Zakenman slaat goud Oran j e-hu weli j k uit Van Hall: Ik geen ben leugenaar Komt op 10 maart zo vroeg mogelijk t Was een kwestie van een telefoontje' Veel lof voor dr. Rijnsdorp Minder treinen op 10 maart Nieuw is de sigaret, nieuw de zachte melange, nieuw het pakje... Hunter 25! Steek ze op zak, haal ze in huis: alle 25 tegelijk. Van Dis: Na 10 mei '40 geen regel geschreven Mr. Klaasesz handelde correct 7 AMSTERDAM Burgemeester Van Hall zei gisteren by het voort gezette begrotingsdebat in de raad „niet voor leugenaar te willen wor den uitgemaakt". Deze uitlating sloeg op de strijd die gevoerd wordt tussen de gemeente Amsterdam en prof. A. Heertjes van de stichting studentenhuisvesting. Deze stichting heeft, zoals bekend, het schip Caledonia in Engeland aangekocht om er vierhonderd studenten op te huis vesten. Omdat er geen ligplaats is, moet de stichting een formidabele boete be- talen voor iedere dag dat het schip niet 'is overgenomen. ER Burgemeester Van Hall houdt voet bij «tuk dat hij niet op de hoogte was gesteld over de aankoop van de Caledonia. Prof. Heertjes stelt daarentegen dat de ge meenteraad ruimschoots tevoren van de plannen op de hoogte was gesteld. Overigens spraken later Van Hall en tgeeslHeertjes. die op de publieke tribune de verklaringen aanhoorde, onder vier ogen het probleem door. Auto op vangrail gespietst RIDDERKERK Bij het afslaan op de provinciale weg bij Meerkerk is de 51- jarige heer H. R. Lamberts, directeur van een technisch bedrijf, op de punt van een vangrail gebotst. De rail drong tot achter* in de wagen door. De heer L. overleed 's avonds in een ziekenhuis te Gorinchem. A damse politie adviseert: bruidsp rammen aar (Van een onzer redacteuren) AMSTERDAM De belangrijkste wenk van de Amsterdamse politie aan hen die op 10 maart naar de hoofdstad komen om de bruidsstoet te zien is: Gaat vroeg van huis. Want op het ogenblik waarop de belang' stelling langs de route al te groot dreigt te worden wordt de toegang tot deze „bedreigde" vakken onher roepelijk gesloten. Dit om opstoppin gen, ongelukken e.d. te voorkomen. Treinreizigers, die wat aa-n de late kant zijn, wordt geadviseerd r.det uit te stapipuen op het Centraal! Station, diooh op het Amstel- of Muiderpoort- station of op het station SloterddjQc. Daar zal een groot aantal taxi's wor den geparkeerd, dde de treinreizigers zo dfieht mogelijlk bij de route brengen. Chauffeurs van bussen met gezelschap pen wordt aangeraden hun wagens te parkeren aan de periferie van de stad. De gezelschappen kunnen dan via het openbaar vervoer verder reizen. Voor deze autobussen zijn gunstige parkeerplaatsen; het parkeerterrein bij de RAI, dat in de Jan van Galenstraat en zuidelijk en oostelijk van het Olym. pisch Stadion, Raken deze parkeerplaat sen vol, dan wordt het parkeerterrein bij het winkelcentrum te Amstelveen in geschakeld. In dat laatste geval zal het particuliere busbedrijf Maarse en Kroon extra bussen inzetten naar het Frederik Hendrik Plantsoen. Mocht het aantal auto's en autobus sen bijzonder groot worden, dan wordt Oscar van Hamel over Huwelijkscantate (Van onze muziekredactrioe) HILVERSUM „Kwestie van een telefoontje", zei ietwat veront schuldigend Oscar van Hemel over de Huwelijkscantate, die hij in opdracht van de NRU voor het huwelijk van prinses Beatrix en Clgus von Amsb$rg geschreden heeft. „Kijk», het is natuurlijk een gelegenheids werk en een gelegenheidswerk pleegt een eendagsvlieg te zijn. Maar ik dacht aan andere gelegenheidswerken die b.v. Bach schreef en toen vroeg ik me af waarom deze Huwelijkscantate ook niet niveau kon hebben. Ik meen dat dit niveau bereikt is". Vol lof was Oscar van Hemel over de samenwerking met dr. C. Rijnsdorp. die de tekst dichtte. Ze waren het al dit verkeer geleid naar de parkeerplaat sen Industrieterrein Duivendrecht (Coca Colafabriek) met name het verkeer ko mende van Utrecht en het complex bij het