Stroom cadeaus - genoeg voor expositie Vrolijke 'generale' voor 10e maart Claus: Prins en jonkheer Bruidspaar kwam handen te kort Aanhoudend zacht Dierentuinen werken samen Zuidpool-ers teruggekeerd Vrouw en haar vriend met mes te lijf Bij Verdun bloedden twee legers „leeg" Stakingsrecht is zeer moeilijk Dr. Boomsma benoemd tot geneesheer-directeur Veldkamp Spektakel van langharigen SOEKARNO MAANDAG 28 FEBRUARI 1966 Op trouwdag krijgt hij een standaard DEN HAAG Behalve de titel van Prins der Nederlanden mag de heer Claus von Amsberg met in going van 10 maart het predicaat jonkheer dragen. Het is gebleken, dat de heer von Amsberg aanspraak kan maken op het predicaat jonkheer. Door zijn inschrijving bij de hoge raad van adel erkent de Koningin het recht van haar aanstaande schoon zoon op het adellijke predicaat, dat vaak wordt verward met adellijke titel. Hij wordt niet in de adelstand ver heven maar bevestigd. Op zijn trouwdag krijgt de heer von Ams berg ook een standaard. Deze bestaat uit vier kwartieren met links boven en rechts onder een blauwe leeuw van Nassau en rechts boven en links onder het kasteel von Amsberg. Na 10 maart met de verloofde van prinses Beatrix met „koninklijke hoogheid" worden aangesproken. Met ingang van 10 maart krijgt hij ook aanspraak op de uitkering van drie ton per jaar uit de schatkist. SOESTDIJK Honderden en han derden handen heeft het geluk kige tweetal, prinses Beatrix en de heer van Amsberg zaterdag in het paleis Soestdijk geschud. Een grap je en een praatje, oprecht verwon derde uitroepen over de cadeaus vormden een kenschets van de on gedwongen sfeer die in de felici- tantenstroom heerste. Het jonge paar kan alleen al met de zaterdag aangeboden geschenken een forse expositiezaal vuillen. Het waren vertegenwoordigers van allerlei gemeenten en organisaties, diplomatieke vertegenwoordigers en representanten van defensie-onder delen die voornamelijk hun opwach- Het bruidspaar toonde zich zeer ingenomen met twee munten uit de goudvondst van Serooskerke. PERSONALIA Benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau de heer J. R. Paulus, di recteur van het algemeen centraal zie kenfonds in het bisdom Roermond. De Bilt verwacht tot morgenavond: Het afgelopen weekeinde stond het weer in onze omgeving onder invloed van een nabij Schotland gelegen de pressie. Deze hield een zuidwestelijke stro ming in stand, waarmee voor de tijd van het jaar zachte lucht werd aange voerd. Zaterdag kwamen dientengevol ge in het grootste deel van Nederland maximumtemperaturen tussen 12 en 14. zondag tussen 11 en 13 graden voor. Een volgende depressie, die vanmor gen op ruim 800 kilometer ten zuiden van Groenland lag, trekt in de richting van IJsland. De fronten ervan zullen morgen Ierland kunnen bereiken, maar nog niet tot onze omgeving doordrin gen. Hier te lande komt het weer on der invloed van een flinke rug van hoge luchtdruk, die aan de depressie voorafgaat. In verband hiermee wordt voor morgen bijna overal droog weer verwacht, met weer naar zuidwest krimpende wind. De temperatuur blijft boven normaal. Dinsdag 1 maart: zon op 7.27, onder 18.19; maan op 11,06, onder 3.39 Maandag 7 maart: volle maan. ROTTERDAM r Vertegenwoordigers van Nederlandse dierentuinen hebben be sloten een vereniging op te richten. Het doel is samenwerking te bevorderen, o.m in het belang van de verzorging van die ren en van internationale faunabescher- West-Duitsland voor Hallstein BONN De Westduitse regering wil niet dat prof. Hallstein het voorzitter schap van de EEG-commissie neerlegt, zo heeft minister Schmücker (Economi sche Zeken) verklaard. Verwacht wordt dat Frankrijk binnen kort kn de EEG-ministenraad zal voor stellen Hallstein te vervangen vanwege zijn plannen de EEG-oommissie grotere bevoegdheden op supra-nationale basis te geven. Concessies op landbouwgebied