Kritiek op subsidie beleid van E.E.G. Eeuw geleden ging Voorhout zelf brand blussen V1SSERIJNIEUWS tu De y[ j Omzet groenten en fruit boven miljard gulden Trouwdatum prinses valt ongunstig voor Rijnsburg Stropers gevat in duin te Noord wijk aan Zee BALANSOPRUIMING J. V. d. DOES NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 13 JANUARI 19 brachten er ook minder van terecht dan de laatste tijd gewend was Hier la gen de totalen per trek nog later Teleur stellend was eveneens dat de gul zich in veel geringere hoeveelheden liet ver schalken dan enige dagen geleden Vandaag aan de markt In IJmuiden was het bijzonder rustig. IJMUIDEN Onder buitengewoon slechte weersomstandigheden zaten de ongeveer 30 Nederlandse treilers in de Ierse Zee achter de haring aan. De harde zuidoostelijke wind maakte een verblijf op zee allerminst aan genaam maar juist door deze windrichting vertoefde de haring in grote hoeveelheden buiten de territoriale wateren. Daarom gingen als het maar even kon de netten overboord om deze gelegenheid uit te buiten. De be loning voor dit doorzetten en zwoegen bleef niet uit. De dagvangsten lagen tussen de 100 en de 200 kantjes. Eén van de schippers merkte gelaten cp: „We hebben de haring mui ol meer ge stolen". Hiermee bedoelde hy te zeggen dat men het niet gemakkelijk had ge had. Het vreemde van de situatie ld dit visgebied is. dat deze storm de haring in grote scholen naar de open zee heeft verdreven Men moet dus onder abnor male omstandigheden vissen om aan zijn trekken te kunnen komen. Men kan er staat op maken, dat zodra het weer beter wordt de haring zich terug trekt binnen de Ierse territoriale wateren en die wor den zo streng bewaakt dat er geen door komen aan U Trouwens men neemt liever niet 't risico co in contact te komen met de Ierse patrouillevaartuigen. Want de boetes voor een dergelijke overtreding zijn niet gering. Overigens is het voor de Neder landse en de buitenlandse vissers een harde zaak te moeten aanzien hoe nun Ierse collega's in dit voor hen verboden gebied de haring als het ware voor net opscheppen hebben. Dan gaat er heel wat in het vissershart om. In de Noord zijn van de Nederlandse treilervloot bijna alleen Scheveningse en Katwijkse schepen te vinden Hun buit bestond voornamelijk uit kleine schelvis. De andere vissoorten waren uiterst dun gezaaid. Voor de vrijdagmarkt is uit deze con treien thuisstomend de IJM 37 Delft met 860 kisten schelvis. 40 kisten wijting. 20 kisten gul en kabeljauw en 10 kisten diversen De kotters en loggers bij de P-boeien hadden het in de aanhoudende oostelijke bries niet gemakkelijk. Deze omstanoig- heden hadden een nadelige invloed op de visserij De beste trekken leverden 50 kilo tong en een paar manden andere vis op. Vaker moest men echter genoegen nemen met 20 kilo tong en weinLg of geen andere vis. De loggers en kotters onder de kust Afwikkeling van de wederopbouwkosten KATWIJK In de raadsvergade ring van vanavond komt ook in be handeling een uitvoerig pre-advies inzake de afwikkeling van de weder' opbouwkosten van de gemeente. De totale koster, van de wederopbouw van Katwijk hebben tot nu toe be dragen 3.241.301. Met inbegrip van de rijksvergoeding en van bijdragen uit het grondbedrijf werd terugontvangen 2.000.987 Ten laste van de algemene dienst van de gemeente blyft een bedrag 1 240.322 Tot en met 1965 werd reeds gere serveerd 784.124 