou. indien we u het nieuws uithielden Maar ons even hevig ver wijt, dat we het trachten te weten te Neem me maar niet kwalijk, maar ik hoop, dat dit nieuws toch nog even op zich zal laten wachten Een een jong paar daar gelukkig mee is. Sloeg pyromaan weer toe AMSTERDAM Een felle brandde verstikkingsdood worden gered door j j de brandweerlieden, die haar via een in het rk tehuis voor oude da-1 Iadder van haar karT;er op de eerste ver_ mes in het hartje van de Amster- I dieping, weghaalden. De andere twaalf ,1 m i i M bewoonsters hadden het tehuis zelf al damse Jordaan heeft gisteren bg- verlaten. Twee omwonenden waren de na het leven gekost van een onge- j brandweer jzeer behulpzaam geweest veer 80-jarige invalide door tevoren reeds do ramen stuk te vouwslaan en de vrouw op de ladder te „hij- Heeft de pyromaan, de schrik van de bewoners van de binnenstad, opnieuw toegeslagen? Buurtbewoners en ook de brandweer menen van wel omdat de brand waar schijnlijk weer in het trappenhuis is ontstaan en een buurman, die de verlam de vrouw verzorgt, juist een half uur voor het uitbreken van de brand nog bij haar was geweest. De bejaarde vrouw kon nog juist van Een nader onderzoek zal nog moeten bevestigen of deze brand het werk is geweest van de pyromaan. Het is echter niet uitgesloten dat de brand in de ka mer van de vrouw is ontstaan. Twee kamers brandden geheel uit. Hoe gTOOt de schade is weet men nog niet. Meyobromol zou beenmergkanker kunnen genezen BOEDAPEST Drie Hongaarse ge leerden hebben beweerd een genees middel te hebben ontdekt tegen been mergkanker. Het Hongaarse persbu reau MTI, die dit gisteren bekend maakte, zegt dat het middel meyobro mol heet en dat het beproefd is in laboratoria in West-Berlijn, Parijs en in de Amerikaanse staat Maryland. Volgens de geleerden Csanji. Institoris en Horvath uit Boedapest, bleven pa tiënten, op wie meyabromol werd toe gepast voor langere tijd in leven, dat I wil zeggen vijf jaar of meer aldus het De politie mag alleen het kloosterpersbureau MTI. betreden wanneer zij bisschoppelijke In klooster belegerd Bisschop neemt 500 studenten in bescherming BARCELONA De aartsbisschop van Barcelona heeft gisteren de 560 studenten die sinds woensdag in een capucijnerklooster bijeen zijn om een manifest op te stellen terwijl buiten het klooster de politie op hen wacht, in bescherming genomen. toestemming krijgen. Dat hebben zij T 7 1* T 7 C? heeft zelfs toegezegd! Y' ipi'l 11"| Of 111 Y IC mal 1a„anrmi')^nlAn 1 XXX. niet. De bisschop 1 vijf vrachtwagens met levensmiddelen j naar de belegerde studenten te zullen sturen. De studenten willen demorrati- TACOMA De 35-jarige vrouw van sering van het onderwijs op de Spaan- ?cn onderwijzer uit Tacoma heeft dlns- se universiteiten. dag hel leven gcsvhnnkm aan con vier- Totdusver hebben zij het nog niet zo inp Een der kinderen werd echter dood slecht in het klooster De kloosterbewo- geboren. ners delen hun soep met hen. De mees- D« moeder, mevrouw Frank Springer, te studenten moeten op de grond sla-1 f" de„ dr'« "S1'T hïï pen. Alleen voor de vrouwelijke stu- &sdag we1 denten hadden de capucijners een Of. Springers hebben reeds een 5-Jarig dochtertje en een driejarige zoon. slaapzaal ontruimd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7