Houtsplinters enige houvast in mysterie-zaak VL 153 Oegstgeester nog tot mei Kanaalbrug afgesloten? Woningnood in Leiderdorp niet op zeer korte termijn opgelost Oranjebal in Katwijk op de tiende maart NIEUWE LEIDSE COURANT 4 WOENSDAG 2 FEBRUARI 1966 VISSERtJNIEUWS Burgemeester bekeek stand van zaken IJMUIDEN De haringvisserij in de Ierse Zee lijkt op een eind te lopen. Men kon weinig of niets vangen. Verscheidene vaartuigen zijn daarom uit geweken naar de Atlantische Oceaan. Men hoopt daar wat makreel te kunnen vangen. Andere vaartuigen komen op huis aan met een kleinere lading dan waarop men gezien de goede resultaten van de voorgaande reis had gehoopt. In de Noord kon men door het slechte weer pas in de avonduren aan de slag gaan. De eetste trekken leverden bijzonder weinig op. De insserij is de laatste tijd in dit gebied aanmerkelijk minder gewor den. Dat blijkt uit de geringe hoeveelheden die de thans aan de markt ver schijnende vaartuigen aan boord hebben. De loggers en kotters bij de P-boeien wisten weer goede tongvangsten te boe ken. Ook haalden zij veel schol op. Dich ter bij huis bleven deze vaartuigen even min van succes verstoken. Sommige kot ters zitten nog steeds achter de gul aan en wisten in enkele gevallen tot redelijke hoeveelheden te komen. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen in IJmuiden on der meer aan de markt de VL 115 Voor aan met 350 kisten, de KW 42 Nicolaas Senior met 510 kisten, de IJM 26 's-Gra- venhage met 250 kisten en 50 kleine kisten haring en makreel, de IJM 36 Kemphaan met 1000 kisten, de VL 105 Elisabeth met 650 kisten en 500 kleine kisten haring, de VL 121 Willem met 660 kisten en 420 kleine kisten haring, de IJM 24 Utrecht met 1200 kisten en de KW 171 Jan Maria met 600 in Ierland gekochte kisten ha- In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 250 kisten schelvis, 60 kisten wijting, 150 kisten gul en kabeljauw. 100 kisten kool- vis, 220 kisten schar, 2100 kisten haring. 1060 kleine kisten haring en 600 in Ier land gekochte kisten haring. Vloot In de loop van 1965 werd een groot aantal schepen van de Nederlandse vis sersvloot afgevoerd: 43 loggers, 1 treiler. 5 kotters en 2 botters werden gesloopt. 6 loggers, 2 treilers en 10 kotters werden naar het buitenland verkocht. Bovendien vergingen 3 kotters. De vloot werd rijkt met 6 nieuwe treilers en 10 nii kotters. Het aantal loggers verminderde van 121 stuks tot 72 stuks. In 1965 beoefenden slechts 15 loggers de dijfnetvisserij. Het aantal motortreilers steeg tot 77. waarvan 11 hektreilers In 1965 kwam een eind aan de groei kottervloot. In de categorie van 120 pk tot 600 pk verminderde het aantal met 12. Het totale aantal pk daalde tot 238.150 pk. Dat was vrijwel gelijk aan eind 1963. doch 14.000 pk lager dan eind 1964. De totale inhoud daalde vrij sterk van 88.120 ton tot 81.942 ton. De structuurveranderingen van het be drijf vergen grote investeringen. Het van grote betekenis dat deze kapitalen hun rendement opleveren. Daarom van enorm belang dat studies worden gemaakt -an de afzetmogelijkheden de jongste ontwikkelingen op technisch gebied. De verkleining v#nhet algemeen, toegankelijke visgebied in dé Noordzee door de uitbreiding van de territoriale wateren noopt tot het uitzien naai dere visgronden. Wat er was Aan de IJmuider markt verscheni vaartuigen. Zij zorgden voor een aar van 8490 kisten vis, waarvan 2050 kisten schelvis. 