Weinig vorderingen met vrede Vietnam De Gaulle bewijst laatste eer aan Vineent Auriol Zoon Eichmann: Bormann leeft in Zd-Amerika Khan, Sjastri en Kosygin in Tasjkent Zambia wijst voorstel van Rhodesië af Durf en van Nederlanders Auto met gestolen goed rijdt hotel binnen een feoafce hJj, Vier jongens in grot „GRIEP? NEEMDIREKT EEN AKKERTJE" 7 MAANDAG 3 JANUARI 1966 Vijf afgezanten Johnson op reis TASJKENT President Khan en premier Sjastri van India bespreken vandaag in Tasjkent de kwestie Kasj mier in tegenwoordigheid van de Rus sische premier Kosygin, die in deie kwestie als bemiddelaar optreedt. Minister van buitenlandse zaken Gromiko en diens collega van defensie Malinofski nemen ook aan de bespre kingen deel. Voor zijn vertrek naar Tasjkent verklaarde Sjastri te New Delhi dat hij er op zal aandringen dat zijn land Pakistan zal verplichten nooit meer hun toevlucht tot de wa- pens te nemen. Hij zou Khan voorstel- rond de jaarwisseling zyn weinig 7 7 7 len een vriendschaps- en niet-aanvals- j vorderingen gemaakt met de zo oooascnavven begeerde vrede in Vietnam. Pre- 1 sident Johnson stuurde niet min der dan vqf afgezanten er op uit om de Amerikaanse vredespogin gen kracht bij te zetten maar tot nu toe bleef een duidelijke bereid heid van de kant van Noord- Vietnam achterwege. President Ho Tsji Minh verklaarde daaren tegen nogmaals dat Noord-Viet-. nam zal blijven strijden totdat de volledige overwinning" is be haald. Voord-Vietnam „blijft strijden" WASHINGTON In de dagen Paus stuurde verdrag te sluiten. Zoals bekend heeft begeerde president Khan al laten weten dat hij ermee akkoord gaat mits India instemt met een volksstemming Kasjmier. SALISBURY President Kaoenda heeft gisteren het aanbod van de Rho- desische premier Smith de olieleveran ties aan Zambia te hervatten en de heffing op levering van kolen in te trekken, van de hand gewezen. Kaoen da noemde het aanbod een „leeg ge- Smith verklaarde, dat aan zijn voor stel geen voorwaarde was verbonden. Het beoogde slechts economische des organisatie van Zambia, hetgeen slechts de communisten ten goede zou komen, te voorkomen. „Voor de wes telijke wereld en Engeland en de VS in het bijzonder wordt het tijd zich af te vragen of hun daden overeenkomen met hun politiek die gericht is op het tegenhouden van het communisme", aldus Smith. De Rhodesische premier heeft later bekendgemaakt enige wijzigingen te hebben aangebracht in zijn kabinet. Lord Graham wordt minister van bui tenlandse zaken en van defensie. Deze posten werden ad interim door Smith bekleed. CHICAGO Vijftig negerleerlingen van middelbare scholen zullen op kosten van het Stockholmse dagblad Expressen twee weken in Zweden doorbrengen. De S.A.S. zal de groep gratis vervoeren. In zijn nieuwjaarsboodschap zei de president „dat het volk van Vietnam streeft naar vrede, die echter niet verwezenlijkt kan worden zonder werkelijke onafhankelijkheid. Ame rikaanse imperialisten plegen agres sie in Vietnam en het Vietnamese volk moet strijden om de vrede te verzekeren. De Ver. Staten spreken van vrede, maar zij voeren in feite de oorlog op. Laten zij de agressie beëindigen en de Amerikaanse troe pen uit Zuid-Vietnam terugtrekken, opdat het Vietnamese volk zijn eigen zaken kan regelen, zoals ook is neer gelegd in de akkoorden van Genève. Dan zal er onmiddellijk vrede in Vietnam zijn", aldus het Noordviet- namese staatshoofd. Zyn Amerikaanse collega, Johnson, die de ontwikkelingen in Vietnam als zijn rootste teleurstellingen in 1965 beschouwt, is voorstander van een stap voor stap" benadering van het probleem, op de wijze zoals reeds veel ernstige binnenlandse problemen zijn opgelost. Johnson is vastesloten alle mogelijkheden te beproeven om aan de conferentietafel te komen alvorens een besluit te nemen over drastische mili taire stappen.in Vietnam. Volgens waarnemers moet