^Së^^^VLEE Weekagenda K. en G. gaf voortreffelijke uitvoering in vol huis Jos. de Mooy nam afscheid als spaarbankdireeteur VISSERIJNIEUWS Rijnsburgse economie toont gunstig beeld Ook Oegstgeest viert op 10 maart feest Ds. Oskamp deed intrede te VOORHOUT AEG NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 28 FEBRUARI 1966 LEIDEN De Gehoorzaal zat zaterdagavond stampvol K. en G.-sup porters. Zeker, dit grote korps heeft natuurlijk ook een omvangrijke schare verwanten. Maar een andere oo-rzaak van deze toevloed moet toch heslist niet worden genegeerd. Onze verwende samenleving heeft ontzag voor hoge kwaliteit en top-niveaus. Welnu, dan kan men bij Kunst en Genoegen terecht. Maandag; De Doelen, Rapenburg 2, 8 uur: ama teurfotografen, derde en laatste ronde zwatr-wit. Schouwburg, 8 uur: abbonnementsvoor- stelling. Nieuw Rott. Toneel met .Een jaar voor iedere roos". Oude Singel 236, 8 uur; Chr. Besturen bond, onderwerp „Huisvesting" Gehoorzaal, 8 uur: kunstkring Voor Al len. Carmencita viool en Istvan Hadju Breestraat 85, 8 uur; ledenvergadering afd. Leiden Ned. Reisvereniging. Zomerzorg, Statonsweg 35a, 8 uur: kynologenver. Rijnland, over honden en Scheveningen: Kurzaal. 8 uur: Opera- zelschap Forum met Don Pasquale. Scheveningen: Oude Kerk. 8.15 uur: Residentie-vrouwenkoor, m.m.v. Resi dentiekamerorkest en mezzo-alt Dinsdag Schouwburg. 8 uur: abonnementsvoor- stelling, Nieuw Rott. Toneel met ..Een jaar voor iedere roos". Breestraat 19, 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis. 7 tot 8 uur: zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. Gehoorzaal, 8 uur; Residentie-Orkest. Lakenhal, 8 uur: recitel Hans Verkade (blokfluit) en Verdien van der Vegt- Daanje (clavecimbel), ter gelegenheid van opening tentoonstelling litho's van Oskar Kokoschka. Doelenzaal. 8 uur: cabaretavond Wel zijnszorg Militairen Den Haag: Schouwburg, 8.15 uur: to neelgroep Centrum met ..De thuiskomst" Woensdag Stadhuis, 4 tot 6 uur: zitting sociaal raadsman. Pieterskerk, 7.15 uur: avondgebed. Den Haag: Schouwburg, 8.15 uur; Ned. Danstheater, ook voor K. en O. Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Resi dentie-Orkest, met pianist Voorzitter IJzerman het afgelopen jaar. K. en G. reisde naar Frankijk voor een soort carna valsmanifestatie (maar dat lag het korps niet en voor een défilé Wageningen. ter gelegenheid van de wapenstilstandsherdenking door gene raal Faulkes zélf afgenomen. Voor de batige f 5000 van een bazaar konden oa. sousafoons worden gekocht. K. G. heeft voor Kerkrade 1966 ingeschre ven en bericht ontvangen, dat het zondag 14 augustus moet optreden. Men voert nu overleg met de ouders. De man. die zo enorm veel voor K. en G. heeft gedaan, instructeur H. M. Schwedler. vermaakte de zaal voor 't laatst met zijn oubollige con férence. Zijn plaats wordt ten dele ingenomen door de heer B- van der Pluijm. tambour-maitre van de Van Heutzband. oorspronkelijk een kla roenblazer. De tweede functie, die van tamboer-instructeur, is nog vacant. Schwedler. die nergens van wist. werd door de huldiging volkomen overrompeld. Voorzitter IJzerman weidde breed uit over de grote ver diensten van de scheidende instruc teur. de keiharde marinier, die met amateur-geflodder geen genoegen nam. En al sloegen de jongens zich dikwijls lam. ze namen alles van Schwedler. die hen in vijftien jaar tot het hoogste niveau opjoeg en de glorie van Kerkrade deed beleven. Ze speelden en zongen hem toe en de voorzitter overhandigde na allen, een prachtig polshorloge. De avond had het gewone vlotte, briljante verloop. Op éen uitzondering na. De „Lucky Gamblers", een blij moedig. lenig, beweeglijk viertal, zon gen en dansten op z'n noord- en zuid- Amerikaans. tot groot vermaak van het klapgrage publiek. De juniores bleken aanmerkelijk aan erzjtg