Vietnam voert oorlog op propagandazegels China blijft traditionele geneeskunde trouw [RUBRIEK PUZZEL VAN DE WEEK wem ZATERDAG 26 FEBRUARI 1966 Postzegelru briek Door G. J. Peelen Er gaat geen maand voor bij of Noord-Vietnam wijdt een aantal propaganda-zegels aan de oorlog in dat land, en tegen de Amerikaanse „agres sie" daar. Afb. 1 brengt het portret van Ho Tsi Minh, de bejaarde leider, met zijn sluwe maar niet onbeminnelijke Chinese uiterlijk. Afb. 2, eveneens van Noord-Vietnam, eert een Amerikaan, Norman Harris- son, Ja, u leest het goed, een Als daar muziek voor is Als daar muziek voor is_.., overwegingen over de ouder dom. door dr. J. C. Schreuder. Ned Herv. predikante te Amster dam. Uitgave Boekencentrum NV Den Haag. Dr Schreuder heeft een boekje geschreven, dat zeer veel proble men in de omgang met bejaarden bespreekt en daarvoor een duidelij ke oplossing geeft. Deze uitgave, die in een vlot leesbare stijl is geschreven, zouden wij gaarne aanbevelen aan hen, die veel met bejaarden te maken hebben of con tact met deze bevolkingsgroep zoe ken. Na lezing van .Als daar mu ziek voor is...." zal men de proble- ..Vrijstaat men van de bejaarden beslist be ter begrijpen. (137 blz.. 5,90). Amerikaan, geëerd in Noord- Vietnam. In de Westerse pers heeft men er niets over gelezen. Ik geef op gezag van de mi nister van PTT van Vietnam door, dat deze jonge Ameri kaan, als protest tegen het Amerikaanse optreden voor het raam van MacNamara's werkkamer in het Pentagon, zich met benzine overgoot en levend verbrandde als een „heilig appel op het Ameri kaanse volksgeweten". We zien op afb. 2 de eigenwil lige martelaar, met aan de voet een protestoptocht van Ameri kaanse studenten tegen John son's actie in Vietnam. Op de borden valt te lezen: „Stop the war in Vietnam". „End the war in Vietnam now!", „Vietnam for the Vietnamese" enz. Oost-Duitsland herdenkt de sterfdag van Otto Grotewohl, de minister-president van de DDR in 1964. De man die steeds in de schaduw van Ulbricht werkte. Rusland gaf een serie uit. ge wijd aan de vulkanen, die dit uitgestrekte land heeft. Afb. 4 is er één van. Op dezelfde dag verscheen ook een serie, waarop vol trots de metro-stations in de Sowjet- unie getoond worden. Op onze afb. 6 dat van Moskou. Verder werden die van Kief en Lenin grad afgebeeld. Nederlandse 1 ets zegel, de lands naam door een balk onleesbaar gemaakt en voorzien van de nieuwe landsnaam: Fryske Fry Staet, 5 sinten". Dit zegel werd op de postzegelmarkt in Leeu warden verkocht en vond grif aftrek! Natuurlijk is het spiele rei, van een progressieve Fries, waar hopenlijk geen zinnig mens achterstaat, maar een won derlijk symptoom is het. In de tijd van Europese eenheid terug naar de gewestelijke zelfstandig heid!! RHodesië Nog een eigenmachtige zelf standigheid: Rhodesia, afb. 7, het wapen van Rhodesia, opschrift: Independance (Onaf hankelijkheid) 11 november 1965 en.het portret van Enge- lands Koningin! Merkwaardig overigens, wordt dit zegel in Engeland niet erkend, ondanks het portret van Elisabeth II en brieven daarmee gefrankeerd worden met strafport belast! Dubbel merkwaardig is dat het agentschap voor Rhodesia, dat de