Weekagenda Haal heerlijke rookworst in huis! WeHaTe zet grote broeikas naast de Houtrusthallen In Noord wijk ouders weer naar de kleuterschool Voor generatie van nu gelden andere normen „Kortsluiting" ZWANENBERG Enorme ontwikkeling glastuinbouw Tuinder ontmoet teclmische toeleveringsbedrijven Om te plakken en te tekenen Leidse studenten gaan India hulp verlenen Collegium Musicum in Zuiderkerk te Leiden Weinig animo in Voorschoten voor de huwelijkscollecte UWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 17 FEBRUARI 1966 henaDonderdag itelift stadsgehoorzaal, 8 u.: cabaret Fons f^erbnsen „Hoe meer zielen" llexe g( Schouwburg, Studio met „Obal- irhei Snouck Hurgronjehuis, 8 u.: lezing lans Citroen „Een kijkje in de keu- 1 v?jien van een symfonie-orkest". Derde Binnenvestgracht 3. 7.15 tot u.: Philatelica. gn et Stadhuis, 8 u.: Jongerenparlement vaïver de defensiepolitiek. Gereformeerd jeugdhuis, Breestraat. n eeö: jaarvergadering VOLA. ienst- RIJNSBURG Jeugdhaven, 8 u.: ntraajuldiging mej. C. van Klaveren (De ameTiacht van het kleine). 'DEN HAAG Schouwburg, 8.15 u: ^Jaagsche Comedie met „Droom van rflen midzomernacht" (besloten voorstel- Gemeentemuseum, 8.15 u.: Guarnerl- rlo (Herman Krebbers, viool, Jean ivaarOecroos, violoncello, en Daniële Dechen- •ie iije, piano), te lid Faitb VRIJDAG De Ruif, 8u.: Johanniek van der Mo- lt2,aJh i ~j Stadsgehoorzaal, 8 u.: ca'jaret Fons Hansen „Hoe meer zielen", ver- Sociëteit 't Venster: sociëteitsavond arkejtehoboth. schap Den Burcht, 8 u.: Gabriël Smit over tweede Vaticaanse concilie (le- ingencyclus K. en O). Van der Heijden, 8 u.: diploma-uit reiking zetters en drukkers. Koningskerk, 7.30 tot 10 u.: ruilclub koningskerk. luw, 4 u.: ambtsaanvaar- jding prof. mr. J. Th. de Smidt, ge- hoogleraar in het oudvaderlands Bibliotheek rijksuniversiteit, 8 ibare vergadering afdeling Leiden 'eenlfaatsohappij der Nederlandse Leiter- inde. Ds. Jan Wit spreekt over: D« nut^arolingische tweelingen (poëzie er iuziek in hun ontwikkeling in West- eeiturooa) det Aula Louise de Coligny-h.b.s., Kager- taal 7, 8 u.: carnavalsviering m.m.v !he Storks. atioj Sociëteit 't Venster: sociëteitsavond i niHehoboth. heb- HILLEGOM Treslong, 1.30 tan<fearbij eenkomst Plattelands Jongeren Organisatie. I DE ZILK R.K. kerk. Beeklaan, liur: jubileumuitvoering De Haroe Da- ftid* her- DEN HAAG Schouwburg. 8.15 nantfederlandse Operastichting met „Le i deiozze di Figaro" onder leiding van roetfiero Bellugi. men Diligentia, 8.15 u.: Jean Decroos, Ver-tello. en Daniële Dechenne, piano. de Mont d' Or, 9 u.: Shaffy-Chantant. FïerJ SCHEVENINGEN Kurzaal, 8.15 u.: die-jemeenteconcert Residentie-Orkest. Kurhaus-paviljoen, 8 u.: Franse voor ga fjtelling „Elle et eux". Dr. Buter over opvoeding in 1966 LEIDEN De leden van de Ver eniging voor pedagogiek waren er gis teravond in restaurant Van der Heij den getuige van hoe dr. E. H. Buter de school onder de loep nam De heer Buter deed dat in een kritische ba- schouwing over onderwijs en opvoe ding anno 1966, zoals was aangekon digd. De pedagogiek-avonden zijn meestal erg interessant, maar deze keer viel de inleiding ons wat tegen- Dr. Buter, die als biologie-leraar ;s verbonden aan een middelbade school in Amsterdam, gaf achtereenvolgens zijn visie op de opvoeding die de school geeft, op de onderwijsorganisatie als zodanig en op het leren. Een werkelijk kritische beschouwing gaf de inleider niet; zijn betoog kwam meer neer op het plaatsen van wat kanttekeningen, die overigens op zich zelf wel interessant waren. Zo haalde hij als voorbeeld van de opvoedende taak die de school heeft het experiment aan waarbij hij enkele andere biologie-leraren seksuele voorlichting voor leerlingen van de tweede klas hadden „inge bouwd1" in de biologielessen. Er werd zeer openhartig gesproken, waarbij ook de slaapkamer niet werd gemeden. Uit een daarna gehouden enquête was