en er moet i nog worden afgeschreven 456.197 Het college van B. en W stelt de raad voor af te schrijven in 30 jaren, ingaande 1 januari 19R6. rond 15.000 per jaar. Bouwvakkers bijeen KATWIJK AAN ZEE - De afdeling van de Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond hield gisteravond een ledenvergadering in de Oranjezaal van het Jeugdhuis Voorzitter C. van der Plas verwelkomde in het bijzonder hoofdbestuurder Kleu ver. Hij gaf een terugblik op het afgelo pen jaar. Er was volop werkgelegenheid Het aantal lede^ bedroeg 552. Spreker vroeg zich af wat 1966 zal brengen. Er is een kentering te bespeu ren. Er dreigt inflatiegevaar. Vervolgens gaf de heer Kleuver een korte uiteenzetting over de werkgelegen heid. de arbeidsverkorting en de loon- verbetering. Over al deze punten werd van gedachten gewisseld Goede resultaten van vogelliefhebbers KATWIJK AAN ZEE Op de natio nale vogeltentoonstelling, uitgaande van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers tp Rotterdam en gehouden in de week van 8—10 januari, behaalden de heren A 1 Vervaart. G J Minnee en W de Liefde zeer mooie resultaten. In afdeling wa terslagers behaalden zij de ~e prijs, ter wijl de heer P van Duijn met zijn tropi sche vogels dezelfde resultaten bereikte lloog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 8.52 en 21.24 uur; laag water 4.31 •n 17.02 uur. De schelvisaanvoer van de IJM 9 Haar lem bestond voornamelijk uit braad Die haalde een notering van f 36 tot f 30 en dat had heus wel beter gekund. Het kleine beetje kleinrtiiddel was aanmer kelijk gewilder en bracht het tot een constante notering van f 80. De gul werd evenmin hard achterna gehold De grootste soort haalde op de eerste afslag even f 52 maar in de meeste gevallen werd op f 48 gemynd. De middel gul zat tussen de f 46 en de f 41 en de kleinste soort tussen de f 32 en de f 26 De wyting wist ook nu weer uit de buurt van de kattencentrale te blijven. Dat is dan ook het enige positieve dat over de vraag naar deze vissoort Kan worden gemeld want een notering van Men kreeg slechts acht vaartuigen te f 28 tot f 20 kan echt niet geweldig i. Zij zorgden voor een aaD- den genoemd. 1350 kisten vis. waarvan 820 De kisten grote kabeljauw brachten kisten schelvis. 10 kisten wijting 30 kis- het er met een notering van f 140 nog ten gul en kabeljauw. 250 kisten kleine redelijk af. De middelkabeljauw wist zich gul, 90 kisten koolvis, 50 kisten schol, j hieraan niet op te trekken en ging voor 50 kisten diversen, 150 stuks stijve ka- f 120 tot f 112 van de hand De grote beljauw en 2500 kilo tong zwarte koolvis deed het verhoudingsge- De betrekkelijke schaarste deed dewijs beter door heel even een hoogste prijzen niet stijgen. Er was eerder sprake daling die vermoedelijk een te- volg zal zijn van de koude die een rem mende invloed had op de animo van de handel Zo moesten bijna alle tongsoorten zich een lagere notering laten weleeval- dat bij een aanvoer die in dagen notering van f 180 te halen. Het peil zakte weliswaar snel tot f 112 gemiddelde Lag hoger dan voigens de verwachtingen. De regels grote kabeljauw ten slotte moesten met een hoogste prijs van f 112 en een laagste van f 90 met een middel- niet zo gering was geweest matige notering genoegen nor Ook de schol was goedkoper. Over I alle soorten scheelde dat gemiddeld! Scheven ngen een tientje per kist De schol 2 was In Scheveninge werden aangevoerd 100 met een notenne van f 56 tot f 50 nog Kisten wijting. 