PSP zal graag leden Bruggroep opnemen Grote wateroverlast in West-Duitsland GOUDEN MUNTEN TUSSEN DE PREI Dorpsactie helpt een nieuw huis inrichten Kleuren-tv bij huwelijk Beatrix Schat in Serooskerke Goirle in de bres voor gezin dat door brand werd geruïneerd Drie kinderen vanmoro;en begraven EMS meldt winst van bijna zeven miljoen 7 DINSDAG 4 JANUARI lvoó (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM Philips Eindhoven reeds jaren experimenterend met kleurentelevisie via een gesloten cir cuit, wordt bij de huwelijksplechtig heid van prinses Beatrix en Claus von Amsberg ingeschakeld. Onder regie van de bekende Erik de Vries zal een rechtstreeks uit te zenden kleurenfilm worden gemaakt van al le momenten in de Westerkerk. De opnamen zullen te zien zijn in hotel Krasnapolsky, waar enkele zalen worden ingericht voor genodigden en journalisten, die geen plaats in het bedehuis kunnen krijgen. Zoals bekend tracht men het aantal zit plaatsen in de Westerkerk van 1000 tot 2000 te vergroten. Naar het voorbeeld van de huwelijks inzegening van koning Boudewijn en ko ningin Fabiola in de St. Goedele in Brus sel zullen ook in de Westerkerk batte rijen monitors worden opgesteld. De eigenlijke trouwplechtigheid zal hierdoor ook in afgelegen hoeken kunnen worden gevolgd, zij het niet in kleuren maar in zwart-wit. Uiteraard zal de NTS met haar eigen camera's en reporters aanwezig zijn. Ook bij de plechtigheid in het Amsterdamse stadhuis en de rijtoer in de gouden koets door de veelal nauwe straten van de hoofdstad. Over de mogelijkheid de televisie reportage van het huwelijk rechtstreeks via het Eurovisienet en zelfs via de sa telliet Early Bird naar de andere delen van de wereld uit te zenden, wordt nog overleg gepleegd. Vaststaat, dat de mees te televisiestaions grote belangstelling voor het huwelijk van Neerlands toe komstige vorstin hebben. Een continent als Noord-Amerika zat met de beelden ervan zeker niet later dan in de avond uren willen komen. DE BILT. Het weer is tijdelijk onder invloed, gekomen van een rug van hoge luchtdruk, die in de afge lopen 24 uur belangrijk in betekenis is toegenomenOp de oceaan bevindt zich echter een omvangrijk depressie- gebied, dat zich, evenals de genoemde rug van hoge luchtdruk, langzaam in oostelijke richting beweegt. Een bij het storingsgebied behorend warmte- front bereikte vanochtend West- Frankrijk en Zuidwet-Engeland. Op de nadering van dit warmtefront zal er morgen geleidelijk meer bewolking komen, terwijl ook de kans op neer slag weer groter wordt. Tegelijkertijd neemt de wind toe uit zuidelijke rich tingen en in de komende nacht zal het echter nog rustig weer zijnzodat de temperatuur tot enkele graden be neden het vriespunt kan dalen. Er zal zich hierbij ook mist kunnen vormen. ZON EN iYÏAAN- Woensdag 5 januari: zon op 8.48, onder 16. -r3maan op 14.43, onder 7 07. Vrijdag 7 januari: volle maan HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur aï J, d if Ie aS iS li Den Helder 1.1 Ypenl 1. b Vllsslngen Eclde snee» wn vu De Bilt onbew Twente sneeuw Eindhoven 1. bew Z.