480 kisten wijting, 140 kisten gul en kabeljauw, 520 kisten kleine gul, 1020 kisten koolvis, 700 kisten haring, 820 kleine kisten haring, 110 kleine kisten makreel, 2080 kisten schol. 55 kisten tar bot, 25 kisten rog. 320 kisten diversen. 750 stuks stijve kabeljauw en 55.000 kilo tons. De tongprijzen gingen iets naar bene den. Het gemiddelde bleef echter zeei aanvaardbaar. De slips zat tussen de f 2.53 en de f 2,15. Voor de schol was de be langstelling weer gering. Verder dan f 32 voor de tweetjes wenste men gaan. De andere soorten waren nog goed koper. De haring ging tegen een koers van f 35 tot f 31 vlot van de hand. In het schelvispakket kwamen de grotere soor ten in iets ruimere hoeveelheden voor De grote schelvis haalde een gemiddeld' van f 60. De drie kleinste soorten moes ten met een aanzienlijk lagere notering genoegen nemen. Voor de braad sommige gevallen een aftocht naar de kattencentrale niet te vermijden. De wij ting kon zich handhaven maar daarmee is alles gezegd. Hoger dan f 21 voor de gestripte soort kwam men niet. De dich te wijting schommelde tussen de f 17 en de f 13. Ook de gul zat met een hoogste prijs van f 33 voor de grootste soort in de verkeerde hoek. De regels kabeljauw waren eveneens aan de goedkope kan! Op de eerste afslag betaalde men voor de grote even f 102, maar al spoedig beland de men op f 65. De regels kleine kon men al voor f 40 kopen. Later was 1 2h al genoeg. De grote witte en zwarte kool- vis ontliepen elkaar met een gemiddelde yan f 95 niet veeL Financiering Het ligt in de bedoeling van de minis ter van Landbouw en Visseru zo spoedig mogelijk in plaats van de eind novembei 1965 afgelopen Regeling Bijzondere Vis serij Financiering een nieuwe regeling in werking te doen treden, die een bre Stand der bevolking gemeente Katwijk KATWIJK GEVESTIGD: J Vooijs van Velsen naar Sluisweg 32; S Casui- kum van Den Haag naar Overrijn 7. J Arts van Boxmeer naar Schokkingstraat 10, Y Durieux van Amsterdam naai Boerslaan 11. Z Hilbert van Assen naar Emmastraat 17, A Kouzir van Leiden naar Noordwij kerweg 26, E Sabaihi van Leiden naar Noordwijkcrweg 26. J Neu teboom van Leiden naar Hyacintstraat 3, A Broeke van Noordwijkerhout naai Overrijn 7, C Versteeg van Zaandam naar Driepiassen weg 17, J van Duin van Noordwijk naar Boslaan 21, H Schaap yan Hilversum naar Laan van Nieuw- Zuid 44, M Reiche vn Nieuwveen naar Boulevard 83, K Post van Leimuiden naar Anemoonstraat 5, K Varkevisser van Leiden naar Louwestraat 39. VERTROKKEN: A ten Hoorn van Zon nebloemstraat 9a naar Amerika, J Kui per van Boulevard 11 naar Leiden, Kore- yaartstraat 51a, D den Boer van salon wagen Nachtegaallaan naar Amersfoort salonwagen Radiumweg. J Daudey van Wassenaarseweg 60 naar Wassenaar. Mid delweg 59. der terrein zal bestrijken dan de be staande. Dit deelt minister Biesheuvel in nota aan de Tweede Kamer mee Zo als hij al in de toelichting op de begro ting voor 1966 heeft meegedeeld, worrii' hierbij gedacht aan een uitbreiding van de financieringsmogelijkheden tot andere onderdelen van de bedrijfstak dan de schepen en de visconservenindustrie. Sinds het in werking treden van de saneringsregeling zijn 74 vaartuigen ge financierd: 37 treilers- en treilloggers, 27 kotters en 10 garnalenschepen. De finan ciering van de in de Visserijnota ge noemde aantallen schepen: 50 treilers en treilloggers. 