Oost, west, thuis best "LESSEN IN LASTER of hoe toneel toevallig ook eens kan zijn Jaarwisseling op Drakenstevn Tien doden in verkeer met oud en nieuw Nederland ging rustig over de drempel Fabriek in Ede geeft 40 arbeiders ontslag Ontvoerster, brenir babv teran Getroffen gezin werd volledig geholpen II tl i Nederlandse slepers deden goed werk Hein gaat steun in Amerika zoeken 9 MAANDAG 3 JANUARI 1%6 DEN HAAG De mensheis toont telkens in haar maatschappij vorming perioden aan, waarin bepaalde ondeug den sterker op de voorgrond treden dan anders. Zo is ons land in het jaar 1965 op bijzonder sterke wijze in het roddel- en lasterstadium aange land. Een cabaret kon slechts „in' zijn, als het reputaties schond. Er zijn gelukkig vele tekenen, dat men zijn buik van deze monsterlijke onhebbelijk heid schijnt vol te krijgen. Het Nieuwjaarsstuk van de Haagsche Comedie: „Lessen in Laster" van Ri chard Brinsley Sheridan is van deze gezonde reactie, van deze terugkeer tot een meer beschaafde omgarjrsvorm, waarin men zijn medemens op plaats en waarde laat, eveneens een verheu gend teken. Daarom is de keuze van het stuk verrassend actueel. Trouwens het woord „verrassend" moet van alle aspecten van stuk en opvoering gelden. Dat geldt wel in de allereerste plaats van de regie van Johan de Meester, die een buitenge woon fijn gevoel voor de oergeestige caaücatiurali'teit van het stuk heeft ten toon gespreid. Sheridan zag zijn luidjes in het 18 eeuwse sociëy-Engeland met een scherp critisch oog aan; hij had ze door en dat wist hij duidelijk te maken door een klein tikkeltje te overdrijven. Dit zelfde gevoel voor caricatuur heeft Jo han de Meester in zijn regie ook aan de dag gelegd. Hij werd hierin op fraaie wijze on dersteund door de decors van Hep van Delft, die de verheven keizersbustes van het antieke Rome vanaf de wanden (in goud, zilver en zwart gehouden) meelevend op 't ijdel gewoel der laste raars Met neder zien. Bovendien wa ren de kostuums van mevrouw Has Noordhoek Hegt een vreugde voor het oog en hadden in snit en kleurkeuze ook dat beetje caricaturale, dat hier juist gewenst werd. Met name de kos tuums van de saletjonkers Crabtree (Gijsbert Tersteeg) en Sir Benjamin Backbite (Jules Royaards) waren dan kostelijk in hun overdreven opge priktheid. In zijn stuk toont Sheridan aan, sommige mensen de laster gebruiken om hun wereldje naar hun hand te zetten, maar machteloos worden, als een gewoon en rondborstig iemand hun praatjes niet opzij gaat, maar gekonkel als eerzucht aan de kaak stelt. In dit geval is het de uit In dia teruggekeerde rijke Sir Oliver Sur face, die de huichelachtigheid van zijr neef Joseph ontmaskert, het goede ka rakter van zijn losbollige neef Charles naar voren brengt, het huwelijk zijn zwager Sir Peter Teazle met de veel jongere Lady Teazle redt van de ondergang door lasterpraatjes zo grie zelig dichtbij gebracht, die het lieve meisje Maria aan de man ic. Charles brengt, en tenslotte de hele kletskousentroep van Lady Sneerwell, mrs. Candour, Sir Benjamin Backbite en diens oom Grabtree orvtmaskerd het huis uitjaagt. Sir Oliver heeft dus heel wat opge knapt en dit heeft Sheridan rif schoots gelegenheid gegeven allerlei reiges door zijn handeling te verwe en de klassieke toneeltruc, waarbij de zaal reeds weet, wat de personages op het toneel nog niet weten, veelvul dig toe te passen. Dit alles doet Sheridan met zoveel verve en humor