Al r7U»« o Kwaliteitsmaatreg elen voor siergewassen? MSD Nederland bouwt nieuwe fabrieken Winst AKU zal weinig verandering tonen Surséance V1AM goedgekeurd J. P. Turioii notaris L kantoorbediende (vrl.) fsvil i NVESVEHA SPEKLAPPEN 2 GEDIPLOMEERDE BEJAARDENVERZORGSTERS H Model Wasserij Thijswijk N.V. NET MEISJE JUFFROUW NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 11 JANUAR (Van onze soc.-econ. redacte) DEN HAAG De voorzitter van het Produktschap voor siergewassen, dr. A. J. Verhage, heeft vanmiddag in zijn nieuwjaarsrede aangedron gen op de invoering van kwaliteits maatregelen en betalings- en leve ringsvoorwaarden in de sierteeltsec tor. Als daarnaast ook mogelijkheden worden geschapen om onze export naar niet EEG-landen verder op te voeren, dan is zijns inziens de grond slag voor een verdere welvaart in deze bedrijfstak gelegd. Een recidivist en een gelegenheidsdievegge DEN HAAG De negentienjarige metaalarbeider uit Leiden, die voor de politierechter terecht stond, had het wel bont gemaakt in zijn leven. Hij kende de cel beter van binnen dan van buiten; gevangenissen en gestich ten hadden voor hem weinig gehei- Op een mooie dag weer eens op vrije voeten, had hij in Bodegraven, van een goede kennis nota bene, vijf tig gulden gestolen, omdat hij zonder geld zat- Voor deze diefstal was hij gedag vaard, maar de officier van justitie meende dat er tijdens de zwerftocht van de verdachte wel meer strafbaars was voorgevallen. Hij eiste dan ook zes maanden met aftrek; de rechter toonde zich barm hartiger: het werd drie maanden met aftrek. Minder geroutineerd in het plegen van diefstal was een huisvrouw ui! Alphen aan den Rijn en toen zij in eer groot warenhuis voor de verleiding van een paar sokken, een truitje, een paar handschoenen en een paar bosjes veters was bezweken, was ze dan ook prompt aangehouden- Dat ze toen meteen wilde betalen, pleitte haar niet vrij. De officier eiste honderd gulden en een maand voorwaardelijk; de rechter liet die maand er maar af: hij dacht dat ze voortaan nog wel eerder betalen. Zou dit laatste niet mogelijk blijken dan dient naar de mening van dr. Ver hage de toekomst met meer pessimisme tegemoet te worden gezien. „Mager" Het vlam van de Europese sie voor een gemeenschappelijke sier- gewassenmarkt noemde de voorzitter mager, omdat daarin de export naar derde landen niet volledig veilig is gesteld. De intensieverklaring die de Franse regering heeft ingediend om 'mum exportprijzen voor afgesne den tulpen in te stellen, vond hij on begrijpelijk. Zij kan alleen worden verklaard uit een drang naar een ge vaarlijke handelspolitieke bescher ming, aldus de heer Verhage. die ook zijn verwondering uitsprak over het afwijzende standpunt van de Europese commissie met betrekking tot de grensheffingen, een standpunt dat tot zijn verbazing door de Nederlandse regering is gevolgd. „Onbillijkheid"' De voorzitter van het Produktschap voor siergewassen pleitte in zijn rede ook voor afschaffing van de ..onbillijk heid", dat de groothandel in bloemkwe- kerijprodukten driekwart procent om zetbelasting moeten betalen terwijl de kleinhandel, die gedeelelij'k