kunnen van West-Duitsland niet tege moet worden gezien, verklaarde de be windsman nog. Deputatie Serooskerke kwam te laat ting kwam maken. Het ging allemaal van een leien dakje, totde depu tatie van Serooskerke zou moeten verschijnen, maar verstek liet gaan. „Ze hebben zeker weer nrieuwe munten gevonden, opperde de heer von Amsberg al, toen tenslotte toch de deputatie ver scheen. Vinder Christiaansen (sr.) had keurig doosje bij zich met twee van de al meer dan 800 gevonden munten, die hij graag aan het jonge paar wilde geven: de eerste gevonden munten die nu een bestemming hebben gekregen. Aan dit present voegde de burgervader van Veere nog een paar karakteristieke gezichten van zijn mooie gemeente too Knooptapijt Dan waren er de vrouwen van Rot terdam, die haar knooptapijt (symbo lisch) kwamen overhandigen. Hoewel al vijfduizend Rotterdamse vrouwen en meisjes haar knoopjes hebben ge legd of bijgedragen is het werkstuk nog maar voor tweederde gereed. Tot 5 april is er nog gelegenheid om de resterende twee meter af te werken. Vrijunlligsters voorHet symboli sche cadeau was een kleedje van ge droogde bloemen, waarin draden van het grote tapijt zijn verwerkt. Bloemlezing Een bloemlezing uit het verdere cadeau-assortiment: lange pijp voor de heer von Amsberg (dlie hij moest op steken) en een zilveren beugeltas voor BRUSSEL De Belgisch-Neder landse zuidpoolexpeditie, die de vorige maand door een nieuwe ploeg in de Koning Boudewijnbasis is afgelost, is zaterdag per vliegtuig in Brussel te ruggekeerd. Aan boord bevonden zich ook enkele pinguïns, die bestemd zijn voor de Antwerpse dierentuin en die bij wijze van proef een luchtreis maak- De leden van de expeditie hebben veertien maanden aan de Zuidpool door gebracht. Zjj werden op het militaire vliegveld welkom geheten door een ver tegenwoordiger van koning Boudewijn. De reis werd enkele dagen vertraagd, omdat Afrikaanse landen aanvankelijk bezwaar hadden gemaakt tegen het over vliegen van hun grondgebied door een vliegtuig, dat uit Kaapstad afkomstig is. Schilder Gino Severini in Parijs overleden PARIJS Gino Severini, de befaamde Italiaanse schilder en een van de schep pers van het .Futurisme" in de beel dende kunst, is gisteren op 83-jarige leef tijd in de Franse hoofdstad overleden. Severini werd geboren op Etruskische bodem, in het stadje Cortona. Als jon gen van amper zes jaar beproefde hij zijn geluk in Rome en tien jaar later ont ving hij zijn eerste sohilderslessen. Hij was 23 jaar toen hij in Parijs verscheen, waar hij in 1910 met Boccioni, Carru. Russolo en Balla het manifest onderte kende van Futuristische schilders, een dynamische beweging, voortgesproten uit verzet tegen academisme en het 8®- zapig voortborduren op verwaterde nor- HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur AMSTERDAM Studenten hebben zaterdag „Beatrixje en Clausje" gespeeld. Echter was het allemaal toch ook weer zó echt, dat burger vader mr. G. van Hall in levenden lijve als ambtenaar van de Bur gerlijke Stad fungeerde. Ook de directe familie van het bruidspaar en de getuigen werden „gespeeld", ja zelfs bruidsmeisjes en -jonkers waren als figuranten aanwezig. Alles diende om te controleren of de tijdschema's en technische voorzieningen rondom het stadhuis op 10 maart ook in de praktijk zullen kloppen. Dat dit spel nodig was bleek uit de conclusies die naderhand moes ten worden b et rokken: hoewel de theoretische voorbereidingen dik voldoende bleken te zijn geweest, moesten er toch wel enkele gron dige wijzigingen in de gang van zaken worden aangebracht. Deze „generale" verliep overigens vrijwel onopgemerkt voor buitenstaan ders. Vooral de grootmeester-opperceremonierneester J. J. L. baron van Lijnden was er maar druk mee. Hij controleerde nauwgezet alle onder delen van de plechtigheid, liep bedrijvig heen en weer met