^SS^^^VLEEE Uw reserves deskundig belegd: aandelen Vereenigd Bezit van 1894 Hervormd Oegstgeest bedankte H. Boelee Niet alle winkels op maandagmiddag dicht Personele belasting in Proe'ïaart "ck,reile| Voorschoten omhoog? MEUWE LE1DSE COITRANT MAANDAG 21 FEBRUARI OEGSTGEEST Na de morgendienst in de Groene of Willibrordkerk nam de Hervormde Gemeente gisteren afscheid van de heer Hans Boelee, cantor-organist. Tijdens de dienst had de voorganger, ds. M. J. Wagen voorde, reeds gesteld dat de heer Boelee zijn werk voor de Gemeente slechts zo goed had kunnen doen doordat hij zich gebonden wist aan zijn Heer, en had het kerkkoor na de prediking op verzoekz van de scheidende organist gezang 77 vers 1,2,3 en 5 gezongen. „Wy zijn dankbaar voor wat wij in uw persoon hebben ontvangen, wij betreuren het dat u ons verlaat", zei de president-kerkvoogd, dr. W. J. Maan tot de van zijn organistenpleats naar beneden geroepen heer Boelee- ,,U bent een man met initiatieven en die kostem geld- We hebben het daarom niet altijd gemakkelijk met u gehad. Achteraf waren we u echter altijd weer dankbaar, omdat het zon der uw enthousiasme nooit zou zijn geworden, wat het nu is". De heer Maan overhandigde de heer Boelee het afscheidsgeschenk van de gemeen te: een vulpenset. Verrijkend De snel naar de Groene of Willi brordkerk gekomen predikanten Irik en Verdonk lieten bij monde van de laatste eveneens van hun erkentelijk heid blijken. ..Wij roemen de manier waarop u de gemeente hebt gediend Lof, aanbidding en dankzegging kwa men in de vele diensten tot hun recht. U heb onvergetelijke dingen verricht", aldus ds. W. E. Verdonk. „U hebt ops predikanten dikwijls met prettige tact gewezen op een goed lied. een goede melodie, daarmee ons en de kerkdiensten verrijkend"- De Koster Versteeg sprak zijn dank uit voor de goede samenwerking met de organist van ..zijn" kerk. ..Het is moeilijk voor mij, dat u wegaat. Als er eens iemand anders dan u aan het orgel zat tijdens de vele erediensten, huwelijksinzegeningen en rouwdiens ten. dacht ik altijd: die speelt uit een ander boek". In zijn afscheidstoespraak dankte de hr Boelee. mede namens zyn vrouw en twee kinderen, voor de ondervon den vriendschap en sympathie. ..Alles hier is ons vertrouwd. Misschien is dit diep in ons hart wel de reden van ons vertrek: de mogelijkheid iets nieuws te beginnen in een vreemde omgeving". De heer Boelee heeft bijna zestien jaar de gemeente Oegstgeest gediend Na zijn aankomst uit Indonesië, in april 1950. richtte hij zich geheel op de muziek Al spoedig, op 1 augus tus van dat jaar. ging zijn beneming tot organist van de Hervormde Ge meente in. enkele jaren later werd hij cantor-organist Afscheid Huns Boelee OEGSTGEEST In verband met zijn a.s. vertrek naai Driebergen zal de cantor-organist Hans Boelee op don derdag 24 februari a.s een afscheids concert leiden in de Groene- of Willi brordkerk, waaraan medewerken het Hervormd Kerkkoor en kinderkoor, de cantorij en de Christelijk gemengde Zangvereniging ..Die Rhijnsangher". In het programma is tevens een korte orgelbespeling opgenomen Op deze mu zikale wyze nemen de medewerkenden afscheid van hun dirigent Huis voor Hervormde ds. H. P. Huisman OEGSTGEEST De kerkvoogdij vam de herv. gemeente is er in ge- slagd een huis te huren voor de nieuwe predikant, ds. H. P. Huisman. Het is het pand aan de Rijnsburgerweg 112. Ds. Huisman zal, zoals bekend, op 3 juli intrede doen in de vacature van ds. G F. Callenbaoh. Prof. dr. G. C. van Niftrik zal de predikant in zijn ambt