in dezelfde veilingbanken koopt, daarvan is vrij- De totale exportwaarde van siergewas sen Is in het afgelopen jaa- gestegen van 501 miljoen tot 554 miljoen gulden, dat is met 10.6 procent. Hoger contant dividend van Unitas ROTTERDAM Unitas zal over 1065 f 15 (vorig jaar 14) per aandeel contant dividend voorstellen, waarvan f 10 interim, alsmede een aandelen uit kering uit agio (v. j. 5 pet). Unitas zal voortaan twee maal in het jaar een tussentijds bericht geven, het eerst in januari. De heer A. Jiskoot Pierson, Heldring en Pierson te Am sterdam wordt als commissaris voorge dragen in plaats van jhr. J. A. G. Sandberg Kaashandelaren willen kaas met gebreken inleveren AMSTERDAM De Nederlandse kaas handelaren willen opnieuw met het pro duktschap voor zuivel in Den Haag de mogelijkheid bespreken voor een regeling waarbij kaas met bepaalde structuurge breken die daardoor ongeschikt is voor de export tegen een redelijke prijs kan worden ingeleverd bij het voedselvoor- zienings in- en verkoopbureau voor zuivel. Dit blijkt uit een telegram dat het bestuur van de federatie van ver enigingen van kaashandelaren heeft toe gezonden aan het produktschap. Het produktschap voor de zuivel heeft vorige week het besluit genomen geen inleveringsregeling voor kaas met ge breken mogelijk te maken. Vorig jaar was er wel zo'n regeling. HAARLEM MSD Nederland, een der 5 Europese bedrijven van Merck, Sharp and Dohme groeide snel voort en de omzet is in 1965 met 30 pet. toe genomen zowel binnenlands als in rig Europa, het Nabije Oosten en Afri ka. Hierdoor hebben enkele nieuwe pro- dukten vooral bijgedragen zodat mt 1966 weer 30 tot 35 pet. groei wacht. Daarom is in Haarlem grond bij gekocht, waarop in mei een zienlijke uitbreiding van de farmaceu tische fabricage zal gereed komen Voorts wil men een fabriekshal voor voeder-toevoegingen bouwen. Het hele concern groeit in dezelfde mate en za in 1966 35 miljoen of 10 pet. van d< omzet voor speurwerk uitgeven. Record bauxietuitvoer van Suriname PARAMARIBO Surinames bauxiet uitvoer heeft in 1965 (1964) een hoog tepunt van 4.39 (3.98 miljoen ton be reikt, waarvan Suralco 2.77 miljoen. Billiton 1.62 miljoen. ARNHEM De zuivere winst var. AKU over 1965 zal weinig anders uitvallen dan in het recordjaar 1964, aldus mr. J. Meynen, president-di recteur, in zijn nieuwjaarsrede. De inkomsten van deelnemingen stegen f 5Vz miljoen, die der Nederlandse bedrijven bleven achter, hoewel de DORDRECHT Aan de N.V Vlis- singse Aannemings Mij. VLAM is thans door de rechtbank te Dordrecht defini tief surséance van betaling verleend Alle 252 aanwezige of vertegenwoordigende schuldeisers met tezamen f 4.3 miljoen van de f 5,5 min. schulden gingen hier mee akkoord. De president, mr. C. F. R. van Roggen, deelde mede dat het voor gestelde akkoord met Van dei Vorms Aannemingsmij. te Rotterdam niet in deze zitting aan de orde kon komen omdat het niet tegelijkertijd met de aanvraag van surséance was ingediend, zodat de beslissing hierover op 14 maart 10 uur 30 is bepaald. De bewindvoerders mr. A. Th. Kastein en de heren C. de Haas en D. Versloot, brachten verslag uit. Zy ver meldden