Koersen daalden slinkende door winstmarges Berging van Ping An zou anderhalf miljoen kosten Kok Van Spronsen (Monster) zorgt vanavond voor oliebollen in mess 4 Man poogde vrouw te wurgen in haar woning Is moordzaak-Roekan je aan berechting toe? Twee keer aangereden en gedood Een goed uiteinde... en een goed begin! Amsterdamse politie: professor Follis in gracht verdronken Ontwikkeling gevaarlijk Scheepvaart in Nauw van Bath weer mogelijk 5 VRIJDAG 31 DECEMBER 1965 (Van een onzer verslaggevers) TER HEYDE In de kombuis van de Ping An die nu al meer dan een maand muurvast op het strand zit, heeft kok Leen van Spronsen (42) uit (Monster vanmiddag oliebollen gebakken. Hij had dat een paar dagen ge leden beloofd en de zes bergers (van Van den Tak) en machinisten (van Leen Smit) hebben hem aan zijn woord gehouden. Zij hebben dienst en vieren daarom de jaarwisseling in de messroom, die zij met papieren slin gers en vlaggen een beetje gezellig hebben gemaakt. Ken paar van hen hebben óók de Kerstdagen aan boord doorgebracht. Ook toen had Leen ervoor gezorgd, dat r aan het diner niets ontbrak. Beide da- ?n zette hij kalkoen op tafel. Vanavond brengt hij schalen met goud gele oliebollen de messroom binnen, vawt die horen erbij op Oudejaarsavond. Thuis èn op de Ping Anl Uitvoerder Gerrit Spruds (64), die met Kerst dienst had, viert Oud en Nieuw wel thuis, maar op Nieuwjaarsdag is hij weer present De mannen van Van den Tak en Smit hebben een eentonig leven op het sohip. De madhimsten moeten ervoor zorgen, dart de motoren blijven draaien en dat het water, dat door de gaten in de bo dem binnendringt, er van tijd tot tijd wordt uitgepomprt. De bergers spelen voor politie-agent, als zij bij de gangway op wachrt staan en al te nieuwsgierige kijkers naar het strand terugsturen.... Wrakkenwel Op het moment kan nog niemand een verstandig antwoord geven op de vraag wat er met de Ping An gaat gebeuren. De bijna tienduizend brt metende vrachtvaarder, die op de vroe ge morgen van 24 november door een beukende noordwester storm op het strand werd gesmeten, is onder de Wrakkerrwet geplaatst Dit betekent, dat het Hoogheemraadschap Delfland het schip nu in beheer heeft. Seoretaris-rentmeester dr. A. H. Böhm van Delfland vertelt: „Het Hoogheem raadschap heeft zich een maand niet mal de Ping An bemoeid. De Wrakken- wet werd op het sohip van toepassing verklaard, toen wij hoorden, dat de on derhandelingen tussen de berger en de rederij in Hongkong waren afgebroken. De Ping An kan gevaar voor de zeewe ring gaan opleveren. Bij de storm van •en paar weken geleden werd het schip nog verder het strand opgedrukt, dwars door een strekdam heen. Voorkomen Delfland is er nu voor verantwoorde lijk. dat de Ping An van het strand ver dwijnt. Theoretisch én praktisch zijn er twee mogelijkheden. Het schip wordt vlotgetrokken óf het wordt op het strand in stukken gebrand. Dr. Böhm verwacht, dat. in de loop van de volgende week een definitieve beslissing wordt genomen. Het Hoogheemraadschap heeft contact opgenomen met de rederij, de Teh Hu Steamship Company. Delfland is bereid rekening te houden met de wensen van de reder. Als hij wil. dat het sohip drij vende wordt gebracht, kan de combinatie Smit-Van den Tak aan het werk gaan. zodra de bergingskosten od de bankreke ning van Delfland zijn gestort. Van groot belang is de stem van de verzekeraar van het schip. Als de kosten van hert bergingskarwei het verzekerde bedrag te boven gaan, Is het zo goed als zeker, dat de Ping An wordt opgegeven. In dat geval komt Delfland met het schip lelijk in de maag te zitten: het moet dan de berging (of de sloop) voor eigen rekening laten uitvoeren en latei- het bij de stranding besohadigde schip (c.a. het oud Uzer en de machines) te verkopen. Hert is waarschijnlijk dat het Hoogheemraadschap er dan dik