DE VIER BRUIDSKINDEREN VAN MORGEN NAZAAT VAN AMAIIA Drie kusjes van VVV Laatste gasten voor huwelijk gearriveerd Zeg het met bloemen yyyyyyy JUAN CARLOS KWAM TOCH Ruim 67.000 voor Vigla Australië vergroot strijdmacht in Zuid-Vietnam ART WOENSDAG 1 MAART 1966 I Graaf Caspar-Marckus von Oeynhausen Sierstorpff Daphne Beatrix Felicia Stewart Clark belangrijke rol in de huwelijks- ;chtigheid is toebedeeld aan de vier uidskinderen. Zij immers dragen de Vote sleep van prinses Beatrix. JCarolijn Alting van Geusau is de Tjdste van de drie kinderen van prof. fr. dr. F. A. M. Alting von Geusau en A. J. F. Alting von Geusau- Jouben. Ze is 25 juni 1961 geboren, iarckus von Oeynhausen Sierstorpff 1 2 juni 1961 in Hildesheim geboren. Japhne Stewart Clark is 17 juni 1959 leb oren in Eindhoven. Sinds vier jaar moont zij in Karachi, waar haar vader fyerkt voor een Schotse firma. Toachim Jencquel is geboren op 23 i 1960 in Brunswijk. Hij is de jong- e zoon van de drie kinderen van de Jencquel-von Ams- AMSTERDAM Tien dames van de VW staan in het grote perscentrum, gevestigd in het in ternationaal beroemde Krasnapol- sky gereed om buitenlandse jour nalisten die er plezier in hebben in een in Amsterdamse kleuren geschilderde auto door de hoofd stad te rijden en hen op de bezienswaardigheden te wijzen Van deze faciliteit wordt druk gebruik gemaakt. Een van deze dames, Tonny Meerhoff, vertelde: Zodra ze instappen krijgen ze van ons drie kusjes. Nou ja, verduide lijkte ze een tikkeltje blozend, begrijpt u me alstublief goed, we geven hen het speldje van Am sterdam en daarop komen drie Andrieskruisen voor. Maar een altijd onder hun brief een kruisje Verliefde mensen zetten immer altijd onder hun een kruisje wat wil zeggen: een kusje van mij. Geluidsband met kerkdienst voor de Prinses WILLEMSTAD Ds. K. Rahamat Kahn, voorganger van de Methodisten gemeente op Curasao, heeft de gouver neur van de Nederlandse Antillen, mr. N. Debrot. een geluidsband overhandigd die bestemd is voor prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg. Op deze band is een korte gebedsdienst opgenomen, waarbij o.a. hymne 513 „Trustfulness and -teace", van John Greenleaf Whittier uit iet Methodisten hymnebook, door het jeugdkoor van de Methodistenkerk op Curacao ten gehore wordt gebracht. (Advertentie) v V V w w 10 maart: Nationale Feestdag Riante suites in Amstelhotel AMSTERDAM Op Schiphol zijn vandaag de laatste gasten voor het huwelijk van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg ge- arriveerd: het koninklijk paar van België en prinses Alexandra van Kent en haar echtgenoot, Angus Ogilvy. Zij logeren in het statige Amstelhotel en in Amsterdam-Hilton. De koninklijke gasten, onder wie het Griekse konings paar, kroonprins Harald van Noorwegen, het Belgische koningspaar en prinses Benedikte van Denemarken, verblijven in de riante suites van het Amstelhotel. In totaal zijn er thans honderd kamers bezet. De hoteldirectie is er trots op, dat alle vertrekken verschillend zijn gemeubi leerd. Hierbij is niet meer gestreefd naar het vasthouden van de diverse stijlen. Comfort is leidraad geweest bij de in grijpende verbouwingen van de laatste tijd. Toen het hotel in 1867 werd geopend moest de directie druk adverteren om gasten te trekken. Een kamer gelijkvloers kostte toen twee gulden per nacht, een kamer op de eerste etage een daalder. Op het ogenblik is de prijs voor een normale tweepersoonskamer zeventig gulden per nacht. Kleinere kamers met Suurhoff contra Roolvink PvdA niets met „Zo is het te maken hoffelijk gebaar. Uw trouwdag: hoe lang is dat ge leden? Uw vrouw zal het op prijs stellen, als u er elk jaar weer aan denkt. Maak er werk van met een extra verzorgd boeketl (Trouwens, zómaar een bloemetje meenemen is ook wel leuk Dr. Konrad Adenauer, ex-bondskan selier van West-Duitsland. is gisteren ir Parijs aangekomen, op uitnodiging van de