paperassen, liet sommige onderdelen van het programma soms herhalen om een duidelijk inzicht te krijgen in het praktische verloop. Het viel natuurlijk niet altijd mee, vooral voor de figuranten niet, om voortdurend de gezichten in de plooi te houden, maar dat hoefde toch' eigenlijk ook geenszins, omdat gezichtexpressies weinig met tijd schema's te maken hadden. En zo hield dan de burgemeester een speech, ging de bode rond met het huwelijksregister en verrichtte een ambtenaresse de haar toebedeel de taak. Cameramensen van t.v. en filmjournaal, pers. en radiolieden ontbra ken al evenmin op het appèl. Opstelling van belichting, camera's en microfoons konden worden getest. Onderzocht werd ook, of de nu een maal noodzakelijke overdadige belichting niemand van de aanwezigen zal hinderen. Het bleek onder meer, dat de plaats waar de Koningin zal zitten sterk onderbelicht was De bijna anderhalf uur die liggen tussen de eerste koets die voorrijdt voor het stadhuis en het vertrek van dit gemeentelijke centrum zullen nu wind en weder dienende tot praktisch op de seconde volgens plan kunnen worden afgewerkt. de Prinses van de organisatie die volks klederdrachten verzamelt, een hele serie tafelkleden, inclusief servetten: zes wijn koelers van „De Garde"; twaalf oham- pagnekoelers van de marechaussee; zilveren vleesschalen (hockeyers); dito andere schalen (Veteranen Legioen). Chinees porseleinen bord met wapen van Zeeland, nog in de Compagniestijd ge maakt (van „koninklijke" ondernemin gen in Zeeland); zilveren presenteer bladen van Land, Zee- en Luchtmacht alsmede van het departement, andere zilveren tafelornamenten, een antiek ladenkastje van de 78 Nederlandse diplomatieke vertegenwoordigers, een een bloemen-bruidstaart van vier ver diepingen (Stichting Westfriese Flora), een Twentse tuugkiiste, een stilleven (UW), kindertekeningen in een boek gebonden, een zelfgemaakt kussen, een schenkkurk (Oratorische vereniging VU) en vervolgens vele, meestal voor de aanbiedende landen karakteristieke, cadeaus van diplomaten. Daarbij was ook het Djokja-ziiver uiit Indonesië. Vandaag zou nog een gezamenlijk cadeau van de gehele corps diplomatique worden aangeboden. AMSTERDAM Dc 29-jarige tim merman J. R. heeft vannacht in zijn woning aan dc Blankenstraat na een ruzie zijn 25-jarige vrouw cn haar vriend, de 22-jarige F. K., met een mes' neergestoken. De vriend werd twee keer in de buik en drie keer in de borst getroffen, de vrouw kreeg een steek in de rug. Beiden werden in ernstige toestand naar een ziekenhuis gebracht. De timmerman is wegens poging tot doodslag gearresteerd. Het echtpaar was gisteravond naa café gegaan, waar de timmerman zijn vriend, het slachtoffer, een dolkmes kocht. Na sluitingstijd gingen zij me' elkaar naar de woning van R. Er ont stond een hooglopende ruzie, waar schijnlijk omdat K. de timmerman had meegedeeld een verhouding met zijn vrouw te hebben. De vrouw en haar vriend verkeerden onder invloed van sterke drank, de ver dachte had niet gedronken. Aanwinst van KOI SCHIPHOL De nieuwe aanwinst van de KLM, de zeventiende DC-8, is van morgen uit Amerika aangekomen. Het toestel, dat de registratie PH-DCU draagt, is gedoopt „Sir Winston Churchill". Het is de derde DC-8f trader van de maat schappij, een type dat ook geschikt is voor uitsluitend vrachtvervoer. (Van een onzer redacteuren) TyiJFTIG jaar geleden begon de H V meeat meedogenloze slag wit de meedogenloze wereldoorlog M nummer I. In de vroege morgen van 21 februari 1916 openden meer fj dan 1200 Duitse kanonnen, waar- M onder van het zwaarste kaliber en zwaar marinegeschut, het vuur op f| de Franse stellingen bij Verdun. De operatie met de onheilspellende H naam „Gericht", al verscheidene §j malen als gevolg van de weersom- H standigheden uitgesteld, was inge- H zet. De geestelijke vader van de slag H om Verdun was