eerst kwaliteit te hebben gewonnen. Over de voorbeeldige, nergens falende dis cipline spreek ik maar niet eens. Maar de klank, de toonverzorging. de muzi kale allure in alles wat ze deden, volksliedjes, pijpen, trommelen hoorn- blazen: het was een lieve lust ernaar te luisteren. Ten slotte zongen ze leuke liedjes onder aanvoering van instruc teur Freysen, waardoor het publiek zo Note- Donderdag Den Burcht, 7 tot 11 ut I boom-schaakwedstrijd. Kleine zaal Gehoorzaal, 2.30 uur: afd. Leiden Ned. Ver. Huisvrouwen, voorlich- ting over de aardappel Lakenhal, 8 uur: concert Leids Toon- i kunstorkest, Schouwburg, 8 uur; K, en O. en L. J. A., De Nieuwe Komedie met „Romulus j de Grote". Raadzaal stadhuis, 2 uur: installatie Leidse Studentenraad. Den Haag: Schouwburg, 8.16 uur: Haagsche Comedie met „Cactusbloem" Den Haag: Rolzaal, 8.15 uur: kamermu ziek door leden van Residentie-Orkest. Vrijdag Den Burcht, 7 tot 11 uur nam.; Note- boom-schaaktoernooi. Zaal Koningskerk (Noord), 7.30 tot 10 i uur: ruilbeurs voor verzamelaars Zuiderkerk. 8 uur: concert Toonkunst koor. Janvossensteeg 59, 8.30 uur nam.: De Ruif café chantant. Rapenburg 10, 8 uur: jongerensociëteit 't Venster, Rehoboth-rechtbank. Den Haag: Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Droom van een midzomernacht". Den Haag: Rolzaal. 8.15 uur: Marie Th. Fourneau. piano. Schouwburg. 2 uur: toneelc'ub vrou welijke studenten, opvoering van „Pas goed op Arnélie" Zaterdag Den Burcht, 3 tot 7 uur: Noteboom- schaaktoernooi. Schouwburg, 8 uur: Tot Ieders Genoe gen met „Angst om de liefde". Janvossensteeg 59, 8.30 uur nam.: De Ruif, café chantant Maranathakerk, L. Morsweg: filmavond jongerensociëteiten. Den Haag: Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Lessen in las- ter" Scheveningen: Kurzaal. 8.15 uur; Re sidentie-Orkest, met violist. Zondag (6 maart) Rapenburg 10, 8 uur: jongerensociëteit De SpiL Tentoonstellingen Lakenhal: litho's van Oskar Kokoschka, uit de jaren 1963 tot 1965. van 1 maart tot 18 april. Welke apotheek Geopend voor spoedeisende gevallen- Zuider-apotheek, Lammcnschansweg 7 tel. 23553 Films 9.15 u): Gods geu- I Camera (2.30, zen (14 jr). Lido (2.30, 7 e geheim (18 jr). Luxor (2.30, 7 i 9.15 u): Ipcress. streng uuiiui 15 u): Op een mooie zomermorgen 118 jr): woensd Dodend rendez-vous (18 jr). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 ul: Dr. No "Itïdio (2.30, 7 en 9.15 ul: Huwelijk In Italiaanse stijl (18 jr). Trianon (2.30. 7 en 9.15 u): Sound of Music (a.l.) Tentoonstel llngen Janvossensteeg 59: poppen en wand kleden van May Hobijn-Roth (van 15 febr—12 maart) Wassenaar: KunstzaaJ Heuff. Hoflaan 7: tentoonstelling aquarellen van Otto van Bennekom en keramiek van Ru de Boer (tot en met 9 maart dag. van 10—17 u.; op dinsdagavond van 8—10 uur. dags gesloten). werd vervoerd, dat het de refreinen Napeléon avec Marie Louise, enz.) ging meedoen. Een pijper-solistengroepje uit de seniores speelde, met Freysen aan de piano, heel verdienstelijk een suite van Johann Kaspar Ferdinand Fischer. Niet te vergeten is ook het belangrijke aandeel, dat pianiste Ada van der Bent in een. aantal begeleidingen had. Het grote evenement werd de non- stop-muziek-revue een stroom van melodieën, in allerlei blaas- en trommelcombinaties weggegeven, met tot slot het nummer „Days of Glory", waarmee K. en G. in Kerk rade hoopt uit te komen. Joh. van Wolfswinkel ,Johan Mater" hield een propaganda-avond LEIDEN De dahliavereriging „Jo an Mater" hield een propaganda-avond ..i de Jacobazaal van Den Burcht. De heer H. H. Dongelmans verzorgde een lezing over behandeling en kv.eken van dahlia's en chrysanten. Na de pauze werd de film „Keuze voor uw tuin" ver- Botsing op Zijlsingel LEIDEN Zaterdagavond om kwart voor acht is de 63-jarige mevrouw E. Arts uit Leiden op de