MSERIJNieUWS Nieuwe school l schoten Weer sterke schakers naar Hoogoventoernooi Brits coureur overleden Veel lof voor koster Jan van der Plas Drempelvrees de oorsaak van geldmoeilijkheden Leidse jongens hadden heel wat te bekennen Reorganisatie Wm. Miiller Buschauffeur maakten een en politieman j slechte beurt NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 4 JANUARI 1966 IJMUIDEN Op de eerste werk dag van het nieuwe jaar was het in de IJ muider vishallen snel gebeurd. De havenarbeiders behoefden slechts 12 vaartuigen te lossen. De aanvoer bestond uit maar 2133 kisten vi3, waarvan 175 kisten schelvis, 135 kisten wijting, 25 kisten gul en ka beljauw, 1600 in Ierland gekochte kisten haring, 50 kisten schol. 8 kisten tarbot, 60 kisten diversen, 60 stuks stijve kabeljauw en 4000 kilo tong. De prijzen voor laatstgenoemde vis soort stegen met sprongen. De tong 2 die kort geleden dicht in de buurt van een gulden per kilo vertoefde haalde nu een hoogste notering van f 4,90. Onder de f 4,49 kon men niet te recht De tong 1 mocht er met een no tering van f 6,88 tot f 6,40 eveneens best zijmJDe noteringen voor de schol gingen eveneen» omhoog, maar heel wat kalmer. De grote en de grootmiddel lagen met een koers van f 60 vast in de markt. De schol 1 was met f 57 een gulden duurder dan de kleinmiddel. De schol 2 deed steeds 55. De haring werd door de handel een hartelijk welkom bereid. Als hoogste prijs kwam een notering van f 47 uit de bus. De markt sloot vier gulden lager. De geringe schelvisaanvoer bestond uit sluitend uit braad. Hiervoor werd eerst f 45 en later f 43 betaald. Er was alleen gestripte wijting. Om van de 135 kisten iets te bemachtigen moest men bijzonder diep in de buidel tasten. Het werd een constante notering van f 90. Om die in het verleden tegen te komen zal men ver in de geschiedenis van het Staatsvissershavenbedrijf terug moeten gaan. De gul was verhoudingsgewijs goedko per. Voor de grootste soort betaalde men niet meer dan f 66. De middel en de klei ne gul kon men voor f 60 aanschaffen. De paar kisten grote kabeljauw kon men kopen voor f 156. Al heel vroeg lagen de hallen verla ten. Dat zal de eerste dagen nog wel het geval zijn. Pas als de logger- en kotter- vloot die massaal bijna naar zee vertrok de eerste reis van 1966 er op heeft zitten kan een ruimere aanvoer worden ver wacht Vandaag aan de markt Ook vandaag was het een rustige boel in de IJmuider vishallen. Slechts een paar dagvissers verschenen aan de kant. Voor de woensdagmarkt was de IJM 24 Utrecht met 1000 kisten thuisstomend. Deze la ding zal ongetwijfeld door de handel met vreugde worden begroet Nu moet men aan de vraag te kunnen voldoen de voorraden in de koelhuizen stevig aan spreken. In Schevenlngen In Scheveningen behoefden de haven arbeiders zich evenmin in het zweet te werken. De paar schepen die aan de los- wal verschenen hadden slechts 50 kisten schol 20 kisten diversen en 2000 kilo tong in de ruimen. Groothandel In het zoals altijd zeer gedetaileerde jaaroverzicht van de Nederlandse Zee- visgroothandelvereniging te IJmuiden wordt geconstateerd dat de aanvoer van aantal vissoorten ten opzichte van de periode 1961—1964 in 1965 sterk is geste gen. De kabeljauwproduktie steeg mei 120 percent, die van schelvis met 160 percent en die van koolvis met 135 per cent. Het betrof voornamelijk de kleinere Dit verheugende verschijnsel werd eer dan teniet gedaan door een gerin gere produktie