bevestigen. Intrede ds. Huisman OEGSTGEEST De beroepen pre dikant Ds. H P Huisman zal op 3 juli a.s. bevestigd worden in de Her vormde gemeente. Bevestiger zal zijn prof. dr. G. C. van Niftrik van Am sterdam. Het is de Kerkvoogdij gelukt het huis aan de Rijnsburgerweg 112 te huren om te dienen als pastorie voor ds. Huisman en zijn gezin. Nieuwe ijsbaan OEGSTGEEST De Oegstgeest IJsclub heeft plannon voor een nieu we, gemakkelijker te beheren ijsbaan. De huidige baan achter het bos van Oud-Poelgeest voldoet n-iet aar. de eisen van deze tijd; men kan er onder meer onvoldoende service verlenen De gedachten voor een nieuwe baan gaan uit naar het nieuwe sportcom plex in de omgeving van het te bou wen Rijnlands lyceum. R.K. lagere school aan Konnedylaan OEGSTGEEST Het r.k. kerk- en schoolbestuur wil een school voor la- 5er onderwijs stichten aan de Presi- ent Kennedylaan. Oegstgeest-Noord Het gebouw moet ruimte bieden 179 leerlingen en zes lokalen. B stellen de raad voor hieraan medewer king te verlenen. Agendanieuws OEGSTGEEST Woensdag. 7.30 u. raadsvengade r i ng Donderdag, Witte Huis. 8 u.: j vergadering CHU. Donderdag, Groene of Willibrord kerk. 8 u.: afscheidsconcert cantor- organist Hans Boelee, m.m.v. kerk koor, kinderkoor en „Die Rhijn- sanehers" Vrijdag, Willem de Zwijgerkerk. 8 u.: Vrouwen wereldgebedsdag. Vrijdag, Irene. 8 u.: mevrouw d E. s'Jacob uit Amersfoort over „Moor se kunst Ln Spanje", met kleurendia's (K en O Maandag. Irene. 8 u.: jaarvergade ring NCVB: opvoering toneelsoel ..Di Ida" OEGSTGEEST De (voorlopige! groslijst van de AR is eis volgt samen gesteld: 1 J P Brouwer. 2 A v d Bos. 3 A Goedhart. 4 J Amersfoort. 5 W G Aldershof, 6 D Hortensius, 7 G de Jong. 8 Jac Vianen. 9CPB Littooy 10 J J Post. De groslijst van de VVD luidt- 1 drs J A Bouland. 2 mr M J v Emde Boas. 3 mevr drs F Muntingv d Hoog. 4 dr ir J D Dorgelo. 5 ir D R A Stacel. 6 mevr. mr J E Glastra v LoonBoon. 7 mr J C Stal. 8 J E Temmrnck. 9 mevr E de Tombe—Huurman, 10 mevr I M v Ho>k—Simon Thomas. 11 mr F E Ohlenroth, 12 ir J v Dorp. 13 prof mr A v Oven. 14 mevr mr L A Barendsen Cleverinca. 15 G H W de Ligrac OEGSTGEEST Voor de komende gemeenteraadsverkiezingen beeft dr Partij van de Arbeid a'delti e Oegs* geest de volgende grosliist samenge steld: 1. mevrouw O J S:-mkalden Meyers. 2 drs J W de Graaft 3 C 1 Lagas. 4. mr. J Boesjea. 5 drs P G de Boer. 6 mevrouw B Prins-Braam 7. H. Wolthaus. 8 D Vletter 9 G W yan Driesten. 10 SJ W Koopmans De (voorlopige) lijst van -Je K V P luidt: drs. T L U Steenmetser P H. M. S van der Voort. J J Thorn mevrouw Gouveneur-van De ne »r d< heren Ceelen. Van fird. Van der Neut Orth en Van der Ven. OEGSTGEEST Drogisten en juweliers-horlogers zullen binnenkort niet meer verplicht zyn hun winkels één middag per week te sluiten. Za ken in de elektrotechnische branche, woninginrichting, textiel, huishou delijke artikelen, ijzerwaren en gereedschappen, hout en verfwaren, al coholische dranken, rijwielen, schoenen en opticiens gaan op maandag middagen dicht. Voor de overige winkelbedrijven blijft de winkelsluitings verordening ongewijzigd. Ten minste, als de raad woensdag met het voor stel van B. en W. akkoord gaat. St. Pieter-stem voor verstomde here.