dat een nieuw voorstel van de heer R. Zwolsman niet verwezenlijkt kon worden daar noch de bankier noch de institutionele beleggers bereid waren de gevraagde belangrijke offers te bren gen. De principiële overeenkomst met Van der Vorm kon in een wezenlijke overeenkomst worden veranderd Binnen tien dagen werd het bod van de bankier op de bij het publiek aanwezige aan delen aanvaard. De werken gaan be vredigend voort. Leveranciers en onder aannemers ontvangen regelmatig de hun toekomende bedragen Zij, die niet meer dan f 1000 te vorderen hebben, kunnen aanspraak maken op onmiddellijke gehele betaling. De indiening der schuldvorde ringen moet vóór 14 februari bij mr. Kastein geschieden. omzet met bijna 10 pet. toenam tot bijna f 600 min. Verhoogde arbeidskosten, verlaagde wereldmarktprijzen en onderbezettings- verliezen door slechts tijdelijke produk- tiebeperking van enkele garens waren de oorzaak. Gelukkig is het orderboek goed gevuld. In 1966 is verdere omzetstijging te verwachten, het sterkst bij nieuwe pro- dukten zoals tapijtgarens. Ontwikkeling nieuwe garens en vezels heeft de grootste voorrang. Verrijking van het aanbod is de ruggegraat van de winst. De moeilijkheid voor Europa is de grotere omvang van Amerikaanse on dernemingen, waardoor zij beter kunnen concurreren. Dr. Hol-trop heeft erop ge wezen dat de kosten in Amerika 4 pet daalden, in de Euromarkt 23 pet stegen en in Nederland 31 pet daalden. Loons verhoging zonder evenredige produktie- stij ging wekt grote zorg Eén uur ar beid in onafgebroken dienst is in Ne derland duurder dan in We9t-Duitsland. tn Amerika is de arbeidsproduktiviteit vooral in hulp en nevendiensten belang rijk hoger. Het is te betwijfelen of de omzetvergroting voldoende is. Alle niet volstrekt nodige handelingen moet men afkappen. Convertibelen Wegener APELDOORN De rente der uit te geven f 1,5 miljoen converteerbare obligaties Wegeners Couranten is paald op 6 1/4 pet. de uitgiftekoers op 100 pet., de conversiekoers op f 520, waarbij f 4000 obligaties met f 1200 con tant van lö februari 1967 tot en 14 februari 1974 recht geven op f 1000 niet-roteerbare certificaten van gewo- ne aandelen. De prospectus verschijnt 17 januaTi. DEN HAAG Bij Koninklijk Besluit benoemd tot notaris bij arronddsse- ent met als standplaats de gemeente Den Haag de heer J. P. Turion, kandi daat-notaris, wonende te Voorschoten. Mevrouw Wijsmuller komt niet met eigen lijst de WD in Amsterdam, zat niet eigen lijst uitkomen als zij bij de vol gende raadsverkiezingen geen kandi daat wordt gesteld. In de afdeling Am sterdam is gesproken over de hoge leef tijd van mevrouw Wijsmuller (70). Mevrouw Wijsmuller gelooft echter dat zij nog een taak heeft als woord- voerdster van de huisvrouwen. Haar aankondiging met een eigen lijst uit te zullen komen, blijkt echter als scherts te zijn bedoeld. Douaneheffingen worden verhoogd TD in Indonesië DJAKARTA Volgens radio Djakar ta heeft president Soekarno in een de creet nieuwe belastingen en heffingen aangekondigd om de economie van liet land te versterken. Zo worden douane tarieven voor olie, alcohol en suiker verhoogd. De vennootschapbelasting