RADIO „Feest", groot 200 artiesten tv-amusement met in een Lunapark Donderdagavond met ons miljoenen thuis „uit" Spion oan de muur griep? neem virekt een DINSDAG 8 MAART 1966 prinses Beatrix tussen haar 3e Foto boven: camera's in actie Conny van den Bos zingt! Foto rechts: Rob van Reyn in een van zijn meesterlijke mime-crea- tie.s. Foto links onderRonnie Tober is „geweldig" aan het zingen. HILVERSUM „De pakjesdragers nen wel schertsend Film over onze prinsessen 2^5* BUSSUM De NTS zendt vanavond «ftt^sen 6.30 en 7 uur op Ned. 1 een film (7-6)|it, getiteld „Er was eens... een prinses iljoeolie in Canada woonde". Hierin zijn eer f 2.9 (antal unieke filmopnamen over de kleu f 483 «rjaren van onze prinsessen verwerkt. met Het zijn amateur-opnamen, tijdens de 8,7) jorlogs jaren in Canada gemaakt door de eer E. M. Knauer, lid van de veiligheids- ienst Kon. Huis, die tijdens de verto- 'ïg in een gesprek met Jan van Hillo 2 4pelichting zal geven. Enig commentaar wordt ook gegeven v jor de vriendin van prinses Beatrix levrouw René Smith-jkvr. Röell, die ve- jaren in het koninklijk gezin was „.jenomen en donderdag getuige bij het juwelijk zal zijn. .ijk I De uitzending wordt herhaald morgen- J ~n 10.30 uur op Ned. 2. (Van onze radio- en tv-redactie) jVJOET of wilt U thuisblijven, donderdagavond? Geen nood, de te levisie neemt U in een nationaal programma anderhalf uur lekker mee uit naar een Lunapark, waar het groot feest is. Twee honderd artiesten musici van orkesten en ensembles inbegrepen zullen U in één vaart amuseren in de poffertjeskraam, de schiet tent, draaimolen en reuzenrad, het vlooientheater, de paradetent en het rariteitenkabinet, om eens een paar evenementen te noemen. U zult liedjes horen en herkennen vanwege de feestelijkheid meezingen misschien, U zult Willeke zien en Corry, Conny, Jan en Bueno, Rob en Johnny en wie U en passant kan tegenkomen Bijvoorbeeld Erika Terpstra, Anton Geesink, George Noordhof en pater Leopold Verhagen. Zegt U dat wel: het wordt een gewel dig feest. Produktieleider Tonny Schif- ferstein is er maanden mee bezig ge weest. want het is echt geen kleinigheid, om eventjes 200 artiesten die overal af spraken hebben bij elkaar te krijgen. Neen, het „feestterrein" met dat merk waardige Lunapark en zijn exclusieve artiesten en gasten zult U donderdaga vond nergens in Nederland kunnen vin den. Het stond kort geleden vier dagen lang bij stukjes en beetjes in de Cintone- studio's in Duivendrecht en daar zijn ze toen allemaal geweest. Ijverige camera- lieden hebben de monsterproduktie op beeldband vastgelegd en er was nog tijd om de onderdelen tot één keurig geheel Jv te monteren. Want ja, al duurt de uitzending precies anderhalf uur, en al lijkt het dan alsof jÉ ieder op z'n beurt even een aardig liedje f zingt of een dwaas stukje mimiek weg geeft, in werkelijkheid vergt zo'n opna me met repetities en al dagen tijd. Ach wat was het anders gezellig, bij die opnamen! Sterren die elkaar weinig "V-of nooit ontmoeten, liepen hier elkaar k tegen 't lijf: Fred Kaps ontmoette Toby 1 Rix, Sylvia de Leur André Carrell, Rita h-' Corit,a Joop Doderer.... en zo kunnen we nog wel een poosje doorgaan. Het aardige is dat tal van artiesten zullen optreden als exploitanten van de diverse tenten: Willeke Alberti en Ron nie Tober staan in de poffertjeskraam, Rita Corita in de Vrolijke Keuken, Cor ry Brokken fungeert als waarzegster. Dat draaimolen en reuzenrad ter deco ratie dienden en van board en karton waren gemaakt zal U nauwelijks opval- Foto rechts onder: het Cocktail Trio met „hoge sprongen" als be heerders van het Vlooientheater. Pakjesdragers van Europa (Van onze radio- en tv-redactie) Nederlandse vrachtvervoerders op de reg, in de lucht en op het water. KRO egisseur Manus van de Kamp heeft itgerekend, dat ruim 1000 expedltlebe- rijven in ons land 42 pet. van het Euro- ese vervoer verzorgen en dat is geen leinigheid. Daarom heeft hij aan deze ctiviteiten een televisiedocumentaire ge rijd. welke U vanavond om 8.55 uur op led. I kunt zien. Hij is er zelf op uit gegaan, zoals hij j ertelt: samen met een cameraman kreeg ij een lift van vrachtwagenchauffeurs ie over de alpen naar Bolzano, van Jmuiden naar Parijs (met verse vis oor de Hallen.) en van Kopenhagen uistoe reden. „Onderweg is er geen tijd voor roman - ek of gezelligheid (alle daarop gebaseer- e speelfilms ten spijt!), de stoere, sterke erels die achter het stuurwiel zitten ebben maar één doel voor ogen: doorrij- i. op tijd blijven en vrijdagsavonds .