Zijlsingel met haar bromfiets in botsing gekomen met een voor haar rijdende wielrijder. Deze was vermoedelijk onder invloed en zwenkte naar links, toen mevrouw Arts hem passeerde. Zij viel en is met vermoedelijk een heupfractuur het ziekenhuis gebracht. Tijdens de gisteren gespeelde voet balwedstrijd tussen UVS en Papen- drecht is de 27-jarige doelverdediger C. Hartdam van Papendrecht toen hij naar de bal sprong met zijn hoofd in aanraking gekomen met een andere speler, de rechtsachter van Papen- drecht W. Veldhuis. De doelverdediger liep een hoofdwond op, de rechtsachter gescheurde lip. De laatste is in het ziekenhuis opgenomen. Diefstal van f 13.000 LEIDEN Tijdens het weekeinde ingebroken in een supermarkt aan het Vijfmeiplein. De dader verschafte zich toegang via eeh tuimelraam en nam uit een kluis in het kantoor f 13.000 mee. Bij een poging tot inbraak bij een vuurwerkfabriek zijn gisteren een zes tienjarige scheepsbouwer, een elfjarige scholier en een vijftienjarige loopjon gen aangehouden. Leidenaar brak (lijbeen in Katwijk KATWIJK Op de voorrangskrui sing Nieuwe DuinwegJulianalaan kreeg de 22-jarige Leidenaar D. M. Gordijn gistermiddag geen voorrang eenn personenauto. H- brak zijn linker dijbeen en moest naar een zie kenhuis in Leiden worden gebracht. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN, 25 februari Doet. ex. Duitse taal- en letterkunde: de heer J B Uljee (Oud Ade); kand. ex. kunstgeschiedenis de heer R M Vorstman (Santpoort); seml Snoek (Den Haag NOORDWIJK Het leek wel of er geen eind kwam aan de stroom van receptiegangers die zaterdagmiddag in het Hof van Holland afscheid namen van de heer Jos. de Mooy bij zijn ver trek als directeur van de Spaarbank voor Noordwijk en omstreken. Behalve handen gedrukt werden er ook toespraken gehouden, als eerste door loco-burgemeester G. Vogelaar, die opmerkte dat hij met ..groot mate rieel" was uitgerukt: hij had zijn beide collega-wethouders Sedelaar en Den Otter, gemeentesecretaris Van Sprang en de afdelingschefs Kortekaas en Boelen van resp. financiën en alge- ene zaken meegenomen. De heer Vogelaar noemde de schei dende spaarbankdirecteur een van de belangrijkste burgers, die de sympa thie van alle Noordwijkers geniet. Die belangrijkheid blijkt uit het grote aan tal functies da' de heer De Mooy heeft vervuld, waaronder die van directeur van Konijnenburg Mark, secretaris van de Kon. Alg. vereniging voor bloembollencultuur, afdeling Noord- wijk, directeur van de Katholieke jeugdbeweging en weeshuismeester van de Stichting Het weeshuis. Ook in de bezettingstijd heeft de heer De Mooy als voedselcommissaris belangrijk werk gedaan. Ook F. W. graaf van Limburg Sti- rum. voorzitter van de VVV Noord- wijk. roemde de heer De Mooy. die sedert enkele maanden de administra- voert van het werkcomité dai Met 3500 kisten legde de schelvis in deze groep beslag op de tweede plaats. De noteringen liepen bij de dag op. Vrijdag zaten sommige soorten dik bo de tachtig gulden. Zelfs de braad, die lange tijd voor een schijntje te koop L profiteerde van de gestegen vraag zat vrijdag ruim boven de veertig gulden. Aan wijting was met 3200 kisten geen gebrek In het begin van de week wilde het met de prijs niet zo erg luk ken, maar gaandeweg trad een verbe tering in waardoor de beide soorten vrijdag ver boven de dertig gulden inzetten. Uit de Noord zorgde men voor 1000 kisten gul en kabeljauw. Ook voor deze soorten werd de vraag steeds beter. Het assortiment werd aangevuld door 1300 kisten kleine gul die eveneens in de lilt belandden. De 2100 grote en de 2200 kleine kisten haring vonden een gerede aftrek. stijve kabeljauw, de KW 202 Maria Voor de IJm zich de KW f Burgerlijke stand van Noordwijk NOORDWIJK GEBOREN: Caroline Marguerite, d v Jan de Bes en van Jan- netta van Hunnik, De