van andere vissoorten. De ergelijking heeft weer betrekking op ge noemde periode. Dan blijkt dat de vang sten van haring en makreel met 20 per cent terugliepen. Aan wijting werd 13 percent minder aan land gebracht, aan schol 8 percent en aan tong 45 percent in de loop van het verslagjaar kon ge lukkig een stijging van de tongvangsten worden geconstateerd. Dat het in hoofd zaak ging om de kleinere soorten mocht de hoopvolle verwachtingen niet druk- Door de goede rondvisvangsten kon beter in de binnenlandse behoefte wor den voorzien dan in de jaren daarvoor. Helemaal dekken kon men de vraag niet, zodat toch een beroep op de invoer moest worden gedaan. Over het algemeen was het prijsbeeld gunstig. Een uitzondering vormde de kleine schelvis, die in nimmer gekende noeveelheden aan de markt was. De Marineschip scheidt vechten vissers IJMUIDEN Zuidierse en Noord' Ierse vjssers zijn op de Ierse Zee met elkaar in gevecht geraakt om haring scholen; die zij op hun instrumenten hadden" gesignaleerd. Twee treilers werden beschadigd. De ruzie liep zo hoog op, dat een Iers marineschip aan te pas moest komen, die kele Noordierse treilers naar de kust bracht Een Zuidierse visser die het erg bont had gemaakt, werd gearresteerd. De moeilijkheden tussen de Zuid en Noordierse vissers dateren van vijf jaar geleden toen werd bepaald, dat vissers uit Noord-Ierland in de Ierse wateren mogen vissen en hun vangst in Zuidierse havens aan land mogen brengen. kwaliteit liet over het algemeen niets te wensen over, maar dat kon niet verhin deren dat hele partijen naar fabrieken de bereiding van dierenvoedsel moesten worden afgevoerd. Voor de handel was het wat de perso neelsvoorziening betreft een moeilijk Jaar. De vraag naar gefileerde via wordt steeds groter. Maar deze bewerking kan alleen worden verricht door geschoolde arbeidskrachten en daaraan bestond een groot tekort. Ondanks deze belemmering wist men de uitvoer fiks op te voeren. Duitsland nam 13.450 ton (6.218 ton) af. België 8.960 ton (7.300 ton), Frankrijk 11.760 ton (8.879 ton), Italië 2.880 ton (1.463 ton). Engeland 3.360 ton (3.444 ton), Zwitserland 570 ton (591 ton) en de USA 840 ton (599 ton). De spectaculaire exportstijging West-Duitsland was onder meer te dan ken aan het werk van de verre vissers. Die vingen veel roodbaars, een vissoort die in Nederland niet erg geliefd is i des te meer in West-Duitsland. De ge ringere haringvangsten hebben de uit voer niet noemenswaardig kunnen minderen. Het totaal daalde van 20.385 ion tot 20.120 ton. Ook op dit terrein was West-Duitsland met 8.720 ton (10.777 ton) de belangrijkste afnemer. België kocht 5.220 ton (6.307 ton). Frankrijk 5.450 ton (2.770 ton), Oostenrijk 250 ton (387 ton) en Tsjecho-Slowakije 480 ton (144 ton Ook hier geven de cijfers tussen haakjes de totalen voor 1964 aan. Hoewel de laatste jaren de mechani satie in een snel tempo geschiedde, zal dit proces toch moeten worden versneld. Vooral bij de lossing kunnen moderner methoden worden toegepast. Ook aan de zijde van de handel zal men op dit ter rein niet stil mogen zitten om het voort durend teruglopen van het aantal ar beidskrachten tegen te kunnen gaan. De handel is tevreden over de over heidssteun aan de verre visserij. Door de aanvoer uit de verre wateren kon het assortiment belangrijk worden uitge breid. De regeringssteun loopt op zijn eind. De handel hoopt dat deze bedrijfs tak. die voor het geheel van zo'n groot belang