VLEET Gedeputeerde Van der Kwaak luidt financiële noodklok Bouw raadhuis te Noordwijk aan de Prins Hendrikweg Waterhuishouding is belangrijker dan een haven voor Katwijk Eens over de vleesprijzen FLINKE DIENSTBODE/WERKSTER Visserijnieuws bij de NIECTFE leidse courant WOENSDAG 9 MAART 196« Hoogheemraadsch ap Rijn land: KATWIJK Donderdag 17 maart behandelt de Raad van State een aantal beroepen ingesteld tegen het besluit van G.S. van Zuid-Holland, waarbij onder meer gedeeltelijk goed keuring is verleend aan een plan tot herziening van het uitbreidings plan in hoofdzaak der gemeente Kat- wijk. 1 Het hoogheemraadschap van Rijn land tekent ernstig bezwaar aan te gen de bestemmingsomschrijving van een gebied met „grond bestemd voor waterstaatkundige doeleinden, waaron der begrepen de aanleg van een vissershaven". De waterstaatkundige belangen en die van een vissersha- van behoren volgens het hoogheem raadschap niet op één lijn te worden geplaatst. Primaat Indien te eniger tijd de realisering van het havenplan aan de orde komt, is het volgens het hoogheemraadschap niet ondenkbaar, dat Rijnland zich zal zien genoopt met gebruikmaking van ziin bevoegdheden krachtens eigendomsrecht en keur medewer king aan de totstandkoming van het, project te onthouden, dan wel mede werking daaraan slechts te verlenen onder bepaalde stringente voorwaar den. Het hoogheemraadschap wil het pri maat van de door Rijnland voorge stane belangen bij voorbaat planolo- j gisch vastgelegd zien. Een tweede bezwaar van Rijnland geldt de bestemming tot water zon- meer van het in het noordwes telijke gedeelte van het plan gele gen uitwateringskanaal. Bij deze be stemming acht men Rijnlands vrij heid in het uitwateringskanaal wer ken en gebouwen op te richten in het belang van zeewering en uitwa tering, niet gewaarborgd. De firma Prins en Topper wil de provinciale weg no. 1 meer naar het oosten aangelegd zien, waardoor het opofferen van kostbare bollengrond wordt voorkomen. J. Timmers, arts te Katwijk AFWEZIG van 11 t.m. 14 MAART Praktijkwaarneminig door de artsen J. C. LODDER, teL 01718-4600 P. A. VISSER, tel. 01718-2023 en W. J. LOUWERSE, teL 01718-5805. Ons kantoor is op donderdag 10 maart a.s de gehele dag gesloten, COÖP. RAIFFEISENBANK Katwijk aan Zee Voorstraat. Kotter uit Katwijk naar Scheveningen KATWIJK AAN ZEE Opnieuw heeft Zwitser een nieuwe kotter afge leverd. ditmaal voor Job de Ridder te Scheveningen, de SCH 34 De vier ge broeders. Het schip heeft vandaag zijn proef vaart gemaakt. Het gaat eind deze week naar zee. De afmetingen zijn 2514 meter lang, 5.90 meter breed en 290 diep Er staat een hoofdmotor in van 435 pk Deutz. Beiaardhespeling Katwijk aan Zee KATWIJK Ter gelegenheid van het huwelijk van prinses Beatrix op 10 maart zal van kwart voor vier tot kwart voor vijf 's middags de beiaard in de toren van de Oude Kerk worden bespeeld door beiaardier Hes- sel H. de Harder. Het programma luidt: 1. Wilhelmus: 82. Bruidskoor uit de opera Lohengrin van Richard Wagner; 3- Mars van Hartop; 4. Drie lenteliederen: Als in Holland de sneeuwklokjes bloeien. De winter is vergangen'. Nu breekt uit alle twijgen; 5. Sehnsucht nach dem S.Frühling. variaties op een thema van W. A. Mozart, Hessel H. de Harder; 6. Drie liederen uit Valerius' Gedenck- klanck: Hoe groot o Heer en 1 vaarlijk, Wilt heden nu treden. Komt nu met s'angh; 7. Potpourri van bekende Nederlandse volksliederen uit ..Kun k nog zingen, zing dan mee; 8- WU- Kookavoml Katwijk 4 KATWIJK AAN ZEE De kookavond wordt in verband met het huwelijk van prinses Beatrix niet morgen maar vrij dag 11 maart gehouden en dan niet in de 111 huishoudschool Meeuwenlaan. maar in de huishoudschool aan de Van Brakel- I «traat. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag: I hoog water 5.31 en 17.50 uur: laag water 1.26 en 13.52 uur. Vrijdag: hoog water 6.13 en 18 35 uur; bag water 2.06 en 14.30 uur. Brand bij de Jan Zwanenbrug NOORDWIJK Agenten in een patrouillerende politiewagen sloegen alarm toen ze een uitslaande brand ontdekten bij de Jan Zwanenbrug. Een keet, waarin een aggregaat voor de stroomlevering stond opgesteld, bleek lichterlaaie te staan. Overspringen de vonken leverden gevaar op voor eer tank gevuld met olie. De brandweer rukte met groot ma teriaal uit en had het vuur spoedig bedwongen. Het verkeer over Noordwijkerweg werd enige tijd opge houden. NOORDWIJK Op het rijwielpad tussen Noordwijk en Katwijk kwamen twee bromfietsers met elkaar in bot sing, toen een van hen moest uitwij ken voor enkele wandelaars en daar door op het linkerweggedeelte kwam. Beiden waren scholieren uit Leiden Eén liep een hersenschudding op en de andere bromfietsbestuurdar kreeg let- ïl aan de benen. Scooterrijder gewond NOORDWIJK Gistermorgen kwa men op de Lageweg twee personen auto's frontaal met elkaar in botsing, toen één van de bestuurders, een 20- jarige kapper uit Noordwijk, bij mist een inhaalmanoeuvre uitvoerde Toen de tegenligger stopte, reed een 25-ja- rige PTT-ambtenaar uit Leiden met zijn scooter tegen de aangereden auto. De man kreeg letsel aan de armen er» moest naar het academisch ziekenhuu te Leiden worden gebracht. Kinderkennis Noordwijk NOORDWIJK AAN ZEE Zater dagmiddag om half twee begint in de kelder van De Rank een kinderkermis met attracties als grabbelton, touw- tjetrekken en hengelen. De toegang is gratis. Ingang bi; de wasserette. NOORDWIJK Uitslagen schietwed strijden Blijf voor 't land: le kl. J Plug 45 pnt, 2e kl. L Wassing sr 45 pnt, 3e kl. C Molenkamp 39 pnt. In de KSO-afdeling: le kl. D A Luschen 57 pnt, 2e kl. E Wassing 58 pnt. NOORDWIJK De medische dienst wordt morgen, 10 maart, waargenomen door dokter Van Nes. Oude Zeeweg 82. tel. 2405 VOORHOUT De elf-jange Jaap Kortekaas, Prins Bernhardstraat 26. kwam in een hardrijderij op de schaats, gehouden op de Jaap Eden- baan te Amsterdam, over een lengte van 2 x 300 meter als snelste aan, uit een groep jongens van 11 en 12 iaar. Raad voor het eerst in nieuw raadhuis RIJNSBURG Het nieuwe raad huis wordt maandag 18 april door de provinciecommissaris geopend. Gis teravond vergaderde de gemeente raad voor het laatst in het oude, vallen gemeentehuis. Nadat enkele punten waren behandeld, schorste de burgemeester de vergadering, waarna men naar het nieuwe raad huis ging. In de hal van het nieuwe gebouw komen in een vitrine enkele belang rijke oudheidkundige vondsten uit Rijnsburgse bodem. Er zijn zeven daken op verschillende hoogten. Van de grote hal uit kijkt men over de open balie op de secretarieruimte en de entree voor de dienst van ge meentewerken. Op de benedenverdieping is de ge meenteontvanger gehuisvest. Naast de secretarie bevindt zich de kamer voor de gemeentesecretaris. Op de eerste en tevens hoogste verdieping zijn de prachtige trouw zaal en de raadszaal. Omdat Rijns burg een bloemendorp is, zijn i liefst negentien bloemen- en vlan- tenbakken aangebracht. Foto N. van der Horst Meer ambtenaren