uitgeverij die de Franse uitgave van zijn memoires verzorgt. Hij zal morgen met president De Gaulle lunchen en nog met andere Franse leiders praten. Ade nauer verklaarde nog niet te weten waar over hij met het staatshoofd zal spre ken. DELFZIJL „De Partij van de Ar beid heeft met het VARA - televisie programma Zo is het toevallig ook nog eens een keer" niets maar dan ook niets uit te staan en zij heeft geen enkele zeggenschap over het al dan niet door gaan van die uitzendingen. Alleen de VARA is hiervoor aansprakelijk". Aldus reageerde minister Suurhoff gisteravond in een rede voor de PvdA- afdeling in Delfzijl. De bewindsman zei dit naar aanleiding van opmerkingen van de fractieleider in de Tweede Kamer, de heer B. Roolvink, die tijdens een radio causerie de wens heeft uitgesproken dat „de PvdA zich op niet mis te verstane wijze pro of contro deze uitzepdingen zou uitlaten". Nekkramp bij meisje uit Assen ASSEN Een 13-jarige leerlinge van een ULO-school in Assen is giste ren met nekkrampverschijnselen opge nomen in een ziekenhuis. Volgens het schoolhoofd, A. N. Simon, is er geen reden tot ongerustheid. De lessen gaan normaal door. De ouders is geadvi seerd hun kinderen bijtijds naar bed te sturen. Gessner vrijgelaten KANSAS CITY (VS) De Ameri kaanse regering heeft gisteren de be schuldigingen inzake spionage tegen de 29-jarige George Gessner, een speci alist op het gebied van kernwapens, ingetrokken. Hij is op vrije voeten ge steld. De openbare aanklager zei dat men niet over voldoende bewijzen beschik te dat Gessner geheimen zou hebben geleverd aan de Sowjetunie. Gessner werd twee jaar geleden tot levenslan ge gevangenisstraf veroordeeld. Oranjebloesems uit Valencia DEN HAAG Het gemeentebe stuur van Valencia heeft besloten het prinselijk bruidspaar een bloemengroet te brengen. Het zendt enige kisten met oranjebloesems naar Nederland. Oranjebloesems zijn ln Spanje in voorjaar de bruiloftsbloemen bij uit nemendheid. Het cadeau is bedoeld voor het bruidsboeket van de Prinses en voor de versiering van de Wester- kerk. één bed en een douche kosten 33,50. In Amsterdam-Hilton zijn voor honderd huwelijksgasten drie verdiepingen afge huurd. De rest van de accommodatie blijft normaal beschikbaar voor de ko mende en gaande man. de huwelijksplechtigheid wordt iagav'ond in de Hiltonzalen op- feest gevierd. Een groot aantal koninklijke gasten zal dan reeds zijn vertrokken, maar er zullen desondanks nog genoeg vooraanstaande personen zijn, die voor een paar feestelijke uren langer i ons land willen blijven. CHRISTINE BEZOCHT JAARBEURS UTRECHT De charmante 24 jarige Zweedse prinses Chris tine heeft gisteren wel het ge duld. van jaarbeursfunctiona rissen op de pro$f gesteld. Zij zou een kort bezoek brengen aan de Jaarbeurs waar Zweedse bedrijven een stand hebben staan. Christine kwam echter twintig minuten te vroeg aan. Er was nog geen ontvangstco mité om haar te verwelkomen. Geen nood, dacht de prinses, een rondrit door Utrecht zal de tijd wel doden. Dus stapte ze weer in de auto en toerde door de stad. Bij deze rondrit passeerde zij enkele malen het jaarbeursge bouw. Intussen werd in allerijl het ontvangstcomité bijeenge- trommeld. Toen de auto van de prinses langs het Jaarbeurscom plex reed renden de functionaris sen naar buiten om de prinses te verwelkomen. Maar telkens weer reed de auto voorbij omdat het nog geen tijd was. Eindelijk na twintig minuten stapte de prinses uit de auto. Na door het ontvansgtcomité te zijn verwel komd bezichtigde de prinses, ge kleed in een licht blauwe man tel, in vogelvlucht drie Zweedse stands. Daarna vertrok tij Premier Hastings Banda van Malawi heeft gisteren te Zomba bekendgemaakt dat zijn land de nieuwe militaire regerin gen in Nigerië en Ghana officieel erkent. ELKE DAG NATIONALE GEBEURTENIS Velen denken dat nationale ge beurtenissen maar zelden plaats vinden. Dit Is een misverstand