150 kisten kleine gul het meest in trek. '80 kisten schar. Voor het eerst in de geschiedenis Meer aandacht voor weerstand bedrijven nodig mate voor de vergroting van de finan ciële weerstand van de bedrijven. Aan dit laatste moet z.i. meer aandacht 1 den besteed. De heer Van Arcken deelde mee. dat vorig jaar in totaal ruim 70.000.000 kg groenten moest worden doorgedraaid (waarvan ca 30.000.00 kg bewaarkool ruim 30.000.000 kg minder dan in 1964. (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG De geleidelijke om zet van de groente- en fruitveilingen heeft voor het eerst in de geschiede nis de grens van een miljard gulden overschreden. Zij bedroeg nl. f 1.050 miljoen tegen bijna f 900 miljoen in 1964 zowel als in 1963. Dit heeft de voorzitter van het Pro duktschap voor Groenten en Fruit, de heer D. J. A. M. van Arcken. van middag meegedeeld in zijn nieuw jaarsrede- De waarde van de over de veilingen verkochte groenten steeg tot f 735 miljoen (f 645 mlijoen in 1964) en die van fruit tot f 260 miljoen (f 216 miljoen). Deze stijging van de geldelijke omzet kon worden verkre gen ondanks een geringe daling van de aangevoerde hoeveelheid, hetgeen uiteraard betekent dat de prijzen aan zienlijk hoger waren, mede als gevolg van de slechte weersomstandigheden, waardoor de vraag uk het buitenland toenam De uitvoer van groenien steeg aanzienlijk, nl. tot 825.000 OllO kg (waarde f 725 miljoen) tegen 740.000.000 kg in 1964 (waarde f 617 miljoen) Er werd weliswaar minuer fruit uitgevoerd, maar de waarde er van steeg met f 5 miljoen tot f 90 midi oen. Weerstand De groente- en fruitsector mag welis waar terugzien op een jaar met betere bedriilsuitkomsten. een aantal bedrijven, vooral in de groentesector, heeft geen kans gezien de schade die door het weer aan de kwantitatieve opbrengs' werd toe gebracht te compenseren met een hoger prijspeil. Dit zijn, aldus de heer Van Arcken. over het algemeen bedrijven waar óf de vakbekwaamheid ól een of meer andere produktiefactoreD tekort schieten. Voor zover dit niet het geval is werken ongunstige produktiefactoren zoals ln 1965 een gezonde sanering In de hand Rentabiliteit De voorzitter vroeg zich af of een goede rentabiliteit niet ln een te grote mate wordt benut voor uitbreiding van de produktiecapaciteit en ln te geringe Voorzitter van produktschap (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG De voorzitter van het Produktschap voor Groenten en Fruit, de heer D. J. A. M. van Arcken. heeft vanmiddag in zxin nieuwjaarsrede verklaard dat dt eerste ervaringen met de subsidies in het kader van het marktstructuur- beleid der EEG aanleiding tot be zorgdheid geven. Deze subsidies werden in 1965 voor het eerst verleend, maar zij „wekken de In druk dat niet alles wordt gedaan om de concurrentievervalsing, die in mindere of meerdere mate van iedere subsidie het gevolg is. binnen zo klein mogelijke proporties t- houden". neer Van Arcken sprak bovendien zijn bezorgheid uit over het feit dat in andere landen de subsidie voor een be langrijk gedeelte verleend werd tbv pro jecten in de groenten- er fruitsector als gevolg waarvan de concurrentleverhou dingen met ons land dreigen scheef te trekken. Ook vreesde de voorzitte een verstoring van de concurrentieverhou dingen tussen de telersorganisatier en de particuliere