Duitslands opper- bevelhebber generaal Erich von M Falkenhayn. Zijn plan was het |1 Franse leger bij Verdun vast te H houden en in een langdurig en on- M afgebroken artillerieborhbarde- j| ment te laten „leegbloeden". Zo stelde hij het in zijn memorandum aan de keizer. Maar hij zag één belangrijk ding over het hoofd, nl. dat het mes ook in eigen vlees kon H snijden. De Duvtse kroonprins zou later constateren: „De molen aan de Maas heeft de harten zowel als de lichamen van onze troepen tot fp pulver vermalen". De slag om Verdun spreekt nog steeds tot hen. die de oorlog 1914/1918 hebben meegemaakt. Het was een slag zonder einde. Dat is ook de titel van Prinses Beatrix amuseerde zich kostelijk, toen Claus von Ams berg erin slaagde grote blauioe rookwolken te ontlokken aan i lange stenen pijp, naar oud- folkloristisch gebruik versierd. Het was een geschenk van het landelijk Comité tot verzameling van Nederlandse volkskleder drachten. NKV-voorzitter Mertens: UTRECHT De voorzitter van het NKV, de heer J. Mertens, wil wel snelheid, maar geen haastige spoed bij de wettelijke regeling van het stakingsrecht. De heer Mertens, die zaterdag sprak op het congres van de katholieke bond van houtbewerkers, noemde het stakings recht in onze ingewikkelde maatschappij verschrikkelijk moeilijk. Bij de grote sta king in de bouwnijverheid is bijvoorbeeld gebleken, dat de staking consequenties had voor de sociale verzekering. Het sta kingsrecht zal daarom moeten worden gedefinieerd. Men moet er rekening mee houden, dat een staking een wanprestatie kan zijn. Brandstichting tijdig ontdekt AMSTERDAM Toen de heer J. C- de Vries in zijn etagewoning aan de Wagenaarstraat voor het naar bed gaan zaterdagavond even naar buiten keek, zag hij in het portaal van het tegenover liggende huis vlammen op laaien. Zijn vrouw rende onmiddellijk in nachtkleding en onder het roepen van ..brand" naar de overkant om de bewoners te waarschuwen. Juist passeerde een politiesurveillance. Deze wist een fel brandend vloerkleed uit het portaal van dc woning te krijgen. Op straat werden de vlammen gedoofd. Het kleed bleek in petroleum te zijn ge drenkt. Mede doordat de heer Dc Vries tevoren een man op een brommer haastig had zien wegrijden, denkt men met een brandstichter te doen te hebben. De man ls nog spoorloos DEN HAAG Dc mond. en klauw- zeermaatregelen zullen vooralsnog tot 16 maart worden verlengd. Uit deze nieuwe verlenging van de maatregelen met twee weken de vorige golden steeds voor een maand blijkt wel, dat de ziekte gelukkig een sterk ver loop te zien geeft, aldus het ministerie van landbouw en visserij. In het zuidoosten van het land, de oude haard, zijn nog maar sporadisch nieuwe gevallen voorgekomen en dit geldt ook voor andere streken, met uitzondering van Gelderland en aanliggend Overijssels gebied, waar wekelijks nog enkele tien tallen nieuwe gevallen optreden. Inrichting geesteszwakke kinderen in Monster (Van een onzer verslaggevers) MONSTER/BOLNES Tot ge neesheer-directeur van een in Mon ster in aanbouw zijnde inrichting voor geesteszwakke kinderen is be noemd dr. J. P. Boomsma, thans huisarts in Bolnes. Van deze inrich ting, die onder supervisie staat van de „Vereniging tot opvoeding en ver pleging van geesteszwakke kinde ren", zijn al twee paviljoens gereed. Deze protestants-christelijke instel ling heeft reeds in zes andere ge meenten in ons land een accommo datie voor enkele duizenden geestes zwakke kinderen De heer Boomsma is bijna 25 jaar als huisarts werkzaam geweest Hy begon zijn loopbaan in het begin van de twee de wereldoorlog in het Groningse Uit- huizermeeden, waar hij naast zijn prak tijk nog tijd vond om een proefschrift te schrijven. Hij promoveerde aan de Groningse universiteit op 12 juni 1946 op het proefschrift „Een experimenteel onderzoek over de werking van aconi- tine op