Het geheime dorp Het VPR O-protest tegen „ongewilde reclame" Luchtig avondje met de NCRV-televisie Uit de Haagse hof geplukt. Radio speelt het best klaar op 10 maart DUET Brick Bradford Senmoet _6_ VRIJD4G 28 J VM'ART 1066 ETHERGOlVENETHERGOtVEN-ETHERGOlVEN-ETHERGOLVEN iTHERGOlVENETHERGOtVEN-ETHERGOlVEN-ETHERGOLVEN- Toch: „Zie niet om in wrok" - KRO: 19.00 Nieuw». 19 10 Actuaiiteiten. 1030 Brabant» orkest met •olisten. 20.15 Gitaarduo (opr. i. 20.45 Portret in muziek. 21.05 De kerk In het midden....; documentaire. 31.15 Verzoekpro*ramma voor de militairen. 22 25 Boekbespreking 22.30 Nieuws 22.40 Epiloog. 22 45 Een film die afloopt, hoorspel 23.30 Stereo: Moderne koor- liederen (gr.) 23.53—21.00 Nieuws. 8.00 Nieuw II li vertuin II 29g m. VPRO: 18 30 Jazzmuziek. 18 50 Naar 19.00 jneninf. krittach I ma voor de oudere jeugd. 19 30 Kunstkro niek. 30 00 Nieuws 20 CS Muziek van de 20e eeuw. muzikale lezing. 2035 Carillonmuziek. M 45 Joodse stemmen over Jezus, lezing VARA: 2100 Het Brabants orkest en solist (opn). 22 30 Nieuws. 22 40 Aktuallteiten. 22 50 Lichte grammofoonmuzlek 23.45 Socialistisch Esperanto. 23.55—24.00 Nleti' Onschuldige klucht en liedjesshow IVanavond voor de derde maal „Zeg maar Jaceo" (NCRV-tv), met v.l.n. Freddy Albeck, Jenny Arean en Jacco van Renesse in een internationaal musical-repertoire. (Van e e radio- en tv-redactie) BUSSUM De NCRV vraagt vana vond heel weinig inspanning van de kijkers: men kan er gemakkelijk bij gaan zitten om zich enkele uren pret tig te ontspannen. Op het programma staat het tienermagazine T.M., een gel delijk avontuur van de steenrijke Hill billies, de klucht „Waag de sprong" en een gezellige liediesshow met Jenny Arean, Freddy Albeck en Jacco van Renesse, in de serie „Zeg maar..." en 19 w 1 vanavrmd Jacco", een veelbelo- vend team dus. De mama van deze Douglas, een we- Jacco. 22 05 Attentie. 2250 Nieuw duire die zelf op het huwelijkspad is, a^to^- "is d* Dode Zee; reisnoUUee. NTS: houdt integendeel veel van het leven. 1 dat de enige remedie tegen Nederland II NTS: 20 00 Nieuws in he kort. VARA: 20.01 Tim Frazer. TV film (dee VIi. 2030 Achter l.et nieuws. 20 55 Langzaan 31.45 Programma Nederland I NTS kort, lSXkl Klaaa Vaak. NCRV: 19 05 T een magazine voor tieners. 1955 De Beverley NTS: 22.10—22.15 Jour Wolfgang Amadeus Mozart I. Concert voor fluit, harp en orkest In C. gr t. KV 299. Allegro. Andantino. Rondo Allegro. Karlheinz Zölier. fluit; Nlcanor Za- baleta. harp: Phllharmonlsch Orkest van Berlijn o.l.v. Ernst M.ïrzendorfer.a II. „Cost fan tutte", of La Scuola deglt Amanti. Ue bedrijf: Opera buffa ln 2 bedrij ven; Libretto: Lorenzo da Ponte: Plaats en tijd van nandeling: Napels 1790. Elisabeth Schwarzkopf, sopraan (Flordiligl); Christa Ludwlg. mezzo sopraan (Dorabella); Alfredo Kraus. tenor (Ferrandol: Giuseppe Taddel, bariton (Guglielmo): Hanny Steffek. sopraan (Desplna); Walter Berry Z'j vn de grillen van haar zoon een goed huwelijk is en daarom sleept ze alles aan wat maar onder de categorie „aardig meisje" valt ter presentatie aan haar zoon. Maar Douglas vindt er allemaal niets aan. Totdat.... en dan raken we meteen in het spel, mama er een aanbrengt dat hem wel schijnt te beko ren. ,Waag de sprong" begint een beetje verontrustend met „enige pogingen tot zelfmoord" van een jonge Engelse edel man die een broertje dood heeft aan werken, hij laat de kijker goed weten, dat hij de arbeid „een mensonwaardi-. ge uitvinding" acht. Die levensmoeheid plus de pogingen om te verscheiden doen echter zo door zichtig aan, dat ze nauwelijks ernstig op te vatten zijn. Het is niet zo'n leuk 7 30 Nieuws. 7.32 Geestelijke liederen (gr.) 7.55 Overweging. 