in Rijnsburg RIJNSBURG In de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergadering besloten het secretariepersoneel met twee ambtenaren uit te breiden, één de afdeling financiën cn één voor sociale zaken cn huisvesting. Langdurig werd van gedachten ge wisseld over de verlenging van het voorbereidingsbesluit „ambachteliik terrein". Op verzoek van d® heer T. Kralt deelde de voorzitter mee. dat één tot twee maanden gemeente raad een definitief plan zal worden voorgelegd. Vervolgens kwam men overeen een oetgangersoversteekplaats te laten aanbrengen vijf meter ten oosten van de wegkruising Brouwerstraat-Noord. wijkerweg-Koestraat-Korte Voorhou- terweg. De oversteekplaats in de Brou werstraat zal verdwijnen in verband met de wegconstructie aldaar. Na zes maanden een eigen huis BEINSDORP Zaterdag 19 maart zal burgemeester W. F. Dijckmeester van Haarlemmermeer de officiële ope ning verrichten van het dorpshuis, waarvan mevrouw Dijckmeester on middellijk na de opening de naam zal onthullen, 's Avonds zal het nieuwe gebouw in gebruik worden genomen en op 26 maart krijgt de jeugd er een feestavond aangeboden. De Stichting dorpshuiswerk Haar lemmermeer-zuid is erin geslaagd dit dorpshuis in een half jaar tijd uit de grond te stampen. Zij heeft daarbij van vele zijden en vooral ook van de Beins- dorpers zelf financiële en daadwerke lijke steun ondervonden. De grote zaal biedt plaats aan 180 personen en heeft een oppervlakte van 154 m2. Daarnaast zyn in het gebouw een knutselruimte, een keuken, kleinere zaal. een bestuurskamer en een douche-inrichting ondergebracht. De bouw en inrichting van het dorps huis hebben in totaal f 160.000 gekost. Het bestuur wordt gevormd door de heren B. A. Bax. voorzitter. H. Meijer, secretaris, en P. van Heteren, penning meester. Er zijn besprekingen gaande met de hervormde gemeente om de evangeli satiediensten voortaan in dit nieuwe huis te houden in plaats van in Pniël, dat eerstdaags gesloopt zal worden. BURGERLIJKE STAND RIJNSBURG GEBOREN: Mariska Ilonka. d v C de Haas en A Kromhout: André Marinus, z v P Prins en A A van Duijn; Johannes, z v J Stoute en G Lam- ONDER rROUWD: van Delft. D C. 23 J en Verheij, A M. 21 j; de Vries, C H. 20 j te Valkenburg ZH en v d Meij, A C, 18 j de Vries. K J, 26 j te Katwijk en De Mooij J W, 21 j; Kortekaas, H J J. 23 j te Noordwijk en Grimbergen, J E M, 20 j RIJNSBURG De actie huwelijks geschenk heeft opgebracht f 1872,75. Minister Vondeling was onoprecht ALPHEN Gedeputeerde D. van der Kwaak uit Leiden, die op uitno diging van de Chr. Historische kiesvereniging gisteravond in gebouw Nabij sprak, bleek geen behoefte te hebben aan schallende verkiezings leuzen. Integendeel, hij zag het als zijn plicht, er op te wijzen, dat de naaste toekomst er voor de gemeenten zorgelijk uitziet. Hij kon ook niet begrij pen, noemde het (voorzichtig) onoprecht, dat minister Vondeling enkele weken geleden in Alphen aan den Rijn deed voorkomen alsof er nog wel geld zou zijn voor bepaalde kapitaal vragende verlangens, via het Ge meentefonds. Het zal de vraag zijn of er over en kele maanden nog wel gelden zijn voor de woningbouw. Gemeenten die geen bouwrijpe gronden gereed hebben lig gen. zullen er zeker naast grijpen. De avond was geopend door de voor zitter, de heer J. v.d. Oever, die wat teleurgesteld was over de opkomst naar deze toch wel belangrijke vergadering. Opdracht Zijn die zaken nu wel zo belangrijk, 23 maart, verkiezing Provinciale