zal met 20 tot 60 procent worden verhoogd. De maatregelen zijn onder meer doeld om de inflatie tegen te gaan en te voorkomen dat de rijken rijker wor den. aldus het decreet. Verdere bijzon derheden werden niet gegeven Militairen, met bajonet op het ge weer. hebben gisteren in de hoofdstad een demonstratie tegen scherp stijgen de prijzen verhinderd. De Etna (Koninklijke Ijzergieterijen en Emailleerfabrieken) rekent er op over het door herkapitalisatie verdubbelde ka pitaal tenminste 25"/o dividend uit te ke- De agioreserve is dusdanig toege- -en dat een belastingvrije uitkering tot de mogelijkheden behoort. (Over 1964 werd naast de herkapitalisatiebonus met 25°/» contant belastingdividend 35% con tant dividend uitgekeerd). Over 1965 is de vraag naar gasverwarmingsapparaten en -fornuizen gestegen en de omzetten zijn zeer bevredigend toegenomen. De extra- vraag naar gasofrnuizen is zeer tijdelijk. In het volle seizoen moesten belangrijke annvullingsorders van de groothandel 3r gasverwarming geweigerd worden eind 1965 zijn meer orders dan gebrui kelijk in portefeuille. De grotere produk- tie heeft de inkrimping der marge meer dan goedgemaakt. Texoprint niet samenvoegin AC ENSCHEDE - De pijen Stoomweverij Nijverheid «f kelosche Stoombleekerij van Te* heeft van worden in drie jaar te Boekelo^nSeze- me samengesmolten tot een modern9te sler^n: leau- en filmdrukkerij mot veel arden. De capaciteit dan die van de Nij\)ette etnge die zich vooral zal toeleggen op U mededeli king en veredeling van synWjr van 1 weefsels. In boekelo zal men v<pn. De n< 200 tot 250 woningen bouwen eifal, aldus nauw overleg over tewerkstelling verto personeel van Ankeremit. Grote i jaar een dingen en vernieuwingen bewijzl966 won Texoprint vertrouwen heeft in óverwacht. gelijkheden voor bedrukte texter punter Europa. Het produkt zal aan dei'oorgaand ste eisen voldoen. Ie 60 cere de winst .ndeling c van lichU Stork Hengelo tevrelie;Mnd,v o ;nd op li HENGELO Het orderbestan. ,g^ de Koninklijke Machinefabriek Stork en Co (Verenigde Machin q. brieken) heeft de vrij hoge vei- a tingen belangrijk overtroffen, gellv®r wa~^ tig over alle afdelingen verdeef zijn er hier en daar wait knelp^^1 vriende "ifondsen soheep\ mireg va Sanders vol vertroxivbeh™<* pje bove sestellinf ROTTERDAM. Gebns. Sander^ punt briek voor Behangselpapier heeft ontmoe trouwen. De vooruitzichten zijn gi^dende en de voorverkoop was alleszins t^„en var digend. Hoewel het eigenlijke ver seizoen nog beginnen moet doen de kregen orders op de nieuwe col een goed jaar verwachten. Het pij" wil beter en duurder papier. Doo| Vflfl ftfl grote binnen- en buitenlandse de fabriek vol bezet. Van de pit is de helft uitgevoerd voornamelijk de Euromarkt 1 De investeringen zullen in 1966 9 pp half miljoen niet te boven gaan eL eigen middelen geschieden, zodat bi op de kapitaalmarkt niet nodig i$ aandrang van aandeelhouders wen verdeling van de f 1,1 miljoen vb de nieuwe statuten geregeld, waai voor aandeelhouders iets verand "1 terwijl het bestuur schadeloos zou 1 den gesteld voor de lagere tantiè-l iiifnolo7on K a n 111 r- U an rt i iri rt c* uitgelezen Kentucky en geurige Virginia tabakken! 