Weekagenda Haal heerlijke rookworst in huis! Ford naar Rijnland in Leiden Z.W. Wapeninstructie van Nederlandse politie schiet sterk tekort ZWANENBERG Leidse inzameling voor het huwelijksgeschenk e»©®®1 BENDER NIEUWE LEIDSE COURANT S DONDERDAG 10 FEBRUARI 1966 Donderdag Foyer museum Volkenkunde, 8 uur: dr G. D. van Wengen met muziek en film uit Suriname. Zuiderkerk, 8 uur: Maatschappij voor Toonkunst, Rotterdams Philh Orkest Leiderdorp: clubgebouw De Munnik, Plantage, 8 uur: afd. K en O, Kees Hana. lezing met kleurendia's over de bergen van Noord-Spanje. Den Haag: Diligentia: 8 uur Vereniging voor Kamermuziek. Breestraat 19, 8 uur: spreekbeurt ds. J. A. Smink, Vrijdag Rapenburg 10: tentoonstelling Suri name en Ned. Antillen, 7 tot 10 uur n.m Gehoorzaal. 8 uur: feestavond afd. Lei den ANMB. t.g.v. 60-jarig bestaan. Boshuis, achter Hoflaan 74, 7 tot 8.30 uur: ruilbeurs voor verzamelaars. Jacobazaal Den Burcht, 8 uur: K en O lezingencyclus over het concilie door Gabriël Smit Schouwburg, 8 uur: K en O, toneel groep Theater met Kabaal in Chioggia Oude Vest 35. 8 uur: afscheid C. J de Graaf als hoofd Alb. Schweitzerschool Koningskerk, 8 uur: jaarvergadering herv. jeugdvereniging op GG. Ir. H Har kema te Zeist over Kenia (met lichtbeel den). Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: Zuid-West Christenvrouwenbond, jaar vergadering. Den Burcht, 8 uur: Wiegewaai-cabarer met nieuw programma. In voorpro gramma MTGS met éénakter ,.Een ge lukkige zomer" van Thornton Wilder. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Er is een moord gepleegd" Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met „De gevierde lief- Schevenlngen: Kurhaus-paviljoen, 8.15 uur: Fiesta Gitana, met gitaar Zaterdag Rapenburg 10: sociëteitsavond 't Roefje Herv. jeugdgebouw Hoogl. Kerkgracht 44, 8 uur: jongerensoc., muziek, biljart, tafeltennis, dansen. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Lessen in las ter". Den Haag: Diligentia, 2.15 uur: toneel groep Arena met „De Spelers". 8.15 uur: De Nieuwe Komedie met .Romulus de Grote". Den Haag: Rolzaal. 8.15 uur: Narciso Yepes. gitaar. Den Haag: Luth. kerk, 8 uur: orgelcon- I eert Dirk Janszoon Zwart. Schevenlngen: Kurzaal. 8.15 uur: Con certgebouworkest, met viool. Schevenlngen: Kurhaus-paviljoen, 8.15 uur: Fiesta Gitana. met gitaar. Zondag Museum Volkenkunde. 3 uur films over Japan. Rapenburg 10. 8 uur: jeugd-ontmoe- tingscentrum Rehoboth, Otto Sterman met proza en poëzie uit zijn programma „De neger spreekt" Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza-apotheek Doezastraat 21313. en Haven-apotheek, Haven 18. tel., 20085. Films CAMERA (2.30, 7 en 9.15 u.): De butler (18 jaar). LIDO (2.30. 7 en 9.15 uur): The war lord (14). LUXOR (2.30. 7 en 9.15 uur): De man I van Istanbul (14); woensdag: Van de brug af gezien (18). REX (2.30, 7 15 en 9.15 uur): De onweer staanbare avonturier (14). STUDIO (2.30, 7 en 9.15 uur): Amerika. Amerika (14) TRIANON (2.30, 7 en 9.15 uur): De eend en de Cadillac (a.l.)_ Tentoonstellingen Academiegebouw: schilderijen goua ches en tekeningen van Edouart Arthui (Genève). 26 jan 28 febrdagelijks van 9—18 uur Taveerne Tastevin. Beestenmarkt: ten toonstelling van gouaches en tekeningen van L. Straman te Leiderdorp (van 22 jan.