en daarom l|lkt het ons goed. erop te wüzen dat er tn ons land elke dag opzienbarende gebeurtenissen voorkomen van nationale be tekenis die drommen belangstel lenden trekken, van alle rang, stand en leeftUd. Dit alles ge beurt zonder vlagvertoon en fan fares, maar het gaat er niettemin zeer feestelUk toe. WH bedoelen de markt. DagelUks voltrekt zich daar het „nationale wonder" van de ruimste keus ln honderden kwaUteltsartlkelen tegen de laagste prUzen. Marktkoopman en straathande laar bedienen hun klanten vak kundig en vlug en de gezelligheid Is er niet van de lucht. Vele dui zenden ontdekken op de markt dagelUks hoe gezellig het kopen ln dit grootste koopcentrum ls en hoe voordelig, want OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARDI Joachim Jencquel SCHIPHOL Alle geruchten als zou hij om politieke redenen verstek willen laten gaan logenstraffende, is gistermid dag de zoon van de Spaanse kroonpre tendent, prins Juan Carlos van Bourbon, met een BEA-toestel uit Londen aange komen. Er was niemand om hem af te halen, maar dat was te wijten aan het feit, dat hij in strijd met het opgestelde programma niet maandag maar pas dins dag aankwam. De prinsessen Margriet en Christine, die steeds op Schiphol de hon neurs waarnemen, hadden drie kwartier tevoren de Scandinavische gasten opge haald en konden daardoor niet snel ge noeg op de luchthaven terug zijn. In hun plaats werd de gast nu begroet door ko lonel C. C. Geertsema, adjudant van prins Bernhard. Zijn echtgenote, prinses Sophia, was al een dag eerder aange komen. Pamela ook Uit New York is vandaag de 12-jarige Pamela Sue Smith uit Patchoque bij New York voor het huwelijk naar Am sterdam vertrokken. Zij was een onver wachte gaste met een speciale uitnodi ging, die zij kreeg door correspondentie met een hofdame van de Koningin. Die briefwisseling vormde een onderdeel van een schooloefening en toen men daar in haar geboorteplaats van hoorde ontston den al gauw geruchten dat zij voor het huwelijk een uitnodiging had gekregen. Toen de directeur van het Nederlands bureau voor toeristenverkeer in New York daarvan hoorde stelde hij zich in verbinding met Den Haag, met het gevolg dat Pamela vaiiochtend met een kaart op zak op Kennedy Airport in het vliegtuig kon stappen. Even een apartje koninklijke familie haar hoge gasten een diner aangeboden. Het was een feest van allure, zo als dat zelden in deze tijd wordt gehouden. Te midden van de drukte, die een dergelijk gebeu ren altijd met zich meebrengt, heeft de bruid van morgen even een onderonsje met haar pa, ter wijl de bruidegom zich afzijdig houdt. PLATTELANDS JONGEREN: (Van e r verslaggevers) De Westduitse luchtmacht heeft haar 31e Starfighter verloren, nu niet in de Bondsrepubliek maar in Arizona (VS) Dit is gisteren in Bonn bekendgemaakt De straalmotoren van het toestel weiger den: de piloot kon zich per schietstoe redden. Bij ongelukken met Stairfigters hebben de laatste anderhalf jaar zestien Duitse piloten het leven verloren. Provo's komen niet op straat (Van een onzer redakteuren) AMSTERDAM De provo's zullen donderdag niet op straat verschijnen. Ze hebben laten weten, aldus het gerucht, dat ze tijdens de plechtighe den van het huwelijk thuis blijven. Robert Jasper Grootveld, een van de leiders, zou daartoe hebben besloten na de berichten dat de provo's provo- Terend zouden optreden en zouden gaan demonstreren. Hij wil geen ■noeilijkheden en ook de naam niet hebben. CANBERRA Australië zal zijn troepenmacht in Zuid-Vietnam in mei op 4.500 man brengen. De Australische premier Haet, die dit bekendmaakte zei, dat hierbij voor de eerste m*al dienstplichtigen naar het buitenland worden gezonden. Voor heen waren het alleen vrijwilligers die Australië overzee zond. Uit Saigon wordt vernomen dat bij de zware slag in de provincie Quang Ngai, die drie dagen heeft geduurd en zondag is geëindigd, 634 