Jonhson overigens rekenen op sterkere druk tot uitbreiding van de oorlog vanuit het Amerikaanse Congres, dat over enkele dagen weer bijeenkomt. Een aantal leden sprak zich onlangs na een bezoek aan Zuid-Vietnam uit voor krachtiger militaire maatregelen, waar onder het bombarderen van de Noord- vietnamese havenstad Haipong. Eerste president Vierde Republiek overleden PARIJS President De Gaulle heeft gisterochtend de laatste eer bewezen aan Vincent Auriol, de eerste president van de Vierde Republiek, die de dag tevoren in Parijs was overleden. Het stoffelijk overschot van Auriol wordt vandaag met een regerings vliegtuig naar Toulouse gebracht. In de nabijgelegen plaats Muret zal het tijdens een besloten plechtigheid ter aarde worden besteld. Auriol heeft in de Tweede Wereld oorlog veel verzetswerk verricht. Toen de grond hem te heet onder de voeten werd verliet hij heimelijk zijn vaderland en vertrok naar En geland waar hij zich aansloot bij de beweging der Vrije Fransen onder generaal De Gaulle. Na de bevrijding presideerde hij ach tereenvolgens twee constituerende vergaderingen en daarna ook de Na tionale Vergadering. Deze laatste koos hem in januari 1947 bij de eer ste stemronde tot eerste president van de nieuwe Vierde Republiek. Als zodanig fungeerde hij zeven ja ren lang. Golda Meir legt functie neer om gezondheid TEL AVIV Mevrouw Golda Meir, minister van buitenlandse zaken van Israël sedert 1956, zal niet als zodanig meer deel uit maken van de regerings ploeg welke Lev Eisjkol, de aangewe zen premier, volgende week aan het parlement zal voorstellen. Haar plgats zal worden ingenomen door vice-pre mier Abba Eban. Mevrouw Meir heeft haar ontslag ingediend om gezond heidsredenen. Zij is de laatste twee jaren reeds meermalen in het zieken huis opgenomen geweest. Zij is 67 jaar oud. VN-heraiddelaar op Cyprus wil ontslag NEW YORK De VN-bemiddelaar voor Cyprus, Galo Plaza Lasso, heeft vrijdag bij secretaris-generaal Thant zijn ontslag ingediend. In zijn ontslag brief schrijft hij dat hij dit in het belang van de voortzetting van de po gingen om tot een oplossing van de kwestie Cyprus te komen, nodig acht. Turkije had op 17 december verklaard de huidige bemiddelingsregeling onaanvaardbaar te vinden. President Makarios verklaarde dat hij de be noeming van een nieuwe bemiddelaar niet zal aanvaarden. Hij zei het ont slag „uitgelokt door de absurde hou ding der Turken", te betreuren. In februari 1959 trok Auriol zich terug uit de socialistische partij vanwege een meningsverschil met Guy Mollet over het leiderschap. In juli 1960 kritiseerde hij De Gaulle vanwege wat hij noemde het on grondwettige karakter van sommige van diens wetgevende maatregelen zoals het verlenen van staatssubsidie aan confessionele scholen. Het echtpaar Auriol had een zoon en twee kleinzoons. Auriols schoon dochter is de vliegenierster Jacque line Auriol, de tweede vrouw die de geluidbarrière doorbrak. Auriol is onderscheiden met het grootlint van het Legioen van Eer. De wereld-veteranenorganisatie maakte hem in 1954 tot erevoorzitter en vervolgens tot haar reizend am bassadeur. Staatsgreep in C.-Afrikaanse Republiek BANGOEI In de Centraal Afri kaanse Republiek heeft de militaire bevelhebber. Kolonel Bokassa, de rege ring van president David Dacko afge zet en zelf de macht in handen geno- Vietnam dat al twintig jaar lang daarvan verstoken is gebleven", aldus de Britse premier Wilson. De paus heeft boodschappen gestuurd naar de regeringen van Noord en Zuid- Vietnam, van de Sowjetunie en commu nistisch China, waarin hij aandringt op herstel van de vrede in Vietnam. De paus drong er bij de Noordvietnamse president niets na te laten om deze vrede, r zo sterk wordt verlangd en die de mensheid van een vreselijke dreiging vrijmaken, tot stand te brengen. Aan president Podgorny van de Sowjetunie vroeg hij naar een