Lilian Harvey Lords zijn terug jSsu&'cr Het geheime dorp Commentaar Dunne spoeling I PUROL Uit de Haagse hof geplukt. Brick Bradford Senmoet DINSDAG 18 JANTTAKI 196» fTHERGOlVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOLVEN- Controverse over kankerbestrijding DEN HAAG Het hoofd van de voormalige dr. De Bruine-Groene- veldstiehting De heer L. de Kromme is bezorgd over de gang van zaken in een bepaalde sektor van de kankerbe strijding in ons land. In een brief aan de minister van sociale zaken en volks- Bankierskantoor steunt uitgave proefschriften DEN HAAG Ter gelegenheid vai het vijftigjarig bestaan van het Haagse bankierskantoor Staal en Co N.V. heeft prof. Ch. Glasz bekend gemaakt dat er stichting in het leven is geroepen. WOENSDAG 60 JAAR (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM Lilian (Helen Muriel) Harvey, het blonde film idool van de generatie die in de jaren dertig jong was en wier foto eens in een miljoenenoplaag over de wereld werd verspreid, hoopt woensdag 19 januari haar zestigste verjaardag te vieren. Zij werd geboren in Londen als die haar naar het hoogtepunt van haar dochter van een Duitse vader en een roem voerde. Het lied Das gibt's nur Engelse moeder, maar als kind reeds einmal. das kommt nicht wieder, ging - j over rte fehpli» w«>poia kwam zyj naar Berlijn. In haar jeugd droomde zij ervan een beroemd ballet danseres te worden, zij bezocht ook de befaamde school van Mary Zim- mermann. doch al spoedig werd het haar duidelijk, dat zij in die tak van kunst nooit de hoogste sport zou be reiken. Tijdens een tournee van de school ont moette zij te Wenen de filmregisseur Richard Eichberg en deze ontmoeting werd beslissend voor haar toekomst. Lili- Harvey ging zich wijden aan de film. In tientallen films heeft zij de hoofdrol gespeeld Drei von der Tankstelle, Die tolle Lola, Liebeswalzer, om er maar en kele te noemen, en Der Kongresz tanzt, Tv-spel over Lee Oswald voor BBC LONDEN De BBC zendt op 15 maart een televisiespel uit over Lee Har vey Oswald, de vermoedelijke moorde naar van president Kennedy. De Duitse schrijver Felix Lutzkendorf (57) uit München heeft het stuk gebaseerd op de bevindingen van de commissie-Warren. Mr. Sydney Newman, hoofd van afdeling drama van de BBC, beschreef het spel als het meest sensationele, dat ooit door de televisie is uitgezonden. Het begint op het ogenblik, dat Oswald in dienst gaat bij de Amerikaanse mari ne. Daarna volgen episoden uit zijn ver blijf in Rusland, zijn huwelijk met een Russische, de arrestatie in Dallas en de moord op hem door Jack Ruby. President Kennedy komt niet in het stuk voor, omdat het hoofdzakelijk een ,i studie is van de drijfveren, gevoelens en i.vooroordelen van Oswald. De rol van Oswald wordt vertolkt door de Hollywood-acteur Tony Bill (25), die werd ontdekt door Frank Sinatra. Eind deze maand worden de eerste opnamen gemaakt. Ongeveer tweehon- derd medewerkers spelen in het drama, dat Rudolph Cartier voor de televisie I heeft verwerkt. NKV tegen onfrisse verkooppraktijken UTRECHT Het NKV heeft scherp stelling genomen tegen die Nederland se ondernemingen die het met hun methode van verkopen niet zo nauw nemen. Het NKV spreekt van onfrisse verkooppraktijken die in andere lan den bij de wet verboden zijn. Het vak verbond noemt ook voorbeelden, zoals het geven van fictieve kortingen op veel te hoog gestelde prijzen. Afbetalingscontracten blijken vaak „wurgcontracten" te zijn, omdat ze moeten worden nagekomen. In de meeste Europese landen voorziet de wet in een afkoelingsperiode waarin de koper het afgesloten contract schrif telijk kan opzeggen. Het NKV pleit voor een dergelijk systeem in ons land. Le Brun, secretaris van het onder rode leiding staande