gebleken dat de leerlin gen bijzonder te spreken waren over deze aanpak; frappant vond dr. Buter vooral de openhartigheid die zij aan de deig legden. Hij was tot de conclusie gekomen en hier legde hij sterk de nadruk op dat deze kinderen andere nor men hanteerden dan zijn generatie. Problemen Sprekend over de onderwijsorgani satie stipte de heer Buter wat proble men aan waarmee op het ogenblik in onderwijskringen wordt geworsteld, zoals de mammoetwet, de „vakstatus" die kwestie van de horizontale en vertikale doorstroming. Pasklare op lossingen gaf hij niet, maar wa?r- sohijnïijlk is er (nog) niemand die daartoe in staat is. Bij het laatste punt, de kwestie van het leren, aangeland, merkte dr. Buter op. dat er vooral na de oorlog nogal wat is veranderd en dat nog steeds naar betere methoden wordt gezocht. Hij noemde een Amerikaans onder wijssysteem, dat in Nederland ten dele is ingevoerd zij het niet overal waarbij bijvoorbeeld op de lagere scholen al vakken worden voorbereid die in een later stadium, i-c. bij het voortgezet onderwijs, pas in al hun grimmigheid aan de orde komen. De inleiding werd. zoals gebruikelijk gevolgd door een discussie met de niet zo talrijke aanwezigen. Palestina dichterbij LEIDEN De leden van de Chris tenvrouwenbond. afdeling Leiden- noord. hebben gisteravond in de Pe- trakerk geluisterd naar ds. J. Bos, legerpredikant te Leiden, die een le zing hield over Palestina. De lezing werk geïllustreerd met dia's die zijn gemaakt door paar predikanten die Palestina heb ben bezocht via een bandrecorder werden de dia's van commentaar voorzien. Men zag onder meer beelden vat Bethlehem, Jericho, het meer vat Galilea en de woestijn van Juda. Lezers schrijven ons... Naar aanleiding van uw artikel over „KortstuLtang Leiden-Voorscho- ten" vraag ik uw aandacht voor de volgende feiten: le. het genoemde pad was vroeger een behoorlijk begaanbaar pad naar de diverse land- en tuinbouwbedruj- 2e. de eerste keer is dit pad ver nield door of voor de gemeente Lei den om het gemaaltje te plaatsen, waarbij men met zeer zwaar mate riaal het pad bij slecht weer srtulk- 3e. daarna heeft de gem. Leiden er een gasleiding inigedegd; toen was het helemaal mis: er is toen puin en koolas opgebraotot; 4e. bij de reparatie van de brug heeft men weer bij zeer nat weer met zwaar materiaal dit pad ge bruikt met het gevolg, dat het pad nu praktisch onbegaanbaar is; uw fo to van de blulbber bij oprit van de brug- is het gevolg van het repare ren van de brug. 5e ook bij het opspuiten van de Bosoh- en Gasthuispolder met zand is destijds gebruik gemaakt van het pad. Ook hier een Leads belang. Voorschoten E. Griffioen Vanavond zuurkool? DEN HAAG Door het volledig slagen van de tentoonstelling van vorig jaar, zal de 18de Internationale Technische Tuinbouwbeurs „WéHaTé een maximum aan tentoonstel lingsruimte ter beschikking hebben de Houtrusthallen. Dit betekent dat de technische vakbeurs voor de glastuinbouw dit jaar 13.000 m2 overdekte, en 1500 m2 openlucht expositieruimte ter beschikking heeft. De wezenlijke uitbreiding be rust op de bouw van een broeikas op het buitenterrein van Houtrust. Deze kas zal in volledig bedrijf te zien zijn, dat wil zeggen dat verschillende kasprodukten in bloei zullen worden getoond. Zaterdag be. Schou edsnet reJïean An nine Rui*- 830 u-: Johanniek van der v»n^°'en Schouwburg, 8 u.: Litteris Sacrum „Reiziger zonder bagage" van Anouilh. den Moriaen. 8 u.: dokter Plel- jer over problemen op seksueel terrein. Leidse Volkshuis, 8 u.: culturele film- kond werkgemeenschap De Ratel („Onze gevleugelde vrienden", „Het luis' van Louis van Gasteren, „Recht K> die gaat" en „Faja Lobbi" van Herman van der Horst. Hockey-kantine sportpark Roomburg, uur: jazzavond Folk Beat 14 met The •tablemate 5 De Lakenhal, 8.15 u.: uitvoering Peter bieleman en Rien de Reede (fluit) r.m.v. Theo Bles, (piano), Marianne bieleman (alt), Peter Hoekmeijer en Jaap Prinsen (hoorn) en Sjef Douwes inglklarinet». Werken van Bach. Haydn, ianfauré, Honegger, Strawinsky en Escher. ardj DEN HAAG Schouwburg, 8 15 u.: Éfs-baagsche Comedie met „Droom van co-Jen midzomernacht'. 