OP REIS, MAAR WAARHEEN? Nieuwe Leidse Courant Nederland beleeft huwelijk huiselijk 'n stermatVasv HET STRALEND MIDDELPUNT VAN 10 MAART 1966 Commentaren Kantoren Leiden Steenstraat 37 Postbus 76 Telefoon 31441 Giro 58936 Abonnementsprijzen p.w. 0,88, p.m. 3,75, p.kw. 11,30 Klachtendienst bezorging 18.00 .00 Jan Corduwener (54 overleden HILVERSUM De musicus Jan Cor- luwener leider van bekende VARA- jnsembles is in Amsterdaf na een lang- lurig ziekbed overleden. Jan Corduwe- her is 54 jaar geworden. Hij was gehuwd in had vier kinderen Sedert 1946 trad Jan Corduwener op >r de VARA-microfoon. Hij speelde f vele instrumenten zoals accordeon, vibrafoon, gitaar, klarinet, orgel en ixofoon. Die veelzijdigheid was onder te beluistere nln het Kwartet Jan :i\ In 1947 richtte hij het Ball- m-Orkest op. dat een grote popula- teit bij de luisteraars genoot. Andere dcesten de lange tijd onder leiding van Corduwener stonden, waren zijn tet, het Theaterorkest, het Grand- a-Orkest en het Muzette-Orkest. Hij igde erin mede via door hem zelf ge- Chreven arrangemenen, aan deze en- embles een eigen geluid te geven. Er fijn honderden platenopnamen gemaakt a orkesten onder zijn leiding (Van onze verslaggevers) AMSTERDAM Tien maart 1966, dè datum waar Nederland maandenlang naar toe leefde, is voorbij. In de miezerige motregen van deze feestdag, verwaaiden aan het begin van de avond de rijstkorrels over de kleine steentjes voor het paleis op de Dam. Een liofauto gleed weg. Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix en haar gemaal Zijne Koninklijke Hoogheid Priii6 Claus waren met onbekende bestemming vertrokken. Temidden van haar familie had een moeder afscheid genomen van haar I het Oranjehuis in luide bijvalsbetui- oudste dochter. Zij had de gehele dag gezien, hoe die dochter als een stra- gingen uitte. lende bruid het middelpunt was van dat grote feest. Zij had gezien, hoe In het Amstelhotel verscheen het de Kroonprinses aan de zijde van de man van haar keuze de belangstelling en de bijval van haar volk had ondergaan. En op dat ogenblik ging ook voor de toeschouwer die tiende maart nog eens als een caleidoscoop voorbij. bruidspaar nog even. om afscheid te nemen van hun vorstelijke gasten. En daarna verdwenen de jonggehuwden. Op dat ogenblik was het zo^te geheim van hun bestemming nog bewaard. Niemand wist, waarheen zij waren ge gaan. De door prins Bernhard voor bereide „Operatie wegwezen" was be gonnen. bij koffie of thee niet duur wei heerlijk Weersverwachting Wisselende bewolking De Bilt verwacht tot morgenavond: Wisselende bewolking met plaatselijk fnkele buien voornamelijk in het bin nenland. Dezelfde temperaturen als van daag of iets lagere. Matige tot krachtge «n langs de kust af en toe harde wind tassen west e noordwest, (opgemaakt om 11-15 uur). De tocht van de gouden koets, de glazen koets, de rijtuigen, de auto's en die hele feestelijke entourage door de oude straten van de hoofd stad, die toch nog getooid was met vele verblijdende uitingen van vreugde en aanhankelijkheid. Maar ook de jonge bailorigen, die met hun rookbommen het beeld op de mil joenen televisieschermen af en toe verduisterden en bovendien de char ges van de Amsterdamse politie, die terzijde van de route op jonge de monstranten werden uitgevoerd. Vertedering Vertedering was er over die vier parmantige bruidskinderen, die zich zelf bleven temidden van alle pracht en praal en van alle ernst en plechtig heid, die dit feest omgaven- Bewonde ring voor de toiletten van de bruid en de dames van haar gasten. En boven dien ogenblikken van ontroering: het wisselen der ringen, de Koningin en prins Bernhard, die hun nieuwe schoonzoon bemoedigend toeknikten. Een ontspannende lach bij een „bon mot" van Amsterdams burgemeester Van Hall, en de ernst bij de woorden uit de huwelijkspredikatie van ds. Sil- levis Smitt: „Ik ben de weg.-". Ondanks alle praal, waarmee deze Koninklijke bruiloft was omgeven, werd het een huiselijk feest. Huiselijk voor de betrokkenen, huiselijk ook voor de miljoenen mensen, die op deze gure. stormachtige voorjaarsdag in hun woonkamers via het televisie scherm het feest van hun Kroonprin ses volgden. Waarheen Nog één vraag bleef: Waarheen zijn prinses Beatrix en prins Claus heenge- reisd, nadat zij bij het paleis op de Dam afscheid namen van hun familie Daar had prinses Irene de leiding ge had van het strooien van handenvol rijst over de hoofden van het bruids paar. Daar hadden niet alleen koningin Juliana en prins Bernhard. en de zusters van de bruid de in het duister verdwijnende auto nagewuifd, maar ook stonden daar de moeder van de bruidegom, Frau Gösta von Amsberg en haar familie. Op de Dam zagen duizenden mensen dit afscheidstafereel vanachter een dikke haag politie agenten die waakzaam het oog gericht hielden op het publiek, dat echter al leen maar zijn aanhankelijkheid aan Reportages en foto's van het j huwelijk op de pagina's 13. 