Franse vakver bond CGT is afgetreden. Hij weigerde destijds, Mitterrand te steunen als te genkandidaat van De Gaulle. r de gehele wereld. Vlocht Van al haar films werden Franse en Engelse versies gemaakt. Lilian Harvey speelde steeds de hoofdrol, omdat zij die talen voortreffelijk beheerste. Met het aan de machj komen van Hit- ;r was er voor haar als Joodse vrouw in Duitsland geen toekomst. En toen begon leven van reizen en trekken. Eerst Amerika, waar zij niet kon wennen, toen naar Engeland en tenslotte naar Frankrijk tot de Tweede Wereldoorlog uitbrak en zij weer moest vluchten. Gedurende de oorlogsjaren verbleef zij in de beide Amerika's. Zij maakte films trad op in de grootste zalen van New York. Triomfen Toen zij in 1949 naar Europa terugkeer de, bleek dat haar roem nog lange na niet was getaand. Zij werd nog steeds door een groot publiek aanbeden, overal zij verscheen bleef zij triomfen vieren. De wereld lag nog altijd aan baar voeten. rijk. Het kan ook zijn, dat zij die avond Woensdag hoopt zij zestig jaar te wor- op de planken staat, en zingt Lilian den. Misschien zal zij het feest vieren in Harvey, de blonde venus, nog groot in haar luxueuze villa in Antibes, Frank- een tijd, die niet meer de hare is. Het T.V. programma van maandaga vond was ditmaal goed gecoördineerd. Nederland I en II boden een goede kans tot wisselen. Het was mogelijk om KRO's aardige hitparade te zien, een vlot stukje pretentieloos amuse ment onder de naam „Waauw" om daarna over te schakelen naar I voor de hoofdfilm „De zomer van de zeven tiende pop." Behoudens het goede spel van Anne Baxter dat een aantal uitste kende scènes opleverde, zal de matig heid van het geheel vele kijkers weer naar twee gedreven hebben voor het solistenconcert of later naar ^Europa Panorama," dat door zijn aktualiteit een aantrekkelijk programma-onder deel vormt. De belangrijkste noot van de avond werd toch de uitzending Jnburgeren" van drs. Willem Langeveld, dat een interessant beeld gaf van onze persoon lijke instelling bij de beoordeling van anderen. Niemand ontkomt volledig aan zichzelf ook al wordt hij krach tens zijn positie geroepen tot oordelen. De scheidsrechter, de lerares, de rech ter en soms ook onverwachts de man van de straat. De lerares, strevend naar objectiviteit, was innemend eerlijk. Het lukt niet altijd. Moeilijk vooral is de positie van de rechter die niet alleen oordelen, maar ook veroor delen moet. Het is zijn taak de samen leving te beschermen tegen het kwaad en doet dat met de wet in zijn hand, maar anderzijds zit hij met zijn mense lijk meegevoel. Het zijn belangrijke aspecten van ons gedrag in de samenle ving die het overdenken waard zijn. Rest ons nog de waardering voor het filmportret van Nathan Söderblom, een van de pioniers van de oekumeni- sche beweging, strijder voor de eenheid van de kerk. A. J. gezondheid heeft hij hierop scherpe die financiële steun zal verlenen kritiek geleverd. Aanleiding tot deze stap van de heer De Kromme is een reeds van een aantal jaren her daterend geschil tus sen hem en het Koningin Wilhelmina Fonds en het Nederlandse Kankerinsti- tuur over een bepaalde methode tot vroegtijdige herkenning van kanker, een onderwerp waarmede de stichting zich in het bijzonder heeft beziggehou den. De heer De Kromme verwijt het Kankerinstituut op bepaalde gebieden onmiskenbaar en op verontrustende wijze in gebreke te zijn gebleven, ter wijl hij het KW.? er o.m. van beticht dat haar wijze van propaganda ker opzicht lijnrecht tegen de belan gen van de kankerbestrijding ingaat. In Stade (W. Duitsland) is een brandweerman gearresteerd die elf branden had gesticht en zich onder scheiden, door bij het blussen er van grote ijver aan de dag te