Finland koestert zijn vreemde neutraliteit Y .4 Nu het toch P moet zijn, rook dan het allerbeste I Erhard kandidaat CDU -voorzitter O In de Russische invloedssfeer Het moet steeds waakzaam zijn Nieuwe Duitse ambassadeur naar Moskou geluk wensen Vele voor jarige PvdA Antisemitisch vandalisme is toegenomen Boeing vloog te hoog bij Tokio-baai Uit de Haagse hof geplukt „Alle Duitsers wisten van de moordkampen" alles goed/ en wer Massu bevorderd tot generaal en bevelhebber 11 DONDERDAG 10 FEBRUARI 1966 (Van een correspondent) HELSINKI Steeds wanneer president Urko Kekkonen van Finland een bezoek aan Moskou brengt, houdt heel Scandinavië be zorgd de blik op hem gericht. Men vraagt zich dan allerwegen af: „Zal hij de neutraliteit van Finland kunnen handhaven?" Die neu traliteit is als een kasplantje, met grote zorg op gekweekt. Een wat inwonertal aangaat klein land tien en een half miljoen inwoners dat tegen de Sowjetunie aanleunt, kan niet al te veel op zijn vrij heid vertrouwen. Vandaar die zorg voor en bezorgdheid over zijn neutraliteit. De tussen de beide wereldoorlogen I gevoerde politiek van onafhankelijk- heid van alle grootmachten heeft I echter niet kunnen voorkomen, dat het land bij de tweede wereldoorlog I betrokken raakte. Daarom ontwierp I Paasikivi, president van Finland van 1946 tot 1956, een nieuwe doctrine, ver- I vat in het verdrag van vriendschap, samenwerking en wederzijdse hulp, President Kekkonen tijdens een van dat in 1948 met de Sowjetunie geslo- zijn bezoeken aan Moskou. BONN De Westduitse regering zal een nieuwe ambassadeur naar Mos kou zenden. Het is Gerhardt von Wal- ther, de huidige ambassadeur in Turkije, Horst Groepper gaat van Mos kou naar Ankara. Hij heeft in Moskou aan kritiek blootgestaan omdat hij in de Sowjetunie ikonen gekocht en naar Duitsland gezonden zou hebben. ten werd. In feite behelsde dat een poging de Finse neutraliteit te garanderen en te gelijkertijd speciaal nadruk te leggen op het behoud van goede betrekkingen met de Sowjetunie. Deze politiek streeft ook Kekkonen na. Hoe onlo gisch zij ook lijkt, men kan moeilijk kritiek leveren op haar grote lijnen, wanneer men die bekijkt tegen de achtergrond van de Finse toestanden. De oorspronkelijke bedoeling van die politiek kan slechts worden gehand haafd met het grootst denkbare vak manschap. Al te gemakkelijk zou zij een politiek van „neutraliteit in vre destijd, maar niet in tijd van oorlog" kunnen worden. ZTo heeft onlangs een vooraanstaand Fins politicus uit oppositionele krin gen de Finse buitenlandse politiek be schreven. De vrees daarvoor werd voor velen nog eens bevestigd tijdens wie niet van ijzer is. verbazen ons door kract prestaties en uithoudings vermogen. Maar neemt - verstandig vóór het eten en vóór het slapen gaan een glas versterkende wijn. Maar dan het merk van „goeden bloede" met de zo bekend-vertrouwde Pleegzuster. Pleegzuster bloedwljn pleit voor uw lichamelijk welzijnl IZL rode pleegzuster bloedwijn de smaak-volle energiedrank het bezoek, dat Kekkonen in februari van het vorige jaar aan Moskou bracht. Over zijn precieze formulering is weliswaar enig meningsverschil ontstaan, maar de verklaring van Kek konen kwam er toch op neer, dat wan neer er in Europa een oorlog zou uitbreken Finland niet neutraal zou kunnen blijven. Wat is het nut van een neutraliteit, luidden de kritische commentaren, die te niet gedaan wordt, wanneer men haar op de proef stelt? Men lever de kritiek op Kekkonen's aanvallen op het M.L.F. voorstel. Maar waar de cri tici zich toch het meest bezorgd over maakten was de kennelijke uitbanning van het principe, dat Finland zich van commentaar onthoudt over geschilpun ten tussen de grootmachten. Definitie Geen wonder dus, dat velen zich afvroegen welke nieuwe definitie voor de Finse neutraliteit na Kekkonen' korte bezoek aan Moskou, kort voor Kerstmis, nu weer tevoorschijn zou ko men. Kort