14, 15 en 17. Binnen- en buitenland in hoofdzaak op pagina 7. Om een order van 600 mil joen Een artikel op pag. 5. Sport o.a. op pagina 9. Het slot van het huwelijksfeest. Nog even verschijnen prinses Bea trix en haar echtgenoot prins Claus op het balkon van het paleis op de Dam. Zij, die het gure weer hebben getrotseerd, worden niet moe te juichen. Dan trekken zij zich terug en gaan de balkondeu ren dicht. Het feest is voorbij. Vrijdag 11 maart 1966, 46©te jaargang Kr.ct.vf: f. DIEMER .Stenlwlkk ah.bl.v.n hoofdr»d.ct.uri dr. e. diemer CHRISTELIJK-NATI0NAAL DAGBLAD mi|o r KRANT OM TE BEWAREN J JAWOORD De hedendaagse mogelijkheden tol publiciteit kunnen veel last bezorgen, aan de andere kant stellen zij ons tot veel in staat wat wij niet zouden wil len missen. En zo hebben we dan gisteren heel de huwelijksplechtigheid, van het prille begin tot het dankbare einde, op de een of andere wijze, maar allen van heel nabij, kunnen meemaken cn meebeleven. Dat is toch wel een opmerkelijk iets, al beginnen we als mensen van deze eeuw ook al weer aan deze moge lijkheden gewend te raken en zien we al weer naar nieuwe mogelijkheden kleurentelevisie bijvoorbeeld uit Dus heeft dan gisteren het jawoord geklonken, ten overstaan van „God en zijn gemeente", maar tegelijk ten overstaan van heel ons vlok en van nog vele en vele miljoenen daar- Deze ervaring maakte het gebeuren van gisteren eens te meer onvergete lijk. Bovendien de krant legt het vast DANKWOORD Indruk op ons allen zal hebben ge maakt, en zal bij het herlezen nog maken, het woord van dank, gespro ken door de jonggehuwden. Er viel ook te danken, want er is in de maanden die aan het huwelijk vooraf gingen veel betoon van sym pathie, genegenheid en liefde ge weest. dat alles zodanig overigens rechtstreeks uit het hart kwam en daarom uit zichzelf niet om dank vroeg. Naast de betuiging van dank moest in het woord van de jonggehuwden treffen het begrip voor de onvrede met dit huwelijk die hier en daar nog bestaat. Terwijl kritiek alle kans had zich te uiten, deed zich de mogelijkheid tot de verzekering van dit begrip zich nooit voor. Die mogelijkheid was er thans. Dat het dankwoord nu deze inhoud kreeg, moet op onze beurt ons allen dankbaar stemmen. Het maakt de gemeenschappelijke blik op de toekomst gemakkelijker. WANKLANK Televisie en radio hebben zich giste ren op bekwame wijze van haar moeilijke taak gekweten. De inge wikkelde organisatie leek geheel te kloppen en wie een woord te spre ken hadden bleken voor hun taak be rekend. Een vervelende uitzondering vorm den enkele geheel onnodige uitspra ken tijdens de televisie-uitzending vanuit het raadhuis. De man besefte blijkbaar niet voldoende het verschil tussen zijn eigen, naar de aard nogal kritische televisierubriek (Brand punt) en een uitzending vanwege de N.T.S. Waarom gezegd dat door het aan trekken van dr. Drees de P.v.d.A. bij dit huwelijk was betrokken. Waarom verder herinnerd aan een korte moei lijke periode uit ons koninklijk ge zin? Zoiets bewijst dat ook wie hierin werkzaam zijn niet altijd allen zich omvang cn gevaren van de publiciteit bewust zijn. ROOK Geheel zonder relletjes Is het giste ren niet gebleven. Maar men over- drijve toch niet. Rook kan heel wat lijken, meer dan rook was het niet. Het betrof hier stellig twee groepen. De ene ziet zich ook door bepaalde normloze televisie-uitzendingen ver sterkt in het misverstand da4 alles mag. En de andere is die van de grenzenloze verveling, voor wie de straat het terrein van de baldadig heid wordt. Gemeen hebben beide groepen dat het hier verschijnselen betreft die ons te denken geven, ook al omdat zij, voor wie even doordenkt, intens zielig zijn. Met oprechte terughoudendheid jegens dit huwelijk, zoals die stellig ook nog wordt gevonden, had het niets meer uitstaande. Die weet zich waardiger te gedragen en voor haar was ook het begrip dat in het dank woord van de jonggehuwden zo dui delijk doorklonk. Oentoengdood? SINGAPORE Radio Vrij Indonesië vertelt dat overste Oentoeng al terechtges teld zou zijn cn dat dit niet door een vuurpeleton geschied is. Hoe hij dan wel ter dood gebracht is. wordt er niet bij Handgranaat ontploft, soldaat ernstig gewond VENLO De 34-jarige sergeant le klas W. M. Stinissen is woensdag ern stig gewond geraakt toen op de grote hei een handgranaat ontplofte. Het ongeluk gebeurde bij het opruimen van munitie op het oefenterrein van het tweede depot infanterie. S. is oogenomen in een zie kenhuis in Venlo.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 1