Niet twijfelen aan BABY BIJNA VERBRAND BUREN STONDEN VOOR HET RAAM TE KIJKEN coldrex VS en NAVO blijven béUutmg: sterker dan Kussen Communisten willen geen gesprek Gemini-stoel in Duitse Starfighters Mohammedanen tegen de Sliell-schadevergoeding Roofoverval in Brussel /ft eea &Oft£e DINSDAG 4 JANUARI 1966 Johnsons vredesoffensief Langdurig beraad in Texas Premier Castro Ouders laten vier kinderen avond boos op China eM ua(>'lt aan hun lot over: HAVANNA De Cubaanse pre mier Castro is boos op de Chinese leiders in Peking omdat zij geweigerd hebben meer rijst te leveren en omdat zij 800.000 ton Cubaanse suiker heb ben geweigerd. Castro kritiseerde Peking op het i ogenblik dat te Havanna afgevaardig- j den uit bijna honderd Afrikaanse, Azi atische en Latijns-Amerikaanse lan den bijeen zijn voor een negendaagsi debat tegen imperialisme, kolonialis me en neo-kolonialsime in de wereld. Het idee van deze ..driecontinenten- conferentie van anti-imperialistische krachten" werd voor liet eerst naar voren gebracht op de tweede Afro-Azi- atische conferentie van 1961 in Guinea, water. De Russen waren toen voor, de Chi-1 nezen tegen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HELDER In het voorkamertje ruikt het nog naar brand; de muren en het plafond van bruine planken zjjn zwart geblakerd en de vloer is nog nat van het blus- Schoolvoorbeeld persoonlijke, diplomatieke stijl (Van een correspondent) ^ASHINGTON Men heeft zich in Washington nu een duidelijker beeld kun- I vergadering van hoge regeringsfunctio- narissen bijeen. Bundy zat in Washington j juist aan een feestdiner aan en werd I twee maal voor een gesprek met de pre sident aan de telefoon geroepen voordat I hij zich naar de conferentie van Rusk op het State Department begaf. Goldberg i was juist begonnen aan een vakantie op de Bahama's op de avond voor Kerst- j feest, maar ook hij werd teruggeroepen. OFFENSIEF Vanuit Texas werd meegedeeld, dat '.r een wereldomvattend diplomatiek offensief zou worden ondernomen ten- nen vormen van de doelstellm-einde de regeringen en volkeren van de hele wereld ervan te overtuigen, dat het Amerika's oprechte wens was door onderhandelingen een einde te maken aan de strijd in Vietnam en de Vietna- mezen alle gelegenheid te geven een zelfde verlangen kenbaar te maken. Speciale gezanten werden belast met de opdracht deze boodschap van de presi dent aan de meesten hierbij betrokken regeringen door te geven. De andere re- geringen werden door de Amerikaanse ambassades op de hoogte gesteld. gen en de oorsprong van pre sident Johnsons vredesoffen sief inzake Vietnam. Het blijkt een schoolvoorbeeld te zijn van de persoonlijke, diplomatieke stijl van Johnson. Het recept voor dit produkt, merk LBJ. schijnt als volgt te zijn: Neem een internationale situatie, goed gerijpt en gekruid met enig ge vaar. Overrijp voor een akkoord zelfs. Verzamel de mening van uw advi seurs; rafel ze uiteen, schift ze nauw keurig en voeg er van tijd tot tijd wat algemene opinie uit binnen- en buitenland bij. Plaats ze voorzichtig in aparte pannetjes en laat ze daar rustig in zitten, terwijl u ze test op smaak, afmeting en kleur. Draai vervolgens plotseling het gas hoger onder het plannetje van uw uiteinde Iijke keuze. Uit de thans aanwezige gegevens valt af te leiden, dat het vredesoffensief van Johnson inzake Vietnam geheel op eigen initiatief is ingezet. Het was geen onmiddellijk gevolg van een aanwij- zing uit het vijandelijke kamp, dat mer daar eindelijk tot onderhandelen be- reid was, maar een gevolg van een aan- tal factoren. Een daarvan was, dat eer snelle opvoering van het Amerikaanse oorlogspotentieel in Vietnam redige uitbreiding van de troepenmacht door de tegenstander tengevolge zou hebben. Dit zou waarschijnlijk een voortdurende schaakmat op hoger ni veau tot gevolg gehad hebben, waar mee niet alleen veel meer troepen, materiaal