voor zijn reis naar Moskou had Kekkonen nog een belangrijke speech gehouden voor de jongeren- bond voor Buitenlandse Politiek, hij de nadruk had gelegd op de basis van de Finse neutraliteit. Het verdrag van vriendschap, samen werking en wederzijdse bijstand, aldus Kekkonen, zou Finland alleen r in een oorlog betrekken in geval van een aanval op het land zelf of op lowjet-Unie via Fins grondgebied, geval van een aanval op de Sow- jêt-Unie via niet'Firis gebied, ztillen we ingevolge het pact niet bij een gewa pend conflict betrokken raken." Ook zou het pact zonder wederzijdse toe stemming van beide ondertekenaars niet in werking treden. (Van onze parlementsredactie) AMSTERDAM Minister-presi dent mr. Cals, ARP-voorzitter dr. Berghuis, CHU-secretaris mr. Van Gel der en KVP-voorzitter mr. Aalberse behoren tot de zeer velen, die gister middag in Amsterdam de Partij van de Arbeid kwamen complimenteren met haar twintigste verjaardag. Tijdens een stemmige receptie in het Apollo-paviljoen namen partijvoorzit ter dr. J. H. H. Tans en secretaris penningmeester E. Meester honderden gelukwensen van vrienden en buiten staanders in ontvangst. De feestelijke stemming werd niet verstoord door het feit, dat de VVD (al of niet opzettelijk) aan de uitnodi ging voor de receptie geen gevolg had gegeven. In een korte speech stelde dr. Tans vast, dat de PvdA in de afgelopen twintig jaar een belangrijke en wezen lijke bijdrage aan het herstel en de vernieuwing van ons land heeft gele verd en dat ook aan de toekomstige ontwikkeling hoopt te doen. Namens de rode „familie" (NVV, VARA, Ar beiderspers e.d.) bood ir. H. Vos het partijbestuur een cadeau onder cou vert aan. Met nog enkele giften uit andere bron werd de jarige partij op deze dag ƒ25.000 rijker. De afwezigheid van de WD ter re- ceotie werd 's avonds voor de NCRV-televisie goedgemaakt door de voorzitter van de liberale Tweede-Ka merfractie mr. Geertsema. In eer vraaggesorek waaraan ook de fractie leiders Schmelzer (kath.v.), Roolvink (a.r.) en Beernink (c.h.) deelnamen wenste de heer Geertsema de PvdA geluk en sprak hij de hoop uit dat de strijd tussen zijn partij en de socialis ten ook in de toekomst op faire wijze zal worden gevoerd. „Liggen de stand punten op financieel-economisch ge bied veelal uiteen: op het terrein van de geestelijke vrijheid staan beide par tijen vaak schouder aan schouder." KVP-fractieleider Schmelzer vond, dat de PvdA weieens blijk geeft van vooral in Noorwegen nog duidelijk merkbaar is, kunnen stimuleren. Wat de motieven ook mogen zijn, de Rus sen zouden er geen bezwaar tegen ma ken. Het bezoek van president Kekko nen aan Moskou in december verliep zonder opzienbarende feiten, maar het zou toch verkeerd zijn de verklaring van februari 1965 terzijde te schuiven. Zij geeft een goed beeld van de om vang van de Russische invloed op het politieke leven. Voorbeelden daarvan zijn er te over. In de herfst van 1958 trad de meerderheidsregering af in verband met de vijandige houding van de Sowjetunie, die zich manifesteerde in het dreigement de handelsband met Finland te verbreken. Dank zij de door de Russen uitgeoefende druk werd Kekkonen in 1962 als president herkozen. De Russische bezwaren te gen Honka leidden er toe dat deze partijloze kanselier van justitie, die de kandidaat van een aantal partijen het presidentschap was, zich te rugtrok. Noodzaak De sociaal-democraten zitten sinds 1959 niet meer in de regering, in feite vanwege Russische bezwaren. Op een receptie in de Russische ambassade merkte een Finse politicus onlangs op, dat een bepaalde sociaal-democraat niet in functie kon blijven, daar de Russen het niet op hem begrepen had den. Dat was niets ongewoons. De ze gen van de Russen wordt in brede kringen aanvaard als een noodzaak om in leven te blijven. Er valt in de Finse politiek een voortdurende neiging waar te nemen om over de schouder naar Grote