Los van de Kerk en Geschil tussen TC en coach wekt onrust Ieder lid Nederlandse kernploeg eigen baas Onjuist! Bestrijding vorstverlet: f 14 miljoen Verruim iu van normen is moeilijk Bij kaarslicht: Donner won van Lehmann CNV-best u ur 10 leden liet blijft winter I jlEOTE LEIDSE COURANT ZATERDAG IS JANUARI 1966 Verkerk Schenk Liebr echts 0 WIE WORDT DE VIJFDE MAN IN DEVENTER (Van onze speciale sportverslaggever) FAGERNES. vrijdagavond ..Doe ze in Holland de groeten maar. We voelen ons hier best. Ik ga even thee drinken en dan eh Verder kwam Kees Ver kerk niet. maar de bedoeling was duidelijk. Dat „eh" betekende de baan, waar lift tweemaal daags enige uren keihard pleegt te trainen onder de nieuwsgierige blikken van de Noren uit het zomervakantie-oord Fa- gernes. Ook de andere leden van de Ned. schaatskern ploeg zijn regelmatig op die baan hun rondjes aan het trekken. Niet allemaal tegelijk echter. Coach An ion Huiskes is namelijk van oordeel dat het beter is de knapen zelf hun Juiste trainingsschema te laten ontdekken en te laten uitwerken. baan. En bossen zijn er vel in Fagernes. al zingen ze dan niet, zoals men vaak Noorwegen beweert. Frits Bartling heeft het tenminste tot nu toe nooit gehoord. En hy kan het weten, want zo in dan komt hij hele dagen niet »P de baan om aan zijn conditie te wer- ,,Ik kan wel zeggen dat ze dit of 1 dat, zus of zo moeten doen. maar dan komt er zoveel dwang bij. De joc- 1 gens moeten vrijuit hun spont kunnen bedrijven. Als er dwang bij komt. I krijgit hun rijden ook iets krampach- I tigs en dan mag je geen goede re sultaten verwachten'. En uiteindelijk rijden ze daar toch voor" Anton Huiskes geeft toe dat dit een k (experiment iis. dat niet door alle leden de technische commissie van de KNSB wordt ondersteund'. De coach heeft de ploeg die ons land in Deventer op de Europese kampioenschappen zal ver- tegenwoordiger. al in zijn hoofd. Van avond geeft hij de T.C. zijn advies. Over Verkerk.- Sohehk. Liebrechts en Wottet zal geen twijfel bestaan. Strijdpunt Het strijdpunt is echter de aanwijzing van de vijfde man. Het is in Noorwegen al doorgedrongen dat men in de T.C. graag dc 19-jarige Dcvcntenaar Eddie Verheyen wil inzetten, gezien diens pres taties in diverse internationale wedstrü- (Van onze speciale sportverslaggever! FAGERNES De Nederlandse kernploeg zal dinsdag in Bislet aantreden voor een onderlinge wedstrijd tegen de Noor se kernploeg, die na dc nationale Noor- se kampioenschappen van dit weekein de zal worden samengesteld. Dan heb ben de Nederlanders er vier wedstrijden opzitten, namelijk in Gjoevik. Fagernes. Skiën en Oslo. De technische commissie van de K.N.SB, wil dolgraag dat de ploeg dinsdag terug komt naar Nederland, opdat men woens dag of donderdag nog een extra-selec tiewedstrijd kan laten verrijden om de definitieve aanwijzing van de ploeg in Deventer bekend te kunnen maken. Men wil kijken of niet een van df B- rijders (lees Eddie Verheijen) zich als vijfde man kan klasseren. „Onverantwoordelijk", zegt Anton Huis kes. „Het is waanzin, die jongens el kaar in een onderlinge wedstrijd te laten afmaken, zodat ze twee dagen later op de Europese kampioenschappen nergens zijn. Het zou het ingooien van eigen glazen zijn". Huiskes heeft wel gelijk als Ml het zo stelt, want het gaat in feite om de aan wijzing van de man. die