PARIJSE HOEDEN Nederlandse brigade op oefening met Duitsers Bescherm u tegen GRIEP! Motoragenten paraat voor vlot verkeer alles goed en wel zijn vlot als mutsen t ecu >aj. 5 VRIJDAG 28 JANUARI 1966 APELDOORN De (Nederlandse) 41 Pantserbrigade, waarvan verscheidene onderdelen in Seedorf zijn gelegerd, maakt zich gereed om van 7 tot en met 10 februari met twee Duitse divisies deel te ne men aan een militaire oefening in de omgeving van Hannover. Of de oefening wordt gehouden is op dit ogenblik nog niet bekend. Dit is nl. afhankelijk van het weer. Indien in West-Duitsland dooi intreedt de temperatuur beweegt zich nu nog om het vriespunt wordt zij uit gesteld. voorlopig voor een week. Blijft de dooi aanhouden, dan vindt de oefening dit jaar geen doorgang. Dit besluit houdt verband met de omvang van de schade, die bij regen of dooi aan de (ook particuliere) ter reinen, door het zware materieel voor al, zou worden toegebracht. Op kleine schade wordt wel gerekend. Daarom zijn bij de Pantserbrigade schade- teams ingedeeld, die achter de oefe nende troepen rijden en de schade di- Commandant van de Nederlandse pantserbrigade is brigade-generaal C. Knuist MWO, leider van de gehele oefening is de Duitse generaal Mayer Detering, commandant van een leger korps. Van Duitse zijde nemen een 15.000 man aan de oefening deel. Het terrein, waarove reet opnemen. Voor zover dit moge-z(cb gedurende d^ week lijk is, zullen herstellingen aan de ter reinen worden verricht door «ie peloton. Sterkte Het is voor de eerste keer. dat een eenheid van de Nederlandse strijd krachten in groot verband met Duitse eenheden gaat oefenen. De 41 Pantser- brigade wordt daarvoor op oorlogs sterkte gebracht en zal in totaal een 3500 man omvatten. Niet alle onderde len van de brigade zijn al in Seedorf gelegerd. De ontbrekende gaan maan dag al uit hun garnizoen in Nederland naar de legerplaats Hohne om bij de brigade hun plaats in te nemen. Wordt de oefening uitgesteld, dan blijven de onderdelen toch in Hohne voor oefe ningen in klein verband. MaaV er een gewoonte vm... Aht, het salaris Is weer binnen. WIJ kunnen er weer even tegen. Neem meteen een bloemetje mee. Dat la óók altijd welkom. Er zijn nu bijvoor beeld mooie seringen, els voor proefje van de lente, die steeds dich terbij komtl Zeg s#*het met bloemen Labour succes voor de Britse socialistische premier, Harold Wilson, vooral door de grote marge waarmee zijn partij In de afgelopen weken werd alge meen aangenomen, dat de socialis tische kandidaat geen kans had om te winnen. Er deden nl. enkele splinterpartijen mee. die de positie van de Labourpartij zouden moeten verzwakken. Bovendien was de zetel, die in Huil op het spel stond, lang in handen van de Conservatieve partij geweest, voordat de socialisten er in 1964 in slaagden, haar in de wacht te slepen. De voorspellingen zijn echter niet uitgekomen. De socialistische kandi daat won royaal, voornamelijk ten koste van de liberalen, die over hun hoogtepunt heen blijken en de laat ste tijd verlies op verlies lijden. Wilson heeft nu niet alleen een wat grotere meerderheid in het Lager huis gekregen. Hij mag ook aan nemen, dat het resultaat van de verkiezingen in Huil het karakter van een vertrouwensvotum heeft gekregen. De samenstelling van de bevolking van Huil kan vt gens deskundigen als representatief voor heel Enge land worden beschouwd. Algemene verkiezingen zouden on der de huidige omstandigheden de socialisten grote zetelwinst hebben bezorgd. Het ligt dus voor de hand. dat premier Wilson thans overleg pleegt over het houden van ver vroegde verkiezingen. Wellicht zullen die in maart al worden gehouden. Slaagt Wilson er dan in, voldoende stemmen weg te kapen bij de liberalen, dan kan hij zijn