Broei te kijken. Vanzelfsprekend wekt dit in bepaalde kringen groot ongenoegen op. De regering in het algemeen en president Kekkonen in het bijzonder moeten het dan ontgelden. Bepaalde bezwaren moeten met eni ge reserve worden bekeken. President Kekkonen is een dominerende figuur. Functionarissen van het ministerie van buitenlandse zaken beschouwen zichzelf eerder als ambtenaren, Kekkonen's richtlijnen volgen moeten dan als medewerkers aan het politieke programma van de regering. Politici zijn van nature afkerig van een al machtige baas, maar sterk leider schap is niet noodzakelijkerwijze be denkelijk. Het heeft in het geval Fin land het voordeel van een remedie tegen de ziekte van de eendagsrege- ringen. Een pl cratische opvattingen en de construc tieve samenwerking met de PvdA, maar hoopte dat de bestaansgrond van de confessionele partijen voortaan niet meer door de socialisten zal worden gekritiseerd. De heef Roolvink had lof voor de hechte organistie en financi ële soliditeit van de PvdA. De heer Beernink volstond met de opmerking, dat ook een confessionele partij heel goed een sociale politiek kan voerei BONN Het antisemitische vanda lisme is vorig laar in West-Duits!and i toegenomen. Aldus minister van Justi tie dr. Richard Jaeger in de Westduit se Bondsdag. Ofschoon hij niet over cijfers be schikte, durfde hij te zeggen dat het aantal gevallen vari brandstichting, be dreigingen en ontwijding van synago gen en Joodse begraafplaatsen is toege nomen. De regering zal de mogelijk heid bestuderen of zwaardere straffen 'runnen worden uitgedeeld. ^BrnTirsr.snKN Twee dodelij ke ongelukken bij het skiën tijdens t af<relonen weekeinde zijn aanlei ding geweest tot een onderzoek naar de gang van zaken bij een skilift bij ^erchtesgaden. Beide ongelukken gebeurden zater dag op de hardbevroren Jenner-hel- 'ing. De slachtoffers waren een 40-jari- <?e Duitser en een 37-iarige Oostenrijk se. Nagegaan wordt in hoeverre de eigenaar van de skilift verantwoorde lijkheid draagt voor de waarschuwing van de skiërs voor de moeilijkheden op de helling. Een bord in de skilift gaf nl. aan, dat de afdaling die dag an Dit onderdeel van zijn toespraak kan gezien worden als een poging de verontruste opposanten gerust te stel len. Maar Kekkonen zei meer. Hij sprak zich uit voor een verreikend plan voor een neutraal Finno-Scandia. Daarbij zouden niet alleen Finland en Zweden betrokken zijn, maar ook Noorwegen en mogelijk zelfs Denemar ken. Beide laatste landen zouden zich in dat geval uit de NAVO moeten te rugtrekken en speciale betrekkingen moeten opbouwen met de Verenigde Staten of Groot-Brittannië, zoals Fin land dat met de Sowjet-Unie gedaan heeft. Dit is een nieuwe versie van de plannen voor een neutrale Noordeuro- pese defensiegemeenschap, waarover al geruime tijd geruchten de ronde doen. Het plan kan worden gezien ofwel als een poging tot versterking van de Finse neutraliteit ofwel als een poging Noorwegen en Denemarken uit de NAVO los te weken. Misschien ook wel als een combinatie van beide. Het plan zou wel eens de basis kun nen vormen voor een belangrijk diplo matiek initiatief. Hoewel het geen onmiddellijke kans van slagen zou heb ben, zou het de positieve instelling je gens Scandinavische solidariteit, die Anders Finland heeft ook een andere aanblik. Het is een land met een zui- democratisch systeem ondanks alle druk uit het buitenland. Het grote politieke vraagstuk in het land i de sociaal-democraten er goed aan doen zich bij de volgende verkiezin gen van een terugkeer in de regering te verzekeren. Finland is ook het land, dat welis\vaar naar het Oosten moet kijken, maar dat toch zijn oog op het Westen gevestigd houdt. Finland's bui tenlandse handel concentreert zich voor driekwart op het Westen. Twee derde daarvan op West Europa. Fin land is in alles behalve in naam lid van de EVA. Omwille van Rusland werd de status van