Staten, en 1 juni voor de gemeenteraad, gezien In het verband van het adembenemende wereldgebeuren? Toch moeten de gewone dingen doorgaan. Luther zei eens op de vraag wat hij doen zou, wanneer hij wist dat morgen het wereldeinde er was: Dan zou ik vandaag een boompje planten! We hAben een taak en op dracht, vandaag en morgen. Het is overigens wel een feit, dat de belangstelling voor de provinciale zaken minimaal is. Van de vijf achterliggende Burgemeester en Wethouders van Warmond 10 maart 1966 gesloten zal zijn. Het bureau van de Burgenlijke Stand is op die dag geopend van 11—11.30 u v.m. Het huisvuil zal l.p.v. op donderdag 10 maart 1966 op vrijdag 11 maart 1966 wor den opgehaald. Biddag Rijnsburg RIJNSBURG De biddag voor het gewas zal in plaats van vandaag op donderdag 17 maart worden gehouden om drie uur 's middags en half acht 's avonds. BRUSSEL De Europese ministerraad heeft gisteren een akkoord bereikt over de prijzen voor rund- en kalfsvlees het komende jaar, die voor beide stijging in Nederland tot gevolg zal hebben. Voor het rundvlees werd minimumprijs vastgesteld van 242 en maximum-prijs van 257 Duitse marken per honderd kilo. In ons land was het afgelopen jaar deze (oriëntatie)prijs 235 Duitse mark, hetgeen bijna 6,5 cent per kilo lager is dan het minimum, dat de gehele EEG zal gelden. Voor kalfsvlees werd een minimum van !0 en een maximum van 347 Duitse mark per honderd kilo bepaald. De ge middelde prijs in Nederland lag het afgelopen jaar 8 mark per honderd kilo beneden het minimum. De zes EEG-lan- den zijn verplicht het komende jaar hun prijzen Uissen de overeengekomen ma en maxima te bepalen om een gang te bereiken naar de (toekomstige) eenheidsprijzen voor landbouwprodukten de EEG. Over de door de Europese commissie voorgestelde „prijsvork" voor melk- en zuivelprodukten kon de ministerraad nog geen akkoord bereiken. Voorgesteld wordt een minimum van 34.50 Duitse mark per honderd kilo melk en een maximum van 49 Duitse mark. Alleen voor Frankrijk en Nederland bleek dit voorstel aanvaardbaar te zijn. Eerste kievitsei naar Soestdijk ZOETERWOUDE In verband ia1 Bruidspaar in de nieuwe trouwzaal RIJNSBURG Gistermiddag werd het eerste huwelijk in het nieuwe raadhuis voltrokken. Bruidspaar Van Nieuwkoop-van den Eijkel ontving daarbij uit handen van loco-burge meester II. de Mooy een ruiker bloe men. Als ambtenaar van de burgelijke stand fungeerde de heer W. van Don gen. Aanwezig waren ook het college van burgemeester en wethouders en gemeentesecretaris A. G. Geelhoed. Foto N. van der Horst Bank ,Noordmjkerhout' heeft verbouwin gsplannen NOORDWIJKERHOUT De in verband met het overlijden van de heer C. Wassenaar strikt zakelijk ge houden jaarvergadering van de plaat selijke Coöp. Raiffeisenbank werd door voorzitter J. R. Zonneveld geopend met een herdenking van de overledene. Sinds 1952 was hij lid van het bestuur van de bank. De voorzitter wijdde enige aandacht aan de algemene economische ontwik keling in ons land en de vooruitzich ten voor 1966. Zal de inflatoire ont wikkeling een halt worden toegeroe pen? De eigen bank werkt weer met vol ledige bezetting en er is dringend be hoefte aan uitbreiding om volledige service te blijven bieden. Plannen verbouwing zijn al gereed, het wachten is op de vergunningen. De resultaten over 1965 zijn bevre digend; de reserve kon weer worden verstevigd. De ontwikkeling van de spaarbank is achter gebleven bij het landelijk niveau, maar dat is een