postzegelverkoop in Europa behartigt, in Londen is geves tigd. Verwarrende dubbelhartig heid allerwegen. Israël zet zijn nieuwe fran keerzegels met stadswapens voort. Een paar willen we u to nen met de wapens van bekende Bijbelse plaatsen: afb. 8, een afwijkend grootformaat voor Je ruzalem, afb. 9: Nazareth, afb. 10: Ber Seba (Beer Sheva), afb. 11: Tiberias en afb. 12: Betsan (Bet Shean). Een sierlijke, goedverzorgde reeks, die zo langzamerhand compleet raakt, en wel weer door vele verzamelaars dank baar in de collectie ingevoegd zal worden. Correspondentie en oplossingen aan de heer H. J. J. Slavekoorde, Goudreinetstraat 125, Den Haag. Allerhande Ditmaal enkele stellingen van ver schillend a.jooi. Twee stuks (1 en 2) waarin de witspeler beter, resp. ge wonnen. slaat. Dat zijn de stellingen waarin men dubbel moet oppassen dat men ziin voordeel niet ver- I AfIA* lil 11 4 1 ■JBlB S 1,1 S In beide andere stellingen (3 a b c d e f toernooien ir. de Verenigde waar men zonder blikken of meer dan honderd spe! groep plaatst één 1 10 1) 12 volgens Jstuk of zes. ronden laat spelen, krijgt U twee positUs te zien die zich nog in het openingsstadium bevinden. Er zit ten géén beslissingen op korte ter mijn in, dat zeggen wij U bij voor baat. De ene partij duurt 22 zetten, de andere 26. Wij verwachten dan ook geen afgepaste oplossing van U, doch v gen verschaffen. ,'oigende rubriek hopen De Chinezen, die altijd overtuigd geweest zijn van de grote waarde van hun ge neeskunde als aanvulling van de minder geschikt geachte westerse methodes, lijken thans helemaal bezeten van de verdiensten van hun we tenschapsmensen op dat ge bied. De westerse medische wetenschap wordt gedegra deerd tot een goede aanvul ling van de oudere en veel meer betrouwbare Chinese geneeskunde. Het is al jaren bekend, dat de Chinezen zich nog steeds bedie nen van traditionele methodes als acupunctuur, dat het zetten van beenderen en massage nog volgens sterk verouderde metho des geschiedt en dat er nog aller lei kruiden voor het uitbannen van bepaalde ziektes gebruikt worden. Uit een onlangs verschenen artikel onder de titel „Feiten omtrent de Chinese geneeskun de" zou men kunnen afleiden, dat de Chinezen een hoog peil bereikt hebben in deze weten schap, die volgens het blad in China een geschiedenis van vele duizenden jaren heeft." „De Chinese geneeskunde" aldus het artikel „is gebaseerd zowel op een grote klinische ervaring als op theoretische ken nis." „Van het midden van de zesde eeuw tot de achtste eeuw heeft zij zich verbreid over Japan, Ko rea, India en Arabië. In de ze ventiende en de achttiende eeuw studeerde men in vele Europese landen de Chinese geneeskun de. Beoefenaars van deze kunst „maken gebruik van vele theo rieën, die totaal verschillen van die der moderne geneeskunde. In plaats van het gebruik van een stethoscoop voor het stellen van een diagnose, neemt de beoe fenaar bepaalde verschijnselen waar door de patiënt grondig te bestuderen en zijn gelaatsuit- ,3ij gaat diep op de algemene gezondheidstoestand en klachten van de patiënt in. Hij besteedt bijzondere aandacht aan het voe len van de pols van de patiënt." Bij de Chinese geneeskunde