19655 19655 64-5' 64—5 64—5 58—4 59—4 60—1 60—4 59-4 60-4' 61-4' 63— Bij het ACADEMISCH - ZIEKENHUIS1 te LEIDEN I kunnen worden geplaatst LEERLING VERPLEEGSTERS I ter opleiding voor het diploma Ziekenverpleging A met kraam aantekening. I Aanvang cursus: 1 maart 1966. Duur cursus: 3'A jaar. Minimum toelatingseis: diploma MULO. Minimum leeftijd per 1 april 1966: 18 jaar. I Bruto-salaris le jaars leerling-verpleegster 227, 12e jaars 248— en 3e jaars 290— per maand, a waarboven vrije kost, inwoning en bewassing. De eerste verstrekking van dienstkleding komt voor rekening van het ziekenhuis. Tweemaal per maand I vergoeding van de reiskosten naar het ouderlijk huis. I LSchriftelijke sollicitaties te richten aan de Adjunct- h Directrice. Gevraagd voor spoedige indiensttreding Diploma typen vereist MULO diploma strekt tot aanbev. Sollicitaties worden schriftelijk of mondeling ingewacht bij GARAGE POOT HOOFDSTRAAT 104-106 VALKENBURG Z-H Austin dealer voor Leiden istreken Tel. 01718-2178 NIEUWE ABONNEES KRIJGEN DEZE KRANT TOT 29 JANUARI GRATIS Zeg het aan wie U op de bon wilt xetten. (De bon staat elders in deze krant) Personeel gevraagd 0 Bloemistknecht gevraagd tegen I febr. of eerder. Dah lia kwekerij cn export Balle go. Rijnsburgerweg 131-133 Leiden. evr. voor direkt een eerlijke en nette hulp in dc huishouding. Moet geheel zelfstandig kunnen werken lief zijn voor kinderen. bieden een prettige werkkring en goed loon. Mevr. Oudshoorn, Prince- straat 12, Katwijk aan Zee. 0 Gevraagd: winkel juf fr. Brood- en banketbakkerij Boonekamp, Adm. de Ruyterlaan 2 Katwijk aan Zee. Tel. 2208 N.V. Conf. fabr. Gebr. de Weerd, v. d. Werffstraat 7A Leiden, tel. 30390 heeft op haar japonnenateliers plaats voor ervaren en aank. modinettes. Pers. soil, tot avonds 6.30 uur. Modinettes gevr. Wij kunnen nog enige gerouti neerde. aankomende en leer ling modinettes plaatsen. Aanmeldingen maandag t.m. vrijdag van 85 uur of tele fonisch 01710-30268 Confec tiefabriek G Biesot, Heren gracht 84. Leiden. Net meisje gevr. voor halve dagen in modern huis. oliestook c.v. Mevr. Rocs- singh. W dc Withlaan 3, Oepsteeest. H.H. kappers. Gevr aank. bediende. Kapsalon Schra- raa, Rijksstraatweg Wasse naar. Tel. 2423 na 8 uur 8617 0 Gevr. een zelfst. hulp in de huish. Mevr Stuurwold. Haarlemmcrstr. 247 Leiden. Tel. 21435 Gevr. winkeljuffrouw in brood- en banketbakkerij, 5-daagse werkweek. Bakk H. Tiisterman. Dorpsstraat 80 Oegstgeest Tel 50512 0 Gevr meisje in de huish. voor halve dagen. Bakk H Tijsterman. Dorpsstraat 80 Oegsteeest. Tel. 50512 0 Vrije tiid is geld. Ook als u maar korte tiid beschik baar bent, kom dan tóch bij Hoogovens TJmuidon wer ken Bruto weekloon in ploegendienst ca. 171.