streekver&hijnsel. Het winstsaldo van 1965 f 39.500 (40 pet meer dan in 1964) werd aan de reserve toegevoegd. De heren J. R. Zonneveld en P. N. van Eeden werden als bestuurslid en lid van de raad van toezicht herkozen. Burgerlijke stand van Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT GEBOREN: Bernadette A M, d v T L M Heemskerk en G M Nijssen; Elisabeth, d v J Schone- veld en C E Gaijkema. ONDERTROUWD: T J Hassing en C W A Weijers OVERLEDEN: Arnold us J van Hoff, 71 jr, echtgen v M Borsten; Ge- rardus C Jorissen, 67 jr, ongehuwd; Dirk van Kampen, 44 jr., echtgen v A M Ver min; Wilhelmina Moseman, 81 jr. echtgen W van Huis: Cornells J van den Berg. jr. wednr v M J Veekman. NOORDWIJKERHOUT De dire®- tie van de melkinrichting ,,De Land- bouw"heeft met haar personeel Wille- ke en Willy Alberti op becoek gehad. De jaarlijkse feestavond van dit echt Noordwijkerhoutse bedrijf had deze keer een wel bijzonder cachet, omdat met de Alberti's ook Cees de Lange en Lucy Steynt de Mounties en Tommy Eyk met zijn band in hotel Van der Geest waren. De voorzitter van de personeelsver eniging, de heer J. Hulzenga, dankte de directie voor dit bijzonder gewaar deerde showprogramma. Hij bood mevr. Heemskerk-Zandbergen prachtige plantenbak aan. De band van Tommy Eijk met onder meer Eddy Christiani als gitarist ver zorgde de dansmuziek later od de begrotingsdagen is nauwelijks iets in da kranten verschenen. De heer Van der Kwaak, die eerst heeft verteld van de opbouw van dit college, waarbij hij de hartelijke wens uitsprak dat het aantal C. H.-Statenleden 8 op 9 zal komen opdat men met eigen krachten twee C.H.-mensen in de Eerste Kamer zal kunnen brengen, sprak voorts over de belangrijke provinciale taken. Er moeten de komende 15 jaren Zuid-Holland nog 300.000 huizen wor den gebouwd. Is dat haalbaar? Een half jaar geleden meende de heer Van der Kwaak hierop be vestigend te kunnen antwoorden. Toen kon men zeggen; het gaat goed! Er zijn nu echter dingen aan de gang, waarvan spreker zegt; het gaat niet goed en h(j doelde daarbij op de financieringsmoeilükheden en de rentestand. Vorig jaar is een top gehaald, misschien bereikt men die dit jaar ook nog, maar in het algemeen is het financiële uitzicht zorgelijk. Samenspel tussen provincie en gemeen ten is hard nodig. Voor de laatste kon spreker niet anders dan de rode lan taarn uithangen. Op de kapitaalsmarkt is geen enkele leningsmogelijkheid voor de gemeenten, nu het leningsplafond weggenomen is. De provincie, die zelf :r van hogere instanties afhankelijk heeft reeds een achterstand van f 100.000.000. Klare wijn Er is een situatie ontstaan die we na de oorlog nog niet gekend hebben. De heer Van der Kwaak wilde dit eerlijk zeggen, vóór de 23ste maart; klare wijn schenken. Het is met de financiën al lerbedroevendst gesteld. Na deze algemene, weinig bemoedi gende rondblik, heeft de heer Van der Kwaak ook aandacht geschonken het eigen partijverband. Hij verklaarde nog steeds vertrouwen te hebben in de C.H. Unie, waarvan hij als karakter trekken vasthoudendheid, dienen van het landsbelang, geen holle leuzen, noemde en die samenvatte in: Politiek is een dienende taak tegenover de staat en de medemens, waarbij de C.H. Unie zich gedreven wist en weet door het Evange lie. Naar aanleiding van het boek van ds. Overduin, „Hel en hemel van Dachau", zei spreker dat deze auteur in 1945 al* profetisch waar schuwde voor wat we nu zien: de latende gevaren van de principeloze massa. Dat is het beeld van 1966. Men leeft in welvaart, maar men be leeft daarin geen vreugde. Twee woorden hoort men steeds: „meer" en „beter". En verder leeft men een onpersoonlijk leven, openbaar wor dende in een ontstellende passivi teit, waarbij de heer Van der Kwaak wees op het avond-aan-avond t.v.