het hart". Niet lang daarna ver trok hij naar het Friese plaatsje Dan- tumawoude, waar hij acht jaar verbleef. In september 1953 ging hij naar Bolnes. Belangrijk en boeiend' „Het werk in Monster is belang rijk en boeiend tegelijk", aldus dr. Boomsma in een vraaggesprek, dat wij met hem hadden Belangrijkom dat vele patiënten die wegens plaats gebrek niet kunnen worden opgeno men. straks onderdak zullen kunnen vinden in deze nieuwe inrichting En ook belangrijk, omdat velen van hen door een goede verpleging en opvoe ding weer in de maatschappij kunnen terugkeren". Dr Boomsma vindt het boeiend om vanaf het begin (de bouw) leiding aan deze inrichting te geven. Aan 't hart Het gaat deze 52-jarige in Waddinx- veen geboren huisarts zeer aan het hart. dat hij zijn praktijk in Bolnes moet overdragen en dat hij niet meer zal kunnen optreden als scheepsarts Ge wapend met een sextant heeft hij rei zen gemaakt met de Westerdam de Rijndam en enkele kleinere schepen. Dat is nu voorgoed voorbij De nieuwe geneesheer-directeur, die in zijn jeugd een aantal jaren in in het naburige 's-Gravenzande heeft ge woond, als zoon van het toenmalige hoofd van de christelijke lagere school, zal zich dp volgende maand in Den Haag vestigen. Het is de bedoeling dat bij het in aanbouw zunde gebou wencomplex in de komende jaren een bungalow verrijst voor het geein Boomsma, dat vijf kinderen telt, van wie er vier buitenshuis werkzaam zijn. De inrichting wordt in drie fasen gebouwd. De eerste fase, die twee pa viljoens omvat, is klaar. Men hoopt in de komende zeven tot acht jaar het gehele complex te voltooien. Dan zullen er 600 geesteszwakke kinderen onderdak kunnen vinden. Modern Het bouwwerk zal uiterst modern worden uitgevoerd. Daartoe zullen stu diereizen worden gemaakt naar Enge land en de zuidelijke provincies, waar men met de bouw van deze inrichtingen veel ervarin heeft opgedaan. Het nieuwe complex verrijst zoals bekend in de directe omgeving van de stichting Bloe- mendaal op de grens met Loosduinen. (Vervolg van pagina 1) De Raad voor het Midden- en Klein bedrijf heeft voorgesteld de zieken- huisverpleging gedurende het eerste jaar, alsmede de poliklinische hulp, bij de volksverzekering zware genees kundige risico's onder te brengen, maar deze stap leek de minister groter dan het omzetten van de verplichte werknemersverzekering in een ver plichte beperkte volksverzekering. Bij dit laatste kan naar zijn mening een goede afbakening plaats hebben met reeds bestaande en nog in het leven te roepen publiekrechtelijke ziektekostenregelingen. Een dergelijke volksverzekering behoeft er z.L grosso modo ook niet toe te leiden dat de pre mie voor de werknemersverzekering daardoor hoger zal worden en dat de totale premielast van de zelfstandigen vergroot wordt. Aan tie grens Deze premielast nadert de grens, zo verklaarde de bewindsman, die het to tale premiepercentage (na het tot stand brengen van de volksverzekering zware geneeskundige risico's en de ar beidsongeschiktheidsverzekering) voor de zelfstandigen becijferde op 20,1 20,6 procent. Hij meende daarom dat een aantal wen sen van de zelfstandigen 'verbetering van de voorzieningen voor de oude dag en voor weduwen en wezen, alsmede verbetering van de kinderbijslag door het verlenen van bijslag voor het eerste en tweede kind) voorlopig wel zal moeten blijven liggen. het boek. dat de Engelse militaire his toricus Alistair Horne over „de ergste menselijke onderneming uit de geschie denis" heeft geschreven Slag zon der einde (uitgave J. A- Boom en Zoon, MeppeL 403 blz„ f 16.90). Horne heeft kunnen putten uit de belangrijkste archieven cn daardoor was hij in staat een helder beeld te geven van het verloop van de gevech ten. van de politieke en strategische beweegredenen van de_ oorlogsleiders, van de fouten die er zijn gemaakt, en vooral van de gevolgen, die