-Limburg zw bew Helsinki zw bew Stockholm onbew Oslo onbew Kopenhagen 1 bew. Aberdeen onbew Londen zw bew. Amsterdam onbew Bordeaux regen Grenoble regen Nice onbew Berlijn sneeuw Zürlch sneeuwbui Genève zw bew Locarno onbew. Wenen sneeuwbui Innsbruck sneeuwb Lissabon onbew windstil 2 -7 0.2 windstil 3 -0 windstil 13 Mits zij zich onderwerpen aan socialisme en vrede" (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG „Wanneer de leden van de Bruggroep menen dat in de politiek socialisme en vrede de leidende beginselen moeten zjjn, zal de PSP hen graag opnemen". Dit zegt het pacifistisch-socialistisch Tweede Kamerlid mr. G. H. Slote- maker de Bruine ons. Wij hebben hem in zijn woning aan de Haagse Ridder laan opgezocht om zijn mening te horen over de op 1 januari ontbonden Socialistische Werkers-partij. Het bestuur heeft haar leden geadviseerd de PSP te steunen. Sedert september vervangt mr,1 Slotemaker de heer Lankhorst als fractievoorzitter van de PSP. Wel heeft de heer Lankhorst aan het debat over het huwelijk van prinses Beatrix deelgenomen. Alle overige werkzaam, heden heeft hij echter laten rusten. „Lankhorst was overwerkt. Na het Kerstreces hoopt hij weer te begin nen", zegt de heer Slotemaker. Zullen deze voormalige communis ten niet een stempel drukken op de PSP? Onze gastheer acht dit met waar schijnlijk. Misschien hebben zij een andere taktiek Het gaat er primair om dat wij gezamenlijke uitgangs punten hebben, meent hij. Dat de leden van de Bruggroep niet eerder contact met de PSP hebben gezocht, vindt hij historisch verklaarbaar. Persoonlijk De PSP, licht hij toe, is opgericht door personen die de PvdA te weinig socialistisch vonden. De Bruggroep daarentegen werd gevormd door een groep communisten, die in 1958, tijdens de destalinisatie, de CPN de rug toege keerd hebben. Beide groeperingen ko men uit een ander milieu. De PSP-lei- der onderstreept dat ieder voormalig SWP-lid zich slechts persoonlijk bij de PSP kan aansluiten. Het is niet de bedoeling dat de leden van de Brug groep als zodanig een zetel in de PSP-fractie krijgen. Zij zullen zich in de PSP moeten leren bewegen. Wij zijn nog in een stadium van zoeken en afwachten, zegt mr. Slotemaker. Is deze ontwikkeling niet sumnto- matisch voor de gang van zaken bin nen de PSP? Heeft zij de eerste jaren van haar oprichting niet sterk de nadruk gelegd op het pacifismeIs dit na de Cubaanse crisis in 1962 niet minder geworden? Heeft toen het radicaal socialisme geen veld gewon nen? De heer Slotemaker is het niet met ons eens: „Voor ons blijven pacifisme en socialisme onverbrekelijk verbon den", zegt hij. „Het is misschien wel zq dat onder diegenen die op de PSP stemmen sommigen meer nadruk leg gen op de internationale vrede en an deren op vorming van een socialis tische maatschappij. In geen enkele oartij is echter volstrekte eenvormig heid van denken" De oorzaak zoekt gastheer ergens anders. Na enig nadenken zegt hii: „Bij het toenemen van intenationale dreiging worden de vraagstukken van vredeshandhaving acuter. Naarmate de internationale spanning afneemt, worden de nroblemen van het socialis- als economisch systeem belangrij- De partij is nog jong. De PSP be- ndt zich volgens de heer Slotemaker jg in een periode van groei en ont wikkeling. ..Wellicht zullen een aantal mensen in de toekomst bii ons niet vinden wat zit hadden verwacht. Dan zullen zij afvallen Maar wii begeren geen steun mensen die niet bii ons horen. Wij zijn een beginsel-partii; niet een groep in non-conformistische enkelingen Toch is de herkomst van de pacifis- POTTER'S CATARRH PASTILLES Sneeuw in Noord-Europa BONN Niet alleen ons land heeft te lijden van de hoge waterstanden. Ook in West-Duitsland dreigen ern stige moeilijkheden. Het water in verscheidene rivieren heeft het kri tieke peil bereikt. Bovendien bedrei gen schuivende aardmassa's