geassocieerd lid aangenomen. Die keerzijde van de me daille moet belicht worden, omdat het niet eenvoudig is Finland's plaats in de wereld goed te schetsen. Dat ver bijstert veel Finnen. Finland gaat bijzonder prat op zijn onafhankelijkheid, het liefkoost zijn vrijheid, maar is toch zeer bevreesd haar weer te verliezen. Men bemerkt een zekere terughoudendheid, wan neer men in de conversatie met men sen, die goed van wereldomvattende problemen op de hoogte zijn, het onderwerp de Finse- neutraliteit aansnijdt. Dat komt misschien, omdat er in Finland veel tot oordelen bevoeg de mensen wonen, die menen, dat het land steeds meer in de Russische invloedsfeer komt. De Finnen doen er verstandig aan op hun hoede te zijn. De rest van de wereld ook. Morris Philip Morris, de sigaret, die om zijn internationaal niveau overal ter wereld wordt gerookt, handhaaft zijn prijs van f 1.50 Verrassing van kanselier BONN De Westduitse kanse lier, dr. Ludwig Erhard, heeft officieel laten weten, zich kandi daat te stellen voor het voorzit terschap van de CDU, de Chris ten-Democratische Unie. Dit verrassende besluit kwam nog geen etmaal, nadat de CDU-fractie- voorzitter in de Bondsdag, Rainer Bar- zel, zich kandidaat had gesteld, nadat Joseph Hermann Duf hues, die reeds naast Adenauer het voorzitterschap be kleedde, voor de eer had bedankt. In een korte verklaring zegt Erhard thans, de koppeling van beide functies de beste oplossing te vinden. Tevoren had Erhard een gesprek ge voerd met Barzel. De kwestie van de verkiezing was eind vorig jaar aa: orde gekomen, nadat Adenauer had congres, wordt gehouden. Aanvanke lijk werd aangenomen, dat Duf hues zou worden gekozen. Later was minis ter van binnenlandse zaken Luecke fa voriet. Deze trok zich echter terug, nadat Barzel zich kandidaat had ge steld. Aangenomen werd, dat de zaak bin nen de partij geregeld was. Des te onverwachter kwam daarom de mede deling van Erhard, die kort geleden nog had verklaard, liever beschouwd TOKIO De Boeing 727 die vorige week vrijdag in de Baai van Tokio is neergestort vloog bij de nadering van het vliegveld veel hoger dan nodig was. Men neemt aan dat de gezagvoerder op het laatste ogenblik snel hoogte heeft willen verliezen door zijn snel heid te verminderen, een manoeuvre, die met de Boeing 727 bijzonder ge vaarlijk is. Ofschoon de Boeing de re putatie heeft, bij de landing erg gevoe lig te zijn, verkiest men in Japan dit type boven de Franse Caravelle. te weinig vertrouwen in het oarticu- „zeer goed" was. Na het eerste dodelij lier initiatief en de persoonlijke ver- ke ongeluk werd een bord opgehangen antwoordelijkheid. Hij prees de demo-1 met het opschrift „goed". DOOR Ze is een aardige vrouw van mid- n den dertig. Heeft een man en twee g kinderen, 's Morgens wuift ze die drie 's om goed acht uur na. Gaat dan in het k huishouden aan de slag. En om elf uur kan ze opgewekt rondkijken k Alles schoon, alles netjes en met de v beste wil der wereld kan ze niets meer doen. Nou ja ze loopt wat extra lang rond voor haar boodschappen, drinkt dan bij deze dan bij gene een kopje koffie of klopt de buurvrouw op om bij haar te komen. Ze is het aanloopadresje van de buurt en vrienden en kennissen als er narigheid is. Luistert, spreekt opwek kende woorden. Als haar man 's avonds thuis komt. vindt hij haar dan diep in de put vanwege alle ellende, die ze van de anderen te horen kreeg En vanwege haar machteloos gevoel daar toch in wezen maar heel weinig aan te kunnen veranderen. e Ze heeft een zondagsschoolklas o onder haar hoede genomen. Maar de dagen zijn zo lang en voor haar leven b dige geest en vlugge handen veel en p veel te leeg. Voor haar huwelijk is ze doktersas- t slstente geweest en heeft in ziekenhui- i zen bij de administratie gewerkt. Toen dan ook het hoge woord er uit kwam: dat ze toch wel graag een d part-time werkkring zou zoeken, be- h greep haar man het volkomen. Ze 