leggen. Ex-begeleiders van Rob de Nijs „omgeschoold" tot beatgroep allo markten thuis, <Jo hulg- k. (gr.), Lichte Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM De Lords zijn terug! Na hun breuk met Rob de Nijs zijn zij in december in zee gegaan met de Amsterdamse manager Fred Hartog onder wiens leiding zij in recordtijd tot een pittige beatgroep werden geschoold". Gistermiddag maakten zij in Grand Hotel Gooiland hun rentree in de showbusiness. Tegelijkertijd hiel den zij hun eerste, door CBS uitge brachte plaatje ten doop. Fred Hartog gelooft vast. dat de Lords het bij de Nederlandse tieners goed zul len gaan doen. Hij heeft ervoor gezorgd, dat zij nieuwe instrumenten en een nieu we geluidsinstallatie kregen en hij stuur de hen naar gitaarleraar Julian Coco in Utrecht, die ook les geeft aan Prinses Christina. „De Lords hebben een eigen sound. Dat is het werk van productieleider Wim Jaap van der Laan, die de man is achter de eerste plaat. In de afgelopen weken hebben ze hier en daar al gespeeld. Nu zal het wel drukker worden. Ze doen mee aan de eerstvolgende VARA-band- show en de Anneke Grönloh-show". Bert de Nijs (20, sologitaar), de broer van Rob, Eric Boom (20, slaggitaar), Freddy Heeren (19, basgitaar) en Harry Heeren (18, drums) maken in tegenstel ling tot de meeste beatgroepen een be schaafde indruk: met hun kleding en kapsel, maar ook met hun spel en zang. Ook dat is het werk van manager Har tog, die van het begin af heeft gezegd: „Jongens met lange haren moet ik niet hebben. De Lords zullen daardoor mis schien wat tieners missen, maar dat vind ik niet erg". '^harmonisch ork. (gr. VPRO: 9.40 Schoolradio. VARA: frammofoonmuzlek. 10.45 Voor de kleute 1.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11 Pianorecital. 12.00 Elektronisch orgelsp Voor het platteland. 12.27 Mededeling land- en tuinbouw. 12.30 De Amsti Politie Kapel. 13.00 Nieuws. 13.10 A tualiteiten en kalender. 13.25 Lichte orkest muziek (gr.) 13.45 Gesproken portret. 14.00 "'-norecital. 14.35 Koor De Stem des Volks Rotterdams Filharmonisch orkest. 15,( Voor de jeugd (Om 16.00 Nieuws) 17.00 Vo< de zieken. 17.30 Promenade orkest am uw Hilversum III (FMlcanalen). NRU/KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Licht gevarieerd platenpro- gramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Actualiteiten. 10.05 Licht platenprogramma. 11.00 Nieuws. 11.02 Actualiteiten. 11.05 Licht muziekpro gramma en praatje. 1200 Nieuws. 12.02 Actu aliteiten. 12.05 Licht gevarieerd plateni z kerk" orkestbegeleiding 20.2C sangsollste. 21.15 Modern i 21.30 Orgelconcert. 21.55 i geloofsle- ziek. 2355-24.00 b 8m. AVRO 18.00 Nieuws. 18.25 Lichte orkestmuziek 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Gesproken brief uit Parijs. 19.05 Indonesisch programma. 19.35 Radiotijdschrift voor gita- 20.05 Howland in Hol- ■H1.15 Discussie onderwegen. 21.40 Stereo: 22.25 Godsdienstig praatje. 22. Nieuws. 22.40 Aktualiteiten 23.00 Venster de hedendaagse muziek. 23.40 Zangsoliste trio 23.55-24.00 Nieuws. de fijne dropbonbonlekker en... goed voor u! VANAVOND TE ZIEN Nederland 1 VARA 8.20 uur Achter het nieuw? 8.45 uur Simon Carmiggelt leest voor uit eigen werk. 8.55 uur Z-cars, komische politiefilm. 9.45 uur Viermaal „Eindsprint"; de schrijver Peter Ustinov geeft commentaar op zijn toneelstuk „Fotofinish" (Eindsprint). Nederland 2 NCRV 8.01 uur Dieren kijken: deze maal de termieten. 8.20 uur Haal je kijkgeld terug. 8.45 uur Eén op de tien; de lichamelijke toestand van de bejaarden. 9.25 uur 't Is grijs, documentair-cabaretprogramma over „bouwen". VANAVOND TE HOREN Hilversum I KRO 8.20 uur Omroeporkest o.l.v. Henk Spruit 9.15 uur Strijkkwartet nr. 1 in G van J. Frangaix door het Sebastian- 9.30 uur Orgelconcert door Albert de Klerk op het Cavaillé-Coll orgel in het Haarlemse Concertgebouw. Hilversum II AVRO 8.05 uur Howland in Holland. 