en meermalen zo rassend, dat men van het begin tot het eind zich zit te verkneukelen. Eindelijk na ik weet niet hoeveel tijd weer eens echt toneel. De Haagsche Comedie heeft vooi Nieuwjaarsstuk een beroep gedaan op 21 van zijn (meestal jongere) leden en stuk voor stuk hebben de acteurs vol daan aan de hoogste eisen, die men bij LAGE VUURSCHE Op het kasteel Drakensteyn is de jaarwisseling naar Duits gebruik gevierd. Het werd dus een „Sylversterabend". Prinses Bea trix en Claus von Amsberg hebben daar hun gasten ontvangen. Het hele Koninklijke gezin, met uitzondering van prinses Christine die op win tersportvakantie is. wa- aanwezig, ook koningin Juliana en prins Bern- Vele genodigden hebben eerder deze week deelgenomen aan de drijfjacht in de bossen bij paleis Het Loo. Kas teel De Hoge Vuursche was voor de gasten van Drakensteyn gereser veerd. Onder de buitenlanders waren prins Richard zu Sayn Wittgenstein Ber- leburg en Graaf Caspar von Oeyen- hausen en zijn echtgenote als vrien den van Claus. De Koningin en de Prins gingen om ongeveer kwart over twaalf naar paleis Soestdijk. De jongelui zetten het feest geruime tijd voort. Er werd in de tuin van -t kasteel geen vuurwerk ontstoken. Waar schijnlijk was het weer er niet gun stig genoeg voor Ook nieuwe auto voor Beatrix LAGE VUURSCHE Evenals haar verloofde heeft prinses Beatrix juist voor het nieuwe jaar een auto voor oude prijs <23.000 gulden) gekocht. Het is een Fiat 2300 coupé. klassiek blijspel stellen kan. De voornaamste rol was die van Sir Oli- die zoveel goeds kwam verrich- Max Croiset kwam deze rol ver tolken en het werd een feest van goedmoedigheid en rondborstigheid. Wer kelijk een glansrol. Paul Steenbergen maakte iets fijns m Sir Peter Teazle, de heer op leef tijd, die met een veel jongere vrouw getrouwd en het daarom drie dubbel moeilijk had. De beide never werden uitgebeeld door Eric van Ingen als Joseph, de zedepreker, die altijd mooi woord klaar had, maa: middels een huichelachtige schurk bleek te zijn. Wim van Rooij daarentegen de losbollige neef Charles, die met zijn vrienden heel wat wist erbrassen, maar op de keper bekeken en heel goed hartje had. Hij werd dan ook door Sir Oliver rijk beloond. Wim van Rooij heeft deze rol werke lijk tot iets groots gemaakt. In zijn vrienden kring viel Dolf de Vries ir het bijzonder op als Careless. De opgeprikte jonkers Crabtree er Sir Benjamin Backbite werden kolos fijn en leuk gepresenteerd door Gijsbert Tersteeg en Jules Royaards. Bovendien werden kleinere rollen als van schandaaljounalist Snake en van geldschieter Trustfull keurig gebracht door Manfred de Graaf en Sacco der Made. Bij de dames vielen bijzonder op Georgette Hagedoorn als Lady Sneer well, een rol die zij weer met veel vaardigheid wist neer te 'zetten. Maar Ingeborg Elzevier overtrof allen in haar creatie van kletstante nirs. Candour. Het is opmerkelijk welk een grote aanwinst deze Ingeborg Elzevier de Haagsche Comedie is. Zij heeft tot nu toe nog nimmer teleurgesteld. Voorts was Paula Petri als de lieve Maria heel fijn en teer en Anne-Wil Blankers speelde verrassend goed de jonge Lady Teazle. Voeg daar dan nog bij de vele ongenoemde kleinere rol len en men kan gevoeglijk zeggen, dat alle acteurs voortreffelijk en verrassend goed werk hebben gedaan. Deze ni e u w j a a rsprremière van Haagsche Comedie is werkelijk c die geworden; naar keuze presentatie en prestatie een top