geld op moert toeleggen- Smit en Van den Tak zien wel kans. de zeventien jaar oude vrachtvaarder vlot te krijgen. Maar hun financiële eisen zijn hoog. Naar verluidt is hun prijs anderhalf miljoen gulden Het schip is veel minder waard. Deskundigen menen, dat het moeilijk zal zijn een slooer voor de Ping An ;e vinden. ..Oud ijzer is op het ogenblik geen cent waard en daartegenover staat, dat het een kostbaar karwei is het sohip op het strand kaDOt te branden. En hoe moerten de zware maohines. dynamo's en assen van het strand komen? Onmoge lijk". Mert de regeling van de schade aan de strekdam (half miljoen gulden) lijkt het wel goed te zitten. De reder heeft voor het sohip een WA-verzekering afgesloten. Intussen blijft de Ping An een toe ristische trekpleister. Elk weekeinde komen duizenden belangstellenden naar het strand en wandelen bij laag water rond het schip. De nauwe straatjes van Ter Heyde moeten een stroom auto's verwerken, die even groot, zo niet groter is dan op zo merse dagen. Met de verkeersrege ling heeft de rijkspolitie telkens de handen vol. ROTTERDAM Woensdag heeft een nog onbekende man van naar schatting 35 jaar oud gepoogd een alleenwonende dame in haar woning te wurgen. De man belde omstreeks kwart over tien des avonds aan bij mejuffrouw J. Roelofs, 56 jaar oud, die aan de Van Hoytemalaan in Hil- legersberg woont. Mejuffrouw Roe lofs deed open, de man duwde de Juridisch novum: officier ah getuige i (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het is niet uit gesloten dat het parket te Rotter dam toch gebruik gaat maken van de gedeeltelijke bekentenis, die de 57- jarige arbeider Dirk B. betreffende de moordzaak-Rockanje deed tijdens een gesprek met de officier van jus titie mr. I. H. van de Roemer, kort nadat Dirk B. was gearresteerd. On middellijk daarna trok Dirk B. zijn verklaring voorgoed in. Het is de bedoeling, dat B. eind januari voor de Rotterdamse rechtbank zal ver schijnen. Daarvoor is echter een juridi sche manipulatie noodzakelijk, die in de Nederlandse rechtspraak een novum is. Mr. Van de Roemer overweegt, de zaak over te dragen aan zyn collega mr. J. van der Spek om daarna als getuige op te treden. Volgens de Nederlandse wet kan een vluchtige en onmiddellijk weer inge trokken bekentenis als die van B. volgens B.'s verklaring „een leugentje om bestwil" nooit in een requisitoir kunnen worden gebruikt als bewijsma teriaal. Mr. Van de Roemer wil echter als getuige deze bekentenis ter tafel brengen en hoopt dat er op deze ma nier iets kan worden bereikt. Zoals men weet werd op 26 mei van dit jaar de Rotterdamse reder en groot grondbezitter James van Hoeij Smith vermoord op zijn landgoed in Rockanje. Er waren sterke aanwijzingen in de richting van Dirk B.. bosarbeider op dit landgoed. Een moeizame en weken du rende speurtocht naar het mes. waarmee de moord was gepleegd, leverde niets op. In het laboratorium kon men niet met zekerheid vaststellen dat het bloed op de kleren van B.. beiden hadden dezelfde bloedgroep van de heer Van Hoeij Smith afkomstig was. In het strafgeding zal B. terecht moe ten staan wegens moord subsidiair dood slag. Mr. Van de Roemer heeft donder dag het vooronderzoek afgesloten. In de centrale observatiekliniek te Utrecht is astgesteld, dat B. niet psychisch gestoord Inruil van kwitantiezegel jaar mogelijk DEN HAAG Hert kwitanrtiezegel wordt met ingang van 1 januari '66 af geschaft. Onden dit zegelrecht wordt verstaan het in de zegelwet 1917 gere gelde vaste zegelrecht van 15 cent, waar aan behalve kwitanties, mede zijn on derworpen een groot aantal andere be talingsstukken. zoals bewijzen van ont vangst of overneming van gelden, cre ditnota's, saldobiljetten, accoardverkla- ringen betreffende rekeningcouraratsaldi, bewijzen van lidmaatschap van vereni gingen en toegangs- en