en geld gemoeid zouden zijn, maar ook een veel groter aantal doden en gewonden ten gevolge zou hebben. TWEE MOGELIJKHEDEN Als de andere partij zou weigeren te onderhandelen, hadden de Verenigde Sta ten slechts twee mogelijkheden. Zij zou- den hun troepen kunnen terugtrekken, >pt hetgeen zij van de hand wijzen of ze zou- den nog meer troepen, materiaal en geld in Vietnam kunnen pompen met het voor- uitzicht, dat dit ook alleen maar tot eer 'en schaakmat zou leiden, en De tijd moet daarom rijp geleken heb- let ben voor een grootscheepse poging om d« de andere partij aan de conferentietafel te pa brengen. Er waren nog andere factoren, die tot dit streven bijdroegen. Door de publiciteit, die men aan een aantal vre- ~l" despeilingen gegeven had, was de pu- 3rs blieke opinie tot de overtuiging geko- in- men. dat Hanoi inderdaad tot onderhan- als delingen bereid was. ng Het initiatief tot deze beweerde vre- yjg despeilingen lag nooit bij Hanoi, maar ,de steeds bij derden. Washington stond uiterst sceptisch ten opzichte van him oprechtheid. Niettemin was er een at- en mosfeer ontstaan, waarin het van belang de leek duidelijker dan ooit aan te tonen, iet dat de Amerikanen oprecht onderhande- ir; lingen wensten en dat het hun ernst was jj' met hun pogingen die te bevorderen. Die A noodzaak werd nog>-- let «troont in Ho lrraoh President Johnson probeerde door diplomatiek offensief de vooruitzichten op onderhandelingen beter te maken. Hij zag geen nut in geheimhouding. Hij schijnt integendeel van mening te zijn ge weest dat het opblazen van en een per soonlijk stempel drukken op de actie het effect ervan alleen maar zou kunnen ver groten. Het geheel maakt een nogal op- ziohtige indruk, mogelijk een ge volg van de Texaanse afkomst van de president. Hij treedt in in ternationale aangelegenheden net zo op als in zijn privé-zaken. Hij doet alles op een wijze, die hij het meest voor de hand liggend vindt. Aan de oprechtheid van zijn vre- j desoffensief hoeft men echter niet te twijfelen. Kkkheb wwweeer n-negen en dd-dertig... Maar verkoudheid is meer dan koorts alleen. Verdrijf uw hele verkoudheid met Coldrex! Mevrouw Antje Dorenbos (22) warmt in het keukentje de De houding van China is sindsdien melk voor haar negen maanden oude baby Bianca, die op .-eranderd. Peking reageerde de vroege morgen van Nieuwjaarsdag van de vuurdood werd gered. De dekens in haar ledikantje brandden al, toen'' haar vader, de 25-jarige Tjalling Dorenbos, het armoedige huisje aan de Wilhelminastraat binnenstormde en het hui lende meisje in zijn armen pakte. Met brandwonden aan de voetjes werd de baby naar het ziekenhuis gebracht. Het viel gelukkig mee: zondag mocht zij weer naar huis. „Als we vijf minuten later waren geweest, zou ze zijn verbrand." Mevrouw Dorenbos kijkt afwezig door het raam naar de grauwe binnenplaats, waar buurjongens een houten deur uit haar voegen rukken. En dan, bitter: „Ze zou levend zijn verbrand, terwijl de buren in hun pyama voor het raam stonden te kijken. Ze wisten, dat er vier kinderen in huis waren, maar ze staken geen hand uit om te helpen De kamerdeur wordt opengesmeten. Zesjarige zoon Berend komt binnen. Hij weet, dat het gesprek over hem gaat. Hij is de laatste dagen de held uit de buurt, omdat hij zijn vader en moeder waar- schuwde, toen de voorkamer in brand stond. Met zijn vuile hand wijst hij naar zijn broertje Roland (3): „Hij heeft het gedaan" „Ja", knikt Roland trots! i ALLES IN ORDE Wat is er precies gebeurd? Mevrouw Dorenbos kan er alleen maar naar raden. Zij en haar man waren niet thuis. Oudejaarsavond om een uur of acht waren zij de deur uitgegaan. Met een gerust gevoel. Hun vier kinderen (Berend, Roland, Erik (2) en Bianca) sliepen en voor het geval één van hen wakker mocht worden, wist Berend waar zijn ouders waren: ze vierden Oud en Nieuw bij kennissen, een paar straten verder in de vale