-kerkklok can Leiderdorp Van een onzer verslag gevers) LEIDERDORP De mach tig bronzen stem van de be roemde Sint Pieterskerk in Rome heeft zaterdagmorgen de door torenafbraak tijdelijk ver stomde hervormde-kerktoren- klok in Leiderdorp vervangen bij het oproepen van inwoners hun gaven voor hongerend In dia te komen brengen. Men was er „niet lekker" mee dat de hervormde kerk niet kon mee- luiden in Leiderdorp, dat dan slechts van de gereformeerde klok afhankelijk was. Een ge luidswagen van een regionale technische handelsfirma zorg de voor een door het gehele dorp te horen, welluidende op lossing. Tal van mensen kwa men naar de kerk om te zien hoe dat nu mogelijk was. Het was een symbool van de oecu menische samenwerking voor de actie „Eten voor India". Bankkantoor aan Wagnerplein geopend LEIDEN Wethouder S. Menken opende vanmorgen door hét openen van een kluisdeur aan het Wagner- plein in zuid-west het sfeervol inge richte bijkantoor van de Boerenleen bank „Voorschoten". Hij zei onder meer. dat een groeiende economie niet zonder spanningen kan. en dat de aan vankelijke opzet van de bank (een agrarisch leenbedrijf) is omgezet in een bank voor iedereen. De wethouder deed de suggestie, een nieuwe naam in overweging te nemen. Tevoren had voorzitter A. Q. Does- wijk verteld dat de bank vorig jaar 4200 spaarders telde, met een totaal van f 6 000.000 aan spaargeld en een spaaromzet van f 95.000.000. Verder sprak nog de heer P. Ideler an de Centrale Bank te Eindhoven. Deze antwoordde de wethouder, dat de agrariërs en tuinders van primaire be tekenis blijven voor de boerenleen banken maar dat de banken de vleu gels steeds verder uitslaan. De naam is momenteel een punt van discussie, maar men vreest dat een goede reputatie met de naam kan wor den weggegooid, als men zou besluiten naam te veranderen. Kantoorhouder van het bijkantoor is de heer J- J. J. van der Salm. Klankbeeld Kameroen LEIDEN Open-Deur-werk Leiden biedt de bezoek(st)ers woensdag om 8 uur in gebouw Breestraat 19 een avond in de zon en de warmte van Afrika. Een klankbeeld reeks kleuren dia's toegelicht via de geluidsband zal de toestanden en de toekomstmoge lijkheden in Kameroen ook op geeste lijk terrein laten zien. .Afrika heeft dorst" is de titel van een ander klankbeeld, vervaardigd naar gedachten van ds- J. M. Hoekstra. Dit zal als „voorprogramma" worden vertoond. In de pauze wordt de bezoekers een kop koffie aangeboden. De bijeenkomst staat onder leiding van dr. P. L. Schoonheim. ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN Doet. ex. Franse taal- let. terteunde: mevr E H Takken-Hul De regeling is opgesteld op advies van de Kamer van Koophandel e'n Fabrieken Rijnland De middenstaiidsvereni- g ng „Oegstgeest Actief" had B en VV •ankelijk om sluiting van alle win wels op maandagmiddagen verzocht doch de gezamenlijke melkhandelaren Programma Katwijkse bejaardenbond KATWJJK De afdeling vat) de ge mene Bond van Bejaarden heeft voor haar leden weer een gezellige middag belegd die wordt gehouden morgen om half drie in gebouw Musica aan het Em- maplcin Voor de bejaarden zal de heer Gereldini optreden. Deze man zegt ge noeg. Na de pauze houdt de heer C. de Jager een causerie over en toen". Op 22 maart wordt een avond in Mu. ca gehouden waar de heer Kornet enige an zijn eigen films zal vertonen, waarna op 26 april de heer D. Kruiyt zijn be faamde film „In Stormgetij" vertoont in het Jeugdhuis van de herv. kerk, 's mid dags om half drie. Katwijker geslaagd LEIDEN Aan de Leidse universiteit slaagde de heer G. J. Blanken uit Kat wijk voor het artsexamen. Gevarieerde schotel voor Katwijks raad KATWIJK Donderdagavond om half acht komt de gemeenteraad bij een ter behandeling van de volgende agenda: aankoop percelen Westpad 15 en 15a van de heer P. de Best; van een perceel grond in Cleyn Duin van de heer J. Heemskerk; van