praktisch ge sproken toch geen kans beeft om als kampioen uit de bus te komen, ook al zijn verrassingen niet uitgesloten Er dreigt dus weer een conflict tussen technische commissie en bondsbestuur enerzijds en de bondscoach anderzijds Ondanks de kundigheid van de heren van de technische commissie trekken we toch erg in twijfel of het juist is een beslissing op lange afstand te nemen. Het lijkt ons beter dat de T.C zijn han den afhoudt van de kernploeg zodra deze naar Noorwegen vertrekt. Immers dan alleen ls de begeleidende bondscoach die alle verrichtingen en vorderingen van uur tot uur radeslaat in staat te oordelen en een ploev aan te wijzen. Bovendien wekt het onrust bij jeugdige rijders zoals Jorritsmo en Bartling, waarmee in feite wordf ee- experimenteerd. die in Noorwegen baren op snaren zetten om te worden gekozen. Als men ze passeert voor een andere rijder die niet in Noorwegen ls geweest en niet In de kernnloee werd gekozen ls niet alleen de teleurstellii groot, sterker nog. er wordt moreel iets stuk gemaakt De Noren hebben al leergelr' betaald met deze manier van werken Trouwens, ook de KNSB moest nu toch wel beter weten, want het nu dreigende conflict Is niet het eerste van dien aard Verleden jaar werd het de aan leiding tot het lwcnzaan van trainer Henk Lamberts. Anton Huiskes werd toen coach-trainer. waarbij men stil zwijgend coach .Tan ChaHsiiw nadeer- de. Met een nieuw conflict /n dicht voor dc strijd in Deventer l« schaatsend Ne derland allerminst gediend Huiskes is echter een andere mening toegedaan. De vijfde man zal of Fri/ts Bartling of Jorrit Jorritsma moeten zijn. Hij heeft ze nu enige tijd kunner. begeleiden en weet dus wat er in deze knapen zit. Bovendien laat Amiton aan de hand van de Noorse krantten, die veel uitvoeriger vei-slag geven dan de Ne derlandse. zien dat men de prestaties van Verheyen toch echt niet zo hoog moet aanslaan. De omstandigheden ir Madonna di Campiglio waren veel gun stiger, wat betreft weer en ligging vaT de nogal hoge baan, dan die in Gjoevik waar het twintig graden vroor en de baan lager lag. De Noren keken dan ook veel meer op van de tijden in Gjoe vik dan die van -Verheyen. De tijden van. Gjoevik kwamen de volle breedte van dc pagina's in de Noorse kranten. En daarin wordt ook boog opgegeven van de tyden van Nottet (7.51—) en Jorritsma (7.53.-), die er vol gens dc Noren niet om liegen. Ze zien trouwens wel wat in die twee nieuwe lingen in de Nederlandse ploeg. Jorrit Jorritsma heeft al een goede conditie. Huiskes is nu bezig hem men taal wat sterker te maken. Als de vechtlust over Rotterdamse Jorrit komt. zal het wel met hem lukken. Overigens heeft hij nog de tijd, want Huiskes wil hem geleidelijk aan naar de top krijgen. Dat plan met Jorrits- ma en ook Bartling zou echter worden doorkruist indien de T.C. een andere beslissing zou nemen. Wordt diie be slissing wel genomen, dan kan tevens gaan uitzien naar een nieuwe bondscoach. ..Als ze dergelijke schema's op lange termijn van jaar tot jaar gaan door kruisen komt er niets van terecht. Die jongens maak je dan kapot en daar ko men we niet verder mee. En als de T.C. het dan toch doet. is dit jaar mijn laatste geweest. Daar kunnen ze zeker van zijn", zest Huiskes kalm. Do borgen op Anton Huiskes ken. Dan klautert hy de met ander halve meter sneeuw bedekte