enkele dalen. De oorzaak is de aanhoudende re genval. Nieuwe overstromingen zijn reeds veroorzaakt in het zuiden en westen van de Bondsrepubliek. Het peil van de Rijn, dat al sinds vijf we ken boven de vijf meter ligt, is tot 6.5 m gestegen. Tussen Koblenz en Ander- nach is geen scheepvaart meer moge lijk. Vele wegen zijn onbruikbaar. Op de Wezer is het scheepvaartver keer tot stilstand gekomen tussen Mün- den (bij Hannover) en Bremen. Op som mige plaatsen ls de Wezer reeds bulten de oevers getreden, evenals de Main In de buurt van Trier heeft de Moe zel wegen onder water gezet De Neckar en de Lahn hebben een kritiek peil bereikt. Ook de Saar is sterk ge- Grondverschuivingen Grondverschuivingen doen zich vot op vier plaatsen, zoals bü de badplaats Bad Volbel in Hessen, waar zelfs de spoorlijn FrankfortKassei wordt be dreigd. In de omgeving van de Saar- landse plaats Körprich schuift tien tot vijftien miljoen kubieke meter grond langzaam naar een dal. De grote verkeersweg tussen Trier en Luxemburg is door een grondver schuiving geblokkeerd Noorwegen. Zweden en Denemarken hebben te lijden van zware sneeuwval. In Karasjok in Noord-Noorwegen was het 43 graden onder nul. Engels voetbal LONDEN In de eerste divisie var de Engelse League is maandag eén wed strijd gespeeld. Sunderland versloeg op eigen terrein Newcastle United met U-0. tisch-socialisten zeer verschillend. Er zijn oud-leden van de PvdA bii. Voorts personen uit de kring van Kerk en Vrede. Straks zullen ook voormalige communisten uit de Bruggroep naar de PSP gaan. Iedere PSP'er heeft zijn eigen politieke verleden. Wat is het gemeenschappelijk fundament? Op ons verzoek vertelt de heer Slo temaker hoe hijzelf zijn weg naar de PSP gevonden heeft. Als zoon van de vroegere christelijk- historische minister Slotemaker de Bruine kwam hij reeds jong in contact met de politiek. Maar het duurde tot 1945 voordat hij zich zelf met de poli tiek ging bezighouden. Hij wordt in dat jaar voorzitter van de Wiardi- Beckmanstichting: het wetenschappe lijk bureau van de PvdA. De confessionele partijen hebben hem nooit aangetrokken. Zij leggen zich te snel bij bestaande onjuiste toe standen neer. Als de socialisten in 1947 besluiten in Indonesië een koloniale oorlog te gaan voeren, verlaat mr. Slotemaker de PvdA. Liefde de mens en eerbied voor de menselijke waardigheid. Dit acht hij ook de reden dat vele academici de PSP steunen. Zij voelen zich als mens verbonden met de arbeiders. Daarom zijn zij radicaal socialist, aldus onze gastheer. Mr, Slotemaker formuleert zijn antwoor den bedachtzaam. Zo spreekt hij ook in de Tweede Kamer. Wie hem in zijn studeerkamer te midden van zijn boe ken ziet zitten, kan zich moeilijk voor stellen dat hier een radicaal-socialist aan het woord is; voorstander van eenzijdige ontwapening en tegenstan der van de monarchie. .Mr. G. H. SLOTEMAKER DE BRUINE Televizier klaagt de staat aan DEN HAAG Het weekblad Tele- •izier heefit bij de Europese commissie oor de rechten van de mens te Straats burg een klacht ingediend tegen de Ne derlandse staait. Televizier beweert dat de uitspraken van de Hoge Raad over het overnemen van verkorte voor het buitenland bestemde radioprogramma's in strijd zijn met het verdrag tot bescher ming van de rechten van de mens. Het blad is van oordeel dat het Neder landse recht niet in overeenstemming -,s met de vrijheid van meningsuiting zoals oie in het verdrag is verankerd. Op 9 maart zullen voor de