het pand Hoogstraat 3g van de erven H. van Duijvenvoordc; wijziging raadsbesluit 5 augustus tot aankoop van het pand Loggerstraat 3a van mevrouw A. Groen-va.n der Plas; verkoop van het informatiebureau Boulevard 68 en verhuur van de ondergrond van dit gebouw aan de Vereniging tot bevor dering van het Vreemd el ïrjgenverkeer, verkoop van bouwgrond in de Hoor- nespolder aan Mareis bouwbedrijf N.V., voorlopige goedkeuring van een onteigeningsplan voor gronden ii Cleijn Duin, nota betreffende het sub sidiebeleid, krediet voor de aankoop van een motormaai machine en een tractor voor openbare wenken, vaststelling van een verorde ning op het beheer van de bedrijven gas. water en elektriciteit, krediet voor voorzieningen aan het hoofdhui- zennet. wijziging van de verordening op de keuring van waren, krediet voor het asfalteren van de Molen tuinweg, aanvullend krediet voor de reconstructie van de Achterkerkweg. krediet voor de aanleg van een par keerterrein in de noordduinen, kre diet voor het uitdiepen van het Prins Hendrikkanaal en de Zanderijvaart. beroep tegen het vonnis en de tussen vonnissen in de zaak tegen de firma C. Westdijk en Zn., betrekking heb bend op het ontgraven van de Berg hoven, krediet voor de aanleg van kinderspeelplaatsen, benoeming van een gedelegeerde Ln het bestuur van de openbare christelijke bibliotheek en leeszaal, krediet voor feestelijkheden ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. prinses Beatrix en de heer Claus von Amsbeng. krediet voor het asfalteren van de rondweg in het ca ravankamp, onderwijsvoorzieningen. Wie wint de pot ZOETERWOUDE ..Liefde vooi toneel" heeft voor een vol parochie huis een geslaagde opvoering gegever van de klucht „Wie wint de pot?". De toeschouwers hebben zich kostelijk ge amuseerd. De regie was by de heer Nic. de Bruin in goede handen. bakkerij H de Groot dienden daar tegen bezwaren in Het adv ie* van dt Kamer van Kooohandel is tot stand gekomen na een enauête onder de Oegstgeester winkeliers De middenstanders aan de Hoge Mors weg zijn van deze wijzigingen in de winkelsluitingsverordening uitgesloten lengezien voor hen beter een eigen rventueel op Leiden afgestemde regeling Kan worden getroffen. Burgera vond" op til CÏEBSTGEEST Om té trachten te komen tot een „burgeravond", waar op vooral jonge kiezers kennis kunnen nemen van de beginselprogramma's der afzonderlijke politieke partyen. heeft het bestuur van de WD te Oegst geest medewerking aan de overige oartybesturen gevraagd Men hoopt dus een bijeenkomst te kunnen houden waarop vertegenwoordigers van alle oo'itieke groeperingen de aanwezigen lichtingen kunnen verstrekken- here R J Kuipers (Lelden). H B Rethmeier (Almelo). J H F Scheaiart (Den Haag); semi-artsex r mevr. M E Beyer-Boon (Lelden), mevr. E F Ducke-Leendertz (Lelden), de heren S T S Parabislng (Willemstad, Curasao), E H Stomps (Borne, O.); artsex.: mevr. K Zwart- Begby (Nordbyhagen, Noorwegen), de he ren G J Blanken (Katwijk aan Zee). H J J Fokkens (Rijswijk. ZH> Jacomina KW 219 boven water NOORDZEE Gistermorgen is het bergers van Wijsmuller gelukt Jacomina KW 219 boven water halen, de kotter van rederij A. van der Plas. die op 24 juli van het vorige jaar op de thuisreis tussen Wijk 'aan Zee en IJmuiden zonk. Met de sleepboot Octopus schip iets verder zee in gebracht. Van morgen wachtte men op de toestem- mi mg van de rijks-havenmeester om het geborgen vaartuig die haven van IJmuiden te kunnen binnen slepen. De voorbereidingen voor deze ber ging hebben geruime tijd gevergd. Er