is ook in de toekomst, in staat zal worden gesteld in actie te blijven. VOORSCHOTEN Gistermiddag werd Voorschoten officieel weer ver rijkt met een modern schoolgebouw, de zesklassige Adegeestschool, de 3de openbare lagere school. Met vier lo kalen gelijkvloers en twee lokalen op de eerste etage, terwijl er eventuele uitbreidingsmogelijkheden zijn tot in totaal acht lokalen. In aanweaigiheid van het voltallige colilege van B en W, de inspecteur voor het lager onderwijs, de heer Schipper, schoolhoofden van alle Voor- sohotense scholen en vele anderen, opende burgemeester De Kool de school. Het gemeentebestuur heeft de ndrilk niet voLledög aan zijn trekken te komen, want thans gebruikt Voor schoten nog een dertigtal noocflokaiü- teiten voor het onderwijs. De heer Schipper bestreed de me ning van de burgemeester en stelde, dat Voorschoten beslist niet achterge steld wordt. Het beschikt over een aantal zeer moderne scholen. Het blijft echter moeiliijik Rijksgoedkeurinig te verkrijgen. Het hoofd der school is de heer J. Kerstboombrand VOORSCHOTEN Regen en wind konden niet voorkomen dat jonge kinderen hun vaders mee sleurden naar het open veld bij de Oranjeka de te Voorschoten voor de jaarlijk se officiële kerstboomverbranding. Tussen zes en zeven uur werden de bomen, eenmaal pronkstukken in de huiskamers, aangevoerd en door de dienst Openbare Werken op een hoop gegooid. Hoeveel? Het waren er zeker duizend. Het natte, dorre hout werd in de brand gestoken onder het waakzame oog van brandweer beleefde Voorschoten een geweldige fik, die juist door de wind en de regen zeer spectaculair was. Kind onder auto VOORSCHOTEN Gistermiddag werd op de Leidseweg-noord de be stuurder van een personenauto, de heer K. uit Voorschoten, plotseling geconfronteerd met een overstekend 7-jarig jongetje. Snel ingrijpen van de bestuurder voorkwam niet, dat het kind nog een flinke smak maak te, maar het kwam gelukkig in de graskant terecht. Het ventje kreeg twee geschaafde knietjes. Dokters- onderzoek bracht geen verder letsel aan het licht en na een uurtje speelde het kind reeds met de door de eveneens zeer geschrokken auto mobilist, geschonken plastic-auto. Tjatkens. Het operibaa-r onderwijs wordt in Voorschoten bezocht door 522 leerlingen. J. Laterveer 25 jaar trouw aan Touw LEIDERDORP Gisteren was het 25 jaar geleden dat de heer J. Later veer in dienst trad van de Verenigde Touwfabrieken. Ter gelegenheid van dit jubileum werd hij in aanwezigheid van zijn vrouw en kleindochtrs door directie en collega's gehuldigd. Na door de maatschappelijk werk ster, mej. mr. H. G. A. Streeder, te zijn verwelkomd, wend de jubilaris allereerst toegespreken door directeur H. B. Haanappel. Deze memoreerde in het kort de carrière van de heer La terveer: begonnen als spinner, was hy later luiker geworden en de laat ste jaren werkzaam geweest als twis ter. Als allround textielvakman, zo zei de heer Haanappel, had de jubila ris zich steeds een uitstekende kracht betoond, die ook in het vereniging ven van VT een gewaardeerde figuur was. Als dank daarvoor ontving hij de zilveren Verto-'legpenning, de zil veren VT-speld en een geschenk on der couvert. Na de directeur prezen ook bedrijfs leider Vogelenzang en de spinnerij- chefs J. Nievaart en K. Kuperus de manier van werken en het optreden van de heer Laterveer. Enkele collega's, die namens de on dernemingsraad. de jubileumcommis sie en de visclub spraken, lieten er al