60 kotters en 100 garnalen •aartulgen is dus ten dele gerealiseerd Niettemin is het garantieplafond van f 17.5 miljoen thans nagenoeg uitgeput Bit is voornamelijk een gevolg van de in 1954 niet voorziene sterke stijging van de bouwprijzen. Het plafond zal met vijf miljoen gulden worden verhoogd. Aan bedrijven uit de visverwerkende industrie werden onder deze regeling kredieten verstrekt. Hiermee was een bedrag ge moeid van f 600.000. zodat van het maxi- num van f 2.5 miljoen nog f 1.9 miljoen Nieuwe hektreiler In de Vissershaven ligt de nieuwste aanwinst van de Nederlandse treilervloot technische proefvaart op donder- is de hektreiler SGH 171 Corne lls Vroliik Fzn van de rederij Vrolijk Het schip werd gebouwd by de Sleep- hellingmaatschappij te Scheveningen en werd ook geheel door dit bedrijf ontwor pen. Met zijn lengte \*.n een kleine zes tig meter is de Cornelis Vrolijk Fzn de grootste hektreiler van de .Nederlandse issersvloot Het type wijkt af van het algemeen gangbare door het dubbele achterdek. Dit heeft het grote voordeel dat er praktisch zonder onderbreking ge vist kan worden. De verwerking van de vangst geschiedt op het benedendek. zodat het bovendek vrij blijft .voor de visserij. Het schip heeft de beschikking over een Sabroe- diepvriesinstallatie met een capaciteit van 18 ton per etmaal. Het diepvriesbewaar- ruim heeft een capaciteit van 150 kubieke meter. Daarnaast is er een gekoeld ruim voor verse vis met een inhoud van 220 kubieke meter. De accommodatie is bere kend op een bemanning van 20 koppen. Er zijn vier vierpersoonshutten en 4 een- oersoonshutten voor schipper, stuurman, eerste machinist en bootsman. De mess- room vindt men op het hoofddek. Voor schipper, stuurman en machinist is m een aparte messroom. De kombuis be vindt zich op het benedendek en staal door een voedsellift in verbinding mei De winch is uitgerust met zes trommels en kan vanaf de achterzijde var stuurhut worden bediend. Vier man bij dit systeem voldoende r— het net binnen te balen. In de machinekamer staat een 1320 PK-Deutzmotor. De dienst- snelheid zal ruim 14 mijl per uur bedra gen. De treiler, die uitermate geschikt i; voor de verre visserij, komt onder com mando te staan van de bekende IJmui der schipper Jan Klinkenberg. KATWIJK AAN ZEE Op de avond van de tiende maart zal op het marktplein een Oranjebal worden gehouden. Voor overdag zal het niet meevallen iets te organiseren, omdat velen aan hun televisietoestel gekluis terd zullen zijn om de huwelijksplechtigheid te volgen. De plaatselijke mu ziekverenigingen hebben in ieder geval hun medewerking toegezegd bij de verzorging van feestmuziek. Op de gisteravond in hotel Riche ge houden jaarvergadering van de' Oranje vereniging werd verder ook van gedach ten gewisseld over het Koninginnefeest op 30 april. Het programma zal onder meer bestaan uit bedrijfsvoetbalwedstrij. den, volksspelen en een roeiwedstrijd. Tevens zal worden getracht een mars wedstrijd te hpuden voor leden van de gymnastiekvereniging' Héiéiflès en de padvinderij. Een kinderoptocht behoort eveneens tot de mogelijkheden. Over wogen wordt ook in de Hoornespoider kinderspelen te organiseren Te weinig leclen Secretaris J. van Rijn klaagde er in zijn jaarverslag over, dat het ledental (900) niet in verhouding staat tot het inwonertal van Katwijk Mevrouw Zweers-van Rossum, bestuurslid van E cules. zegde haar medewerking toe bij het werven van nieuwe leden. Penningmeester G. Haasnoot meldde een nadelig saldo van ruim f 300. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J van Andel, L. Parlevliet en J. van Rijn herkozen. In de plaats van de heer P. C. Priester die om gezondheidsrede nen was afgetreden, koos men de heer Jac de Best, In zijn welkomstwoord had voor zitter J. Mlnnee stilgestaan bü de actie tegen het huwelijk van prin ses Beatrix met de heer von Ams- berg. De voorzitter bepaalde zicb er toe te zeggen, dat het bestuur zicb daarvan geheel distancieert. J. G. P. Bouman, LEIDERDORP Burgemeester mr. Gallas heeft gisteravond in de ver gadering van de gemeenteraad meegedeeld, dat dit jaar de tienduizendste in Leiderdorp wordt verwacht. Er zijn op het ogenblik 9728 inwoners. De heer Gallas herinnerde aan de uitspraak van de Tweede Kamer over de grenswijziging. Toch is 1965 niet het beslissende jaar geworden. Dat wordt 1966. Stad en randgemeenten hebben elk een eigen plaats in het geheel van de agglomeratie. Maar er zijn vele raakpunten. De burgemeester zag het als een gebiedende eis zowel voor het Leiderdorpse gemeentebestuur als dat van Leiden hierop scherp te letten en waar mogelijk en noodzakelijk, veelal ook met nog andere gemeentebesturen, zaken gezamenlijk aan te pakken. De heer Gallas dacht bijv. aan een nieuwe basis voor de levering van gas en elektriciteit, alsmede aan de kwes- te der vuilstortplaatsen. Ten aanzien van de recreatie zal in de toekomst ook overleg nodig zijn. De burgemeester gaf een overzicht van wat in Leiderdorp vorig jaar is gepasseerd Er kwamen 24 woningwetwoningen, I premiewoningen en 87 woningen in de vrije sector klaar, terwijl op dit ogenblik 169 woningen in aanbouw zijn en dit jaar klaar zullen komen. Verder is voor nog 263 woningen rijks-goedkeuring verleend. Voor 931 goede pogingen van een aantal za ken, een duidelijk eigen geluid van de middenstanders". Over de scholenbouw liet de bur gemeester een ernstig woord horen. Het gemeentebestuur moet zich in allerhande bochten wringen om de vereiste goedkeuringen voor de scho lenbouw te verkrijgen. Ik acht dat een ernstige zaak". De burgemeester deelde mee, dat eind 1965 314 personen waren inge schreven op de lijst van woningzoe kenden tegen 298 eind 1964. „Ons- aanrennen achter de woningnood geeft inderdaad wel enig resultaat te zien, zij het dat het op dit moment mis plaatst is te beweren dat het einde van de woningmoeilijkheden op zeer korte termijn in zicht zou zijn". Koppelverkoop en pakketvorming maken de prijs van de vrije-sector- woningen onnodig hoog en verhinde ren de zo noodzakelijke opschuiving van mensen die meer kunnen betalen dan de huur van de woningwetwo ning. Veel aandacht werd besteed aan de opschuivingen. Met de binnenkort gereedkomende 22 woningwetwonin gen zullen dan ook ongeveer 45 ge en aan passende woonruimte kun nen worden geholpen. Vorig jaar werden 315 woonvergunningen ver- De heer Evers beantwoordde de toe- soraak van de burgemeester. De heer Minraee sprak verder dank woorden aan het adres van gemeente bestuur, politie, gemeentewerken en ge- meentebedrijven, het onderwijzend per soneel, de voetbalverenigingen. Hercules, De Rijnmonders, dirigent L. Haasnoot, de heer J. J. Gouw en fiatuur lijk de muziek, korpsen vöor hun medewerking bij de festiviteiten. KATWIJK AAN ZEE Op het postkantoor is in januari ingelegd f 129.275,73 en uitbetaald f 150.191,89 Op het hulppostka-n-toor