abonnements- bewijzen. Van ae zijde van het ministerie var financiën wordt er op gewezen dat de genen die zegels in voorraad hebben, bij de inspectie der registratie en gedurende het gehele jaar 66 vraag kunnen indienen deur verder open. Hij ging naar bin nen en sloot de voordeur achter zich. Vervolgens greep hij mejuffrouw Roe lofs zonder een woord tc zeggen bij de keel en hij probeerde haar te wurgen. Mejuffrouw Roelofs verzette zich he vig. Tijdens de daarna volgende steling kwamen de man en de v: in de voorkamer terecht. Hier slaag de de vrouw er in zich gedeeltelijk van haar aanvaller vrij te maken. Zij ging gillen en daarmee alarmeerde zij haar buurman, de heer W. L. van Straten, 72 jaar, die op het gegil af kwam en bij de gesloten voordeur aan belde. Gevlucht De aanvaller, die schrok van het ge luid van de bel. liet mejuffrouw Roe lofs los en vluchtte weg via de ach terdeur en de tuin. De politie is onmiddellijk begonnen met een uitgebreid onderzoek, dat ech ter tot gisteravond niets opleverde. Ook het motief van de aanvaller roof of een poging tot aanranding? is volkomen onbekend. DIEMEN' Op Rijksweg 1 in de gemeente Diemen is een 37-jarige Marokkaanse fabrieksarbeider om leven gekomen toen hij even na uur van de fabriek, waar hij werkte, de rijbaan overstak naar een halte van de bus in de richting Amster- Hij aarzelde halverwege en werd daarbij door een uit Amsterdam ko mende personenauto geschept en op de andere rijbaan gesmakt waar hij nog maals werd geraakt, ditmaal door een auto uit Het Gooi. De man is ter plaatse aan zijn verwondingen bezwe ken. De Marokkaan, die in Amster dam woonde, was al enige jaren in Nederland. Zijn gezin was nog niet uit Marokko overgekomen. AMSTERDAM De 78-jarige me- ouw C. H. Deijl-van Oostvoorn is gisteren in de Marnixstraat in Am sterdam bij het oversteken twee keer aangereden en om het leven gekomen. Zij werd eerst geschept door een vrachtwagen, waardoor zij op de tram baan terecht kwam en werd daarna overreden door een personenauto. UTRECHT De 59-jarige heer C. A. Karlas is gisteravond om het le en gekomen. Hij was bezig in zijn roning aan de Grasstraat een stoel uit het raam te takelen, toen hij een val van drieëneenhalve meter maakte. Zwaar gewond werd hij naar een zie kenhuis overgebracht. Maar bij aan komst bleek hij al te zijn overleden. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur Is xS al E« SR es, PX i D, Helder regenbul Ypenburg regen Vlisslngen h bew. Kopenhagen regei Luxemb. gh. bew MUnchen Ztirich Genève Innsbruck Belgrado vindstil 14 3 0.6 Zaterdag 1 januari: zon op 8.48. onder 16.39; maan op 13.04, onder 148. Zondag 2 januari: zon op 8.48. onder 16 40; maan op 13.20. onder 3.02. Maandag 3 januari: zon op 848, onder 16.41; maan op 13.39, onder 4.21 Vrijdag 7 januari: volle maan. HOOGWATER SCHEVENINGEN 1 januari v.m. 9.26: n.m. 21.58 uu 2 januari v-m. 10.30: n.m. 23.04 uu 3 januari v.rii. 11.34: n.m uu 4 januari v.m. 0.10: n.m. 12.34 uu NATUURZUIVER OPWEKKEND VERKWIKKEND (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Het staat voor de hoofdstedelijke recherche vast, dat de Amerikaanse hoogleraar dr. Richard Follis (56), die sinds de nacht van 4 op 5 december spoor loos is. in een gracht is gelopen en verdronken. Maar omdat tot nu toe geen stoffeüik overschot is gevon- Financieel ja aroverzich t (Van een medewerker) VOOR de effectenbeurs gaat het jaar 1965 de geschiedenis in als de periode, welke een belangrijke koersdaling bracht voor aandelen ei obligaties tengevolge van het slin ken der winstmarges en de stijging der rentestandaard. Het heeft schyn, alsof de beurs tegen de draad is ingegaan. Het is nog volop hoog conjunctuur, de werkgelegenheid is groot, de handels- en betalingsba lans ontwikkelen zich gunstig. Het Centraal Planbureau is optimistisch voor produktie en