evenmin twijfel aan bestaan of de ju bilaris zou wat "hen betreft nog 25 jaar mogen blijven. Een kort dankwoord van de met geschenken overladen heer Laterveer besloot het officiële gedeelte van di huldiging. Gladheid veroorzaakt verkeerschaos LEIDERDORP Beide rijbanen van rijksweg 4a, op de grens met Roe- lofardsveen. moesten vanmorgen voor alle verkeer worden afgesloten, door dat slippende auto's een chaos evr- norzaakt hadden. Er ontstond door de aanrijdingen hoofdzakelijk materiële schade. Het verkeer werd omgeleid over provinciale weg 5. Moord gevei Nieuwjaarsreceptie in Katwijk KATWIJK Gisteravond werd in het raadhuis de nieuwjaarsreceptie gehouden. Burgemeester Duiker kon een grote schare belangstellenden verwelkomen, vertegenwoordigende alle groeperingen van de burgerij. De sfeer was gemoedelijk en gezellig. Vreugdevuur in Katwijk KATWIJK Zowel in Katwijk aan Zee als in Katwijk aan den Rijn zijn gistermiddag kerstboomverbran dingen gehouden. De jeugd had met de inzameling van bomen aardig haar best gedaan en de vlammen laaiden hoog op. Er ontstonden prachtige vreugdevuren. Sparen in Katwijk KATWIJK Bij de rijkspostspaarbank te Katwijk aan Zee werd in december ingelegd f 158.035.95 en uitbetaald f 125.045,06. In het hulppostkantoor te Katwijk aan den Rijn werd ingelegd f 60.857. 67 en uitbetaald f 54.648.61. KATWIJK AAN ZEE Morgen hoopt burgemeester Duiker in de Oranjezaal van het jeugdhuis de tentoonstelling van De Kanarievogel te openen. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWUK AAN ZEE Woensdag: hoog water 1.19 en 13.39 uur; laag water 9.34 en 21.53 uur. Bestuurswisselin gen NBM-bedriiven DEN HAAG In de topleiding van een drietal NBM-bedrijven vinden per 1 Januari enkele belangrijke mutaties plaats Bij de N.V verenigde NBM-be- drijven te Den Haag zal de heer S. Prins te Bloemendaal, de grondlegger var NBM-concern. uit de raad van bestuur treden Met ingang van dezelfde datum is h»j benoemd tot gedelegeerd com safis. Aan de heren ir. H. D. Prins ei Rademakere. belden te Wassenaar, is per 31 december eervol ontslag verleend ais directeur van de N V Ned. Bouw My NBM eveneens te Den Haag. Met ingang van 1 januari zijn belde beren benoemd tot gedelegeerd commissaris van de/.e N.V. Zij worden opgevolgd resp door de horen J C van Steyn te Rijswijk c P. J. van Meever te Leiden. BEVERWIJK Het 28e Hoogoven toernooi zal van 11 tot 30 januari in Beverwijk wor den gespeeld Even als in voorgaand# jaren worden een zg. grootmeester- groep met zestien deelnemers en een dames-en meeste r- groep van twaalf genodigden geformeerd. Verder word» er gespeeld in diverse tien- en vier kampen tot een totaal van ongeveer 300 schakers uit naar schatting twintig landen- Ofschoon alle deelnemers in d» noofdgroep nog niet bekend zijn, mag zeker worden gerekend op de volgen de deelnemers: grootmeesters: Korts- noi. drievoudig kampioen van Rusland. Ivkof (Z.-Sl.). Filip (Tsj.-sl.), Szabo (Hong.). Bobotsof (Bul.). Donner (Ned.) Daarnaast is het wel zeker dat een tweede Zuidslavische grootmees ter acte ae precence zal geven. Van Russische zijde komt ook Ney. die twee ïaar geleden met landgenoot Keres. ae eerste plaats deelde. Hu bezit de titel internationaal meester, sterke, vechtlustige Israëliscne ter Czerniak behoort tot de ge- nodigaen evenals ae Nederlandse meesters Van Scheltinga, Kuyper (ex- kamDioen van Nederland). Langeweg. en Van den Berg. Met diverse titel houders worden nog besprekingen ge- De sterke Deen Larsen heeft afge zegd. In de meestergreep zal in elk geval wereldkampioen Nona Gaprindasvili (Rusl.) spelen naast de Roemeense Ghitescu. waarschijnlijk Kramer (Ned.) en de jonge Amsterdammer Ree- Genoemd worden verder Karak- laic (Z.