positie in het Lagerhuis ver- Dan moet echter ook blijken of de nieuwe leider van de Conservatieve partij, Edward Heath, er inderdaad niet in geslaagd is, meer tot de ver beelding van kiezers te spreken dan xijn voorganger sir Douglas Home deed. ning bewegen, heeft een diepte van 200 kilometer en een breedte van een 50 kilometer. Het doel van de oefening is in de eerste plaats het beoefenen van troe penverplaatsingen onder winterse om standigheden (de oefening heet Her- melin), daarnaast het beoefenen van de samenwerking met de territoriale verdedigingsorganisatie en met de luchtstrijdkrachten, zowel de Duitse als de Nederlandse. In de Nederlandse pantserbrigade zullen gedurende de oefening de beve len in het Nederlands worden gege- Johnson is vol vertrouwen over economie V.S. WASHINGTON President John son heeft zich gisteren vol vertrouwen uitgelaten over de economie van de VS en hun vermogen de oorlog in Vietnam en de opbouw van de „groti maatschappij" te financieren. De president waarschuwde sterkei dan voorheen dat de grotere uitgaven voor Vietnam en gebrek aan matiging bij de Amerikanen zouden kunnen lei den tot verhoging van belastingen. Hij knoopte hier een oproep aan het be drijfsleven en de vakbeweging aan vast zich te houden aan de richtlijnen van de regering om met lonen en prij zen niet verder te gaan dan verhogin gen van 3,2 procent. De president zei dit in zijn jaarlijk' se economische boodschap aan het Con- InV~.S. Politiemannen die rovers doodden vrijgesproken LOS ANGELES Een uit vier man nen en vijf vrouwen bestaande jury heeft gisteren twee politiemanncm, die twee overvallers bij het huis van de bandenkoning Firestone in Beverley Hills hebben doodgeschoten, vrijge sproken. Eén van de overvallers had de poli tie een tip gegeven. Agenten verbor gen zich daarop in het huis. De eerste overvaller werd meteen neergescho ten, toen hij met een revolver in de hand de woning binnenkwam. De tweede rover, de tipgever, zou zich volgens afspraak laten vallen. Hij werd echter getroffen door weerkaat sende kogels. Transplantatie niet geslaagd LONDEN Chirurgen van h Hammersmith-ziekenhuis hebben met succes een nier getransplanteerd. De •an de moeder plantten zij over ie van haar zeventienjarige Toen artsen verleden jaar vaststel den. dat de nieren van de jongen niet meer werkten, stelde zijn moeder voor, één van haar nieren te transplan teren. De doktoren raadden het haar af, omdat zij nog drie kinderen heeft aan wie zij moet denken. De vrouw hield echter voet bij stuk. Rillerig? Hangerig? Pas dan op voor griep! Wees er bijtijds bij: Neem bij de eerste verschijnselen (rillerig, onprettig, een niesbui of keelpijn) direct 2 'ASPRO's Ga vroeg near bed en neem voor 't slapen gaan 2 'ASPRO's met een hete citroenkwast. 'ASPRO'-de betrouwbare pijnstiller-werkt snel en doeltreffend. 'ASPRO'werkt snel: Zie hoe snel 'ASPRO' in water uiteenvalt. Zo snel wordt het ook in uw bloed opgenomen. Daarom helpt 'ASPRO' direct. 'ASPRO' werkt doeltrtfTend 'ASPRO' bevordert een ge zonde transpiratie, doet de koorts dalen en activeert het organisme. Zo helpt'ASPRO' uw lichaam de griep kracht dadig te bestrijden. Geen opstoppingen meer door auto's met blikschade AMSTERDAM Op de belang rijkste verkeersaders in de binnen stad gaan tien tot twintig motor agenten met ingang van volgende week proberen het verkeer in de spitsuren vlot af te wikkelen. Volgens de chef van de verkeerspoli tie, hoofdinspecteur H. Vos, aantal kleine botsingen één van de oorzaken van de opstoppingen. Auto mobilisten menen ten onrechte, dat zij de eerste de beste onbetekenende botsing een belangrijke verkeersweg mogen blokkeren- De politie wil hier aan een drastisch einde gaan maken. In overleg met de officier van