'hts Diligentia, 2.15 u.: Arena met „De pelers"; 8.15 u.: De Nieuwe Komedie iet „De gevierde liefde", lont d' Or, 9 u.: Shaffy-Chantant. Nassau Dillenburgstraat 8. 2.30u.: loppentheater Guido van Deth met De vogels en de vogeldief". Galileïstraat 2a, 2.30 u.: poppenthea- er Frank Kooman met „Het zonne- :acheltje". SCHEVENINGEN Kurzaal. 815 u.: Concertgebouw orkest o.l.v. Colin Da- is m.m.v. "Ingrid Haebler. piano. Kur- iaus-paviljoen, 8.15 u.: Fiesta Gitana. Apotheekdienst Apotheek Kok. Rapenburg 9, tel. 24807 Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Kat op ten heet zinken dak (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Huwelijk in L6e Italiaanse stijl (18 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De man van Istanbul (14 jaar); woensdag: De sneeuw vuil (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Dr No hij 08 laar)- Studio (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De we reld wil bedrogen worden (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De eend de en de Cadillac (alle leeftiiden). af. Tentoonstellingen Academiegebouw: schilderijen, goua ches en tekeningen van Edouart Arthui 'Genéve) 26 jan.—28 febr., dagelijks van 8—18 uur' (Van een onzer redacteuren) NOORDWIJK AAN ZEE Gister avond hebben ouders van de kleuters de Prinses-Beatrixschool de plaats hun kinderen ingenomen. Onder leiding van de kleuterleidsters Borkent en Jongeneel mochten zij naar harte lust plakken, boetseren, tekenen er verven, gezeten aan de tafels en oj de stoeltjes die de kleuters overdag gebruiken. Dit aardige idee van de leidsters had de bedoeling de ouders een beter inzicht te geven in de dagelijkse bezig heden van hun kinderen, terwijl tege lijkertijd werd gehoopt, dat uit de ac tiviteiten van de ouders nieuwe ideeën naar voren zouden ikomen. Het is een bijzonder geslaagde avond geworden, die voor de ouders om was zij er erg in hadden, zo inge spannen waren zij bezig geweest- De Taveerne Tastevin. Beestenmarkt: ten toonstelling van gouaches en tekeningen in L. Straman te Leiderdorp (van 22 in.—22 febr.). Pardoeza Doezastraat 43: de van werk van Bert Jonk r;gen en jlieverven) na 24 rende vier weken Boerhaavezalen Van 3 febr af de nele maand lentoonstellin-g beroepen, en studievoorlichting: overdag scholenbe- maandag- woensdag- -n vrijdag avond van nalf acht tot negen uur voor iders en ouderen (met rondleiding) De Lakenhal: tentoonstelling van 25 ge. selecteerde schilderyen uit de inzending de Wedgwood-prys van 11 febr. tot 2 maan Sociëteit Horus, Rapenburg 127: grafiek tekeningen van Geert Voskamp, vaD 10 tot en met 21 febr., open van 5.30 tot uur nam. Zaterdag en zondag ge sloten Wassenaar: Kunstzaal Heuff, Hoflaan tentoonstelling aquarellen Bennekom en keramiek v Boer (tot en met 9 maart dag. u.; op dinsdagavond van 810 lags gesloten). Janvossensteeg 59: poppen i kleden van May Hobijn-Rot'h (van 19 febr.12 maart). Otto Ru de 10—17 leidsters moesten toegeven, dat de re sultaten hun alleszins meevielen Sommige creaties waren niet van de originele kleuterprodukten te onder scheiden. andere bleken volwassen kunstwerkjes. Voordat de ouders aan het werk werden gezet, gaven de kleuterleid sters een beschouwing over kinderte keningen, toegelicht met voorbeelden uit de praktijk. LEIDEN Een groep Leidse stu denten onder aanvoering van de heer R. Scmeijns de Vries van Doesburg, vijfdejaars medicijnen, heeft het comi té „Actie brood-nodig" opgericht, dat zich ten doel stelt hulp te verlenen aan hongerend India. Hoewel de verschillende organisaties op het gebied van hulpverlening al acties hebben ondernomen, zijn de studenten van