Ruijterstraat 37; Gerda, d v Arie van Beelen en van Hen- derika Johanna van Haarlem, Scheve- ningsestraat 31; Peter Johannes Willem, z v Peter Diender en van Jannetje van Lijnschooten, Jan Kloosstraat 27; Janne tje, d v Gijsbert v Duindam en van Jan netje van der Niet, v Panhuysstraat 26: Alida Wilhelmina, d v Cornells Gerrit van Luinen en van Gleintje Bouwmees- ïter. Van Galenstraat 20; Catharina Apo- jlonla, d v Theodorus Laurentius van den Berg en van Alida Johanna Maria Alke made, Hoofdstraat 7a; Marinus Gommert, z v Jozia Zandee en van Wilhelmina Jo hanna Machielse, Golfbaan 4; Alphonsus Henricus Jeroen Maria, z v Alphonsus Petrus Maria Luijben en van Anthonia Hendrika Maria Steenvoorde, Kerkhof- pad 17; Gabriëlle Huberta Jacoba Maria, d v Hubertus Joannes Petrus Maria van der Putten en van Ida Johanna Maria Olijerhoek, Piet Heinstraat 6; Gerda Nel ly, d v Johannes Gijsbertus de Witt en van Gerda den Hollander, Hoofdstraat 66. ONDERTROUWD: Theodorus Adrianus Maria Oostdam, 23 dec 46, Egbert de Grootstraat 20 en Cornelia Catharina Borst. 4 febr. 48, Egbert de Grootstraat 22. RIJNSBURG Morgenavond houdt GETROUWD: Cornelis Admiraal, 12 de Coöperatieve Raiffeisenbank Rijns- febr 38, Nieuwe Zeeweg 86 en Gerda van burg haar 44ste jaarvergadering in „de der Plas, 28 juni 45, Sassenheim. Toek. Jeugdhaven". Het ons in verband hier mee toegestuurde jaarverslag geeft aan Noordwijk straks wat feestleven gaat inblazen. Verder werd nog gesproken door notaris S. Pasma. de heer D. Algera, directeur van de Algemene Bank Ne derland. de heer Leker. chef van de afdeling controle van de Ned. Spaar- bankbond. de heer E. de Groot en de heer P. H. Lindhout. De receptiegangers konden tevens kennismaken met de heer Jac. de Mooy, die zijn vader als directeur zal opvolgen. Veldloop in Noordwijk voor politiemannen NOORDWIJK De Noordwijkse politiesportvereniging houdt woensdag de veldloop van het district West van vandaag a de Ned. Politiesportibond. Er wordt in drie afstanden gelopen: veteranen 2500 meter, klasse B 3500 meter en stlj' A-klassers 5000 meter. De start is om I uur op het rijwielpad bij het Golf- bad. De finsh is in het gemeentelijke sportpark aan de Van Panhuysstraat, waar omstreeks half vier de prijzen worden uitgereikt. NOORDWIJK Het voetbalelftal in de Noordwijkse politiesportvereni ging speelde in het gemeentelijke sportpark tegen het politie-elftal van Vlaardingen- De Noordwijkse politie mannen brachten de Vlaardinigers een verpletterende nederlaag toe. Van ae II doelpunten, die de thuisclub maak te, kwamen er zes van Van Maris, vier van Kuypers en één van Van der Holst. De gasten maakten twee doel- m^74 kïrt«f en 40 stuks stijve kabeljaui punten. de KW 127 Klaziena Marijke met 61 kist! en 10 stuks stijve kabeljauw, de KW 167 nn T"IT¥FI/~V Michiel met 75. de KW 164 Helana Te weinig LHBO-ers D ten Senior met 132, de KW 93 Je KW 172 Cornelis Schaap IJMUIDEN In de afgelopen week was in de IJmuider vishallen de schol de meest voorkomende vissoort. De loggers en kotters zorgden voor een produktie van 10.600 kisten en dat was ruim voldoende voor de eerste plaats. De prijs was niet al te bést, maar door de vrij grote hoeveelheid per schip zat er toch wel een besomming in. Bovendien voerde men ondanks de niet zo gunstige weersomstandigheden 230.000 kilo tong aan. De koers bleef de hele week goed, waardoor de meeste schepen een goede uitkomst konden boeken. Bij de rondvis kwam koolvis als eerste uit de bus. Men voerde uit de Noord ongeveer 5000 kisten aan. Het betrof voornamelijk de kleine zwarte soort die uiteraard niet tot een hoog gemiddelde kon komen. De grotere exemplaren deden het beter ma/ar konden bepaald niet im poneren. 