1 bekeken de dagschema's eens en kwa- r en tot de conclusie, dat een baan edurende een paar dagen, of allee morgens, of alleen 's middags be Het zou ook leuk zijn salaris rijgen, een eigen spaarpotje voor erjaardagen en zo. Omdat ze toch misschien w Het omgekeerde probleem •gens een tikkeltje schuldgevoel ha omdat de baan van voor haar h elijk haar zo goed bevallen was, eef denken aan een administratie^ ost ergens in de medische secto Laar man knikte weer. „Kind ze zi n overal met tekort aan personee wordt met open armen ontva en." Dus ging ze op een ochtend acht e telefoon zitten en belde de zieke uizen langs. Het eerste had geen b ngstelling, het tweede geen vacat e, het derde zou haar naam notere jf Bij het vierde presenteerde ze zich al n niet meer zo best en aan het vijfde st begon ze maar niet. Na een paar da gen schepte ze weer moed, belde een e paar klinieken Nergens kwam echter e een jubelende stem, die riep: „Op u hebben we zitten wachten, trek uw el mantel aan en snel hierheen." Of ze eventueel dan niet thuis een administratie kon voeren? Maar daar voelde niemand wat voor. Nou ja die baan is niet duur, ze maakt er geen drama van. Maar voor al 's ochtends in haar keurige huis bij de volle koffiepot, die zij met buur vrouwen of verdrietigen ledigt, kan ze soms wel eens kriebelig worden. Ze is van nature geen maatschappe lijk werkster; ze kan niet meer lezen dan ze al doet; niet meer kleren ma ken voor zichzelf en haar kinderen dan ze fabriceert: ze kan geen zieken gaan verplegen, want dat heeft ze d nooit geleerd; niet ergens anders gaan i- huishouden, want haar eigen huishou- e ding doet ze alleen met plezier omdat e het voor eigen man en kinderen is r Ze wil alleen maar haar tijd aan wat t- hersenwerk besteden, omdat ze zelf 1 merkt, dat het buurvrouwengepraat i- haar langzaam maar zeker dol maakt. Ze blijft uitkijken, maar is wel i- ietwat verbaast als ze hoort spreken e- over het probleem om de gehuwde j- vrouw in het arbeidsproces te halen Haar probleem is net andersom. te worden als de leider van het Duitse volk, dan als de leider van een politie ke partij. Barzel heeft intussen te ken nen gegeven, zijn kandidatuur te hand haven. Erhard LIET voorzitterschap van de West duitse Christen-democratische Unie heeft nooit bijzondere beteke nis gehad, toen dr. Konrad Adeuaue: kanselier van de Bondsrepubliek was. Hij was zowel kanselier als voorzitter en legde regering en par tij zijn wil op. Nadat Erhard Adenauer tegen diens wil was opgevolgd als kanselier bleek het voorzitterschap in han den van de „Alte" een machtig wa pen te zijn. Adenauer slaagde er in, in zijn functie van partijleider Er hard lange tijd de voet dwars te zetten. Niettemin voelde Erhard er niets voor, de kandidatuur voor het v zitterschap van de CDU te aan-1 vaarden, toen Adenauer eind vorig jaar liet weten, zich in maart niet voor herverkiezing beschikbaar te! stellen. Erhard wilde liever als de kanselier van het Duitse volk dan als de leider van een partij bekend staan. Verrassing TJET FEIT, dat Erhard zich nu plotseling wel beschikbaar stelt als kandidaat voor het voorzitter schap van zijn partij, is een vol ledige verrassing. Hij moec er een dringende reden voor hebben gehad. Erhard had geen bezwaar tegen de verkiezing van Joseph Hermann Dufhues. Deze trok zich echter om persoonlijke redenen terug. Paul Luecke, die vervolgens de man met de beste kansen werd, was eveneens aanvaardbaar voor de kanselier Deze trok echter zijn kandidatuur in, nadat fractieleider Rainer Bar zel zich voor de post beschikbaar had gesteld. Deze voor Erhard ongunstige ont wikkeling noodzaakte de kanselier, zelf naar voren te komen. Hij is tot de ontdekking gekomen, dat het kanselierschap en het voorzitter schap van de CDU beter aan elkaar gekoppeld kunnen worden. Zijn kan didatuur is een nieuwe fase in de strijd om de macht. KOPENHAGEN Dr. Fritz