rechtvaardige oplos sing van de kwestie-Vietnam te blijven Deze week zal een Russische delegatie iar Hanoi reizen om met de Noordviet- imese leiders te spreken over maat regelen ingeval de aard van de oorlog ge wijzigd zou worden, zoals een systema tisch bombarderen van industriële doe- het gebied van Haiphong en noi. Overigens hebben enkele Russische leiders zich sceptisch uitgelaten over de oprechtheid van het Amerikaanse vredes offensief. Afgezanten ibassadeur Averall Harriman gesproken met president Tito •an Zuid-Slavië. Hij overhandigde hem en persoonlijke boodschap van president Johnson over Vietnam. De inhoud is niet bekendgemaakt. Vice-president Humphrey voerde zater dag besprekingen met president Tsjang- kai-Tsjek van nationalistisch China. Het was het laatste bezoek dat Humphrey bracht aan landen in het Verre Oosten. Goldberg, de Amerikaanse vertegen woordiger bij de Ver. Naties, sprak ach tereenvolgens met De Gaulle en premier Wilson van Engeland. Beide staatslieden heeft hij op de hoogte gesteld van de ontwikkelingen in Vietnam. Tenslotte sprak de Amerikaanse onder minister van buitenlandse zaken, Wil liams, met regeringsleiders van enkele Afrikaanse landen, terwijl Thomas Mann, die ook verbonden is aan het ministerie buitenlandse zaken, bezoeken bracht Latijns-Amerika. Ook is aan alle Amerikaanse ambassadeurs gevraagd de regeringen op de hoogte te stellen van het Amerikaanse standpunt inzake Viet- Boochchappen In tal van nïètr regeringsleiders stond de kwestie-Viet nam centraal. President De Gaulle ver klaarde „dat Franwrijk zich niet zal laten meeslepen in een oorlog die niet zijn eigen zaak is". Engeland zal ongeacht de consequenties blijven pogen voorop te gaan om vrede tot stand te brengen Geen overlevenden in wrak Sea Gem GRIMSBY Het is uitgesloten dat er zich in het wrak van het booreiland Sea Gem, op de bodem van de Noord zee, nog overlevenden zijn. Duikers hebben dit geconstateerd na een gron dige inspectie. Er was een kleine hoop geweest dat ze in een luchtbel nog in leven gebleven zouden zijn. NIEUWJAARSBOODSCHAPPEN ROTTERDAM Vele staats hoofden en premiers hebben hun land en volk en de rest van de we reld ter gelegenheid van de jaar wisseling toegesproken. Minister president Cals had een speciale toespraak voor de Nederlanders, die ver over de landsgrenzen wer ken. Via de Wereldomroep sprak hij over hun durf, initiatief en on dernemingsgeest. 8.13t De minister-president van Surina me, de heer J. A. Pengel, zei, dat zijn land tot de gelukkigste landen ter we reld behoorde. „De voornaamste ras sen en godsdiensten zijn hier verenigd en als hun represantanten op de oude voet kurmen blijven samenwerken, zal Suriname nog genoemd worden als een monument voor de gehele we reld." Premier Sith van Rhodesië deed een beroep op de jeugd van zijn land hof felijk en vriendelijk te zijn tegenover alle volkeren en vooral tegenover de groepen van een ander ras. Premier Sjastri van India beloofde te zullen streven naar een eervolle regerling tijdens zijn onderhandelin gen met president Ajoeb Khan van Pakistan. Dit gesprek, zei Sjastri, zal moeten beslissen of India en Pakistan elkaar zullen bestrijden of goede bu ren zullen zijn. President Luebke van West-Duits- land deed een beroep op Rusland poli tiek logisch en rechtvaardig te hande len en toe te staan, dat Duitsland zelf zijn politieke toekomst bepaalt. De Mevrouw Jacqueline Kennedy heeft de koffers gepaikt en is met haar kinderen naar de win tersport vertrokken. Het meiske, dat zij op de foto omarmt is Caroline. communisten dringen er steeds meer op aan, dat Bonn de Oder-Meissegrens erkent. Hieruit blijkt wel, dat zij ook geloven, dat een verdeeld Duitsland niet langer kan bestaan. Partijleider Ulbricht van Oost-Duits- land vroeg diplomatieke betrekkingen van zowel Oost- als West-Duitsland met alle landen van