Luchtvrachtvervoer stijgende lijn in ARP en KVP vóór samenwerking, CHU gereserveerd Verdedigster komt uit Nederland Computer ontmaskert bromfietsdieven Bouwproduktie in 1965 7 pet. gestegen Buschauffeurs krijgen te lage lonen Nieuwe eisen gediend in Schiphol en groots krijgt modern vracht centrum NKV: Wacht advies SER niet af 11?= DINSDAG 15 FEBRUARI 19W Amsterdams probleem: -.Hoe houden we bloemen vers ?n AMSTERDAM In de hoofdstad en 1 vele plaatsen in de Bollenstreek kampt ant men met het probleem: „Hoe houden wij de bloemen vers tot 10 maart?" Om te voorkomen dat zij te vroeg in bloei gtaan heeft men ln Amsterdam de Ja- n panse azalea's en prunussen onderge bracht in steenkoude kassen, in de hoop dat op die manier hun groei wordt geremd. De bloemen en planten vormen een be- angrijk onderdeel van de versieringen n de hoofdstad. Voor het stadhuis komen le azalea's en prunussen in bakken te taan. Aan de overkant komt een winter- nurla groene taxushaag. Op de binnenplaats ran het stadhuis komen perebomen te itaan, omrangd door bonte lentebloemen. Dok het interieur van het stadhuis wordt point opgesierd met bloemen. Tussen de tien. en twintigduizend bloe men zullen naar Amsterdam worden ge bracht. De dag en de nacht voor de tien- pe maart wordt alles aangebracht. VKegfeest dit jaar in Zuid-Limburg MAASTRICHT Het enige vliegfeest n Nederland wordt zaterdag 25 juni ge- iouden op vliegveld Zuid-Limburg. Prins flernhard heeft het beschermheerschap lhop_ fan deze manifestatie op zich genomen. Zuidoostelijke wind akry| DE BILT Terwijl de luchtdruk n LatPouen Scandinavië langzaam daalde, is boven onze omgeving een rug van ven JiogedruJc ontstaan, waarvan 't zwaar- tepunt zich naar Duitsland verplaatst. pe aanvoer van koude lucht uit Scan dinavië is hierdoor tot een einde ge- n komen. In het hogedrukgebied boven onze omgeving en Duitsland komt ongo piet meer dan lichte vorst voor. Er is ook nog veel bewolking in dit oe- pied aanwezig. Ten westen van Ierland en Portugal groot lagedrukgebied aange- :omen. de voornaamste kern hiervan de richting van de Golf van liscaye, of Spanje. Fronten die met it depressie-systeem samenhangen trengen enige regen in Ierland, Zuid- iest-Engeland, W est-Fra-.ikrijk en op et Iberische schiereiland. Dit neer- tlaggebled komt wel langzaam naar het noorden, maar de kans dat het jnorgen ons land zal bereiken wordt nog niet groot geacht. Wel zal de resste de wind doen toenemen uit 'oostelijke richting. In de tempe ratuur komt niet veel verandering. HOOGWATER SCHEVENINGEN I 16 februari: 8.19 v.m.; 12.49 n.m. Zon en Maan Woensdag 16 februari: zon op 7.54, on- HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur Eindhoven onbew i gh. bew. Jongeren lieten zich voorlichten (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In kringen van de KVP en ARP staat men aanmer kelijk positiever tegenover een chris ten-democratische samenwerking dan met de CHU het geval is. Daar is men gereserveerder. Dit bleek teravond op een bijeenkomst, die de samenwerkende jongerenorganisa ties JOKVP, CHJO en ARJOS gis teravond hielden en waar aan het woord kwamen het CHU-Kamerlid mr. W. Scholten en de voorzitters van de Tweede Kamerfracties van de KVP en ARP, de heren W. K. N. Schmelzer en B. Roolvink. Drs. Schmelzer zei: Als men het eens is kan het op den duur; een groeiproces is vereist Mr. Scholten was van oordeel- Er is nog niet genoeg klaarheid, we zul len nog moeten studeren. En de heer Roolvink zei kort en bondig: We zijn op elkaar aangewezen. Dwars door de vraag over de eventuele CDU-vorming heen speelde de kwestie van het mogelijk samengaan van ARP en CHU. Ook wat dit betreft wa heer Roolvink zeer positief: We zijn op elkaar aangewezen. Mr. Scholten daar entegen zag thans nog geen mogelijk heden. In deze zaak speelde ook het struktuurrapport van de KVP een r de toelichtingen van de politici. De heer Roolvink haalde in dit verband de rede van dr. Berghuis op