werden onder meer duikers en kik vorsmannen voor ingeschakeld. VOORSCHOTEN Indien de gemeenteraad zijn fiat geeft aan een voor- el van B. en W. wordt met ingang van het belastingjaar 1966/1967 het aantal opcenten op de hoofdsom der personele belasting verhoogd met 100 en nader vastgesteld op 250. Op jaarbasis wordt hiervan een verhoging de gemeentelijke inkomsten verwacht met f 80.000. Voorschoten wil een nieuw raadhuis VOORSCHOTEN Volgende week maandagavond om 8 uur vergadert de gemeenteraad De agenda vermeldt onder meer: Verhoging aantal opcenten op de hoofdsom der personele belasting; vaststelling verordening tot wijziging van de keuringsverordening: restau ratie St. Jozefschool; aanschaf leer middelen voor scholen; benoeming lid commissie tot wering van school verzuim, krediet voor verstrekking herinnering aan schooljeugd inzake het huwelijk van prinses Beatrix; sub sidiëring Voorschoten? Kamerorkest; wyzigimg subsidieregeling ten behoeve van de stichting Gezondheidszorg; be schikbaar steller, van 190.000 voor de bouw van een tweeklassige open bare kleuterschool in Vlietwyk; be noeming schoolhoofden; aangaan gas leveringsovereenkomst met de NV Ned. Gasunie; krediet van 11.700.- voor aansluiting woningen Prof Van 't Hofflaan en Prof. Van der Waals- aan op het gemeentelijke gasnet; in stellen commissie ad hoe voor de bouw een nieuw raadhuis. I Advertentie) Rijnsburgse Marktdagkoopjes GLAZENREKLAME pracht jus d'orange glas gra tis bij 1 fles appelsap 90 ct Wijnglas gratis bü elke fles importwijn. Limonadeglas gratis bü limo nade a 1,39 Hierbij nog 14 sparzegels extra. Alleen geldig maandag, dinsdag DE SPAR IN DE HOFTUIN. Voorschoten bracht f 1700 bijeen voor Madagaskar VOORSCHOTEN D, ds. Fort- genssehool heeft vrijdagavond een fancy-fair georganiseerd ten behoeve van het ontwikkelingsproject Ando- nona op Madagaskar. Dank zij het bezoek van zeer velen bracht de ba zaar ruim f 1700 op- De hulp aan de boerderij-school Madagaskar is ter hand genomen door de hervormde kerk, die met opzet een zuiver diaconaal en geen missionair project heeft gekozen, opdat ook de rand- en buitenkerkelijke erdoor zou worden aangesproken. VISSERIJNIEUWS Feest voor bejaarden en gehandicapten VOORSCHOTEN De Zonnebloem en het UW hebben zaterdagmiddag een feestmiddag voor bejaarden en langdurig zieken georganiseerd. In het Cultureel centrum kregen de ruim tweehonderd aanwezigen een pro gramma voorgeschoteld waaraan mee werkten Fred Kaps. André Carrell, Marion Wardenaar en Cas Oosthoek- De bejaarden en zieken werden me; auto's naar het Cultureel cen trum gebracht, waar zij werden toe vertrouwd aan de goede zorgen van leidsters en wijkverpleegsters. Namens het gemeentebestuur was wethouder G. Schrama aanwezig. Ook voor de gehandicapte padvin ders uit Noord- en Zuid-Holland was het zaterdagmiddag feest: in het troe penhuis werd de jaarlijkse oudermid- dag gehouden. De ouders en andere belangstellen den waren getuige van de grote be drevenheid bij allerlei spelen die de ongeveer vijftig lichamelijk gehan dicaptg padvinders aan de dag leg den. Voorlichting over gas VOORSCHOTEN. Enquêteurs vai. de Gascon bezoeken deze week de woningen in sector I van het gasbe drijf. Iedere week zal een sector worden afgewerkt. De bewoners kun nen zich ook laten voorlichten over de problemen en mogelijkheden het gas. Hu wel ij ksd raagpen ning voor schoolkinderen VOORSCHOTEN In verband met het huwelijk van prinses Beatrix met de heer Von Amsberg zijn B. er voornemens de schoolkinderen draagpenning te