justi tie is besloten, dat de betrokkenen in zulke gevallen in onderling overleg de t gegevens voor de verzekering moeten uitwisselen, nadat de auto's zijn gepar- I De politie heeft speciale formulieren laten drukken, waarop alle gegevens in de juiste volgorde kunnen worden ingevuld. Als iemand zich hieraan wil onttrekken is het voldoende, het auto nummer te noteren om het politie apparaat in te schakelen. Verder gaat de hoofdstedelijke poli tie optreden tegen automobilisten, die rijden in wagens met ernstige techni sche gebreken. Engeland komt verplichtingen Suez na WASHINGTON De Britse minis ters Stewart en Healey (resp. buiten landse zaken en defensie) hebben hun Amerikaanse collega's Rusk en McNa- mara gezegd, dat hun land zijn rol in de wereld blijft vervullen en schikkin gen aangaande de militaire kracht ten oosten van Suez zou kunnen treffen zonder beduidend verlies aan sterkte in het gebied. Dit is gisteren door Amerikaanse functionarissen meege deeld. Het Britse verlangen de ver plichtingen ten oosten van Suez te ver minderen vormt het voornaamste punt van de besprekingen welke te Wash ington worden gevoerd. Het Eritse besluit werd door de Amerikanen toe gejuicht. Onthoofd lijk MILAAN In een kast in zijn kamer is gisteren het onthoofde lichaam van de 66-jarige Giuseppe Zaffaroni gevonden. Zijn zuster deed de afschuwelijke ontdek king. Zij vond ook het hoofd in de De politie neemt aan. dat Zaffarani twee dagen geleden werd vermoord. Een 31-jarige neef van het slachtoffer, die samen met hem de flat bewoonde, wordt gezocht. Advertentie (2) Zedebedervend poneert de heer Van Haarst over een bieradvertentie, omaarding dus van de maatschappelij ke handelwijze die in kleinere of gro tere kring in gebruik is en goed ge noemd wordt. Zedebedervend, een nogal lichtzinnige i kreet waar sommi ge protestanten niet van buiten kunnen. Maar onze geach'te „confrater" blijft handig een. beetje vaag tegen wélke partij zijn gramschap zich pre cies richt. De brouwerijen niet? Het meisje uit de advertentie wel? De redactie van Uw en mijn krant alléén, of hebt u gewoon iets tegen alcohol en bent u lid van de blauwe knoop? Wat geeft ons eigenlijk recht ons zo snel een oordeel aan te mati gen over verantwoordelijkheden die nauwelijks te beoordelen zijn? En wanneer het toch de redactie is die u aanvalt, weet u welke censuur onze christelijke pers mogelijk toch al moet aanleggen, hoewel ook een chr. krant alleen door de adverten tie-opbrengst kan blijven bestaan? Wat het taalgebruik in de gewraakte advertentie betreft, is dat ech'c wel zo schokkend? Moeten we daar heus meer waarde aan hechten dan is be doeld? Het meisje zegt: „Ik lach me rot als ik mezelf zie". Deden WIJ dat maar wat meer! Voorburg A. Arkenbout Advertentie (3) Ik ben het met de heer Van Haarst roerend eens. Ook ik kan nie'c begrij pen dat een chr. dagblad deze laag-bij-de-grondse advertenties op- Bingley In het Zondagsblad las ik over de heer Bingley, dat hij niets meer met het Oranjehuis opheeft en voor de republiek voelt. Hoewel ik zijn aanlei ding daarvoor begrijp en onder schrijf, vind ik dit laatste i republiek) onjuist. Overigens is het m.i. wel waar. dat de omwikkelingen van de laatste tijd er toe kunnen medewer ken dat men er zo over gaat denken als de heer Bingley. Den Haag Mevr. J". E. Vroegop-Kreb Bingley (2) Deze man moet nodig commentaar op Beatrix geven omdat ze een Duit ser koos. hij met zijn NSB-politiek en weg met de Amerikanen. U. meneer B.. ziet in De Gaulle immers „uw" man? De Nederlandse jeugd, waarvan .ik vertegenwoordigster ben tik durf da'. te zeggen), wil geen republiek. Leuk hè, om zoveel aandacht te krij gen. Maar laat u dan wel wat vriende lijker uit over Claus en Beatrix, wilt U? Want