mening dat de bevol king en in het bijzonder de universi taire gemeenschap nog niet voldoende by de hulpverlening zijn betrokken. Het comité wil dan ook in de eerste plaats de mensen wakker schudden daarnaast de initiatieven, die uit de universitaire samenleving zelf moe ten komen, bundelen en coördineren. Overleg Het nieuwe comité heeft overleg ge pleegd met alle vertegenwoordigers van gezelligheidsverenigingen en poli tieke studentenorganisaties, met het Facultatum, met de burgemeester van Leiden, met de rector magnificus en met functionarissen van de Indiase ambasade in Den Haag. Prof. dr. H. Berkhof heeft toegezegd de verant woordelijkheid voor de besteding van het geld op zich te nemen. In dit verband overweegt het co mité een provincie in India te „adop teren". Men denkt hierbij aan Kera la, een van de zwaarst door de droogte getroffen gebieden, van waaruit de meest verontrustende be richten komen. Het is niet de bedoeling rechtstreeks geld in te zamelen door middel van een collecte, maar wel wordt sympa thisanten de gelegenheid geboden een bijdrage te storten op rekening 8000 van de Amro-bank in Leiden. Promoties te Leiden LEIDEN De heer A. G. M. van Vliet, geboren te Velsen en thairos wo nende te Rotterdam, chef de clinique van de neurologische afdeliirug (polikli- niiek) van het ziekenhuis Dijkzicht te Rotterdam, werd gistermiddag bevor derd tot doctor in de faculteit der ge neeskunde op een proefschrift getiteld „Nystagumus latens". Promotor was prof. dr. J. W. G. ter Braaik. De heer W. A. van Heel, geboren te Leiden, en thans wonende te Leiden, is gepromoveerd tot doctor in de fa culteit der wiskunde en natuurweten schappen. op proefschrift getiteld „Morphologie of the anDdiroecium in miatliwales". De promotor was prof. dr. C. G. G. J. van Steends. LEIDEN Zondagavond om zeven ur wordt in de Lutherse kerk de jaarlijkse Baden Powell-herdenking ge houden. Op de oppositie zal van 5 juli tot en met 9 juli een overzicht worden ge geven van alle technische hulpmidde len voor de moderne glasbouw. Ook de Wageningse tuinbouwinstituten en rijksvoorlichtingsdiensten zullen hun inzendingen de vakman van deskundig advies kunnen dienen. Doch nd-et alleen tuinders, maar ook geïnte resseerde buitenstaanders zullen van de tenrtoanstellinig genieten. Op de uit- nodiigdmgen voor todleverdnigSbedrdjven zijn reeds 250 gunstige reacties binnen gekomen; 't wordt dus weer 'n uit- zoekerij, daar er vorig jaar 200 stands konden worden geplaatst! De stands zullen worden verdeeld in zes groepen, waaronder verschillende materialengroepen (licht en zwaar omdat de ondergrond op Houtrust ver schillend is) een voorlichtingsgroep en het buitenterrein. De eerste groep (zwaar materiaal) wordt ondergebracht in een, aan de westelijke zijde van de hallen aangebouwde, tent en om vat materiaal als; oliebranders, ver warmingsketels. aardgasbranders en transportwerktuigen. De tweede groep omvat materiaal voor kasssenbouw (waaronder warenhuisbouw), roetafzui- gers, lucht- en motorpompen, regenin stallaties en transportwerktuigen. De derde groep omvat voorlichting over bloemen, planten en zaden. De vierde groep bestaat weer uit lichte materia len zoals--bestrijdingsmiddelen." mest stoffen, tuinbouwbenodigdheden, ver- duurzamingsmiddelen, verzekeringen, vakbladen en zonweringen. De vijfde groep bevindt zich op het buitenter rein en omvat kassenbouw, ketels er tuinbouwmachine's in de ruimste zin De zesde en nieuwe groep is eigen lijk geen groep maar bestaat uit de kas met groeiende gewassen. Voor de buitenlandse bezoekers zijn aparte maatregelen getroffen zoals wis selkantoren en een duidelijk aangege ven wat de buitenlandse stands zijn. Ook voor extra parkeergelegenheid, films en een extra bewegwijzering wordt gezorgd. Men hoopt ook dit jaar weer duidelijk onder ogen te brengen: de stormachtige technische on-twikke- l-ir*g, die de