maakt men gebruik van 2000 soorten kruiden, mineralen en geneeskrachtige dierlijke pro- dukten. Naar verluidt zijn er 21 scholen en colleges voor het onderricht van de traditionele geneeskunde opgericht. Dit als schrille tegenstelling tot de hou ding van de Kwomintang, die „een wet uitvaardigde, die de traditionele geneeskunde afschaf te en daarmee deze eeuwenoude Chinese wetenschap enorme schade berokkende." Het artikel vermeldt ook de behandeling volgens traditioneel gebruik van schistosomiasis, ali as bilharziasis, een ziekte, die de lever en darmen aantast, waar voor in het westen onlangs een nieuw geneesmiddel gevonden abcdefgh Oplossingen der volgen dc oplossingen iven uit onze rubriek van 12 Txe3 (3 ...Dxe3? a b c d e f zet. Vooral als men beter t men zorgvuldig spelen, t verder gaan? (2) Cofman - Volovlc. Door middel van de fraaie tussenzet 1. Te3M wordt het binnendringen van de zwar te dame mogelijk gemaakt en dat brengt een snelle beslissing: 2. Ta8t Kg7 3. Da7 (3.f.ve3 Dxf3) 3.... Dxf3 4. Dxb7f Kg6 5. Tg8f Kh5 6. fxe 3 Lxe3t en wit gaf het op. (3) Donnelly - Lewis. Met l....e2!7 ..dreigde" zwart e2—elPv! (na 2. d8D??) om zodoende een stuk te win nen. Wit e-hter speelde heel slim 2. d8Pt! en was daarmee zijn tegenstan der een slag voor. Nu zou 2 Txd8 3. Kxe2 zwart r.iet veel goeds brengen. Daarom manoeuvreerde hij zo dat de torens geruild werden- 2 Ke7 3 Te6| KxoS 4. Txe2 Txc2 5. Kxc2 en zwart ontsnapte nog juist met remi- (4) f Ier ve:II 1. Pxf2! 2 Pxf2 (Gedwongen) 2. ...Dxg5t 3. Kb!?? (Noodzakelijk was 3 Dd2 Dxd2f 4. Kxd2 Lxb2 en zwart heeft mogelijk juist remise. Maar nu verliest wit een stuki 3. Df6! (Dreigt mat) 4. c3 Dxf2 5. Td2 Df5 6. Dxf5 gxf5 7. Tfl Le5! 8. Txfa f6 en Kruiswoord - puzzel Horizontaal: 1. aardworm. 4. munt in Perzië. 8 manier van klederdracht. 12. plaat-* in Gelderl13. kieskeurig. 14. verdwenen (bargoensi 15. radio omroep 'afk>. 16. plaats in Belgie. 17. woedend. 18. water in Frie.ri., 19. sporeplant. 21. zaadkorrel van een vrucht, 22. schel 24. gevangenis (barg 26. mist, 28. bijwoord. 31. rivierbed, 33. soort 34 plaats in Overijsel. 36. voorzetsel, 38. praktische wenk. 40. specerij. 41. voorzetsel. 43 zekere witte hars. 44. land in Europa <afk). 45. stad in Italië. 47. hoofddeksel. 49. katholieke encyclopedie <afk>. 50. dorp in N.Brab., 51. smalle weg. 53. niet vast. 55. maling. 56. snelle gang van een paard. 58. verkeerd. 61. zoon van Jacob, 62. huisdier. 64. dikke boterham. 66 soort onderwijs «afk>, 68. wilde haver. 69. zeker duits kaartspel voor drie personen. 70. water m Friesland. 71. inlandse naam van Buitenzorg, 73. geldbuidel. 74. zijtak Donau, 75. myth, figuur, 76 in elkaar gevlochten ring van bloemen. 77. Vertikaal: 1. stad in het Oeralgebied. 2. afgodsbeeld. 3. behoudens vergissingen 'afk Lat.». 4. vervoermiddel. 5. schaaldier. 6. voorzetsel. 7. meisjesnaam. 8. insekteneter. 9 jongensnaam. 10. rivier in Engeland. 11. iemand de achting geven, welke hem toekomt. 13. hoenderachtige vogel, 14. stronkje. 17. duinvallei. 20. geit, 22. vruchtje. 23. plaats in Gelderl.. 25. kolenemmer 27. barbaars leunstverwoester. 28. rivier in Rusland. 29. gem. in Friesland. 