8.00 Nieuws 8 10 Djlnn. gevarieerd programma (8508.32 Nieuws. ble. 12.24 Marktberichten. 1257 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12 30 Nieuws. 12.40 Religieus rleuws. 12 45 Overheidsvoorlich ting. 12.55 Lichte grammofoonmuzlek. 13.15 Radio voor tieners. 14.10 Musicerende dilr' tanten. 1450 Voor de kleuters 14 40 Promei de orkest en zangsollst. 15.15 Franse chi sons (opn.). 15.30 Frans Nederlands progra ma. 18.00 Muzikale tombola (I). 17.10 SJo. programma voor twintigers. 1755 Muzikale Tombola (II). 1850 Sportperlacoop. 18.30 Mi zlkale Topibola (III). 1850 Lichtbaken, li foonmuzlek. (750 Van de voorpagina. praat- Je). 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte orkestmuziek (gn 8 20 Tips voor trips en vakanties. 8.30 Lichte grammfoonmuzïek. 9.00 Klassieke grammofoonmuzlek. VPRO: Gezongen leven, lezing. 0 55 Man ln huls (IV), praatje. VA RA: 10.00 ZO. 135: gevarieerd programma (Om 1100 Nieuws). 12.15 Oosteuropese kro niek. 12.30 Aktueel sportnieuws. Nieuws. 13.10 VARA Varia. 13.15 Stereo lodleën Express. 13 40 Programma voc twintigers. 14 15. Radio Jazzclub 14.55 Tussen stilstand en beweging, lezing. 15.10 Operarr ziek (gr). 16.00 Nieuws. 16.02 Licht insti mentaal septet. 18.25 Interview en grammo foonmuzlek. 17.05 Amateurtproj Radloweek journaal. Hilversum III (F.M. kanalen) 0.00 Nlei 1730 10.02 Lichte gran IN RU/NCRV: 11.001 Niéuw». 11.02 Lichte orkestmuziek q' PIleUW», eventueel aktuallteiten. 12.02 Licht ^Gevn.,HeerdVS,.rt.n- srïiTSUw. 15 00 Nieuws. 15.02 Klassieke grammofoonmu; ziek. 15.30 Gevarieerd muz^r0*r.*^" (firn 18 00 Nieuws). 17.00 Nieuws l?oï18.00 Sportshow.. reportages en uitsla- (Van onze radio- en tv- redactei) HILVERSUM In een fel hoofdarti kel in „Vrije Geluiden" protesteert de VPRO nogmaals tegen de door deze kleinste omroep ongewilde en daarom verworpen reclame voor de vijf omroepverenigingen op de achterzijde van het wedstrijdformulier voor de actie CEM-vIuchtelingenvervoer. Na koppen als „Toch een graantje meepikken!" en ,,'n Extra naar bij smaakje" besluit het artikel echter lo yaal met de aanmoediging: „Daarom: doe wel, plak een postzegel en zie niet om in wrok". De schrijver van het artikel, die met de initialen N.I. tekent, geeft de me ning van de VPRO inzake de reclame voor de omroepen op het formulier als volgt weer: „Het lijkt hierdoor, alsof „de vijf" een actié voor vluchtelingen aangrij pen als een mooie gelegenheid om gra tis reclame te maken voor zichzelf. De VPRO heeft uitdrukkelijk geweigerd (se volk, ook U, Uw gevoelens, Uw I mening. Uw overtuiging. Uw religie!" len als dat zo was - waarom moest er dan een regeling voor het omroep- vraagstuk worden gemaakt? Waarom is er dan zoveel kritiek op Hilversum, als iedereen zich door die omroepvere nigingen vertegenwoordigd voelt?" Gegriefd toont de VPRO zich voorls door de actualiteitenrubriek van een der zusterorganisaties, waarin werd ge- iz;egd „dat de VPRO zich had terugge- zijn naam daaraan te verbinden, deson- trokken uit de vluchtelingenactie danks is die naam toch afgedrukt [omdat die te internationaal, te weinig (compleet met het vignet van de omroep) en dus hebben wij de dag bladpers bericht, dat wij ons hiervan nadrukkelijk distantiëren". Dit wat betreft het „graantje mee pikken". En over het nare bijsmaakje zegt het artikel: Maar er was meer. De reclametekst zelf blaakt van zo verregaande zelfvol daanheid van de „vijf" omroepor ganisaties, dat daarom alleen al de VPRO er nooit zijn naam onder had kunnen zetten. Wij vragen ons trou wens af, of er onder „de grote vier" ook niet zijn, die op z'n zachtst gezegd niet helemaal gelukkig zijn met deze tekst. Als er nu nog had gestaan dat de vijf omroepverenigingen