Nederlandse glas-tuinbouw doormaakt en de noodzaak van een ge regeld ontmoeten van toeleveringsbe drijven en tuinders. Naast de tentoonstelling organiseert de „WéHaté" ook een congres in sa menwerking met het Koninklijk Neder lands Landbouw-Comité, de Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond en de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tuindersbond. Het thema voor congres van dit jaar zal zijn: „Het ondernemerschap in de tuinbouw." Waar het congres wordt gehouden is nog niet bekend, maar wel zeker ii dat het zal worden gehouden op woens dag 6, donderdag 7 en eventueel vrij dag 8 juli. LEIDEN Ondanks het feit, dat het Leids Studenten-muziekgezelschap „Collegium Musicum", dat zowel uit een koor als uit een orkest bestaat, beide onder leiding van André Kaart, in mei a.s. een lustrum-concert zal geven, heeft men er niet vanaf willen zien ook nog het gebruikelijke winter- concert te realiseren. Gisteravond had den zich talrijke bezoekers naar de Zui derkerk begeven om dit winterconcert bij te wonen. De avond werd geopend met een| :er aanvaardbare verklanking drie gedichten van Martinus Nijhoff voor koor en orkest door de Rotter damse conservatorium-leraar Robert Heppener, „Het derde land". De c positie leent zich uitstekend voor uit- .•oeringen als deze. het klankeffect ge baseerd op een sterk dissonerende, steeds diatonische polyfonie en op het gebruik van vele ostinate ritmen en een soort Orff-achtige koor-declama tie. is bijna steeds boeiend, terwijl de technische eisen aan de uitvoerenden gesteld niet al te hoog zijn. Dat deze compositietechniek haar beperkingen heeft en dat de knappe schrijfwijze voor stemmen en instru menten weinig nieuwe aspecten opent, doet aan de genoemde kwaliteiten niets af. Het orkest speelde vervolgens met eel vreugde en toewijding de Kleine Haagse Suite van Alexander Voormo len, gedateerde en vaak nogal gemak kelijk klinkende muziek die het even wel in deze omgeving goed deed. Het laatste deel moest worden herhaald ter beloning van het langdurige ap plaus der toehoorders. Na de pauze stond Pureells bekende opera Dido and Aeneas op het pro gramma, een meesterwerk van be knoptheid en dramatische zeggings kracht. waarin zich ondanks Franse en Italiaanse invloeden het typisch Britse karakter voortdurend verraadt. De be langrijke koorfragmenten werden uit stekend gezongen, dramatisch en toch gedisciplineerd, met veel gevoel voor de stuwende ritmiek van deze muziek. Het orkest sloot zich gewoonlijk uitstekend bij het koor aan. slechts de continuo-partij haperde een en kele maal zoals in Dido's eerste aria. Dido, aanvankelijk te zingen door Sophia van Santé, werd door Anneke Dannijs verdienstelijk, hier en daar wat onvast intonerend Bijkantoor Voorsehotense bank in Leiden-Zuidweot LEIDEN Wethouder S. Menken zal maandagochtend om half 12 het bijkantoor Wagnerplein 19 van de Boerenleenbank IVoorschoten officieel openen. doch wel expressief gezongen. Voor Belinda toonde Leny Ste vens-Ridderhof zich 'n uitgespro ken interprete met haar colora- tuur-achtige sopraanstem. Mei- nard Kraak zong de korte, wat ondankbare partij van Aeneas Pureell componeerde immers voor een meisjespensionaat en had niet veel mannen bij de hand bij zonder goed en overtuigend. De tovenares vond in Nel Wisse ee krachtige, doch wat onevenwichtige en niet zeer verfijnde vertolkster. De overige soli verdienen alle onze lof al zullen we ze hier niet noemen. Het was zoals gewoonlijk een geani. meerde avond die goede verwachtin gen wekt voor het lustrumconcert op 20 mei. Dr, J. van der Veen. VERLOVINGSRINGEN Leidse studenten vormden erewacht LEIDEN. De Leidsche studenten vereniging tot vrijwillige oefening in den wapenhandel Pro Patria is van morgen met vliegend vaandel naar Den Haag vertrokken om het bezoek van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg aan de hofstad luister bij