rechtbank in Den Haag de getuigenverhoren begin nen over de vraag of Televizier inder daad voor de programmapublikaties uit da zogenaamde buitenland-programma's van de Nederlandse omroeporganisaties heefit overgenomen. Televizier ontkent dit (Van een onzer redacteuren) SEROOSKERKE Pieter Chris- tiaans uit Serooskerke kon zijn ogen niet geloven, toen hij gistermiddag bij het „uitdoen" van prei op een stuk grond, dat hij van de gemeente Serooskerke heeft gehuurd, een gou den munt opgroef. Terwijl hij de munt nog verbaasd in zijn handen hield, ontdekte hij een tweede. Nieuwsgierig zocht hij het land ver der af en enkele uren later was hij SPORT EN WEDSTRIJDEN Damesploeg trainde op Jaap Edenhaan Uitstekende tijd van Wil van Wees on 500 m: 48-7 AMSTERDAM Ondanks enkele regenbuien zijn de leden van de dames kernschaatsploeg gisteravond bij trai ningswedstrijden op de Jaap Eden baan in Amsterdam tot uitstekende tijden gekomen. Bijzonder goed was het rijden van Wil van Wees en de Ned. kampioene Carry Geijssen op de 500 m Wil van Wees was in 48.7 seconde zelfs nog 0.1 seconde sneller dan het Ned record van Stien Kaiser, dat overigens door Carry Geijssen met 48.8 werd geëvenaard. Het is echter de vraag of de prestatie van Wil van Wees als nieuw record zal worden erkend omdat het hier geen officiële wedstrijd betrof. De verdere tijden op de 500 m. waren: Gerry Luchies 50.3 sec.. Wil Vel-de Beer 50.9 en Wil Burgmeijer 51.0. Op de 1500 m. was WU Vel-de Beer o (Van een onzer verslaggevers) GOIRLE Als één man is het tienduizend zielen tellende Goirle onder de rook van Tilburg in ac tie gekomen om het zo zwaar ge troffen gezin van de 41-jarige muziekleraar J. Sperber te hulp te komen. Sinds op die droevige oudejaarsochtend het vuur toe sloeg, drie van de tien kinderen in de rook verstikte en een gebla kerde ruïne maakte van de wo ning in de Bergstraat, is het in Goirle niet meer rustig geweest. Nog steeds worden acties gevoerd om de rouwende ouders en de overgebleven zeven kinderen op te vangen, om hun de kracht té geven verder te leven. Het zijn anonieme acties. Na men worden niet genoemd. Men blijft bescheiden. Maar iedereen wéét, dat iedereen meedoet. En door gezamenlijke krachtsinspan ning kon nog op de laatste avond van het jaar voor een nieuwe inge richte woning worden gezorgd voor de slachtoffers. „Het is verbluffend wat in kor te tijd is gepresteerd," zegt men op het gemeentehuis. De gemeente zélf bood het gezin een tijdelijke woning (een woonkamer, vier slaapkamers en een klein keuken tje) aan en dat was nog maar net bekend of er stond al een win kelier voor de deur met 12 lakens en slopen, een glasservies en be stek. Zo is het de gehele dag door gegaan en zo gaat het nog steeds Dit bleef er over van de woning na de felle brand in Goirle, waarbij drie van de tien kinderen om het leven kwamen. IN DF, RRFS Terwijl het vuur nog in alle hevigheid woedde, de slachtoffers totaal overstuur en verdoofd door het vreselijk gebeuren bij een ken nis zaten, sprong Goirle in de bres. Een radiozaak reed met een geluidswagen door de straten om aandacht te vragen voor een ach terop rijdende vrachtwagen. Daar op zou men de giften kunnen afge ven. Binnen een uur was hij vol. Een onbekende bracht spontaan een dure haard binnen, de kolen handelaar leverde kolen, een schoenwinkelier bood schoenen aan, er kwamen dozen vol levens middelen, een huisvrouw liet haar meubels opladen, er werd vloer bedekking gelegd en behangen. En