arbeiderswijk. In de loop van de avond was de heer Dorenbos, bot telier bij de Koninklijke marine, nog een paar keer gaan kijken. Alles was in orde! Koorts, hoofdpijn, verstopte ne u voelt u écht ziek. Daarom n niet één van de symptomen v verkoudheid bestrijden. hete kou. Dat doen Coldrex twee- laagstabletten. Coldrex stilt de pijn, doet de koorts dalen en maakt uw neus weer vrij. Coldrex bevat boven- s dien vitamine C. dat het herstel ver iet u snelt en extra weerstand geeft. Col- 1 uw drex verdrijft de hele verkoudheid radicaal. Pak uw verkoudheid serieus in. Neem Coldrex Volgens Amerikaans blad Achterstallige J miljoen dollar WASHINGTON Het machts-,neer Frankrijk uit de NAVO treedt, evenwicht blijft zwaar overhellen naar de kant van de niet-commu- nistische landen. Het is onwaar schijnlijk dat er verandering komt in de grote marge ten gunste van de vrije wereld. Tot deze conclusie komt het Ameri kaanse blad US News en World Report. In Europa hebben de Amerikanen hun NAVO-partners een duidelijke superioriteit over de Sowjetunie en haar satellieten, samengebundeld in het Warschau-pact. Enkele cijfers ter vergelijking: Amerika en zijn bondge noten beschikken over tienduizend kernwapens tegen duizend van Rus land. Oorlogsvliegtuigen: 25.000 van alle typen tegen 15.000 van alle typen. Oorlogsschepen: 908 (exclusief Ameri kaanse schepen niet aan de NAVO toe gevoegd) tegen 774. Lange-afstandsra- ketten: 1.400 tegen 300. Het blad wijst er wel op, dat wan- duidelijk onder streept in de krachtige oproep tot vrede van onder meer Oe Thant en de paus in Ier de Kersttijd. iek Al enige tijd was er zowel door bevrien- »c- de buitenlandse regeringen als door een klein deel van de eigen bevolking druk op de president uitgeoefend om de bom bardementen op Noord-Vietnam te staken gedurende een periode, lang genoeg om "ie de bereidheid van Hanoi tot vrede te en kunnen peilen. Men was de mening toe- es gedaan, dat de eerste pauze in de bom en bardementen in mei niet alleen te kort geweest was, maar ook was aangeboden >h, in een krenkend ultimatum, ia. Terug op zijn boerderij in Texas pijnig- o- de de president zijn hersenen over dit! ,i-. alles. Hij had zich heel tevreden getoond over de resultaten van een druk bezette weck. rijk aan persoonlijke diplomatie. die hij zojuist had afgesloten. Hij had1 premier Wilson, president Ayoeb Khan SAIGON Uit niets en dr. Erhard ontvangen. Kort na Kerst---- feest achjjnt Johnson besloten te hebbenKaanse vice-president Humphrey ge-1 Hierdoor wordt de tijd Humphrey over Vietnam: het voor de Amerikanen moeilijk zal zijn de Atlantische bondgenootschap bij elkaar te houden. Zoals bekend heeft de Gaulle gedreigd met uittre ding. Maar, zo gaat het blad voort, niet alleen in het Westerse kamp heerst onenigheid. Ook in het Russische dreigt scheuring. Enkele leden van het communistische blok tonen steeds meer de neiging zich te willen losma ken van het Kremlin. Wat de machtsverhouding tussen China en de VS betreft, de Amerika nen zijn op alle fronten voor behalve de sterkte van de bevolking. De VS telt_ 196 miljoen inwoners tegen 700 miljoen Chinezen. Meer veiligheid CARACAS De Venezolaanse rege ring heeft de particuliere oliemaat schappijen aangeslagen voor achter stallige belasting van in totaal hon derd miljoen dollar. Zeven jaar is ge streden over de vraag of de achterstal lige belastingen zouden moeten wor den betaald. Het geschil ligt in de opvatting over welke prijzen (vaste of werkelijke) de belasting moet worden geheven. Prins Rainier en prinses Gracia van Monaco brengen met hun kinderen een wintersportvakan tie door in het Zwitserse Schön- ried, waar Caroline en Stepha nie zich best amuseren op de Het moet 's morgens een uur of half I vijf zijn geweest, toen Roland of Erik I wakker schrok. Mét Berend gingen ze j de trap af naar de voorkamer. Omdat i hun ouders er nog steeds