250 stuks stijve kabeljauw, de KW 134 Dirk Jacoba met 11 Taat met 88 kisten en 50 stuks stijve ka- met 143. de KW 215 Anna Henderika beljauw. de KW 103 Prins Willem met 130 126. de WR 56 Spes Nostra met 55 kisten sten en 200 stuks stijve kabeljauw, de IJM en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 201 Dageraad met 35 kisten en 70 stuks stijve Tatjr - J kabeljauw de KW 178 met 8. de KW 28 Gijsbert Jan met 93 kisten en 14 stuks sty- kabeljauw. de IJM 81 met 92 kisten en stuks stijve kabeljauw, de KW 105 met 12. de KW 124 Sussum Corda met 40. de KW 182 met 72. de KW 186 Anna Jacob met 91 kisten en 100 stuks stijve kabeljauw, de KW 30 Ermine met 48, de KW 34 Tiny met 80. de KW 91 Jan met 58 kisten en 80 stuks stijve kabeljauw, de KW 8 Deining met 233. de KW 221 Arie Jacob met 104. de KW 126 Agatha Arie met 53. de KW 153 Franclna met 188. de IJM 221 met 77 kisten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 162 De Vier Gezusters met 103 kisten en 190 stuks stij- kabeljauw de KW 196 Aagje Adriana 90 kisten en 30 stuks stijve kabeljauw, de IJM 46 De Hoop 4 met 92 kisten en 75 stijve kabeljauw, de KW 121 Britten- met 1020 kisten en 65 stuks stijve ka- w. de KW 132 Jacoba Catharina met kabeljauw, de IJM; 207 IJM 6 Ad: t meldden iks stijve kabeljauw, de de IJM 206 Wiroi 76. de KW 197 Willem Senior met 81 kisten en 105 stuks styve kabeljauw, de KV - iet 64. de KW 11. 14 Zephyr 11 75, de IJM 45 80 stuks stijve KW 205 Dirkje met 153, do met 34, de KW 191 Deo Vo- stuks stijve kabeljauw, de iuw Anna met 112 kisten en kabeljauw, de IJM 60 Klaas kisten en 50 stuks stijve ka- kabeljat KW 98 Arendje IJM 73 De Hoop 3 met 98 kis- stuks stijve kabeljauw, de KW met 143 kisten en 200 stuks stij in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT De afdeling Noordwijkerhout van de Vereniging voor EHBO hield haar jaarvergadering onder leiding van mevrouw M. Alkemade- Stevelius. De afdeling bestaat thans uit 6C leden. Alle deelnemers van de cursus 19641965 behaalden het diploma maar de animo in Noordwijkerhout voor het FHBO-werk is niet groot De tegenwoor dige cursus telt slechts 10 leden. Bij de gediplomeerden bestaat bovendien te weinig belangstelling voor het op peil houden van hun kennis en vaardigheid Cursusleider dokter H G de Groof zei met nadruk, dat dit moet veranderen Het aantal gediplomeerde EHBO-ers in Noordwijkerhout staat niet in een juiste verhouding tot het aantal inwoners. KW 183 Aleida met 151 kisten en 100 stuks stijve kabeljauw de KW 88 Vrouw Immetje met 75 kisten e 75 stuks stijve kabelja loo stuks t 82. de WR 33 t 94 kis- de KW 156 De Vrouw Bregtje met 56 kisten en 141 stuks stijve kabeljauw, de IJM 3 met 10, d< IJM 154 Protinus met 91 kisten en 60 stuks stijve kabeljauw de KW 108 Alida kisten en 80 stuks styve kabeljauw. 63 Margriet Jozien met 94 kisten stuks stijve Kabeljauw, de KW 128 Leuntje met 60 kisten en 80 stuks stijve kabeljau- de KW 24 Cornelis met 53 kisten en 3 stuks stijve kabeljauw, de KW 17 Cornells Junior met 125, de KW 187 Elly met 11 de KW 137 Maartje Jacoba met 65 kisten c adres: Nieuwe Zeeweg 86; Ronald James Kriegembergh, 5 febr 39, 's-Graven- hage, Stephensonstraat 11, en Helena Adriana Antonia Maria van der Holst, 23 >v 44, v d Mortelstraat 51. Toek. adres: Gravenhage, Leyweg 150 B; Jacobus Jan Abbink, 26 juli 45, Rijnsburg, Oegst- geesterweg ld, en Marie van Exter, 9 dec 45, de la Bassecour Caanstraat 6. Toek. adres: De la Bassecour Caanstraat 6: Martinus Joannes Quirinus Zandwijk, 9 dec 38, Voorstraat 24a en Jacoba Alida Wilhelmina de Ridder. 15 sept 40, Douza- straat 43. Toek. adres: Julianastraat 13; Klaas van Leeuwen, 15 juni 44, Warmond, O. Nassaulaan 4, en Weintje van Duin. 21 dec 46, Schoolstraat 6. Toek. adres: Schoolstraat 6; Hannes Pouw, 16 jan 38, Leiden, Fred, van Eedenlaan 10. en Anna Maria van Schie. 