uitvoer, de devie zenreserves zijn uitermate sterk en toch is het koerspeil van aandelen gemiddeld met 17 procent gezakt. Het kernprobleem van ons land en daarvoor heeft de beurs een scherp oog gehad wordt belicht in een paar nuchtere cijfers: de lonen stegen met elf procent, de produktivitelt met vier procent. Een ongezonde ontwikkeling, welke bij voortzetting levensgevaar lijk voor de welvaart van ons land kan worden. Het jaar 1965 laat een vervolg zien op de concentratie in het bedrijfsle ven. We herinneren aan de fusie tus sen Hoogovens en Breedband, Zwanen berg Organon met Humnk en Noury en Van der Lande, aun Scholten Fox- holl met Honig en aan de vereniging van Rott. Droogdok met De Schelde en Thomassen Motoren. Deze drang Inaar concentratie is een noodzakelijke ontwikkeling, omdat de concurrentie internationaal grotere produktiv-een- INTERNATIONALS Onze internationale aandelen zijn iets *eer dan het algemeen gemiddelde van 1 gedaald in 1965. Het beste heeft zich Kon. Olie gehouden, maar dirt con cern is dan ook met een betere winst voor de dag gekomen in de loop van dit jaar. Aan hert eind vam 1964 was de koers van dit fPnds f 158. thans ongeveei f 147. De koers/winstverhouding ligt gunstig en bedraagt 1014 Unilever heeft het lelijk laten afwe ten en zakte in van f142 tot f114. Hier heeft de laatst gepubliceerde kwartaal- staat. welke een lagere winst bracht, een rol gespeeld. Maar de koers/winst verhouding van 1014 is bepaald niet hoog te noemen. Evenals bij Philips heeft Amerika bij Unilever voor grootscheepse liquidaties gezorgd. Het Eindhovense fonds daalde dit jaar an f 152 tot f 112. De koers/win stver- houdinig is hier ongeveer 12%. De re sultaten van Philips vertonen ook eer indering van de groei- AKU Alg. Kunstzijde Unie stond aan het eind van het vorig jaar op 506 pet. ge noteerd. De tegenwoordige koers van ca 390 pet. is ex 10 pet. stockdividend, wel ke in de loop van dit Jaar tot uitkering werd gebracht De jongste kwartaalstaat bracht een gevoelige daling van de winst marges, waarop men niet gerekend had. Kon. Hoogovens is dit jaar terugge lopen van 566 tort circa 450 pot., waarin zich weerspiegelt de teruglopende winst marges als gevolg van een te pariteit der produktie op de Europese staalmarkt, waardoor het prijspeil te rugliep. Met een koers/winstverhouding van nog geen 714 is duidelijk weerge geven- dat dit fonds niet overdreven genoteerd wordt op basis der tot dusver bekende gegevens. KLM Ons nationaal luchtvaartfonds K.L.M. is als een phoenix uit zijn as eind 1964 noteerde het aandeel f72, nu ciroa f270. Een en ander is een gevolg de grote aankopen door Amerika op grond van de sterk verbeterende re sultaten der maatschappij- de prijscourant verder door lopen, dan vallen de koersen van ver- zekeninigsaandelen op vanwege de enor- daling gedurende dit jaar. Zo zakrte AMEV van 1000 naar circa 740 pet.. Na tionale Nederlanden van 785 tot 585 pot.. R.V.S. van 800 tot 520 pet. Deze soort fondsen werd eerst als groeifondsen met grote belangen in het onroerend goed sterk gefavoriseerd, maar dit jaar is ,,de vorst" over het wondergewas ge gaan en is veel van de pracht verloren Toch blijft het feit bestaan, dat deze ondernemingen veel onroerend goed heb ben en van tijd tot tijd mooie claims resp. bonussen uitkeren. Maar daar heeft men nu geen oog voor Cultures hebben alleen voor Ngom- bezi Cultuur Mij. opvallende dingen dit jaar opgeleverd. Dit fonds viel terug van 202 tot circa 90 pot. doordat grote verliezen op Zuid-Amerikaanse belan gen werden geleden. INDUSTRIE In de rubriek der industrie-aandelen overwogen de koersverliezen. Albert Hejjn hield zich goéd bij een koers 648 pet. een jaar geleden en nu 665 pet Bols gaf 10 pet. stock, maar wist die In te halen, ondanks het feit dat de cijns weer omhoog gaat. In deze