- kijken. Alle activiteit ontbreekt. Gerda barstte in tranen uit ALPHEN Onder de indruk van een televisie-uitzending maakte de vijftienjarige Gerda van Elburg zon der dat haar ouders het wisten begin februari door middel van een extra gefrankeerde briefkaart een bedrag over aan de Nederlandse stichting tot steun van het Icem-vluchtelingen- vervoer. De ingezonden kaarten dingen mee naar de dagelijkse Hartewensprijs. Vorige week donderdag was Gerda de gelukkige, maar noch zijzelf, noch iemand uit haar omgeving heeft de bekendmaking daarvan door de radio gehoord. Gistermorgen kwam er een brief waarin werd meegedeeld dat Gerda een prijs van f2774 had gewonnen, te besteden aan goederen waarmee in de vijf tegelijkertijd toegezonden radiogidsen werd geadverteerd. Gerda. die op school zat, werd telefonisch op de hoogte gebracht; helemaal beduusd barstte ze in tranen uit toen ze het grote nieuws hoorde. Toen ook haar leraren later op de hoogte werden gebracht, begrepen ze pas waarom Gerda tijdens hun lessen zo afwezig was geweest... 2e Chr. Katwijkse Industrie- en Huishoudschool - Pr. MARGRIETSCHOOL Meeuwenlaan 6, Katwijk aan Zee Gevraagd voor zo spoedig mogelijk Liefst boven 21 jaar, ter assistentie van de huishoudster Voor 5 morgens en 1 middag per week. Goed loon. Aanm. maandag en dinsdag a.s. tussen 4 en 5 uur bij de directrice Mej. H. Z. van de Weerd aan bovengenoemd adres. (Evt. tele foon 5448). IJML'IDEN In de Noord konden schelvis. 150 kisten radio, 550 kisten wij de schippers uitzoeken. Op 62 NB kwam uitsluitend haring voor, op 60 NB alleen kool vis, en op 59 NB alleen haring en schelvis. Alle drie de visgebieden werden door Nederlandse schepen bezocht. Over de resultaten beklaagde men zich over het algemeen niet. Verscheidene grote kotters bevinden zich in de omgeving van 56 NB. Men hoopt daar wat kabel jauw tc kunnen vangen maar tot nog toe is men niet ver gekomen. De loggers cn kotters bij de ST-bocien vingen in de nachtelijke uren behoorlijk tong, maar overdag ging het een stuk minder. Ten westen van de zogenaamde Zandvoortse Gaten liep de tongvisserij 's nachts ook niet slecht, maar overdag moest men het voornamelijk hebben van wijting. Aan de IJmuider markt verschenen 48 vaartuigen. Zij verzorgden een aanvoer van 5970 kisten vis, waarvan 450 kisten Advies van de architecten NOORDWIJK De architecten prof. ir. J. II. van den Broek en prof. J. B. Bakema, de stedebouwkundige ir. J. van Tol en de directeur van gemeentewerken, de heer P. J. J. Dessing, raden het gemeentebestuur aan het nieuwe raadhuis te bouwen aan de Prins Hendrikweg. De hoogtever schillen ter plaatse kunnen bijdragen tot de ontwikkeling van een gebouw dat karakteristiek voor Noordwijk is. Bovendien bestaat daar de moge lijkheid het raadhuis later uit te breiden. Uitbreiding van het huidige raad huis wordt onmogelijk geacht. De be nodigde vloeroppervlakte is zo groot in verhouding tot de beschikbare ruim te, dat het huidige gebouw slechts een ondergeschikte functie zou kun nen vervullen. Geen hoogbouw In Noordwijk-Binnen is elders ook geen geschikte ruimte te vinden. Voor laagbouw is een terrein van één hec tare nodig. Een hoog