ondernemingen op het ter rein van de afzet en de distributie. Bezorgheid uitte de heer Van Arcken eveneens over de plannen van de Euro pese C nmissie voor een verdere ont wikkeling van het beleid ln de groenten en fruitsector, vooral „omdat in Neder landse kringen, die mede 1 et beleid ln Brussel tot stand helpen brengen, de nel ging bestaat compromissen te sluiten" Nieuwe ijsbaan in Lisserbroek in gebruik gesteld LISSE Gistermorgen is onder grote belangstelling de nieuwe ijsbaan van de ijsclub „Lisserbroek" officieel gebruik genomen. De opening werd verricht door wethouder Bos van Haarlemmermeer, die de burgemees ter verging. Voorzitter P. Timmers sprak er zijn grote voldoening over uit dat de Lis- ;erbroek met deze baan de mooiste van het gewest heeft. Hij bracht de velen die aan de totstandkoming er van hebben meegewerkt, hartelijk dank; in het bijzonder toonde hij zich verheugd over de vlotte medewerking van het gemeentebestuur van Haar- Emmermeer- Na opening, door wethouder Bos op de schaats verricht, gaven de bekende rijder Egbert van 't Oever, trainer in de Lisserbroek en enkele anderen een demonstratie in het hardrijden. In gebouw ..Contact" werd een groot nantal speeches afgestoken, o-m- door Egbert van 't Oever. Mart. van der Linden van de ijsclub „Lisse". districts voorzitter Van der Voet en oudvoor zitter Van der Klaauw. De opening werd bijgewoond door raadslid Clemens van de Lisserbroek en vertegenwoordigers van de ijs- clubs uit de omliggende gemeenten. Gisteravond al stroomde het bezoe kers, die de verlichte baan kwamen in rijden. Zaterdagmiddag om twee uur wordt er een grote nationale koppelwedstrijd gehouden, waarvoor iedereen kan in schrijven. Er is een bedrag van f 300 aan prijzen beschikbaar gesteld. Burgerlijke stand der gemeente Lisse LISSE GEBOREN: Marco C en Jo hannes. zoons van J Oppelaar en A M de Kooker. Heereweg 157a. GEHUWD: L J M Weerdenburg C M Langeveld: G A Westra en M P A Goedemans; J C W A van Rumste en A de Vries: J N Wessels en M E Rusman Gevestigd in en vertrokken GEVESTIGD: H van der Ploeg, van Sassenheim naar 3e Poellaan 28: V M I Kluijskens. van Venlo naar Hereweg 469a: A van Klaveren, van Oegstgeest naar Achterweg 9: A E van der Woude en gezin, van Borne, naar Hereweg 103 J C W A van Rimste. van Axel naai Julianastraat 16. VERTROKKEN: R Hoenders en gezin, van Gasstraat 3 naar Haarlem: C Blom van Van der Veldstraat 47 naar Baarn- N Q Versteegen. van Wagenstraat 9 naar Amsterdam: M Vermeil, van J Cl de Haanstraat 10 naar Haarlem: M G M de Groot, van Prins Hendrikstraat 14 naai Engeland: J M Groenendiik. van Gern- niumstraat 30 naar Frankrijk: M H M Jonkman, van Stationsweg naar Hille- gom: W B Kolthof. van Nassauüark naar Zwijndrecht:: B J M van der Water, van Koningstraat 18 naar Leiden: M C Koe- lewijn. van Willemskade 8 naar Haar lemmermeer: C G Burger, van Vinken- laan 23 naar Delft; A F P Kerkvliet, van Kanaalstraat 30 naar Roermond. RIJNSBURG De huwelijksdatum van de Kroonprinses valt voor Rijns burg heel ongunstig. Men zit dan net in de drukste tijd van het jaar. Op de gisteravond in zaal Vliethof gehouden jaarvergadering van de Oranje vereniging vroeg voorzitter D. Heemskerk de ledenvergadering of zij soms raad wist te verschaffen. Wat zullen we doen? De leden vonden, dat het bestuur maar een oplossing moet zien te vinden. NOORDWIJK In de Noordwijkse duinen