bergen op om zich daarna snel te laten zakken. ►.Geweldig goed voor de conditie opvoering van de bochtentechmiek", zegt hij lachend, doelend op de twee vallen die hij maakte tijdens de nationale kam pioenschappen „Op de korte afstand is Frits goed1", zegt Huiskes. „We moeten nu alleen wat meer werken op de lange afstand". Onder indruk Jorrit Jorritsma. ook voor de eerste maal in Noorwegen, is na enkele we ken nog onder de indruk van het mach tige land en de vriendelijke mensen d'ie er wonen. Hij traint regelmatig er. als hij ruiet op de baan of in de bossen is. zit hij trouwens dat doen de anderen ook te leren in de jeugdherberg (Unigdomsherberge) van Fagernes. De genen die niet leren, hebber, wel ander „Moet je eens op myn kamer komen, daar ligt een hele stapel", zegt Kees Verkerk, die dat werk echter het werk laat als hy ziet dat zijn concentratie onder lijdt. Zo gaan ze allemaal als pure individualisten, doch in de vriendschap één, hun gang en ze voelen zich er bü. Jacques van der Eijk sterkste Hazerswouder HAZERSWOUDE De sterke rij der Jacques van der Eijk heeft gis termiddag onder een winters zonne tje op een voortreffelijke baan het ulubkampioenschap van de Hazers- woudse IJsvereniging op zijn naam geschreven. Van der Eijk. die zowel op de 500, 1500 en 3000 m zegevier de, had in de eindstand een grote voorsprong op zijn naaste rivaal Wout Rijkaart: 157.533 pn,i.164.133 pnt. Wim van Wetten eindigde met 166.300 pnit. op de derde plaats vóór Joop van Duivenvoorde (167.100 pnt.) er A-rie Rijkaart (169.684 pnt.). Jan van Reek werd met 170.634 pnt. zesde. Ringlijden voor paren VOORSCHOTEN - De ringrydenj voor paren, die gisteravond onder i?rote belangstelling op de ijsbaan aan de Van Leeuwenhoekkade in Voorschoten is gehouden, heeft een overwinning opgeleverd voor het fa voriete koppel D. Kief: (Wassenaar) en N. van der Veen (Voorschoten). Het echtpaar Olsthoorn uit Voorscho ten legde op de tweede plaats be slag. Marga en George Schaapman (Voorschoten) klasseerden zich als derde Fran- van Bohemen won in Voorhout VOORHOUT De a fvahved strijd, die de Voorhoutse IJsclub gistermid dag voor haar ieden hield, is in een overwinning geëindigd voor de Noord- wijker Frar.s van Bohemen. Van Bo hemen bleef in de beslissende sprint Van der Burg uit Noord wij kerhout met duidelijk verschil de baas. De Warmonder Korlekaas eindigde als derde. Henk Schrama legde op de vierde plaats beslag en werd daar mee de bcs'e "norhoutse rijder. Er bestond voor de afvalwedstrijd grot- te publieke belangstelling. Jeugdscliaatsdag Zuid-Holland VLAARDINGEN Het bestuur va het Gewest Zuid-Holland van de KNSB zal op voorstel van de jeugdscliaats- commissie Zuid-Holland op woensdag 19 januari om 2 uur een jeugdsoliaats- dat Zuid-Holland houden op de ijsbaan van de Kralingse IJsclub in Rotter- Het bestuur hoopt van de gem tebesturen en de rijksinspecteur ge daan te krijgen dat de schooljeugd op deze dag vrijaf krijgt om aan d< schaatsevenementen te kunnen deelne men of ze bij te wonen. Aan de bij het gewest aangesloten verenigingen is gevraagd om aan de jeugd tot 14 jaar op de ijsbanen en yswegen gele genheid te geven tot het afleggen jeugdschaatsproeven. He! houder, schoolschaatswedstrijden cn jeugdtoer- tochtjes. Alle gemeenten of ijsclubs worden in de gelegenheid gesteld drie jongens of meisjes