te zetten. Samen met de Delftsche studenten weerbaarheid heeft Pro Patria onder commando van de heer K. A. Hout zager een erewacht gevormd op het Binnenhof. Het vaandel waarmee de Leidse stu denten naar Den Haag gingen, was dat van de Leidse jagers; het werd van morgen op het academieplein door de rector magnificus van de universiteit, prof. dr. J. Dankmeijer, aan Pro Pa tria overgedragen. Normaliter hangt het vaandel in het academiegebouw; overdracht heeft slechts by zeer bij zondere gelegenheden plaats. Als vaandelwacht fungeerde de heer R. G. H. van Erb; vaandrig was J. M. V. H. graaf de Marchant et d' Ansero- Broeders van Taizé in Pieterskerk LEIDEN Het avondgebed voor studenten in de Pieterskerk werd gis teravond verzorgd door de Broeders van Taizé, een protestantse klooster orde uit Frankrijk. Vier van de broeders zyn sinds half oktober in Nederland, waar zij tot eind maant blijven. Hun tijdelijke do micilie is de Bergkerkgemeente in Amersfoort, van waaruit zij op ver schillende pleaitsen in het land spreek beurten vervullen. In de Pieterskerk waren gisteren twee broeders: broeder Prank, die de dienst leidde en een korte meditaitie hield, en frère Philippe, een Frans- MATRASSEN LEDIKANTEN Grote keuze Lage prijzen Haarlemmerstraat 111 Europese filmavond bij afdeling Leiden NRV LEIDEN De Ned. Reisvereniging afdeling Leiden hield gisteren een grote filmavond in de foyer van de Stadsgehoorzaal. De filmdiens: ver toonde de films „Wijd en Zyd" over de zee. en Rijnvaart, „Glückskafer" ovcr^ Zwi'serland, „Welkom in Duits land", de Oostenrijkse film „Lamdring- sum den Dachstein", de film over de Theems „Royal River" en de NRV- film „Samen op reis". Het was alt gewoonlijk een interessante avond. Reisbeschrijving in Oudheden LEIDEN*. In het Rijksmuseum van Oudheden sprak de bekende Belgische Egyptoloog prof. dr. J. Vergote van de Universiteit te Leuven voor een geheel gevulde zaal over: „Strabo's Beschrij ving van Egypte." Deze lezing werd mede georganiseerd door het Voorazia- tisch-Egyptisch Genootschap „Ex Oriën- Aan de hand van een fraaie serie lichtbeelden volgde prof. Vergote de klassieke auteur Strabo op de voet in de beschrijving van de reis, die hem m Alexandrië naar Aswan voert. De beweringen van de auteur werden tegelijkertijd aan een kritisch onderzoek onderworpen in het licht van de gege vens, ons door de archeologie en de Egyptologie verstrekt. Stravo heeft Egypte wel als geograaf bereids, maar ook met de ogen van 'n voorni mein, die het land als toerist ben bezocht. VOORSCHOTEN Slechts 22 van de meer dan 900 leden der Kon. Wil- helminavereniging woonden de jaar vergadering bij. onder wie erevoorzit ter. burgemeester L. de Kool. Als op volger van de heer L. J. van Aken werd de heer J. A. Versluis als voor zitter gekozen. In de andere vacatures werd voorzien door de heren A. H. van Kempen en N. G. van der Ploeg te De heer P. G. Niersman sprak woor den van waardering jegens de heer L. J. van Aken, die 20 jaar bestuurslid is geweest, waarvan twee jaar voorzit ter. Op verzoek van de ledenvergade ring zal de heer Van Aken een schrif telijke dankbetuiging worden gezon- geschenk had een pover resultaat: slechts 17 ulo-leerlingen meldden zich, terwijl men 70 collectanten nodig heeft. Een poging om via de Federatie van Vrouwenverenigingen meer collectan ten te krijgen, had een negatief resul taat. Waarschijnlijk zullen nu collecte bussen worden geplaatst in openbare gebouwen en dergelijke. Het feestprogramma voor 10 maart wordt verzorgd door de Kon. Wilhel- minavereniging. Het is bedoeOd als een bescheiden aanvulling van de televi sie-uitzending en het zal bestaan uit carillonmuziek en een Oranjebal voor de jeugd. Op 30 april wordt het traditionele programma afgewerkt met onder meer een kinderoptocht, behendigheidswed strijden. kermis en muziek.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3