niet waren j kropen Berend en Erik in het grote bed. Weldra vielen zij weer in slaap. Roland bleef in het kamertje waar ook het ledikantje van de baby stond rondscharrelen. Hij moet lucifers en kaarsen te pakken hebben gekregen en met vuur hebben zitten spelen. In elk geval: de dekens stonden in brand, toen Berend wakker werd en uit bed sprong. KLEINE HELD De vlammen grepen snel om zich heen. Binnen geen tijd vlogen ook de dekentjes van het babyledikantje in brand. Berend gedroeg zich als kleine held. Hij probeerde de brand met emmers water te blussen en toen dat niet lukte, trok hij zijn zusje aan de armpjes overeind. Maar hij kon haar onmogelijk over de rand tillen: zij was te zwaar! Terwijl zijn broertjes zich in de andere kamer in een diepe fauteuil angstig tegen elkaar aandrukten, ren de Berend op zijn kousen de deur uit. Zo hard hij kon holde hij door de donkere straten naar het huis waar zijn vader en moeder waren. Lijk bleek en helemaal overstuur kwam hij daar aan. Hijgend schreeuwde hij: „Het huis staat in brand". Mevrouw Dorenbos, in verwachting van haar vijfde kind, kan zich nog maar nauwelijks herinneren wat er daarna volgde. Haar man vloog de deur uit en zij volgde hem, op een sukkeldrafje. Zij herinnert zich, dat haar man met de van pijn schreeuwen de baby naar buiten kwam, en dat hij daarna weer naar binnen ging om de beide andere kinderen te halen. En zij herinnert zich ook nog, dat zij de bu ren voor het raam zag kijken.... De brandweer had het vuur snel bedwongen. De brand bleef beperkt tot het voorkamertje; de schamele huisraad in de woonkamer waar oude lakens en lappen als gordijnen dienst doen kreeg geen schade. ONVERSCHILLIG De jonge moeder steekt wee- een sigaret op. nadat zij Bianco uit de box heeft getild en in de fauteuil gezet. Ze kijkt naar de ravage in de voor kamer. De schade, gedekt door de verzekering, schat op een zes a zeven honderd gulden. Zij en haar man moeten voorlopig boven de kinderen slapen. Voor de baby heeft ze een kermisbedje gemaakt. Het gaat alle maal net; het moet wel gaan, want at zou het gezin een nieuwe woning krijgen, waar moet het de huur van daan halen? Mevrouw Dorenbos haalt vra gend haar schouders op. Er zit iets wanhopigs in dat gebaar. En iets van onverschillige berusting. Zo praat zij ook over de brand op Nieuwjaarsmorgen, die nooit was uitgebroken, als haar vier kinde ren niet een avond en een nacht aan hun lot waren overgelaten! Communisten nog onder druk DJAKARTA In Indonesië heeft de federatie van Moham medaanse vakbonden er bij de regering op aangedrongen terug te komen van het besluit aan de Koninklyke-Shellgroep een scha deloosstelling van honderdtien miljoen dollar uit te betalen. De Intussen heeft de minister van bui tenlandse zaken, Soebandrio, tijdens een vergadering gezegd dat de commu nistische partij zeker zal worden ver oordeeld en gestraft. De PKI heeft de wet van loyaliteit tegenover de lerin gen van president Soekarno genegeerd en de geest van wederzijdse bijstand en overleg geschonden. Maar men moet ophouden elkaar te doden, zei Koninklijke Shell zou het geld Soebandrio. krijgen als schadeloosstelling Zes politieke partijen (drie Mohara- voor de bezittingen die aan de niedaanse partijen, de nationalistische Indonesische regering zyn over- ParïH ei} ,^e. christelijke en katholieke BONN De Westduitse Starfighters. waarover de laatste tijd zoveel te doen is geweest, zullen worden uitgerust met ver- beterde schietstoelen zoals die in de Ame rikaanse Gemini-ruimtecabines. Deze j stoelen hebben raketten die de piloot met stoel veel verder de ruimte inschie ten dan bij de oudere modellen. I Een „luchtkanon" zal onmiddellijk na het afschieten de parachute openstoten. .::jde yrije yaj zich persoonlijk in te zetten by de po- bleken, dat de communisten werkelijk i bekort. De Amerikaanse Lockheedfabrie- gingen een wapenstilstand in