van gelijke leeftijd «6 tot 14 jaar) af te vaardigen naar schaatsevenementen op 19 januari Rotterdam. Aanmeldingen bij voorkeur telegra fisch via de gemeentebesturen aan de Kralingse ijsclub Rotterdam. Telefoni sche inlichtingen onder de numi 01898 2765 010 124478 en 01730 21726. Ringriiden Hazerswoude HAZERSWOUDE Liefst zesen twintig paren hebben donderdagavond deelgenomen aan de wedstrijd ringrij- det). die de ijssportvereniging ..Hazers- woude-Rijndijk" organiseerde op de veld- ijsbaan. Zes koppels behaalden een gelijk aantal punten (vijf singen) en van hen legden in de finale de paren Van Dorp- Van Rijn, Vriesekoop-Wansink. Bisschop -Spierenburg en Van de Voort-Kraan be slag op de prijzen. Overigens leverden twee laatstgenoemde paren tot viermaal toe strijd met elkaar omtrent dc bezet ting van de derde plaats. Celtic gaat niet GLASGOW Ondanks de Russische toestemming om rechtstreeks naar Ti- flis te reizen in plaats van via Mos kou zal Celtic Glasgow niet uitkomen in de kwartfinalewedstrijd van de Eur. beker voor bekerwinnaars tegen Dyna mo Kief. De voorzitter van Celtic Bob Kelly verklaarde: „Het overstaggaan van de Russen is te laat gekomen voor Cel tic om volgende week de trip nog te kunnen maken. We hadden als uiterste termijn donderdag 15.00 uur genoemd. Op dat moment hadden de Russen nog niets van zich laten horen, waar door de wedstrijd niet doorgaat". Garrincha over naar Corinthians RIO DE JANEIRO Manuel Garrin cha, dc Braziliaanse rechtsbuiten, die tweemaal deel uitmaakte van het team dat wereldkampioen werd, is vrydag overgegaan van Botafogo naar Corin thians uit Sao Paulo voor ongeveer f 350.000. De transfer van Garrincha kwam tot stand na een al bUna twee jaar durende ruzie tussen Botafogo en de 31-jarige vleugelspeler. Het afgelopen seizoen verloor Gar rincha zowel zijn plaats in het eerste elftal van zijn club als die in het na tionale elftal aan de nieuwe ontdekking Jairzinho. Toen-hy donderdag in Sao Paulo arri veerde. verklaarde Garrincha: ..Ik zal bij de Corinthians mijn best doen. als of ik aan het begin van mijn carrière stond. Op die manier zal ik bewijzen nog altijd mee te kunnen draaien." Bmnvnij verheid muukt schatting (Van een onzer redacteuren) DEN HAAG De vorstverlet- bestrijding zal de Nederlandse bouw nijverheid dit winterseizoen naar schatting veertien miljoeen gulden kos ten. Voor dat bedrag worden op een I kleine achthonderd zogenaamde „door- erkprojecten" 26-500 bouwvakarbei ders aan liet werk gehouden. De helft van het forse bedrag wordt opgeslokt door' de aanscliaf van af dekmaterialen en verwarmingsappa ratuur. De rest gaal op aan isolatie materialen, extra voorzieningen voor de werknemers, bescherming van de arbeiders en bijzondere voorzieningen. Bij de veertien miljoen gulden komt dan nog een bedrag van 2.8 miljoen gulden voor verlichtingsmateriaal. Raming De, ranjing is op, verzoek van de Rot terdamse Stichting Verletbestrijding Bouwnijverheid opgesteld door aanne mers, die zich dit jaar hebben aan gemeld om door te werken aan hun projecten. Begin dit jaar waren 902 pro jecten aangemeld. Daarvan zijn 790 aan vaard als „doorwerkproject". Uit andere gegevens van de stichting blijkt, dat bijna de helft van de „door werkprojecten" de bouw van woningen betreft Uitstel militaire dienst om studieredenen c> DEN HAAG