— leeftijd van 23—50 jaar Op zegging uwerzijds per dag moeelijk U kunt direkt be ginnen. Melden Hoogovens TJmuidon .Buitenhof', telef 02550-6611. toestel 1111 (tot 5.00 uur 's avonds). Wij vragen een leerling kapster. Kapsalon Westen. Breestraat 45 Leiden. Telef 23851 0 Wie heeft kamer beschik baar voor 18 jarig meisje dat scheikunde gaat stude ren. Br. onder no. 9117 bur Personeel aangeboden 0 Duits conversatieles, Cor rigeer- en vertaalwerk. Bij les aan leerlingen van elk schooltype door bevoegde leraar. Inl. onder no. 9118 van dit blad. 0 Meisje, bijna 17 jaar. zoekt een baan voor de za terdag. geen huish. werk. Br. onder no. 9116 KOERIERS 0 15 jarig meisje b.z.a. voor halve dagen als hulp in de huish. Tel. 21401 Leiden. iiut'lHiden 0 Aang. elektr. Singer naai machine in koffer, als nw. Compleet met lamp en ap paraten 125.— Naumann naaimachine in salonkast, als nieuw 85,— Singer handnaaimach. i.p.st. 35, 55,— Verkoop onder ga rantie. Herenstraat 23 Lei den. Tel. 32027. it voorraad leverbaar Magneet bromfietsen en de nieuwste magneet Peugeot bromfiets. Volautomatisch vanaf 398,— Motorhome de Watertoren, H. Rijndijk 184, tel. 24963 L. de Wit, Leiden. 0 Erres combi wasmachine met centrifuge te koop. Prijs 225,— H. Schoonderwoerd. Stille Rijn 9. Leiden. Telef. 22841 0 Te koop aangeboden kin derwagen. geheel opklapb.. merk Mutsaert, blauw met wit en kinderwagen half Engels, blauw met wit. beide als~ nieuw. Wubs. Hooge- waard 125 Koudekerk a.d. Rijn. Tel. 01714-397 0 Singer automatische zig zag naaimachine 175.on der nieuwprijs. Kompleet elektrisch in koffer, slechts enkele maal gebruikt, onder volledige garantie. Bel op of schriif. demonstra tie aan huis. H Benning. Pr. Frederikstraat 3 Leiden. Tel. 22578 0 Enkele zig-zag naaima chines 235.— Kompleet elek trisch. Is alleen mee gede monstreerd. Knoopsgaten maken, afwerken, borduren. 3 jaar garantie, gratis les. d of schrijf. Demonstra tie bii U aan huis. H. Ben ning. Prins Frederikstraat 3 Leiden. Tel. 22578 0 Koopt geen naaimachine alvorens U zich deze prach tige zig-zag naaimach. 295,— kompleet elektrisch heeft laten demonstreren. De monstratie bij U aan huis. Bel of schrijf. 3 iaar garan tie. gratis les H. Benning. Prins Frederikstraat 3 Lei den. Tel 22578 Diversen Vermager zonder moeite met Gracial, 50 dragees f 2.35 Bij aonth en drogist. Woensdagmarkt. Komt nooit meer. Gebreide dames sporttruien 19,98 nu 10,98. Leuke vestjes en truitjes ook met kol, alle kleuren 19.98 nu 10,98 Nieuwe Rijn over Kleine Burcht, Japie. 0 Woensdagmarkt. Onze be kende lange onderbroeken borstrokken vijf, zes en en 2.98, twee stuks vijf gulden. Heren flanellen, dubbele borst 4.98, nu 3.98 Nieuwe Rijn over Kleine Burcht Japie. 0 Woensdagmarkt. Gemol- tonneerde lange onderbroe- en borstrokken, lange ;w 6.98. nu 4,98. Katoe- damesonderjurken 42. 44 nu 1,98. Dames direc toire 1,49. Baddoeken 1,98 Nieuwe Rijn over Kleine Burcht, Japie Woensdagmarkt. Noorse herensokken 2.98, nu 1.49 Jongens pyama's vanaf 2,98 Badlakens 3.98 nu 2.49 Kin dergoed 69 Damesslips tot 52 1.25 Lakens, slopen, was handjes. Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. Japie. Wij verzorgen de aan koop van uw auto, nieuw of gebruikt met ANWB keu ringsrapport, zonder voor uitbetaling. Af te lossen in 12 tot max. 48 mnd. Schriif geheel vrijblijvend welk merk u wenst. A. C. Haas noot. Annastraat 27. Katwijk aan Zee. 0 Vrije benzine aan ons Benzine station „Rijndijk" tussen De Vink en Haagse Schouw. Kortingen van 9- 30". Vraagt benzinebonnen- boeken, wat nog extra kor ting geeft. Fa. A. v .d. Pouv Kraan en Zn., telef. 