valt een verhoogde activiteit van wildstropers waar te nemen. Tij dens een nachtelijke patrouilletocht controleerden twee politiemannen aan het Langevelderslag een auto. Zij troffen daarin enkele wilde konijnen aan. Daar de bestuurder, een 27-jari- ge bloembollenkweker uit Noordwij- kerhout, geen redelijke verklaring kon geven omtrent de herkomst van de konijnen in zijn wagen, kreeg hij een bekeuring voor het verboden vervoer van wild, terwijl de bouten inbeslag- genomen werden. Een jachtopziener betrapte in de duinen van het Amsterdamse Water- Brand in villa te Noordwijk NOORDWIJK In een tijdelijk onbewoonde villa aan de Koningin Wilhelminaboulevard raakte de vloer plaatse en wist het vuur te doven. De schade bleef beperkt tot verkoolde planken. Bij onderzoek bleek, dat de kachel niet op een hittewerende on derlaag, maar op karton was ge plaatst. Dit ging branden toen de achel heet werd. leidingbedrjjf een 29-jarige los-arbei- der uit Noordwijk op het zetten van wildstrikken. Een tiental goed geca moufleerde strikken had de man reeds gesteld. Bij fouillering bleek hij er ook nog vijftig onder zijn jas verbor gen te hebben. NOORDWIJK Bij de laatstgehouden schietwedstrijd, tevens de eerste schiet- avond in het nieuwe jaar. werden de volgende schutters met de buks winnaar van een wisselmedaille: le klasse N W Caspers 49 punten; 2e klasse L Hazenoot 42 punten: 3e klasse C Molenkamp 42 punten. In de KSO-competitie werden de dailies als volgt gewonnen: le klasse J Wassing 58 punten; 2e klasse A van Bee- len 57 punten. Lantaarnpaal brak af bij botsing KATWIJK Gistermorgen kwart voor acht heeft een bestelauto op de Marijkelaan een lantaarnpaal omvergereden. De 25-jarige mejuf frouw Van den Oever, die naast haar vader in de auto zat, liep een hersen schudding op. De auto werd ernstig beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen de bestuurder teveel naar links uitweek en daarbij de band van het voetpad raakte. Uit het jaarverslag van secretaris J. Hoogstraten bleek, dat de belangstel ling voor de Oranjevereniging nog steeds groot is. Dit in tegenstelling met andere plaatsen in het land Er is een eoede samenwerking met gemeentebe stuur. politie en plaatselijke organi saties Zorgenkind Een zorgenkind is het kindercorso, dat vorig jaar nog minder deelnemers telde dan in 1964. Het bestuur heeft nog geen beslissing genomen over het al of niet doorgaan van dit corso in Het zal deze zaak noe eens ern stig overwegen. De penningmeester P. van Klaveren meldde een batig saldo van f 3553.85- Voorzitter Heemskerk, die had ge raagd zich niet herkiesbaar te zullen stellen, kwam tot aller vreugde op dit besluit terug. Bij de bestuursverkie zing werden herkozen de heren J. Hoogstraten en C. Vianen. In de vaca tures P. van der Kwaak en J. de Mare koos men de *"eren J. Kromhout Gzn. en Joop van der Gugten Jzn. De voorzitter dankte de aftredende bestuursleden voor hun werk in het belang der vereniging verricht, zijn woorden onderstrepend met de aanbie ding van kristallen asbakken. Namens de buurtvereniging 't Kleuterleidster gewond KATWIJK - Gistermorgen om elf uur is kleuterleidster Coby de Jong uit Oegstgeest op haar fiets op het kruispunt Provincialeweg-Molentuin- weg in botsing gekomen met een door gravin Van Zuylen van Nijevelt uit Wassenaar bestuurde personenauto. De kleuterleidster liep een hersen schudding op en zij klaagde