van vele jaren. Paul Steenbergen zette na afloop weloverwogen Nieuwjaarswens in toen Georgette Hagedoorn de heilw- uitsprak voor het Koninklijk Gezin- i gezin, dat in het afgelopen jaar wel bijzonder veel van de laster te lijden heeft gehad, zong 'n volle zaal een housiast Wilhelmus mee in het blijde besef, dat de Haagsche Comedie, on danks enkele inzinkingen, toch een ge zeischap is, waarop men als Hagenaai trots kan zijn. Ev. Grolle Gezin dupe van alarmering NORG Door de hoge waterstand ontstond een gat van twee meter breed en drie meter diep in een weg nabij Norg. Een agent werd erbij gepos teerd om automobilisten op het ge vaar te wijzen. Er hadden echter ba- ter twee agenten kunnen staan. Toen een automobilist uit Groningen Joor de agent (die voor hem aa andere ziide van het gat stond) gewaarschuwd om te stoppen wilde de Groninger terecht bij de agent tot sl stand komen. Het gat zag hij voor t zwarte streep aan. De Groninger zijn gezin verdwenen met de wagen net gat. De inzittenden liepen geen e stige verwondingen op. De wagen werd zwaar beschadigd. Hagenaar uit trein gevallen en overleden DEN HAAG De 22-jarige Rijnschip. per C. Pronk uit Den Haag is op Oude- jaarsavond bij Mühlheim ten zuiden var Freiburg uit de sneltrein Bazel-Amster- dam gevallen. Hij is in een ziekenhuis overleden. De man heeft waarschijnlijk bij vergissing een portier geopend. Gezien de grote verkeersdrukte die bU wel twee mannen hem snel uit het water de jaarwisseling optreedt, valt het aantal haalden, overleed hij ter plaatse doden in het verkeer mee. Maar het waren Verder gebeurden dodelijke ongelukken er altijd nog tien. Ook vielen veel ge-,.a Tiei, Nijkerk, h Weert, Drach- wonden te betreuren. j ten. Linnen en Eindhoven. ROTTERDAM In de Maasstad ge beurden twee dodelijke ongelukken. Za terdag reed op de kruising Bergweg— Bergsingel een auto tegen een lege be grafenisauto. Deze werd opzij gedrukt en raakte daarbij de voetgangster W Hesper- Rennen. Zij werd tegen een stilstaande tram geslingerd en raakte daarbij zo ern stig gewond, dat zij op weg naar het zie kenhuis overleed. Twee voorbijgangers werden gewond door een omvallende ver- keerszuil. De bestuurder van de botsende auto, zijn vrouw en dochter werden in het ziekenhuis opgenomen. Een tweede ongeluk gebeurde gisteren op de kruising DonkersingelWilgenplas- laan. Bij een botsing kwam de 49-jarige mevrouw N. Vaese-Degenaar om het leven. Drie andere inzittenden larin mevrouw Vaese zat werden gewond. BREDA De twintigjarige bromfiet- „r A Schouwenaar en t!|n duo-pass»-1 ongeregeldheden, maar nergens giere, de achttienjarige A. Voogt, die op j tot ernstige wanordelijkheden. In bromfiets reden, zijn door een bestel-! Amsterdam, op het Beuningenplein, wagen aangereden op Nieuwjaarsdag De ,s een brandploeg van acht man door longen overleed ter plaatae. het tnelsie jon EemoleSteerd. korte tud later. De 47-jarige C. Koch vloog zaterdag op[ De brandweerlieden waren bezig met de Delpratsingel met zijn auto tegen een het blussen van een straatbrand. Er ston- boom. De wagen reed een singel in. Hoe- den tweehonderd jongelui te kijken. Het vuur was al bijna gedoofd toen enkele jongens met hun vuisten de brandweer lieden aanvielen. Twee werden er tegen de grond geslagen de anderen kregen builen en striemen. Bii andere straatbran- den behoefde de politie slechts een enkele maal in touw te komen. In Den Haag had de politie