een belang rijk deel van het Nederlandse volk ver tegenwoordigen, had het misschien nog gekund. Maar er staat: „Samen vertegenwoordigen zij het Nederland- nationaal was". Wel werd dit bericht later op de dag gerectificeerd door de mededeling dat de VPRO wèl met de actie-zelf zou meedoen, „maar over de inhoud van het protest-commu niqué zei men (toevallig?) niets", aldus het artikel. Als verweer tegen de aantijging „te internationaal" beroept de VPRO zich dan op zijn eigen acties voor Triëst, voor Toltèn en „Redt een kind": „Wij slaan ons er niet voor op de borst, er waren en zijn - gelukkig - ook tal van hartverwarmende acties van andere omroepen. Of die nu nationaal of inter nationaal gericht zijn doet niet ter za ke, het gaat om een handreiking aan de medemens in nood en daarbij mo gen huidskleur, landsaard, godsdienst of politiek nimmer een rol spelen". En na deze verklaring besluit het artikel met de hartelijke oproep om „zonder omzien in wrok" mee te doen. Wat i (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM „Natuurlijk zal element in een spel dat bedoeld is om er 0p 10 maart voor de radiover te lachen, maar het is een klucht en slaggeving van het huwelijk van prinses'Beatrix en de heer Claus ven Amsberg grote inspanning Hele dag nationaal programma De charmante Lucille wil echter geen man die niet werkt en dus... moet de schatrijke Douglas aan de slag als hij haar wil behouden. Hij neemt dan maar het uitermate kalme baantje dat zij al voor hem in petto heeft aan... maar luieren in dienstver band bevalt hem helemaal niet. Wat nu gedaan? Zo gaan werken dat hij er wellicht plezier in krijgt, of... Het kluchtspel zal 't u wel le- Voor dit niemendalletje heeft regis seur Boben Löwstein een groep spe lers gevonden dat er mag zijn en die zich stuk voor stuk niet te goed achten om het dwaze verhaal tot leven te brengen. Wat denkt u van namen als Vera Bondam (de actrice met de heel mooie stem), Ton Kuyl, Paul Deen, Guus Verstraete, Rob Geraerds en Pleuni Touw, om er eens een paar te noemen? Niet slecht, nietwaar? 16.20 Programma over Pw."V uïïiium. 11*01M Voo, spaar plezier! gmet AVLOAS met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart worden gevraagd van vele mede werkers en zal er een massa ma teriaal en apparatuur nodig zijn, maar wij spelen het best klaar", is de tendenz van demededelin gen, welke wij van de Ned. Radio Unie ontvangen. De NRU heeft geen gebrek aan technische voorzieningen, er be hoeft dus niet te worden geleend en verslaggevers en een keur van andere medewerkers zijn er ook genoeg. Niettemin eisen ook voor een derge lijk uitgebreid radioverslag, dat die dag van 10 tot 1.30 uur uitgaat over de zenders Hilversum I en II (het derde net volstaat met flitsen van de reporta ge) de voorbereidingen heel veel tijd en nauwkeurigheid: ook in NRU-ver- band wordt druk vergaderd en ge werkt. De NRU heeft ook een belangrijk aandeel in de inrichting van het tech nische schakelcentrum in het Amster damse hotel Krasnapolsky, waar zij te zorgen heeft voor voldoende facilitei ten voor buitenlandse reporters. In de eigen werkülaats worden radiocabines gebouwd, die bestaan uit een commen taarstudio en een technische ruimte, want de mogelijkheid voor het maken van opnamen dient ook aanwezig te zijn. De buitenlandse verslaggevers krij- jgen beschikking over een zgn. „droog kanaal", waarop alle geluiden van alle gebeurtenissen zijn te horen behalve het Nederlandse commentaar, zodat men er in eigen taal een verslag bij kan spreken. Ook voor de radio zal de hoofdscha- keling on de eindregie in dit centrum zijn gevestigd. en twee van de Wereldomroep. Zij krijgen hun plaatsen bij de