—22 febr.) Pardoeza Doezastraat 43: tentoonste' lies van werk van Bert Jonk ipemeke oir.gen en jlieverven) na 24 ïan zedu rende vier weken Boerhaavezalen Van 3 febr al de hele maana tentoonstelling beroepen, er studievoorlichting: overdag scholenbe- zoek; maandag- woensdag- -n vrijdag avond van nali acht tot negen uur voor ouders en ouderen (met rondleiding» De Lakenhal: tentoonstelling van 25 ge. selecteerde schilderijen uit de inzending voor de Wedgwood-prijs van 11 febr tot 2 maart Sociëteit Horus. Rapenburg 127: grafiek en tekeningen van Geert Voskamp, van 10 tot en met 21 febr., open van 5.30 tot 9.30 uur nam. Zaterdag en zondag ge sloten WASSENAAR: KunstzaaJ Heufl Ho» laar. 7. tentoonstelling van cQuareller en tekeningen van H Bakke< en oias tieKen van Kees Verkade «van 2» jan tct en met 17 teor dag van 10 tot uur. ook op dinsdagavond van 8 tot 10 uur. zondags gesloten) ACADEMISCHE EXAMENS LEIDEN. 9 februari - Geslaagd: doet ex. Ned. recht: de heer S P Berger (Den Haag). Pleidooi voor gaspistolen en elektrische wapenstokken (Van een onzer redacteuren) De voorschriften betreffende het wapengebruik door de Nederlandse politie schieten op tal van punten era- stig tekort. Opvallend is vooral het ge brek aan concrete aanwijzingen. De politeiman vaart te veel in de mist. Tot deze conclusie komt mr. J. D. van der Meuilen iin zijn proefschrift „Beschouwingen over het wapenge bruik vam de pofl'itie in Nederland", waarop hij gistermiddag aan de Leid se universiteit promoveerde tot doctor in de rechtswetenschappenZijn pro motor was prof. mr. J. M. van Bemme- len. Omdlat ook met een idéale wapenmn- structie de kans op ongelukken in de praktijk niet is uitgesloten, pleit mr. Vain der Meulen voor de ontwikkeling van poliitiewaipens. die wel doeltref fend zijiri, maar geen dodelijk gevolg hebben. Als voorbeelden noemt hij elektrische wapenstokken en gasmisto- Utof me Mr. Van dier Meuten vestigt ook de aandacht op het feit, dat de door mii- niister SaimkaLden aangekarJd'igde nieuwe instructie niiet betekent, dat de probliemen uit de weg worden ge ruimd. Deze instructie wordt alleen de rijkspolitie bindend. De tach tig gemeenten met gemeentepolitie be hoeven zich daaraan niet te storen. Aan de gemeentelijke autonomie is het moeilijk tornen en daarom zal een lan delijke, voor alile pollitóemamnjen gel- Religie en politiek van de Bosnegers LEIDEN In het rijksmuseum voor volkenkunde heeft de heer H. U. E. Thoden van Velzen gisteravond ge sproken over religie en politiek in een Bosnegermaatschappij. Het gesprokene werd toegelicht met lichtbeelden en film. In de inleiding tot zijn eigenlijke verhandeling besteedde de heer Tho den van Velzen aandacht aan de her komst van de Bosnegers, hun woon plaatsen en hun natuurlijk milieu. Vervolgens werden de drie aspecten van. hun religieuze ..leven ter sprake gebracht: de voorouder-religie, de be- zetenheidsoulten en een nieuwe in heemse kerk. De aandacht werd er op gevestigd, dat ook de invloed van de Bosneger- hoofden godsdienstig is gefundeerd. Door gebruik te maken van religieuze instellingen oefenen zij hun macht uit. dendie eeniheidstekist wel een utopie blijven. Mr. Van der Meulen, die is verbon den aan de economische controledienst vermeldt tenslotte in zijn dissertatie, dat de laatste elf jaar elf personen door wapengeweld van de zijde der politie om het leven zijn gekomen. Personeelstekort steeg weer LEIDEN In januari steeg het aantal bij het Gewestelijk Arbeids bureau te Leiden ingeschreven werk loze mannen van 403 tot 430 en het aantal werkloze vrouwen van 78 tot 79. Dit betekent weer niet, dat er geen tekort aan arbeidskrachten zou zijn want het aantal openstaande aanvra gen steeg van 907 tot 925 mannen en van 479 tot 488 vrouwen- Het aantal werklozen kan als volgt worden verdeeld: 91 bouwvakkers, 29 metaalarbeiders, 39 landarbeiders, 18 vissers, 24 man horecapersoneel, 29 kantoormensen en 41 losse arbeiders- Over het algemeen betreft het hier een normaal seizoeniverschynsel. Wat het aantal werkloze vissers betreft: hier staat een vraag naar 27 tegenover Zoekt U een GOUDEN RING voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft het. ook in BRILJANT Altij'd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. NZH verliest op Leidse lijnen LEIDEN Naar wij vernemen, heeft de NZH vorig jaar op de zuiver lokale stadslijnen (11 t.m. 15) een verlies van 211.000,geleden. Dit verlies wordt weliswaar nage noeg weer ongedaan gemaakt door het rendement van de interlokale lij nen (42, 43 en 46), die ook een functie hebben in het lokale vervoer maar het bewijst toch wel, dat het een moei lijke zaak is een stadsbussennet ren dabel te maken. In de vergelijkbare stad Arnhem, waar het. busvervoer in handen van de gemeente is, werd vorig jaar een verlies geboekt van bijna 800.000. „Hommage aan Floyd Patter son", het schilderij waarmee Kees van Bohemen de Wedg- woodprijs 1966 heeft gewonnen. Judoclub de Paris komt in Leiden LEIDEN In november 1965 bracht ?en judoteam van Sportschool De Vries een bezoek aan Frankrijk, om daar, bij de „Judoclub de Paris" enkele wedstrij den te houden. In antwoord op dit be zoek zal een team van de „Judocluib de Paris" van 17 tot 21 maart a.s. te gast zijn in Leiden. Het Franse team bestaat uit elf leden, waarvan er twee de vierde dan hebben, twee de derde dan, vier de tweede dan en drie de eerste dan. In deze ploeg zijn onder andere opgenomen de bekende kampioenen Desmet, Lesturgeon en Des- sa illy, die ook hebben deelgenomen aan de laatste wereldkampioenschappen. De „Judoclub de Paris" heeft in 1958, 1960 en 1965 het kampioenschap behaald in d« Franse olubcompetities. Op vrijdag 18 maart zal in Sportschool De Vries (Uiterstegracht 136) een wed strijd worden gehouden tussen dit Fran se team en een (versterkte) ploeg van De Vries. Op zaterdag 19 maart zullen beide teams gezamenlijk een bezoek brengen aan de nieuwe sportschool van Anton Geesink in Utrecht. Staalkaart van hedendaagse stromingen in de Lakenhal LEIDEN In De Lakenhal wordt deze maand een selectie van 22 schil derijen geëxposeerd uit de 511 werken van 187 kunstenaars, die ingezon den hadden voor de derde jaarlijkse prijsvraag voor de Wedgwoodprijs. Deze selectie is samengesteld door de prijsvraag jury, bestaande uit de kunstschilder Jef Diederen, museumdirecteur prof. dr. H. L. C. Jaffé, de kunstcriticus Hans Redeker, de kunstenaars Jaap Wagemaker en H. Wes- t&rik, alsmede de heer H. Klein. Het is een reizende tentoonstelling, die een aantal plaatsen in Nederland zal bezoeken. De jury beschouwt de collectie als een staalkaart van de hedendaagse stromin- liever gezegd: uitingen van de schilderkust in Nederland en hoewel zij „de afwezigheid van een aantal pro minente kunstenaars voelt als een ge mis" meent zij in haar opzet geslaagd te zijn. In hoeverre deze jury gelijk heeft met te constateren, dat de belangstelling voor de Wedgwoodprijs stijgende is in tegen stelling met die voor de Talensprijs, we- ve niet. Wel menen we, dat de ver gelijking tussen deze twee hier ietwat mank gaat, omdat de Talensprijsvraag ook de amateurschilderkunst erbij betrekt; de beroepsmatige kunstenaar schijnt daar eenmaal altijd wat huiverig tegenover te moeten staan. Overigens menen wU dat de thans ten toongestelde selectie een goede doorsnee in de huidige Nederlandse schilder kunst, zowel naar hoogte als in diepte. Vanavond zuurkool? Studentenraad in Leiden wil eigen studentenadvocaat LEIDEN De Leidse Studentenraad il zo snel mogelük een studentenadvo- lat aanstellen. Zo zal iedere Leidse stu dent voor een gering bedrag juridisch advies kunnen inwinnen. In Amsterdam Utrecht Is het experiment met een dergelijke advocaat een groot succes ge worden. De bekostiging van het project is nog een wat moeilijke zaak. Curatoren zijn niet bereid gebleken subsidie te geven, omdat „de juridische hulp in een sfeer ligt