het nog rustiger dan vorig jaar. Er waren zells vijftig politiemannen minder ingezet. Hier en daar moest even krachtdadig worden opgetreden. Drie jongens zijn gearres- OVER het algemeen is de jaar wisseling in ons land rustig ge vierd. Slechts hier en daar kwam het Man wilde meisje helpen - door jongens mishandeld DELFT Eer Kanaalweg tw« wilde scheiden i mishandeld, dat hij zich onder dokters behandeling moest stellen. Het is de veertigjarige J. Lander. Hij zag dat een jongen een klein meisje sloeg. Toen hy zich daarmee bemoeide, vielen drie jongens hem met stokken aan De politie zoekt naar de drie (bekende) jongens. In de oudejaarsnacht, is de 43-jarige Matthijsse. huishoudster aan boord van het eBlgische motorschip Bean verdron- EDE De directie van Ilazelegers wa-De ontslagen werknemers nebben eldi genfabrlek heeft vandaag twintig werk-1 in Ede werk gevonden. Hun leeftijd nemers ontslagen Binnen afzienbare tydj schommelt rond de 25 jaar. krijgen nog twintig arbeider? ontslag Het. aantal personeelsleden zal dan tot de helft1 Het machinepark in de fabriek is naar zijn teruggebracht. een hal in de buurt overgebracht. D' vriJ- Zware concurrentie op de ouitenianase I gnomen ruimte is verhuurd aan Haag. (vooral Duitse) markt heeft het bedrijf' gedwongen de produktie van schatw en directiewasens te verminderen. door jongens zo ernstig i teerd Een politieman werd gewond Een agressieve voeger (32) gaf in Haar lem een agent een klap in het gezicht toen hii Werd vermaand door te lonen. HU werd gearresteerd On dezelfde plaats (Burgwal) werd een brandweerwagen met stenen Dekogeld. De Groningse politie kreeg honderd meldingen over baldadigheid. Er werd een hijskraan dwars over de weg geplaatst en er werd geprobeerd een spoorwegover gang te blokkeren. In de wijk Helpman, waar het vorig jaar tot ernstige onge regeldheden kwam. bleef het rustig. Er werden geen arrestaties verricht. Het in Drenthe nog in zwang zijnde verslepen van andersma-ns goederen in de nacht van oud en nieuw heeft in Erica twee ernstig gewonden geëist. Een auto waarin twee mannen zaten botste op twee onverlichte wagens mee jongelui allerlei goederen hadden ock. gehaald. De bestuurder, afkomstig uit Nieuw-Dordrecht en zijn schoonvader uit Emmen. werden door het linnen dak de auto op straat geslingerd. Zij zijn i een ziekenhuis gebracht. Acht jongens kregen een proces-verbaa1 De N.S. kregen het op Oudejaarsavond bijzónder druk. vooral tussen drie uur en half acht De drukte was op alle lijnen. Er moesten extra treinen worden inge- set. Lessen in laster", een keuze uit de acteursv.l.n.r. eerste rij: Paula Petri. Georgette Hagedoorn en Inaeborg Elzevier; tweede rij: Gijsbert Tersteeg, Jules Royaards en Eric van Ingen. Deense premier in nieuwjaarsrede KOPENHAGEN De Deense premier Jens Otto Krag heeft z«n Nieuwjaars boodschap bijna geheel gewijd aan hel ontvoeren van een meisje van drie maan den De premier deed een klemmend be roep op de ontvoerster. Hü deelde met dat er dag en nacht Iemand aan de tele foon zou zitten om te horen waar het kindje opgehaald kan worden. De om budsman is daarmee belast. Het meisje verdween op 14 december. De politie heeft reeda meer dan vijf duizend mensen verhoord Er zijn veel maatregelen genomen Zo is aan tien duizend postbodes en aan alle taxichauf feurs verzocht scherp uit te kijken Het spoor van de ontvoerster verdween op een station, waar ze in december