30. kienspel, 32. plaats in Z.H.. 34. plaats in N.Brab 35. plaats in Gelderl.. 37. kers, 39. term bij het schaakspel. 40. hoofddeksel. 42. net om patrijzen te vangen. 46. ieder. 48. jongensnaam 51. bosgod. 52. plaats in Friesl.. 54.verlegen. (Eng). OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. Ceres, 5 gesel. 9. Perth. 13. grol. 15. sak. 16 rer, 17. tt. 19. adam. 21. aren. 22. D.. 23 Erp. 25. Amerongen. 28. die. 29 .aap, 31. pee. 32. iet. 33. haal. 34. snel. 36. reden. 38. maal. 40. drom. 42. per. 43. Born. 45 A.M.. 47. oret. 49. vuil, 50. ma. 51 demi. 52 tartaar, 53. Isar. 54. et. 55. gres. 57. kern. 59. te. 60. snor. 61. ees. 03. noga. 65. haas. 66 lenig, 68. tent. 70. haan. 71. til. 72. lam. 74. niet. 76. aar. 77. Biltho- ven. 80 ,er. 81 L.K.. 82. nona. 83 Edom. j5. ra. 86 keet. 87. pro. 89. eder 31. ampel. 92. water. 93. eisen. Verticaal: 1. citer. 2. Rg. 3 era. 4. soda. 6. es. 7. sago, 8. e.k.. 9. peen. 10 een. 11. Rr. 12 Hedel. 14 lamp. 16. pret, 18. tras, 20. meer, 21. Agen, 22. rial, 24. pand, 20. reep, 27. nier, 28. Daan, 30. Perpignan, 33. Harlingen. 35. lor. 37. dertien. 38. mei, 39. kader. 41 meter. 43. Buren, 44 Karei, 46. met, 48. tas. 49. vak, 50. mat, 56. ros. 58. rot 60. Saar. 61. eelt. 62. silo. 64. ar.ïo. 65. haak. 66. lila, 67. gave. 69. teer. 70. halma. 71. tint, 73. mede, 75. traan. 77. boel. 78. hert, 79. node. 82. nee. 84. mei. 86. kp. 87. pa. 88. o.e. 90. Rs. INZENDINGEN Inzendingen worden voor don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart oplossing". Er zijn drie pryzen: een van ƒ5.— en twee van f2.50. Hoe is het met jullie allemaal? Zijn onze zieke nichten en neven weer beter? Jammer voor jullie dat de vorst verleden week zo gauw verdwenen was en we de gladde ijzers niet behoefden op te zoeken. Ik denk dat jullie ze nu wel voorgoed moeten opbergen en dat ze wel aan hun winterslaap kunnen gaan begin nen. Maar jullie hebben deze winter echt geen klagen gehad, want we hebben nu toch wel kunnen leren schaatsenrijden. We hebben zelfs nog veel van de sneeuw kunnen genieten. Nu gaat over drie weken de lente al begin nen. Fijn hoor! Hebben jullie al gezien hoe de bomen en struiken al een klein beetje begin nen uit te lopen? Zullen we Gijsje de Jong nog eens een mooie kaart sturen, nichten en neven? Wat zal hij blij zijn! Weten jullie het adres nog? Het is Mijzijde 85 Kamerik. En nu niet vergeten zo als de vorige keer hoor! Gijsje moet altijd op bed liggen en wij kunnen voetballen, zwem- fietsen en niet te vergeten lopen en ga zomaar di niiignDiuiiiniiiiiii een klein beetje begint te praten. Ga jij weieens met hem wande len? Prachtig dat jij zo van het schaatsenrijden hebt genoten. Be dankt voor de mooie kaart Waarom schreef jij niets Addie de Jonge Katwijk aan Zee? Zo moeilijk is het toch niet? Volgende keer verwacht ik echt een lange brief hoor! Jij boft maar dat je zulke mooie schaatsen hebt gekregen. Maria Jongejan Den Haag. Is de foto mooi geworden? Je zal nu wel moeten wachten met de ijzers onder te binden tot volgend jaar. Bedankt voor je mooie versje hoor! Schrijven jullie voortaan als je letter aan de beurt is Nelly Jurg Ga jij graag Waarom schreef jij