over pijn in haar rug. Op advies van een arts is zij naar een Leids ziekenhuis bracht. De fiets werd totaal vernield. Van de auto van de gravin sneuvelde de voorruit. Helikopters terug naar Valkenburg IIAZERSWOUDE De twee helikop ters die enkele weken geleden boven Gelderswoudc met elkaar in botsing kwamen en naar beneden stortten, zon der dat de bemanning enig letsel opliep, zijn gisteren naar de marineluchtvaart- basis Valkenburg vervoerd. Van Gelderswoude werden de toestel len (143 en 144), voortgetrokken door Landrovers, naar de losplaat* van Rijks waterstaat aan de Rijndijk, naast restau rant „Groenendijk", getrokken. Daat werden de wentelwieken met eèri ërote kraan overgeheveld op een in de Oude Rijn gelegen zolderschuit. Onder het toeziend oog van marineper soneel op de grond en in de lucht (heli kopter nr. 142 cirkelde rond) werden de toestellen om ongeveer half vijf naar Valkenburg gevaren voor een algehele Tafeltennis met dansen toe in Rank Noord wijk NOORDWIJK De tafeltennisver- eninging De Rank houdt zaterdag een invitatie tafeltennistoernooi met deel neming van spelers uit Noordwijker- hout, Katwijk, Leiden en omgeving. Vanzelfsprekend zulen ook de zuster verenigingen TOV en Dolfijn verte genwoordigd zijn. De wedstrijden wor den gespeeld in de grote zaal van het jeugdhuis De Rank, aanvang half twee. De finales zijn tussen 7 en 8 uur 's avonds. Verder zal worden getracht een de- monstratiepairtij in te lassen waarvoor een Nederlandse topspeler zal worden uitgenodigd. De toegang tot de wed strijden en de finales is geheel gratis. Ieder is hartelijk welkom. Na afloop zal er gelegenheid zijn voor een gezellig dansje. Voor de meisjes en junioren wordt eveneens een toernoo' georganiseerd en wel op een zaterdagmiddag in fe bruari. Centrum deelde de heer M. van der Heul mee. dat deze vereniging dit jaar geen kans ziet versiering en verlichting te bekostigen. De voorzitter van 't Centrum, de heer W. Leeuwenburg, voegde daaraan toe. dat de betrokken straat een kleine drie kilometer lang is. De 142 leden kunnen het benodigde geld niet opbrengen, temeer daar men vorig jaar een strop van elf honderd gulden had doordat jon gelui de verlichting vernielden. De voorzitter van het corsocomité, de heer C. Leeuwenburg, dankte het bestuur voor zijn activiteiten in het belang van de Rijnsburgse bevolking. Dok de wethouder De Mooij sprak van •aardering getuigende woorden. De bijeenkomst werd afgerond met een eratis verloting van taarten en worsten. RIJNSBURG Morgen houdt de Chr. Agrarische Bedryfsbond een feestavond De Jeugdhaven. Hoofdbestuurslid D. i Zuylen zal de feestrede uitspreken. Na de pauze wordt het toneelstuk „Betje regeert" opgevoerd. Aanvang 8 uur. Aardgas Zoeterwoude ZOETERWOUDE In aansluiting op ons bericht over aardgas in Zoeter- woude (krant van dinsdag) dient nog vermeld, dat de Hoge Rijndijk van Zoeterwoude als geheel nog niet op aardgas overgaat. Dat zal pas aan het eind van dit jaar kunnen gebeuren Wel wordt, om technische redenen, een klein stukje van de Rijndijk nu op aardgas omgeschakeld. De bewo ners van de Rijndijk krijgen over de totale omschakeling uiteraard nog be richt. Vrouwenoverschot in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Op 1 januari j.l. telde Zoeterwoude 6709 inwoners 3421 vrouwen en 3288 mannen. Ten opzichte van 1 januari 1965 betekent dit een stijging van 48. Toen