de NAVO en het Warschau-pact. President De Gaulle van Frankrijk zei, dat zijn land buiten het conflict in Vietnam wil blijven. De banden met communistisch China zullen worden aangehaald. Twee doden door kou en sneeuw sneeuwval en hevige kou, die Zweden teisteren. In Sundsvall bevroor een vijf tigjarige man die aan een veiligheids riem bleef hangen toen hij uitgleed bij het verwijderen van sneeuw van een dak. Niemand zag hem bijtijds. Een veer tienjarige jongen bevroor toen hij niet tijdig een I mM M j| komen. Vele wegen zijn onbegaanbaar. Het spoorverkeer had uren vertraging. In Malmö waren duizenden woningen van elektriciteit verstoken. Het luchtverkeer en de veerdienst op Denemarken ontwricht. Er wordt nog meer sneeuw, en bovendien storm verwacht. Noodtoestand in Opper-Volta ABIDAN President Yameogo van Opper-Volta heeft gisteren de noodtoe stand afgekondigd, nadat er, naar zijn zeggen, een ondermijnende beweging van communistische oorsprong was ontdekt onder leiding van oud-voorzit ter van de Nationale Vergadering Jo seph Ouedraogo. De president beschuldigde Ouedrao go ervan, dat hij gepoogd heeft „Opper-Volta aan Ghana en daarmee HOLTEN De 37-jarige Amsterdammer L. L. is op Nieuwjaarsmorgen met ren'^YamcoM zei* •^rts^atV/maat- auto, waarin hij 150 gestolen herencostuums (waarde: 15.000» vervoerde. ren Yameogo zei voorts dat er rnaat- tegen een hotel in Holten gereden dat ernstig werd beschadigd. Er moesten nood- regelen genomen worden om de voor •oorzieningen worden getroffen. vandaag uitgeroepen staking te voorko- De man kreeg hierna een lift in een andere auto die pas enkele kilometers men. Van gezaghebbende zijde werd voorbij Holten kon worden klemgereden. De costuums waren op Oudejaarsnachtlater vernomen, dat tijdens betogingen bij een textielgroothandelaar in de Amsterdamse Gerrit v. d. Veenstraat, waar enj(e]e vakbondleiders zijn gearres- de schilder had gewerkt, gestolen. De man is een goede bekende van de Amster- teercj. damse politie. Honderd vijf tig costuums ontvreemd Laatste dag: 70.000 Duitsers door muur WEST-BERLIJN De laatste dag waarop Westberlijners gebruik kon den maken van de pasjesregeling om hun verwanten in Oost-Berlijn te be zoeken, zijn ruim 70.000 mensen uit West-Berlijn naar het Oostelijk stads deel gegaan. Met Kerstmis en de jaar wisseling waren het in totaal ver over de 800.000. Er is nog geen datum vast gesteld voor onderhandelingen over een nieuwe overeenkomst. CAIRO De V.S. zullen de Ver. Arabische Republiek gedurende zes maanden tarwe en andere levensmid delen leveren ter waarde van 55 mil joen dollar. De desbetreffende overeen komst zal vandaag in Cairo worden getekend. i bos wist binnen te Lekepredikers Waarom geer. lekepredikers?, vraagt prof. De Gaay Fortman. Een gemeentelid, dat dat kan, zou een dienst moeten kunnen leiden, inclu sief preken. Ds. Vellenga reageert hierop: Hoed u voor de kwakzalver; een dominee heeft toch altnd nog vijf jaar academische studie nodig om pre dikant te (kunnen) worden. Ds, V. is dus „tegen". Het merkwaardige in het artixei van ds. Vellenga vind ik. dat wel herhaaldelijk het woord dominee valt maar nooit het woord Christus, het Hoofd van de Gemeente. Het woord „doe-het-zelver" hier vind ik helemaèl misplaatst. Heeft ds. Vellen ga nooit gehoord van „vervuld met de Heilige Geest"? Den Haag H. Vosse. Lekepredikers (2) Het blijkt weer eens, dat de kerken maar weinig rekening houden met de gaven die God aan de gelovigen geeft. In 1 Cor. 12 lezen we. nadat verschei dene gaven genoemd zijn: „al deze dingen werkt een en dezelfde Geest aan een iegelijk in het bijzonder toe bedelende. gelijk Hij wil". Er zijn predikanten, die niet de ga ve van het woord hebben en toch moet spreken. Er zijn „leken" die wel de gave van het woord hebben en niet mogen spreken. Het gaat m.i. niet om bevoegdheid, maar het erken nen van de gaven die God geeft. Samenvattend: Er zijn twee dingen waar het om gaat: 1. Om kennis van de Schrift. 