Vietnam ken vervaardigden deze schietstoelen. tc bereiken. vredesonderhandelingen over Viet- Dit ls het a„tWoord van de ministei Na zijn plannen te hebben uitgewerkt.) handelde hij met een hem typerende, energie en grondigheid. De eerste stap pen voor het vredesoffensief (merk John son) werden genomen via een telefo nische actie. McNamara was vertrokken voor een korte ski-vakantie tijdens de Kerstdagen in Colorado. Hij werd van zijn vakantie teruggeroepen naar Texas, waar hij op 27 december aankwam. Rusk kreeg ng de avond van de 27ste een telefoontje in de in Washington Hij riep onmiddellijk een minister willen beginnen. Humphrey keer- ^an defensie Kai Uwe von Hassel od gisteren in New York terue van beschuldigingen van nalatigheid en vra- gisieren in ixew xorK terug \an gen in het parlement nadat verscheidene n reis naar Tokio, Manilla, Taipeli vliegers bij ongelukken de dood von- i Seoel. |den Aan alle staatslieden die Humphrey in het Verre Oosten heeft ontmoet, heeft hij een memorandum gegeven over de initia tieven die de VS tot nu toe hebben ge nomen om tot een vreedzame regeling van de kwestic-Vietnam te komen. Hij heeft er steeds de nadruk op gelegd, dat het Amerikaanse vredesoffensief volko- Het hoofd van de Russische Orthodoxe Kerk, Alexis, heeft de Ver. Staten ver zocht zich te houden aan de akkoorden van 1964 over Vietnam en de verklaring van de Algemene Vergadering van de VN over het niet tussenbeiden komen in de a- I binnenlandse aangelegenheden van an- ld- BRUSSEL De Belgische hoofd- J dere landen. *s stad is het nieuwe jaar begonnen metDe strijd om dc rijst0ogSt in de delta et een gewapende roofoverval op een ju- van de rivier dc Mekong (in Zuid-Viet- >e- welierswinkel in hel centrum. Voor nam) schijnt in het nadeel van de com- ng enkele honderdduizenden francs aan munisten geëindigd te zijn. Een etmaal i- juwelen is verdwenen. Twee Spaans tang werd tussen de rijstvelden verwoed te sprekende mannen dwoneen een ver-slak de koopster achter de toonbank op de tïiSrijvS ïït hun schud'- c-grond te gaan liggen. Ondertussen piaat5cn jn de rimboe. VS-vliegtuigen dé graaiden de mannen kostbaarheden bestookten de stellingen van de Vietcong uit een vitrine. Zij verdwenen in een I met bommen en raketten. Tenslotte trek auto. ken de guerrillastrijders zich terug. I Een man die gisteren een mislukte overval deed op een bank in de Westduitse plaats Delmcn- horst in Neder-Saksen, bleek bij zijn arrestatie een 51-jarige politieman te zijn die op deze wijze zijn vrije dag meende te moeten gebruiken. Hij had zich al van 100.000 mark meester gemaakt, toen het bankpersoneel hem zijn revolver afhan dig wist te maken. Men vermoedt dat hij enkele maanden geleden een andere bank in Neder- Saksen van 118.000 mark heeft beroofd. Voor hen die vrezen dat zij zich op het kritie ke moment de leus „een glaasje op, laat u rijden" niet zullen herinneren is een sleutelhouder versche nen waarbij de autosleu tel in een metalen doosje zit dat met een combina- tieslot is afgesloten. De fabrikant zegt dat het doosje uitsluitend open te krijgen is als de eigenaar nuchter is. 1 Twechonderdvijftig arbeiders hebben in een fabriek in Morpeth (Enge land) hun machines stil gezet en zijn naar huis gegaan. Het was naar hun mening in de fa briekshal te koud om te werken. Het bedrijf maakt oliekachels. I In de Peruviaanse pro vincie Puno worden kin deren verkocht voor vijf tien tot dertig gulden. De kinderen, in de leeftijd van acht tot tien jaar, worden voor onmenselij ke werkzaamheden ge bruikt. 