werd ingelegd f 44.084.06 en uitbetaald f 44.219,24. BURGEMEESTER GALLAS ernstige zaak woningen is of wordt rijksgoedkeuring aangevraagd. Er wordt gewerkt aan he' plan voor arbeidsbesparende wo ningbouw. Men overlegt al met een potentiële belegger. Met de bouw van een woonoord voor buitenlandse ar beiders op het terrein van de V.T.N. werd een begin gemaakt Middenstand In zijn rede vestigde de heer Gal las ook de aandacht op de betekenis van de middenstand in de Leider- dorpse gemeenschap. Men streeft ernaar, het koopklimaat te verbe teren. Wel kan de vraag gesteld worden of de middenstand al een voldoende eigen aandeel heeft ge nomen in het vereiste gemeer.schaps- spel. Is men door de zware concur rentie van Leiden en Den Haag huiverig geworden voor grotere eenheid .Zou het niet tot oprich ting van een vereniging kunnen ko men die als gespreksnartner met het gemeentebestuur bijv. kan optreden en haar eigen belangen kan beplei ten „Wij missen hier, ondanks de Muziekschool De de meeste voorstellen agenda bleken hamerstukken te ziin. zoals de uitkering-ineens over 1965 aan het gemeentepersoneel. de deco raties aan schoolgebouwen, de aan koop van grond in de Munnikenool- der voor woningbouw er de verhuur van de school Hoofdstraat aan parti culieren. De voorstellen betreffende het gebruik van de jachthaven en de restauratie van de molen in de Mun- nikenpolder werden eveneens aange nomen. De subsidie voor de stichting Muziekschool Leiderdorp vond de heer Los een flinke aanslag op het cultuurfonds. Kan dit onderwijs niet op de lagere scholen door een vakleraar worden gegeven Een deel van de kosten wordt dan toch door het rijk vergoed. De heer Van der Sluijs vroeg, of aan alle nor men, die het rijk stelt voor de sub sidie, is voldaan. Hoe hoog kan de ze bijdrage dan zijn Het bedrag gaat nu elk jaar met sprongen om hoog. Burgemeester Gallas zei. de mogelijkheid voor les op de lagere scholen te zullen onderzoeken, voorlopige indruk is. dat men het maximum van het vakonderwijs is. Men zal ook zoeken naar een ba-, sis die solider is dan deze subsidies. De Oranjevereniging krijgt 3000 voor het organiseren van feestelijkhe den op 10 maart, terwijl 1050 nodig is om de schooljeugd een herinne ringsglas uit te reiken. Mej. v. d. Voort en de heer Andrik stemden tegen. Er was ook nog een voorstel met betrekking tot het gebruik van de openbare weg (wering van parkeer- excessen). Het is nu mogelijk op te treden tegen bezitters, verhuurders of reparateurs van motorrijtuigen die de openbare weg gebruiken. De raad wuifde het college lof toe voor zijn voortvarendheid. De heer Poels vroeg in de rond vraag B. en W. aandacht voor eer harmonische projectie van de Zijllaan- en Meijepolder. Hij vreesde aaneen- gebouwde huizenblokken. Tracht een open en vriendelijk aanzien te behou den, zei hij. Met de stedebouwkundi gen is ook dit onderwerp besproken, antwoordde de burgemeester. Koffiezetster verrast met aardgas (Van een onzer verslaggevers), LEIDERDORP Het enige pand in Leiderdorp dat al op het aardgas is aangesloten, is het bwreau van ge meentewerken. Dat was onlangs voor het perso neel van dat bureau en dat van de Lichtfabrieken ook een verrassing. Op een goede dag toen één van de dames van het kantoor koffiewater wilde opzetten, kwam er een flinke steekvlam uit het gaskomfoor. Nie mand begreep wat er aan de hand was, maar deskundigen stelden vast, dat er