deze ..eerste-wereldoorlog - in - het -klein" voor Frankrijk in wereldoorlog num- ier 2 heeft gehad. Tien Tien maanden duurden de gevechten. Tegen het einde van 1916 werden de totale Franse en Duitse verliezen geschat op 420.000 doden en 800.000 vergasten en gewonden. En de Duitsers konden na die zware strijd op niets anders bogen dan op een stukje rood gekleurde aarde, niet groter in gezamenlijke oppervlakte dan de gezamenijlijke koninklijke parken in Londen. Duitsland werd geen overwin- Eind 1915 had het nog een goede kans de oorlog te winnen, of tenminste behoorlijk aan zijn trekken te komen bij de vredesonderhandelingen. Het was Zijn laatste kans. Die verspeelde Von Falken hayn bij Verdun. Het spel, dat hij na zijn afzetting doorgaf aan Von Hindenburg en Ludendorff, was al verloren. Hij was. om de Britse deskundige kapitein Liddell Hart te citeren, „de kundigste en weten schappelijk best onderlegde generaal die ooit zijn land heeft geruïneerd door ziin weigering wel berekende risico's te ne- Nog Vandaag de dag nog vertelt Verdun van de gruwelen uit het jaar 1916. Een kolonel van de nieuwe Duitse Luftwaffe schreef eens. hoe hij, enige jaren gele den, om deel te nemen aan een Navo- conferentie te Parijs zijn weg via Verdun had gekozen: „Op de heuvels bulten de stad werd Ik opgehouden door wegwer ken. Een bulldozer was besig een nieu we weg te traceren. En toen de schoep de aarde binnendrong, kwamen er Duitse stalen helmen uit de eerste wereldoor log uitrollen. Het was een vreemde ge waarwording. Hier stond lk, een Duitse officier, op weg naar een conferentie met onze Franse bondgenotenlk kon haast niet geloven dat dit allemaal maar 44 jaar geleden gebeurd was. Het had er meer van, alsof ik archaeologische op gravingen zag doen uit een heel ver verleden". AMSTERDAM De zogeheten stich ting „Pro lang haar" heeft zaterdag voor een kapperszaak aan de Joh. Verhulst- straat een sit down-demonstratie gehou den, omdat sommige kappers langharigen niet „op verantwoorde wijze knippen". De bemanning van drie surveillancewa gens, een overvalwagen on een motor met zijspan heeft de heren met geweld verwijderd. Het was de lange-haren-heren kennelijk om dit spektakel te doen, want ze hadden aan de pers een uitnodiging gestuurd toch vooral op tijd aanwezig te zijn „in ver band met tc verwachten overheidsbe moeiingen". Eerder had de politie de jongelui verzocht zich vrijwillig te ver wijderen. (Vervolg van pagina 1) Zondag onderbrak Soekarno zijn rust te Bogor en begaf zich naar Bandoeng het hoofdkwartier van de Siliwengi- divisie om te spreken tot een massa bijeenkomst van honderdduizenden men sen. die een betoging hielden om hem trouw te betuigen. Hij zeide dat zijn verschijning te Bandoeng het antwoord was aan de mensen, die beweerden dat hij gevaar liep weggevaagd te worden. Hij zeide dat de hele bevolking van West. Java hem trouw was met uitzondering van zekere neo-kolonialistische elemen ten. Imperialisten verspreidden geruch ten dat hy zou zijn afgezet „maar dat kan nooit gebeuren, zolang het Indone sische volk verenigd blijft", zeide hij. De verschijning van dc president te Bandoeng is zeer belangrijk in verband met de geruchten dat Nasoction daar zou verblijven. Communistisch China heeft geprotes teerd tegen een aanval op zijn consulaat te Makassar, waarbij Chinese nmbtene- :n gewond werden. De commandant van de Siliwangi- divisie. generaal-majoor Ibrahim Adji, betuigde op deze bijeenkomst Soekarno nemens vier en een kwart miljoen leden van het Soekarnofront in West-Java trouw. Soekarno was diep ontroerd. Soekarno heeft hedenmorgen voor een bijeenkomst van studenten in bet Boeng Karno-stadion verklaard dat leder, die zich tegen hem keert, verpletterd zal worden. De rede was te Singapore door de radio te horen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7