telde Zoeterwoude namelijk 6661 inwoners 3376 vrouwen en 3285 mannen Het aantal inwoners steeg door geboorte en vestiging respectievelijk met 126 en 341 en door overlijden en vertrek met 41 en 378. Burgerlijke stand van Oegstgeest OEGSTGEEST Geboren: Yvonne C M dr v J C A Lelieveld en B M van der Voort: Carolina F W dr v C G Verhagen en J van Veen. Overleden: H Kikkert e v A M van Kimmenaede. VOORHOUT Vrijdag zal de overuracni geschieden van Voorhouts nieuwe motorbrandspuit aan het brandweerkorps. Reeds is de nieuwe brandspuit enkele weken in de ge meente. maar het gemeentebestuur heeft gemeend deze pas aan het hoofd van het vrijwillige brandweerkorps aan te bieden ter gelegenheid van het 26-jarig bestaan, waarbij men tevens zal gedenken dal het brandwecrwezen te Voorhout precies honderd jaar be staat. Deze plechtigheid is in het ge meentehuis. Als men de nieuwe brandspuit ziet, en men denkt aan vroeger, dan is dat een groot verschil. Uit oude archieven diepte het hoofd van Openbare wer ken, de heer H- G. Philipsen, tevens noofd van Voorhouts branaweerkorps, nog enige gegevens op. In 1864 bracht de c mnnssaris des Konings een werk bezoek aan Voorhout. In januari 1865 schreef hij aan de burgemeester dat er brandbiusmiddelen moesten komen. By te hoge kosten zou contact gezocht kunnen worden met andere gemeen ten. Voor dat iaatste voeiden de ge meentebestuurders niet veel; B. en W. stelden de raad voor, eigen brandbius middelen aan te schaffen- In een raads vergadering van 31 januari 1865 be sloot men een brandspuit te kopen- Dat was een handpompspuit. Op 7 maart 1865 werd in de gemeenteraad 'n verordening op de brandweer vast gesteld. Iedere burger was verplicht. op grond van de algemene politie-ver- onderzoek geschiedt in het parochie- ordening. brandweerdienst te verrich- ■»- ten. Terug uit Duitsland In 1921 werd een aarahangimotorspuit gekocht ter vervanging van de hand pomp, waarvan er intussen twee wa- rsn, t.w. bij het gemeentehuis en bij Soldaatje. Deze aanihangmotorspuit deed dienst tot 1940. Oprichting vrijwillige brandweer op 18 november 1940. De sterkte be droeg 15 man; daarnaast waren bij de hulpbrandweer 32 man ingedeeld. Het in 1940 aangeschafte voertuig werd in 1944 door de Duitsers gevor derd. In Voorhout bleef het slangen- materiaal gedeeltelijk achter. Tijdelijk werd in 1945 een trekker met aanhangmotorspuit, een bellewa gen, beschikbaar gesteld. De brandspuit van de gemeente werd in 1945. door in Duitsland te- werkgestelden gesignaleerd, waarop hij met enkele ..ontvellingen" naar Voorhout terug kwam. De huidige sterkte van het brand weerkorps met als hoofd de heer H- G. Philipsen bedraagt 18 man. Doorlichting Voorhout VOORHOUT Op 20. 21, en 24 januari zal gelegenheid worden gej ven voor onderzoek op tuberculose- huis. De kosten bedragen f 1.25 per persoon. De onlangs in Nederiand geconsta teerde tb.c.-gevallen tonen wel dui delijk aan, dat waakzaamheid nood zakelijk blijft. Schooljeugd reed hard VOORHOUT Ter selectie voor de scholeniwedstrijd van het district Sas senheim en omstreken hield „Vooi- hout's IJsclub" een wedstrijd in hard rijden op de korte baan voor jongens van 10 tot 13 jaar- Er waren 38 deel nemers. De besten waren: 1 R. v. Haasber; 2 Floor Verhaegen; 3 H. Koomen; 4 H. Duivenvoorde; 5 A. Hartveld en 6 J. Kortekaas. Afgevaardigd zullen worden: J. Kortekaas (omdat hij de snelste