met de ontvoerde baby in haar armen op een trein sprong. Goirle zorgt voor nieuw huis, inboedel, voedsel en geld GOIRLE Door spontane geza menlijke krachtsinspanning van het gehele dorp is het gezin van muziek leraar J. Sperber in een dag van in boedel en huisraad voorzien. Het ge zin woont nu voorlopig in een door Goirles burgemeester beschikbaar gestelde woning, maar zal op de plaats, waar op oudejaarsdag hun huis afbrandde, een nieuw laten bou wen. Zoals bekend kwamen bii de brand drie van de tien kinderen om het leven. Morgen weer regenkans DE BILT Een groot depressiegebied met actieve randstoringen heeft ons de eerste dagen van het nieuwe jaar onbestendig weer georacht met ta melijk veel regen. De kernen die zich in dit depressiegebied bevonden trok ken over de Noordzee en Denemarken naar het oosten en veroorzaakten in Zuid-Scandinavië zware en langdurige sneeuwval. De winterkou hield daar nog steeds aan. De laatste kern van het depressiegebied trekt nu over De nemarken naar het oosten weg. Hij wordt gevolgd door een rug van hoge luchtdruk die vanmorgen bij de west kust van Ierland lag. Deze rug zal in de komende nacht ons land passeren, waarbij de ivind zal afnemen. In de koudere lucht die vandaag is binnen- gestroond kan dan tijdens opklaringen in het binnenland lichte vorst voor komen. Op ae oceaan is weer een gecom pliceerd depressiesysteem tot ontwik- keiing gekomen, dat bij de Azoren een uitloper tot ver naar het zuiden heeft. Op de fldnk van dit depressie gebied voeren zuidwestelijke winden vochtige lucht in de richting van West-Europa. Het warmtefront dat deze lucht begrenst zal morgen ons land benaderen, zodat na een toene ming v,an de bewolking weer regen verwacht moet worden plaatselijk wellicht voorargegaan door natte sneeuw. De wind zal daarbij weer aanwakkeren uit zuidelijke richtin gen. ZON EN MAAN: Dinsdag 4 januèri: 'zón op 8.48. onder 16.42; maan op 14.06. onder 5.44. Vrijdag Tv januari^ volte maan HET WEER I7V EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur I I i- i* Den Helder regenbui Ypenburg zw.bew. Vllsslngen regenbui Eelde regenbui De Bilt zw. bew. Eindhoven geh!bew! z.-Limburg regen regenbui Direct na de brand, die-het gezin van de muziekleraar zo zwaar trol, organic seerden de dorpelingen een spontane actie. Toen men hoorde, dat de heer SperDer een leegstaande woning nad gekregen, werd kleding en huisraad aangedragen. Alle middenstandszaken kwamen in actie. Dezelfde dag nog werd een vloerbedekking gelegd, werden lam pen gehangen, towa-men er tafels, stoe len. bedden en ander huisraad. Levens middelen-leveranciers zorgden voor een gevulde provisiekast en de kolenboer stak de kachel aan. Een inderhaast opgericht hulpcomité ging de deuren van het 10 000 zielen tellende dorp langs en zamelde tot nu toe enkele duizenden guldens m Het was verbluffend, zegt burgemees ter Eisen: „Nog 's avonds was het gezin volledig geïnstalleerd, de brand was nog maar nauwelijks geblust. Werkelijk ieder een bood hulp. Een woning hadden we ook direct, een leegstaand huis. dat al was toegezegd aan de heer J. Eijsermans. Deze stond hem echter direct af aan het getroffen gezin. Overigens zal het gezin er maar Hide- IJMUIDEN Tijdens het Oud en Nieuw-weekeinde zijn Neder landse zcesleepboten in nood verke rende zeeschepen te hulp gesneld. Ter hoogte van het lichtschip Texel zijn Oudejaarsavond het 7273 brt me tende Liberiaanse