ingang en in het koor. In het Amsterdamse stadhuis zullen drie posten voor de binnenlandse ver slaggevers zijn: een in de raadzaal, een in de hal en een aan de deur. Langs de route werkt men met zes reporters, die verschillende malen te horen zullen zijn, Ook dat vergt natuurlijk veel goede organisatie, opdat de overschakelingen zuiver tot stand komen en niemand bij ev. wachten met de mond vol tan den komt te staan, maar de radio boogt op vele jaren ervaring en dat is bij dergelijke grote ondernemingen voor de reportage-afdelingen een hele De gehele 10e ipaart zullen er op alle radiozenders Nationale program ma's worden uitgezonden. De juiste inhoud daarvan staat nog niet vast, hoort daar nader van. De ondertrouw Op de dag van de ondertrouw, don derdag 17 februari, zullen de uitzen dende omroepverenigingen gezamenlij ke programma's verzorgen. Zo zal men van de ondertrouwplech- tigheid zelf via Hilversum II een AVRO-verslag kunnen beluisteren. Binnen en buiten het Baarnse gemeen tehuis zal een radiopost worden inge richt. 's Middags zorgt de NCRV op Hilver sum I voor een ooggetuigeverslag van de receptie in de Ridderzaal en de rijtoer door Den Haag. 's Avonds het weer de AVRO, die op Hilversum II een kort verslag uit de Haagse Schouwburg geeft. maar nooit alles. Vandaag kreeg ik de Rode Kruis Koerier, het officieel orgaan van het Nederlandsche Roode Maar Kruis (compleet met sch en dubbel o) in de bus. En las er in van een enquê te, die het hoofdbestuur houdt. Een heel simpele enquête als klein voorlo- pertje van de activiteiten, die volgend jaar ontwikkeld zullen worden ter ge legenheid van het 100-jarig bestaan. Op 19 juli 1867 werd het Nederland sche Roode Kruis namelijk bij Ko ninklijk Besluit ingesteld. De enquête gaat om de vraag in hoeverre de stichter van het Interna tionale Rode Kruis (Jean) Henri Du- nant in Nederland geëerd is door een straat, laan, school, plein, brug of plantsoen naar hem te noemen. Aan alle afdelingen is die vraag gesteld, maar zo staat in de Koe zijn slechts vijftien antwoor- echt waar zijn. dat rade, Isabellaland, een smaragdhorst, in het grote Rotterdam, in Utrecht, een Finnenburg... en ga maar door. Dordrecht. Assen, Zwolle... noem Gewoon namen uittellende geboren maar op. nooit iemand op de gedachte omdat men zich geen raad meer wist. is gekomen een weg te noemen naar Misschien kan Henri Dunant een zo historische figuur? De nieuwe wijken schieten als pad denstoelen uit de grond en heel Henri Dunant pad of plein? Het zijn: St. Maartensdijk, G< Reeuwijk, Stellendam, Geleen, lemborg; Ede. Ruurlo, Groningen. Amsterdam, Kruiningen, Krabbendij- kc. Delft, Sliearecht en Wamel. natuurlijk wel een beetje gedoken om maar ge noeg drosten, schepenen, burgemees ters en wethouders op te diepen, zo dat de naambordjes gevuld konden Karnebeeklaan worden. Om die burge meester dicht bij het Burgemeester de Monchyplein te brengen. Om de zelfde red'en werd het tweede stuk van de Laan Copes Burgemeester Pa- tijnlaan. Kunt u het nog volgen? Bij zoveel ingewikkeldheden moet het eenvoudig zijn bijvoorbeeld voor Het Plein, de naam Henri Dunant te De gemeente Den Haag heeft nog een jaar tijd om de jubileumgave voor te bereiden. En Den Haag niet Ik ben dan ook wel benieuwd of de worden. In Den Haag is men zelfs enquête van het Rode Kruis c aan vreemde, combinaties met rade. land, horst, burg, kamp, oord of gaar de begonnen. We hebben Sterrenoord, een gek, dat Den Haag" waar het Hoofdbe- Boekweitkamp, een Hongarenburg, In Den een Diamanthorst, een Ursulaland. stuur zetelt. Haag hebben we geen 1 weg, -straat of -plein, een Wolwevers- Vele posten In de Westerkerk zullen vier Neder landse radioverslaggevers