01710 42861. Grote besparing door rije benzine. Markiezen Rolschermen Al Jalouzieën Grootste sor tering zonwering Prima af werking. Vraagt inlichtin gen en prijs bij het verkoop- kantoor van Melchers Mar- kiezenfabriek C E Jedeloo Tuffermansstraat 35 Oeest- t-Pc TP' (11710-53105 0 10 volle uren autoriiles f 47.50. losse lessen f 6.50 Nieuw lesmateriaal Gediol instructeurs Bondsautorij- school ..de Centrale" Telef 01710—24600. b.g.g. 22287 Autoschade en expertise snellp afwerking Eig Dlaat- werkerü en spuitinriehting Blonk? Autobedriif Nieuw- straat 33-41 Leiden Tel no 30600 Wij hebben plaats voor: BOEKBINDERS HULPBOEKBINDERS SNIJDERS MEISJES EN VROUWEN Prettige werkkring Goede sociale voorzieningen WOENSDAG 12 JANUARI van 7.30—8.30 u. des avonds in Cafc-Restaurant „De Grote Burcht", Burgstraat 15 te LEIDEN. Bent U die avond verhinderd U kunt U dan op alle werkdagen van 9-4 uur aanmelden bij ons bedrijf Rijswijkseweg 512 Den Haas RIJSWIJKSEWEG 512 DEN HAAG 0 Gebroken ruiten, gias-ln- lood-reparaties worden dooi mij met spoed hersteld GlasreparatiebedrlJL D. Gal- jaard. De Sltterlaan 7b. lei no 32916. 0 Laat ons uw matras over trekken en eventueel bijvul len. In 1 dag als nw terug 1 pers. vanaf 19.50, 2 pers vanaf 26,50. De Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51. Leiden. 0 Paraplu-reparatie <ooR voor opvouwbare) wandel stokken, invalidestokken rubberdoppen. Reparaties worden alleen aan de zaaK aangenomen. Paraplu-ma gazijn Van Oerle. Haarlem 95. :eeït de hoo; ■P 3L0ud, zilver juwelen Grote keuze in verlovingsringen gouden zitveren en verzilverde arti kelen Het-adres voor alle reparaties en uurwerken Steenstr 16 Tel 26854 RECTIFICATIE laandag j.l. staat abusieveiyh DIT MOET ZIJ! Tast toe 't is van TEEKENS AANGEBODEN 1 ADREMA PONSMACHINE Te bevr. Coöp. RIJNLAND Korevaarstraat 30, Leiden. A VAN DAM BOTERMARKT 10 LEIDEN VERKOOPSTER die in een prettige omgeving en in samenwerking met enige collega's onze klanten willen adviseren en helpen. Goed salaris - met pré en 4% jaargratificatie 5-daagse werkweek met vakantieafspraken wordt rekening gehouden reiskosten voor buiten Leiden wonenden worden vergoed, ook bij sollicitatie. Wegens vertrek van één onzer bejaardenverzorgsters en tevens wegens noodzakelijke uitbreiding van het aantal hulpkrachten (nodig om de 5-daagse werk week te kunnen realiseren), vragen wij in het Geref. Bejaardentehuis „REHOBOTH" te DRIEBERGEN Goede salaris- en pensioenregeling. Een zonnige zit-slaapkamer is beschikbaar. Sollicitaties met volledige inlichtingen en referen- 1 ties binnen 14 dagen aan de directrice, Hogesteeg 10, Driebergen. Gevraagd voor de administratie. Zij die reeds kantoorervaring hebben en id het bezit zijn van het M.U.L.O.-diploma en het diploma typen genieten de voorkeur. Sollicitaties dagelijks aan het kantoor Pickéj straat 35, 's avonds Pickéstraat 45, Noordwijk die tevens genegen is lichte huishoudelijke werk zaamheden te verrichten. Sollicitaties dagelijks van 9-18 uur aan onze zaak Haarlemmerstraat 137 Leiden

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 8