waar nog niet eerder subsidie is verleend". De Leidse Studentenraad, die het van de Studentenvakbeweging af komstige plan kortgeleden unaniem heeft aanvaard, heeft zich toen tot de facul teitsverenigingen gewend. Dan zal echter de faculteitscontributie (nu 11 gulden, medische faculteit 12 gulden) naar alle waarschijnlijkheid omhoog moeten. Prae- ses facultatum Jan Karei Gevere, die voorzitter van de Leidse Studentenraad is, heeft verklaard dat als de faculteiten de verhoging niet toestaan, de kosten voor de advocaat uit de algemene re serve zullen worden geput. De advocaat zou juridisch advies moe ten gaan geven aan studenten, studenten verenigingen en eventueel lager admini stratief personeel. De SVB zegt hierover: „Dat is geen luxe. Moeilijkheden met hos pita's bijv. zullen steeds meer voorko men door de toenemende woningnood. Alleen al een brief van een advocaat doet. zo leert de ervaring, vaak wonde ren. Veel studenten hebben er trouwens geen idee van, wat de wettelijke po sitie van de huurder is". NVV niet in comité LEIDEN Het NVV heeft in Lei den geen zitting willen nemen in he plaatselijke comité „Huwelijksge schenk prinses Beatrix - de heer Claus von Amsberg", zo vernemen wij. Zoals we al hebben bericht, heb ben ruim twintig afgevaardigden zitting in het comité, onder wie wél een afgevaardigde van de plaatse lijke PvdA-fractie. Komende week gaat het wat de inza meling betreft, menens worden in Leiden: van maandag t.m. zaterdag staan dan in de vestibule van het stadhuis, in de hal van het postkan toor, bij plaatselijjke postagentschap pen en in de hal van bankinstellingen grote collectebussen, waarin giften Nieuw programma van Wiegelvaa i-ca ba ret LEIDEN Vrijdagavond a.s. om acht uur geeft het Wiegewaai-cabaret in Den Burcht de première van zijn nieuwe programma. Vooraf wordt door de groep MTGS onder regie van Ha- geman sr. de eenakter ..Een gelukkige zomer" van Thornton Wilder opge voerd. kunnen worden gedeponeerd voor het huwelijksgeschenk. Daarnaast is er nog de al eerder ge melde mogelijkheid giften over te ma ken door storting of overschrijving op de rekening van het comité bij de Amsterdam-Rotterdam Bank NV, kan toor Lekten, of op de postrekening var deze bank, nr. 9200, onder vermeldiing „Huwelijksgeschenk". Zoa'ls bekend mag worden geacht, zaïl prinses Bea trix een deel van de landelijke op brengst bestemmen voor eer algemeen doel. Ajyarte geschenken Hoewel de universiteit en de WSL wel in het plaatselijk comité zijn ver tegenwoordigd, zulten déze een afzon derlijke inzameling houden teneinde door een apart geschenk de banden tussen de universiteit en WSL ener zijds en prinses Beatrix anderzijds nog eens te onderstrepen. Voorts ligt het in de bedoeling van het gemeentebestuur de Prinses en haar toekomstige mam nog een speci fiek Leids geschenk te zenden. Voorzitter en secretaris van het Leidise comité zijn resp. ir. J. J. G. van Hoek (in zijn functie van voonzitter der Kamer van Koophandel) en mr. Chr. de Jong, chef van het kabinet vain de burgemeester. Residentie Orkest met Willem Noske LEIDEN Dinsdag 15 februari zal het Residentie Orkest onder leiding van Willem van Otterloo zijn zesde abonnementsconcert geven met mede werking van de violist Willem Noske. Het concert begint met de uitvoe ring van de in 1952 gecomponeerde Symphonische etude van Hendrik An- driessen. Willem Noske zal met het orkest het Vioolconcert van Stamitz vertolken. Het concert wordt besloten met de Symphonie nr. 4 van Brucner. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Marco, z v J Simons en M E Pielanen; Eugenius Franciscus Mattheus Maria, z v G A M Forsthövel en W T Mimpen; Ma- hastie. d v M Naraghi en D Hadji Karbelaïali; Nicotine, d v J P van den Hoek en M Holswilder; Yvette Monique Yolanda, d v C A Zuider duin en Y M Blok: Pieternella Ge- raldine. d v P B J Lanser en A C Kastelein: Maria Amtonia Susanne, d v D N Korpershoek en M A S La ven: Ferry Taco, z v G P Groene- wegen en B Lucas; Saskia Sara. d v H de Graaf en J C van der Luit; Mirjam Maria Johanna ,d v H Don- gelmans en M van Dissel; René Teu- nis, d v T Guijt en W H Swinkels. OVERLEDEN: M J H Rietmeijer. 91 jaar, wed van C G F Philippens: H J Zwartendijk, 67 jaar, man; W Immig, 87 jaar, man; C Witte, 76 jaar, man; S W H Zwaan, 74 jaar, wed van G Meerloo. PIANO PER fSP CENTIMETER Muzikale flatbewoner of concertpia nist. WIJ streven naar maatwerk In onze adviezen. Daarom nemen wij de tijd ons In Uw problemen te ver diepen. En daarom hanteren wij naast de stemvork ook de duimstok. Uw woonruimte, budget of extreme eisen prikkelen ons tot het vinden van een passende oplossing. Neem bij Bender de tijd om dit zelf te ervaren. Er is n.l. nogal wat verschil in kwaliteit van de werken. Men vergelijke b.v. het winnende werk „Hommage aan Floyd Patterson" van Kees van Bohemen en b.v. dat van Ar mando, een roodgeschilderde plank, waar op een aanital zwarte ijzeren schroef bouten is gemonteerd, of het maaksel van W. J. de Haan. „Gewond hart", waarvoor als materialen een bodemloos houten kistje, doorboord met een scherp gepunt stuk staal, jute, houtspaanders, kromme spijkers en ander afval zijn ge bruikt. Maar dat zijn dan wel de uiter sten waartussen de anderen zich ieder op eigen manier bewegen. Vakmanschap Expressief is „De witte Negev", een woestijnmipressie van L. Molin Aantrek kelijk van kleur en compositie is de collage „Blue Silk" van Sam Mlddleton. Mooi, fleurig en zonnig het werk van P. van Soest „Bloemen voor mevrouw". „Jardin" van de naar Nederland over gekomen Hongaar I. Laszlo Nagy roept herinneringen op aan een Mondriaan in zijn overgangsfase. Mooi is „De Vogelman" van de Bra bander Nico Molenkamp, maar „Ballen- gooitent 1945" van J. v. d. Pol staat dicht bij de pop-art. A. Doolaard en B. Blankert ontpoppen zich als fijnschilders met surrealistische allures, waarvan wij de eerste, gezien het schilderijtje „Vogel", vanwege de Jeroen Bosch-achtige sfeer het hoogste aanslaan. Blankert bewijst overigens wel een technisch vakmanschap in zijn driedelige schildering „Landschap", maar het is onevenwichtig met een aantal zeer zwak ke details. Een eigen plaats neemt Marjan de Glopper in met een tweetal werken. „De Jordaan" schijnt geïnspireerd op de vroe gere z.g. centsprenten. Het is modern primitief. hetgeen ook het geval is met de entourage rond het naar wij aan nemen zelfportret „Voor mijn moeder op haar verjaardag". Het portTet zelf is sterk, bijna mannelijk geïnspireerd. De tentoonstelling, die gisteravond zon der officieel vertoon werd geopend, blijft tot 2 maart in Leiden. Voordracht vacature Hoge Raad DEN HAAG De Hoge Raad der Ne derlanden heeft een voordracht opge maakt ter vervulling van een vacature in een raadsheerplaats, ontstaan door het ges Seheel van Sf eervol ontslag dat is verleend aan mr F M. Westerouwen van Meeteren. De lijst van aanbeveling is als volgt: 1. mr. Ch. J. A. Moons, advocaat-generaal bü de Hoge Raad der Nederlanden: 2. prof mr. D. van Eek, hoogleraar aan de rooms- katholieke universiteit te Nijmegen en raadsheer-plaatsvervanger in het ge rechtshof te Arnhem; 3. mej. mr. A. A. L. Minkenhof advocaat-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden; 4, mr F B. Dozy, raadsheer in het gerechtshof te Amster^ dam: 5. mr. V. T. A van Dük. vlce-Dresi- dent van de arrondissements-rechtbank te u« een vemeersonj Utrecht: 6. mr H. E. Ra«. raadsheer ini onder medische behandeling stellen, het