doen uitreiken. De kosten hiervan worden begroot op f 5250. Benoeming schoolhoofden VOORSCHOTEN Voor benoeming tot hoofd van de openbare lagere Parkschool (vacature-Krooshof) wordt door B. en W. aanbevolen de heer G. Weeda te Breda. Tot hoofd van de vierde openbare lagere school bevelen B. en W. voor benoeming aan de heer J. Velthuijs te Zwammerdam. Aardgas voor Voorschoten VOORSCHOTEN B. en W. heb ben de gemeenteraad voorgesteld over te gaan tot het sluiten van een over eenkomst met de n.v. Nederlandse Gasunie voor de levering van aardgas. Ds. Modderaar bedankte voor beroep VOORSCHOTEN Ds D J. Mod deraar. geref. predikant alhier, heeft bedankt voor het op hem in Barneveld uitgebrachte beroep. Huisbroeiers Sassenheim SASSENHEIM Donderdagmiddag om drie uur zal burgemeester J ba ron van Knobelsdorff in de bollen schuur van Warnoar Co. aan de Hoofdstraat een show openen van de plaatselijke vereniging van huisbroei ers. Naast bloeiend gewas zijn er ooi inzendingen van bloemhind- en schik- werk. De expositie is die dag geopend tot 's avonds tien uur, vrijdag van 's morgens 10 tot 's avonds 10 uu zaterdag van 10 tot 9 uur. NOORDZEE De voor reken van de Yonah Fishing Company Haifa in Israël gebouwde grote h treiler Yam-Suf (het riet van de R Zee) maakte zaterdag een uitgebrd proefvaart. Het vaartuig werd gebouwd op scheepswerf De Dageraad te Woubr i meet 49x8.50x6.62 meter. De pk Deutzimotor geeft het schip snelheid van 16 mijl. De offic proefvaart en de overdracht heb plaats woensdag 23 februari. Aan boord bevinden zich in de Si overdekte visruimte een platenvrü en 2 grote vriestunnels, waarin de vangen vis kan worden ingevroren een temperatuur van -25 graden LIS- Men gaat vissen op kreeft, inkt makreel, sardines e-d- vanuit Las mas op Madeira. De vangst wordt Gibraltar met een ander schip n Irsaël gebracht. Kapitein va'n gemengde 24-koppige bemann wordt de heer H. Wolff. IJMUIDEN De haringvisserij resultaten op. Het gros van de Nederlandse vaartuigen heeft een ander vis- gebied opgezocht; voor al het noordelijke deel van de Noordzee was zeer in trek. De weinige achterblijvers konden niet tot imponerende verrichtin gen komen. De VL 105 Maria Elisabeth vormde een uitzondering op de ongunstige regel. Dit vaartuig liet op de twee laatste dagen van de week een totaal van ruim 200 kantjes aan tekenen. KW 214 Klaas Dubbelaar met H5. de KW 110 Rianne met 100. de KW 113 Wilma met 61 de KW 148 Dirk Van Beelen met 204, dé KW 211 Geertruida met DO, de IJM 64 Ronny met 100, de KW 79 Zee arend met 14°. de KW 216 Samenwerking met 59. de KW 190 Margaretha Christina met 126. de KW 92 Adriana Catharina met 65. de KW 120 Flamingo met 55 kis ten en 12 stuks stijve kabeljauw, de KW 210 En Avant met 64. de KW 33 Limanda met 97, de KW 136 Urania met 135. de KW 98 Arendje met 128. de KW 197 Wil lem Senior met 168 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, de KW 125 Maarten Se nior me-t 136. de KW 28 Gijsbert Jan met 127. de KW 29 Ada met 132. de KW 19." Vrouw Pruna met 110. de KW 160 D( Vrouw Alida met 78. de KW 105 met 82 de KW 115 Astra met 90. de WR 45 Dieu wina met 121. de KW 185 Tokyo met 124 kisten en 200 stuks stijve kabeljauw, de KW 164 Helena me- 107. de KW 108 Ali da met 102, de KW 63 Margriet Jozien met 142 de KW 166 Vertrouwen met 126. de KW 167 Mich iel met 110. de KW 187 Elly met 211, de IJM 205 met 115. de KW Jeannelte met 117. de KW 173 Aqua rius met 207. de IJM 206 Wiron 7 met 111, de WR 25 Okko Bosker met 130 k 127 stuks stijve kabeljauw de IJM 73 De