gebouw wordt niet verantwoord geacht gelet op de schaal van Noordwyik-Binrven en de dominerende positie van de Oude Kerk. Bovendien wordt opgemerkt, dat de ligging van een nieuw raadhuis in dc omgeving van het huidige raadhuis niet centraal is te noemen ten opzichte van bestaande en geprojecteerde woongebieden. Vroeger is ook wel overwogen een raadihuis te bouwen aan de Nieuwe Zeeweg, aan de rand van Noordwijk- Binnen. Door de woningbouw aan de Lijnbaaniweg en het feit. dat hier kost bare bollengrond mee 'is gemoeid, is deze terreinkeuze tihans niet reëel meer. Het streekplan bollengebied en de daarop aangepaste gemeentelijke plannen zijn bovendien een extra be lemmering in deze. Bruidspaar richt zich via t.v. tot Nederlandse volk HILVERSUM Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg richten zich donderdagavond om acht uur via beide televisiezenders tot het Neder landse volk. Deze dankbetuiging van het bruidspaar wordt om elf uur via Nederland 2 herhaald. 's Morgens richt minister-president Cals zich tot het bruidspaar en het Ne derlandse volk via het eerste televisie net om kwart voor tien en voor de ra dio om 5 voor 10. Deze toespraak wordt 's avonds om half negen via Nederland 2 herhaald. kisten dichte wijting, 200 kisten gul en kabeljauw, 220 kisten koolvis, 560 kisten haring. 1150 kleine kisten haring, 2250 kisten schol 35 kisten tarbot, 235 kisten diversen, 2560 stuks stijve ka beljauw en 50.000 kilo tong. Door de ruime aanvoer van de laatste dagen gingen de noteringen voor de tong verder achteruit. De kleinste soort zat nu tussen de f 2^3 en f 2,24. Ook de tong 1 kreeg een fikse tik en noteerde nu f 3,30 tot f 3,16. De schelvis hield zich beter staande. De grootste soort haalde op de eerste afslag zelfs een note ring van f 100. Ook de kleinere soorten mochten zich in een goede belangstelling verheugen. De gul daarentegen moest verder terug Hoger dan f 47 kwam de grootste soort niet. Bij het scheiden van de markt werd niet meer betaald dan f 39. De wijting die heel lang de kattencen- trale op een afstand wist te houden, kon het nu niet bolwerken en belandde ver scheidene malen op het minimum. Daar aan zal de ruime aanvoer van de kottcr- v-loot niet vreemd zijn geweest. Ook de schol zat in de verkeerde hoek. De twee tjes eindigden na het toch al schrale be gin van f 22 op f 15 en dat scheelde zeker twintig gulden met enige dagen geleden. Ook in dit geval was de ruime produktie de schuldige van de mindere vraag. De hating ging eerst voor f 30 van de hand en later voor f 22. Voor de kabel jauw liep men niet warm. De kisten grote deden niet meer dan f 9 en de kisten middel niet meer dan f 94. Later zaxte het prijspeil tot omstreeks f 80. De grote zwarte koolvis haalde iets van het verlies van de laatste dagen terug door op f 84 te openen en op f 80 te sluiten. De regels kabeljauw waren weer goedkoop. Een regel kleöne van tien stuks was al voor f 34 te koop. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen in IJmuiden onder meer aan de markt de IJM 99 Egmont met 1680 kisten, de IJM 15 Emma met 1210 kisten en de KW 15» Marian Ellen met 500 kisten. In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 70 kisten schelvis. 100 kisten wijting. 70 kisten gul en kabeljauw. 100 kisten kool vis. 220 kisten haring, 280 kleine kisten haring, 100 kisten schol en 1700 kilo tong. Sfeer in *i fesin De ..Nieuwe Leidscheer in t

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 15