-Sl.), Geraben (Isr.), Beni (Oost.), Sandor (Hong.) en Westeri- nen (Finl-)- Laatstgenoemde speelde in 1961 in Dén Haag in de finale van het toernooi om het wereld-jeugdkam pioenschap. De vierkampen zullen een kopgroep krijgen met o.a. de int. meesters Bouwmeester en Barendtegt (beiden Ned.). Er worden besprekingen gevoerd met de wereld-schaakbond om het toernooi onder auspiciën van de FIDE te doen houden. Een en ander zal een hoge erkenning voor de jaarlijkse te rugkeer van het evenement inhouden. De eerste ronde van het toernooi wordt woensdag 12 januari gespeeld. IJSHOCKEY Rusland winnaar in Colorado Springs COLORADO SPRINuS Voo. hel tweede achtereenvolgende Jaar heeft Rusland het internationale ijshockeytoer- nool van Colorado Springs gewonnen. De Russen waren donderdag reeds :r van de eindzege, toen zij me 30 wonnen van Tsjecho Slowakije. De wed strijd van vrijdag: Canada—Tsjecl o Slo- akije was van geen ielang meer voor de bezetting van de eerste plaats De Canadezen wonnen met 32 en eindigden daaimee als tweede. De eindstand was: 1 Rusland 6 pt: 2 Canada 3 pt; 3 Tsjecho Slowakije 2 'pt; 4 Zweden 1 pt. Fischer VS-kampioen NEW YORK De 22-Jarige Ameri kaanse schaker Bobby Fischer heeft voor de zevende achtereenvolgende maal het schaakkampioenschap van de Ver enigde Staten gewonnen. Hij won het toernooi om het kampioen schap met 84 punt uit een mogelijk maximum van 11 pun ren Hij eindigde met een punt voorsprong op grootmeester Robert Byrne en de vroegere Ameri kaanse kampioen Samuel Reshevsky Deze drie schakers hebben zich nu ge plaatst voor de komende zonetoernooien die zullen eindigen in een strijd om het wereldkampioenschap. LONDEN Voor de Britse coureur George Crissman duurde 1966 slechts dag. Hij overleed in het ziekenhuis van East Grinst aan de gevolgen van de ver wondingen. die hii opliep tijdens een vo rige week gehouden wedstrijd in Brand'! Hatch Crosscan. een 37-jarige landbouwer uit Somerset. vloog aan het stuur Cooper-ford met 130 km uit de bocht. een schdelbasisfractuur werd hij r het ziekenhuis overgebracht. ZAALHANDBAL Ned. team tegen België DEN HAAG Het Nederlandse zaal handbalteam-heren. dat vrijdag 7 januari in Geleen tegen België uitkomt, bestaat uit: Doel: George van Noessel (Switt Arn hem). Henk v. Houten (AHC 31 Amster dam) veld: Daan Gillissen (Niloc. Am sterdam). Peter Janmaat (AHC 31 Am sterdam). Rienk Boomsma (Esca VC Arnhem) Guus Cantelberg (Sittardia. Sittard) Helmert Botterman en Peter Korver (beiden Operatie '55 Den Haag) Dick Veen (Jahn 2 (rom) Stadskanaal), Pim Rietbroek (Sittardia. Sittard) en Kees Swart 'AHC 31 Amsterdaml Res.: Harry Schrik (Attilla. Utrecht). In Oegstgeest begon 1966 met eerste paal OEGSTGEEST De eerste paal van het gemeentecentrum zit in de grond. Sinds gistermiddag, de eerste werkdag van het nieuwe jaar. Zonder officieel vertoon had dit gebeuren plaats, doch niet zonder vreugde bij de betrok kenen: het Groene Kruis, de Hervormde Gemeente en de Ver eniging van Vrijzinnig Her vormden. De eerste paal zal de „Groene- Kruisvleugel" aan de Lijtweg ondersteunen. De andere vleugel, die voor het „kerkgedeelte" aan de Wijttenbachweg, krijgt een klokkestoel