geen brief Joke v. d. Lelie Den Haag? Jam mer hoor! Je gaat tante Jos toch niet vergeten? Ik heb één van jouw vorige brieven niet ontvangen Anja v. d. Meer Voorhout. Jouw vorige brief kwam veel te laat. Je moet hem voortaan echt eerder op de post doen hoor! Op je laatste brief heb je noch onderaan de brief noch op de envelop je naam en adres geschreven. Wat was de poes wel blij dat ze jullie weer zag. Schaatsen leer je met Scheveningen en Ingrid Kelder I vallen en opstaan, maar dat geeft Voorhout. Goed er om denken toch niet? Wordt het truitje hoor! Ik krijg dan toch zeker een I mooi? Wat heb jij mooi postpa- lange brief? pier. Jij boft maar dat je zo'n mooie 1 gende keer? Tante Jos is erg benieuwd hoor! Voor we nu verder gaan ki.j-1 prijs? Ja, jij moet schrijv ken we eerst eens even naar dede {etter E aan de beurt oplossing van de puizel. Er Su komt een vogelverschrikker te voorschijn. Groot OcgstgCMf De hoofdprijs gaat naar Antje1 denlcen hoor- Nell Wassenaar. album zo gauw mogelijk toege stuurd hoor! Jij hebt de brief mooi gemaakt hoor! Hoe gaat het met jouw broer? Wat heb jij lang gewacht met schrijven Son ja Korevaar Den Schrijf jij voortaan «is je let- ,Ik werkelijk dat jij de beurt is Gabrlelle de -In. —o heet.. =.n v,.i „er. Goed tante Jos geten wi school? Jammer dat jij niets schreef Ingrid Kouwer Den Haag. Zo moeilijk is het toch niet? Natuurlijk mag jij een nichtje worden Albertlen Krause Den Haag. Hartelijk welkom bij de nichten en neven. Jij bent ver schrikkelijk verwend op je ver jaardag. Scrabbelen is leuk hoor! Van harte gelukgewenst met het behaalde succes. Leuk dat oma en opa zo'n „poos" zijn geweest. Zijn de foto's mooi geworden' Wil jij een neefje worden Pe ter Kruk Rijswijk? Schrijf je dat de volgende keer? Geweldig dat er zoveel vriendjes op jouw ver jaardag mochten komen. Zijn ai je wensen in vervulling gegaan? Heb je lekkers op school getrak- De troostprijzi „aca thuisgestuurd Henny Esveld i hoor' Ter Aar en Hannie van Rumpt Nog hartelijk bedankt voor je Den Haag. mooie kaart Gert den Haan Rijns burg. Geweldig dat jij al een Hiep, hiep, hoera.... klein beetje hebt leren melken. Marjo Bassie, Ncllekc de J°.uw v»d"b,e5"jj T'1 Leeuw den Bouter. Jopie Bree- Jc7degr mooi ïs eeworien Gatï (Ierland, Harjo van Duin, Tru- het goed op school? die de Groot, Ria de Kievit,Schrijf jij voortaan als je Iet- Joke de Kooter, Alie van Nieu- ter aan de beurt is Paul Herrie wenhuijzen, Jannie Nobel, Wil- 1 den Haag? Ik krijg dan toch ze- lv Ros en Hannie van Rumpt ker^en lange brief? van harte sefeliciteerd mei Jul- Hoeveel jaar word jij op IJ i;«a van «la, nmhian september Nelleke Hofland Poel- he verjaardag ^an de nichten dijk? Wil een njchtje worden' en neven. Qef, wat heb hij een feesten ge had. Leuk dat jij een gedichtje We gaan nu de brieven beant- mocht opzeggen. Is het allemaal woorden goed gegaan? Waarom schrijven Ecrrt komen nu de beleven .an j In'k« f° !hi™?1,«'. wmden^ Annek? de Hoop Pljnac- l ""en krr Hartelijk welkom bij de nichten en neven. Oef, wat is h S 1 "p-vil ver]aoE.in 1 oma lang en ver weg geweest, (ehad Mteke Edielenboom Schip- j ji( bent verschrikkelijk verwend haar wel