9.15 uur Ontmoetingspunt, discussie over actuele onderwerpen tussen parlementsleden. 9.40 uur Clarion Wind quintet (stereo). 10.10 uur Frank Sinatra dirigeert. navond ws in het NEDERLAND I NTS: 19.00 Ni kort. 19.01 Klaas Vaak. 19" f gehoorgestoorden. 19.35 E Journaal. VARA 20.20 Achter het nieuws. 0.45 Voordracht. 2055 Z-Cars. TV-film. 21.45 Engelse les. 20.00 .<,0, a^uiud|jiuii -jntaire - i televisiemaatschappij I.T.C. NTS. 22.' naai. 22.45-23.15 Teleac: Samen leven n .orgen (les 12). Jour rP;iand"iï. *NTS20.00 Niwus in het k< NCRV: 0.01 Dierenprogr. 20.20 Haal je kijk geld terug. TV-prijsvraag. 20.45 Programma over bejaarden. 31.25 "t Is grijs, documen tair-cabaretprogramma over bouwen. 21.55 Attentie NTS.: 22.10 Journaal. CVK/IKOR 22.15-22.45 Dichterbij, religieus programma. Babyderm-zeep uitgifte van proefschriften en monografie- Ten behoeve van deze stichting heeft het bankierskantoor een bedrag ter be schikking gesteld. De naam luidt Staal Stichting 1966. Het bestuur is samer steld uit de heren prof. Ch. Glasz, hooi de NEH te Rotterdam, mr. n Campen, algemeen directeur Coöp. Centrale Boerenleenbank tf Eindhoven, drs. E. F. Philipp, lid van dt raad van bestuur van de Nationale-Ne- derlanden te Delft, prof. dr. H. J. Witte- veen, hoogleraar aan de NEH en F Staal, directeur van het bankierskan toor. Het gaat hier om geschriften die be trekking hebben op onderwerpen waar voor in de financiële wereld belangstel ling bestaat. Men wil vooral jongeren tot de bestudering aanwakkeren en streeft er naar om de twee jaar een uitgave mogelijk te maken. Partijleider Breznjef en partij secretaris Sjelepin zijn in Moskou te ruggekeerd van hun reis naar resp. Buiten-Mongolië en Hanoi en Peking. ...en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES BERGEN OP ZOOM De misdruk van de marinierzegel, waarvan de heer P. L. Siepman uit Rotterdam een vel van honderd stuks in handen kreeg, is toch niet zo zeldzaam. Er blijken veel meer exemplaren in om loop te zijn. Zo hebben de heren A. Dicrikx en B. Kleve uit Bergen op Zoom tien en 25 in hun bezit. Het is niet bekend hoeveel de druk ker van de firma N.V. Joh. Enchede en Zonen te Haarlem ondersteboven in de gommachine heeft gelegd. Maar de spoeling wordt nu wel dun. I RUWE HANDEN Er z.jn zo van die dingen, die je nooit opmerkt al zie je ze elke dag. Tot er iets gebeurt waardoor het heel gewone plotseling onbegrijpelijk onge woon wordt. Dat feit zelf behoeft ook al weer niet opzienbarend te zijn. In bet speciale geval, waar ik nu op doel. was het iets heel simpels. Er werden een paar handschoenen op een radiator gelegd en een stem zei: „Dan zijn bij de volgende patiënt mijn handen niet zo koud". De handschoenen en de stem waren van een wijkverpleegster. Ergens in een kleine plaats (welke doet er niet toe, want in heel het land zijn zulke plaatsen te vinden) was ze aan haar dagelijkse route langs bejaarden en zieken: hier een wasbeurt geven, daar verbedden. Ze doet haar tocht op een bromfiets. „Dat gaat heerlijk vlug", zegt ze op mooie dagen. Maar bij regen en wind, sneeuw ze met een gezicht, strak van de kou bij haar patiënten, probeert snel de handen even bij te warmen. „Anders griezelen ze van me", lacht ze moe dig. Ze heeft niet veel tijd om gezellig te praten, maar als het kopj ingeschonken is, zakt ze toch even op het puntje van een stoel. „Vroeger fietste ik, eigenlijk prettiger want dan blijf je warm. Maar je kunt brom mend veel meer afwerken. En daar gaat het toch om, zoveel mogelijk mensen te helpen." Het kopje is leeg en ze draaft de trappen alweer