was) benevens 1 en 2 van bovenaf, met H. Koomen als reserve- Naar wij vernemen, zal de officiële wedstrijd worden gehouden op woens dag 19 januari op de ijsbaan te Voor hout. Hardrijderij Voorhout VOORHOUT Voorhout's IJsclub houdt voor al haar leden een hard rijderij op de korte baan op vrijdag 14 januari om 2 uur op haar land- ijsbaan bij de sportvelden- Voor de sterkste Voorhouter zal een beker be schikbaar worden gesteld. Ijs Kagerplasse levensgevaarlij 1 WARMOND De rijkpolitie water verzoekt ons mee te delen, het ijs op het buitenwater rond mond, waaronder ook de Kagerp sen moeten worden gerekend, onbetrouwbaar is Schaatswedstrijden vo Wannondse jeugd WARMOND De Warmondse IJsc hield gisteren op het Poelmeer scha wedstrijden voor de jeugd. Er werd enthousiasme om de prijzen gestrei De uitslag is: jongens 10 en 11 jaar Peter Schoonebeek, 2. Nico van Le wen Pzn., 3. Herma Hoekstra, 4. He: van Velzen Wzn; jongens 12 en 13 ji 1. Kees Voordouw, 2. Lode Schrama. Zaterdag houden leden van de club wedstrijd om de wisselbeker en dins hoopt men districtskoppelwedstrijden houden. Burgerlijke stand de gemeente Sassenlieim SASSENHEIM GEBOREN: Mare - v H M Jansen en M Th van der Zv j Lindenlaan 13: Johannes CJzvJCi den Berge en F Korsuize. Friezenhc 1 29B; Gerardus H J z v J G van Gent 1 J A de Ree, Adelborst van Leeuwenli i 42. ONDERTROUWD: Willem Nieuw, huis, 24 j, Velsen en Willemientje Tr t Oostenbrugge, 22 j, Rusthofflaan Abraham Knetsch, 33 j. Beatrixstraat 1 en Dina Arina van der Vis, 24 j, Leid 1 GEHUWD: Franciscus H van Weteri 1 24 j, Hillegom en Cornelia M van Le. wen. 19 j. Wilgenlaan 3; Johannes A Blom. 22 j en Cornelia Q A van Ka pen, 22 j. Voorschoten: Bartholomeus' Mosseveld, 21 j. Lindenlaan 27 en Au 1 Steenvoorden, 22 j, Warmond. OVERLEDEN: Johannes van der M 80 j, Westerstraat 45. IJsclub IJsvermaali Nieuwe Wetering O NIEUWE WETERING In de stuursvergadering van de ijsclub „ij vermaak" is besloten de kruisjasavo te houden op 17 januari in café Knii De jaarlijkse contactavond zal word gehouden in het Cultureel Centrum 12 februari. Op zaterdag 15 janu: is men voornemens de chibkampioe schappen op de schaats te organiseri Aanvang 2 uur. OUDE WETERING In hotel „B wapen van Alkemade" wordt morge avond om 7.30 uur de jaarlijkse algenyi vergadering van de ijsclub Oude We\ ring gehouden. Tevens heeft de dist buering plaats van kaarten voor de Eur pese kampioenschappen op de baan Deventer. Na afloop van de vergadert is er gelegenheid tot klaverjassen i sjoelen. KATWIJK OPGELET J Vrijdagmarkt Spec. Aanbiedir Leuke damesvestjes 19,98, nu 10; leuke truitjes, ook met col, alle kleur 19.98, nu 10.98. Lange onderbroek en borstrokken 5, 6 en 7 2,98. 2 stu> Herenflanellen 4.98 nu 3,1 1 ZIE BORDEN JAPI Dat zegt genoeg POOT ruimt op HERENMODE NOORDEINDE 10 JUNIORMODE PRINCESTRAAT 19 De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor een gedeelte van Katwijk-Rijn (dorp) EEN BEZORGER Ook geschikt voor oudere scholier. Goede bijverdienste. vindt U tientallen koopjes tegen SPOTPRIJZEN zoals DAMESPULLOVERS, HERENVESTEN, BABYGOED, OVERHEMDEN, enz. enz. OP ALLE NIET AFGEPRIJSDE GOEDEREN 10% KORTING uitgezonderd merkartikelen. KOMT EVEN KIJKEN BIJ Varkevisserstraat 254 Conradstraat 45 (Hoornes) Foto-Kunsthandel D. KRUYT ZIE ONZE UITVERKOOP ETALAGES VOORSTRAAT 9 KATWIJK AAN ZEE

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4