ZIJ is onze toekomstige Ko ningin. Den Haag Jeanne de Lion Bingley (3) Hartelijk dank voor de „literaire ontmoeting" met Bingley en Panne bakker. Van harte hoop Ik, dat alle lezers van „Alles goed en wel" op (Van onze moderedactrice) i groen bedrukte piqué. PARIJS Welgeteld ztfn er dit seizoen nog negen haute couture huizen, die een collectie hoeden hebben getoond. Het is naar, maar waar, dat er steeds minder hoeden worden gedragen. Naar, omdat by een welverzorgd uiterlijk een hoed behoort. Maar als gekroonde Cécile Billard maakte dn jeugdige dopje hoofden zelfs zich steeds weer in het openbaar vertonen met een hoofddoek om, waar blijft dan het argument, dat een hoed noodzakelijk is? De hoedenmakers van Parjjs vechten misschien wat tegen de bierkaai, maar ze zoeken ook naar een compromis. Dat vinden ze door hoeden te maken, die niet het stijve hebben van zo'n hoofddeksel, maar Ijjken op een sierlik gedrapeerde sjaal, een gek petje of een vlotte muts. Bovendien, zo redeneert men, als de moeders geen hoed meer willen dragen, laten we dan pro beren er de jeugd voor te interesseren. En dan moet zo'n hoed 'niet plechtig of stijf zijn, maar kwiek en liefst grappig. Een „bibi" wordt zo'n hoofddeksel genoemd. Jean Charles Brosseau maakte er een enorm gevarieerde collectie van- met f veel petjes, kapjes en turbans. Verder „zuidwesters" (maar dan voor mooi weer) en hoeden, waar mo biles aanhangen, die bij elke bewe ging en elk zuchtje heen en weer dei- Dat alles in zach te tinten of in goede twee of drie /„(dues kleurencombina- jluweel Marie Christiane aarzelt tussen twee gedachten: hoeden ontwerpen voor teenagersleeftijd voorbij zijn of voor de prille jeugd. Ze toont ook nu in het eerste genre, dat ze haar goede naam. ten volle verdient. Gilbert Orcel is begonnen als pia nist. werd toen mo diste wat hij nog nu ook met couture begonnen. Gezien de toiletten die de mannequins droe gen. met succes. Wat de hoeden betreft komt hy met veel cloches, capelines, pillen dozen en turban-coiffes, die alle bij zonder vrouwelijk zijn zonder ho ningzoet te worden. Jean Barthet's collectie is bedaag- der dan gewoonlijk, behalve zijn pet ten die even uitdagend en kwiek zijn als vroeger de randen van zijn pel cloches. Kleine relevés en pillen dozen hebben chic en moeten gemak kelijk verkoopbaar zijn. iets waar Barthet vroeger misschien minder aaVilt en stro. organza, tule. bedrukte zijde en linnen verwerkt hij. zonder een bepaalde voorkeur te hebben. De tinten zijn meestal zacht en dikwijls in combinatie verwerkt. In de zeer goede 'collectie van Cé cile Billard vielen de relevés en de matrozenmutsen misschien het meeste op. De laatste konden groot of klein zijn, altijd waren ze sterk opgebold. Nergens zagen we zulke aardige regenmutsen als in dit huis. Als aan iets behoefte bestaat dan is het wel aan een flatterend hoofddeksel om het lelijke plastiek gevalletje, dat iedereen draagt, te vervangen. Voor die turbanmutsen neemt Cé cile Billard bedrukte waterafstoten de zijde. De andere modellen zijn in de regel wit, turkoois, smaragdgroen, zacht blauw, goudbruin of tabaks- Maar de verrassing van de hoeden- collecties bracht Rose Valois. Ze heeft een grote keus van verbluffend goede modellen, die van helmhoed jes, via pillendozen, relevés. cloches en bloementoques naar turbans en capelines gaat. zonder dat men ook maar een keer kon zeggen dat een Een hoedje uit de collectie hoed minder aardig was. I.aiuin-Bernard Dot mix ontuor Als kleuren grasgroen, geel. oranje, lir/ van ,,itte oman-a er' rood. donker en licht marine wit en pasteltinten. een sPeU bpzel mr' d" Cellofaan, picot. bengaals stro. zij de. paardenhaar, tule en organza Rose Valois. die het oudste haute verkt ze het meeste, maar