Hoop 3 met 130. de SCH 171 Cor- nelis Vrolijk Fzn met 800 kisten, van 300 kisten schelvis, 50 kisten kabel jauw, 300 kisten koolvis en 150 kisten wijting plus 15 stuks stijve kabeljauw 576 kleine kisten haring, de KW 137 Maartje Jacoba met 123. de KW 103 Prins Willem met 95 kisten en 130 stuks stijve kabeljauw, de KW 172 Cornells Schaap met 105. de KW 217 Cornelia met 140. de KW 191 Deo Volente met 125. de KW 226 Jacob Senior met 124 kisten stuks stijve kabeljauw, de KW 88 Vrouw Immetje met 166 kisten en 75 stuks stijve kabeljauw, de KW 52 De Vrouw Anna met 111, de KW 161 met 117 kisten en 160 Ondertussen was de aanvoer in LJmui- den beneden de maat. Men kwam niet verder dan tien grote en 900 kleine kis- Het grootste gedeelte kwam uit het noordelijk deel van de Noordzee. Deze schaarste werkte een stevige prijs niet in de hand. Op het ogenblik komen onder de Noorse kust grote hoeveelheden ha ring voor. De Nederlandse importeurs kunnen onder deze omstandigheden in Scandinavië dikwijls goedkoper terecht in eigen huis en dat leidde uiteraard -en dalende vraag. Af en toe viel er een kistje makreel te bespeuren. voor de zoveelste maai moest wor den vastgesteld dat deze vissoort voor de Nederlandse vissers een ongrijpbare prooi Misschien zullen de vaderlandse vaar tuigen, die vanuit de Ierse Zee het deel de Atlantische Oceaan ten zuiden Ierland hebben opgezocht, in deze situatie verbetering brengen Verschil lende Franse treilers laten zich wat dat betreft in deze omgeving niet onbetuigd Vandaag aan de markt Voor de IJmuider maandagmarkt meld den zich de volgende vaartuigen: IJM 18 Gelria met 126. IJM 211 Wiron 2 met 17, IJM 51 Nora met 40. IJM 2 Neeltje met 68 kisten en 40 stuks stijve kabeljauw, de KW 80 Dirk Maria met 950 kisten, waarvan 75 kisten schelvis. 800 kisten koolvis. 25 kisten wijting en 50 kisten diversen plus 150 kleine kisten haring, de IJM 9 Haarlem met 1410 kisten waar- 1030 kisten schelvis. 60 kisten kabel jauw, 270 kisten koolvis, 20 kisten wij ting en 30 kisten diversen plus 40 stuks stijve kabeljauw, de IJM 239 Nooitge- dacht met 112 de IJM 154 Protinus met 245. de UK 34 met 140. de KW 11 met 40 kisten en 90 stuks stijve kabeljauw, de IJM 30 Adeodatus met 135. de KW 14 Zephyr met 97. de IJM 3 met 95. de KW 97 Cornells met 107. de IJM 60 Klaas Ju nior met 66 kisten en 50 stuks stijve ka beljauw, de KW 155 Fiducda met 120, de Lustrumrit van „Bollenstreek" LISSE In de jaarvergadering van .Solexclub Bollenstreek" deelde het stuur mede, dat deze vereniging in voor jar r ?t 15-jarig bestaan hoopt herdenken met een speciale rit. Het j; verslag van secretaris en penningmee toonde aan. dat er een goede geest he onder de leden en de financiën er~l voorstaan. De bestuursverkiezing had resultaat, dat mevrouw Kozijn en P. Schaap werden herkozen er vacature van de heer S. Beijk de hee L. Boerendans werd gekozen. Jaarfeest Lisser LIervormde jeup\Tr LISSE Met een geheel gevulde in Rehoboth aan de Achter-weg hi de Hervormde jeugdverenigingen gezamenlijk jaarfeest gehad. Mevr. Zonneveld, presidente van d vereniging, mocht in haar welki woord ook de predikanten, ds. Kooi Is. Oostinga, begroeten. De ht der Pol voorzitter van de nenvereniging, hield een meditatie enkele liederen werd de meditatie broken. Daarna gaven Din-i Mastenbi en Bart Keyzer alle gebeurtenissen het afgelopen jaar weer in 1 verzorgd jaaroverzicht. Uit het jaaroverzicht bleek, dat de enigingen zich naast het Onderzoek de Bijbel ook bezighouden met sport spel. terwijl ook uitgaansdag programma