aardgas uit de leiding kwam. Men kreeg van de Lichtfabrieken een ruiltoestel. Vermoedelijk is het bureau Nu duiken naar het gezonken schip Elizabeth Arden alle verkrijgbaar bij; Hoog on laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Donderdag: hoog water 0.52 en 13,18 8.59 en 21.33 uur. (3.m.a. waterreus) VOORSTRAAT 15 KATWIJK AAN ZEE Nieuw Venuep beroept cis. Otter (Chr. Geref. Kerk) NIEUW VENNEP De Chr. Geref Kerk van Nieuw Vennep heeft een be roep uitgebracht op ds. A. J. Otter uit Deventer. Ds. Otter is in 1927 geboren. In 1960 werd hij kandidaat in Sint-Jans laag water klooster waar hij op 19 oktober werd be vestigd. In 1963 ging hij naar Deventer. (Van één onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Er is nog geen licht gekomen in dc mysterieuze zaak rondom de Deense kotter Minne Mona en de VL 153. Dc confron tatie tussen Deense vissers en de opvarenden van het Vlaardingse schip j heeft voorzover bekend geen positief resultaat opgeleverd. Dc Denen had den beweerd, dat ze de roerganger van het aanvarende schip direct zou den herkennen, maar toen ze oog-in-oog met de Nederlandse vissers ston den, begonnen ze te aarzelen. Vanmorgen zijn de Denen naar IJmuiden gegaan om de VL 153 te be kijken. Uit een tekening tevoren door één van de Deense vissers van het schip gemaakt, zou kunnen worden af geleid. dat ze het bij hun beschuldiging van de VL 153 toch bij het verkeerde eind hebben. Op enkele belangrijke onderdelen klopt deze tekening namelijk niet met de werkelijkheid. De mogelijkheid wordt niet uitgesloten geacht, dat een Noorse vissersboot met het visserij- merk UL aan de aanvaring schuldig is. UL lijkt uit de verte erg veel op VL. Het enige houvast heeft men nu aan houtsplinters van onbekende herkomst op de boeg van de VL 153 aangetrof fen. Dr. A. H. Witte van het gerechte lijk laboratorium te Den Haag heeft verklaard, dat hij graag een stukj' hout van de gezonken kotter zou heb ben om het met de splinters te verge lijken. Aangenomen wordt, dat de Deense autoriteiten thans duikers zul len inschakelen om dr. Witte aan ver gelijkingsmateriaal te hélpen. Di Deense en Nederlandse justitie stellen! er een eer in deze zaak tot op de bodem! uit te zoeken, letterlijk en figuurlijk. De confrontatie had op verzoek van, de Denen plaats en de Scheveningsej bemanning van de VL 153 werkte er De enige overlevende van de gezonken Deense kotter Minne Mona, Henri Sörensen, oog-in- oog met de opvare]vden van de VL 153 op de binnenplaats van 't Vlaardingse politiebureau Intussen is het gedaan met de openheid die de Vlaardingse poli tie steeds had betracht. De officier van justitie mr. J. D. de Jong heeft de politie namelijk bevolen niets meer over deze zaak los te laten. Gisteravond zei mr. De Jong nogal vaag: ,.De inhoud van de verhoren en het resultaat van de confron tatie zijn uitsluitend bestemd voor mensen die straks zullen moeten oordelen of het Vlaardingse schip al dan niet in overtreding is ge weest. Wij weten niet wie van de opvarenden verdachten zijn". Openbare kleuterschool Leiderdorp in gebruik LEIDERDORP Vanmorgen om tien uur hebben 34 kleuters het oude gebouw van de Marijkeschool aan de Hoofdstraat verwisseld voor het nieuwe semipermanente gebouwtje aan de Willem de Zwijgerlaan. Deze openbare kleuterschool heeft nog geen naam, maar dat is dan wel het enige dat eraan ontbreekt. Er was vanmorgen bij de officieuze opening