laboratorium voor Lucht- en Ruimte vaart voor het verkeer van rijksweg 4 en 4a. Mochten deze parkeerplaatsen in ge bruik worden genomen dan zal het ge meentelijk vervoerbedrijf extra bussen laten rijden. Centrum Zoals eerder gezegd wordt het centrum van de stad om 8 uur 's morgens voor alle motorisch verkeer afgesloten. Voet gangers kunnen zich dan nog naar alle punten langs de route begeven, voor zo ver deze niet zijn bezet. Want de politie wil ervoor zorgen, dat een leder, die langs de route een plaats heeft, de bruidsstoet goed kan zien. Als gevolg van de afsluiting van de binnenstad waren ook wijzigingen in routes van tram en bus noodzakelijk. En voorts: de Ned. Spoorwegen rijden met extra treinen. Nadere inlichtingen hierover zijn te verkrijgen op de stations. Coördinatie De verkeersmaatregelen om Amster dam worden gecoördineerd in het poli tiebureau te Amstelveen. Daar worden alle berichten over de totale verkeers beweging. die zich uitstrekken tot de grensposten, verzameld en vanuit deze post worden de maatregelen bekend ge maakt, nodig om de ontwikkelingen on der controle te houden. Het coördinatie-centrum krijgt de be schikking over twee vliegtuigen van d< dienst Luchtvaart der Rijkspolitie. Hier door wordt controle verkregen op het de stad stromende verkeer vi grote rijkswegen uit de richting het Gooi, Utrecht Den Haag en Haarlem. Dankzij de medewerking van de commis saris van de Koningin in de provincie Utrecht zal de coördinatie zich kunnen uitstrekken tot de grote verkeerskruis punten te Hoevelaken Leidschendiam er de Haagsohe Schouw, waar de verkeers- spits ongeveer een uur voordat zij Am sterdam bereikt, wordt verwacht Op 10 maart zal voorts voor het gehele luchtruim boven Amsterdam een vlieg verbod gelden. gauw eens over de opzet: een barok suite in dichterlijke, pastorale sfeer, nr'pih,9e®e."e"s- SCHOONHOVEN - Gisteravond "3n '8k>' d?°h in «n woonwagenkamp beslecht i de muziek js pnmatr, zet de j met een schietpartij. De gebroeders J. heer Rynsdorp zelf en hij gaf de maakten met de vroegere woonwagen bewoner P. N. een zo hoog oplopende ruzie dat zij tenslotte enkele pistool schoten op N. losten. Deze werd in zijr rechter dijbeen getroffen. De gebroeders J. gingen er in een auto vandoor nog steeds voortvluchtig. componist veel speling dooi menging van rijm en vrije vers. n zo ontstond een sierlijke compositie, gedistingeerd van houding en nergens afzakkend naar de banale hoera-stero- ming. De gehele kleur is die van het Franse impressionisme. Suitevorm Ilogedruk nadert DE BILT De wind is in ons land in de afgelopen nacht zwak geworden, doordat een trogvormige storing die van de oceaan naar west-Europa kwam. zich ontwikkelde tot een vore van lagedruk die zich nu uitstrekt van de Noordzee tot de Middellandse Zee. In het gebied met weinig wind ont stond vanmorgen plaatselijk mist de vore van lagedruk trekt echter naar het oosten weg en wordt gevolgd door een gebied van hogeluchtdruk dat zich over west-Eurapa uitbreidt. Het zal de lu'ind iets doen toenemen uit richtingen tussen ivest en noord, waarbij in de komende 24 uur flinke opklaringen kunnen ivorden verwacht. Vannacht kan de temperatuur in het binnenland tot dicht bij het vriespunt dalen, mor gen overdag zullen de temperaturen op ongeveer hetzelfde niveau liggen als vandaag. De regenkansen zijn ge ring geworden. Zon en maan ,.?ftertlag 5 maart: z°" OP 18. ondei 18.26: maan op 16.03. onder 7.09. Mandag 7 maart: volle maan. HOOGWATER SCHEVENINGEN 5 maart: 1.34 v.rt.: 13.57 n.m HET ff EER IN EVROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur Zo opent deze „cantate in suitevorm vijf tableaux" voor söprflan- en tenor>- solo, gemengd koor en orkest met Pastorale (harp. Engelse hoorti, vroujWI wenkoor) en dan wordt in het Scherzo Cupido opgeroepen, die met zijn pijl j de harten treft een soort jachttafereel waarna het Menuet „Op het gras-1 tapijt" een