het laatste ARP- convent aan. De ARP zou eerst willen samengaan met de CHU, vóór beide formatorische groepen met de KVP tot een chr. democratische beweging komen. Geen mogelijkheden De CIIU heeft geen gebundeld standpunt, zei de heer Scholten. De vergadering bleef aandringen op een visie. De heer Scholten gaf de zijne: Er zijn op dit moment geen mogelijk heden voor een Nederlandse CDU- Na sterke aandrang van de heer Rool vink, voegde de heer Scholten hieraan toe, dat een dergelijke benadering de problematiek niet gunstig beïnvloedt. Zo komen we niet verder, zei de heer Roolvink, maar mr. Scholten gaf te kennen dat men er beter over zwijgen. De heer Roolvink beloofde er niet steeds over te zullen spreken. Zo langzamerhand vergaat de lust hem een beetje. Maar het blijft gewoon een chris tenplicht, meende hij. Er moet toch een visie op de toekomst ziin. Levensstijl Drs. Schmelzer merkte op, dat de KVP wat de CDU-vorming betreft geen monopoLie van goed beleid voor alle rooms-katholieken heeft en ook geen pasklare recepten voor ieder po litiek probleem. Het gaat om de visie op de ahris't'eliijke levenstijl. In he' verleden, zo zei hij, was men he' eens over 't bestaansrecht van chris telijke politieke partijen, nu rijst er nog wel eens twijfel. Een christelijke demooratisohe partij met een eigen inbreng heeft recht van bestaan. Daar kan geen twijfel over zijn, zei de Geen reden voor vervolging van Liibke BONN Een woordvoerder van de openbare aanklager te Bonn heeft gis teren verklaard dat er niet de minste basis is voor een actie tegen de West- duitse president Heinrich Liibke, die volgens Oostduitsc beschuldigingen tij dens de Tweede Wereldoorlog betrok ken zou zijn geweest bij de bouw van concentratiekampen. Vorige week brachten twee vertegen woordigers van het bureau van de open bare aanklager in Oost-Berlijn belastend materiaal, in hoofdzaak bestaande uit fo tokopieën en stukken, naai- Bonn. Daarbij zouden ook bouwplannen voor concentra tiekampen zijn geweest die Lübke zelf zou hebben ondertekend. Djakarta Verdedigster van ver dachte Njono in het proces dat hier gehouden wordt tegen aan stichters van de recente staats greep, is de 5 0-jarige mevrouw Trees Soenito-Heyligers. Zij was de enige, die door de Indonesische re gering bereid werd gevonden de verdachte te verdedigen. Zij is af komstig uit Zwolle en huwde de heer Soenito, die voor de oorlog naar Nederland was gekomen om I rechten te studeren. Wet echtpaar kwam dertien jaar gele- I den in Indonesië nadat de heer Soe nito en de voormalige directeur van Antara, de heer Go Gien Tjwan, uit Nederland waren uitgewezen op grond van ongewenste politieke handelingen De heer Soenito was secretaris van het Indonesische parlement en lid van de linkse beweging Oereka. Hij werd kort na de staatsgreep gearresteerd en bevindt zich nog in hechtenis. Mevrouw Soenito zeide de verdediging op zich genomen te hebben omdat zij dit haar plicht achtte. Van 1945 tot 1950 had zij in Nederland dienst plichtigen verdedigd, die niet naar Indonesië wilden worden uitgezonden. Zij werd pas zaterdag ervan verwit tigd dat zij Njono zou verdedigen. Zij had geen stukken ontvangen maar verzocht niet om uitstel omdat vorige pogingen al mislukt waren en dit al leen maar een onplezierige sfeer in de rechtszaal zou veroorzaken Zij vond de beschuldiging van deelne ming aan een communistischt staats greep (waarvoor haar man gevangen zit een krankzinnige zaak. Zelf was zij als hoofd van de juridische afde ling der staatsbank ontslagen. Men had haar gevraagd of zij ook de andere beschuldigden wilde verde digen. doch had dit vooralsnog van de hand gewezen Eerst wilde zij eens de afloop van dit proces afwachten. Burgemeester Admiraal benoemd in Bussum DEN HAAG Met ingang van 1 maart is de heer A. Admiraal benoemd tot bur gemeester van Bussum. De heer Admi raal. die 56 jaar oud is, is thans burge meester van Enkhuizen. Hij zal in Bus sum de vacature, ontstaan