de wethouder zélf liep met de be zem door het huis. Dat alles gebeurde in één dag: 's avonds, toen het verslagen ge zin zijn intrek nam in de woning was alles in orde. Veel kon het niet zeggen. Ouders en kinderen waren nog té veel overstuur. Slechts met een zacht uitgespro ken „dank u, dank u allemaal COLLECTE Bij die inzameling in natura is het in Goirle niet gebleven. Toen men zag, dat er te veel kwam, besloot men: we moeten collecte ren. Wie met de bus wilde rond gaan, kon zich melden bij het ge meentehuis. Al direct stonden twintig collectanten op de stoep, er was zelfs een onderwijzer uit Tilburg bij. Het hele weekeinde en gisteren zijn zij in de weer geweest. Vandaag zouden de laat ste wijken worden bezocht, want er wordt geen huis overgesla gen. De opbrengst is tot nu toe ge heim gehouden. Het resultaat van Goirles spontane actie zal van avond worden bekendgemaakt door de burgemeester, dr. G. L. Eisen, tijdens de raadsvergadering. Maar dat het duizenden guldens zuilen zijn, staat nu al vast! Die meelevendheid, die spontane hulp zal het gezin zeker tot troost zijn geweest toen vanochtend op de kleine begraafplaats aan het Kerkhofsplat de drie omgekomen kinderen werden begraven. Tien tallen vriendjes en vriendinnetjes van de meisjes waren daarbij aan wezig. Ze legden bloemen bij het graf, als een laatste groet aan Li- duina, Josephina en Gertruda, die zo plotseling waren weggenomen. Ook zij waren een steun voor de zwaar getroffen ouders, het over gebleven zusje en de zes jongens (in leeftijd variërend van 2 tot 6 jaar). In het dorp was het even stil toen de auto's door de straten re den. Maar 's middags alweer werd de actie voortgezpt. Nog ieder uur stijgt de inhoud van de bussen. Dat hebben wenodig, zegt het hulpcomité, om straks de grote stukken te kopen, die bij de brand verloren gingen. Een linnenkast bijvoorbeeld, een piano ook. Na tuurlijk, er zijn ook vele dingen, die niet meer zijn te vervangen. Zoals die tweehonderd grammo foonplaten, die de muziekleraar in vele jaren had verzameld. NIEUW HUIS Hoe lang het gedupeerde gezin in de woning aan de Aabeekstraat zal blijven is nog niet bekend. Voor negen personen i^ zij te klein voor permanente bewoning. Waarschijnlijk zal er een nieuw huis worden gebouwd op de plaats, waar het oude afbrandde. Een plaatselijke architect heeft al aangeboden gratis een ontwerp te maken. Maar' het zal nog minstens een jaar duren voordat het gereed is. Zolang blijft het gezin dan ook zeker in de zo spontaan aangebo den woning. Intussen is officieel nog steeds de oorzaak van de brand niet ontdekt. Deskundigen houden het er op, dat een butagasfles heeft gelekt en dat het gas in de kelder en de kamer is gestroomd. De spaarbrander van de gaskachel zou dan de brand hebben moeten stichten. Maar zeker is dat niet. Men zal er wel nooit meer achter komen. Van het huis is niet veel meer over dan een geblakerde ruïne, die straks helemaal zal verdwij nen. Een nieuw huis zal er voor in de plaats komen. Een woning, veruit de snelste met 2.37.1. vóór Wil van Wees met 2.42.0. die echter weinig voor bleef op Wil Burgmeijer (2.42.7), Carry Geijssen 2.43.6 en Elly van der Brom (2.43.8) Ook Stien Kaiser deed aan deze wedstrijden mee, maar beschouwde ze als pure training en maakte dan ook geen snelle tijden. Amsterdam vraagt regeringssteun voor plan Olympische Spelen in Bijlmermeer? -VMSTERDAM B. en W. van Am sterdam zullen nog deze week in een brief aan de regering vragen