schip Maria G. L. en het Britse 5622 brt metende sohip Inch- castle in aanvaring gekomen. Beide soneoen kregen zware schade maar slaagden er in op eigen kracht near IJmuiden te varen. De Inchcastle heeft een ongeveer tien meter hoog en enkele meters breed gat midscheeps. Het schic is doorgevaren naar Amsterdam voor reparatie. De Maria G. L. die sohade had aan het voorsohip is eveneens in IJmui den aangekomen. De sleper Groningen van Wijsrr.ulïer. die zonder sleep opstoomt van Vlaar- dingen naar Taranto in Italië, is o© Nieuwjaarsdag naar het Finse schip Sara (3125 brt) gevaren. Dié schip kreeg tiidens stormweer lekkage op 125 mijl van de La Coruna in Spanje De zeesleper Utrecht, eveneens van Wijsmuller is van het bergingsstatdon bU Lands End vertrokken naar het Griekse vrachtschip Nunzia (1794 brt) dat In ronddrijft met machinesoha- lij-k wonen. Zodra de ruïnes van het verbrande huis zijn opgeruimd, zal de heer Sperber op dezelfde plaats een nieu we woning laten bowen Zwitserland is conflict beu fVan speciale verslaggever) SAINT SULPICE Hein Fentener Vlissingen heeft geen toestemming van de autoriteiten gekregen langer in Zwitserland te blijven. Vandaag! hfj van Genève naar Amsterdam vliegen, terwijl hij het plan heeft binnenkort naar Washington te Oliebollen of geen oliebollen, huwelijkspe rikelen laten zich niet bre ken Daar was de heer S. de Jong In Wormerveer die wel met zijn vriendin mocht samenwonen maar nog een half jaar moei wachten met trouwen Ter informatie de man is 79. de vrouw 82. De grondwet is spelbreker: De vrouw Is namelijk minder dan 300 dagen weduwe. Het antieke verloofde paar heeft zich hierover enigszins kwaad gemaakt Maar de heer De Jong laat het er niet bU zitten: „Als we ge noeg geld hebben gaan we in Gretna Green trouwen." Niet ver van dit paar van daan, in Krommenie, werd een huwelijk afgelast omdat de ouders van het meisje niet by de plechtigheid aan wezig waren. Er waren na melijk aanvankelijk enige moeilijkheden geweest met de bruidegom, een Span jaard. Het feest ging wel door. De ambtenaar van de burgerlijke stand werd des avonds alsnog gebeld en de volgende dag werd het ritu eel In goede orde herhaald- Dat huwelijksperlkelen niet te breken zijn bleek goed In de Brabantse plaats Bergen. Door de hoge wa terstand van de Maas stond het stadhuis blank. Maar toch wilden drie jonge paren de grote stap wagen, des noods met lieslaarzen Maar te zijn hamer niet. het zou storend geweest zijn. Of de burgemeester van Alkmaar niet van muziek houdt vermeldt de historie rriet, wel dat hij een be6luit heeft uitgevaardigd, dot in de café's maar tot elf uur platen gedraald mogen wor den. Er waren de laatste tijd veel klachten binnenge komen over schallende ju keboxen Het was voor de Alkmaarse caféhouders een verrassing. Br om die ongelukkige toestand te voorkomen nam de be kende ambtenaar een kloek besluit en sloot het huwelijk bij de geliefden" thuis. Het kon. vla artikel 132 van het burgerlijk wetboek. Ons aller Vondel heeft het indertijd zo kernachtig uitgedrukt: „Een vrouw is duizend mannen te erg" En dan te bedenken, dat er in Nederland een over schot van ruim 31.000 vrouwen is Neem daarbij de belastingverhoging en het pessimisme is geboren. Overigens neemt het vrou wenoverschot af. En zo maken we net misschien nenoverschot. is. Dan is iedere man blij als hij er een veroverd heeft. Maar wie weet moet dan voor een vrouw