18 dec 42. Kerkhofpad 5. Toek. adres: Leiden, Bartokstraat 156. OVERLEDEN: Cornelis Lindhout, 6 febr 96, Westerbaan 8; Karei Hendrik Blans, 22 nov 49, Zwarteweg 20; Petrus Johannes Pesschier, 16 juli 12. Boeren- burgerweg 42 OEGSTGEEST De Oranjevereniging heeft voor de tiende maart een feestprogramma samengesteld, dat om 2.30 uur met een muzikale rond gang van „De Burcht" uit Leiden begint. Tot half 4 zal het muziekgezel schap zijn klanken i« het dorp laten horen. Om 2.30 uur is er een wedstrijd in tonknuppelen op een terrein aan de Lijtweg; om 3.30 uur beginnen de wie. lerwedstrijden. georganiseerd door de Leidse Swift-Combinatie. Het parcours van deze wedstrijden, waaraan beken de renners zulilen deelnemen, is: Lange Voort. Hofbroucherlaan. Pres. Kenne- dylaan, Hazenboslaan, Lange Voort. Gedurende de gehele middag wordt diraaiorgelmuziek ten gehore gebracht. Het avondprogramma begint om 8 uur met een lampionoptocht (startpunt Het Witte Huis). Om 9 uur wordt aan de Lange Voort een vreugdevuur ont stoken. Aan het Oranjebal voor tieners in het Patronaatsgebouw (812 uur) zullen de beatgroepen „De Moenpie- pers" uit Leiden en „The Smogs" uit Den Haag meewerken. Voor de lampionoptocht hebben mu. zikale bijstand toegezegd: Concordia en de Franciscus Drumband uit Lei den, DWS uit Rijnsburg en de Wilbert Band te Oegstgeest. OEGSTGEEST Vanavond 8 uur in „Irene": jaarvergadering NCVB. Woensdag 8 uur in „Irene": Her vormde gemeenteavond, onderwerp: „Botsing tussen geloof en weten schap?" dat het de Raiffeisenbank in ons dorp ook in 1965 weer zeer goed is gegaan. De omzet ging sterk omhoog van f 359-100.000 naar f 438.000.000. ruim 20 pet méér dus. Het aantal boekposten steeg tot 19-034, dat is bijna het tienvoudige an het aantal boekposten in 1952- De balans per 1 januari 1966 geeft aan dat de Rijnsburgers ook in 1965 flink gespaard hebben: de tegoeden op de spaarbank namen toe van f 13.248.956-99 tot f 14.960.635.79. Het tegoed van de rekeninghouders ging met rond 20 pet omhoog tot f 4.295.093.70. RIJNSBURG Morgenavond 8 uur g?eft de heer A. M. J. van der Berg, eerste-bordspeler van de Leidse schaakclub Philidor. een simultaan seance voor de leden van de Rijns burgse schaakclub in de Muloschool aan de Graaf Florislaan. Ook niet-le- den zijn hartelijk welkom. RIJNSBURG Het jaarfeest van de Hervormde Jeugdverenigingen wordt woensdag- en donderdagavond gehouden in de Bethelkerk- RIJNSBURG Vrijdag 4 maart houdt de AR-kiesvereniging haar jaar vergadering in „Concordia". Na een huishoudelijk gedeeltelijk zal de kan didatenlijst voor de gemeenteverkie zingen worden vastgesteld. RIJNSBURGSE MARKTDAGKOOPJES Goedkope groenteaanbiedingen: CAPUCIJNERS 500 gr. van 75 voor 59 ERWTEN 500 gr. van 65 voor 49 RODE KOOL kant en klaar zak van 69 voor 59 ZUURKOOL MET WORST van 1,77 nu voor 1.59 POT BOEREKOOL (Hero van 96 nu 89 IGLO BOEREKOOL elk pak 10 ct. korting Bij elk pond kaas kwartjes reep gratis. LUNCHSCHOTEL 200 gram98 (bestaande uit:- snijworst, boterham- worst, leverworst en gebraden ge hakt) met gratis kwartjes reep. De Spar, In de Hoftuin Alleen geldig maand, dinsd. en woensd. Het zal duidelijk zijn dat de sterke verhogingen een gunstige invloed hebben op de exploitatie-uitkomst van de bank. Weliswaar steeg de post sa larissen met rond f 20.000 maar des ondanks bleef de winst met een be drag van f 75.343,49 op ongeveer het zelfde niveau als vorig jaar. Met de omzetstaten van veiling „Flora", is de balans van de Raiffeisen bank één van de beste graadmeters van de Rijnsburgse economie. De con clusie ligt dus voor de hand dat 1965 bepaald geen slecht jaar is geweest voor de Rijnsburgers. Nieuwe voorzitter bij tweelingen LEIDEN Dr. J, J. vand er Werff ten Bosch te Oegstgeest, wetenschap pelijk hoofdambtenaar bij de afdeleing stofwisselingsziekten en lector in de experimentele endorinologie in Leiden is voorzitter