Bauer, openbaar aanklager in Hessen, heeft gezegd, dat „alle Duitsers van 1933 af op de hoogte zijn geweest van het bestaan van concentratiekampen.'' Hij verklaarde dit tegenover het Deense blad Ekstrabladet Met zijn processen wil Bauer aantonen, dat de relatief weinige exponenten van de na zi-misdaden miljoenen Duitsers achter zich hadden. Ook wil hij de bevolking er op wijzen, dat het niet juist is als de gewone man beweert, werkelijk niets van de concentratiekampen te hebben geweten. Kleine gemeenten Hebben grote gemeenten (ook ver houdingsgewijs) echt méér nodig dan kleine? Heeft de schrijver van dit „commentaar" al eens nagerekend hoeveel het een kleine gemeente per inwoner kost om het culturele peil op niveau te houden? Ter illustratie het volgende over een gemeente van plm.. 1000 inwoners. Subsidie gymnas- tiekver. 100; muziekver. 750; bij drage tekort ver. gebouw 1500; sub- ging 1500; sportvelden 3000, dit is totaal 7140, dus 7 per inwoner. Stel hier nu eens tegenover wat grote gemeenten voor cultuur uitgeven. Ook qua verzorgingspeil geloof ik dat kleine gemeenten het financieel „slechter" hebben dan grote. Ik hoopt van harte, dat de gedachte van minis ter Vondeling weerklank zal vinden, opdat het met de uitkeringen uit het gemeentefonds reëler zal toegaan. Zoutelande K. Wouters Zingen „Wij zingen U ter ere", luidde de titel van een ee- dezer dagen door mij beluisterd ra >rog amma, waarin men kennis i maken met een aantal van de nieuwe gezangen in gebruik bij c Geref. Kerken. Ik schrok toen ik ze hoorde; wat een verdraaiing van melodieën. Waar is dat toch voor nodig? Waarom moet en zal het oude, vertrouwde koste wat het wil worden afgebroken? Ik ben ervan overtuigd dat een grote meer derheid van eenvoudige kerkgangers niet alleen de ouden van dagen de oude melodieën wil. Voorschoten J. P. Segaar Dwaasheid (14) Waar maken de mensen zich toch druk over? Als er geen organisatie was geweest hadden we nimmer va kantie gehad en evenmin loonsverho gingen. een vrije zaterdag en noem maar verder op. Dat is allemaal door de vakbeweging tot stand gekomen. En daar plukken de ongeorgani seerden nu mede de vruchten van. Als wij .s georganiseerden 4 pet. va kantiegeld beuren, krijgen ongeorgani seerden 5 pet., want zij betalen geen vakbondscontributie. Vraag aan onge organiseerden: waarom nemen jullie dat allemaal aan? Vinden jullie dat Dwaasheid (15) Hoe lang nog de knoet van de vak bonden? vroeg in deze rubriek een kleine werkgever zich af. Werkelijk, dit te lezen doet mij pijn als werkne mer. Ik geloof, niet dat er van een werknemers-knoet sprake is, wel (vroeger) van een werkgeversknoet. Laat ik uit ervaring dit mogen zeggen: ondanks veel recht dat dank zij de vakorganisatie is gedaan, kun nen nog genoeg punten aangewezen worden waarbij van klinkklaar onrecht jegens werknemers gesproken moei worden. Ik denk hier in net bijzonder aan de wijze waarop een werkgever zijn werknemer in de da- Zondagsarheid (7) Ook langs deze weg teken ik pro test aan tegen gedane uitspraken van studiedeputaten der Geref. Kerken inzake zondagsarbeid En wel om de volgende redenen, a. Op grond van de bijbel moet Gods Dag geheiligd wor den b. Iedereen die God belijdt moet Hem gehoorzamen, c. Gods wet heeft eeuwige kracht en autoriteit, d. Veel zondagsarbeid kan nog beperkt en zelfs nagelaten worden Ik zie in bo venbedoelde uitspraak een verdere de formatie van het kerkelijk leven. Yerseke F. Schipper PARIJS De 58-larige legerkorps- generaal Jacques Massu die voor de nnaf'">ni'piHUheid van Algerije onder meer belast was met de handhaving van de orde In dat land, is bevorderd tot leger-generaal. Bovendien wordt hij bevelhebber van de Franse strijd krachten In West Duitsland. - Bij een treffen op Noord-Borneo zijn vijf Britten er. twee Maleisiërg gesneuveld. Aldus een bericht uit Dja karta.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11