„is komen." Wat het vervoer te water betreft zal documentaire zich bezighouden met ïverse transporten en er wordt o.a. een ijkje genomen op Schiphol, waar speci al voor vrachtvliegtuigen uitbreidingen ip stapel staan. Oostduitse muur open inet Pasen en Pinksteren BERLIJN West- en Oost-Berlijn hebben gisteren een nieuw» overeen komst voor bezoeken van Westherlij- ners aan het oostelijk stadsdeel onder tekend. Voor Pasen is de periode van 7 tot 20 april, voor Pinksteren van 23 mei tot 5 juni vastgesteld. [Wie kunnen beter vertonen hoe het gaat bij de schiet- tent als The Mounties? Of er raak dan wel mis wordt [j geschoten, als zij aan de beurt zijn is het altijd lachen geblazenook donderdagavond. VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 KRO 7.05 uur journaal voor gehoorgestoorden. 7.32 uur Engelse les voor gevorderden. 8.30 uur Stadhuis op stelten: „Dromen zijn bedrog". 8.55 uur documentaire over het vervoer langs de grote weg. ij 9.40 uur Jan Blaaser in „Jan en Alleman", jj 10.05 uur film over watersport. Ned. 2 NTS en AVRO 6.00 uur wereldkampioenschappen ijshockey: Tsje- choslowakijeAmerika. 8.01 uur sportrubriek. 8.35 uur aflevering van „De lange, hete zomer". 9.25 uur forum over geboorteregeling. studie over de Bijbel, 10e af- VANAVOND TE HOREN len in de drukte van 't geheel waarin U zelf bent vertegenwoordigd in een stelle tje rondneuzende figuranten: de lichtji zijn in elk geval echt geweest. Er gebeurde, bezijden de registrerende en alles-verradende camera-ogen, tijdens die repetitie wel zo een en ander afge zien van de ongedwongen ontmoetingen waarvan dan deze, dan gene artiest moest worden weggeroepen door de regis seur. Het had nogal wat voeten in de aarde, eer het spel met vliegtuigbomme tjes het wilde doen op het juiste mo- En wat te denken van de aardige hon den (o.a. de reus van Dick (Wama) Rot- weiler) die sommige medewerkers had den meegebracht om extra vertier in het beeld te brengen en die zo zenuwachtig werden van al die toestanden onder de hete lampen, dat zij het ene stuk decor na het andere tot „bomen" promoveer den, zodat er telkens haastig moest wor den gedweild en de camera's om de ha verklap moest draaien vanwege de te vermijden „natte plekken in het beeld"? Maar niemand die zich stoorde aan deze euvelen, iedereen werkte van harte mee aan het bruiloftsfeestprogramma en dat zult U donderdagavond best kunnen Slecht twee artiesten bedankten voor de uitnodiging: Jasperina de Jong en Max Tailleur, zulks om principiële rede nen. Ook „Onze Toon, Wim Sonneveld en Wim Kan. de drie ..groten" zult u in „Feest" missen. Zij hadden het te druk met hun avondoptreden... zij lieten het voor deze keer over aan de iets minder groten. 8.00 uur meesterwerken uit de klassieke en mod Franse muziekliteratuur. 9.00 uur koor- en orkestmuziek. 9.30 uur orgelconcert uit Rotterdam door Frans Kus- ter. 10.45 uur Disco-rendez-vous, amusementsmuziek. Hilversum II AVRO 7.05 uur oosterse muziek. 7.35 uur werken van Agostino Steffani, solistenpro gramma. 8.05 uur met Coby Schreyer volksliedjes zingen in de Haarlemse Waag. 8.30 uur vervolghoorspel „4 Sans". 9.45 uur romantische muziek door het Promenade orkest. 11.00 uur Ritmeclub met swing en jazz. door John ie Carré 0 Victor Gollancz 26 Leamas weigerde te spreken in de taxi. Ashe probeerde de een of andere verzoenende opmerking en hij haalde alleen maar geërgerd zijn schouders op. Ze kwamen aan in Wardour Street en stapten uit, waarbij Leamas noch Kie- ver een poging deden de taxi te betalen. Ashe loodste hen langs een etalage vol „meisjes"-tijdschriften, door een nau we steeg, aan het einde waarvan een opzichtige neon-recla- me scheen: „Pussywillow Club. Uitsluitend voor leden." Aan weerszijden van de deur bevonden zich foto's van meisjes, en dwars over alle foto's was een smalle, bedrukt* strook papier gelakt, waarop stond: „Natuurstudie. Uitslui tend voor leden." Ashe drukte op de bel. Terstond werd de deur geopend door een grote, zware kerel met een wit overhemd en een zwarte pantalon aan. „Ik ben lid, zei Ashe. „Deze twee heren zijn mijn gasten". „Mag ik even uw kaart zien?" Ahse nam een beigekleurige kaart uit zijn portefeuille en overhandigde die. Leamas viste twee biljetten van een pond uit zijn heup- zak en legde deze in de