Weekagenda Sevillaanse folklore in een briljante show Concilie niet méér dan een start 'Raad voteerde f 70.000 voor leegstaande hondenkennel" Hebt u een rijbewijs? Dan hebben wij voor u •dicht bij huis* een goede baan! Subsidie voor studie van mej. Rozemond Voorschotens ensemble zong blij en goed NIEUWE LEIDSE COUR ANT WOENSDAG 2 FEBRUARI 1966 Fiesta Gitana in Stadsgehoorzaal LEIDEN Spaanse dans is „in". En als dan de heer H. J. da Svlva erop uitgaat om, top-dansers(-eressen) van Spaanse zigeunerdans te en-gageren, dan kan men er van verzekerd zijn, dat men waar voor zijn geld krijgt. Elk jaar zoekt hij naar betere als het kan), want hij heeft geen vaste groep. Is de toerneer afgelopen, dan gaat ieder zijns weegs. Het voordeel is dat men op deze manier altijd top-dansers heeft, het nadeel is dat de groep geen echte éénheid vormt. Nu is dat niet zo heel erg, want groepsdans is er praktisch niet bij. Woensdag Gehoorzaal, 8 uur: K. en O., Feest der Zigeuners. Pieterskerk, 7.15 uur: avondgebed. Stadhuis, 4 tot 6 uur: zitting sociaal raadsman. Schouwburg, 8 uur: Leids Univ. To neel Akkoord, première van diesstuk 1966, „Een maan voor de misdeelden". DEN HAAG Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Ned. Operastichting, „Le Nozze di DEN HAAG Diligentia, 8 uur: Peter Snijder cello met Walter Kamper aan de vleugel. Donderdag Schouwburg, 8 uur: universitair dies toneel, ,,Een maan voor de misdeelden" Boerhaavezaal, Vrouwenkerksteeg 12, 4 uur: opening tentoonstelling studie en beroepenvoorliohting, door burgemees- te, van Leiden. Burcht, 9.30 uur voorm.: jaarvergade ring Vita Nova. OEGSTGEEST Gebouw Irene, 8 uur: afd. K. en O., Hans Tiemeyer aspecten van het moderne toneel (met demonstraties) Vrijdag Zaal Koningskerk (Leiden-Noord), 7.30 tot 10 u.: ruilbeurs voor verzame- laar.s Jacobazaal Buroht, 8 uur: K. en O. aan vang lezingencyclus door Gabriël Smit over het concilie te Rome, Foyer Gehoorzaal, 8 uur: Afd. Leiden Ned. Chr. Reis-Vereniging, marionet tentheater. Eerste Biranenvestgracht 22, 5 uur: opening internationale studenten cen trum door prof. dr. H. F. van Panhuys. Rapenburg 10, 8 uur; jongerensoc, *t Venster, Top en Flop. Schouwburg. 8 uur: diestoneel, „Een maan voor de misdeelden" DEN HAAG Kon Schouwburg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met Lessen in laster". DEN HAAG Diligentia, 8.15 uur: Ned. Kamerorkest, met viool en harp. Zaterdag Rapenburg 10, 8 uur: jongerensoc. 't Roefje, sociëteitsavond. Turk, Steenstraat 2. 2 tot 3.30 uur; af scheidsreceptie S G. Jansen (N.V. Katw. Kalkzandsteenfabriek) Hooigracht 84, 3 tot 5 uur: receptie t.g.v. 60-jang bestaan Alg Ned. Be- drijfsbond voor de Metaalnijverheid en Ele' -otechnische Industrie afd. Leiden. S luwburg, 8 uur: diestoneel, „Een maan voor de misdeelden" Breestraat 19, 8 u.: beat-avond m.m.v. The Jailers. DEN HAAG Kon. Schouwburg. 8.15 uur: Haag9che Comedie met „De vervolging van en de moord op T Paul Marat", DEN HAAG Diligentia. 2.15 toneelgroep Arena met „De verloren trouwring", 8.15 uur: De Nieuwe Ko medie met „De gevierde liefde". SCHEVENINGEN - Kurzaal, 8.15 Res.-Orkest, met cembalo. Zondag Rapenburg 10, 8 uur: jongerensoc. De Spil, volksdansen Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen- rp^theek Van Driesum, Mare 110 lel 2U406. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): De vrouw in het zand (1-' jaar), Lido (*.30, 7 en 9.1: uur): OSS 117. furie in Bahia (14 jaar) I.uxor (2.30. 