Leerlingen met een hbs- of gymnasiumdiploma kunnen uit stel van opkomst in militaire dienst krijgen als zij 18 resp. 19 jaar wor den in het jaar. waarin zij gaan stu deren aan een universiteit of hoge school. Dat is juist, zegt de minister van defensie mede namens de staats secretaris van onderwijs en weten schappen in antwoord op schriftelijke v.ragen van de Tweede-Kamerleden J. A. van Bennekom en Tj. Walburg (beiden ARP). Dat jongelui, die tussen 1 januari en 1 oktober zijn geboren in een gunsti ger positie verkeren dan degenen, wier geboortedatum in het laatste kwartaal valt (een jaar eerder naar school) is de regering ook met dc vragenstellers eens. Dit besluit viel in 1959. Juist is ook. dat laatstgenoemde groep scho lieren na eenmaal doubleren op hbs of gymnasium niet voor het verlenen van studieuitstel in aanmerking komt. Toe gezegd wórdt, dat mochten de grotere jaarlichtingen een verruiming van de uitstelnormen mogelijk maken tot nu toe is dit niet het geval dan ern stig zal worden overwogen of de ter sprake zijnde bepalingen kunnen wor den gewijzigd. Landings verbod voor toestellen naar Rhodesië DAR ES SALAAM Kenia, Oegan da en Tanzania zijn overeengekomen het overvliegen en landen van alle vliegtuigen die Rhodesië aandoen, te verbieden. Door deze maatregel worden zes Europese en Afrikaanse luchtvaart maatschappijen getroffen. De drie lan den zuilen tevens een eind maken aan het doorzeilden van post van en voor Rhodesië. Minister Luns en zijn collega van verkeer en waterstaat Suurhof hebben in een brief de Nederlandse reders verzocht overeenkomstig de Veilig- heidsraadresolutie te handelen en aardolie of aardolieprodukten aan Rhodesië te leveren. DE KVP gaat zichzelf deconfes- sionaliseren. Door openlijk de gebondenheid aan het kerkelijk leergezag af te zweren, heeft ze in feite de tweede politieke eman cipatie van het rooms-katholieke volksdeel afgekondigd. Anders ge zegd: ze heeft het witte pastoors boordje afgedaan en verwisseld voor een (veel) kleurige das, die een moderne jeugdpredikant niet zou misstaan. De beeldspraak is ge vaarlijk, want de KVP wil in het kader van de deconfessionalisering op geen enkele kerkelijke ambtsdra ger meer lijken, ook niet op een dominee. Wel zijn predikanten en hun geestelijke aanhang voortaan (in theorie al sedert 1945) welkom in haar midden. Men kan het allemaal halen uit het moedige en frisse rapport over ..Grondslag en karakter van de KVP". Daarin wordt een aantal ar gumenten aangevoerd die alle plei ten voor de opheffing van Neder lands grootste politieke partij. Dat 'ijkt op zelfmoord. Maar de conclusie luidt toch. dat de KVP voorlopig maar moet voortbestaan Dat is geen beginselzaak. maar een kwestie van doelmatigheid en opportuniteit, zo heet het in het rapport. Tii?zelia Los van de motivering klinkt dat grieze'ig zwak. Het „heilig moeten" is eruit. Wat er voor in de plaats komt, is een f ij nzinnig-be redeneerde ideologie van meer openheid, waar mee vele eenvoudige beneden- en boven-Moerdijkse KVP-kiezertjes nog wel de nodige moeite zullen hebben Pleidooien voor de Pil en andere symptomen van vooruitstre vendheid kunnen ze met een beetje goede wil nog naar de stratosfeer rond ..mondo vaticane" verwijzen, maar het door de eigen KVPleiding gepropageerde verzwakken van de band tussen partij en Kerk zal hen op z'n