uitgestrekte hand van de man aan de deur. „Twee pond," zei Leamas, „voor de gasten", en zonder zich te storen aan de verbaasde protesten van Ashe, leidde hij hen door de met gordijnen afgesloten deur naar de duistere hal van de club. Hij richtte zich tot de por- tier. „Zoek een tafel voor ons," zei Leamas, „en breng een flee Schotse whisky. En zorg dat we niet worden lastig geval len." De portier aarzelde een ogenblik, besloot niet te redetwisten en begeleidde hen naar beneden. Terwijl ze afdaalden hoorden ze het gedempte gejammer van niet te herkennen muziek. Ze kregen een aparte tafel achter in het lokaal. Er speelde een tweepersoons orkestje en overal in het rond zaten meisjes in groepjes van twee of drie. Twee van hen stonden op toen ze binnenkwamen, maar de grote portier schudde het hoofd. Ashe keek Leamas van terzijde ongerust aan terwijl ze op de whisky wachtten. Kiever scheen ietwat verveeld te zijn. De ober bracht een fles en drie tumblers en ze keken in stilte toe hoe hij in elk glas wat Whiskey schonk. Leamas nam de fles van de ober over en schonk in elk glas nogmaals dezelfde hoeveelheid bij. Toen hij daarmee klaar was, leunde hij over de tafel en zei tegen Ashe: „En dan wil je me misschien nu wel vertellen wat er aan de hand is?" „Wat bedoel je?" Er lag een onzekere klank in Ashee stem. „Waar heb je het over, Alec?" „Je volgde me vanaf de gevangenis de dag dat ik vrijge laten werd" begon hij rustig, „met het een of andere krankzinnige verhaal dat je me in Berlijn ontmoet zou hebben. Je gaf me geld dat je me niet schuldig was. Je betaalde dure maaltijden voor me en nam me op in je flat." Ashe kreeg een kleur en zei: „Als dat de..." „Val me niet in de rede," zei Leamas fel. „Je zult rustig moeten wachten tot ik klaar ben, of je 't leuk vindt of niet. Op je lidmaatschapskaart voor deze tent staat de naam Murphy. Heet jij zo?" „Nee." „Ik veronderstel dat een vriend die Murphy heet Je rljat lidmaatschapskaart geleend heeft?" „Nee, zo is het niet. Als je het dan beslist móet weten, ik kom hier zo nu en dan voor een meisje. Ik heb een valse naam opgegeven om lid te worden van de club." „Waarom," hield Leamas meedogenloos aan, „staat de flat geregistreerd op de naam Murphy?" Het was Kiever die tenslotte sprak. „Ga jij nou maar naar huis," zei hij tegen Ashe.„Ik zal dit wel behandelen." Het meisje deed een stripteasenummer, een jong, kleur loos meisje met een blauwe plek op een van haar dijen. Ze had die zielige, spichtige naaktheid, die pijnlijk ia omdat ze niets te maken heeft met erotiek; omdat ze niets artistieke of begeerlijks heeft. Ze draaide langzaam rond, af en toe met haar armen of benen zwaaiend alsof ze slechts flarden muziek opving, terwijl ze hen de hele tijd aankeek met de vroegwijze belangstelling van een kind in het gezelschap van ouderen. Plotseling versnelde het ritme van de muziek en het meisje reageerde als een hond op een fluitsignaal, alsmaar heen en weer dravende. Wordt vervolgd doet u goed elke dag wéér wezen, maar vorige week echter veran derde de Oostduitse houding. In Bonn meent men, dat deze koerswijziging een onderdeel is van de campagne van Ulbricht om zijn land meer internatio nale invloed te geven. Verwacht wordt dat ruim een half miljoen Westberlijners van deze gele- gélhheid gebruik zullen maken. Denemarken kijkt ook nog mee HILVERSUM Naar de NTS ons me dedeelt, heeft Denemarken zich nog al< 12e Eurovisieland aangemeld voor mee kijken naar de huwelijksreportage op donderdag a s. Antilliaans Bijbel Comité opgericht WILLEMSTAD Het Antilliaans Bijbel Comité (ABC), een zelfstandige afdeling van het Nederlands Bijbel Ge nootschap is op de Nederlandse Antil len opgericht. Het comité stelt zich ten doel de bijbel, ook in de landstaal, te verspreiden en de kerken met de bij belvoorziening te helpen. Aanvankelijk werden de door de Westduitsers voorgestelde eisen afge- „ationale manifestatie t-gv het huwelijk van Prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg. 17.10 Lichte g TELEVISIE VAVWOYII amusementsprogramma. 22.05 Overstag, filmimpressie van de watersport. NTS: 22.35 Jour- naai. TELEAC: 22.40-23.10 Sa men leven nu en morgen. II. NTS: 18.00-plm. 19.30 Wereldkampi oenschappen ijshockey, reporta ge uit Ljubljana 20.00 Nieuws in het kort. AVRO: 20.01 Sport- panorama. 20.35 De stijfkop. NTS: 22.35-22.40 Journaal,

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11