eens een bezoekje bren gen? Mmm, wat kook en bak jij veel lekkers op school. Leuk hoor! Is het wiegje mooi gewor den? Nou en of het hier ook ge sneeuwd heeft Hans Noomen Alphen aan de Rijn. Heb je er fijn van genoten? Hoe gaat het op school? Fijn dat je weer beter bent Arie Noomen Alphen aan de Rijn. Wat is Marjoke verwend. Was ze blij met haar mooie nieu we pop? Knap hoor dat jullie zelf ook een pop hebben ge maakt. Wacht je niet meer zo lang met schrijven? Oef, wat ben jij verschrikkelijk verwend met zoveel moois. Wat zal jij deftig zijn. Is het een mooi boek. Wat wordt de kleine Jaap al groot. Was hij blij met z'n hobbelpaard? Geweldig dat jullie al sommen kregen tot een miljoen. Nee hoor, tante Jos heeft geen t.v. Waarom stuur je geen oplossing in? Fijn dat ik weer een brief van jou kreeg, Antsjc Nell Wassenaar. Ik dacht werkelijk dat jij tante Jos een beetje aan het vergeten was. Jammei dat dc juffrouw nog steeds ziek is. Gaan jullie luiden? Zijn al je wensen in I ]100r! wat speel je allemaal op vervulling gegaan? Zijn je vrien-1 de blokfluit? dinnen nog geweest? Geweldig I jc hebt nu je hart wel kunnen dat jij een blokfluit hebt gekre- j ophalen met schaatsenrijden Ina gen Gaat het spelen al een klein Jol Scheveningen. Heerlijk dat beetje- Heerlijk del jij zo dik- ledere wcek ka„ kwtm. Jij bent jij een nichtje worden Inge Eikelboom Lelden? Schrijf je dat de volgende keer? Is het woensdag groot feest geweest? Hebben jullie genoten? Grappig dat jij een tweelingzusje hebt. Hoe gaat het op school? Zou jij ook een nichtje willen worden Anneke Eikelboom Lei den? Geweldig dat jij de brief helemaal op rijm hebt gemaakt. Heb jij woensdag een fijne ver jaardag gehad? Zijn al je wensen in vervulling gegaan? Jammer dat pappa er niet bij kon zijn. Fiin dat_ik nu een brief van jij iedere week kan gaan men. Je bent maar een boffert hoor! Nog even en dan kan je weer fijn van het strand en de zee genieten. Nou en of tante Jos op de gladde straten gelopen heeft. Nog vroeger dan jij hoor! Mmmm. wat heb jij veel moois gekregen. Wat zal jij deftig zijn. Nou en of de barbies leuk zijn. Als er plaats is zal tante Jos eens een patroontje in ons hoekje zet ten. Je kan er dan zelf iets voor breien. Geweldig dat jij ook op het ijs bent geweest Bertje de Jong 's Gravenzande. Krijg ik de volgen de keer van jou een mooie teke ning? Prachtig dat er zoveel vriend jes op jouw verjaardag zijn ge weest Aad de Jong 's Gravenzan de. Hebben jullie veel plezier ge had? Jij bent verschrikkelijk verwend hoor! Heb je nog op je j prachtig geschreven en dan al een1 Meisjes en jon gens jullie zien wel dat de wiel rijder nog een hele lange tocht voor de boeg heeft. Oef. wat trapt hij er flink op los. Het is er al echt zomer hoor, want de tulpen bloeien en de koeien lopen in de wei. Af en toe neemt hij een slokje voor de dorst, zien jullie wel? De bedoeling is dat we precies nagaan welke plaatsen hij alle maal passeert, want de letter grepen staan door elkaar. Jullie moeten dus gaan uitzoe ken waar ze pre cies bij horen. In totaal zijn het 6 plaatsnamen. De oplossing moet worden in gezonden vóór dinsdag 1 maart. flllllW^ gemaakt voor pappa's