statige gestileerde dans' geeft. In het tableau „De Jaargetijden" werkt Van Hemel een ietwat drama- tisch getinte dynamiek uit, die in een fortissimo Amor Vincit eindigt. En dit gaat regelrecht over in het slot, de fees* telijke Serenade, waarin even een ver stilling valt als een soort terughouding voor de slotapotheose. Prins Bernibard heeft het voorzitter schap aanvaard van de Stichting mani festatie van ambacht en persoonlijk vak manschap 1966. DEN HAAG De centrale directie van de P.T.T. deelt mede, dat felicitatie-tele grammen voor het bruidspaar prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg reeds vóór de dag van het huwelijk kun nen worden aangeboden, met verzoek om aflevering op 10 maart. UTRECHT In verband met de sluiting van bedrijven en kanto ren op 10 maait hebben de Neder landse Spoorwegen besloten op die dag in de spitsuren een aantal toe gevoegde treinen niet te laten rijden. I Wat de treinenloop naar Amsterdam be treft. kunnen de Spoorwegen bij een bezettingsgraad van honderd procent tussen 7 en 10 uur 's morgens 30,000 mensen naar Amsterdam vervoeren. Op de knooppunten worden extra treinen in reserve gehouden Met treinen van de dienstregeling kunnen via Haarlem 11.000 mensen naar Am sterdam worden vervoerd. Indien de capaciteit onvoldoende blijkt, zullen extra treinen rijden, aldus de voorlich tingsdienst van de Spoorwegen. Ford-vloot voor bruilofsgasten AMSTERDAM Voor de officiële gasten bij het huwelijk van de Kroon prinses staat volgende week een vloot van 110 nieuwe Ford-auto's beschik baar. Daarvoor heeft de fabriek ge zorgd. Vandaag zijn de wagens, alle van een AA-nummer voorzien, in de Oranje-N assaukazeme geconcentreerd. De Koninklijke gasten rijden in 27 Amerikaanse Fords, door hofchauf- feurs te besturen. De overige 83 wa gens van Europese origine (meestal Taunus 20 M) krijgen militaire chauf feurs. Kleine staking bij IJ-tunnelbouw AMSTERDAM Een dertigtal arbei ders van COBIJT, combinatie-I.T-tunnel, die onderwaterwerkzaamheden verrich ten blijken sinds vorige week vrijdag in staking te zijn. Reden van de staking is, het werk op grote diepte achter de 't aantal arbeidsuren weer is opge voerd en de premies zijn verlaagd, overi gens geheel in overeenstemming met de wederzijds goedgekeurde arbeidscontrac ten. Het is tot dusver een „wilde staking", want pas vandaag zullen besprekingen worden gevoerd met de vakbonden. En natuurlijk blijft de Hunter King Size en de Hunter Fitter Ergernis over Zo is het 99 (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG „Die jongelui van „Zo is het" hadden beter eerst bij mij kunnen informeren naar de ware toedracht van zaken, waar op zij nu kritiek hebben. In een interview heeft de heer Frenkel Frank gezegd dat een politieke sa tire zo hard mogelijk aan moet komen. Anders heeft ze volgens hem geen effect. Of iets ook waér Den Helder gh. bew. Ypenburg gh. bew. Vlissingen zw. bew. Eelde De BI 1 Zd.-Llmb. Helsinki Stockhoin Oslo Kopenhagen 1. bew. Aberdeen 1. bew. Londen mist Amsterdam Barcelona windstil 13 windstil 11 -3 windstil 13 Voor radio Donderdagavond 10 maart om 8 uur zal deze Huweli.jkscantate voor de radio worden uitgevoerd onder lei ding van Leo Driehuis. Medewer kenden zijn Annette de la Bije, Ar-i jan Blanken, het klein Omroepkoor! en het Kamerorkest van de N.R.U. Het ligt in de bedoeling de partituur en de geluidsband aan het bruids paar aan te bieden. Derde formateur in België aan conferentietafel BRUSSEL Van den Boeynants voorzitter van de CVP, heeft de op dracht een nieuwe Belgische regering te vormen aanvaard. Hij begon onmid dellijk met het voeren van besprekin gen. Hij verklaarde te zullen streven naar een kabinet dat niet links of rechts is, maar een „nationaal pro gramma" zal kunnen en willen uitvoe Hij zou dit programma uiterlijk van avond aan de socialistische en liberale partij voorleggen en binnen drie dagen antwoord