7 en 9.15 uur): 10—32 (14 jaar); woensdag. Vuur boven Azië (14 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9 uur): Ursus in de vuurvallei (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Beslist niet op zaterdag (14 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): De ver zamelaar (18 jaar) Films van donderdag af. Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): De in het zand (18 jaar). Lido (2.30 7 en 9.15 uur): OSS 117, furie in Bahia (14 jaar)). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De van Istanbul (14 jaar); woensdag: Geef er de brui aan (alle leeftijden), Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Duizend één vrouw (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): De 1' (18 jaar). Tentoonstellingen Janvossensteeg 59: aquarellen en pen seeltekeningen Hans Ducro. 10—31 la Academiegebouw: schilderijen, goua ches en tekeningen vaD Edouart Arthui (Genève). 26 jan —28 febr. dagelijks var 9—18 uur Taveerne Tastevin. Beestenmarkt: ten toonstelling van gouaches en tekeningen van L, Straman te Leiderdorp (van 22 jan —22 febr.). Pardoeza Doezastraat 43: tentoonstel line van werk van Bert Jonk (penteke ningen en olieverven) na 24 Jan. gedu rende vier weken Boerhaavezalen Van 3 febr. af de hele maand tentoonstelling beroepen, studievoorlichting; overdag scholen be zoek; maandag- woensdag- on vrijdag avond van half acht tot negen uur voor ouders en ouderen (met rondleiding). Het is dit jaar voor de negende maal dat deze groep in ons land een toernee maakt. In Leiden is men nog nooit geweest. Zo maakten we dan gister avond voor het eerst in onze stad kennis met deze groep dank zij K. en O. Men geefit uitsluitend dte flamenco- dans en dan nog speciaal uit Andalu- sië, die een geheel eigen karakter heeft. Het is een paardans. die uit een aantal copla's bestaat er. mede door het formidabele ritme een meer dan normale techniek vereist De dans wordt begeleid door gui taar, castagnetten, zang en ritmisch handgeklap. Show Het werd gisteravond een formida bele show in de Gehoorzaal. Er wa ren vakmensen aan het werk en het ritme van de trappeldans werkte fas cinerend. Het blijft allemaal show. Aan de arm- en handbewegingen van die danseressen ziet men dat er een verbinding bestaat met de Oosterse (tempel) dans, maar de sacrale bete kenis is verloren en de vorm is alleen overgebleven. Het programma probeert ons te overtuigen dat deze dansen niet tot de folklore gerekend kunnen worden. Waarom niet? Behoort een bepaald soort volksmuziek ook niet tot de folk Dat het tot de volkskunst gerekend moet worden en folkloristisch is bleek wel uit het gedeelte na de pauze, -toen we een hele zigeunerbruiloft te zien kregen met alle gebruiken en ritueel daaraan verbonden. Kunst Het is niet mindenvaardig om volks, kunst of folklore te brengen! Zeker niet op een manier als waarop deze groep het doet. Doch wil men toch spreken over kunst, dan zijn er de prestaties van de guitarist José Motos om aan deze as piraties te voldoen. De opgetogen kijkers kregen nog en kele toegiften en de danseressen wer den bloemen aangeboden. A. C. Bouwman Leids gironummer voor het huwelijksgeschenk LEIDEN Het plaatselijk „Comité huwelijksgeschenk" deelde mee, dat giften voor het huwelijksgeschenk voor prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg kunnen worden overge maakt door storting of overschrijving op de rekening van het Comité bij de Amsterdam-Rotterdam-Bank, kantoor Leiden, of de postrekening van deze bank nr. 9200. Men wordt verzocht bij storting of overschrijving te vermelden „Huwe lijksgeschenk". dc: iTiej. A I Bouma (Hilversum); doet. biologie: mej. M Maas (Leiden): kand. A' W en N: de hereen A C Spierenburg (Amsterdam), R Minkowski (Leiden), J P Harpe (Oegstgeest): Idem F: de heren J Koudstaal (Leiden), M v d Hulst (Lelden), J J C Karres (Lelden): idem B: de heer M C Kroon (Leiden); Idem K': mej. W de Bas (Bussum) en de heren W H Laagland (Lei den) en M 't Hart (Leiden): idem K: de heer A L Bijl (Lelden): idem L: de heer M F H Zee (Leiden). In vuur en vlam voor het aardse LEIDEN Het is paus Johannes te doen geweest om een bijbels, pasto raal en oecumenisch concilie. Toen hij zijn boekenkast had geopend, haalde hij er Gods eigen bestseller uit, de Bijbel. Gods boodschap was alfa en omega. Gistermiddag gaf de bisschop van Den Bosch, mgr. Bekkers, in de Pieterskerk zijn tweede college over de resultaten van het concilie, waarin hij, naast deze woorden, herhaalde wat hij op zijn eerste college had gezegd, namelijk dat het nieuwe theologische denken op het concilie uiteindelijk ruim baan kreeg. Dankbaar mag men dan ook zijn voor de inbreng van de waarnemers der andere Kerken, van de wereld en van het dagelijkse le ven. Er was een dialoog tussen leven en wetenschap, tussen wereld en Kerk. Doorgesneden banden werden weer aaneengeknoopt. Maar het concilie is niet af. Het is niet meer dan een start. De opgaven waarvoor wij nu staan, zijn des te stringenter omdat de geloofwaardig- Voorschoten sou zijn beetgenomen VOORSCHOTEN Vrijdagavond besloot de gemeenteraad tot aankoop van enige percelen weiland, in totaal groot 5.17.70 ha, gelegen in de Noord- hoflandse polder voor een totaal bedrag van f 161.526,70. Verrassend was het, dat juist de veehouder J. van der Ende (prot. christ.) bezwaar maakte tegen deze verkoop en dat deze bezwaren werden gedeeld door de raads leden, mr. dr. Kamminga (VVD), drs. Vaandrager (prot. chr.) en de heer H. Schuurman (KVP). In een gesprek wilidie de heer Van der Enidle in zijn boerderij aan de Val- kemlburgseweg na veel aarzeling zijn standpunt nogmaals belkend maken: „Ik zoek geen sensatie; gelukkig is bij de behandeling van deze aankoop de politieke richting helemaal buiten beschouwing gelaten. Ik sta op de bres voor alle agrariërs en steeds ben ik voor een goede en redelijke schade loosstelling van agrariërs die door de dorpsuitbreiding hun bedrijf zien „op- Deze aanlkoop is voor mij echter een principiële kwestie. De taxateur, de heer J. Velliekoop uit 's Gravenzande, is een kundig en een redelijk man. Deze man is echter beet genomen. Mijn taajk als raadslid ligt ook diaar, waar ik vermoed-, dat gemeenschapsgeld ten onrechte wondt uitgegeven en dan heb ik de plicht daarop te wijzen" Het. lijkt niet hoog Op onze vraag, waarom de heer Van der Ende eerst tijdens de raadsverga dering met bezwaren kwam en deze niet eerst kenbaar had gemaakt in commissieverband, antwoordde hij: „Ik heb geen zitting in de commissie van Openbare Werken, waarin het voorstel ter bespreking is voorgelegd. Ik neem het ook geen enkel raadslid kwalijk, dat hij of zij met deze aan koop in eerste instantie akkoord kan gaan. Een grondprijs van f 3.12 per m2 lijkt niet hoog All'.ie stukken, die voor de raadsleden ter inzage liggen, worden door mij steeds bestudeerd en zo zag ik de ach tergronden, die tot een hoge prijs voor de grond zorgden. De gemeente heeft deze grond nodig voor realisering van het uitbreidiimigs- plan „Noord-Hofland". Waanneer men de stukken bestudeert, komt men tot de ontdekking, dat slechts maximaal een derde van de grond kan worden WASSENAAR: kunstzaal Heuff, Hof laan 7, tentoonstelling van aquarellen en tekeningen van H. Bakkei en plas tieken van Kees Verkade (van 29 jan tct en met 17 febr dag. van 10 tot 5 uur ook op dinsdagavond van 8 tot 10 uur, zondags gesloten).. besteed voor de woningbouw. Twee derden vain de grond liggen laings de spoordijk LeidenDen Haag onder de hoogspanningskabels, waardoor deze grond vrijwel onbruikbaar is. Mijn bezwaren tegen de aankoop zijn: 1. Het is het slechtste weiland van Voorschoten. Daar kan niemand iets aan doen, het is „ondoorlaatbaar" en „ondoordringbaar" Land. Het water heeft geen doorstroming. 