geworden van de „Neder landse vereniging van tweelingen ten dienste van wetenschap en Volksge zondheid". Hij heeft de leiding van een nieuw tweelingenonderzoek (over de stofwisseling), dat thans in het Aca demisch Ziekenhuis in Leidij wordt ingesteld. Leden van de Tweelingen vereniging verlenen daarbij medewer king. Het jaarlijkse tweelingencongres wordt op 7 en 8 mei in Bergen (NH) gehouden. Kaagse toneelvereniging bestaal 20 jaar DE KAAG De toneelvereniging „Vondel" herdacht haar 20-jarig bestaan met de opvoering van drie éénakters, een solotoneelstuk en een voordracht. Regis seur G. Zwetsloot had de leiding Puzzelprominenten in ons zondagsblad 10 februar. Ie prijs f 5, E. Rous, Hogewaard 9, Koudekerk aan den Rijn 2e prijs f 2,50, P. Brouwer. Laan van Nieuw Zuid 16, Katwijk a. Zee 3e prijs f 2,50, Mevr. B. Lam- brechts. Schelpenkade 26, Leiden KW 90 Alnilam de KW 67 Arie met 95 kisten en 34 stuks styve kabeljauw, de KW 173 Aquaj rius met 69. de IJM 56 Willem Robert met 105 kisten en 20 stuks styve kabeljauw IJM 37 Delft nMÉMÉÉÉMiHg stijve kabeljauw hanna Lydia met 136. de KW 59 Floris met 77, de KW 117 Mare Liberum met 90. de IJM 18 Gelria met 133. de KW 185 Tokyo met 61. de KW 44 Rijnmond 3 met 1250, t 60. de KW 73 Maria Jacoba met de VL 34 Anita met 900 kisten en 500 ine kisten haring, de KW 49 Antje met kisten haring, de kisten hai sinus met 530 kisten en 485 kleine kisten haring, de KW 146 Cornelis van Beelen met 45. de KW 43 Rijnmond 2 met 885 kisten en 375 kleine kisten haring, de VL 131 Pe- KWe'l71 Jan Maria met 1150 kisten in Ier land ^gekochte haring. Volgens de opgaven 2398r kisten9 s kisten gul er vis, 525 kisten harii 587 kisten diversen 1 beljauw. VOORHOUT Gistermiddag werd ds. A. Oskamp, gekomen van Heem stede, aan de Hervormde Gemeente al hier verbonden. Ds. P. J. Mackaay, se cretaris van de Raad voor de Zending der Herv. Kerk, bevestigde hem eerst. Onder de vele aanwezigen waren ook ds. Kalkman van Maassluis en ds. De Jong van Vlaardingen, die beiden de Herv. Gemeente van Voorhout hebben gediend. Ook gaven van hun belang stelling blijk predikanten uit de om geving, kapelaan Groenewegen van Voorhout en wethouder Van der Lans. De intredetekst van ds. Oskamp was Genesis 18 vers 22. tweede gedeelte: Maar Abraham bleef staan voor het aangezicht des Heren. In zijn preek wees de predikant erop, dat de domi- Aanvoeren waspeen opnieuw groter in Katwijk a. d. Rijn KATWIJK AAN DEN RIJN De aanvoer van waspeen was in de afge lopen week opnieuw groter. Er werd in totaal aangevoerd 883.000 kg (818.000). De prijzen daalden echter. Wanneer we daarvoor oorzaken zoe ken, moeten we er zeer zeker bij stil staan, dat er in West-Duitsland en Bel gië carnaval is geweest, een periode waarin geen mens zich de tijd gunt zich met waspeen te bemoeien. De export naar de beide landen was dan ook in het begin van de week iets gematigd. Gelukkig kocht Engeland veel peen. Later in de week kwam het ver voer naar oost en zuid weer op gang; de zeer grote hoeveelheden peen, die aan het einde van de week werden aange boden, waren echter weer oorzaak van een iets terugvallen van de prijzen. De conservenindustrieën in Duitsland en in eigen land kochten behoorlijk. In tussen is zowel in Nederland en in de aangrenzende landen de vorst 6een spel breker meer en stagneert nergens meer de aanvoer. De kwaliteit van de peen is De noteringen waren A extra f 8,10 tot f 9,80; A I f 5.70 tot f 9.60; A H f 4,10 tot f 8,80; B extra f 7,80 bot f 10,20; B I f 7,10 tot f 9.90; B II f 1,80 tot f 3,50; C I f 3,90 tot f 5,60; CII f 1,50 tot f 4.90. Er worden nog regelmatig schorsene ren aangevoerd, hoewel de hoeveelheden langzaam minderen; de notering AI f 99 tot f 101, B I f 56 tot f 62; C I f 51. Boe renkool f 16 tot f 45. gele kool f 13, rode kool f 37 tot