1 In West-Duitsland nam de staat in 1965 15 pro cent van alle sociale las ten voor zijn rekening, welk cijfer hoger ligt dan in België, Engeland, Zwit serland, de VS en Zwe den. Werd in 1953 een be drag van 5,3 miljard mark aan sociale uitkerin gen door staatsbijdragen gedekt in 1965 was dit ge stegen tot bijna 20 mil jard mark (ruim 18 mil jard gulden). Een 17-jarige jongen te Elbgrund in de Westduit se staat Hessen heeft bij een familieconflict zijn 38-jarige moeder en zijn 57-jarige grootmoeder met een ijzeren staaf doodgeslagen en zijn tien jarig broertje zware ver wondingen toegebracht. Daarna meldde hij zich bij de politie. gedragen op 30 december van het vorig jaar partijen) hebben een verklaring uitge geven waarin zij degenen die probe ren de PKI te verdedigen veroordelen. De P.K.I. moet volgens hen formeel worden ontbonden. De overdracht maakte een eind aan alle activiteiten van Shell in Indonesië. Dc betaling zou vijf jaar De Maleisische vice-premier en mi- in beslag nemen. nister van defensie. Abdoel Razak, heeft gezegd dat zijn land bereid is met Indonesië overleg te plegen. „Maar niemand weet wie in Djakarta de macht heeft", zei hij. Daarom kun nen verdere pogingen om het conflict Het centrale bestuur van de federa tie heeft in een verklaring gezegd dat de regering de plannen van de bonden om de buitenlandse oliemaatschappij en over le nemen zonder schadeloos stelling heeft doorkruist. op te lossen op dit ogenblik geen door gang vinden. „Wij willen alleen pra- rv, "uucu. „i»ij wiuen aueen pra een beroep I ten met mensen die gezag hebben." gedaan meer massale acties te houdenAbdoel Razak is van mening dat de confrontatiepolitiek is afgezwakt. om kracht bij te zetten aan de eis. Russen heiveren: Satellieten over duizend jaar no« in de ruimte MOSKOU Vijf Russische kunst- lanen uit de Kosmos-serie. de nrs. 80 tot en met 84. zullen over duizend jaar nog om de aarde draaien. De in decem ber gelanceerde Kosmos-100 zal echter „slechts" een jaar of tien in de ruimte blijven. Dit blijkt uit gegevens van het coördinatie- en rekencentrum die giste ren in Prawda werden gepubliceerd. Sommige satellieten zullen naar de aarde worden teruggehaald, andere, met behulp waarvan de invloed van lange ruimtetochten op planten, insek- ten en eenvoudige organismen worden bestudeerd, zullen echter in de ruimte /ergaan, aldus Prawda. LONDEN In Lagos wordt op 11 en 12 januari een conferentie gehou den van premiers van het Britse Geme nebest. Naar verwacht zullen negen tien van de tweeëntwintig betrokken landen zijn vertegenwoordigd. De con ferentie zal geheel gewijd zijn aan de Rhodesische crisis. Ondertussen heeft premier Ian Smith besloten de belasting die hij veertien dagen geleden had ingesteld op de uitvoer van kolen en cokes naar Zambia en Kongo-Leopoldstad, in te trekken. De maatregelen ter rantsoene ring van benzine zijn echter ver scherpt. Nieuwjaarswens Het is mijn wens, dat in het nieuwe jaar de mensheid open zal staan voor Hem, om Wie het in feite altijd gaat. Ik hoop voorts, dat zeer velen afstand zullen doen van hun gewoonte eraan mede te werken dat onder de dieren voortdurend slachtpartijen moeten worden aangericht. Hetgeen nog niet behoeft te betekenen dat ik hiermee iedereen zou willen opwekken vegeta riër tc worden. Gaan we eenmaal min der slordig om met dierenlevens, wie weet. komt er dan ook eerder een mogelijkheid het oorlogsgevaar effec tief te bestrijden. Den Haag h. A. Hazeloop Leefbaarheid Kunnen we nu werkelijk van de leefbaarheid van ons land blijven spreken als wc binnenslands op gezet te tijden worden opgeschrikt over dan hier dan daar weer een over stroming? Zie ik het nu verkeerd dat waterschappen en andere instanties die dc binnenwaterbeveiliging voor hun rekening nemen, hier falen? Ik dacht dat bedijkingen bestand moes ten zijn tegen hoge waterstanden en storm. Honderd miljoen voor recrea tiedoeleinden? Akkoord, maar ook veel geld voor „binnenlandse" water weringen. (De zeeweringen hebben we nu wel voor elkaar). Doen we het voor honderd procent. d*n pas kun nen we de leefbaarheid van ons land, menselijkerwijs gesproken, garande- De Lier F. H. Dikkenberf

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 5