minst een duizeling bezorgen. Spelen Aalberse en Schmelzer niet met electoraal vuur? Drijven ze met hun deconfessionaliseringsideeën niet een deel van hun aanhang in de armen van andere partijen? Als KVP-sitemmen geen kerkelijke plicht meer is maar alleen een kwestie van opportuniteit, wat let de roomse boe ren dan om es een keertje Biesheu vel te kiezen? Tegenover dit poten tiële stemmenverlies staat weliswaar de mogelijkheid, dat een aantal niet- katholieken het met de meer open KVP-nieuwe-stijl zal gaan proberen, maar dat blijft voorlopig nog een grote gok. Ti-'üiï moeten Juist aan het nu gediskwalificeerde heilig moeten zonder meer" dankt de KVP haar omvang. We doen haar met deze uitspraak geen onrecht. Hetzelfde geldt ten dele ook voor de andere confessionele partijen, maar bij de KVP spreekt het oneindig veel sterker.. Duizenden ropms-katholie- ken hebben 'steeds tfoüw op dè KVP gestemd, omdat ze terecht of ten onrechte de vaste overtuiging had den dat de Kerk dat zo wilde. Dat hield de partij op de been. Verliezen werden ruimschoots gecompenseerd door de bevolkingstoename in het zuiden, want ook voor de jónge ka tholieke kiezers was de binding tus sen Kerk en KVP een vanzelfspre kendheid. waarover niet of nauwe lijks werd nagedacht. Alleen een progressieve voorhoede waagde bevend de doorbraak naar de PvdA. Dart waren echter imtellectueie guitenbeentjes. In de lagere regionen bleef het automatisme feilloos wer ken. Maar niet alleen daar. Tekenend is het verhaal van de priester-filo- soof prof. Kwant, die op een goede dag tot zijn grote verbazing ontdekte dat hij lid van de KVP was. Zelf had hij zich nooit opgegeven. Bij nader onderzoek bleek dat pater-rector van het klooster waarin prof. Kwant enige tijd had doorgebracht, dat voor hem te hebben gedaan. Die had alle kloosterlingen buiten hun medewe ten collectief aangemeld bij de partij. Dat hoorde immers 20... lüke waarschuwingen heeft geuit aan het adres van zijn medeleden. Hij kan dat doen. want hij is zelf arts, al oefent hij geen praktijk meer uit. Veel Kamerleden spotten volgens dokter Tilanus met hun gezondheid. Ze leven voortdurend op de grens van oververmoeidheid en erger. De gevoilgen blijven niet uit. „Als je het lijstje bekijkt van Kamerleden die ue afgelopen vijf jaar zijn overleden, dan zie je dat allen in het. harnas zijn gestorven. Bovendien ziin drie van de twaalf omgekomen bij auto-onge lukken. Die ongelukken gebeurden 's nachts. Dat kan er op wyzen. dat de parlementariërs te vermoeid in hun wagen zijn gestapt". Dokter Tilanus geeft daarom zijn collega's via De Volkskrant het ad- Dat nu door de frisse visie van het KVP-bestuur alles anders zal worden, wagen we te betwijfelen. Met een enkel rapport doorbreekt men geen vastgeroeste stereotiepen. Het KVP-stemmen zal. losgemaakt van de kerkelijke dwang, hoogstens nog meer louter een kwestie van traditie worden dan het nu voor velen al is. En de traditie is vaak taaier dan het starste dogma. Maar het begin is er; misschien ook h*t begin van het einde van bet politieke antipapisme, dat de KVP altijd heeft afgeschilderd als boodschappenjon gen van het Vaticaan. Die voorstel ling van zaken gaat nu niet meer op Althans niet meer op papier. Ongezond beroep Het Kamerlidmaatschap is een on gezond beroep, vooral als het als nevenbetrekking wordt