veel vlagvertoon, door de kin deren van de andere openbare kleu terscholen, en een openingslied. En binnen volgde een traktatie. Mevrouw G. J. Wijnsouw, de hoofd leidster, was bijzonder ingenomen met de nieuwe school. Heeft zij momenteel nog maar een volkje voor één klas. een tweede lokaal is aanwezig. Mevrouw Gallas-Dortla-nd gaf van haar belangstelling blijk. Leiderdorp naar de tienduizend LEIDERDORP Op 1 januari 1965 telde Leiderdorp 9.082 inwoners, 4.515 mannen en 4.567 vrouwen. Er werden vorig jaar 100 jongens en 93 meisjes ge boren, er overleden 18 mannelijke en 16 vrouwelijke personen, er vestigden zich 535 mannlijke en 533 vrouwelijke perso nen, er vertrokken 296 man-non en 307 vrouwen. Totaal op 1 januari 1966: 9.704 inwoners, verdeeld over 4.934 mannen en 4.870 vrouwen. Er vertrokken vorig jaar 27 personen naar het buitenland. Ruim 400 inwoners verhuisden binnen de gemeente. Er wer den 67 huwelijke voltrokken-, 3 echtschei dingen uitgesproken. Vier gevallen van rotkreupel (besmettelijke veeziekte) de den zich voor. Aardgas brandde als een lier LEIDERDORP Mannen van de Gasunie hebben gisteren in.de Hoofd straat een hoeveelheid aardgas aange stoken. Er moest worden overgescha keld van de ene soort aardgas op een andere en in verband met dé wind stilte kon men het gas niet zonder meer laten weglopen. Er zou dan namelijk een gaswolk zijn ontstaan, die ontploffingsgevaar opleverde. De wel tien meter hoge aardgasvlam bood een spectaculair schouwspel. gemeentewerken aangesloten op de Zoeterwoudse toevoerleiding. Een an dere oplossing voor het raadsel heeft men althans niet gevonden. OEGSTGEEST De afsluitingin november 1965, van de brug over het Oegstgeester kanaal voor alle voertuigen, behalve fietsen en bromfietsen betekent een ernstige belemm'èHrtg boor het' vérkeer van- en naar de Ma rine Elektronische Bedrijven, de Groene of Willibrordkerk en enkele boer derijen aan de Haarlemmerweg. De weersomstandigheden kunnen de moei lijkheden nog vergroten door zoals in het afgelopen weekeinde, één van de twee andere toeleidingswegen tijdelijk onbruikbaar te maken: de weg langs de Haarlemmertrekvaart. In zo'n geval blijft alleen rijksweg 4 over, die door bijvoorbeeld trouwkoetsjes weer niet mag worden bereden Het wegdek langs de Haarlemmer- ■ekvaart was al niet ideaal. Het aan brengen van kabels door de S.L.F. van Leiden naar Noordwijk in de afgelo pen zomer verergerde de zaak, waarna intensiever gebrui'k van deze route, vorst en opdooi afsluiting van de weg het weekeinde noodzakelijk maak- Vanwege de gemeente Leiden, die verantwoordelijk is voor beheer en onderhoud, is men al geruime tijd met herstelwerkzaamheden bezig, doch het weer werkt niet erg mee. Misschien kan de weg vandaag weer worden opengesteld; of een volgende vorstpe riode opnieuw oponthoud en afsluiting vergen, is uiteraard niet te voor spellen. Enkele maanden De brug zal zeker nog, enkele, maan den gesloten blijven. Het Laborato rium voor Grondmechanica te Amers foort heeft grond-boringen verricht en advies uitgebracht; de herstelplannen zijn thans in voorbereiding. Zodra de tekeningen gereed en goedgekeurd zyn, zal het Hoogheem raadschap van Rijnland de eigenlijke werkzaamheden aan een aannemer opdragen. Het schap streeft ernaar de brug weer berijdbaar te hebben als zomerdienstregeling van de NZHVM (in mei) ingaat. Thans rijdt de bus van Leiden via Oegstgeest, Voorhout