worden I opgesteld: twee van de binnenlandse Aantrekkelijk keliikheid door de kostelijke melange v. fkdje* muziek, artist.eke entourage - mooi camerawerk Jules de puntige chanson.' heel handig wisselen met woordniemandalletjes. welke frappant aansluiten op ^iï1' mofoonplatenf ragmen ton. bood zo wn ÏÏSfr internationaal repertoir en he 5X*v» Joop Kuipers die de speeltafel bedient was technisch virtuoos. Een pro gramma. dat met alleen m hoge mate kijkgenot verschafte Zeker aangrijpend en voortreffelijk ge speeld was daarna de opvoering \an het in wezen diep tragische sp-'l n Bnef van de generaal", waarin de kijker werd ge- confronted met de welke mwieposton onder comrautdetiedic beiettinl kunnen beleven, mear ook met de moef en het vertrouwen dat een tast f kan schonken. De werkvlltketra kwam bU verraeeink op het aller- j te moment. cn zeer knap geschreven stuk. waarin >taal-verichillende karakters tegenover elkaar worden gesteld, een brok veel zijdige menselijkheid op een \erlaten plekje in de benarde c^rlogew^d. Alle otvmuk en overdievenheid wordt ln dit toch «terk-emotioncle spel geweerd en juist daarom werd het tot een monu ment van het ware martelaarschap, in de zuiverste zin van het woord. Graag willen wü daarom versprekingen voo stelling lichtelijk stekende sfeer en het bacienoe geoeurcu deden die wel weer vergeten. Op Nederland 2 ze. Gerton van Wage- ningen Intussen het zijne over de ideeën van Eva dargadant aangaande het leien lezen aan tweejarigen in de nibnek f Zonder formules. Wij hebben zo'n idee dat i vele jonge moeders er met graagte en grote belangstelling naai- hebben gekeken. aantal die de voor- ntaieróen. De uit- het b">ctende gebeuren Ned. 1 NCRI' 7.05 uur T.M., tienermagazine met o.a. een Duitse beatgroep, The Rattles. 7.35 uur nieuw avontuur van The Hillbillies. 8.20 uur klucht ..Waag de sprong" (naar de arbeid). 9.20 uur musicalliedjes in de show ..Zeg maar Jacco" (van Renesse). 10.30 uur Reisnotities van Jan van Hillo uit Israël. aflevering van de thrillerserie ..Tim Frazer". ..Langzaam op zwart" tv-drama van Rod Sterling, Britse filmopname. consumentenvoorlichting „Koning klant". VANAVOND TE HOREN 7.30 uur speelt het Brabants orkest „Don Quixote" van R. Strauss. 8.15 uur romantische gitaarmuziek. 9.15 uur platen voor militairen. 10.45 uur hoorspel „Een film die afloopt" van de Nederlandse auteur drs. M. Tophoff. Thema: eenzaamheid. HUn i II VPRO en VARA 7.00 uur de rubriek Ronduit. 7.30 uur magazine „Uit de kunst". 8.35 uur beiaardspel uit Hilversum. 9.00 uur het Brabants orkest concerteert, solist de pianist Andre Tsjaikowski. 10.50 uur gezellige praatjes en plaatjes. POEDER - CREME - OLIE - ZEEP 103 „Je vrouw en je kinderen mag je dat niet aandoen. God helpe ons! Ik zal doen wat je wilt." Alex sprong op en hielp hem uit het bed. Verder dan een paar stappen kon de zieke het alleen niet brengen. Angst en onrust joegen Alex voort, zweepten hem op. Hij sjorde oom Henk half op zijn rug en liet hem de armen stijf om zijn nek klemmen. Zo zwaaiend en wankelend, terwijl het zweet hem langs zijn vuurrode kop gutste, wist hij uit de hut te komen en het slingerpad te bereiken, dat naar de uitgang van het Geheime Dorp leidde. Het was een bijna bovenmenselijke taak. Drie keer viel hij en ze lagen daar enkele seconden als een hoop levenloze vodden op de grond; drie keer worstelde hij weer op en sleepte de volkomen uitgeputte oom Henk verder. Aan de rand van de brandgang zonk hij in elkaar, niet meer bij machte om zijn opstandig hart te dwingen tot een nieuwe krachtsinspanning. Hij wist, dat hij gefaald had. Voorzichtig strekte hij oom Henk uit op de berm van de weg voor hij zelf