2. Om het zich stellen onder de leiding van Gods Geest. Het begrip „leken" ten slotte acht ik onbijbels. Dikwijls kunnen eenvou dige mensen, die zich door de Geest laten leiden tot veel zegen zijn Bij het schrijven van deze regelen neb ik me laten leiden door 2 Tim. 2:23, 24 en 25 en 1 Petrus 4:10 en 11. Alphen a.d. Rijn B. Lemkes Lekepredikers (3) Profeteren is een gave en krn niet door studie verkregen worden. Inzicht in de Bijbel is een gave. Liefde is een gave. Gaven moet men ten dienste - -«•-«— i- dit geval van er gemeenten zijn waar alleen de dominee zijn ga ven in dienst van die gemeente mag stellen dan zouden we de gevolgtrek king moeten maken dat een dominee „heer" wil zijn en... blijven. De voorganger is immers in Chris tus verplicht de gaven der gemeente aan te wakkeren. Zoals Paulus ook deed, blijkens zijn brieven. Hij schreef: „Streeft ijverig naar de hoog ste gaven. Maar eerst wijs ik u een weg, die verheven is boven nM' 'va weg is uitgedrukt in het lied d lief de. Zet uw hart op de liefde, maar streeft ook naar geestelijke gaven. Vooral naar de profetie". Ds. V. schijnt niet te weten '"at hel aantal van hen „die het in c-.. us doen" onder niet-gestudec: 'en toe neemt. Ook hun arbeid mag vrucht dragen! Dubbeldam F. v. d. Griend! Plastische chirurgie toegepast? gen. Een van de eerste besluiten van het nieuwe regime was alle communisti sche Chinezen te gelasten binnen 48 uur het land te verlaten. Communis tisch China is in Bangoei en omstre ken sterk vertegenwoordigd. Alle poli tieke gevangenen zijn in vrijheid ge- j steld. Tijdens de gevechten die aan de j staatsgreep vooraf gingen werden ruim vijf mensen gedood. Hooggeplaat ste functionarissen onder wie de voor zitter van het parlement, zijn op de vlucht geslagen. Politieke waarnemers i geloven dat de legerbevelhebber onte vreden was over het feit, dat op de begroting voor het leger bezuinigingen waren toegepast ten gunste van de MüNCHEN In het Duitse tijdschrift Quick verklaart Klaus Eichmann, zoon van Adolf Eichmann, dat de top-nazi Martin Bormann leeft en woont in Zuld-Amerika. Volgens Klaus heeft Bor mann zijn gezicht door plastische chirur gie onherkenbaar laten maken. Adolf Eichmann zou ook een dergelij ke behandeling hebben aangeboden gekregen, maar hij had geweigerd. Klaus Eichmann, oudste van vier zoons van Adolf Eichmann, heeft in het inter view verder verklaard dat Bormann afwisselend woont in Argcnt'iiië, Bra- Ilë en Chili, het laatst in Zuld-Chili. Deze versie van Klaus Eichmann is de laatste in een lange stroom geruchten over het lot van Bormann. In 1954 werd deze ex-nazi door een Duitse rechtbank dood verklaard. Een ander blad, Stern, beweert bewijzen te hebben dat hij inderdaad dood is, maar Fritz Bauer, de openbaar aanklager van de staat Hessen is er van overtuigd dat Bormann leeft. Bauer heeft een hoge belo ning uitgeloofd voor inlichtingen die zou den kunnen leiden tot de arrestatie van Bormann. Bauer staaft zijn beweringen met een brief van Eichmann die heeft geschreven na 1945 (de dag waarop Bormann omge komen zou zijn) verscheidene keren met Bormann te hebben gesproken. Klaus heeft gezegd dat zijn vader in contact stond met een groep voormalige I De schooljeugd van Moskou mag zich tijdens de vakanties na tien uur 's avonds niet meer zon der geleide op straat ver tonen. Buiten de vakan ties is de avondklok ge steld op negen uur. Het stadsbestuur wil daarmee straatschenderij en jeugd- misdaad de kop indruk ken. Voorts mogen kinde ren onder de 14 jaar geen rijwiel besturen. I Door de hittegolf in Brazilië zijn tot 31 decem ber 181 mensen om het leven gekomen. Tussen 1 en 29 december werden 7.835 gevallen van uitdro ging behandeld, waarvan 2.603 in het ziekenhuis moesten