Zuidvietname- se soldaten zijn gesneuveld. De mari niers hebben zich intussen uit dat ge bied teruggetrokken. Het toezicht wordt door Zuidvietnamese soldaten uitgeoefend. De Heerbaan aan Kraemer gewijd AMSTERDAM De Heerbaan, het boekvormige tijdschrift voor zendings- wetenschappen, dat uitgaat van de Ne derlandse Zendingsraad, heeft het laat ste nummer geheel gewijd aan de ver leden jaar overleden zendingsman dr. Hendrik Kraemer. Over Kraemers werk in Indonesië schrijft j>rof. dr. P. D. Latuihamallo, afkomstig uit de Molukse kerk. Hij was een van de eerste leerlingen van de door Kraemer gestichte (hogere the. ologische sdhool in Djakarta. Na de oorlog ging hij voor voortgezette stu dies naar het Union Theological Semi nary in New York, waar hij zijn doc torstitel haalde op een proefschrift over Kraemer» Op het ogenblik is Latuihamallo hoogleraar aan de the logische hoge school in Djakarta, een van de voorzit, ters van de Raad van Kerken in Indon- sië, lid van het Indonesisch parlement en lid van de parlementaire commissie voor buitenlandse aangelegenheden. Dr. H. van der Veen, momenteel de oudste taalgeleerde van het Neder- landsch Bijbel Genootschap, die zoveel jaren met Kraemer heeft samenge werkt, geeft een indruk van Kraemers arbeid als taalgeleerde en coördinator in de bijbelvertaling. Dr. C. L. van Doorn beschrijft ook Kraemers werk in Indonesië. Mile Suzanne de Diétrich besluit het boekje met een bijdrage over Krae mer als haar collega bij de opbouw van het Oecumenisch Instituut in Bos- sey. Prof. dr. J. Verkuyl heeft dit num mer ingeleid met een bijdrage over „Het diepste geheim van Kraemers le- T)RINSES Paola en prins Albert van België komen bij het Am sterdamse Hilton-hotel aan voor het vorstelijk diner. ZEIST Tijdens de jaarvergadering van de Nederlandse Christelijke Platte lands Jongeren Bond. die gisteren in Zeist is gehouden, is de aktie Vigla afge sloten. De actie heeft in totaal ƒ67.153 opgebracht. Met het geld zullen enkele landbouwprojekten in Griekenland wor den gefinancierd. Ook zal de opleiding van enkele Grieken in Nederland wor den bekostigd. Tevoren had Ir. J. W. Wellen, direc teur-generaal van de landbouw, een inlei ding gehouden over de toekomst van de Nederlandse landbouw. De heer Wellen betoogde dat er in de toekomst voor jonge ondernemers in de landbouwsektor beslist plaats is. Hun aantal zal wel be perkt worden door de voortschrijdende industrialisatie. Tijdens deze jaarvergadering is afscheid genomen van de bondspresiden te, mevrouw Broekroelofs-Lodders uit Hoogeveen. In haar plaats werd benoemd mej. M. Volders uit Beilen. Voorzitter C. Hakkesteeg dankte me vrouw Broekroelofs-Lodders voor al het werk dat zij voor de plattelandsjongeren heeft verricht en bood haar een antieke koperen ketel aan. Onder de duizend journalisten, radio- en tvverslaggevers, foto grafen, van wie het grootste gedeelte dagelijks in het perscentrum vertoeft en dat soms tot een gekkenhuis maakt, behoort ook Frederika Zu Solms, naar zij zegt een nazaat van de beroemde Ainalia van Solms, de echtgenote van stadhouder Frederik Hendrik. En daar is ze wél een beetje trots op. Ze is in haar jeugd dikwijls in Nederland geweest en was dan de gast van keizer Wilhelm op Huize Doorn. Donderdag maakt gravin Frederika foto's van de feestelijkheden voor een dagblad in Zweden. Daarom kozen zij met zorg de ringen, die het symbool zijn van hun geluk en trouw... Uw persoonlijke smaak speelt een grote rol bij de keuze van de ring voor uw leven. Constant heeft daarom een kollektie ringen samengesteld, waaruit ook voor u een keuze altijd gemakkelijk Is. Deze kollektie bevat moderne en klassieke modellen, met en zonder brillanten. Uw Juwelier zal u de Constant-kollektle gaarne vrijblijvend tonen. Publicatie van de N.V. Handelmij v. d. N.V. v/h Eduard Goudsmit-Rotterdam

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9