2. Driemaal heeft de eigenaresse zo den afgestoken Het land ligt dus lager dan normaal. Wat gaat het niet kosten voordat het land op de oude hoogte is gebracht? 3. Voor een hondenkennel, die op het weiland gevestigd zou zijn, wordt, zoals tijdens de raadsvergadering is gezegd f 70.000 vergoeding gegeven. De kennel staat echter in Leiden! Op het land staan enige vervallen opstal letjes, waarin vroeger wel eens hon den hebben gezeten. Zo zijn er nog wel meer aanmerkin gen te maken. Maar ieder moet goed begrijpen, dat ik beslist geen aanval doe op het college van B en W of op de taxateur. Men kan het allemaal niet weten, wanneer men ex niet met de neus wordt opgedrukt. Hondenhokken gezien De heer Van der Ende weet veel over polders. Zelf is hij oa. voorzitter van die grote Stevens hofjespoLdier, ge legen in Voorschoten en Wassenaar. De heer J. Vellekoop te 's Graven- zande, taxateur vor de gemeente Voor schoten, was nog niet op de hoogte van de bezwaren, die de heer Van der Ende tegen zijn taxatie heeft uit gebracht. Hij was ook niet bereid om een verklaring te geven, omdat hij dat alleen kan doen op verzoek van zijn opdrachtgever, het gemeentebestuur van Voorschoten. „Natuurlijk heb ik naar eer en ge weten de opdracht uitgevoerd. Ik ben ter plaatse geweest en heb daar hon denhokken gezien. De eigenaresse van de kennel, een mevrouw uit Leiden., heb ik nimmer gesproken want haar zaken worden vertegenwoordigd door de firma G. J. van der Togt en zn., te Boskoop, beëdigd makelaar. Zoals wet houder J. Dekker tijdens de vergade ring verklaarde, is mij de boekhouding van de hondenkennel overgelegd en uit devze boekhouding is schadeloos stelling afgeleid". Op onze vraag in hoeverre de boek houding reëel kan worden genoemd, wenste de heer Vellekoop geen ant woord te geven. Hij deelde mee, dat er andere instanties zijn, die dat kunnen uitzoeken. Ter algehele informatie dalen wij ee, dat de boerderij reeds eerder werd aangekocht; het betrof thans slechts een aantal percelen weiland, die enige jaren geleden niet in de koop werden opgenomen Op de plaats van de boerderij staat nu het jeugdcentrum van de rk jeugdbeweging Impeesa. Buurtbewoners missen reeds jaren het geblaf der honden, dat vroeger goed te horen was, zodat er beslist wel aanleiding bestaat de vraag te stellen: „Heeft Voorschoten de grond te duur gekocht? Mr dr. Kamminga zei tijdens de ge meenteraadsvergadering: „De mening van de vakman, de heer Vaoi der Ende, weegt voor mij zwaar. Te meer daar één dag na de taxatie en het bekend worden van de taxatieprijs de eigena resse direkt akkoord ging Burgerlijke sland van Leiden LEIDEN GEBOREN: Petrus Paulus Laurentius zn v P A M Men ken en C M Keijzer; Erik Johannes Maria zn v W A Schmidt en H P Scheer; Jan zn v J H van der Meij en A C Guijt; Annemarieke Marjo lein dr v F Schuitemaker en H S van de Wijngaart; Samuel zn v G G van der Meij en C Admiraal; Bianca dr v H D Pouw en H Lammerts; Theodo- rus Gerardus Jacobus zn v T G van der Plas en E M A Molkenboer; Hu- bertus Rudolf zn v M J Kamsma en C L T de Jong; Alexandra Catha- rina dr v W Aarts en J Kloosterman. GETROUWD: A J de Wolf en B I Oldert OVERLEDEN: W Caspers 77 jr man; G J M Paardekoper 