en Noordwijk naar Noord wijkerhout v.v. (lijn 60) over rijks weg 4. De brug werd afgesloten nadat bij -n onderzoek was gebleken dat de funderingen te wensen overlieten en het brugdek enigs-zins was verschoven. Als één van de oorzaken moet een aanvaring (of enkele aanvaringen 7) worden gezien. De brug levert in de ze toestand ernstig gevaar op voor autoverkeer. Een en ander heeft lot gevolg dat „gemotoriseerde'' kerkgangers en be- D. J. Mast, tandarts AFWEZIG t.m. 19 FEBRUARI Spoedgevallen worden waargenomen door de plaatselijke tandartsen op de spreekuren. J. Timmers, arts te Katwijk DONDERDAG 3 FEBRUARI AFWEZIG De praktijk wordt waargenomen door de doktoren P. A. VISSER en W. J. LOUWERSE. lan-gstellenden bij begrafenissen - „én huwelijksinzegeningen hetzij van de Dorpsstraat tot de Groene of Willi brordkerk moeten lopen, hetzij moe ten omrijden via rijksweg 4 of Haar lemmertrekvaart (indien niet afge stoten). Zij, die dagelijks met de voor auto's onberijdbare brug worden ge confronteerd, zijn de personeelsleden de M.E.B. Ook zy zullen op nog een maand of drie omrijden moeten rekenen. Donkere toekomst voor Rijnsburgs Centrum RIJNSBURG De buurtverenig' - t Centrum heeft gisteravond haar feestelijke jaarvergadering gehouden in zaal Vliethof. Om het huishoudelijk gedeelte zo kort mogelijk te houden, was in de uitnodiging een kort jaar verslag opgenomen. Voorzitter W. Lee-uwenburg memo reerde de succesvolle activiteiten van 't Centrum: in het afgelopen jaar heeft de vereniging weer verschillende prijzen in de wacht gesleept. Met het oog op de hoge kosten zal di-t jaar geen verlichting worden aan gebracht; in de nog te houden geza menlijke vergadering van de buurt verenigingen en de Oranjevereniging zal de verlichting echter nog een punt van bespreking vormen. Bij de bestuursverkiezing werden mevrouw M. van Duyn-Glasbergen en de heer A. L. van Iterson herkozen en werd in de vaca-turë van de heer W. de Mooij de heer C. W. Groeneveid gekozen. Hoogtepunt van de a-vond was hét optreden van de christelijke toneel groep Sempre Avanti uit Leiden, die het blijspel „Blijf zitten waar je zi-t" opvoerde. In een van de pauzes sprak de heer C. van Klaveren er zijn spijt over uit dat het bestuur dit jaar van verlich ting wil afzien. Hij hoopte dat de ge zamenlijke vergadering nog licht zal brengen, omdat, zoals hij zei, de ver lichting er moet komen Spreekbeurt in Rijneburg RIJNSBURG Vrijdagavond om 8 uur spreekt ds. W. Vroegindewey uit Katwijk aan Zee in de zaal achter de Chr. Geref. kerk voor de Hervormde Evangelisatie. doorgaan met behulp van tolken van de Deense ambassade. Voorts wacht hij nog op een aantal belangrijke verkla ringen uit Denemarken. „Indien het nodig zal blijken een vervolging in te stellen, dan zullen de verdachten zich vrijwel zeker moeten verantwoorden voor dood door schuld", aldus de offi cier van justitie. Vanavond keren de zeven Deense Mr. De Jong zei, dat de vei-horen nog vissers naar hun land terug.. Jeusdconcert in Warmond WARMOND Het Ned. Symfonie- Orkest gaf gistermiddag in 't Trefpunt onder leiding van Sam Swaap eén zeer druk bezocht concert voor de jeugd. Ook hoofden van scholen woon den het concert bij. De heer Swaa-p gaf regel-ma-ti-g een toelichting, onder meer over de te be spelen instrumenten. Er was muziek te horen van Haydn. Handel, Britten en Bartó.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4