boven de ingang, zoals op dezê geveltékening is te zien. Rechts daarvan komen de ruimten voor catechese, jeugdwerk, enz., links is de kerkzaal geprojecteerd. Ontwerper is, zoals bekend, het architectenbureau ir. J. Jonk man en P. van Dorp te Leiden. Burgerlijke stand Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Getrouwd: A Vermond en J M Pijpers; C J van Grieken en C M van Wieringen; C H M Hogervorst en A V M Blaauw; P F A Duivenvoorde en W T van den Berg; C T C van Rijn en A A Vro lijk: T J Reeuwelijk en J A Koomen. NOORDWIJKERHOUT - De waarne mend groepscommandant der rijkspoli tie, opperwachtmeester J. L. Herkemij, is met ingang van 15 januari 1966 benoemd tot groepscommandant der rijkspolitie te Aalsmeer met gelijktijdi ge bevordering tot adjudant. NOORDWIJKERHOUT - In afwijking van de bijna traditie geworden aan vangstijd van de raadsvergaderingen, zal de begrotingsvergadering van don derdag, 6 januari 's middags om 2.30 uur beginnen. Loop der bevolking Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT In 1965 is het aantal inwoners met 201 gestegen. Het beloopt thans een aantal van 12614 zielen. Het mannenoverschot in het dorp mede door de bevolking van St. Bavo, het retraitehuis en het seminarie Leeuwenhorst bedraagt 1430. Er werden 275 baby's geboren en 75 mensen stierven. Het vestigings overschot bedroeg precies één. Tegen de 16 huwelijken in 1964 staan 16 huwe lijken méér in 1965. Er werden geen echtscheidingen ingeschreven. GEVRAAGD winkeljuffrouw pim. 17 jaar. 5-daagse werkweek, bij BANKETBAKKERIJ T. DEN DUIK Voorstraat 116 Katwijk a. Zee. Tel. 2514. Dodelijk ongeluk te Noordwijk NOORDWIJK Op weg naar zijn werk in Den Haag is de 53-jarige heer H. J. Krijger vanmorgen om kwart voor acht op de Hèrenwëg te Noord- wijk dodelijk verongelukt. De heer Krijger slipte bij een inhaalmanoeuvre en--kwam-irr botsing met een hem te gemoetkomende auto. Op weg naar het ziekenhuis overleed hij. Vooruitgang Olveh DEN HAAG Het onderling levens verzekering genootschap de Olveh van 1879 meldt dat de produktie in 1965 ge stegen is tot f 237 miljoen en de voor uitgang 11 pet zal bedragen. Zij ver wacht dat de winst goed zal zijn en is hoopvol ten aanzien van 1966 ook al zul len de stijgende kosten de volle aandacht blijven eisen. De automatisering is in volle garg. Een nieuwe computer is in gebruik genomen. ROELOFARENDSVEEN Uitslag kaartwedstriid ten bate van het bejaar denuitstapje: 1 H Hogenboom. 2 C van Ruiten. 3 Lock Koek. 4 Joh v Beek. 5 P Heins. 6 mevr vd Meer—Koek. 7 mevr KoekHeemskerk. De volgende wed strijd wordt vrijdag gespeeld in café Heemskerk KATWIJK AAN ZEE Nadat ds. D. Bouman in zijn oudejaars- avondpreek al enige aandacht had gewijd aan het vertrek van koster J. van der Plas werd gisteravond in de oranjezaal van het jeugdhuis de officiële afscheidsbijeenkomst gehouden. Velen gaven blijk van hun belangstelling. De familie Van der Plas zat achter een versierde tafel. President-kerkvoogd D. J. Kleen sprak de scheidende koster har telijk toe. „Voor u was het kosterschap geen bijbaantje. U vaitte uw werk op als een volledige dagtaak en daar is de kerkvoogdij u zeer erkentelijk voor. U hebt uw taak voortreffelijk vervuld. Nooit werd vergeefs een beroep op u gedaan. U beheerde de kerkelijke goederen alsof het uw eigen bezit was". De president-kerkvoogd wenste het gezin Van der Plas nog vele gezegende jaren van welverdiende rust toe. Het is een vreugde