67 jr man; lUEUI J[ u mora H 89 1SOS d J Panhuijsen 74 jr man; S van der Vaart 76 jr vrouw; F Huisman 53 jr man; G van den Berg 79 jr man; J S Zondervan 47 jr echtgenote van P B Kruiver; P van Klaveren 87 jr man; F J W Blom 66 jr man; C A van der Meij 76 jr echtgenote van A Rodenburg; J B A Leune 66 jr man; C yan der Sluys 85 jr man. heid van de Kerk ervan afhangt Er zijn besluiten genomen rond de gods dienstvrijheid, de gewetensvrijheid en de oecumenische gerichtheid en nu gaat het erom of de gelovige concreet antwoord ontvangt op zijn problema tiek. De Kerk moet luisteren naar de vragen die het leven zelf stelt Zij moet in vuur en vlam staan voor het aardse. Zij moet zich tussen de mensen bewe gen zoals haar Heer deed. Durft de Kerk verlies van eigen zekerheid te aanvaarden? Durft zij in de werke lijkheid onderscheid te maken tussen wat eeuwigheidswaarde heeft en wat tijdgebonden is? Nog lang niet klaar Anderzijds zal men moeten beseffen, dat de Kerk geen feilloze antwoord- is. Het concilie slaagde niet in Rome maar waar mensen leven en werken. Dat vraagt ook de persoon lijke inzet van de gelovigen. Daaraan wordt niet altijd de nodige aandacht gegeven. De Kerk die zich uit het eigen getto heeft bevrijd, heeft nu recht op enig begrip. Keulen en Aken zyn niet op één dag gebouwd. Met de onderwerpen gemengd huwelijk, de huwelijksbeleving en het celibaat bijv- is men nog lang niet klaar- Over het gemengde huwelijk zei de bisschop dat dit niet ideaal is. Het hu welijk is niet oecumenisch. Er ligt hier enorm menselijk en religieus pro bleem. De Kerk zoekt naar verande ring van houdiing. Het is de vraag of een wereldwijde oplossing mogelijk zal zijn, gezien de verschillen in de praktijk tussen volken en streken. Boek om te beleven De Kerk richt zich niet tot zielen maar tot mensen. In de onvolkomen heid maar ook in het optimisme en de onstuitbaarheid als van een kind. Zó zal zij de boodschap van het Evangelie moeten verkondigen. De Bijbel is voor al een boek om te beléven. De Kerk tracht geloofsgemeenschap te zijn, een Godsvolk van priesters en leken op weg naar hun Heer. En die onvolmaak te en zondige gemeenschap zal slechts met Christus op weg durven gaan. Dan mogen wij ervaren, dat de Heer de machteloosheid van onze pogingen zal opheffen. Mgr. Bekkers sprak er zijn grote dankbaarheid over uit, dat hij deze twee colleges in Leiden had mogen geven. Wederom klonk er gistermid dag in de Pieterskerk applaus, toen de bisschop was uitgesproken. Het aantal belangstellenden was nog groter dan de eerste keer. Het werk van een buschauf feur heeft vele aantrekkelijke kanten. Wij zullen u gaarne in lichten over onze opleidings mogelijkheden, over onze loon- en arbeidsvoorwaarden (waar onder vijfdaagse werkweek, twee weken vakantie, vrij ver voer en uitstekende sociale voorzieningen). Standplaatsen: LEIDEN, VOORBURG en HAARLEM, negen. Of vul onderstaande coupon in: Minimum leeftijd: 21 jaar. Loopt u eens binnen op onze wekelijkse contactavonden DEN HAAG: Elke dinsdag en vrijdagavond in café-res taurant „Paviljoen", Rijswijk- seplein 39. LEIDEN: Elke donderdag avond in het N.Z.H.