gerechtshof te Arnher- 1 Amerikaans bedrijf aan Stationsplein LEIDEN In het Van Eesterenge- bouw aan het Stationsplein heeft xich op nr 228 de NV Rotex gevestigd, een vroegere afdeling van Fasson Neder land NV aan de Lammenschansweg en behorend tot het Amerikaanse con cern Avery Products Corp. in Cali- fornië. De NV Rotex gaat zich bezighouden met de fabricage en verkoop voor heel Europa van etiketteertangen met toe behoren waaronder zelfklevende tapes. Volgende week hoopt men met de as semblage van de tangen te beginnen. Er werkt by Rotex ongeveer 20 man personeel. Directeur is thans nog de (reizende) Amerikaan R. A. Nelson en „marketing-services manager" de Nederlander H. W. Odijk. Het bedrijf heeft in totaal 800 m2 vloeroppervlakte tot zijn beschikking. Toneelspel voor de plattelandsvrouwen LEIDEN Op de gisteravond ge houden feestelijke jaarvergadering van de afdeling van de chr. platte landsvrouwenbond heeft een Zoeter- woudse toneelgroep het blijspel „Wel kom binnen" opgevoerd. Dit door Chr. Hoogerwerf geschre venstuk wend vertolkt onder regie van de heer H. v. d. Berg, die in een in leidend woord zei, dat men geen en kele pretentie voerde, maar slechts ge paste verpozing wilde brengen. Ondanks de soms ietwat haperende dictie en hei gebrek aan overtuigings kracht bij enkele spelers, kwam het spel goed over het voetlicht Het pu bliek reageerde spontaan en men bleef geboeid toekijken. De bijeenkomst werd geleid door presidente mevrouw DorrepaalParle- vldet. Het vlees werd niet duur betaald DEN HAAG Een 57-jarige groe- sier in vlees en vleeswaren uit Letd- schendam hield hij hoog en bij laag vol niet te hebben geweten dat de door hem in de jaren 19631965 ge kochte vleeswaren van diefstal afkom stig waren. Erg prijsbewust was hij dan niet geweest want de chauffeur en een expeditiechef van een fabriek in Lisse hadden hem het vlees voor minder dan de helft van de prijs ver kocht Vervelend voor de grossier was dat hij zich blijkens zijn boekhouding wel prijsbewust had betoond toen het op verkopen aankwam: de daarvoor ge boekte bedragen lagen heel wat ho ger. De officier van justitie hield het dan ook op heling en eiste giistermorgen de maximum-straf: zes maanden. De politierechter veroordeelde conform deze eis. deskundig in klank Bouw winkels in Voorhout gestart VOORHOUT Op het al jaren braak liggende terrein aan de Heren straat is het bouwbedrijf J. A. Uljee alhier begonnen met de bouw van een drietal winkels met grote show room (meubelzaak), waarboven een vijftal woningen komt. Het Leider- dorpse architectenbureau J. Splinter maakte het ontwerp. Zowel aan de karnt van de Herenstraat als aan de Dinsdagsewetering worden de etala- Stijging dodencijfer in A dams verkeer AMSTERDAM Het hoofdstedelijk* verkeer eiste in 1965 93 doden en 2715 ernstige gewonden. Vooral het aantal doden steeg aanzienlijk in vergelijking met 1964. toen er 79 doden te be treuren waren en 2702 ernstige gewon den. In totaal moesten in 1965 5748 zich na een verkeersongeluk gemiddelde dus 15 per dag. (Van onze stadsredacteur) LEIDEN Naar wij vernemen, zijn de onderhandelingen over het dealer schap van Ford voor Leiden en om streken thans zover gevorderd, dat als vaststaand mag word enaangenomen, dat het wordt ondergebracht bij ga rage Rijnland aan de Vijf-Meilaan in Leiden-zuid-west, waarvan de heer W. F. C. Boon directeur is. Zoals bekend, komt het dealerschap van Ford. dat thans nog by de Elam berust, eind maart vry. Er worden nog onderhandelingen gevoerd tussen Renault, de heer Boon en de heer Van der Marei te Wassenaar (eigenaar van het gebouwencomplex van de Elam) over het dealerschap van Renault, dat

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3