weeldebelas ting betaald ioorden. Maar wij drijven af. Terug naar Vondel. In het Brabantse Wittem kan een raadslid de uitspraak beamen. Toen hij nogal pittige kritiek leverde op het beleid van de loco burgemeester die al enkele maanden de zaken waar neemt. stond het vrouwe lijke raadslid, mevrouw Essers lichtelijk witheet op en interrumpeerde krachtig: *Die man heeft iedere vergadering iets te zeggen, als hij nu een rok aanhad was hij net een oud wijf'. Het werd even stil. De voorzitter gebruik- geen overleg gepleegd. Dus voortaan maar gingen, zingen, zingen zeggen. schoen zult kleine studie Van. Er is namelijk geld mee te verdienen. De fe deratie van Nederlandse schoenfabrikanten heeft een fotowedstrijd uitgeschreven onder het motto: ..Beleve nissen van een schoen" Ge vraagd worden foto's in een minder gebruikelijke of op vallende situatie met een kort onderschrift. Het for maat moet liggen tussen de 28 x 24 en 40 x 50 cm. Lief hebbers kunnen tot 15 fe bruari met hun kiekje te recht bU de FNS. Willem •»- straat 47. Tilburg. Een t*P? probeer de schoenen SÊSÊÊ Vondeling. dia volgens de plaatselijke bouwvoor schriften 68 cm te hoog is, wil zijn zaak persoonlijk bil het State Department aan hangig maken. Hij hoopt op diplomatiek niveau stappen uit te lokken welke eijn uitwijzing ongedaan maken en hem wear domicilie in Zwitserland kunnen doen De elf dagen, die de miljonair op een vrij geleide in Saint Sulpice heeft doorge. bracht op 22 december Jl. „dwong" hij Bern hem een tijdelijke verblijfsvergun ning te geven om de kerstdagen en de jaarwisseling bij zyn gezin te kunnen doorbrengen heeft hij naar zijn mening goed besteed. Met zün Nederlandse advo. caat. rar, W. J. D. M. van Rompu en de bekende Zwitserse strafpleiter Gilbert Baeshtold. heeft hij zowel in plaatselijk, als in regionaal en federaal verband naar een voor beide partijen aanvaardbare op lossing van het geschil gezocht. Hoewel hij tijdelijk nog geen succes heeft geboekt, is het wel zo dat de deur voor zijn terug keer open is gehouden. Heins beste kansen lijken ln Saint Sul pice zelf te liggen. De nieuwe burgemees ter, And ré Jaccard diens voorganger Gourdou werd wegens ..de affaire" weg gestemd zal van vandaag af alle stuk ken bestuderen, welke op de processen betrekking hebben. Presti 2e Waarschijnlijk reeds volgende week zal mr. Van Rompu opnieuw naar Zwitser land reizen om tezamen met zijn in Lau sanne wonende confrère eventuele nieu we mogelijkheden te bestuderen Duidelijk is dat men ln Saint Sulpice. maar ook in Bern en het kanton VauiL de zaak als zodanig beu is. Men wil er op de kortst mogelijke termijn van af, om de koppige miljonair de publiciteit to onthouden welke, naar veler mening, da naam van Zwitserland in het buitenland schaadt. Nog duidelijker ls voorts dat bet alleen nog maar om een prestigeverschil gaat dat met concessies aan beid-* zijden uit de wereld kan worden geholpen Heins vrouw en vl«" kinderen blijven voorlopig wonen ir» de 500.000 gulden go- kost hebbenae -villa, die de oorzaak van jiile eotSbde is. Zolang er nog kansen op een heropening van de processen bestaan, behoeven zc het huis niet te verlaten. Zoals bekend was mevrouw Fentener van Vlissingen reeds aangezegd tegen eind Januari elders onderdak te zoeken, opdat de woning kon worden afgebroken, of althans aan de geldende normen kon wor. den aangepast

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 9