door het over lijden van burgemeester mr. J. C. Has pels. vervullen. De heer Admiraal is ge reformeerd en lid van de ARP. heer Schmelzer. Op Europees vlak is er bundeling van christendemocra ten, waarom dan geen bundeling op nationaal vlak? Er is alleen toekomst als dit wel gebeurt- Er moet volgens de KV P-fractieledder geen sprake zijn van een fusie, maar wel van een nieuwe beweging. Lukt dit niet, dan is de bestaansgrond van de dirie chris telijke partijen ondermijnd. Hij was blij, dat de Rotterdamse jongeren als een soort geweten willen fungeren. Er moeten risico's worden genomen. Samen optrekken De heer Roolvink wees op het veel samen optrekken van de KVP, CHU en ARP. Ze schuwen de verantwoordelijk heid voor het besturen van het land niet. En hun uitgangspunt is hetzelfde: heel gewoon de bijbel toetsen aan de werke lijkheid van iedere dag. Bundeling van krachten moet geen doel zijn, ook geen middel tot meer macht, zei de heer Scholten. Het gaat om doorwerking van het beginsel. Een ontwikkeling naar het drie partijen stelsel valt niet toe te juichen. We leven gelukkig niet meer langs elkaar heen, maar tussien de drie partijen liggen veel verschilpunten. Evenmin als de heer Roolvink voelde voelde het cJh. Kameriüd voor samengaan in organisatorisch verband. \Op besmette bedrijven: Ook niet zieke dieren moeten worden geslacht DEN HAAG Voor een doelmatige bestrijding van het mond- en klauw zeer is het niet mogelijk uitsluitend zieke dieren te slachten. Op besmette bedrijven zullen ook niet klinisch zie ke dieren moeten worden geslacht, omdat anders ontstaat. Dit deelde minister Bieseuvel (land bouw en visserij) mee in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid Van Dis (sgp) over het afvoeren en afslach ten van runderen en varkens op met mohd- en klauwzeer besmette bedrijven. De minister deelde de heer Van Dis verder mee, dat door ambtenaren van het ministerie in samenwerking met de inspectie van de Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren toezicht wordt gehouden op een verantwoord» behandelingswijze van de dieren In Leersum, waar zich ontsporingen zouden hebben voorgedaan, is een on derzoek ingesteld Strokarton zal f 125.000 betalen (Van onze soc.-econ. redactie VEENDAM De werkgevers in de strokartonindustrie hebben tijdens de gisteren gevoerde onderhandelingen over de kwestie georganiseerden-ongeorgani- seerden meegedeeld, dat zij de vorig jaar toegezegde f 125.000 aan de vak bonden zullen overmaken. Ook voor dit jaar hebben de werk gevers voorstellen ter financiering van het algemene vakbondswerk gedaan. Algehele overeenstemming bestaat daar- meuwe begin maart voortgezet. Door verplichte wa-verzekering DEN HAAG De politie gaat de DEN HAAG In 1965 werd aan woningen en andere gebouwen (zon der normaal onderhoud en werken van minder dan f 2.000) voor een bedrag van f 5,2 miljard geprodu ceerd tegen f 4,6 miljard in 1964. Met uitschakeling van de invloed van prijsstijgingen was de vergelijkbare reële bouwproduktie in 1965 naar schatting 7 a 8 pet. hoger dan in 1964. In de woningbouw bedroeg de produk- tie (zonder herstel en verbouw) f 2.689 min ten opziohte van 1964 is dit lopen de prijzen een stijging van f 419 min of 18 pet. Aan overige gebouwen werd een bedrag verwerkt van f 2.251 min (stij ging f 178 min of 9 pet). De arbeidersbezetting (inclusief vorst- werklozen) op werken van f 10.000 en meer bedroeg begin januari 1966 in de woningbouw 84.600 tegen 79.400 begin januari 1965 (stijging 7 pet). Voor de andere gebouwen zijn deze aantallen resp 57,200 en 56.600 (stijging 1 pet). Bij herstel en verbouw eveneens werken van f 10.000 en meer) waren begin ja- .nuari 1966 8 100 arbeiders betrokken te- De besprekingen worden j gen 6.800 een jaar tevoren (stijging 19 strijd aanbinden met bromfietsdie- smetstofreservoir ven. De op veel bromfietsen al aan wezige witte nummerbordjes hebben er mee te maken. En wat vooral met deze strijd te maken heeft is een computer bij het Centraal Bureau voor de statistiek. Per 1 maart is w.a.