af. de verwarmde handschoenen aantrekkend. Hoelang zouden die handen warm blijven? Weer terug in Den Haag hangt het voorvalletje nog aldoor in mijn hoofd. Wat kost een klein autootje? Ik heb er geen verstand van, maar is dat niet een 3600? Zo'n koektrommeltje, zoals ik het oneerbiedig noem. Die rij den ook zuinig. En je hebt er warme handen en voeten in. en je blijft Gewoon of ongewoon? vorst komt droog. Hoeveel wijkverpleegsters zou den in Nederland door weer en wind zwoegen? Een nijdige claxon brengt me terug uit mijn rekensom. Met schrik stap ik terug op het trottoir, ik lijk wel gek om zo over te steken zonder de eerste als het kopje" koffie verkeersles voor de voetganger in praktijk te brengen. Een departemen tale zwarte slee glijdt langs met een heel boze chauffeur achter het stuur. De man heeft gelijk....gelijk? Ja ten opzichte van mij wel, maar Opeens ga ik oplettend worden. In het hartje van Den Haag rijdt nog al wat zwart glimmends. Hoe hoger de rang van de rijder, des te glimmen- der, zwarter en langer de slee. En wat kosten die nou? Er duizelt iets door mijn hoofd van 10.000; ƒ12 000 of was het meer? En hoeveel op hoeveel rijden die? Hoe is het nou? Een slee is drie koektrommeltjes. Hoeveel sleeën zou den afgedankt moeten worden om de wijkverpleegsters een koektrommeltje te bezorgen? Dat is natuurlijk onzin- De departe mentale wagens zijn statussymbolen naar rang en stand. Doen wijkver pleegsters ook aan statussymbolen? Of zijn dat voor haar koude handen en een strak gezicht? Een kopje koffie, mits het al inge schonken staat, even op de punt van een stoel? Was er een paar maanden geleden niet een minister, die zei, dat het nou eens uit moest zijn met de geëxcelen- tie, want dat ministers doodgewone mannen waren, en staatssecretarissen ook en secretarissen-generaal en... Gek hè? Je komt er niet meer uit, uit die doodgewone dingen, die op eens zo heel ongewoon kunnen wor den, alleen doordat een paar hand schoenen op een radiator werden ge legd. gramma. 13.00 Nieuw; Slatenpro- laUtelten. Gevarieerd platenprogramma. 13.00 Nieuws. 14.02 Actualiteiten. 14.0S Gevarieerd platenprogramma. NRU/AVRO: 15.00 Nieuw». 15. grammofooranuzlek. 16.00 Nieu..„ Volksliedjes uit Engels-sprekende landen morgen VPRO: 17.00J17.35 Voor de kinderen. flZiER VAM MEMPUI&.' Uil HEEFT FARAO'S SCUATTlUOS&eLOCM GESTOLEU.'EW Hl> UEEFT DE SVRI9CUE PRIMS LATEM OUTVOEREUj uer is eenvoudig uit&esioteu, VAM PE> m I. 402 m. NCRV: 7.00 Nieu' 7.10 Dagopening. 7.20 GiUarrecital. (Om Nieuws». 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. I Gewijde muziek (gr.) 850 Nieuws. 8.32 Li 11.00 Viool en piano (gr.) 11.40 Lichte grammofoonm delingen t.b.v. land. en Nieuws. 12.40 Actualiteit» 13.30 Oude liedjes van c (opn.) 14.00 Boeren en b hoorspel (deel 42) (hc. 13 januari Jl.) 1450 ,gr.) 15.10 Moderne grammofoonmu- Ziek. 1550 Bijbelvertclllng voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Five oc'lock, caba ret 17.10 Lichte grammofoonmuzlek. 1750 O- verheidsvoorlichting. 18.00 Koorzang: geeste lijke liederen. 18 20 Pianorecital (gr.) 18.30 Spektrum. 1850 Lichte grammofoonmu- 94 Nu hief Gert het hoofd op. Er lag een trek van grote sympathie en bewondering op het donker ernstig en knap gezicht. „Zonder oom Chris had den we het ook nooit zover gebracht. Ze mogen hem wel op de handen dragen, niet alleen die uit het Geheime Dorp, maar ook de illegaliteit uit de wijde omtrek." Christina kleurde en wendde haar hoofd af. Ze wou niet, dat Gert haar ontroering zag, maar die had zich alweer over zijn werk gebogen. Ze dacht eraan hoe wonderlijk het was, dat Chris ieders sympathie won zonder er moeite voor te doen. Oud of jong, rijk of arm, Jood of Christen, brave bange burgers of