uitgeoefend. „Een dubbele dagtaak geeft een grote geestelijke druk. Het staat vast. dat bijvoorbeeld maagkwalen direct verband houden met de spanningen waaronder iemand leeft". Dat zegt het c.h. Tweede-Kamerlid drs. H. W. Tilanus jr.. die onlangs in een inter view met de Volkskrant duide- AALBERSE Spelen met electoraal vuur? Derde ronde Hoogoventoernooi BEVERWIJK Op het hoogtepunt van de derde ron de. zo'n vijf minuten voor het einde toen tijdnood het overheersende hazard-element werd vielen vrijdagavond in Beverwijk de lichten uit. Het Ken- nemertheater, alwaar de bioscoopzaal tot arena is omgetoverd, deelde in de misère Het duurde zo n tien minuten, alvorens hier en daar kaarsen werden aangestoken met als resultaat, dat enkele partijen on der de meeat romantische omstandigheden werden voortgezet vies: ..één dagtaak, regelmatig eten. redelijk rusten tussen de debatten en niet te vergeten: drinken". ..Ik hoor vaak klagen, dat de droge atmosfeer in de Kamer op de slijmvliezen en de ogen werkt. Het glaasje water bij het spreekgestoelte is echt geen holle ceremonie. Je ziet trouwens veel Ka merleden vruchtensap en dergelijke drinken". Bij een dubbele dagtaak komt een Kamerlid niet aan rustig eten toe. ..Dan groeien de spanningen je bo ven 't hoofd en moet je kiezen welke functie je wilt handhaven. Voor ge paste lichamelijke beweging is hele maal geen tijd. hoewel ik moet zeg gen dat de drukte ook als excuus wordt gebruikt om bijvoorbeeld niet aan de gymnastiek voor Kamerleden mee te doen. Bij de zittingen in de Kamer zie je dan wel eens wat men sen zo maar rondlopen. Dat is wel 'n slordig gezicht, maar ja, die mensen zitten de hele dag". EHBO Met zijn collega dr. Lamberts van de PvdA) (praktizerend huisarts in Rot terdam) vormt dokter Tilanus een soort permanente EHBO-post in de Kamer Ze beschikken over een bescheiden kastje met medicamenten. Druk hebben ze het gelukkig niet. Jk ben welgeteld één keer bij een flauwte geroepen", vertelt dokter Tilanus. ..Dat lijkt wel weinig, toch zou ik willen waarschuwen. De belasting voor de Kamerleden gaat te zwaar worden". eebtrijd Het Westduifse weekblad Frau i m Spiegel heeft een merkwaar dige wedstrijd op touw gezet. En wel voor lezeressen en lezers die erg veel op prinses Beatrix en Claus von Amsberg menen te lijken (,.wie aus dem Gesichit geschnitten sind"). Zij die de levende voorbeelden het meest nabijkomen een „onafhankelijke jury" zal dat uitmaken krijgen de begerenswaardige prijs van een tweedaags tochitje naar Amsterdam. Op 9 en 10 maart, wel te verstaan. Er zullen de komende weken heel wat Frauen und Manner in den Spie gel gucken. Tenzij het blad zich heeft verkeken op dc goede smaak van z'n publiek In die fase won Donner van Leh mann en kwamen Langeweg en Filip tot remise. Eenzelfde resultaat hadden voordien DamjanovicNey en Bilek- Bobotsof bewerkstelligd. Bij kaarslicht speelden onverstoor baar in razende tijdnood Kuijpers en Bachtiar hun partijtje. De Indone siër greep uit een donkere hoek extra-pion van het bord en bereikte een eindspel. Met dit kleinood nog steeds als plus. Het werd echter re Van ScheltingaSzabo eindigde ook in een puntendeling. De Nederlander kon tevreden zijn over zijn spel., hy had de Hongaarse maestro werkelijk handen vol werk gegeven. Omstreeks 4 uur. had Polugajewski een juweel van