-haltekan- toor. Stationsplein. Telkens van half acht tot half Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. Leidsevaart 396 Haarlem Tel. (02500) 18460 KIES EEN BOEIENDE BAAN BIJ EEN STERK BEDRIJF, KIES DE LEIDEN De Nederlandse Orga nisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek heeft mej. dr. Keetje Ro zemond, onderbibliothecaris van de universiteitsbibliotheek in Leiden, een subsidie verleend voor de uitgave van haar studie over de archimandriet Hie- rotheos Abbatios, die van 1599 tot Minnesota (Ned.) breidt uit met hoogbouw LEIDEN In mei van dit jaar hoopt Minnesota (Nederland) N.V. gereed te zijn met de bouw van een uitbreiding van haar bestaande ac commodatie aan de Rooseveltstraat in Leiden. De vennootschap, een dochter onderneming van de Amerikaanse Minnesota Mining and manufacturing Company, zal hiermee de bebouwde oppervlakte van haar vestiging ver groten van ruim 1-500 m2 tot 2-700 m2- In tegenstelling tot het oude com plex, dat in laagbouw is opgetrokken, zal het nieuwe gebouw drie verdie pingen tellen. Minnesota beschikt in Leiden over een terrein van ruim •800 m2. In het nieuwe ge-bouw zullen vooral administratieve diensten en centrale voorzieningen, zoals een kantine, wor den gehuisvest- Mitnesota houdt zich in Nederland vooinamelijk bezig met de import en de verkoop van Ameri kaanse pridukten. Zij beschikt in Lei den slechts over een klein verwer king -apparaat. VOORSCHOTEN Het Voorschotens Chr. Vocaal Ensemble heeft gis teravond in de volle Dorpskerk getoond, de verleden jaar uitgezette nieuwe koers met vreugde te willen volgen. Na een belangrijke uitbreiding van leden kan het koor nu heel wat aan. Louis van Wijngaardens directie heeft aan afwerking en zekerheid duidelijk gewonnen en zijn zangers volgen hem graag en gul. Ze spreken de teksten goed uit, hun zegging is rap en vaak voldoende sprekend. Wel moet erkend, dat de uitvoering van Haydns Nelson-Messe (1798. na Nelsons overwinning bij Aboe Bekir) die van de twee werken voor de pauze in evenwicht van klankverhoudingen en muzikale uit>- drukking overtrof. Wat een prachtige mu ziek is dat toch. Het koor. de solisten, het orkest, de dirigent hebben die schoon, heid met enthousiasme vertolkt. Ank Reinders (sopraan). Rijkje Wolles. winkcl (alt). Ruth Pos (tenor) en Henk Driessen (bas) deden in vaardigheid, klankproduktie en zegging nauwelijks voor elkaar onder; de bas trof mij bijzon der in een indrukwekkend „Qui tollis peccata mundi" (met koor), de sopraan en alt. verder ook de beide andere kwar tetleden in Agnus Dei". Het viel op, dat het koor eigenlijk geen aanlooptijd nodig had. Reeds de aanpak van Domenico Clmarosa's „Te Deum laudamus" (óók uit 1798!) waa raak en de levendige beweging bleef tot het eind bewaard. In tegenstelling met Haydns Messe raakt deze gladde, altijd door. charmant» liefelijke zacht gevoelige muziek de eer biedwaardige tekst nergens. Maar de uit. voering was toegewijd en welluidend. Vele koren kunnen van Frans van Amels- voorts bewerking plezier beleven. Maar het werk selt verder niets voor. Het betekende daarna een waar genoe gen, naar Francks geniale „Psalm 150" te luisteren. Hier spreekt een diepe werke lijkheid. Gerard Akkerhuis begeleidde hier de koorzang goed aangesloten en sfeergevoelig aan het orgel. Hij werkte ook lofwaardig mee aan de instrumentale begeleiding van de Nelson-mis. Het Zuid-Hollands Orkest, dat zijn taak bekwaam vervulde, speelde, tussen Cima- rosa en Franck, dus op een weinig ge schikte plaats. Geminiani's „Concerto grosso, opus 3, nr. 2. Dick Broekar's diri- Joh. van Wolfswinkel, C. Egberts jubileerde bij Arbeidsbureau LEIDEN De heer C Egberts, amb tenaar voor de Emigrafciedienst in het gewest Zuid-Holland en werkzaam bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te Leiden, vierde zijn zilveren jubileum. Directeur J. Sjoerds en collega mej. H. van der Meij spraken hem hartelijk toe. Zij noc den hem een gewaardeerd ambtenaar collega. De heer Egberts kon verscheide ne geschenken in ontvangst nemen. Cees van Oyen (Leiden met eigen gezelschap