-verzekering voor bromfietsen verplicht. Als bewijs krijgt de eigenaar een polis met signalement van het vehikel en een nummerplaatje. Als een bromfiets wordt gestolen en de dief is het hele jaar niet aangehouden moet hij de bromfiets het volgende jaar weer laten verzekeren. Zou hij dit niet doen, dan is dat direct merkbaar omdat de kleur van het nummerplaatje elk jaar anders is. Het verzoek om een nieu we verzekering gaat naar de computer. Deze vergelijkt het met de gegevens over de gestolen bromfietsen in het voorafgaande Jaar. Signalement, vastge- pct). Man drong bij vrouw huis binnen om iets te bespreken HEERLEN Een 24-jarige man is het huis binnengedrongen van een alleen- sttaande vrouw, Hij deed dat door via het balkon te klimmen. De vrouw vlucht te via de voordeur en waarschuwde de politie. Toen deze arriveerde bleek de man nog in het huis te zijn. H(j ze' de vrouw t» wachten om iets met ha: bespreken. legd frame-nummer en nummerplaat zullen de opsporing vergemakkelijken. Het nieuwe systeem heeft twee voor delen. Voor de bestolenen is het gemak kelijker om de politie van de nodige ge gevens te voorzien. Voor de dief wordt het moeilijker omdat hij niet beschikt over de by de bromfiets behorende po lis. Dat dergelijke maatregelen nodig zijn blijkt uit de cijfers over 1965. In totaal werden 11.904 bromfietsen gestolen ruim 7000 terecht kwamen. AR-kamerleclen op bezoek in Zwartsluis ZWARTSLUIS De van jaar tot jaar toenemende wateroverlast, waar mee Zwartsluis heeft te kampen, had gisteren de bijzondere belangstelling van een groep Anti-Revolutionaire kamerleden, onder wie fractie-voorzit ter B. Roolvink. Burgemeester J. G. Buijninik van Zwartsluis maakte van deze gelegenheid gebruik de gast niet alleen uitgebreid in te lichten over de noodzaak van uitbrei ding van het grondgebied voor de re creatie. Achterstand gemiddeld f 12 (Van onze soc.-econ. redactie) UTRECHT Evenals bij spoorwegpersoneel blijken ook de lo nen bij het personeel van autobus- dienstondernemingen aanzienlijk achter te blijven bij de loonontwik keling in de rest van het bedrijfs leven. De Kon. Ned. Vereniging van transportondernemingen (KNVTO) en de drie vakbonden van vervoers- personeel zijn na een diepgaand on derzoek in een uitgebreid rapport tot de conclusie gekomen, dat de bus chauffeur bij de niet-gemeenteljjke vervoersbedrijven gemiddeld f 12 per week in beloning achterblijft vergeleken bij de geschoolde nijver - heidsarbeider. Deze f 12 is een gemiddelde. Per groep variëren de verschillen nog vrij sterk Voor chauffeurs, die niet onder het alg.- meen burgerlijk pensioenfonds vallen ep (Van onze luchtvaartmedewerker) SCHIPHOL Onlangs werden de totale vervoerscijfers bekendgemaakt van de geregelde luchtvaartmaatschappijen over het jaar 1965. Daarbij bleek dat het passagiersvervoer in vergelijking met het voorgaande jaar 16 pet. was toegenomen. De meest spectaculaire groei viel evenwel in de sector van het luchtvrachtvervoer te constateren, dat steeg met 30 pet; het hoogste gemiddelde in de afgelopen vijftien jaren. Ook voor dit jaar heeft men al een prognose gereed, die rekent op een passagierstoename van 14 procent en een vervoerstoename van 23 procent. De verscheping per vlieg tuig is in een opgaande lijn, die ook in de toekomst nog vele perspectieven zal gaan bieden. betekenis voor ons land. Ten eerste om dat de KLM, na de Panam, de grootste luchtvrachtvervoerder ter wereld is en de tweede plaats omdat Schiphol - een jaar de luchthaven met de mo dernste afhandelingsmethoden voor het lucht vrachtvervoer in Europa zal zijn. Sinds de tweede wereldoorlog maakt Schiphol, ondanks het feit dat Nederland klein land is zonder binnenlandse luchtverkeer, een onstuimige groei door. Dit is voornamelijk te danken aan haar gunstige ligging in Europa, temidden van het centrum van handel, nijverheid nenlandse