verjaar dag. Prachtig dat jij zo in de verse sneeuw kon lopen. Kregen jullie geen vrije middag op 17 februari? Ik heb het niet gelezen in de krant. Ja. tante Jos is een paar weken ziek geweest. Mieke Plugge den Haag. Jij bent verschrikkelijk verwend op je verjaardag hoor! Geweldig een fiets! Rijdt hij goed? Het Electro spel is leuk hoor! Leo vindt de poppenwagen ken. Het was een groots feest hoor! Geweldig zo'n sneeuwge- vecht. Zijn de boeken mooi en heb je de bouwplaat al gemaakl? Jouw zusje is maar verwend hoor. Ada Ridder de Lier. Grap pig dat jullie in een auto of op een fiets konden rijden. Jullie moesten wel goed op het verkeer letten. Was het erg moeilijk? Heb jij veel fouten gemaakt' Leuk zo'n wandkleed. Vind je het leuk op de korfbalclub? Wa ren de dia's mooi? iKji je iedere week' Ook jij mag een neefje worden hoor Cor Plugge Den Haag. Har telijk welkom bij de nichten en neven. Is het donderdag groot feest geweest? Leuk dat jij zo veel filmpjes hebt. Geweldig dat jij al een poosje onder water durft te blijven. Tante Jos vindt een geschreven brief veel leuker dan een getypte hoor Johan Pijl den Haag. Wat zal dat een mooie kamer gewor den zijn. Voor jou is het al gauw groot feest. Heb je al een lange verlanglijst gemaakt? Natuurlijk mag jij een neefje worden Ad de Quaastenict Poel dijk. Hartelijk welkom bij de nichten en neven hoor! Tante Jos heeft jouw vorige brief wel let- Heb jij een fijne verjaardag gehad en zijn al je wensen in vervulling gegaan? Je moet dus voortaan schrijven als de letter Q aan de beurt is. Addie! Jij bent ook al zo erg verwend op je verjaardag Dirk Rensen Pijnacker. Mmm. wat hebben jullie gesmuld van de pannekoe- Jij mag ook een neefje worden hooi Ilans Rietdijk Leimuidcn. Hartelijk welkom bij de nichten en neven. Heb jij van het ijs en de sneeuw genoten? Waar ligt Sint Maartenzee? Tante Jos heeft er nog nooit van gehoord. Moet jij lang fietsen naar school? Ook jij mag een nichtje wor den Rietje Rietdijk Leimuidcn. Hartelijk welkom hoor! Wil jij in de volgende brief je adres schrijven? Je hebt het nu niet gedaan. Leuk dat jij ook mocht meespelen in het toneelstukje. Dat wordt een gewichtige dag 7 maart. Ga jij graag naar de hand werkles? Knap hoor. dat jij zo veel zelf maakt. Hartelijk bedankt voor de mooie kaarten die ik van jullie toegestuurd kreeg, Anthontje en Thea Roos Den Haag. Ook u har telijk bedankt voor de brief me vr. Roos. Het is bij u nu wel echt een ziekenhuis hoor! Zijn de grieppatiënten weer beter? Hoe is het nu met Arie? Jammer dat hij weer is ingestort. Ik wens u veel sterkte mevr. Roos en hoop van harte dat alles goed is over een paar weken. Geweldig, wat ben jij verwend Hannie van Rumpt Den Haag. Zijn de boeken mooi? Heb je al veel moois getekend op het schoolbord? Ben je nu weer be ter? Zijn je vriendinnen nog ge weest. Wat een mooi geheimpje heb jij. Was je de vorige keer vergeten te schrijven? Meisjes cn jongens dc brieven bus is helemaal leeg. Jullie zor gen toch weer voor een volle? Tante Jos ontvangt graag veel brieven! De letters S t/m Z zijn aan de beurt. Dag hoor. tot de volgende week. i

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 16