welvaarts- tijd wordt er veel drank gebruikt. D» blerafzet gaat ook prima Heinekens steeg van 447 tot 482 pet. Maar Amstel Brouwerjj daalde van 438 tot 370 pet ongeveer. De eert. De Bijenkorf hebben „bak zeil' moeten halen en kwamen, ondanks de grote kooplust van het publiek in de winkels, aanzienlijk lager. Eind vo rig jaar stond de koers op 773. thans op 535 waaraan het liquideren van ma teriaal uit Amerikaans bezit niert vreemd i«. Er is anders heel wat af koers. Misschien had men hier ook wel wat overdreven met de toekomstkansen van zulk een grootwinkelbedrijf. Bührmann-Tetrterode kwam mert prach tige mede<ielingen over de gang van za ken. Een mooi bedrijf. Men keerde dit Jaar 30% stock uit. Die moert men rekenen in de notering, welke 770% rVg Jaar was en nu 655 staat. Van Gelder Zonen bleef in de narigheid zirt- sn kan zijn „draai" niet vinden ïr de pogingen om de rentabiliteit van he bedrijf te herstellen. De koers der aan delen liep terug van 153 tot circa 115 Kon. Ned. Papierfabriek is een samen werking aangegaan met MacMallan. een Canadees concern. Vorig jaar noteerde nert fonds 294. nu circa 245 KON. ZOUT Kon. Zout-Ketjen stond een jaa«r ge leden 960 terwijl de notering nu ca 770 bedraagt. Er is wel 5 agio- stock uitgekeerd, maar daarmede if koersverlies niet goedgemaakt. Hert blijft overigens een mooi bedrijf met veel ■toren op chemisch gebied, al zal de groei van het concern wel niet altijd even groot kunnen zijn. Chemisch Bedrijf Naaiden stond vorig Jaar 570%, nu ca 460 Brocades Stee- (goed tussentijds bericht) heeft zich ongeveer kunnen handhaven. Excelsior Metaalbuizenfabriek stond een jaar geleden 186 nu ca 120 Rijnstaal resp. 96 en 67 een gevolg de zware concurrentie op buizenge- bied. Rommenhöller liep terug van 611 to» circa 550 Hoek te Schiedam van 644 tot 510%. Synres van 255 tot 170%. In de chemische sector heeft men misschien wel wat overdreven inzake de toekomst, kansen, maar mooi blUft deze tak van het bedrijfsleven steilte. De aannemingsmaatschappijen hebben ook een stap terug gedaan. Havenwer ken b.v. daalde van 328 tot ca 250 Bredero Ver. Bedrijven van 665 tot 440 pet, circa (grote emissie is er geweest» Nederhorst Ver. Bedrijven van 642 tot 450 pot. ca (ook grote emissie). Holl. Beton Mij. wist zich goed te handhaven MOEILIJK De textielindustrie maakt een moeilijke tijd door. Nijverdal Ten Catie liep terug van 176 tot 125 pet., Schuppcn, (scheep- jeswol) van 243 tot 167 pet. De scheepsbouw is nog zulk een zor genkind en misschien in ergere mate ah ae textiel. Rott- Droogdok kwam var 277 op 205 pet., Ned. Dok van 101 op 75 pot. Expl. Mij. „Schevendngen" stond rig jaar op 225 pot. en heeft dit jaar heel wat stormen doorstaan. En nu vraagt men zich af in hoeverre er „een kat in tie zak" zit. De onzekerheid duurt voort en soms lijkt het erop, alsof „de i het zinkend schip" verlaten. Of komt Reimders Zwolsman in 1966 gloriërend Tenslotte onze scheepvaart. Daarmede wil het nog niet goed. al zijn er licht punten tc constateren. Maar de kosten stijging duurt voort, zoals de Kon. Boot dezer dagen meldde. Dit fonds liep dit jaar terug van 147 tot 118 pet.. Phs Van Ommeren van 256 tot 215 pet maar Holl. Amerika Lijn liep op 105 naar 125 pet. en Japlijn van 164 toi 190 pet. Zoals men ziet uit het bovenstaande, geeft het koersbeeld meer schaduw dan Jicht te zien. Wat zal 1966 brengen T Maar stoffelijk overschot nog niet gevonden VLISSINGEN Gistermiddag is en er in geslaagd het wrak van de gezonken Noorse kustvaarder Citi te localiseren, waarna de scheepvaart, zij het in één richting, weer kon worden hervat. Het wrak ligt aan de Noord zijde van het Nauw dwars op het vaarwater. De Belgische binnentanker BP 12, die gistermorgen ter hoogte van Osse in de Westerschelde aan de grond gelopen, is gisteravond door drie sleepboten vlot getrokken. Het schip, dat niet lek was. is naar Terneuzen gebracht.