f 46, spruiten f 38 tot f 85, uien f 1,10 tot f 4,20, koolrapen f 16 tot f 21. sla f 21 tot f 38, witlof f 53 tot f prei f 11 tot f 17, selderie f 24 tot f knolselderie f 27 tot f 52 Ouderavond W. v. Veen-school KATWIJK AAN DEN RIJN Nu, na negen maanden werken in het nieuwe schoolgebouw, Nieuwstraat 4a, hoofd de heer C. G. Kamerling, was het de eerste ouderavond die dezer dagen plaats had in de eigen ruime hal. Tussen twee koffie pauzes hield de schooltandarts, de heer M. D. Hage, een nuttige causerie ove kindergebit, aangevuld met een toepas selijke film van de heer Kwakernaak. Hieraan voorafgaand opende de voor zitter, de heer C. Zuydeiduyn, dc avond waarna de kinderen aan het woord kwa men, o a. in moderne vertolkingen van aloude bijbelverhalen d.m.v. spel, zang en gedicht, uitgevoerd door leerlingen van klas 3 en 4, onder leiding van de heer Lock en juffr. Stroop. Ook trok een fantasierijk schimmenspel de aandacht. Deze avond werd besloten met een film over de Rijnsleepvaart. Hoog en aag water in Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag 1 maart: hoog water om 9 en 21.41 uur- laag water om 4.29 en 17.03 uur. niet al'leen staat. Het gaat erom, de zaak des Heren tastbaar te maken. Maar dat raakt én de Gemeente én de herder en leraar. Het is Gods vreugde dat wij als begenadigden met elkaar omgaan. Dan zal onze omgeving weten, dat God bij de mensen woont. Ouderling J. W. IJdo sprak een woord van welkom tot de nieuwe pre dikant. Ds. Oostinga van Lisse sprak namens de classis Leiden en de ring en mr. Graaf van Randwijk voerde het woord namens de Raad voor de Zen ding te Oegstgeest. De heer De Ree vertegenwoordigde de Geref. Kerk van Sassenheim en ook sprak ds. Van Dok van Noordwijk-Binnen, als consulent. Voor Hervormd Voorhout was het een feestelijke dag. Velen gingen nog naar de oude pastorie om het echtpaar Oskamp persoonlijk te verwelkomen. Ophalen huisvuil De Directeur van Openbare Werken te Katwijk maakt bekend dat door de in voering van andere werktijden het tijd stip waarop wordt begonnen met het op halen van huisvuil, met ingang van dins- Een kwestie van koel bekijken en dan een AEG Santo koelkast kopen... AMSTERDAM Diplomazivemmen in de Overdekte LEIDEN Diploma-zwemmen in de Overdekte: Diploma A: Hendrik Kralt, Eelco Leemans, Egbert Boelens, Jeroen de Bqer, René Regeer, Jacobus Manjt, Theodorus van Schaik, Wilhelmus van Steenbergen, Robert Visser, Gerard Ol den, Simon Heemskerk, Johan van Hose. Arie Dronkert Jaap Oudshoorn, Joan nes van Stijn, Cornelis van Leeuwen. Peter Loos, Jack van Delft, Jan van Delft, Gradus Nas, Berend Croon, Jo han Croon, Thea de Waal, Petra Frets, Heidi Glasbergen, Elsje Hogenboom. Anna v d Plas, Harma van Meekeren. Lia Glasbergen, Carla de Mooy, Petro- nella v d Sleet, Anneke v d Vijver, Nel- leke Mooten, Theodora Dikkcs, Anne- mieke van Vliet, Marina Nieboer, Riné de Haas. Margriet Filippo. Diploma B: Elia Hogenboom Abraham Beun, Onno van Kuyk, Johannes Roze- nia, Geert v d Tang, Gijsbert Vromans, Johannes van Rijn, Michiel v d Plas. Inge Visser, Cornelia van Velzen. Jo hanna Kasteel, Walter Dietz. Alexander van Vliet. Agenriameuwg Sassenheim SASSENHEIM. Hedenavond 8 uur in het Jeugdhuis Bijbelstudiekring Dins dagmiddag half 2 in Het Bruine Paard A'gem. Bond Ouden van Dagen. Dins dagavond 8 uur in het Jeugdhuis wijk- vergeadering Geref Kerk. Woensdag middag 2 en 4 uur in het KSA-gebouw bonte middag kinderoperette Beatrix: 's avonds 8 uur in het KSA-gebouw ca baretgroep „De Narcis". Donderdagavond 3 uur in Het Bruine Paard, vergadering SAMA. Vrijdagavond 8 uur in het KSA- gebouw D.S.V.P. Accordeonver feest avond voor bejaarden en mindervaliden. Zaterdagmiddag 3 uur bij het raadhuis overdracht uniformen aan „Adest Mu-

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3