haar financiële medewerking te verlenen voor het organiseren van die Olympische Spelen 1972 in de hoofdstad. Van de zijde van de gemeente wordt vernomen, dat in de brief een over zicht zal worden gegeven van de fi nanciële consequenties die de orga nisatie voor Amsterdam zal hebben en van de soortaccommodaties die verzorgd moeten worden om de Spe len in de hoofdstad te kunnen oreani- Voor de accommodatie wil Amsterdam ruimte zoeken in de Bijlmermeer, waar enkele sporthallen, een zwem bad èn een stadion, dat aan 80.000 mensen plaats zal moeten bieden, zullen verrijzen. Ook de deelnemers zouden in de Bijlmermeer kunnen worden gehuisvest. De aanleg van deze accommodaties en vele andere voorzieningen (spoor- en wegenplan, parkeerruimte enz) bete kent in veel gevallen een versnelde uitvoering van reeds bestaande plan- Wolff won afgebroken partij tegen DOS in Delft DIO kampioen Haagse dambond DELFT DIO is alsnog kampioen vai de hoofdklasse Haagse dambond ge worden, doordat de resterende afge broken partij Dijkxhoorn jr. Wolff van de ontmoeting DOS DIO gister avond een zege voor de DIO-speler op leverde. De definitieve uitslag van DOS DIO werd hierdoor 9-11. waarmee DIO alsnog RDG 2 van de eerste plaats wist te verdrijven. Mede doordat zijn tegenstander op een beslissend moment niet de 6terkste voort zetting vond, slaagde Wolff erin de partij na anderhalf uur op zijn naam te brengen en DIO, dat dit jaar het zestigjarig bestaan gaat vieren, het kampioenschap te bezorgen. De partij Dijkxhoorn jr. Wolff was aanvankelijk ten onrechte remise ver klaard, waartegen DIO met succes bij de KNDB protesteerde. DIO zal nu met de kampioenen van de twee andere Zuidhollandse districten promotiewedstrijden moeten spelen om zijn vroegere plaats in de provinciale competitie te heroveren. in het bezit van een driehonderd gouden munten, die naar de beelde naren en de jaartallen alle geslagen bleken te zijn tussen 1500 en 1600 en naar schatting een waarde vertegen woordigen van enkele duizenden guldens. Anderhalf jaar geleden werd de ge meente eigenares van het lapje grond dat midden in het dorp ligt. Een onbe woonbare woning en een schuurtje wer den afgebroken en Pieter Christiaans ling het in orde brengen voor het ver bouwen van prei. Schat Aangenomen kan worden, dat vroegere bewoners van het huis. dat een paar eeuwen oud geweest moet zijn, de schat hebben begraven en dat deze bij het be werken van de grond aan de oppervlakte is gekomen. Direct na het vinden van de eerste munten waarschuwde Pieter Christiaans burgemeester A. de Kam. Om te voorko men, dat na het bekend worden van de vondst het stuk grond overstroomd zou worden door mensen die werden aamge trokken door het goud, liet de burge meester het terrein afzetten. Slechts ge zinsleden van de vinder en enkele werk- lideen van de gemeente mochten de grond verder doorzoeken. Tivintig Enkele uren waren zij daarmee bezig. De munten lagen dicht bij elkaar op slechts een diepte van twintig centime ter. Tientallen werden er ..opgegraven". Toen de avond was gevallen, telde men er een driehonderd. Onder de munten zijn gouden rijers, ducaten. er zijn er met de beeldenaren van Philips Ja cobus van Engeland en van St. Joris met de draak. Voor alle zekerheid werd de schat m de afgelopen nacht in de kluis van het raadhuis opgeborgen. Vanmorgen zou het land verder war den afgezocht. De kanis is ml. groot, dat er meer munten te voorschijn komen of dat de grond andere kostbaarheden