blijven. De Amerikaanse film ster Anthony Quinn, be kend uit de film Zorba de Griek, gaat trouwen met de 30-jarige Yolanda Addolari. Quinn is 50 I Een jochie van negen heeft op Nieuwjaarsdag bij Detroit (VS) zijn grootvader van vijftig doodgeschoten. Het jonge tje kwam op bezoek, pak te een geweer op waar van hij blijkbaar dacht dat het een stuk speel goed was, en schoot opa door het hoofd. I De politie van Valencia heeft vrijdag de „gemeen ste dief van 1965" geko zen. De eer viel te beurt aan een man die de inva lidewagen had gestolen van een 17-jarig meisje. De boef gebruikte het wa gentje voor zijn werk. De man heeft een fikse straf gekregen. Voor de eigenaar van hotel Hol- terman in Holten begon het nieuwe jaar niet zonder zorgen. Voor duizenden guldens schade werd aan zijn hotel aangericht, toen een auto de zaak binnen kwam rijden. De chauffeur de 37-jarige Amsterdammer L. L. verkeerde, naar de politie later constateerde, onder invloed. Het was niet het enige wat aan het licht kwam: de kledingstukken, waarmee de auto was volge stouwd, bleken gestolen. MONT sur MEUSE (België) Vier jonge Franse grotonderzoekers zitten al vier dagen opgesloten in een grot veertig meter onder de grond. Woensaag zijn zij afgedaald om kleurenfoto's te maken. Zondag zouden ze weer boven komen. Deskundigen hebben echter verklaard dat de vier jongens (drie zijn slechts zestien jaar) wel In veiligheid zullen ziin en zullen wachten tot de regen ophoudt. Er bestaat geen gevaar voor verdrinking, aldus deze deskundige. Staking geëindigd van personeel munitiefabriek EAST ALTON De staking van het personeel van de munitiefabriek Olin Mathieson in East Alton in de Amerikaanse staat Illinois, waardoor een ernstig tekort aan munitie voor de Amerikaanse troepen in Vietnam had kunnen ontstaan, is gisteravond geëindigd. De vakbonden van het per soneel hebben de arbeidsovereen komst, die de directie had opgesteld, aanvaard. Het werk zal vandaag her vat worden. nationaal-socialisten die over een uitste kend netwerk van inlichtingen beschik ken in Zuid-Amerika. „Allen weten van Bormann af maar niemand spreekt over hem", aldus Klaus. „WIJ hebben lang gezwegen omdat wij hebben gewacht op de solidariteitsactie door vooraanstaande nationaal-socialisten die ons was beloofd, maar ik wil nu niet langer mijn mond houden." Wat de actie inhoudt vertelde Klaus Eichmann niet. Nieuwe gevechten in Cambodjaans grensgebied PNOMPENH Tussen Cambodjaan se en Thailandse militairen is het op Oudejaarsdag in het grensgebied bij Osmach tot nieuwe gevechten geko men. Volgens In Pnompenh ontvangen berichten schoten Thailanders met mortieren op de Cambodjanen. Woens dag deden zich hier ook al gevechten voor. In een Cambodjaanse regeringsver klaring is gezegd dat Thailandse troe pen met steun van de luchtmacht de grens hadden geschonden en een Cam bodjaanse grenspost hadden aangeval len. Er waren twee verdedigers ge dood en tien gewond. Dr. W. Buikhuisen hoogleraar GRONINGEN Dr. W. Buikhuisen, die in januari 1965 promoveerde op het proefschrift Achtergronden van no zemgedrag en daarbij de term provo introduceerde, is benoemd tot hoogle raar in de criminologie aan de rijksuni versiteit te Groningen in de vacature van prof. dr. M. H. van Rooy. Dr. Buikhuisen is thans wetenschap pelijk medewerker bij de afdeling geestelijke gezondheid van het Neder lands instituut voor preventieve ge neeskunde van de rijksuniversiteit te Leiden. dat enige tijd voerd voor Alg-.JQ Algerije het bericht te hebben ontvan- dringend gevraagd om kleding voor ba- bies en voor kinderen in Algerije. 'Adres: Oecumenische Hulp, p/a Fa. Va rekamp, Borneokade, Havens Oost te Amsterdam). In overleg met de Duitse zusterorganisatie gaat men thans na, waarheen nog wel volwassenenkleding kan worden gezonden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1966 | | pagina 7