luchtvaartmaatschappijen. Deze verzorgen het vervoer naar New York. waar de KLM op haar beurt de lading overneemt en deze naar Am sterdam en verdere Europese bestem- De KLM-vliegtuigen. die uit New York op Schiphol neerstrijken hebben vrijwel dagelijks vracht zendingen uit Japan aan boord. Wanneer begin 1967 het vracht gebouw in het nieuwe verkeers- areaal van Schiphol zal zijn vol tooid. zal daarmee het modern ste afhandelingsgebouw voor luchtvracht ten dienste staan van de vervoerders. mingen brengt. Het vrachtvervoer van Japan naar Europa per schip vergt soms meer dan anderhalve maand; de sea/air combinatie rond 18 dagen. De boot/vliegtuigcomibinatie voor vracht vormt een aantrekkelijke op lossing voor verschepers, voor wie de zeereis te lang duurt of voor wie het vervoer geheel door de lucht nog te kostbaar is. De KLM-vliegtuigen die uit New York op Schiphol neerstrijken hebben vrijwel dagelijks vrachtzendingen aan boord, afkomstig uit Japan. Het gaat hier voor al om artikelen als optische instrumen ten. foto- en filmmateriaal, televisie- en radiotoestellen, recorders, speelgoed en motoronderdelen; allemaal goederen die tot voor kort nog vrijwel uitsluitend de lange reis per schip maakten Cent m in De gunstige geografische ligging van Schiphol, de vele faciliteiten van deze luchthaven en het Europese vrachtlU- nennet van de KLM waarborgen een snelle afvoer naar de overige bestem mingen. In het nieuwe verkeersareaal op de luchthaven Schiphol is men inmiddels begonnen metde bouw van een zeer mo dern vrachtstation, dat een loods vooi de opslag en afhandeling van lucht vrachtgoederen, die in eerste aanleg eer Oppervlakte van rond 18.400 vierkante meter in beslag gaan nemen, omvat. De, hpjdi^e vrachtafhandeling soniedt, noodgedwongen gedecentrali seerd, in een aantal gebouwen rond het bestaande vraohplabvorm. Begonnen in 1920 met twee ton luchtvracht ontwik kelde dit vervoer op Schiphol zich voor vóór-oorlogse begrippen zeer gunstig. De na-oorlogse ontwikkeling was eerst werkelijk spectaculair te noemen: 2,7 miljoen kg in 1946 en in 1964 68.6 mil joen kg. Bij een gemiddelde stijging van ruim 10 procent per jaar over de eerstvolgende elf jaren zal in 1973 'n jaartotaal van c.a. 250 miljoen kg worden bereikt. Een aan tal waaop het thans te bouwen vracht station zal zijn berekend. In het huidige verkeersareaal zal dit aantal zeker niet kunnen worden afge handeld. In 1953 werd begonnen in een voor die tijd modern en ruim opgezet vrachtstation met een oppervlakte van 3500 m2. Sindsdien moest reeds vele malen een uitbreiding aan deze accomo- datie worden gegeven. De totale vloer oppervlakte voor vrachtbehandeling administratie beslaat 7325 m2, inclusief een tent die tussen twee gebouwen geplaatst om de opslagmogelijkheden vergroten. Het nieuwe vrachtstation dient tot geleiding, opslag en afhandeling alle op en van Schiphol aan- en af te voeren luchtvracht en huisvesting van de daarbij betrokken ondernemingen en diensten zoals de luchtvaartmaat schappijen. afhandelingsmaatschappij en en de luchtvaartagenten/expedi teurs en de douane. In de huidige opzet zal de KLM ver reweg het grootste deel van de betref fende goederenjoods in gebruik nemen, terwijl ruim tien procent door derden zal worden benut. Gezien het grote aan deel dat de KLM heeft, werd met be trekking tot de conceptie van de goe derenloods uiteraard nauw overleg met haar gepleegd. In de zomer van 1964 besloot deze om in het door haar te ge bruiken gedeelte, reeds direct tot een vergaande mechanisatie over te gaan. Zij kwam tot dit besluit mede op advies het door haar ingeschakelde, in de moderne afhandelings- en opslagsyste- van vrachtgoederen gespecialiseerde Amerikaanse ingenieursbureau Dortech Inc. Het vrachtstation zal worden voor zien van een kluis, koelruimten, een ..dierenhotel", toiletten en een kantine. Het vrachtcentrum dat circa f 16 mil joen zal kosten, zal begin 1967 bij het gereed zijn van het nieuwe