prijs geeft. De vraag rijst wie als eigenaar van de schat kan worden aangemerkt. De grond is eigendom van de gemeente, en alles wat erin wordt gevonden kan als haar bezit worden beschouwd. Maar Pieter Christiaans zal vermoedelijk wel van de vondst profiteren. Een ge deelte van de som gelds, die de mun ten opbrengen, wordt hem wellicht uitgekeerd. Schaken in Groningen Brit Wightley nam de leiding; Ree volgt als tweede GRONINGEN Door een zege op d* Nederlander Abels en door de remise van Hans Ree tegen de Zwitser Lombard heeft de Engelsman Wightley nu alleen de leiding van het jeugdschaaktoernooi dat In Groningen wordt gehouden. De uitslagen van de zevende ronde luiden: Abels (Ned.)—Wightley (Eng.) 0—1; Lombard (Zwits.)—Ree (Ned.) ViV4: Kuprijtschik (Rusl.)Vadasz (Hong.) 01; Jedrzejek (Polen)Pollak 'W. Did.) Pedersen (Den.)Lil- jedahl (Zweden) 1—0; Danner (Oost.)— Ostojik (Z. SI.) 0—1 Zesde ronde: Wightley—Danner 1—Oj Ostojic—Kuprijtschik O—l. Stand: 1. Wightley 6 pnt, 2. Ree 5%, 3/4 Ostojik en Pollak beiden 4Vt pnt. GRONINGEN In de klokseance, die grootmeester Bent Larsen (Den.) heeft gespeeld tegen de 12 deelnemers aan het Int. jeugdschaaktoernooi te Groningen heeft Larsen een verrassende 5&—6V4 nederlaag moeten incasseren. Ree (Ned.), Wightley (Eng.), Ostojik (Z.-Sl.). Pollak (W. Did.). Lombard (Zwits.) en Kuprijtschik (USSR) wonnen hun partij, Danner (Oostenr.) speelde Over eerste drie kwartalen 1965 DEN HAAG De Exploitatie Mij-1 Scheveningen heeft een tussentijdse balans bekendgemaakt, gedagtekend! 30 september, waarop een winst, voorkomt over de eerste 9 maanden van 1965 groot f 6,8 miljoen. De taxatiewaarde van omroerende goe deren wordt bijna f30 miljoen hoger gesteld dan de balanswaarde. De toe lichting verklaart dat de Horecabedrij ven voor het eerst tot de winst heb ben bijgedragen. Het accountantskantoor Van Kampen, Schermers, Struije en Vrind in Den Haag verklaart, dat zij zich ..met de in deze publikatie opgenomen balans kan verenigen'' De balans bevat de volgende posten in miljoenen guldens op 30 september (1 januari) 1965: voorzieningen: brandschaderea. korte schulden 11,36 balai projecten onroerende goederen ln sanertngsgebieden Investeringen ln wo ningbouwprojecten panden ln koop investeringen ln pro jecten ln voorberei ding 19.32 3) 50.62 59.91) 26.60» 23.08) 12.45) 5.28) koop- g Ver. Vor- llqulde middelen 3.20) 17.37) 14.82» 2.81) ongeplaatst agloreserve algemene re jfbouwkosten winstaandeel derden 'instultkering 1964 vangen termijnen 42.12 tdersheidsbel0.05 saldo winst a.pn.26 58.12) 26.04) 13.44» 2.97) 88 7.10) 255,77 (247.28) taxatiewaarde 30/9 7750 taxatiewaarde 30/9 22.49 taxatiewaarde 30/9 2655 De toelichting verklaart nog dat de balansen van 30 september 1965 ern 31 december 1964 opgesteld zijn op basis van dezelfde waard eringsmaatataven. Voorts dat in de winst zijn opgeno men de uitkomsten van alle deelnemin gen in omroerend goed en horeca in Ne derland. De tussentijdse cijfers zijn door de accountants gecontroleerd. Stoffelijk overschot kind gevonden URK Een visserboot uit Urk heeft gistermiddag het lijkje van een tweejarig kind uit het IJsselmecr opgebregd. Het kind bevond zich aan boord van het veertien dagen geleden gezonken vracht- -chip Elizabeth. De vissersboot is naar de plaats teruggevaren ln de hoop ook i". lichamen van de man en twee andere kinderen te vinden. Andere boten hebben het zoeken gestaakt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7