ging liggen om zijn bonkend hart en fluitende adem te bedwingen. Lang gunde hij zich geen rust. een dodelijke angst bekroop hem.... Oom Henk. hij lag daar zo stil, zo weerloos, heel even door de late schemering en het licht van de wassende maan aangeraakt. Hij kroop op zijn knieën naar hem toe, omdat zijn benen hem nog niet weer dragen wilden. Hij stort te zich op oom Henk, duwde zijn. oor op diens borst, maar door het kloppen van zijn eigen hart j kon hij geen andere hartslag horen. Hij voelde aan het koude voorhoofd, fluisterde met schorre stem: „Henk, Henk dan toch, hoor je me.... hoor je me?.... Ik heb hem vermoord.... Mijn enige, mijn beste vriend...." Op dat moment klonk er lawaai in de zandweg, H. H. VAN NUNATTEN— DOFFEGNIES troepen die aan marcheerden, de dreunende voet stappen van het geweld. Een ogenblik lag Alex daar nog op de knieën, verstard van doodsangst en schrik. Nogmaals tastte hij wanhopig het gezicht, het lichaam van zijn vriend af.... Dan won de zucht tot zelfbehoud. Hij verhief zich, stond daar wanke lend op zijn onwillige trillende benen, ogen en oren gericht naar de kant waarvan het geweld naderde. En hij vluchtte in zinneloze paniek de brandgang uit. stortte zich als een beest in doods nood in het dode krakende hout, worstelde zich woest een pad naar de vrijheid, terwijl zijn hart ineenkromp van een weeë pijn om de vriend die achterbleef. Een wal ving hem op; hij gleed naar beneden in de weekheid van nat dor blad. Voor een moment verliet het bewustzijn hem. Hij droomde, dat de maan een dier was met een scherpe kromme snavel, die zich uit de hemel op hem neerstortte en hem dieper en dieper in de sloot duwde met geweld van vleugels en klauwen. Er loeide een storm in zijn oren; het knapte en knetterde om hem heen en opeens zat hij weer met een schok rechtop. De maan stond op zijn plaats, maar vlak bij hem klonk geschreeuw, het gerammel van geweren, die door hardlopende sol daten gedragen en afgevuurd werden; schoten knalden overal.... Het joeg Alex op, als het konijn dat de knuppels der drijvers door het hout hoort gaan. Hij kroop op zijn buik de wal over, stortte zich blindelings in het onbekende erachter. Zacht mos ving hem op en terwijl het geschreeuw, getier en geschiet achter hem zwakker werd, sloop hij op handen en voeten dieper hel bos in. Op het hoofdkwartier zouden ze diezelfde avond de verjaardag van Jackie vieren. Tante Christina had er expres wat werk van gemaakt, omdat het meisje niet naar huis kon; haar vader en haar broer waren opgepakt en zaten in een Duits con centratiekamp, haar moeder was naar het oosten van het land geëvacueerd, toen de Duitsers het huis in beslag namen. Niemands hoofd stond naar feestvieren, maar het gaf allicht wat andere ge dachten. Het voortdurend onder spanning leven schiep een onbehaaglijke sfeer. Het toekijken maakte vooral de jongeren recalcitrant; ze neig den naar gewaagde ondernemingen, waartegen ook Chris steeds scherper zijn vermanende stem verhief. Nu waren ze met z'n allen naar Bonsma gegaan om voor de zoveelste keer de situatie te bespreken en als het enigszins mogelijk bleek een tocht naar het Geheime Dorp te wagen, waarheen geen van de leden van de kampleiding de laatste dagen had weten door te breken. Het was meer dan duidelijk, dat de toestand daar ellendig moest wezen. Een ieder begreep ook wel. dat de aanwe zigheid van zoveel S.S. en S.D. niet toevallig was. De Duitsers moesten op de hoogte zijn van het bestaan van een kamp in de Soerense bossen; het uitvinden waar kon slechts een kwestie van tijd worden nu ze er alles op gezet schenen te hebben om het te vinden. (WnrHt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 6