voor de scheidende koster zijn functie te zien overgenomen door zijn zoon. Ook kerkvoogd N. J. van Duijvenbode sprak van waardering getuigende woorden. Vervolgens kwamen plaatselijke predikanten, kerkeraadsleden, af gevaardigden van verenigingen en vele andere belangstellenden af scheid nemen, vaak vergezeld van geschenken. Er werden verfrissin gen rondgebracht en al spoedig ontstond een gezellige sfeer. Men haalde tal van herinneringen op uit het 33-jarige kosterschap van de heer Van der Plas. De kinderen van het kostersechtpaar hadden hun ouders een album aangeboden met foto's van gebeurtenissen in en rondom de Nieuwe Kerk. Foto D. Kruyt. VOORHOUT Gisteravond werd in het gemeentehuis een drukbezochte nieuwjaarsreceptie gehouden. Loco burgemeester A. W. de Groot hield een nieuwjaarsrede. Hij zei onder meer, dat dit jaar een definitief plan voor de bouw van een gezondheids centrum zal worden ingediend. De stichting van een dorpshuis zal krachtig wonlen bev'order<57 Beleids overwegingen verhinderen het ge meentebestuur gedetailleerde mede delingen te doen over de bouw van een zwembad. Zodra de goedkeuring van G. S. is ontvangen, wordt begon nen met de aanleg van een speeltuin. Eind 1966 wordt Voorhout aangeslo ten op het aardgas. Ten aanzien van de verdere ont wikkeling der gemeente moeten reeds dit jaar regionale contacten worden gelegd. Over de algemene bijstand- RIJNSBURG De kring Leiden van de CBTB vergadert "anavond in De Jeugdhaven-Rijnsburg. Ir. H. de Groot, hoofd technische dienst van het Hoog heemraadschap Rijnland, zal spreken over waterbeheersing, watervervuiling en verzilting in Rijnland. HILLEGOM Gisteravond hielden burgemeester J. Ch. I. van Niekerk. en zijn echtgenote een openbare receptie ten gemeentehuize. Het was al spoedig gezellige drukte. LEIDEN De zeven Leidse jongens van 14 tot 17 jaar, die de politie enige dagen geleden heeft aangehouden, blijken heel wat op hun kerfstok te hebben. Zo hebben zij bekend zich met in totaal vier auto's aan joyriding te hebben schuldig gemaakt. Eén ervan was tevoren door de politie uit de cir culatie genomen en stond nu bij eer sloper op haar definitieve einde te wachten. Er werd mee „gelest" op de rijksweg, waarbij een 17-jarige knaap ais „instructeur" optrad en een 16- jarige als leerling. Er werden onder meer ritten gemaakt naar Amsterdam en Den Haag. Verder vermeldt de lijst: „bezoeken" aan kledingmagazijnen, waaruit kos tuums, truinen, broeken en stropdas sen werden meegenomen: diefstal van een draagbare radio uit een auto; het afbreken van vier port ierfr rukken van een auto: winkeldiefstallien (buit on der meer: sigarettenaanstekers en dolkmessen); Inbraken in koffietent De Valk, de kantine van Roodenburg en het clubgebouw van Ons Buiten; leeghalen van sigarettenautomaten. wet zei de loco-burgemeester tenslot te, dat sommigen hun financiële moei lijkheden niet aan burgemeester er wethouders durven voor te leggen Daardoor hebben zij het moeilijke! dan nodig zou zijn. VOORHOUT Op het postkantooi werd in december aan spaargeMer ihgelegd f 34.832 en terugbetaalc f 42.852. ROTTERDAM Wm. H. Müller Co. N.V. is door gestadige groet genoopt geworden od 1 januari verschillende 1 werkzaamheden onder te brengen in dochterondernemingen: De bedrijver van de afdeling rederij korte vaart en de dochter Bacoro liinen N.V.. al het I vervoer od nat Eurooese vaste land. de afdelingen bevrachtingen; expeditie en wegvervoer re