DEN HAAG De Leidse cabaretier Cees van Oyen start dinsdagavond in theater ..In de Steeg", Westeinde 165. met Jeaniena van Wcly en Joop Stok- kermans een eigen cabaretprogramma, 1 de spiegel". Van OyJ maand dit programma getiteld .Lach en c.s. zullen een blijven opvoeren. VOORHOUT Op het postkantoor werd in de loop van januari op spaar boekje ingelegd f 32522 en terugbetaald prof. 1964 heeft geleefd. Dit boek. waarvan de tekst in het Engels is gesteld en dat Griekse en Nederlandse bijlagen zal bevatten, komt in de eerste helft dit jaar van de pers. Het zal deel uitmaken van de serie „Leidse Historische Reeks" en uitkomen bij de .Universitaire Pers Leiden". Het belang van deze studie wordt onder meer gevormd door het onder- ziek dat de schrijfster heeft gedaan naar de contacten van Hierotheos Ab batios met de Nederlandse Gerefor meerden en speciaal met hoogleraren van de Leidse universiteit. Voorts door de studie die erin gemaakt is van de mieuw-Griekse vertaling, die Hie rotheos Abbatios van de Nederlandse belijdenisgeschriften heeft gegeven. Eredoctoraat voor f. Casimir LEIDEN Dr. H. B. G. Casimir, bui tengewoon hoogleraar aan de Ryksunl- ersiteit, heeft vandaag samen met enige anderen een eredoctoraat In ontvangst genomen van de Katholieke universiteit Leuven. Prof. Casimir ontving het eredoctoraat in dc natuurwetenschappen. Promotor was prof. dr. A. van Itterbeek. Prof. Casimir (57) geniet als theo retisch fysicus internationale ver maardheid. Zijn voornaamste taak ligt bij het Philips-concern, waar hy de supervisie heeft over de weten- schaDpelijke research. Geboren in Den Haag. studeerde hy in Leiden, waar hij in 1931 promoveer de. In 1942 kwam hij bij Philips, waar hij in 1957 in de raad van bestuur werd opgenomen. Ontvluchte jongens aangehouden LEIDEN De politie van Doetin- chem heeft twee zeventienjarige jon gens, de een uit Leiden en de ander uit Voorschoten, aangehouden die in een uit Leiden gestolen auto rondreden. De jongens waren ontvlucht uit de inrichting Valkenheide bij Maarsber- gen. De Jongh-penning voor dr. Van Rossum Nijmegen LEIDEN Dr. J. M. van Rossum. lector in de algemene farmacologie aan de universiteit te Nijmegen, zal op de dies natalis der Leidse universi teit 8 februari a.s. de S. E. de Jongh-penning ontvangen. Het is de eerste maal dat deze pen ning wordt uitgereikt. De doelstelling van de S. E. de Jongh-sticbting, ge noemd naar de in 1963 afgetreden hoogleraar in de farmacologie aan de Leidse universiteit, is overeenkomstig diens wens erop gericht het farmaco logisch speurwerk in Nederland te be vorderen door om de twee jaar aan een onderzoeker beneden de 40 jaar deze penning toe te kennen als blijk van waardering voor diens farmaco logisch werk, op voorwaarde dat dit in hoofdzaak in Nederland tot stand is gekomen. Dr. Van Rossum, die de penning ontworpen door de beeldhouwer Pol Dom en de beeltenis van prof. De Jongh dragend zal ontvangen, is in 1930 geboren. Hij is een leerling van de Nijmeegse hoogleraar in de farma cologie, prof. dr. E. J. Ariëns. In de binnen- en buitenlandse farmacologi sche wereld heeft dr. Van Rossum frote bekendheid gekregen door on- erzoekingen op het gebied van de moleculaire farmacologie. Gedurende de laatste jaren houd' hij zich ook be zig met studies over de werkingsme chanismen van psychofarmaca. Boerenpartij doet mee DEN HAAG De Boerenpartij zal dit jaar in alle zeven kieskringen van Zuid-Holland meedoen aan de verkie zingen voor de Provinciale Staten. Deze verkiez n-een worden gehouden op woensdag 23 maart.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 3