Schip hol in gebruik worden genomen. dus AO W-premie betalen Is het verschil in loonschaal 4 f 16,61 en in loonschaal 5 f 7,07 per week. Voor de chauffeurs, di» wel een overheidspensioen hebben en dus geen AOW betalen is het toonverschil voor toonschaal 4 f 10,70 en voor toon schaal 5 f 1,36 per week. Per bedrijf en per provincie verschillen deze gemiddel den ook nog. Vergelijking met lonen van buschauffeurs bij gemeentelijke ver voersbedrijven kwam nog f 5 per week ongunstiger uit. Gegevens Voor het onderzoek is uitgegaan van gegevens per 1 april 1965. De gegevens werden verstrekt door het Centraal Bu reau voor de Statistiek, voor wat betreft de tonen van geschoolde mannelijke werknemers in de nijverheid. Voor het vervoersbedrijf werden gegevens ontvan gen van 4952 chauffeurs. Voor het onder zoek heeft men zich beperkt tot de func tie van chauffeur, omdat dit de sleutel functie is voor het bepalen van de tonen van andere werknemers by de autobus- dienstondernemingen (monteurs, toe zichthoudend- en administratief perso neel). Voorts is uitgegaan van een 45- urige werkweek en van een normale dag dienst. In totaal namen 33 streekver- voersbedrüven aan het onderzoek deel. Looneisen De drie vakbonden hebben inmiddels by de werkgevers hun voorstellen voor een nieuwe cao al op tafel gelegd. Ge vraagd wordt voor 1966 een loonsverho ging van 7 pet en bovendien een extra bedrag in guldens voor het inhalen van een deel van de loonachterstand. De vak bonden wensen de achterstand volledig in te lopen, maar zyn bereid hierbij een temporisering in acht te nemen. Voorts is gevraagd om verwerking van de huur- bijslagen, uitbreiding van de vakanties, verhoging van de vakantietoeslag, ver betering van de onregelmatigheidstoeslag en bespreking van het vraagstuk georga- niseerden-ongeorganiseerden. Voorontwerp van wet stakingsrecht gereed UTRECHT Minister Samkalden heeft al een voorontwerp van wet ter regeling van het stakingsrecht in gediend bij het kabinet. Dit is ver nomen door het Nederlands katho liek vakverbond, dat gisteren in zijn officiële uitgave Ruim Zicht de mi nister van justitie vraagt, het SER- advies over deze kwestie niet af te wachten, maar bij de opstelling van het wetsontwerp het advies van de Stichting van de Arbeid te hanteren. ..Over het stakingsrecht is het afgelo pen jaar zoveel gepraat en er is zo weinig aan gedaan", aldus Ruim Zicht, „dat men zich in gemoede gaat afvragen of ei' krachten werkzaam zijn die van Neder land een eiland willen maken; een eiland binnen de EEG, waar de werknemers aan banden worden gelegd door vonnissen van rechters en plaatselijke rechtbanken die ieder op hun eigen manier het „recht" van staken interpreteren". De wet op de publiekrechtelijke be drijfsorganisatie stelt, dat de regering in belangrijke sociaal-economische aangeler, genheden het advies van de SER dient te vragen. Het NKV vindt het zaak, dat hieraan zoveel mogelijk wordt vastgehou. maar het twijfelt aan de waarde een uit te brengen SER-advies over de regeling van het stakingsrecht, omdat in de Stichting van de Arbeid de menin gen hierover al duidelijk uiteenlopen. Overigens verwacht het verbond niet, dat het SER-advies op korte termijn zal verschijnen. Het NKV acht echter juist sen korte termijn nodig, omdat de werk- icmers nu, met allerlei spanningen aan het loonfront. moeten kunnen beschikken over een uiterste middel, namelijk het stakingsrecht. Sea-air Een nieuwe methode van luchtvervoer Is het zgn. sea/air verkeer: gedeeltelijk per schip en gedeeltelijk per vliegtuig. De hierdoor verkregen verkorting van de reistijd levert in vele gevallen kosten besparingen op. die het uiteraard wat duurdere vervoer per vliegtuig meer dan compenseen. Met name gaat het hier om vracht vervoer tussen Japan en Europa. Per schip worden de goederen van Japan naar de Westkust van de V.S. (hoofd zakelijk San Francisco) gebracht en

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7