willen hebben. De huidige formateur is de eerste die in de kabinetscrisis de liberalen bij de vorming van een nieuwe regering wil betrekken. Zijn voorgangers. Kamer voorzitter Van Acker en de demissio naire minister Segers, streefden uitslui tend naar voortzetting van de rooms- rode combinatie. Mocht Van den Boey nants slagen dan zou het nieuwe kabinet over 125 van de 212 Kamerzetels be schikken. C.a.o. banketbakkers goedgekeurd UTRECHT De Stichting van de Ar beid heeft gisteren de nieuwe c.a.o. voor het banketbakkersbedrijf goedgekeurd. De c.a.o. heeft een looptijd van 1 februari '66 tot 1 april '68. De loonschalen zijn met zeven procent verhoogd. In de nieuwe c.a.o. is een prijsinriexeringisclausule opgenomen, waardoor de lonen bij eventuele prijs stijgingen met ingang van 1 januari 1967 kunnen worden aangepast De derde ge meenteklasse is opgeheven, het minimum inkomen is vastgesteld op 120 gulden. Versohillende diploma-toeslagen zijn ver hoogd en voor het werken op een chris telijke feestdag wordt voortaan een toe slag vam 100 procent gegeven. In decem ber wordt een extra uitkering gegeven j gelijk aan een week loon. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT ,,'t Loopt storm. Als men de oranje gezindheid van ons volk zou kunnen afmeten aan het aantal bestellingen, dan kan men stellen, dat ons Koninklyk Huis een grote plaats inneemt in het hart van de Nederlander". In zijn woning aan de Utrechtse Duifstraat wijst de heer A. C. Smoren- burg op een rek met glazen en bekers. „Dat is de De heer Smorenburg is directeur van een der vier Nederlandse be drijven, die gouden munt slaan uit het huwelijk. ,,We verwachten, dat er een miljoen glazen en bekers worden verkocht", zegt hij, zittend achter de tafel beladen met tientallen verzoek- Op een landkaart stipt hij aan waar ze naar toe gaan. „De Groningse veen kolonie heeft enorme belangstelling. In de kop van Noordholland en de Achterhoek wordt eveneens veel ver kocht. Delft, Woerden en Zeist zijn plaatselijke uilspringers. Maar er zijn ook streken waar je duidelijk onge ïnteresseerdheid opmerkt. In het zui den bijvoorbeeld. En in de grote ste den. In Amsterdam en Den Haag wordt vrijwel niets verkocht, in Rotterdam „Maar over het hele land gerekend is de belangstelling overweldigend. Meestal hoeven we van een bepaalde serie maar enkele tienduizenden exem plaren te laten maken. Nu loopt het aantal in de honderdduizenden." „Het is veel groter dan dat van de glazen met Irene en Carlos Die liepen in het begin goed. maar de verkoop stokte totaal toen bekend werd, dat de Prinses katholiek was geworden. We zijn het tienduizenden exemplaren blijven zitten. De heer Smorenburg heeft vrijwel alle feestelijkheden van het Koninklijk Huis met ingebrande transfers op gla zen en bekers vastgelegd. Het zilve ren huwelijksjubileum van Koningin en Prins, de verloving van Margriet en Pieter en die van Beatrix en Claus. Plaats kregen Andere kassuccessen voor zakenman waarde map. Smorenburg waren Kenned}' en Chur- q chill, die in zijn magazijn nu pro zaïsch naast de Beatles staan. ..Ken nedy liep uitstekend, zeker vijfmaal beter dan Churchill, zegt hij. Dat was een figuur, die leefde bij het Neder landse volk". Op bezoek n van de eerste series van de huwelüksglazen heeft hU aangeboden aan het paar zelf. Dat was een paar maanden geleden in Hitzacker. ,.Ik ben op het slot geweest. Claus is een bijzonder sympathieke kerel, bijzonder sympathiek. Dat zit goed tussen die twee, werkelijk goed. Van al die te genstribbel fngen begrijp ik niets. Dat zeg ik niet omdat ik eraan verdien. ar omdat ik dat echt heb gemerkt" Prinses Beatrix kende ik al van Drakesteijn, waar ik tweemaal ben geweest Ook om glazen aan te bie den''. Zijn woorden illustreert hij met dankbrieven van de Prinses, de Ko- nieuwe serie: twee melkbekers en twee glazen, alle met de beeltenis van Beatrix en Claus erop. Ik heb er al