- Economische huurwaarde van eigen woningen DEN HAAG Voor de inkomsten belasting en de premieheffing over het Jaar 1865 met betrekking tot het vast stellen van de zgn. economische huur waarde van nieuwbouwwoningen en de afschrijving daarop gelden de volgende den. wordt het onderzoek nog steeds voortgezet. We hebben een kleine dertig tips ontvangen, aldus commissaris Land- van het bureau Singel, die het onderzoek leidt, maar geen enkele ervan bleek houvast te bieden. Zoals bekend, is de hoogleraar het laatst gezien zondagmorgen vroeg december in de omgeving van 1 Rembrandtolein. waar hij verscheidene nachtgelegenheden bezocht. Hij toen al in beschonken toestand. In zijn hotel (Schiller) is hij niet mee ruggekeerd: niemand heeft sindsdien meer iets van hem gezien of gehoord. Hoewel wü ervan overtuigd zijn, dat de man in een gracht is geraakt, trekken wij nog steeds alle tips na. aldu6 missaris Landman. Als we dat niet direct doen. lopen we de kans. dat ze na enke le weken niet meer zijn na te gaan. Theoretisch moeten we immers rekening houden met de mogelijkheid van misdrijf Dat de hoogleraar in dienst zou zijn van een geheime dienst en daarom ziin ontvoerd, lijkt de politie zeer waarschijnlijk. Een geheim agent zich met drinken nooit zo laten gaan zou ook nooit aantekeningen in zijn ho. tel achterlaten. Onderzoek tips De tips, die aan het bureau Singel zijn binnengekomen, zijn afkomstig uit alle delen van het land. De meeste komen van mensen, die menen de hoogleraar te hebben gezien. Dezer da gen nog, aldus commissaris Landman, was er een tip van een politieman uit het oosten van het land. die vertelde de hoogleraar in een auto bij de grens te hebben gezien. Bij navraag bleek echter, dat het nooit de gezochte kan rijn geweest. We hebben een paar specifieke kenmerken van de man, die tot nu toe alle veronderstellingen hebben ontzenuwd. De huurwaarde van woningen in de vrüe sector wordt gesteld op 150 pet van de huurwaarde die geldt voor de heffing an de personele belasting 1865/66. Voor de huurwaarde van premie-wo ningen gelden de volgende percentages; woning gereedgekomen in 1959100 pet; 1960—106 pet; 1961—110 pet; 1862—116 pet; 1963—105 pet; 1964—135 pet; 1065— 140 pet Bergen uit isolement BERGEN Het Maaswater in Nd- Limburg is gisteren zover gezakt dat het dorp Bergen vanaf vanmiddag vijf uur uit zijn isolement verlost is. gegevens over de hoogleraar bij zich hebben. Tot nu toe hebben zü echter geen enkel aanknopingspunt gevonden. Bekend is alleen, dat de man od 3 de cember een bezoek heeft gebracht aan het Instituut voor Tropische Hygiëne in Amsterdam, waar hij een gesprek had met prof. dr. H. A. P. C. Oomen. "s Avonds is hij met een vrouw (die la ter werd gevonden en verhoord) gesig naleerd in de omgeving van het Rem- brandtplcin. Ook de avond daarna be zocht hij in deze buurt verscheidene nachtgelegenheden, toen echter alleen. Hü maakte een zeer vrolijke indruk en gaf enkele malen een rondje weg. De maandag daarop zou hij naar Te heran vertrekken. Maar op Schiphol heeft men hem niet gezien en ook is hij nooit in Teheran aangekomen. Verdronken Volgens de politie moet hij op die vroege zondagmorgen in beschonken toe stand in een gracht zijn gelopen. Dat het stoffelijk overschot tot nu toe niet werd gevonden, is niet vreemd. Het duurt soms weken voordat dit komt bovendrijven. Commissaris Landman: pas nog vonden we een Finse zeeman, die vier weken in het water had gelegen en vorige week troffen we het stoffe lijk oversohot aan van een 91-jarige man die 24 dagen daarvoor was verdron ken. Zolang de politie echter niets vindt, wordt het onderzoek voortgezet en trekt zij alle ook nu nog binnenkomende tips nauwkeurig na.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5