een winstpartij tegen Czerniak op zyn naam gebracht. Hij UTRECHT Het bestuur van het Chr. Nat. Vakverbond zal na het ver trek van zijn secretaris, de heer H. R. Plomp weer uit tien man bestaan. Tij delijk telde het bestuur elf leden, na dat de heer J. van Eibergen de heer C. J. van Mastrigt als verbondsvoor zitter was opgevolgd. Toen werd al be sloten dat bij de eerstvolgende mutatie het bestuur weer tot het normale aan tal zou worden teruggebracht. Het vertrek van óe heer Plomp, die n gezondheidsredenen is afgetreden, heeft geleid tot een andere werkindeling. Mr. T. J. den Hartog gaat de sociale ver zekering doen, een belangrijk deel van het ziekenfondswezen en militaire zaken gaan naar de heer M. A. Schouten, maat schappelijk werk naar de heer C. J. van Mastrigt en het dagelijks beleid van het CNV-ondersteuningsfonds ..Draagt el kanders lasten" berust bij de heer A. Borstlap. had er nauwelijks 20 zetten voor no dig gehad. Ofschoon er na drie ronden nog weinig valt te profeteren, wordt de vi sie als zou Polugajewski een gro te rol kunnen spelen reeds bewaar heid. Het wachten was tenslotte op Iv- kofVan den Berg. die tot taak had den 13 zetten in 5 minuten uit te voeren. De Zuidslaviër grinnikte on verstoorbaar.. hij liet het aan Van den Berg over te beslissen, wanneer c nuwslopende slotrace zou motten vangen. Dat was zo omstreeks kwart voor acht. De Nederlander verloor kans loos. Uitslagen derde ronde; Ivkof—Van den Berg 10. Kuijpers—Bachtlor V4Don ner—Lehmann l—O. Bliek—Bobotsof Polugajewski—Czerniak 1—0. Van Scheltinga DE BILT In de winterse situatie komt vrijwel geen verandering. Wel trekt er een kleine depressie over midden Duitsland naar het zuidwes ten, vergezeld van veel bewolking en wat lichte sneeuyval. Een gedeelte hiervan zal ook Nederland passeren, zodat de sneeuwkans voorlopig aan wezig blijft. In de loop van zondag bereikt ons drogere en iets koudere, lucht, waarin het 's nachts ook in het westen weer 6 tot 8 graden kan vrie zen. In het oosten en zuiden van ons land daalde het kwik in de afgelopen nacht nog tot min. 11 graden celcius. Ook na zondag zal dit winterweer nog onverminderd voortduren. HOOGWATER SCHEVENINGEN 16 januari: 10.46 v.m.; 23.35 n.m. 17 januari: 12.01 v.m.: mn. Zon zon op 8.41, onder Zondag 16 jai>wui. «n, «y v.-r», 1659; maar. op 4,03. onder 12.55. Maandag 17 januari: zon op 8.40, onder 17.01; maan op 5.19. onder 13.20. Zondag 23 januari: nieuwe maan. HET WEER IIS EUROPA Damjanovic—Ney ""ij—Rapporten hedenmorgen zeven uur De stand na drie ronden luidt: 1-2 Ivkof. Polugajewski pt.: S-5 Bilek. Donner Filip ------ Berg. Bobotsof. Langeweg. Ney 1 pi afg.: 12-14 Damja- pt.: 16 Lehn afget ZAALHANDBAL In de kwalificatie wedstrijd om het wereldkampioenschap zaalhandbal heeft Zwitserland vrij dag avond in Bazel met 1314 verloren van West-Duitsland. Bij rust stonden de Duitsers met 87 voor. Academische examens telkamp (Amstelveen), der Plas (Katwijk). A NJioklktJlen. J F I van den Broek, B Boe"- Karthaus. Slh InR Llat. J Vink. Ensing en de heren JAC Blcckcr. N F Vogel, P G L Attcma, R Krol. J de iiaagd i L P Nleboer kunstgeschiedenis; mcj. C C Kessler I C Halsma-Kubes (Amsterdam); doet. rehtcnde heer A D van Leeuwen (Schie dam): doet. psychologie; de heer J P Coete- Amsterdam).

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 11