honderdduizenden van verkocht. Nooit is een serie zó aangeslagen. Nog dagelijks komen er ver zoeken van gemeente- en schoolbesturen binnen om toezending van nieuwe partijen. Vrachtwagens rij den bijna dag en nacht het hele land door om de zendingen te brengen" zorgvuldig be- Hoewcl de heer Smorenburg veel aan winkels levert, gaan de grootste partijen naar scholen. Veel gemeenten De heer A. C. Smorenburg voor zijn collectie glazen: een miljoen huwelijksglazen naar scholen en winkels ^'e eenaparte kopen grote partijen op om die op de j._ da,g van het huwelijk gratis aan de schooljeugd te geven. De christelijke scholen blijven dan niet achter. Het is een soort kettingreactie." zegt hij. „Zij bewijst, dat het Nederlandse volk ons Oranjehuis een warm hart toedraagt". Gevoelens, die de zakenman gretig aangrijpt om ze in klinkende munt om te zetten. Want de heer Smorenburg is niet de enige, die in deze maanden goud maakt van oranje. De adver tenties laten er geen twijfel over be slaan. Kunststof lijstjes met kleuren foto's van het paar worden aangebo den. Winkeliers lokken met gratis huwelijksspeldjes bij aankoop voor een bepaald bedrag. Anderen ver strekken weer foto's. De afbeeldingen zijn rijk gevarieerd. De ene fabrikant probeert de ander te overtroeven. De een siert portret- ton protserig met 't vaderlandse dun doek. De ander probeert er nog een artistiek tirrtje aan te geven. Maar allen verdienen er aan. Voor de za kenman werd het paar het grootste verkoopsucces is doet er kennelijk minder toe". Ir. C. N. van Dis, fractieleider van de SGP in de Tweede Kamer, is een rustig man. Maar nu hy tegen ons over „Zo is het" spreekt, toont hy zich toch een beetje geërgerd. Op 11 februari is in dit programma ge zegd dat de heer Van Dis in De Ba nier van 18 mei 1940 de Koningin afge vallen is toen zij naar Engeland is gegaan. Voorts zou hij vriendschap met de Duitse bezetter hebben aange moedigd. Een dag later heeft de KRO hem gelegenheid gegeven te reageren op deze aanval. „Bijzonder sympa thiek van deze aooms-kabholieke om roep", vindt de SGP-leider. „Vooral als men bedenkt dat wij aitijd vooi anti-papistisch worden uitgemaakt?" „Na 10 mei 1040 heb ik geen letter meer in De Banier geschreven", zegt de heer Van Dis. „Bovgndien was ik niet verantwoordelijk vobt de in houd van het blad. Ik schreef uitslui tend hoofdartikelen. Ook werkte ik niet op de redactie van dit vooroor logse staatkundig-gereformeerde dag blad". „Toen ik de VARA verzocht heb om rectificatie, hebben zij geantwoord dat ik dan eerst bewijsstukken moest over leggen waaruit bleek dat ik mij on middellijk gedistantieerd heb van deze artikelen" „Een onbegrijpelijke reactie". vindt ir Van Dis. „De Raad voor de Pers zuivering heeft na de oorlog deze zaak reeds onderzocht. Ze hebben m(j nooit opgeroepen. Het Hjkt wel of de VARA en „Zo ls het" na 26 jaar soort nazuivering aan het uitvoeren zijn". ..Het bewuste artikel over het vertrek van koningin Wilhelmina is geschre ven door ds. Kersten. Ik ben het nooit mee eens geweest. Maar is het juist om dit ds. Kersten te gaan wijten? In de meidagen van 1940 zijn veel mensen in verwarring geweest" Onze gastheer pakt van zijn bureau het nummer van Vrij Nederland waarin een interview met freule Wttewaal van Stoetwegen staat. Hij citeert de passage waarin zij zegt: „Toen Koningin Wil helmina in 1940 naar Engeland ging. verscheurden de Scheveningers haar portret, maar drie weken later alles weer goed". Uitgerekend Scheveningers, die altijd zo voor Oranje waren, peinst de heer Van Dis Insinuatie „Dat ik aangespoord heb tot samen werking met de Duitsers is helemaal een insinuatie", vervolgt de staatkun dig-gereformeerde leider „In 1939 moest ik leven van een klein pen sioen van mijn Kamerlidmaatschap: voorts geroot ik een klein salaris als secretaris van de SGP De artike len die ik tot 10 mei 1040 in De Banier schreef, kreeg ik per regel