ook couture huis voor hoeden heeft, staat nog altijd aan de top! Kosvgin heeft zich overwerkt I MOSKOU Premier Kosygin van Rusland heeft zich overwerkt. Zijn artsen hebben hem geadviseerd wat kalmer aan te doen. Kosygin (61) is in het ziekenhuis van het Kremlin opge- nomen voor een onderzoek later weer ontslagen. Opgemerkt zij dat de premier niet meer in het openbaar is verschenen sinds hij terugkeerde uit India waar 'hij de begrafenis van Sjastri bijwoon de. Vader van lord Snowden in Wales overleden LONDEN Ronald Armstrong Jo nes. vader van de echtgenoot van de Britse prinses Margaret, lord Snow- don, is gisteren op 66-jarige leeftijd in Wales overleden. De prinses en haar man zijn onmiddellijk per auto naar Wales vertrokken. zelfs lakleer. GENK Drieduizend mijnwerkers van de kolenmijn te Zwartberg zijn in i staking gegaan uit protest tegen het be- sluit, de mijn te sluiten. De vakbonden staan achter de staking. Ongeveer 160 ondergrondse arbeiders hebben te horen ge.cregen. dat zij wor den ontslagen. De ochtend-, middag- en avondploegen daalden wel in de mijn af. maar gingen "iet aan het werk. Middenstanders hebben vlees, fruit en rookartikelen bij de ingang van de mijn achtergelaten. Neus voor het goede. Als ik opsteek is het Roxy, de enige sigaret waar ik „ja graag" tegen zeg. Roxy verveelt nooit. De kwaliteit is zo vertrouwd en altijd goed. Al jarenlang., I De Anglicaanse geeste lijke dominee Hunt uit Salisbury heeft in het parochieblad de gelovigen verzocht er voor te zorgen dat er zich onder hen niet meer dan een sterf geval per week moet voordoen. De predikant zette uiteen dat hij maar benzine voor 100 km per week krijgt. Twee sterf gevallen zouden niets van zijn rantsoen overlaten. Ingeval er drie doden in een week te betreuren zijn, vervolgt hij, zal In de Cheyennestreek op „ik de laatste riten de derde overledene per telefoon moeten verzor gen". I Een in Johannesburg be kende zwerver, Lester Samuel, die in een zie kenhuis is opgenomen en later is gestorven, blijkt meer geld te hebben dan men vermoedde. Bij on derzoek is gebleken, dat hij 3750 gulden aan con tanten en 37.500 gulden op de bank had. een tiental kilometers ten zuidoosten van Colorado Springs heeft het Ameri kaanse leger een com mandopost M uitgehouwen. Het dak be staat uit een bijna 490 meter dikke laag graniet. De aanleg heeft 142,4 mil joen dollar gekost. De commando-post is uitge rust met een uitgebreid elektronisch systeem, o.a. voor het opsporen van boven bet continent lie- Geluidsband van Figon bracht geen onthulling PARIJS De geluidsband die de politie in het huis van George Figon, één van de hoofdfiguren in de zaak Ben Barka, heeft gevonden blijkt alleen de grote lijnen te bevatten van een scenario, dat Figon schreef, die dood werd aangetroffen toen de poli- gende toestellen. Men is tle in zijn woning een inval deed. h*t Pr®ie< t va" uit' Intussen zijn buitengewone veilig- gegaan dat deze post een heidsmaat regelen getroffen ter be- üïïft ker"olltP'off,nS scherming van de vijf personen, tegen moet kunnen doorstaan. |wje tot dusver beschuldigingen in de berg Negen personen zijn in 2aak Ben Barka zijn uitgebracht. Cairo in ziekenhuizen op-, genomen na een paniek De Franse letterkundige Francois «n Nobelprijs onder 'toeschouwe een voetbal wrdstriid in het stadion. Honderden mensen zijn voor lichte verwondingen behandeld. Van de negen zwaarge wonden is één in levens gevaar. voor literatuur, heeft in Lo figaro Lit teraire de kwestie een „prachtige slag voor de Amerikaanse geheime diensi" genoemd. Mauriac meent ook dat door de verdwijning van Barka zowel een slag is toegebracht aan de niet-verbon- den landen als tegen De Gaulle.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5