roekeloze terrorist, buitenlander of boertje op het onvruchtbare zand van de Velu- we.... De Rus in het Geheime Dorp had het haar eens in zijn gebrekkig taaltje proberen uit te ïeggen. Toen had ze geglimlacht, nu begreep ze het pas: Hij had eerst op zijn hart gewezen en „Gut", „Gut" gezegd, daarna op z'n ogen, z'n voorhoofd en ook een beweging gemaakt om oom Chris' dunne lippen aan te duiden: „Kraft". En hij was maar met zijn rond zorgelijk hoofd blijven knikken tot hij weer in z'n droefgeestige rust verviel naast het potkacheltje, dat hij aan het stoken was in de schemerige halfondergrondse hut. Hij had willen zeggen: Oom Chris heeft aller sympathie, omdat bij hem hart, verstand en wil in volkomen harmonie zijn, gekroond door de wijs heid van de ouderdom. Een sterke man! Nu zwalk te hij daar weer met Heintje langs de binnenwe gen om te bedelen voor de mensen, die hij onder zijn bescherming had genomen. Ik houd van hem. O, wat houd ik van hem! Zie, de kastanje was al naakt, de eiken langs de laan wapperden met rood-oranje vanen, de berken t DOOR 5 H. H. VAJM NIJNATTEN— 3 E DOFFEGNIES J offerden het laatste gele blad aan de wind, in het nog groene gras hielden enkele dappere meizoenen stand, de hei was van dof-paars tot bruin ver schrompeld. Daar ging een lange boerenjongen over de weg; hij droeg wat onder zijn jasje, een gestroopte haas of konijn. Christina lachte, ze kende hem; een rasechte stroper. Vanavond zou hij wel weer aan haar deur komen. „Tante Christina," zei Gert, terwijl hij opstond en de papieren bij elkaar grabbelde, „zal ik die brief mee naar de post nemen?" Ze schrok terug tot de werkelijkheid. „Oh, ja graag.... ik zal hem even afmaken." Hij bleef wachten met de rug naar haar toe en keek op zijn beurt het raam uit. „Zeg haar alstublieft, dat ze niet weer zo'n stoet vluchtelingen meebrengt." Christina lachte. Hij doelde op iets wat een paar maanden geleden gebeurd was, toen de treinen .nog liepen en beschoten werden. Annet had in zo'n trein gezeten, vluchtte met haar medepassa giers de bossen in en pikte daar een vijftal jongens op, die naar Duitsland vervoerd werden en van de gelegenheid gebruik hadden gemaakt om de benen te nemen. Ze had ze op sleeptouw genomen en na een lange tocht op het hoofdkwartier afgeleverd. Nu had Gert er maar weer last mee, want de meesten van hen behoorden tot de gevaarlijke groep, die vanavond uit het Geheime Dorp geëva cueerd moest worden; hij had er daarnet de valse papieren voor in orde gemaakt. Tante Christina hield veel van het meisje. Ze was zo flink, zo eenvoudig en onder haar ruwe manieren verborg ze een warm hart Het was waar, ze kon verrassende dingen doen en Gert hield niet van verrassingen. Hij noemde alles wat niet door idealisme was ingegeven en zorgvuldig overwogen, „ondoordacht". Nu wist Christina niet of hij het in ernst meende, die waarschuwing, of het als een grapje bedoelde. Haar pen rustte op het papier. Maar Gert draaide zich om, zijn ogen waren heel welwillerd en er zweefde iets van een glimlach om zijn lippen. „Bonsma en zij vormen een mooi span! Het angstzweet breekt je wel eens uit als je die twee bezig ziet maar ik moet toegeven, dat ze onbetaal baar zijn als de Duitsers ons het vuur na aan de schenen leggen." „Zo is het", zei tante Christina en ze schreef haastig verder. Na een poosje, waarin Gert diep in gedachten verzonken voor zich uit had staan sta ren. vroeg hij: „Zoudt u Jackie ook niet vragen om naar hier te komen? Er is me van verscheiden kanten ge vraagd of ik geen koerierster wist. Annet en zij zouden elkaar kunnen aflossen!" (Wordt vervolgd) xiek. HUvi (7.30-7.35 V» X) Nieuw». 8.10 Lichte reportages 9.00 Van

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9