betaald Met de komst van de Duitsers werd ik in mijn bestaan getroffen". „Daarbij moet u bedenken, vervolgt onze gastheer, dat ik in juni 1940 naar Ermelo verhuisd ben Als je toenter tijd in dat dorp verdacht werd van pro-Duitse gezindheid, had je er gauw uit gglegen. Bovendien waren twee mijn zoons ondergedoken Ik heb in de oorlog nooit een Duitser ir. mijn huis gehaald" De heer Van Dis heeft aan minister Vro lijk gevraagd de juistheid van zijr uiteenzetting te bevestigen en vervol gens te bevorderen dat herhaling var dergelijke insinuaties wordt voorko- 4f wachten .Ik zalvoorlopig eerst maar het ant woord van de minister afwachten" zegt hij „Maar als het mij niet voldoet, laat ik het hier niet bij" In de la van zijn bureau in de fractie- kamer van de SGP bewaart ir. Van Dis alle brieven en artikelen die op zijn controverse met „Zo is het" be trekking hebben. Gevraagd naar zijn oordeel over dit sa- tirisohe programma toont hij ons op nieuw het interview met jkvr. Wtte waal van Stoetwegen in Vrij Neder land Met instemming wijst hij op het gedeelte waar te lezen staat: „Al die knullen die zich nu opwinden, lagen toen nog in de wieg Zij hebben nog niets beleefd. En er wordt zoveel ge logen". Minister Smallenbroek: DEN HAAG „Ik heb geen enkel be zwaar tegen een dergelijke gang van zaken". Dit antwoordt minister Smallen broek op vragen van de pacifist Brugge- man inzake de medewerking van de commissaris der Koningin in Zuid-Hol land aan een gezamenlijke verkiezings krant der vijf grotere partijen. De bewindsman wijst de heer Brugpe- man op het feit, dat de commissaris niet alleen de vijf grotere partijen van dienst wil zijn. Toen hij ermee akkoord ging in de gezamenlijke verkiezingskrant een bij drage te leveren over de positie van de provincies en de taak van de Provinciale Staten, heeft hij de kleinere partijen doen weten, dat hij hen ook van dienit wil zijn, als zij dit wensen. Nieuwe regeling Twee keer zakken theorie: dan rijexamen over DEN HAAG Voortaan zal het mogelijk zijn tweemaal het theore tisch ry-examen over te doen, al vorens opnieuw het gehele examen moet worden afgelegd. Tot nu toe kreeg men slechts eenmaal d* kans dit examengedeelte over te doen als men alleen voor het praktisch ge deelte was geslaagd. De voorwaarde dat het tweede theore tische examen moet worden afgelegd binnen de twee door de wet voorge schreven maanden na het eerste examen blijft van kracht. Staatssecretaris Egas wil: Verzetspensioen nog voor de zomervakantie (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Staatssecretaris Egas (CRM) hoopt, dat het dezer dagen inge diende wetsvoorstel om de verzetspen- sioenen te verhogen zo tijdig door het parlement zal worden behandeld, dat de belanghebbenden de hogere uitkeringen nog vóór de zomervakantie zullen kunnen incasseren, en dan met terugwerkende kracht. Mocht de parlementaire behan deling niet zo snel verlopen, dan zullen voorschotten worden uitbetaald, zo deelde de staatssecretaris gisteren In de Tweede Kamer mee in antwoord op vragen van de communist Bakker. Vredeling kreeg geen antwoord van EEG-com missie DEN HAAG De EEG-commlssie heeft geen antwoord gegeven op een vraag van het Nederlandse parlementslid Vrede- ling over een Incident in de EEG-mlnis- terraad op 30 november van het vorig jaar toen dr S. L. Mansholt boos de ver gadering verliet. Ir. Vredeling wilde weten of dr. Mans- holt dit deed omdat hij bezwaar had te gen vooroverleg van de ministers zonder EBG-oommissie. Ri-clificalie Ons berichi over de redhtzaak tegen twee lc-uzcnkladderaars in Almelo was niot geheel juist. De eis van een maand gevangenisstraf was voorwaardelijk en er werd een schadevergoeding van 500 gulden gevorderd in plaats van een boete. Deze 500 gulden waren de kosten die de gemeente heeft gespendeerd om de leuzen weer van het gemeentehui* af te boenen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7