Rotterdam in de Wm. H. 1 Müller Co. (Batavier) N.V. te Rot- terdam. onaer directie van de heren drs H. P. van Dijk. J. Fransen en R. J. Lin- i do met de heer H. A. Hollanbaeh ais i adjunct-directeur; de vertegenwoordiging van de geregelde lijndiensten in de grote J en rederijen in de wilde vaart, alsmede 1 het kantoor te Vlissingen in Wm. H, Müller Co's Soheepvaartagemturen j (Rotterdam' N.V. onder directie van de 1 heren J. W. Strigter en R. Rodenhuis met c mr. G. J. Doeksen als adjunct-directeur; 1 het filiaal te Amsterdam in de Wm. H.1 Müller Co (Amsterdam) N.V.. die het bestaande cargadoors-, expeditie- en stuwadoorsbedrijf zal voortzetten onder c de directeur de heer N. W. A. Overbroek met de heer T. Ament als adjunct-dlrec- c teur en de heren J. F. G. Herlé en P. W.1 Mollema als onderdirecteuren. HAZERSWOUDE GEBOREN: Marie Cecil Paula, d v van Griethuizen, J en k Schaik, J A; Hendrikus Johannes g Adrianus, z v den Hollanders, A L J en t Bos, M J C g GEHUWD: Moerings, Petrus Joseph, i 24 j en Pont, Wilhelmina Joanna Maria. van Rijn, Jacobus Engelbertus Jo- 6 hannes, 28 j en Hoogeveen, Maria Cor- a nelia Antonia. 23 j. o LEIDSE KANTONRECHTER LEIDEN Een 30-jarige buschauf feur had een bijzonder slechte beurt gemaakt door op rijksweg 4, na te rijn „gehinderd" door een personen auto, deze te „snijden"' om vervolgens zigzaggend de bestuurder van de auto de les te gaan lezen. Vijf getuigen ver klaarden unaniem, dat de buschauf feur zich ergerlijk had misdragen ter wijl hierdoor gevaarlijke situaties wa ren ontstaan. De officier vond, dat de chauffeur „met de dood had gespeeld". Hij eiste onvoorwaardelijke intrekking van de rijbevoegdheid voor 9 maanden als mede een boete van f 100. Hoewel ook de kantonrechter over tuigd was van de ernst van het delict, veroordeelde hij de buschauffeur slechts tot f 100 boete. Intrekkin-g van het rijbewijs legde hij voorwaardelijk op met een proeftijd van een jaar, zij het, dat de buschauffeur nu een jaar intrekking boven het hoofd hangt. Eveneens voorwaardelijke intrek king van de rijbevoegdheid maar nu voor 6 maanden werd een niet ver schenen 30-jarige machinist uit Zoe- terwoude opgelegd naast een boete van f 75. De man had op rijlksweg 4a een inhaalmanoeuvre uitgehaald op het moment, dat hij zelf werd inge haald. Hierdoor sloeg de andere auto over de kop de bestuurder ervan werd slechts licht gewond. Duur deukje Een 53-jarige adjudant van politie uit De Biilt had niet zo'n beste beurt gemaakt. Bij een parkeermanoeuvre in de Voorstraat te Noordwijk had hij een andere auto geraakt. De botsing kwam niet hard aan en de zaak zou met een sisser zijn afgelopen als de adjudant de onderlinge schaderegeling d was nagekomen. Hij betaalde de ii schade (groot f 99) echter niet, omdat, hij het bedrag te hoog vond en dus maakte de tegenpartij er politiewerk De adjudant moest nu voor de kan tonrechter verschijnen. Hij was van mening, dat de reparatie van het deuk-je nooit f 99 kan hebben bedra gen, en daarom had hij niet betaald. De overgelegde reparatienota bewees s echter ocv'c voor de kantonrechter hete tegendeel. De gemachtigde van de be- v nadeelde vroeg bovendien vergoedinge van de procedurekosten. De kanton- ji rechter verminderde de geëiste boete s van f 25 tot f 12.50 maar hü bepaalde k daarnaast dat de adjudant de f 99 re- g paratiekosten moet betalen alsmede g de f 75 proceskosten. u

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 4