stonden. Financieel hebi de verenigingen niet te klagen, want meisjes hebben f 436 36 in kas er jon-gen6 623.48 Dat men op een j feestavond 4000 loten aan de man te brengen, speelt hierin natuurlijk een belangrijke rol! Deze avond werd het toneelstuk „Nac! operatie" opgevoerd, een ernstig dat met vaart werd gespééld. Coiicert Feike Asina LISSE De Orgelkring heeft Fe Asmai uilgenodigd zaterdagavond om 8.15 uur een concert te geven in St. Agathakerk. Het programma vermeldt we; van Laraglais, Guilmant. Bach Franik. Het concert wordt.besloten 1 de Suite de Concert van P.au-1 Chr. Westering, welk werk door Feike ma is genoteerd van een bandopnai die gemaakt is van een improvis. door de componist op het orgel van Concertzaal te Haarlerp., LISSE Vrijdag is de „Vrouwenwere gebedsdag". Deze zal te Lisse won gehouden in de Geref. Kerk aan de H reweg. om 8 uur. LISSE De amateurfo-tografenc „Bollenstreek" had in de filmzaal var" Laboratorium een bijeenkomst wa het werk der ..beginners" op tafel gebracht Na de pauze weiden dia's leden vertoond. Burgerlijke stand vail Valkenburg VALKENBURG Géboren: Cathar Elisabeth, d v B. Kromhout en K. Zwa beljauw, de KW 34 Tiny met 128. de KW 24 Cornelis met 82 kisten en 240 stuks stijve kabeljauw, de KW 156 De Vrouw Bregtje met 160 kisten en 150 stuks styve kabeljauw, de WR 33 met 114 kisten en 25 stuks stijve kabeljauw, de KW 119 IJsbrand met 44. de KW 114 Avontuur met 102 de KW 205 Dirkje met 67. de KW 178 met 95. de WR 49 Internos met 28, de KW 206 Yvonne Yolanda met 17, de IJM 4 Dageraad met 20. de KW 73 Maria Jacoba met 160, de IJM 81 met 110 de KW 99 Maria Theresia met 22. de KW 215 Anna Henderika met 227. de KW 134 Dirk Taat met 125. de KW 132 Jacoba Catharina met 183. de KW 30 Ermine met 17. de IJM 54 Swift met 46, de KW Leuntje met 130, de KW 91 Jan met 116 kisten en 140 stuks stijve kabeljauw, de KW 221 Arie Jacob met 140, de KW 194 met 155, de KW 146 Cornelis van Beelen met 175 kisten en 30 stuks stijve kabel jauw, de KW 124 Sursum Corda me de IJM 46 De IIoop met 160, de KW 162 De Vier Gezusters met 98, de WR 56 Spes Nostra met 120 kisten en 65 stuks stijve kabeljauw, de KW 116 Vier Ge broeders met 85. de KW 126 Agatha Arie met 100, de WR 57 Johanna Cornelia met 206. de WR 61 Bastiaan met 161. de KW 143 Gijsberta met 93. de KW 180 Solea met 100, de KW 51 Ora et Labora met 150. de KW 145 Anna Lydia met 150 kis ten en 50 stuks stijve kabeljauw, de KW 222 Maarten Cornelis met 123, de KW 213 Jana met 105, de KW 59 Floris met 65 kisten en 28 stuks stijve kabeljauw, de KW 152 Soli Deo Gloria met 93, de KW 174 Cornelia met 123 kisten en 20 stuks styve kabeljauw, de KW 55 Johanna Ly dia met 210, d0 VL 103 Voorbode met 280 kisten en 15 stuks stijve kabelj; de KW 67 Arie met 195 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de IJM 209 Meyert Menno met 142 kisten en 20 stuks stijve kabeljauw, de KW 165 Alida Jacoba met 153, de KW 212 Marlena met 84, de KW 159 Marian Ellen met 53. de IJM 56 Wil lem Robert met 170, de IJM 221 met 140 kisten en 25 stuks stijve kabeljauw KW 201 Tatjana met 185 kisten en stuks stijve kabeljauw, de KW 196 Aagje Adriana met 141. de KW 117 Mare Libe- rum met 86 en de VL 7 Ada met 16( kisten. SCHEPEN^ REILEN EN ZEILEN ["crschelllng n Kopcnhagc ÏN HAAG IB 1 19 Finse Golf FORESTLAKE Fivolorg GEERTJE BUISMAN Bermuda Gloria Marls 19 NO üicsst-nkeik 20 KAMPERD1JK 1 ass." T" aa 19 Z&V Gei Npcsmajor 19 Cher 'WXN°-20 n Villano IJSW9I HAVEN 19 Kp S •°?ttl

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4